Bromfietsen Gebr. v. BUGNUM PRUIS Zoekt U een prima maar toch voordelig RIJWIEL? Bromfietsen meisje of vrouw Dreiging van meineed-proces hing boven verkeerszaak PARTIJ VAN DE ARBEID De Toneel Vereniging ADVENDO „Drie is te veel" Modellen 1958 Z op kt U eer flink TREKPAARD? 6 Haarlemse rechtbank Frans-Noordafrikaans luchtverkeer hersteld Francois Mauriac niet bang voor De Gaulle Hard tegen hard in Londens husconflict Deining over anglicaanse invitatie aan Makarios Schandelijke benadeling van Zwijndrechtse tuinder Belgrado verwacht boycot van Russische zijde E.V.C.-verbondsbestuurders winnen kort geding Scheepvaart Voor een goede ontwikkeling van de IJmond zijn noodzakelijk: In Beverwijk: In Velsen: In Heemskerk Lijst 2 Lijst 1 Lijst 2 W. Albarda Henk de Boer R.W.A.Muyen RIJWIELHANDEL WASMACHINES RDKSHOGEREBURGERSCHOOL Velsen Beverwijk In elk huis radio en televisie van Scheert U zich nog niet electrisch? VRIJDAG 23 MEI 1958 In de nacht van 29 op 30 maart om drie uur stapte op de hoek van de Krocht en de Kruisstraat een vertegenwoordiger uit zijn auto om aan een agent te vragen of deze zijn vrouw ook had gezien. De agent vond zijn handelwijze vreemd en de geur die hij verspreidde veelzeggend en nam hem mee naar het bureau. De man wei gerde echter zich aan een bloedproef te onderwerpen, naar hij zeide omdat het bloed afnemen bij hem, gezien de ligging van de daartoe dienende ader zeer moei lijk ging. Hij stond donderdagmorgen te recht wegens het onder invloed besturen van een auto, maar had een getuige a dé charge meegenomen, de caféhouder, bij wie hij voor die tijd met zijn vrouw gerui me tijd had doorgebracht. Het ging namelijk om de door hem ge dronken hoeveelheid alcohol. Hij gaf slechts twee tot vier glazen landwijn in Alkmaar en een tonic bij deze caféhouder in Haarlem toe. Later bekende hij aan het laatste adres ook nog een biertje en „heel misschien" een borrel te hebben gedron ken. De politie had echter uit de mond van de caféhouder genoteerd, dat de ver dachte daar vijf borrels en een biertje zou hebben gedronken. De caféhouder wilde eerst geen verkla ring onder ede afleggen, naar hij zeide om dat hij tegen de eed was, maar nadat de president, mr. H. W. Ferwerda, hem bij herhaling had gezegd, dat hij aan enige andere verklaring nul en generlei waar de hechtte, stak de man met een „allez dan" zijn twee vingers op. Hij ontkende ooit tegen de agent gezegd te hebben, dat de vertegenwoordiger bij hem vijf borrels en een biertje gedronken had, waarop de president hem waarschuwde, dat hij een grote kans maakte wegens meineed ver volgd te zullen worden, 's Mans verkla ring werd daarop zorgvuldig vastgelegd. Hij had volgens zijn zeggen in zijn „pof- boek" gezien dat de vertegenwoordiger en zijn vrouw voor 2,45 hadden verteerd en tegen de agent gezegd: „dat is nog niet de waarde van 5 borrels en een glas bier." De agent hield daartegenover staande, dat hij eerst al had verondersteld, dat de ver tegenwoordiger bij hem vijf borrels had gedronken en na een blik in het boek ge zegd had „o ja, dat is precies de waarde van vijf borrels en een biertje." De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, vroeg daarop aan houding van de getuige voor een vervol ging wegens meineed en de rechtbank ging in raadkamer om hierover te beslis sen. Na enige ogenblikken van grote span ning kwam zij terug met de mededeling, dat zij geen termen aanwezig achtte om een instructie wegens meineed tegen de verdachte in te stellen. In zijn requisitoir zeide de officier, dat hij het bewijs wel geleverd achtte en hij eiste een maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging. De rechtbank bepaalde de uitspraak op donderdagmorgen 5 juni om half tien. Vlucht Dit was slechts een uit een serie zaken van „onbekwaamheid" achter het stuur, welke de rechtbank donderdag behandel de. Een andere betrof een 38-jarige ver koopleider