Op cruises in Europese drie passagiersschepen wateren doen IJmuiden aan LIJST 5 LIJST 5 Nieuw transportriool geldt als bewijs van IJmond-vriendschap Volkspartij voor Vrijheid en Democratie vü Ir. C. M. R. Eversdijk Smulders TOERISTEN STEIGER VIEL IN DE SMAAK Bergensfjorden „Gripsholm" op 1 augustus tegelijk in haven Drieledige gedenkdag in Heemskerk Lijstaanvoerder Jeugdelftal speelt tegen Velser profs WOENSDAG 21 MEI 1958 7 P. DE GROOT Burgemeester Smeets toont zijn dankbaarheid Geslaagde filmmiddag voor bejaarden in Beverwijk Programma schoolkorfbal- wedstrijden te Velsen-Zuid Om de schaaktitel van Midden-Kennemerland Leerlingenaantal van Chr. school verdubbeld „LIEVER EIGEN BOONTJES DOPPEN" Variété voor „Sportief" In Veiser sportweek Arbeidersvrouwen besloten seizoen met „moederavond" Van een onzer verslaggevers) DRIE EN MISSCHIEN ZELFS VIER van de modernste Scandina vische en Duitse transatlantische passagiersschepen zullen in augustus en september van dit jaar de haven van IJmuiden binnenlopen en ligplaats kiezen aan de toeristensteiger in het zuider-toeleidingskanaal bij het Sluis- plein om de honderden Amerikaanse toeristen, die zich aan boord bevin den op een cruise door de Europese wateren, in de gelegenheid te stellen een bliksembezoek van ongeveer tien uur aan Nederland te brengen. Twee van de vier trotse zeekastelen worden tegelijk op een dag, de eerste augus tus, in IJmuiden verwacht. Het zijn de Noorse „Bergensfjord", die vorig jaar als eerste passagiersschip aan de nieuw opgetrokken toeristensteiger afmeerde en de Zweedse „Gripsholm", een vorig jaar gebouwd passa giersschip van 23.192 ton. In grootte overtreft deze „Gripsholm" de bij een ieder nog bekend zijnde „Bergensfjord", Want deze met 18.739 ton. Daar het niet mogelijk is beide schepen in de IJmuidense havenmond aan een ligplaats te helpen, ligt het in de bedoeling om de „Gripsholm" met behulp van sleepboten af te meren aan de toeristensteiger en de „Bergensfjord" door te schutten naar het Noordzeekanaal. Dit schip krijgt dan na het de- barkeren van de toeristen in de Noordersluis ligplaats aan de Kanaaldijk. Voorts zal op 8 september in IJmuiden binnenkomen het Zweedse passa giersschip „Stockholm" ondermeer bekend van de aanvaring met de „Andre Doria" en tenslotte bestaat er een kans, dat de IJmuidense haven op 24 augustus wordt aangedaan door de Duitse „Ariadne", die met ruim driehonderd passagiers een cruise naar de Middellandse Zee gaat maken en hier passagiers laat inschepen. PALVU SPEELT De arbeiderstoneelvereniging „Palvu" heeft momenteel in studie het blijspel „Miranda" van Peter Blackmore, dat is bestemd om als besluit van dit wintersei zoen te worden opgevoerd. De spelleiding berust bij Peter Brandsma, die Jan Vel- zeboer bij deze vereniging als regisseur is opgevolgd. Van „Miranda" zullen drie voorstellingen worden gegeven in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan namelijk dinsdag 10, donderdag 12 en za terdag 14 juni. De komst van deze drie of vier passa giersschepen naar IJmuiden werd ons gistermiddag meegedeeld door de direc tie van Halverhouts en Zwarts's Scheeps agenturen, welke firma als vertegenwoor diger van de agenten der verschillende rederijen in IJmuiden optreedt. De bijzon der grote waarde van het bestaan van de toeristensteiger, tot de bouw waarvan Rijkswaterstaat in 1956 besloot, wordt hiermee nog wel eens duidelijk onder streept. Het aandoen van de IJmuidense haven door de „Bergensfjord" in 1957 is, aldus hebben de Norwegian America Line en de kapitein meegedeeld, bij passa giers, bemanning en maatschappij in goe de smaak gevallen. Reeds korte tijd na het bezoek besloot men IJmuiden ook in volgende cruises op te nemen en dit be sluit had tot gevolg, dat ook andere maat schappijen van het bestaan van een meer- gelegenheid