Nederland beleefde drukste Pinksteren sinds jaren brlylcreem dubbele BRYLCREEM Katholieke boeren willen geen gedwongen sanering van landbouw Zó zijn de zetels verdeeld Turkse parachutiste bij de landing verongelukt Gros van de toeristeninvasie kwam uit West-Duitsland Files van vijf kilometer aan grenspost Elten 2 (Op de ^Praatótoel Venhcdk 3 ONDANKS KOU EN STORM Goedennacht Droevig slot van Eelder vliegfeesten Gaat u met vakantie? Oekraïnse vrijheidsstrijder in Rotterdam herdacht Stuurknuppel schoot los Sportvliegtuig neergestort; bestuurder gewond Oude vrouw bij brand te Amsterdam omgekomen Examens Alleen gezond haar is mooi haarl heeft die werking! Hie perfect hairdressing Bioscoopbezoek bleef nagenoeg stabiel Kort nieuws FRAMBESCA H. J. van de Linde viert jubileum bij PEN Zonderling had tienduizen den guldens opgepot DINSDAG 27 MEI 1958 Nederland heeft, wat het aantal buiten landse bezoekers betreft, de drukste pink sterdagen sinds de oorlog beleefd. De grote stroom vreemdelingen begon zich zaterdagavond al langs de grensposten te persen en zaterdagavond waren de hotels in Amsterdam en Rotterdam al vrjjwel geheel vol. Laat in de avond moest de logies-informatiedienst in de hoofdstad al honderden buitenlanders doorsturen naar logeergelegenheden in de wijde omtrek: zondagavond waren ook de hotels in Den Haag, Utrecht, Haarlem en de kleinere ge meenten van de randstad Holland en in Arnhem vol. In vele gevallen heeft men de toeristen op particuliere adressen moeten onderbrengen. Het merendeel van de buitenlandse be zoekers bestond uit Duitsers. De grens posten in het oosten des lands hadden het dan ook druk tot zeer druk, vooral ook door de vele dagjesmensen die even over de grens kwamen wippen. Aan de douane posten in het zuiden was het iets rustiger, maar ook daar passeerde toch een aanzien lijk aantal Belgen en Fransen. De laatsten ondanks de gespannen toestand in eigen laden de deviezenbeperking, waarbij het verboden is om meer dan 200 gulden Frans geld mee naar het buitenland te nemen. Voorts bezochten nogal wat geallieerde militairen ons land. Het aantal Skandina- vische bezoekers was daarentegen gering. Keukenhof, dat speciaal ten gerieve van de buitenlanders tijdens de pinksterdagen was opgehouden, boekte ongeveer 35.000 be zoekers van wie zeker de helft Duitsers waren. Duitse douane zocht naar koffie Aan de doorlaatpost Elten passeerden op tweede pinksterdag naar schatting 35.000 Duitse auto's in de richting Duits land. Er was nogal enig oponthoud omdat de Duitse douane de auto's nazoekt op koffie en boter, zodat er zich op een ge geven moment zelfs een rij vormde van Elten naar Babberich, een afstand van vijf kilometer. Rotterdam was in trek Verrassend groot was het aantal buiten landers, dat tijdens de pinksterdagen Rot terdam bezocht. Behalve ongeveer zeven honderd Oekrainers, die op eerste pinkster dag een Konovaletsherdenking kwamen bijwonen, waren er ook alweer zeer veei Duitse toeristen. Iets minder talrijk waren de Fransen, Belgen en Amerikanen en tenslotte meldde zich nog een grote groep Joegoslaven, die aan logies geholpen wil den worden. De eerste dag waren de ho tels al spoedig vol. De grootste drukte kwam pas tegen de avond van eerste pink sterdag. Geschat wordt dat de VVV Rot terdam viermaal zoveel buitenlanders van dienst heeft moeten zijn als verleden jaar op die dag. De Duitsers maakte bij voorkeur uit- Advertentie Slaapt u slecht door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en u slaapt heerlijk. Togal baat Zuivert de nieren en is onscha delijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist ƒ0.95, ƒ2.40, ƒ8.88. stapjes naar de kust, waarvan de meeste badplaatsen in Noord- en Zuid-Holland mee profiteerden. Ondanks het stormach tige weer was het ook tweede pinkster dag overal zeer druk in de kustplaatsen. In Limburg Aan het grenskantoor Vaals in Limburg passeerden hier zaterdag en zondag telkens circa 50.000 Duitsers de slagbomen. Op beide dagen werden onafgebroken files van auto's door coulante Nederlandse douaniers „doorgewenkt". Venlo telde zaterdag 80.000 en zondag 60.000 Duitse bezoekers. Onder deze velen was slechts een klein percen tage koopgragen, belust op goedkope boter en andere levensmiddelen. De overgrote meerderheid echter trok naar de bekende toeristenplaatsen in het westen des lands of reisde door naar de Expo te Brussel. Tijdens de pinkstervliegfeesten van de Aeroclub Avio Eelde op het vlieg veld Eelde bij Groningen is zondag een vrouwelijk lid van een groep Turkse parachutisten ernstig gewond geraakt tijdens een springdemonstra- tie doordat haar valscherm, afgedre ven door de sterke wind, in aanraking kwam met een Canberra-bommen- werper die midden op het vliegveld stond. De parachutiste, de twintig jarige mej. Aytac Tekidarglioglu, werd over een vleugel van de bom menwerper heengetrokken en ver volgens voor de ogen van twintig duizend mensen enige tientallen meters op haar gezicht over het beton van de landingsbaan gesleurd, waarbij zij een schedelbasisfractuur en ern stige verwondingen aan het gezicht kreeg. Zij is in het Academisch Zie kenhuis in Groningen opgenomen. Haar toestand is volgens de laatste berichten zeer zorgwekkend. Indien uw dagblad opgezonden moet worden naar uw vakantie-adres, be richt het ons dan MINSTENS TWEE DAGEN voor uw vertrek en wel ais volgt: Naam: vast adres: van t/m en dan uw vakantie-adres (liefst in blokletters). De abonnees, die per week betalen, wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezorger te willen voldoen. DE ADMINISTRATIE Vele honderden Oekraïners uit alle de len van de wereld zijn op eerste pinkster dag in Rotterdam samengekomen voor een herdenkingsbijeenkomst ter nage dachtenis van kolonel Ewhen Konowalets, de stich'ter en leider van de Oekraïnse na tionalistische beweging, die twintig jaar geleden op de Coolsingel het slachtoffer werd van een politieke aanslag. