Vanmorgen in de vishal en op zee Wisselvallige weer drukte zijn stempel op pinksterdagen Gevangenisstraffen van 7 tot 9 jaar DE BEURS Amsterdamse Beurs 7 Terrasjes in IJmond bleven vrijwel onbezet Openbare Ulo Beverwijk met twee teams winnaar VVB en Ebbw Vale speelden gelijk: 3-3 Jong Hercules veel te sterk voor Energie Kampeerseizoen in Bakkum geopend Politiek cabaret „De valreep" IJsland wil 12 mijl-zone Brief aan minister over indijking Lauwerszee Verkiezingsbijeenkomst P.v.d.A. in Beverwijk Speurtocht in Hoorn naar verdwenen jongetje Nieuwe ambassades Communistisch China Pompstation-overvallen Ongeregeldheden op Ceylon Amerika's strijdmacht in Pacific Kort nieuws Scheepvaart DINSDAG 27 MEI 1958 De vrij schrale wind en het wisselvallige weer hebtyen hun stempel op de pink sterdagen gedrukt. Dit was ook in de IJmond merkbaar. Want hoewel de terrasjes van diverse 'café's zondag vrij goed bezet waren, waagden zich daarentegen maandag slechts enkele moedigen zich in de open lucht om daar van een kopje koffie of andere lafenis te genieten. De buitenlanders lieten echter niet verstek gaan. De meeste hotels in de IJmond waren zo goed als vol; bovendien werden nog ver scheidene vreemdelingen bij particulieren ondergebracht. De theeschenkerij in Velserbeek werd zondag vrij druk bezocht door diegenen, die door het mooie weer aangelokt een wandelingetje door het Velsense park maakten. Tijdens tweede pinksterdag was het niet bijzonder druk, maar het viel ook weer niet tegen. Alleen zocht men in te genstelling tot zondag meer een plaatsje binnen. De dranken die bij de theeschen kerij het meeste in trek waren, waren kof fie, bier en limonades. De eigenaar van Paviljoen Zuidpier ver telde dat het beide pinksterdagen niet druk was geweest. „Er werd wel veel druk te gemaakt," merkte hij schamper op. „Het waren de slechtste pinksterdagen, die wij tot nu toe hebben gehad," voegde hij er enigszins mistroostig aan toe. „De strandexploitatie leverde niets op. Naar stoelen en tenten was zo goed als geen vraag. Het „terraswerk" was zondag nog iets, maar maandag niets," zo comple teerde hij het teleurstellende strandbeeld. In het inwendige van Paviljoen Zuidpier was er nog wel vertier te beleven. Dege nen, die voor het merendeel hiervoor zorg den waren Duitsers, Amerikanen en Fran sen. Tot slot verzochtte de eigenaar van dit paviljoen: „Het is wel slecht geweest tot nu toe, maar zo lang we gezond zijn en plezier in ons werk hebben.Hetgeen althans weer een optimistisch geluid was In het IJmondpaviljoen was het ook tij- Schoolkorfbaltoernooi ten einde Het Velsense schoolkorfbaltoernooi van de commissie uit de Haarlemse Korfbal- bond, dat op 17 en 24 mei op het gemeen telijk sportterrein „Rooswijk" onder lei ding van de heer A. Vos is gehouden, heeft zich in een met de dagen toenemende be langstelling mogen verheugen. Het aantal deelnemers was dit jaar uitgegroeid tot ongeveer 180 meisjes en jongens, wafir- onder voor de eerste maal de Wilhelmina- school uit Wijk aan Zee deelnam. Jammer voor de badplaatsscholieren, dat de„schot- vaardigheid hen in de steek liet, want in het veld speelden zij een prima partijtje. Hierdoor ontging hun de kans op' 'de eerste plaats. Aan de andere kant liet de Duinwijk ULO (Beverwijk) verstek gaan, hetgeen het programma minder aantrek kelijk maakte. Er kon nu geen afzonder lijke ULO-afdeling in de B-klasse ge vormd worden en de twee andere ploegen moesten bij de lagere scholen met dezelfde leeftijdsgroep worden ingedeeld-. Na de halve competitie, die op 17 mei was gespeeld, werd zaterdagmiddag op nieuw een halve competitie tussen de win naars gespeeld. De wedstrijduitslagen in deze B-afdeling werden Openbare ULO 3 Del Court van Krimpenschool 2-0; Open bare ULO 3—Openbare ULO 4 0-0 en Openbare ULO 4—DelCourt van Krimpen school 0-0. De einduitslag werd: 1. Openbare ULO 3 3 punten; 2. Openbare ULO 4 2 punten: 3. Del Court van Krimpenschool 1 punt. Voor de A-afdeling werd zaterdagmid dag gelijktijdig een halve competitie ge speeld. Het eerste team van de Bever- wijkse Openbare ULO demonstreerde hier met meer geoefende spelers(sters) een veel sterker spel, zodat het tweede team van dezelfde school een flinke nederlaag werd toegebracht. De korfballers van de Willem de Zwijger ULO (Velsen) gaven meer, moeite, maar verloren met de kleinst mo gelijke cijfers. De uitslagen waren: Ooenbare ULO 1 Openbare ULO 2 5-0: Willem de Zwijger TTLOOpenbare ULO 1 0-1; Openbare ULO 2—Willem