uit Katwijk, die in de nacht van zes op zeven maart van dit jaar op de Hoofdweg ter hoogte van Nieuw Vennep in volle vaart tegen een mobiele aanne merskeet opreed. Hij had het wrak van zijn auto licht gewond verlaten en was juist bezig zich van de plaats des onheils te verwijderen, toen hij gevangen werd in de stralenbundels van een inmiddels ter onderzoek genaderde politie-auto. Daarop sprong hij over een sloot en liep een eind- weegs het land in maar op verzoek van een groepscommandant van de rijks politie kwam hij terug en deze con stateerde, dat hij onder invloed van sterke drank was. Bij een bloedproef bleek, dat hij een alcoholgehalte van 1,45 permille in zijn aderen had. Maar over de hoeveelheid van het gedronkene liepen ook in dit geval de verklaringen van de verdachte en enige getuigen, bij wie hij een fles jenever aangesproken had, zoals de politie deze weergaf en zoals zij die thans aflegden, weer sterk uiteen. Een der getuigen, de echtgenote van een zakenre latie, zeide nooit tegen de politie gezegd te hebben, dat zij de man bij het wegrij den niet meer capabel tot sturen zou heb ben geacht. Dat het er toch in was geko men, was volgens haar te wijten aan het feit, dat zij en haar man murw waren van het steeds opnieuw geconfronteerd worden met verklaringen. De president mr. H. W. Ferwerda, verzuchtte: „We behande len vaak zeven of acht van dit soort za ken per zitting. Maar nooit willen de aut'o- PARIJS (AFP) De luchtverbindingen tussen Frankrijk en Noord-Afrika zullen vanmiddag hervat worden. Gisteravond zijn uit Marseille de eerste troepenschepen naar Algerije vertrokken sinds 13 mei De Maréchal Joffre heeft 2300 man aan boord en de Athor II 1850. ALGIERS (Reuter) In Oran (West- Algerië) heeft de gaullistische ex-gouver neur van Algerije, Soustelle, voor een juichende menigte van honderdduizend man verklaard: „Er wordt niet onderhan deld met de vijanden van vrede en een heid in Algerije, er zal geen buitenlandse inmenging zijn en geen goede diensten Het volk en het leger van Algerije zijn ver enigd tot de eindoverwinning". Er is nog niets dat wijst op een heling van de breuk tussen de legerautoriteiten in Algerije en de regering in Parijs. De Franse romanschrijver en Nobelprijs winnaar voor litteratuur, Frangois Mau riac, heeft in het linkse blad „l'Express" zijn mening gegeven over het risico van een beroep op De Gaulle in de huidige om standigheden. Mauriac zegt dat hij per soonlijk bereid is dit risico te nemen. Als de Fransen en het volk van Algerije, on der bescherming van De Gaulle, in een autonooom Algerije, waar beide vlaggen wapperen, tot een verzoening komen, die nooit meer een scheiding toelaat, zal ik er vrede mee hebben dat de republiek een autoritaire staat wordt, aldus Mauriac. Als generaal De Gaulle in Europa spreekt uit naam van Frankrijk, zal het met de vernedering van Frankrijk gedaan zijn, aldus Mauriac. mobilisten toegeven, dat zij teveel ge bruikt hebben om goed te kunnen rijden, 't Is nóóit zo". De officier van justitie mr. dr. R. W. H. Pitlo, achtte het tenlastegelegde bewe zen en eiste twee maanden gevangenis straf en twee jaar ontzegging. De verde diger, mr. A. Flesseman, herinnerde er aan, dat de verdachte volgens verklarin gen van artsen een hersenschudding moet hebben gehad en dat de arts, die de bloed proef had verricht gezegd had, geen in druk van dronkenschap te hebben gekre gen. De raadsman zeide zich te kunnen voorstellen, dat men na een dergelijke botsing zo reageert als zijn cliënt. De ver dachte heeft in deze zitting veel tegen om dat hij al eerder voor eenzelfde feit ver oordeeld is, maar zijn raadsman verzocht toch aandacht te schenken aan de verkla ringen van de twee getuigen a décharge, die er geen enkel belang bij hebben te liegen. In deze zaak wordt op donderdagmid dag 5 juni om half drie uitspraak gedaan. (Van onze correspondent in Londen) In