in IJmuiden op de hoogte kwamen. Men bespaart aldus de vaart door het Noordzeekanaal naar Amster dam en door de Nieuwe Rotterdamse Wa terweg naar Rotterdam. Op 1 augustus De „Gripsholm", die op vrijdag 1 augus tus om acht uur 's morgens voor de pie ren te IJmuiden wordt verwacht, is het grootste en modernste transatlantische lijnschip van Scandinavië. Het schip zal in juli en augustus een cruise van vier en veertig dagen maken naar de Noord - kaap, Scandinavië en enige andere landen in Europa. In totaal worden acht landen en eenentwintig havens aangedaan op de ze cruise, 's Avonds om acht uur vertrekt het schip weer uit'IJmuiden. De reis voor de 450 passagiers zal op 28 juni in de haven van New York begin nen. Op 11 augustus wordt daar ook terug gekeerd, zodat dan een afstand is afge legd van ruim 11.700 zeemijl. Het program ma van deze cruise vermeldt ondermeer bezoeken aan IJsland, de Noordkaap, de Noorse fjorden, Trondheim, Bergen, de Zweedse historische marinebasis Karls- krona en verder Oslo, Gothenburg, Visby op het eiland Gotland, Stockholm, Helsin ki, Kopenhagen en Helsingör. Van Helsin- gör wordt koers gezet naar Hamburg en vandaar worden nog IJmuiden en Antwer pen aangedaan. In Nederland worden voor de passagiers van de „Gripsholm" excur sies gehouden naar Aalsmeer en Amster dam. Er zal voldoende tijd zijn om te win kelen en voor het bezichtigen van de hoofd stad en de plaatsjes in de omgeving. De „Gripsholm", die 190 meter lang is, maakt met deze tocht haar eerste cruise. Aan boord heerst een luxe weelde. Alle hutten liggen tegen de zijden van het schip. Zij zijn voorzien van een bad, douche en tal van andere prive-fasciliteiten. De kosten van een dergelijke reis zijn aan zienlijk; we noteerden een bedrag van 16.000 ofwel ruim 360 per dag. Het agentschap van de „Gripsholm" berust in Nederland bij de firma Kuyper, van Dam en Smeer te Amsterdam. De Noorse „Bergensfjord" zal op die eerste augustus 's morgens om zes uur reeds te IJmuiden binnenlopen en geschut worden in de Noordersluis. Dit schip van de Norwegian America Line zal daar de ruim vierhonderd toeristen van boord la- ADVERTENTIE ENORME SORTERING VERLOVINGS- en FANTASIERINGEN IUWELIER - HORLOGER Kennemerlaan 30 Telefoon 4127 Ter gelegenheid van het feest bij zijn koperen jubileum Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, heeft mede namens zijn ge zin een brief geschreven aan alle inwo ners van zijn gemeente om hen te be danken voor de zeer grote belangstelling die hij bij zijn koperen ambtsjubileum heeft ondervonden. Dankbaar toont hij zich tevens voor de vele sympathieke woorden die op die dag tot hem werden gericht en voor de vele waardevolle geschenken die hij kreeg. Een bijzonder woord van dank richt hij hierbij tot de initiatiefnemers en de or ganisatoren van de feestelijkheden. „Het werd", aldus de burgemeester, „een stijl vol feest dat in alle opzichten perfect ge slaagd is". ten gaan. Met autobussen gaat het gezel schap naar Aalsmeer en Amsterdam en omgeving, 's Avonds zullen de passagiers in boten uit Amsterdam terugkeren naar de „Bergensfjord", die dan afgemeerd ligt aan de Kanaaldijk. De „Bergensfjord" maakt dan een crui se van veertig dagen en vertrekt evenals de „Gripsholm" uit New York. Het schip zal op deze tocht aandoen havens in IJs land, Noorwegen, op de Lofoten, in Zwe den, Finland, Denemarken. Van Ham burg wordt koers gezet naar IJmuiden en vanhier naar Antwerpen om de toeristen gelegenheid te geven een dag op de we reldtentoonstelling te vertoeven. De „Ber gensfjord" zal in totaal zeventien havens aandoen en 11.900 mijl afleggen. Vertegen woordigers in Nederland is de firma P. A. van Este, Amsterdam. Als derde schip kan op 24 augustus ver wacht worden de Duitse 8000 ton grote en 139 meter lange „Adriadne", welk schip met ongeveer driehonderd toeristen een cruise naar het gebied van de Middelland se Zee gaat maken. Op 23 augustus wordt uit Cuxhaven in Duitsland vertrokken. Het bestuur van de Algemene Bond van Ouden van Dagen te Beverwijk heeft zijn leden in het Luxortheater een feestmid dag aangeboden. Dit was mogelijk dank zij de spontane medewerking van de di recteur van dit theater, de heer K. van Frank. Bij monde van de voorzitter van de Algemene Bond, de heer W. de Wit, werd hem daarvoor hartelijk dank ge bracht en uit handen van mevrouw De Wit ontving de heer Van Frank prachtige bloe men. Na het journaal, kreeg men de film „Schön ist die Welt" te zien. Het program ma werd door de bejaarden bijzonder op prijs gesteld. De gepensioneerde hoofdbestuurder van de Fabrieksarbeidersbond, de heer F. Rip- pen, vertelde vervolgens het een en ander over de lange weg die afgelegd moest worden van het armenhuis naar de onbe zorgde oude dag. „Het begin is er," zo zei de heer Rippen, „en men zal sterk moeten staan om de misstanden die er nog zijn uit de weg te ruimen. Een der de gedeelte van de werkers ontvangt geen bedrijfspensioen en het moet niet meer voorkomen, dat iemand die tot zijn 65ste jaar heeft gewerkt, daarna nog zijn hand moet ophouden voor steun en dat de kin deren door politie en rechtbank gedwon gen kunnen worden hun ouders te steun- nen." Onder heftige bewoordingen zei de heer Rippen hoe hij er over dacht, hetgeen grote weerklank vond in de zaal. De „Bergensfjord" Wanneer zich ook in Nederland voldoende passagiers aanmelden wordt IJmuiden binnengelopen om deze personen aan boord te nemen. Het schip krijgt dan lig plaats gedurende enige uren aan de toeris tensteiger. Zekerheid hieromtrent bestaat thans echter nog niet. En de „Stockholm" Tenslotte wordt op 8 september de „Stockholm" van de Swedish America Li ne verwacht. Dit passagiersschip loopt 's morgens om acht uur te IJmuiden bin nen en zal ook ruim 400 passagiers de- barkeren voor een bezoek aan Nederland. Het 12.165 ton metende schip heeft 265 be manningsleden aan boord. De „Stock holm" maakt een korte cruise, die van New York naar Schotland, Antwerpen, Hamburg, het Kieler Kanaal, Kopenhagen Gothenburg en Oslo leidt. Van Oslo gaat het weer naar New York. Ook de „Stokcholm" krijgt een plaatsje aan de toeristensteiger en zal 's avonds om zes uur weer vertrekken. In 1959 weer Inmiddels vernemen wij, dat de maat schappijen van de „Bergensfjord" en de „Gripsholm" reeds voor 1959 weer plaats hebben besproken aan de toeristensteiger. Beide schepen lopen dan weer tegelijk IJmuiden binnen. De datum zal vermoedelijk 2 augustus zijn. Het Zweedse „Gripsholm" Aan de schoolkorfbalwedstrijden te Velsen-Zuid nemen achttien twaalftallen deel. De wedstrijden vinden plaats in het sportpark „Schoonenberg" te Velsen-Zuid. Het programma voor a.s. vrijdag luidt als volgt: 4-4.30 uur: Jan Ligthartschbol IProf. v. d. Leeuwschool I; Jan Campert- school IOssendorpschool I; Moerberg- school IITheo Thijssenschool II; 4.40- 5.10: Clara Sternschool IAdolf van Nas- sauschool I; Ir. Krijgerschool I—Brede- rodeschool II; Brederodeschool IIIMoer- bergschool II; 5.20-5.50: Theo Thijssen school IIWatervlietschool I; Moerberg- school IBrederodeschool I; Theo Thijs senschool IIBrederodeschool III. Voor zaterdag luidt het programma: 9-9.30 uur: Prof. v. d. LeeuwschoolJan Campertschool I; Ossendorpschool IJan Ligthartschool; Theo Thijssenschool I Moerbergschool I; 9.40-10.10 uur: Jan Campertschool IJan Ligthartschool I; Prof. v. d. LeeuwschoolOssendorpschool I; Adolf van Nassauschool IIWatervliet school II; 10.20-10.50 uur: Brederode school ITheo Thijssenschool I; Moer bergschool IWatervlietschool I; Water vlietschool IIOssendorpschool II; 11- 11.30 uur: Watervlietschool IBrederode school I; Ir. KrijgerschoolAdolf van Nassauschool