de Zwijger ULO 1-0. De uitslag in de A-afdeling werd: 1 Openbare ULO 1 4 punten; 2. Openbare ULO 2 2 punten; 3. Willem de Zwijger ULO 0 punten. Het winnende team van de A-afdeling is uitgenodigd om op zaterdag 31 mei te spe len tegen de schoolkorfbalkampioen van Haarlem. De sportuitwisselingswedstrijd van de voetbalvereniging „VVB" met de Engelse gasten van Ebbw Vale uit Wales, die za terdagavond op het sportpark „Water vliet" werd gespeeld, was behalve een bij zonder aantrekkelijke strijd een uitsteken de oefening voor de gastheren. De Engel sen speelden als team voortreffelijk, wat gezien hun semi-professionalisme, kon worden verwacht. VVB had in het eerste half uur van de strijd de grootste moeite zich aan te pas sen aan het vlugge Engelse spel. De gasten openden met een serie mooi opgebouwde aanvallen, waartegen spil Both c.s. zich best weerden. VVB probeerde het even eens maar nadat Van der Linde naast had gekopt uit een hoekschop passeerde na 16 minuten de Engelse linksbinnen Jonk man met een fraaie kopbal (01). Toen van der Linde opnieuw was doorgebroken maakte de Engelse spil in duel met André hands. De strafschop van Luitjes was on houdbaar (11). Vlak daarop redde Luntz bij een straffe kopbal van de Engelse linksbinnen, maar toen Jonkman na 32 minuten de bal liet vallen, schoot de rechtsbinnen hoog in (12). VVB paste zich nu veel beter aan het tempo aan. Helder gaf een pass aan Verswijveren, die keurig doorliep en fraai scoorde (22). Na de hervatting speelde VVB veel vlotter. Na 14 minuten liep Luntz een blessure op en 'n fout van Jonkman bracht de stand op 2—3. De gelijkmaker kwam uit een voorzet van André, waarbij Helder na 23 minuten de bal even mooi tussen paal en doelman doorkopte (33). Aan beide kanten kwamen nog kansen in deze strijd, die tot het laatst spannend en vlot bleef, maar doelpunten bleven verder uit. Na deze aantrekkelijke wedstrijd kwa men de gasten en VVB'ers in „Water vliet" bijeen voor een gezellig samenzijn. dens het gure weer op maandagmiddag behoorlijk druk, hoewel ook hier het ter ras vrijwel onbezet bleef. De zuidpier was bijzonder in trek bij de buitenlanders, die zich ook maandagmid dag tijdens het vrij ruwe weer zelfs op het uiteinde waagden. Zij onderschatten eclv ter het gevaar van de overslaande zeetjes zodat de politie zich genoodzaakt zag het gevaarlijke deel van de pier af te sluiten De heer Ph. A. van Opbergen van „Royal" vond het bezoek aan zijn etablis sement beslist minder dan vorig jaar Pink steren. Het hotel was echter zo goed als bezet. „Maar het terras dat hebben we praktisch niet gebruikt", merkte hij op Geen drukte in Wijk aan Zee In Wijk aan Zee is de drukte bijzonder tegengevallen. De parkeerplaatsen en fiet senstallingen waren triest leeg en ook het bezoek aan de terrasjes hield niet over De hotels waren ook hier vol geboekt. En zelfs moesten voor enige buitenlanders nog onderdak bij particulieren worden ge zocht. Met forse cijfers heeft Jong Hercules gewonnen van Energie (51). Het is een verdiende overwinning voor de Wijkers geworden, die hiermede wel bewezen tot de sterkste in hun afdeling te behoren. In de eerste helft toonde de thuisclub al haar meerderheid door doelpunten van De Bree, Slager en Snippe. De tweede helft vertoonde eenzelfde spelbeeld. De thuisclub voerde de stand op tot 50, waarna Energie de eer kon redden (51). De Kampeervereniging Bakkum heeft, overeenkomstig de traditie, op de avond voor Pinksteren het kampeerseizoen feeste lijk geopend. Deze vereniging, die, naar het zich laat aanzien, binnen niet al te lange tijd duizend leden zal hebben, viert dit jaar haar tienjarig bestaan. De voor zitter, de heer J. H. Gassmann, memo reerde in zijn openingswoord het beschei den begin van de vereniging; thans kan men zich het kampeerterrein zonder de Kampeervereniging Bakkum niet meer indenken. Na de woorden va nde voorzitter volgden muziek en zang. De afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid heeft waarschijnlijk enige af wisseling willen brengen in de propagan- da-bij eenkomsten, die door de verschillen de politieke partijen met het oog op de aan staande gemeenteraadsverkiezingen ook in de IJmond werden gehouden. Vandaar dat men de gebruikelijke vergadering ver ving door een cabaretavond in gebouw „Het Centrum". Hiervoor was het politiek le- kencabaret „De Valreep" uit Amsterdam geïnviteerd, dat een programma kwam opvoeren onder de gebruikelijk nietszeg gende titel „Feeststemmen". Nu is