de Londense busstaking gaat het nog altijd hard tegen hard. De hoop, dat de staking die al negentien dagen duurt, vóór Pinksteren zou eindigen, is vervlogen. Gisteren kwam het tot een onverkwikke lijke woordenwisseling tussen Sir John Elliot, de chef van het hoofdstedelijke ver- voersorgaan Londen Transport, en de lei der van de transportarbeidersunie, Frank Cousins. Elliot had Cousins voor een be spreking uitgenodigd, maar Cousins wil de alleen komen, wanneer hij de voltalli ge onderhandelingscommissie van het bus- personeel mocht meebrengen. Elliot achtte het tijdstip hiervoor nog niet aan gebroken en wilde een informele ontmoe ting. Cousins belegde daarop een persconfe rentie waarin hij de houding van Sir John „uitdagend" noemde. Later gaf Elliot de verzekering, dat het verre van hem was Cousins te vernederen. Deze houdt ech ter vol dat London Transport nog steeds weigert te zoeken naar gen basis voor on derhandelingen. De stakingsleiding heeft Cousins be zworen vast te houden aan de geëiste loonsverhoging voor alle vijftigduizend busmannen, zonder onderscheid. Indien geen genoegdoening wordt verkregen wil het stakingscomité, dat het bij de trans portarbeidersunie aangesloten personeel van de benzinetankauto's en de elektri sche centrales eveneens het werk neer legt. Op een algemene werkstaking is geen kans nu het spoorwegpersoneel voorlopig tevreden is gesteld. De stakingsleiding heeft Cousins weinig ruimte om te ma noeuvreren gelaten. De stakers kunnen het nog een tijdje uitzingen omdat hun uit keringen zijn verhoogd en het Britse vak verbond de 185 vakorganisaties heeft ver zocht de buslieden financieel te steunen. Intussen is de wilde staking in de Lon dense haven tot 9300 man uitgebreid waar door op 51 schepen het -werk stil ligt. De oorzaak van het conflict is, dat de haven arbeiders gebelgd zijn over het feit. dat ad ministratief personeel bacon heeft gelost. Op de Londense vleesmarkt wordt ook nog gestaakt en op de groentemarkt spant het eveneens. (Van onze correspondent in Londen) De anglicaanse aartsbisschop van Can terbury dr. Fisher heeft uitgelegd waar om hij de Grieks-orthodoxe bisschop Ma karios, de leider van de opstandige Cypri oten naar Londen heeft genodigd. Voor de kerkconferentie zijn uitnodigingen gezon den aan de hoofden van alle kerken in Europa. Indien Makarios niet zou zijn ge vraagd, zou zulks juist de verdenking heb ben opgewekt, dat hij om politieke rede nen werd geweerd. In kringen van de con servatieve partij is men weinig te spre ken over deze houding van de aartsbis' schop van Canterbury, maar de regering lijkt van mening te zijn, dat het er wei nig toe doet of Makarios naar Londen komt omdat hij niet langer als de hoofd figuur in het drama van Cyprus wordt be schouwd. Het belangrijkste is dat over het nieu we plan overeenstemming wordt bereikt met de Griekse en Turkse regeringen. Ma karios zal pas na publikatie van het plan in Londen aankomen. Indien de reactie niet al te ongunstig is, zal een ontmoeting tussen Lennox Boyd, de minister voor Koloniën, en Makarios niet denkbeeldig zijn. Tot nu toe wil Ma karios niets van een bespreking met de Britse regering weten zolang hij niet naar Cyprus mag terugkeren. In Londen zal Makarios in ieder geval met de leiders van de Labourpartij confe reren, die hem altijd als een soort held hebben beschouwd. De uitnodiging van dr. Fisher wekt de schijn dat er een verandering is gekomen in de officiële Britse houding en dat Ma karios door een achterdeur naar Londen komt om te ohderhandelen. Van kerkelij ke zijde wordt er de nadruk opgelegd dat het bezoek geen enkel politiek karakter heeft. Een grap die veel te ver ging, heeft in Zwijndrecht nogal enige beroering verwekt. Omstreeks Hemelsvaartdag hebben tien tallen Zwijndrechtenaren op het land van de tuinder L. van Noort gratis bloemen ge sneden. Zij werden daartoe uitgenodigd door de