I; Brederodeschool IIClara Sternschool I; 11.40-12.10 uur: Ossendorp school IIAdolf van Nassauschool II; Cla ra Sternschool IIr. Krijgerschool I; Adolf van Nassauschool IBrederodeschool II. Binnenkort zal weer het toernooi ge houden worden om de persoonlijke schaak titel van Midden-Kennemerland. Dit jaar zal de organisatie in handen zijn van de IJmuider schaakclub Kijk-Uit. De wed strijden zullen worden gespeeld in een hoofdklasse en eerste klasse. De beide hoogst geplaatsten in beide afdelingen zullen voor afvaardiging naar de strijd om de persoonlijke schaaktitel van Noordhol land in aanmerking komen. Het staat reeds vast dat de titelhouder van verleden jaar, L. G. Mosterman, een poging zal doen de titel te prolongeren. In een tot de laatste plaats bezet school lokaal heeft de Christelijke school aan de Marquettelaan te Heemskerk dinsdag een ouderavond gehouden. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J. Schuive- link, gaf aan de hand van een schetsplan een overzicht van de uitbreidingen die deze school zal ondergaan. Deze zijn nodig ge worden omdat het leerlingenaantal in één jaar meer dan verdubbeld is, dit bedraagt thans 137. In „Oosterzij" komt een nieuwe drieklas- sige school, maar omdat deze pas in 1959 gereed kan zijn heeft men toestemming ge kregen om twee noodlokalen te laten plaatsen, die naar verwacht wordt per 1 september beschikbaar zijn. Het aantrekken van onderwijskrachten is niet zo eenvoudig en met voldoening stelde de heer Schuivelink vast dat het is gelukt om per 1 juli een'nieuwe onderwij zeres aan te stellen. Nadat de heer T. Wentink mededelingen had gedaan over de te maken schoolreisjes vertelde de heer Veermans dat het school fonds de beschikking heeft over een be drag van ruim 124,De schoolfonds commissie werd uitgebreid met twee leden. Na de pauze heeft de heer Jac. Ringel, spraakleraar te Beverwijk het één en ander verteld over zijn werk. Hij had een aan dachtig gehoor. De IJmuider Damclub „Sportief" heeft haar jaarlijkse feestavond dinsdag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt laan laten verzorgen door het Haarlems Kleinkunst Theater, welk ensemble het weinig talrijke publiek enige uren van amusante ontspanning heeft geboden. Het programma was rijk gevarieerd. Er wa ren vertegenwoordigers van diverse rich tingen in d -■ kleinkunst die, zoals bij ama teurs moeilijk anders kan worden ver wacht, niet allen even sterk of oorspron kelijk waren. Enkele optredenden brach ten het niet verder dan een navolging van het grote variété, welke pogingen als vorm van vijetijdsbesteding stellig ver dienstelijk moeten worden genoemd, doch moeilijk een optreden in de openbaarheid rechtvaardigen. Het programma werd ge kenmerkt door niet geringe onderlinge kwaliteitsverschillen. Zo mogen de leden van het muzikale ensemble „The Green horn Cowboys" de status van „amateur" als verleden tijd beschouwen. Zij kunnen de vergelijking met menig beroepsensem ble glansrijk doorstaan en doen in virtuosi teit, samenhang en muzikaal kunnen niet onder voor vele gerenommeerde combina ties. John Elferink demonstreerde een grote aanleg met zijn manipulaties als goochelaar, waarbij hij ook de moeilijk ste zijde van dit vak, namelijk het wer ken zonder apparaten, voorbeeldig bleek te beheersen. Een andere talentrijke jon geman is de conferencier André Kaart, die stellig over de nodige eigenschappen beschikt om het publiek onbevangen tege moet te treden. Hij bezit flair, beweegt zich vlot over de planken en zijn stem heeft voldoende nuances om bekende fi guren geestig te imiteren. Wat hem ech ter helaas ontbeert is een originele tekst, die hem in staat zou stellen een actueel en onderhoudend babbeltje te houden. Nu moest hij voor zijn conférence noodge dwongen een toevlucht zoeken tot een reeks bejaarde anekdotes. Verder gaf