cabaret voor amateurs in de ge wone vorm reeds een lang niet eenvoudi ge opgave, die er stellig moeilijker door wordt wanneer zij zich op het politieke vlak gaan wagen. Want zij moeten hiervoor im mers uitgaan van de bedoeling hun poli tieke tegenstanders door middel van de satire in hun zwakke zijde te treffen, hun oogmerken te hekelen en hun verrichtin gen zo belachelijk mogelijk te maken. Dit vereist in de eerste plaats de medewer king van puntige tekstschrijvers, die het gevaarlijke wapen der dodelijke spot tref zeker kunnen hanteren, waarbij ze de ac tualiteit scherp in het oog houden. Een methode, waardoor vooral het Duitse ca baret zich een roem verwierf, welke tot ver buiten de landsgrenzen reikte. Nu is van dit alles bij „De Valreep" slechts in uiterst beperkte mate sprake: voorname lijk omdat de gebezigde teksten zo bijzon der gemoedelijk zijn. Van een vlijmende spot, die de tegenstander striemt, is bij dit ensemble dan ook geen moment sprake ge weest. Evenmin konden snedige toespe lingen op actuele gebeurtenissen worden beluisterd, zodat het programma ook eni ge jaren geleden kon zijn opgevoerd. Wat het lied op de heer Weiter betreft zou dit stellig verantwoord zijn geweest, want het dateerde nog uit de tijd dat deze politicus een meer actieve rol vervulde. Wanneer de verschillende nummers dan ook niet als „politiek cabaret" waren aan gekondigd, zou onze waardering voor het programma beduidend groter zijn ge weest. Want de meeste amateurs bepalen zich op het gebied voornamelijk tot het gebrekkig navolgen van gerenommeer de kunstenaars en vullen hun programma's dan verder aan met wat accordeonmu- ziek en het zingen van populaire radio liedjes. Bij „De Valreep" is echter onmis kenbaar van een zekere oorspronkelijk heid sprake; zoals in de schets „Telefoni sche boodschap", die in geen enkel caba ret misplaatst zou zijn. Daartegenover mis te het „Rad van avontuur" elke pointe en was dit nummer verder te langdradig om met aandacht te worden gevolgd. Andere meer geslaagde onderdelen waren „Kam peren" en „Affiches", vooral wat de tekst betreft. De spelers traden allen anoniem op en kunnen worden gekarakteriseerd als enigszins geroutineerde amateurs, die weliswaar over bescheiden middelen be schikken, maar deze toch met enthousias me hebben aangewend in hun streven naar het beoogde succes. Jan van Dam REYKJAVIK (Reuter) De IJslandse regering zal 30 juni bekendmaken, dat de IJslandse territoriale wateren, met ingang van 1 september op twaalf mijl zullen wor den gesteld. 1 lukke Gedeputeerde Staten van Drente, Fries land en Groningen hebben zich tot de minister van Verkeer en Waterstaat ge richt met een gezamenlijk schrijven, waar in zij er op aandringen de uitvoering van de plannen tot indijking van de Lauwers zee zoveel moigelijk te bevorderen. Het ge vaar wordt niet geheel denkbeeldig geacht, dat verschillende omstandigheden, zoals bijvoorbeeld de situatie van 's lands finan ciën, de voortschrijdende ontwikkeling van het Deltaplan en dergelijke, er toe zouden kunnen leiden dat de uitvoering van het plan tot indijking van de Lauwers zee in belangrijke mate uitstel zou lijden, De colleges wijzen in hun brief op de betekenis die deze indijking heeft voor een goede afwatering van de uitgestrekte gebieden van welke het overtollige water ook nu reeds op de Lauwerszee moet wor den geloosd. Afdoende verbetering van deze afwatering, die bij indijking van de Lauwerszee mogelijk zal zijn, wordt be paaldelijk onmisbaar geacht voor een goede cultuurtechnische ontsluiting en waterbeheersing van het zuidwestelijk deel der provincie Groningen, het noord westelijk deel van Drente en het noord oostelijk deel van Friesland. Voor een doelmatige uitvoering van de zo nood' zakelijke ruilverkaveling en ter sanering van een groot aantal kleine bedrijven in Groningen en Friesland is nieuwe grond nodig. Tevens wordt in de brief nog ge wezen op de verruiming der werkgelegen heid, welke juist in een brede omgeving van de Lauwerszee zo uitermate belang rijk is en op het psychologische effect, dat uitstel van de uitvoering der Lauwerszee- plannen met zich zou brengen. Onder auspiciën van het hoofdbestuur van de Partij van de Arbeid hebben, op het Marktplein te Beverwijk, de heren E. Ger- ritse (wethouder in die gemeente) en W. Mensink (secretaris van het hoofdbestuur van de P. v. d. A) een menigte van enkele honderden een en ander verteld in ver band met de aanstaande gemeenteraads verkiezingen. Het "narmonie-orkest „Haar lem" zorgde voor een muzikale omlijsting. De heer Gerritse richtte zich in de eer ste plaats tot wat hij noemde „de voor uitstrevende protestanten in de gemeente". Hij zei zich te kunnen voorstellen dat deze groep ontstemd is omdat de A.R. en de C.H.U. hebben besloten deze keer met één lijst uit te komen en dit zonder dat men het advies van de leden heeft gevraagd. Maar ook door niet te stemmen zouden deze mensen de conservatieve groepen als V.V.D., A.R. en C.H.U. steunen, zo stelde hij. Vervolgens gaf de heer Gerritse zijn visie over wat de V.V.D. volgens hem on der „vrijheid" verstaat en volgens spreker zou deze vrijheid slechts een kleine groep welgestelden smaken. Het resultaat van de verkiezingsuitslag van de Provinciale Staten besprekende, zei spreker dat een groot aantal ambtena ren veel meer lawaai gemaakt heeft over de van deze regering ontvangen loonsver hoging, dan het geval is geweest naar aan leiding van een in de „dertiger jaren" ont vangen loonsverlaging van 16 en 18 per cent. Als het de heer Oud zou mogen ge in minister van Financiën te worden- dan zouden deze ambtenaren heel spoedig hun fout ontdekken, aldus de heer Ger ritse. Vervolgens nam spreker de woningbouw- politiek van de V.V.D. onder de loep. De heer Mensink sprak over de politiek van de conservatieve partijen. Teruggaande naar de „dertiger jaren", noemde de heer Mensink het bedroevend dat een minister van Financiën, als de heer Oud in het ka binet Colijn, toen ons land rijk was, vol gens spreker niets gedaan heeft om de werklozen te helpen, hen het leven drage lijker te maken. Niet dat er toen zoveel duizenden werklozen waren nemen wij de heer Oud kwalijk, aldus de heer Men sink, maar dat hij niets gedaan heeft om hun lot te verzachten. Zo is er toenmaals, volgens spreker, geen werk gemaakt om bijvoorbeeld de krotwoningen op te rui men; thans zit men er mee opgescheept. De heer Mensink wees er op dat de A.R. partij bij de verkiezingen in de laat ste jaren veel stemmen heeft verloren. Nu de Partij van de Arbeid voor het eerst sinds jaren wat minder stemmen heeft be haald, heeft de voorzitter van de A.R. de heer Berghuis, volgens spreker beweerd dat het Nederlandse volk geen vertrouwen meer heeft in de P. v, d. A. en zou deze de regering moeten verlaten. „Even be lachelijk als brutaal", aldus de heer Men sink. De bijeenkomst werd besloten met een .hoogdraadshow" door mej. Alice Wil liams. Ook op eerste pinksterdag is men de gehele dag in Hoorn bezig geweest om een spoor te vinden van de vierjarige Hans Pieter Heinz, die sinds zaterdag morgen spoorloos is. Gemeentewerkers en vissers in Hoorn hebben de haven en grachten met behulp van dreg- en vislij nen afgezocht. De buurtbewoners van de familie, waar van de vader werkzaam is bij de kust vaart en momenteel in het buitenland is, zijn een geldelijke inzameling begonnen om de hulp in te kunnen roepen van een telepaat uit Utrecht. De regeringen van het Koninkrijk der Nederlanden en van het Koninkrijk Ma rokko hebben besloten tot wederzijdse verheffing van hun diplomaiteke ver tegenwoordigingen tot de rang van am bassade. Binnenkort is de 'benoeming te verwachten van de heer H. Goemans, thans buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Rabat, tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur daar ter stede. NEW YORK (UPI) In een onderhoud met een verslaggever van de Amerikaanse „National Broadcasting Corporation" heeft generaliissimo Tsjiang Kai Sjek verklaard, dat er in communistisch China opstanden zijn geweest van ernstiger omvang dan de opstand in Hongarije in het najaar van 1956. Volgens Tsjiang zouden de communisten zo spoedig mogelijk een invasie op For mosa willen uitvoeren. Sinds de Hongaarse opstand zouden de communisten tot de overtuiging zijn gekomen, dat de tijd niet uitsluitend meer in hun voordeel werkt. De aanvoer In totaal waren er vanmorgen 6000 kis ten, waarvan 400 schelvis, 500 wijting, 200 gul en kabeljauw, 300 kool, 600 haring, 900 makreel, 200 diversen, 1600 schol, 1500 stuks stijve, 555 kleine kistjes makreel en haring plus 40.000 tong. De SCH 153 had 30 schelvis, 25 gul en kabeljauw, 190 kool, 60 makreel, 210 ha ring, 75 wijting, 350 kleine kistjes haring 235 stijve; de Van Hattem had 35 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 40 kool, 15 makreel 10 haring, 20 wijting, 10 varia en 40 stuks stijve en de Annie voerde aan 35 schelvis, 15 gul en kabeljauw, 60 makreel, 20 wij