mededeling op een bord dat vlakbij de openbare weg was geplaatst. Daarop was te lezen dat het land geen eigenaar meer had. Het zou door de gemeente wor den aangekocht. Er was een brug geslagen tussen land en weg en het bord vermeldde verder, dat wie wilde, zo maar bloemen kon gaan snijden. Velen hebben dit prompt gedaan. Later is gebleken dat het een misplaatste grap is geweest. Vandalen hadden van mate riaal van de broeikassen de brug geslagen en het bord er bij geplaatst. Toen de bloe men voor het grootste deel verdwenen wa ren, bemerkte de eigenaar het pas. Hij heeft aangifte gedaan bij de politie, die nu een grootscheepse speurtocht naar de vandalen op touw heeft gezet. BELGRADO (AFP) - In Belgrado meent men dat president Tito, nadat de Sovjet president Vorosjilov zijn aangekondigde bezoek aan Joegoslavië heeft afgezegd, niet naar Warschau zou kunnen gaan zon der de Poolse regering in een netelige situatie te brengen, gezien de moeite die de Polen reeds hebben althans een deel van de vruchten der „emancipatie van 1956" te bewaren. De populariteit die Tito in Polen geniet zou, zo meent men, die moeilijkheden vergroten. Diplomatieke waarnemers in Belgrado zijn verder van mening, dat de op het ogenblik te Moskou vergaderende leiders van de landen van het communistische blok misschien een plan voor het toepas sen van sancties op Joegoslavië opstellen. Boks- en basketbal wedstrijden van Bul garen en Russen met Joegoslaven zijn reeds op het laatste ogenblik afgezegd. Dergelijke sancties zouden ook van eco nomische aard kunnen zijn. Ongeveer een derdë van de Joegoslavische buitenlandse handel wordt met de oostelijke landen ge^ dreven. Mr. Dufour, president van de arrondisse mentsrechtbank te Almelo, heeft vonnis geveld in een kort geding dat de voorzitter, secretaris en penningmeester van de E.V.C. aanhangig hebben gemaakt tegen H. G. Bijkerk uit Enschede, lid van de E.V.C.- contact-commissie. De president zegde de eis van de ver bondsbestuurders toe en verbood de ge daagde „zich in enigerlei vorm uit te geven voor, en te gedragen als ware hij, bestuur der of vertegenwoordiger van de E.V.C. brieven te schrijven en publikaties uit te geven en/of te verspreiden, die de schijn wekken van de E.V.C. afkomstig te zijn". Voorts werd aan de gedaagde verboden een hedenavond te Hengelo- te houden bij eenkomst aan te kondigen als een ver gadering van de E.V.C.-afdeling Hengelo, en in de toekomst, gedurende de tijd dat de eisers de kwaliteiten van respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester van de E.V.C. nog rechtmatig bezitten, uit te schrijveh, vergaderingen aan te kondi gen als vergaderingen van de E.V.C. Het vonnis werd bij voorraad uitvoerbaar ver klaard. De gedaagde Bijkerk werd veroor deeld in de kosten van het geding 148.50) en tot betaling van een dwangsom van duizend gulden bij iedere overtreding. Voor eisers pleitte mr. Van Hout,te en voor gedaagde mr. Proper, beiden uit Amsterdam. Aagtekerk, 21 v. Port Sudan n. Aden. Aardijk, 22 te San Francisco Alblasserdijk, 23 te Lissabon. Alcor, 22 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Aldabi, 22 v. Salvador n. Las Palmas. Algol, 22/6 te Rotterdam verwacht. Alioth, pass. 20 Ouessant n. Antwerpen. Alkaid, 22 te Montevideo. Almkerk, 22 870 m. z.z.w. Djeddah n. Suez. Alphacca, 23 et Boston. Alwaki, 22 te Colombo. Ampenan, pass. 22 St. Vincent n. Antwerpen. Amstelbrug, 22 te Hamburg. ,Ams Lei laan. 23 le.Moji. Amstelsluis, 22 140 m. z.o. Shanghai n. Dairen. Amstelstad, 23 v. Bandar Shapur n. Abadan. Amstelveen, 22 te Shimonoseki verwacht. Angolakust, 22 v. Lagos n. Takoradi. Arendskerk, 22 te Bremen verwacht. Argos, pass. 22 Dardanellen n. Istanbul. Ariadne, 23 v. Rotterdam n. Tunis. Arkeldijk, 22 te Boston verwacht v. Halifax. Artemis, 22 te Ciudad Trujillo n. San Juan. Attis, 22 v. Paramaribo, 23 te Georgetown. Bnarn, 23 te Rotterdam. Balong. 