hij weer van een amusante veelzijdigheid blijk, door met een partner het duo „De Globetrotters" te vormen, waarin hij met de nodige elan de kolderieke partij voor zijn rekening nam. DE GENDWAARDIGE DAG, die Heems kerk gisteren vierde, werd bepaald door drie gedachten: de eerbied voor de oor logsdoden, die hun memento kregen in de vorm van een beeldhouwwerk; de over dracht van het 1000e nieuwe huis sinds de bevrijding en de ingebruikneming van de aansluiting op de Beverwijkse riool waterzuivering, welke het snelgroeiende dorp aan de rand der IJmond-gemeen- schap uit een haast middeleeuwse situatie verloste. Ruim voldoende dus, om deze dinsdag tot het evenement te verheffen, dat de dag is geworden in het bijzijn van vele genodigden, onder wie de Commis saris der Koningin in de provincie Noord- holland, d r. M. J. Prinsen, de staats raad mejuffrouw dr. A. E. Ribbius Pele- tier en talloze anderen, onder wie de col leges der verschillende IJmond-gemeenten. Een bijzondere raadszitting ging vooraf j aan de onthulling van twee markante j beelden op de voorste hoekpunten van het Heemskerkse raadhuisje, naar een idee van Edlef Ter Haar Romeny en een ont- j werp van de Bergense beeldhouwer Henk van de Idsert: de symbolische voorstelling j 'van eén v'röOw, d'ie' haar kind ten hemel 1 heft in hoop en smart als nagedachten is j aan de gevallenen en een beeltenis in Franse zandsteen van de schutspatroon I der gemeente, de H. Laurentius, die goed j en bloed veil had voor de armen. Burgemeester H. Nielen heeft in een toespraak tijdens deze raadszitting niet alleen deze beide .beelden, die mettertijd j door twee pendanten op de vorige twee I dakhoeken worden gevolgd, besproken, i maar tevens een inleiding gegeven op het zo heugelijke feest, dat het duizendste huis I in de gemeente gereed kwam. Onhoudbaar Tevens vertelde de heer Nielen iets over de onhoudbare toestanden, waaraan een eind zou komen door het gereedkomen van 2 'A kilometer transportriool naar Bever wijk; een project van 1,7 miljoen, dat niet alleen de sanitaire situatie in de ge meente moderniseerde, maar tevens en vooral de boeren uit de polders, die voor heen het afvalwater der gemeente te ver werken kregen, uit de nood hielp. Het gezelschap heeft na afloop dezer raadszitting gezien, hoe dr. Prinsen met een forse ruk de beide beelden op het dak van het raadhuisje van de grond af ont hulde, is hem daarna gevolgd naar Puc- cinistraat 7, waar het echtpaar Nicolay met vier kinderen de duizendste nieuwe woning betrokken had (en de oudste doch ter had een mooie bos lathyrus voor mejuffrouw Ribbius Peletier en óók bloe men voor mevrouw Nielen) waarna met een draad aan een knop in het pomp station Poelwijk de riool-verbinding in werking werd gesteld weer door de Commissaris der Koningin. Duiven had den op dat moment de boodschap moeten overvliegen, dat ook het tweede pomp station „Zuidbroek" was gaan draaien, maar de duiven reageerden evenmin vlot als de elektrische stroom van de nieuwe installatie, zodat pas tijdens de receptie na afloop een der gevederde boodschap pers met de vaderlandse kleuren om de hals en een briefje aan de poot getoond kon worden. IJmond Burgemeester Ni e 1 e n kreeg van de Commissaris der Koningin een antwoord op zijn speech, waarin deze dieper inging op de IJmondproblematiek van dit mo ment, zeggende: Indien behoefte mocht be staan aan een sprekend bewijs voor de noodzaak van een orgaan, dat de gemeen schappelijke belangen van de drie IJmond-gemeenten kan behartigen, dan behoeft slechts op de eindeloze moeilijk heden bij het tot stand komen van deze rioolinstallatie te worden gewezen Er is Ihur»- een wetsontwerp aanhangig, dat beoogt de gemeenschappelijke belangen der drie IJmond-gemeenten te bundelen en in een IJmond-raad te doen behande len. Intussen hebben bovendien