ting, 5 varia en 120 stuks stijve; de Arie Ouwehand voerde aan 20 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 20 kool vis, 70 makreel, 95 wijting, 110 kleine kisten haring en 160 stuks stijve, terwijl de IJM 211 er was met 15 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 25 koolvis, 100 makreel, 50 haring, 50 wijting, 10 varia en 30 stuks stijve. De SCH 171 bracht 10 schelvis, 5 kool, 100 makreel 150 haring, 40 wijting en 150 stuks stijve, terwijl de KW 80 90 schelvis, 25 koolvis 110 makreel, 100 haring, 150 wijting, 120 varia, 200 stuks sttijve en 50 kleine kistjes haring aan de wal zette. De rest van de aanvoer, die voorname lijk uit platvis bestond, werd door 54 log gers en kotters van de kust aangevoerd. Voor het buitenland De export nam de grote tong of tegel: f 3.20f 3.30, evenals de grootmiddel; de halfpondjes deden f 2.70f 2.80 en de tong I haalde f 2.50f 2.60 de kilo met f 2.10f 2.20 voor de slips. Regels grote kabeljauwen deden f 96f 130 en de klei ne f 51f 65, terwijl voor de kisten grote f 140f162 en voor de kleine f 112f 130 werd betaald. Grote Noordschol maakte f 60 en de grootmiddel f 75 per kist; voor de zetschol kwam f 78; voor de kustschol f 35f 45 (grote en grootmiddel) en voor de zet- en de enen f 40f 46. Binnenland De binnenlandse markt nam de schol II af voor f 33f38 en de drieën voor voor f 15—f25 met f 35—f 41 voor de grote gullen, terwijl de middelgul f 30f 36 en De Haarlemse rechtbank heeft heden morgen, ruim een uur later dan was aan gekondigd, uitspraak gedaan in een com plex van zaken, waaronder twee roofover vallen op pompstations en voorts verschei dene inbraken en diefstallen. Deze zaken waren alle met elkander verbonden door één figuur, die nu eens anderen tot diefstal len aanzette en dan weer zelf de „opera ties" leidde, een 49-jarige koopman zonder vaste woon- of verblijfplaats. Tegen hem was een gevangenisstraf van twaalf jaar geëist. Hij werd thans veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar met af trek. 'Eerv H9-Tjarige timmerman uit: Beraje» broek, die verscheidene van deze misdrij ven samen met hem pleegde, ook de tt)Of- overvallen op pompstations in Amster dam-Zuid en bij Utrecht, werd veroordeeld tot zeven jaar gevangenis straf met aftrek, "tegen hem was negen jaar geëist. Een dorde betrokkene bij de overvallen op de benzinestations, een 25-jarige Haar lemse metselaar, die in beide gevallen met twee revolvers de pompbedienden in bedwang hield, had een gevangenisstraf van acht jaar tegen zich horen eisen. Hij werd tot zeven jaar met aftrek veroordeeld Voorts werd een dertigjarige los werkman uit Hillegom, die geld van een van de over vallen toegestopt had gekregen tot een gevangenisstraf van drie maanden veroor deeld. Dezelfde straf was tegen deze man geëist. De in het begin genoemde koopman had ook een pion op Schiphol, een 41-jari- ge vrachtemployé met een leven vol tragi sche omzwervingen achter de rug, die hij zover wist te krijgen, dat deze achtereen volgens enige postzakken voor hem achter- overdrukte en een pakket van de Chemi sche Fabriek Naarden en een koffer met kleding van een dame uit Parijs. Tegen de ze man was een gevangenisstraf van an derhalf jaar geëist. Hij werd veroordeeld tot een jaar en drie maanden met aftrek. Een 38-jarige assistent-controleur, die zorg had gedragen voor het vervoer van de postzakken, kreeg acht maanden. Er was een jaar met aftrek tegen hem geëist. Een 52-jarige pianoreparateur uit Haar lem, die door verduistering van een aantal piano's enige pianohandelaren, een muziek school en een arts in Haarlem tezamen voor tienduizenden guldens benadeelde, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen hem was tien maan den onvoorwaardelijk geëist. De repara teur, een goed vakman, was voor zichzelf begonnen, maar door gemis aan commer cieel inzicht in grote betalingsmoeilijkhe den geraakt, waardoor hij tot de bovenge noemde manipulaties was verleid. COLOMBO (Reuter) Er zijn te Po- lonnaruwa drie mensen omgekomen en drie gewond door het ingrijpen van mili tairen in botsingen tussen twee Ceylonese bevolkingsgroepen, de Singalezen en de Tamils. Ook te Colombo hebben zich wan ordelijkheden voorgedaan in verband met de spanning tussen deze twee groepen. In vijf dagen tijds hebben deze botsingen reeds achttien mensenlevens geëist. WASHINGTON (UPI) President Eisen hower heeft admiraal Harry D. Feit be noemd tot opperbevelhebber van de Ame rikaanse strijdkrachten in het