22 te Havana verwacht. Balticborg, 22 te Rotterdam. Bawean, 22 te Houston verwacht v. New York. Bennekom, 22 te Puerto Cabello. Bloemfontein, 23 te Antwerpen. Eonita, 23 te San Julian. Borneo, 22 te Colombo verwacht v. Penang. Boskoop, 22 te Lalibertad verwacht. Breda, 21 v. Maracaibo n. Cuba. Bussum, 26 te Suez verwacht. Caltex Arnhem, 22 30 m. n.o. Masira eil. n. Pernis. Caltex Delft, 22 90 m. o. Malta n. Pernis.- Caltex Leiden, 22 5 m. n.w. Camirocks n. Londen. Calt. Pernis, 22 50 m. o.z.o. K. De Gata n. P. Said. Caltex Rotterdam, 22 te Rotterdam. Caltex The Hague, 22 45 m. o.n.o. Gibraltar naar Gothenburg. Caltex Utrecht, pass. 22 Kp. Bon n. Bordeaux. Camerounkust, 23 te Dakar. Casamance, 22 30 m. z.z.w. Ouessant n. R'dam. Castor, 22 te Guanta. Captain Cook, 24 te IJmuiden verwacht. Charis, 21 v. Curagao n. Aruba. Cinulia, 23 v. Amsterdam n. Curagao. Cistula, 22 140 m. z.o. Billiton n. Singapore. Cleodora, 22 110 m. z.o. Singapore n. Sydney. Coolsingel, 22 45 m. o. Wight n. Puerto Ordaz. Corilla, 23 te Dar Es Salaam verwacht. Crania, 21 210 m. n.w. Mahe n. Bombay. Daphnis, 22 te Baranquilla verwacht. De Eerens, 23 te Bahrein. Dinteldijk, 22 750 m. n.o. Porto Rico n. Panama. Dordrecht. 22 200 m. w. Ushant n. Rotterdam. Drente, 22 400 m. z.o. Guardafui n. Belawan. Elizabeth B, 22 160 m. z. K. Hatteras n. Dordrecht. Eos, 22 v. Alexandrië n. Beyrouth. Fravizo, 22 v. Las Palmas n. Liverpool. Gaasterkerk, 22 150 m. n.n.o. Kp. Finisterre naar Port Said. Ganymedes, 22 v. Hamburg n. Bremerhaven. Garoet, pass. 22 Startpoint n. New Orleans. Giessenkërk, 22 250 m. n.w. Perim n. Suez. Graveland, 22 160 m. n.n.o. Finisterre n. A'dam. Groote Kerk, 23 te Hongkong. Guineekust, 22 te Antwerpen. Haarlem, 22 v. P. Padre n. Antwerpen. Hector, 22 v. Aghia Marinao n. Alexandrië. Heemskerk, 22 72 m. n. Kp. Verde n. Kaapstad. Hera, 21 1000 m. n.o. Martinique n. La Guaira. Hermes, 22 v. Balboa n. Pto. Armuelles. Kersilia, 22 v. Amsterdam n. West-Indië. Hestia, 22 te Cd. Bolivar. Hispania, 21 v. Bilbao n. IJmuiden. Hoogkerk, 22 te Bremen. Houtman, 22 580 m. o.z.o. Beira n. Beira. Hydra, 22 dw. Den Helder n. Emden. Jagersfontein, 22 et Pt. Elizabeth v. Kaapstad. Japara KPM, 20 te Singapore. Japara KRL, 23 nog steeds te Abadan. Jason, 22 te La Guaira verwacht. Joh. v. Oldenbarnev., 22 600 m. z. Colombo n. Suez Jupiter, 21 te Napels. Kabylia, 24 et Rotterdam verw. v. Stockholm. Kalydon, 22 160 m. o. Madeira n. Las Palmas. Kara, 22 50 m. n.o. Muscat n. Mena Al Ahmadi, Karimata, 21 30 m. z.o. Malaga n. Beyrouth. Kellia, 22 140 m. w. Strat Torres n. Miri. Kenia, 22 120 m. z.w. Ouessant n. CUragao. Kennemerland, 22 et Tiajai. Kloosterdijk, 1/6 te Rotterdam verwacht. Koningswaard, pass. 21 Kp. St. Roque n. B. Aires Korenia, 22 v. Limhamn n. Helsingborg. Korovina, 22 v. Aruba n. Curagao. Kosicia, 22 600 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Kreft, 22 120 m. n.w. Lissabon n. Rotterdam. Kryptos, pass. 22 Bornholm n. Turku. Kylix, 23 te Punta Cardon verw. v. Curagao. Lawak, 22 v. Djibouti, 23 te Assab. Lekhaven, 22 te Buenos Aires verw. v. L. Palmas Lemaire, 22 300 m. z.w. Pulauweh n. Mauritius. Liberty Bell, pass. 22 Durban n. Philadelphia. Lindekerk, pass. 22 Gibraltar n. Antwerpen. Louis Lantz, 22 560 m. w.n.w. Monrovia n. Monr. Lutterkerk, 22 et Antwerpen v. Rotterdam. Maas, 23 te Baltimore. Maasdam, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Macoma, 2 2v. Abadan n. Singapore. Maetsuycker, pass. 22 Banka n. Fremantle. Malea, 22 160 m. n.n.o. St. Balabak n. Miri. Mariekerk, 22 450 m. o. Christmas Isl. n. Aden. Mataram, 22 te Port Said verw. v. Beyrouth. Meerkerk, 22 te Aden v. Bombay. Meliskerk. 