de drie gemeenten een IJmond-adviescommissie ingesteld. Ik heb in het licht van de ervaring met de moeizame totstandkoming van deze riooltransportinstallatie op dit ogenblik een sterke behofete nog eens een dringend beroep op de besturen der drie gemeenten te doen zich boven de eigen kleinere ge meentebelangen uit te heffen, zich op te werken tot het begrip van de enorme be tekenis van het IJmond-complex als ge heel, zich bewust te zjjn van de grote ver antwoordelijkheid welke zij hierin hebben te dragen en een grote bereidheid op te brengen tot een vruchtbare samenwerking tot heil van het geheel. Het wetsontwerp voor de IJmond voor ziet in de mogelijkheid, dat Gedeputeerde Staten zullen moeten ingrijpen wanneer de gemeenten gézamenlijk de belangen van de IJmond niet dienen. „Laat de gemeenten weten, dat Gedepu teerde Staten grondig verlangen nimmer tot dit ingrijpen verplicht te zullen zijn en zich slechts zullen verheugen indien de gemeenten in een welbegrepen eigenbelang izcht op voortvarende wijze van hun taak in deze kwijten", aldus d r. Prinsen. Dwang niet nodig De heer W. Vessies, loco-burgemeester van Beverwjjk, merkte in een toespraak op, dat er hem nimmer iets was gebleken van minder prettige verstandhoudingen tussen de gemeenten Heemskerk en Be verwijk, die het totstandkomen van deze gezamenlijke riolering in de weg hebben gestaan: als er moeilijkheden zijn geweest lagen ze op het technische vlak. Hij achtte dan ook de wil tot samenwerking aan- ADVERTENTIE Afd. Veisen Secr. v. d. Vondellaan 51, Driehuis Gebruikt het rode potlood om het rode getij te keren Kiest de vrijheid - Kiest voor de gemeenteraad V.V.D. De onthulling van de beelden aan het raadhuis van Heemskerk. wezig en had voor de voorgestelde IJmond-raad niet zo heel veel waardering, nu men elkaar in een IJmond-adviescol- lege tracht te vinden. Prof. J. F. ten Doesschate, sprekend als Hoogoven-directielid, overhandigde ver volgens namens de K.N.H.S. een cheque voor de aanschaffing van speelwerktuigen in een nieuwe speeltuin tussen de wijken Poelwijk en Oosterzij, en tenslotte heeft de heer C. P. J. Maas namens Velsens ge meentebestuur de woorden van zijn collega Vessies nogmaals onderstreept, zeggende dat de drie IJmond-gemeenten bij de hui dige stand van zaken liever hun eigen boontjes doppen dan de dwang der hogere overheden opvolgen. De Velser Sportstichting heeft van de KNVB toestemming gekregen voor een voetbalwedstrijd tussen een Velsens prof elftal en het Nederlandse jeugdelftal. Dit jeugdelftal bestaat uit spelers, die niet ouder zjjn dan drieëntwintig jaar. De wedstrijd wordt gespeeld in de Velser sportweek, die van 9 tot en met 14 juni wordt gehouden. In deze wedstrijd, die wordt gespeeld op woensdag 11 juni, 's avonds om zeven uur, zullen ondermeer uitkomen in het jeugdelftal de Velsense Stormvogels-spelers Janssen en Groot. De slotavond van de Katholieke Arbei- dersvrouwenvereniging te Beverwijk in de versierde bovenzaal van 't Centrum, was dit keer opgedragen aan de moeders. De voorzitster, mevrouw van Wilgenburg- Krane hield een kort openingswoord, waar bij zij onder meer de leden opwekte in grote getale deel te nemen aan de bede vaart naar Heiloo. Onder leiding van de dames, Grijmans, v. d. Kolk en Huig, had den de kinderen van de leden enkele klei ne toneelstukjes en zangnummertjes in gestudeerd, terwijl enkele meisjes en jon gens op vlotte wijze gedichtjes voordroe gen. Tussen twee nummer door hield de geestelijke adviseur, kapelaan Stet een korte toespraak. Na de pauze traden de ouderen op met het toneelstuk „De Gevel steen". Het slot van de avond was weder om voor de jongeren, waarbij de moeders, die in het afgelopen verenigingsjaar een baby hadden gekregen, met bloemen wer den gehuldigd.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11