gebied van de Stille Oceaan en het Verre Oosten. Haagse zangeressen wonnen eerste prijs in Brugge Het in 1955 opgerichte Haags Vocaal Vrouwenensemble heeft onder leiding van zijn dirigent Arthur Orobio de Castro deel genomen aan het Internationaal Koorfesti val te Brugge. Het ensemble won de eerste prijs, een zilveren beker, die door de bur gemeester van Brugge aan de dirigent is uitgereikt. de torren f 22f 26 golden. De zwarte kool vis maakte f 61f 74 met f 22f 30 voor de enen en f 25 voor de tweetjes. Witte kool noteerde f 85.en de lengen f 72f 85. Grote schelvis deed f 32f 35 en de mid del f 40f 54 met f 46f 55 voor de klein- middel. Pennen haalden f 48f 38; braad- schelvis is verkocht voor f 42f 32 en wijting voor f 28f 35 met f 14f 20 voor de haring en makreel en f 12f 13 voor de „paapies". Een paar kisten „bon ken" brachten f 35 op. Visafslag op Urk Door 76 vaartuigen werd zaterdag aan de visafslag op Urk aangevoerd 5898 pond aal en paling van 24 tot 184 pond per vaar tuig. Prijs van 1.24 tot 1.97 per pond. 454 bakken nest 2.65 per bak van 75 pond. Visserjjbericht Scheveningen Uit zee is bericht ontvangen van: SCH 3 met 4 kantjes, 14 met 2, 47 geen vangst, 302 met 5, 342 met 8, 402 met 15, 412 met 10, 2 met 3, 9 weinig vangst, 19 met 80, 130 met 17, 141 met 40, 210 met 50, 236 met 20, 250 met 21, 310 met 75, 399 met 85, 48 met 8, 99 met 13, 133 geen vangst, 233 met 37, 285 met 1, 159 met 7, 229 met 3, 105 met 3, 339 met 2, 78 met 2, 20 met 3, 223 met 9, 39 met 20, 199 met 27. Binnen gekomen haringschepen: SCH 120 met 66 kantjes van vier schepen, SCH 195 met 40 kantjes van acht schepen, SCH 73 met 50 kantjes van acht schepen. Herdenking in Willemstad. Maandag zijn in Willemstad de Belgische militairen, die in 1940 in de omgeving van deze ge meente om het leven zijn gekomen, plechtig herdacht. Een groot aantal Belgen was naar Willemstad gekomen om deze plech tigheden bij te wonen. Platina bruiloft. Vrijdag 30 mei zal het echtpaar Van GilstDe Maker uit Kwadendamme op Zuid-Beveland de dag herdenken, dat het 70 jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Mevrouw Van Gilst is negentig jaar, haar echtgenoot nog twee jaar ouder. Hij is landbouwer en vracht rijder geweest. Reünie oud-illegalen. Op paleis 't Loo is maandag de traditionele reünie van oud-illegale werkers, die na de oorlog voor herstel enige tijd op het Loo hebben doorgebracht, gehouden. Ongeveer hon derd reünisten waren bijeengekomen. Ko ningin Juliana en Prinses Wilhelmina on derhielden zich geruime tijd met de reü nisten. Wedloop naar zee. De buitenbaden van de Maatschappij Zeebad te Scheve ningen zijn zaterdag geopend met de tra ditionele wedloop naar zee. Deze wedloop werd ook bijgewoond door de dirigent Antal Dorati. De temperatuur van het water was elf graden en die van de lucht veertien. Inbraak te Barneveld. Inbrekers hebben zich door het forceren van een raam toegang verschaft tot een van Bar- nevelds grootste kledingmagazijnen, ge vestigd in de Langstraat. De daders door zochten kamers en kantoorruimten en von den de sleutel van de brandkast, waaruit zij ruim 4.000,meenamen. TWS, NEW YORK Door late winstnemingen kromp de sterke stijging, die de beurs van gisteren beheerste, in. De staal-, olie- en spoor wegwaarden hadden de stijging, de vijfde achtereenvolgende, ingeleid. Enkele koer sen brokkelden door de winstnemingen sterk af. De Spoorwegen profiteerden van een gunstig besluit van de senaatscom missie om de spoorwegindustrie te steu nen; de aandelen behielden een deel van hun stijging. De staalwaarden moesten veel van hun stijging prijsgeven, ondanks de verwachte hogere produktie. De auto waarden verbeterden over het algemeen fractioneel. Bij de rubberwaarden waren enkele vaste plekken. De beste winsten werden genoteerd voor fondsen, die buiten de berekening van de gemiddelden vallen. Het industriegemiddelde kwam van 461,03 op 461,06; dat voor spoorwegen van 115,15 op 116,05 en dat voor openbare nutsbedrijven van 78,12 op 77,66. De omzet bedroeg 2.500.000 aandelen tegen 2.570.000 de vorige maal. Van de 1185 verhandelde fondsen sloten er 483 hoger en 410 lager. (UP) Slotkoers Voorbeurs vrijdag koersen 3-3 Wo Nederl. '47 913/t« 3 "In Nedl. 1962/64 94% A.K.U 166% 166 Calvé Delft 286 y2 Van Gelder Zonen 161% K. N. Hoogovens. 281 Nederl. Ford 160 N. Kabelfabriek. 232 gew.Philips Gloeil. 284% 285 PrefPhil <psGloeil. 153% Unilever 326% 325 Wilton Fyenoord. 187 y2 Dordtsche Petrol. 