22 v. Shanghai n. Tsingtao. Mentor, 22 v. Velsen te Amsterdam. Merwede, pass. 22 Ushant n. Las Palmas. Minjak, 22 320 m. n.o. Singapore n. Singapore. Mississippilloyd, 22 310 m. n.w. Singapore n. Smg Moordrecht, 22 v. Wellington n. Kwinana. Mijdrecht, 22 30 m. o.z.o. Muscat n. Mena. Mylady, 22 30 m. z. Ouessant n. St. Nazaire. Naess Commander, pass. 22 Finisterre n. Fawley Na ess Lion, 22 40 m. o.n.o. Malta n. Mena. Naess Tiger, 22 40 m. o.z.o. Perim n. Houston. Nanusa, 22 140 m. z.z.o. Mogadiscio n. Aden. Nieuw Amsterdam, 23 te Southampton. Notos, 22 v. Rotterdam n. Alexandrië. Oldekerk, 22 v. Lorenzo Marques, 23 te Beira. Cmmenkerk, 22 300 m. z.o. Guardafui n. Penang Ondina, 22 40 m. o. Formosa n. Niigata. Oostkerk, 22 140 m. z.o. Sokotra n. Aden. Oranjefont., 21 350 m. n.o. St. Helena n. L. Palm Orestes, 23 te Sluiskil. Orion, 22 80 m. w. Gibraltar n. Antwerpen. Osiris, 22 70 m. n.w. Porto Rico n. Jacksonville. Overijsel, 22 v. Port Sudan n. Suez. O vu la, 22 te Bangkok. Palyphemus, 22 te Suez n. Djibouti. Pendrecht, 22 v. Suez n. Abadan. Perna. 23 te Mauritius. P. G. Thulin, 23 te Christobal. Poelau Laut, pass. 22 Messina n. Port Said. Polydorus, 22 te Londen. Prins Casimir, 22 te Cleveland. Prins Frederik Hendrik. 22 v. Quebes n. Londen Prins der Nederlanden. 22 te La Guaira verwacht. Purmerend, 23 te Gibraltar. Radja, 22 800 m. z.o. Guardafui n. Djibouti. Raki, pass. 22 Guardafui n. Djibouti. Rempang, 23 te Hamburg. Ridderkerk, 22 v. Suez n. Aden. Rita. 22 330 m. z.z.o. Christmas Isl. n. Pladju. Rondo, 21 300 m. n.w. Madagascar n. Durban. Rijndam. 22 te Halifax v. Cobh. Saidia, 22 60 m. n.w. Banka n. Bukom. Sarpedon, 22 300 m. n.o. Flores n. Willemstad. Schie, 23 te Bremen. Schiedijk, 23 te Norfolk. Senegalkust, 22 60 m. z. Las Palmas n. Le Havre Sibajak, 22 300 m. o.n.o. Fayal Az. n. Willemstad Slamat, 22 v. Singapore n. Tandjong Priok. Soestdijk, 22 te Boston verwacht. Sommelsdijk, 22 v. Rotterdam n. Hamb./Bremen Stad Alkmaar, 22 ten anker rede Las Palmas. Stad Delft. 22 90 m. z. Kreta n. Port Said. Stad Gouda, 22 660 m. w. Landsend n. Rotterdam Stad Haarlem. 22 150 m. n. Trondheim n. A'dam Stad Leiden, 3/6 te Rotterdam verwacht. Stad Rotterdam, 22 700 m. w. L'end n. Wabana. Stad Vlaardingen, 22 540 m. o. Cape Race naar Vlaardingen. Stanvac Pendopo, 22 v. Buatan n. Sungeigerong Statue of Liberty, 22 60 m. z.w. Little Quoin naar Philadelphia. Stentor, 23 te Port of Spain. Steven, 22 170 m. z. Cape Race n. Quebec. Sumatra, 22 120 m. w. Sabang n. Penang. Sunetta. 22 te Hobart verwacht. Tabian, 22 te Singapore verwacht v. Surabaja. Tankhaven II. 22 110 m. w. Singapore n. S'gerong Taria, 22 v. Mena Al Ahmadi n. Mombasa. Telamon. 22 v. New York n. Curagao. Texel, pass. 22 Kaap Bon n. Vlissingen. Tiberius. 2? 500 m. z.o. Bermuda n. Antwerpen. Tibia, 22 400 m. w.z.w. Gibraltar n. Colombo. Tjibadak, 23 te Surabaja verwacht. Tjibodas, 22 v. Kawasaki n. Kobe. Tjitialengka, 23 te Kobe verwacht. Tjipanas, 22 te Mauritius verwacht v. Tamatave. Towa, 22 te Hoek v. Holland verw. v. Antwerpen Triton, 22 v. Emden n. Hamburg. Trompenberg, 22 te Le Havre. Van der Hagen, 22 120 m. z.w. Cape Seirraleone naar Kaapstad. Van Neck, 22 te Lyttleton verwacht. Vasum, pass. 22 Ouessant n. Mena. Vivipara, 22 150 m. n. P. Sudan n. Mena Al Ahm. Waterman, pass. 22 Bishop Rock n. Rotterdam. Westland. 21 600 m. n.o. St. Paulsrocks n. A'dam Willem Barendsz. 23 v. Oporto n. Almeria verw Woltersum. pass. 22 Key West n. Houston. Zaankerk, 22 v. Hamburg n. Rotterdam. Zaanland, pass. 22 Cherbourg n. Zuid-Amerika Zuiderkruis, 22 280 m. z. Dakar n. Las Palmas. SLEEPVAART Clyde, 19 te Fayal. Cycloop, 23 bij eil. Wight n. Barbados. Friesland, 21 570 m. z.w. Honolulu n. Honolulu. Hudson, 23 130 m. n.w. Colon n. Almirante. Humber, 21 te Trinidad. Loire, 21 te Conakry. Oceaan, 23 130 m. n.w. Colon n. Almirante. Poolzee, 23 1080 m. z.w. Fayal n. Carthagena. Rode Zee, 23 v. Key West n. Houston. Thames. 