703% Kon. Petroleum 168, 165,50 Billiton 170 A'dam Rubber 59 K.L.M 100,- Holl. Amer. Lijn... 140 K.N.S.M 129 N Scheepv. Unie 108% v. Nievelt Goudr. 133 Phs. v. Ommeren 223 H.V.A 96 Ned. Handel Mij 85% Rotterd Bank 215% Twentsche Bank 80 Anaconda Copper 153% Bethlehem Stee] 176% Ü.S. Steel 154 Verg. Deli Mijen 45% Amsterd. Bank 42% Nat. Handelsbank 64% General Motors 38% 74 Tidewater 23% Aagtedijk, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Aagtekerk, 26 480 m. z.o. Guardafui n. Fremantle. Aalsdijk, 26 v. Djeddah n. Belawan. Abbekerk, 24 te Rotterdam. Alamak, 26 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Albireo, 26 200 m. w. Kreta n. Port Said. Alcor, 27 te Las Palmas. AJcyone, 26 v. Pto. Alegre n. Rosario. Algol, 24 v. Buenos Aires, 25 te Montevideo Alioth, 25 te Rotterdam. Almkerk, 26 v. Port Said n. Genua. Alphard, 26 te Rio de Janeiro. Aludra, 26 et Buenos Aires. Ampenan, 25 te Antwerpen. Amstelbrug, 25 te Bremen. Amstelmeer, 26 150 m. o. Kamchatka n. Wladi- wostok. Angolakust, 26 te Abidjan. Antonia, 26 v. Telokanson n. Singapore. Arendskerk, 25 te Antwerpen. Argos, 26 te Volos. Artemis, 25 te Port Au Prince. Astrid Naess, 26 te Jacksonville. Attis, 24 v. Georgetown n. Pto. Ordaz. Averdijk, 26 v. Rotterdam n. Houston. Banggai, 24 te Chittagong. Batavia, 24 v. Hongkong n. Singapore. Batjan, 26 v. Singapore n. Bangkok. Bawean, 25 v. Houston te New Orleans. Bengalen, 26 v. Sagua la Grande n. Galveston. Bengkalis, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Bennekom, 24 v. Curagao n. Pta. Cardon. Blitar, 24 te Rotterdam. Bloemfontein, 25 te Amsterdam. Boskoop, 26 te La Uuion. Breda, 27 v. Guatanamo (Cuba) n. Pastelillo. Bussum, 26 te Suez. Byklefjell, 26 laat te Le Havre verwacht. Caltex Arnhem, 6/6 te Rotterdam verwacht. Caltex Delft, pass. 26 Kp. St. Vincent n. Pernis. Caltex Leiden, 26 35 m. z.z.w. Finist. n. Londen. Caltex Pernis, 27 te Port Said. Caltex Rotterdam, 26 30 m. n.n.w. K. St. Vincent naar Port Said. Caltex The Hague, pass. 26 Dover n. Gothenburg. Caltex Utrecht, 28 te Bordeaux verwacht. Camerounkust, pass. 26 L. Palmas n. Amsterdam. Carrillo, 27 te Charleston. Castor, 25 te Port of Spain. Ceronia, 26 v. Pt. Okha n. Abadan. Charis, 22 v. Aruba n. Trinidad. Cinulia, pass. 23 Dover n. Curagao. Cirrus (weerschip), 24 v. R'dam n. Atl. Oceaan. Colytto, 25 te Corpus Christi. Coolsingel, 26 125 m. n.o. S. Maria n. Pto. Ordaz. Coryda, 26 75 m. n.n.o. Brisbane n. Singapore. Cradle of Liberty, 26 te Pta. Cardon. Crania, 26 te Bombay. Dalerdijk, 26 v. Rotterdam n. Bremen. De Eerens, 26 te Basrah. Dorestad, 23 v. Buenos Aires n. Curagao. Dordrecht, 25 v. Rotterdam n. Londen. Doris, 26 te Maracaibo. Drente, 26 172 m. o. Dondrahead n. Belawan. Duivendrecht, 26 v. Liverpool n. Londen. Fravizo, 27 te Liverpool. Friesland, 25 in Walvisbaai. Gaasterkerk, 26 te Napels. Gaasterland, 26 dw. Masira n. Rio de Janeiro. Gabonkust, 24 et Amsterdam. Ghanakust, 27 te Takoradi. Giessenkerk, 26 v. Port Said n. Genua. Graveland, 24 te Amsterdam. Grootekerk, 26 te Shanghai. Hathor, 26 v. Algiers n. Tunis. Hector, 26 v. Alexandrië n. Rotterdam. Hecuba, 26 v. Baos n. Ciudad Bolivar. Hera, 23 500 m. n.o. Martinique n. La Guaira. Hoogkerk, 25 te Amsterdam. Houtman, 27 te Lorenco Marques. Hydra, 23 te Emden n. Bremen. Ilos, 24 v. Amsterdam n. Gothenburg. Ivoorkust, 26 v. Freetown n. Accra. Jacob Verolme, 26 te Baltimore. Japara KPM, 21 v. Singapore n. Bangkok. Jason, 26 te Trinidad. Jupiter, 23 100 m. w. Capri n. Olicante. Kaap Hoorn, 26 v. Berre n. Malta. Kabylia, 26 v. Rotterdam n. Sundsvall. Kalinga, 26 v. Brisbane n. Singapore. Karossa, 26 v. Serui n. Hollanndia. Karsik, 25 v. Moji n. Hongkong. Kenia, 26 400 m. z.w. Azoren n. Curagao. Kennemerland, 25 t.a. Paranagua. Kerkedijk, 25 te Rotterdam. Kermia, 26 te Teesport. Kertosono, 27 t.a. Southend. Kieldrecht, 25 te Rotterdam. Kinderdijk, 27 te New York. Koningswaard, 23 470 m. z.w. Recife n. B. Aires. Korenia, 26 v. Helsingborg n. Rotterdam. Kosicia, 25 te Rotterdam. Kreeft, 25 te Rotterdam. Kryptos, 27 te Kiel. Kylix, 24 te Curagao. Limburg, 26 te Singapore. Lindekerk, 27 te Antwerpen. Lissekerk, 26 te Muscat. Lombok, 27 te Vitoria. Loosdrecht, 25 te Rotterdam. Laurenskerk, 26 te Basrah. Lemaire, 26 1180 m. o. Kp. Comorin n. Mauritius. l indekerk, pass. 26 Ouesant n. Antwerpen. Loppersum, 26 v. Galveston n. Brownsville. Maas, 26 v. Baltimore n. New York. Macoma, 7/6 te Singapore verwacht. Maetsuycker, 29 te Fremantle