21 560 m. z. Fayal n. Trinidad. Titan, 23 260 m. n.w. oostp. Cuba n. Santiago. Tyne, 23 140 m. z.z.w. Ras Fartak n. South.ton. Zeeland, 23 in Mona Passage. Zwarte Zee, 23 Borkum gepass. n. Golcuk. KLEINE VAART Alcetas, 22 50 m. n.o. Burlings n. Amsterdam. Appingedam, 21 te Westkapelle n. Antwerpen. Bloemgracht, 22 dw. Hoek v. Holland n. Londen. Draco, 22 5 m. o. Borkumrif. F.Isa, 20 v. Norrsundet n. Zaandam. Flevo, 22 te Amsterdam v. Oporto. Ilias, 21 v. Barcelona n. Tarragona. Insp. Mellema, 21 20 m. n. Gotland n. Philippeville. Joost, 21 v. Gruvon n. Zaandam. Kaap Falga, 20 v. Zaandam et Kristinehamn. Kaap St. Vincent, 20 v. Skutskaer n. IJsselmonde. Marianne, 21 te Hirsthals n. Rouen. Midas, 21 v. Aalborg n. Aarhus. Nero, 22 60 m. z.w. Casquets n. Amsterdam. Netta, 22 te Napels verwacht v. Genua. Plato, 22 te Rotterdam n. Amsterdam. Prinsengracht, 22 80 m. o.z.o. Malta n. Huil. Strabo, 21 25 m. z. Kp. Roca n. Ceuta. Thaletas, 22 te Rotterdam n. Oran. Westerdok, 22 dw. Scheveningen n. Amsterdam. een school voor uitgebreid technisch onderwijs een voortgaande verbetering van de vervoersmogelijkheden moderne, goed geoutilleerde ziekenhuizen van voldoende grootte. STEMT DAARVOOR IN DE IJMOND brengt op 24, 28 en 31 mei in Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan alhier het blijspel Kaartverkoop Roerstraat 65 en aan de zaal. Aanvang 20 uur. Wij leveren u een Rijwiel compleet met lamp, jasbeschermer slot, enz. voor I 150. Locomotief rijwielen compl. vanaf f 153.50 Tevens een enorme collectie Locomotief Batavus Met J. L. O Sachs en H. M. W. motoren Betaling in overleg A.Donker ENGELMUNDUSSTR. 28 IJmuiden-O. Tel. 4282 Wasmachinefabrjek heeft regelmatig met lichte emailJe-besch Gloednieuw m gai Vanaf f 129.50 Desgew afbetaling Showroom Koningstraat 48 telefoon 17848 Haarlem (De artikelen worden hier niet verkocht, doch direct vanuit Fabrieks-riepot geleverd) r rio Hoon Knloore Wegens teleurstelling gevr.: voor afwas enz., spoedige in diensttreding. Paviljoen ,,De Strekdam", Fa. Ramerman, Strand IJmuiden. AUTO- en SCOOTERR1J SCHOOL „IJMOND". Binnen één maand uw rijbewijs BE of A curs, autorijden 20 lessen f 150 Celsiusstr 52 achter Cultureel gebouw. Tel. 4551 NET MEISJE gevr. voor de morgenuren. S. Korver, L. Nieuwstraat 773. De n.v. Kennemer Confectie- Industrie Baanstraat no 34, Beverwijk, vraagt MACH STIKSTERS en ongeschoolde meisjes. Aanmelden dagelijks van 9 tot 5 uur LUXE AUTOVERHUUR Nieuwe Vauxhall's Victor '58 All risks verzekerd D Lin- denberg en Zfi., Moerberg- plantsoen 121 IJmuiden. tel no 5322 Cumpiele MEUBILERING en STOFFERING. A C Borst. Warmenhovenstraat 76 Laat uw MEUBELEN vak kundig repareren en opnieuw bekleden. A. C. Borst. War menhovenstraat 76. KAPOKMATRASSEN bij vullen en verenbedden drie delig maken. A. C. Borst. Warmenhovenstraat 76 COJO, FABLO e.a. overhem den. De nieuwste modes v heren en jongens. Heren hoeden. Chris Duin, Kloos terstraat 35. Beverwijk. LEUKE en ruim gesorteerde afd, Jongenskleding: regen- coats, blazers, sportcolberts, pantalons, overhemden, pak- 'es, strikjes, kousen, truien, enz. Prett vakk. en vlotte bediening. Verander, gratis op eigen atelier Chris Duin Kloosterstraat 35. Beverwijk Scheerapparaten, strijkijzers, elektrische kachels, koffie molens. Voor alle ELEKTR. ARTIKELEN naar Keizer, Trompstraat 30, IJmuiden- Oost, telefoon 4516. Met ingang van 1 september 1958 wordt aan de school een 2e klas van een Rijksmiddelbare school voor meisjes verbonden. De eerste klas van de H.B.S. vormt met de eerste klas van de M.M.S. een gemeenschappelijke onder bouw. Verdere inlichtingen bij de directeur, Dr. C. VAN DEN POL SOLEX, Populair349-50 SOLEX, Lux 399.50 R A P Ster standard 598. R.A.P Super, 3 versn. 730. R.A.P., dubbelzit 720 PUCH, in fraaie kleur 695.— Dealer voor: Solex, R.A.P. en Puch. Velsen-Z- - Meervlietstr. 69 Tel. 5701 PI A ATS EE** BEL 7179 voor luxe verhuur A. Beekhuis voor Opeis Re- kord en Volkswagens Alleen Torriceilistraat 32. OVERGANGSLEEFTIJD? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende Thee no 8 helpt! Groot pak f 1 85 bij elke drogist ROOKSTOELKUSSENS dubbel verend. 15 iaar gar va f 22 50 per stel Zaanen straat 63. Haarlem-N Spotkoopje Pracht modern BANKSTEL m 3-zits bank oekl wol f 295 Zaanen straat 63 Haarlem.N GRATIS 5 DAGEN OP PROEF! Te koop koffer- schrijfmachine. z.g.a.n., f 185 Af te betalen met f2.50 per week. Brieven L 7583. BROOD VAN VUYK IS PUIK. Fijne allerhande 70 ct. per half pond. J. J. Vuyk. Pr. Steynstr. 35. tel. 6409. Aangeb. NET KOSTHUIS v. 2 personen. Dolfijnstr. 244 te t.Tmuiden. HUWELIJK. Nette heer, 58 jaar zoekt kennismaking m. nette vrouw Brieven L 5826 H.H. HENGELAARS. Wij hebben een collectie hen gelsportartikelen als nooit tevoren. Engelhart, Tromp straat 92. Tel. 4146. Prima ZANGKANARIES en een unieke collectie vogel kooien. Engelhart, Tromp straat 92. Tel. 4146. Voor MALSE BRAADKIP PEN Stuyt's Wildhandel, Terrasweg 33, Santpoort, tel 02560—8245. BEDDENTIJK 140 cm. breed v.a. f 2.50 p. meter. Zeeman Bloemstraat 70. IJmuiden. AUTOBOX te huur bij v. d. Kolk, Fr. Halsstr. 30. Telef. no. 4735. Dr. Schaepmanstraat 54, Hrl. heeft weer ontvangen een gr. partij BROMFIETSEN (keuze uit 30 st.) w.o. snel- bromrners, Solexen, enz. Prij zen v.a. f 100. Inr. mog. Pinksterdagen geopend vanaf 10 uur. Aangeb. VRIJ BOVENHUIS, bev. 1 k., 2 sik., hal, k. bal kon, vliering en schuur, hr. f 8 p. w. Gevr. flat ben. of bovenhuis Hogere h. g. bezw. Brieven L 5830 Gevr. WONING in IJmuiden of omg. Aanbod: vrij huisje te A'dam (Noord) bev. huis kamer, keuken, 2 slaapk.. badcel, vliering, tuin en schuur. Huur f 9.60 p. week. Brieven L 5814. Gevr. ter overname een TIMMERMANSWERKBANK voor amateur. Liefst met 2 bankschroeven. Br. L 5828. Te koop: lange zwarte LE REN JAS, gr. m. f 50. Adres te vern. bur. van dit blad. Te koop i. g. st. z. half Eng. KINDERWAGEN. Adres J. P. Coenstraat 79, IJm. Te koop: ZÜNDAPP, 200 c.c. in goede staat. Kr. Mijdrecht straat 26. TE KOOP: eiken dressoir en 5 bekl. stoelen. Celsiusstr. 49 TE KOOP: z. g. a. n. man telpakje m. 40, 1 pers. ledi kant met spiraal. Waalstr. 126 Te koop: SNELBROMMER Vesting Dern. Scheldestr. 134 IJmuiden. Te koop: JONGENSFIETS 6-10 jaar in prima staat. Dr. Kuyperlaan 48. Te koop: TWEELING WAN DELWAGEN. Enschedestr. 31 Te koop: prachtige JONGE HENNEN. A. Lugtenburg, Kweekerslaan 2, Santpoort bij de Biezen TE KOOP AANGEB.: Ford Prefect 1951 en 1952, Chevro let cabriolet 1952, Peugeot 500 kg. gesloten bestel type 203 1954. Fordson bestel 350 kg. 1953. Lange Herenstr. 5 rd. tel. 18979 of werkplaats 21275, H'lem. Financiering mogelijk. Te koop: D. K. W. 200 c.c. 1955, 20.000 km. gelopen, n.we accu. Financiering mogelijk. Willemsbeekweg 90, IJm. Te koop: MOTOR D. M. F. 150 c.c. '53 in g. st. en val helm. Prijs billijk, v. Maer- lantstraat 6, Heemskerk TE KOOP: eikenhouten ta fel met tafelkleed en gas kachel m. toebehoren. Hom- burghstraat 50 zw. TE KOOP: groen em. kolen- fornuis. herenfiets, radio, ta fel, dubb. papiersnijder en hondenmand 42 cm. doorsnee Hunzestraat 44. Te koop: KINDERWAGEN wegens plaatsgebrek. Lin- schotenstraat 8. AANGEBODEN: zwart maat costuum (pl.m. 50) met vest en 2 pantalons (zwart en grijze streep) f 120, salonta fel, old finish 70 cm. f 40, stelling van V/2" buis, gesch. voor groot aquarium f 20. Adres: tel. IJmuiden 4818. Te koop: SIMPLEX m. Vil- liers 125 c.c. in prima staat f 65. Velserduinweg 278. Na 6 uur. IBSHESH! Maak vrijblijvend uw keuze uit onze merken Philips Erres - Graetz Blaupunkt Vakkundige aanleg - 1e klas antenne Neem zonder enige verplichting de proef bij ons Keuze uit verschillende merken, zoals PH1LISHAVE, BRAUN, REMINGTON Zo juist ontvangen: hel nieuwste PHILIPS SCHEERAPPARAAT f S2.50 Voer de grootste keuze en de beste service liBIRRRIRgRIBRRRRRIRRKRRg HOOGTEZON v.a. /S4.~ KENNEMERLAAN 76 hoek Moerbergplantsoen Telefoon 5726 !IR

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6