verwacht. Malea, 27 te Singapore v. Miri. Mapia, 26 te Singapore. Maron, 26 te Tampa. Mataram, 27 et Port Sudan. Meerkerk, 27 v. Port Said n. Rotterdam. Meliskerk, 27 te Hongkong. Mentor, 26 25 m. n.n.o. Finisterre n. Madeira. Merwede, 27 v. Las Palmas n. Takoradi. Minjak, 24 te Singapore. Molenkerk, 26 52 m. z. Kreta n. Port Said. Moordrecht, 26 170 m. n.o. Tasmanië n. Kwinana. Naess Commander, 26 v. Cowes n. Banias. Naess Lion, 26 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Naess Tiger, 26 te Suez. Nanusa, 26 v. Aden n. Venetië. Oranjestad, pass. 26 Finisterre n. Madeira. Orestes, 25 te Amsterdam. Orion, 26 30 m. n.n.o. K. La Hague n. Antwerpen. Osiris, 24 te Jacksonville verwacht. Ouwerkerk, 27 te Hsingkang. Overijsel, 26 v. Alexandrië n. Genua. Ovula, 26 300 m. w.z.w. Saigon n. Singapore. Parkhaven, 25 v. Sosario n. Buenos Aires. Pendrecht, pass. 26 Aden n. Abadan. Peperkust, 25 et Antwerpen. Perna, 26 v. Mauritius n. Reunion. Poelau Laut, 26 v. Suez n. Djeddah. Polyphemus, pass. 26 Malta n. Halifax. Prins Casimir, 26 te Chicago. Prins der Nederlanden, 26 te Aruba v. Curagao. Pr. Fred. Will., 26 15 m. z.z.w. Lizard n. Le Havre. Prins Willem George Frederik, pass. 26 Cape Ro- sieres n. Le Havre. Pygmalion, 26 te Pta. Pitre. Radja, 26 v. Djibouti. Raki, 26 120 m. n.n.o. Pt. Sudan n. Port Said. Ridderkerk, 26 v. Aden n. Colombo. Rita, 26 te Pladju. Roepat, 24 v. Amsterdam n. Port Said. Roggeveen, 2/6 te Auckland verwacht. Rondo, 26 te Durban. Schelpwijk, 26 v. Buenos Aires n. Curagao. Scherpendrecht, 26 60 m. z.o. Kreta n. Perz. Golf. Sehie, 25 te' Amsterdam. Sibajak, 23 440 m. w. Fayal n. Willemstad. Sigli, 27 te Hollandia. Soestdijk, 27 te Baltimore. Solon, 25 te Amsterdam. Stad Amsterdam, 26 280 m. n. Dakar n. Pepel. Stad Gouda, 26 te Rotterdam. Stad Haarlem, 25 te Amsterdam. Stad Leiden, 26 670 m. o.n.o. Cape Race n. A'dam. Stad Utrecht, 26 460 m. w. Scillys n. Hpt. Roads. Stad Vlaardingen, 26 590 m. w. L'end n. Vlaard. Stanvac. Malacca, 27 te Tandjong Uban verw. Stentor, 23 v. Port of Spain n. Mobile. Straat Bali, 26 v. Yokohama n. Nagoya. Straat Banka, 28 te Sydney verwacht. Straat Cook, 26 290 m. n.o. Beira n. Zanzibar. Straat Madura, 26 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Straat Mozambique, 26 te Walvisbaai. Sunetta, 24 te Devonjort. Tarakan, 26 te Pladju. Tegelberg, 29 te Singapore verwacht. Teiresias, pass. 26 Kp. Guardafui n. Penang. Telamon, 26 350 m. n. Haiti n. Curagao. Tero, 26 te Buenos Aires. Tiberius, 26 800 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Tibia, pass. 25 Algiers n. Colombo. Titus, 26 te Guadeloupe n. St. Kitts. Tjibadak, 24 v. Surabaja h. Bintang. Tjitjalengka, 25 te Yokkaichi. Tomocyclus, 26 v. New York n. Curagao. Triton, 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Trompenberg, 25 te Antwerpen. Utrecht, 25 v. Rotterdam n. Nieuw Guinea. Van Cloon, 26 90 m. o. Brisbane n. Singapore. Van der Hagen, 26 370 m. n.o. Sint Helena naar Kaapstad. Van Linschoten, 26 v. Tientsin n. Kobe. Van Neck, 26 v. Yyttleton n. Dunedin. Van Noort, 24 800 m. w. Ade.laide n. Ade.laide. Vasum, pass. 26 Oran n. Mena Al Ahmadi. Waal, 27 te Eleusis. Weltevreden, 27 te Napels verw. v. Port Said. Westertoren, 26 dw. Algiers n. Ummsaid. Wieldrecht, 26 60 m. n.o. Bone n. Coryton. Willemstad, 26 v. Port of Spain n. Brighton. Wonosari, 26 25 m. n. Bougie n. Alexandrië. Zuiderkerk, 25 v. Mombasa n. Aden. KLEINE VAART Brouwersgracht, 24 te Amsterdam. Draco, 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Elsa, pass. 24 Vlieland n. Zaandam. Ilias, 26 28 m. n. Kp. St. Vincent n. Amsterdam. Inspect. Melelma, 26 dw. Wight n. Philippeville. Joost, 22 Goteborg gepass. n. Zaandam. June, 26 60 m. n.w. Hoek v. Holland n. Maassluis. Leliegracht, 24 te Kasko. Manto, 26 40 m. z.w. Beachyhead n. Amsterdam. Midas, 23 v. Aarhus n. Amsterdam. Nero, 23 te Amsterdam n. Hamburg. Netta, 22 v. Genua n. Napels. Prinsengracht, 26 100 m. w. Algiers n. Huil. Schippersgracht, 23 v. Burghhead n. Tyne. Tilly, 26 dw. Callandsoog n. Zaandam. Zeeland, 26 v. Kosichang, 27 te Songkhla. SLEEPVAART Hudson, 27 te Carthagena. Oceaan, 23 te Almirante. Poolzee, 27 800 m. n.o. Barbados n. Carthagena. Rode Zee, 27 340 m. z.z.o. Houston n. Houston. Thames, 27 900 m. z.z.w. Fayal n. Trinidad. Titan, 27 100 m. o. Santiago de Cuba n. S. de Cuba. Tyne, 27 50 m. z.o. Perim n. Southampton. Zwarte Zee, 27 v. Dover te Southampton.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11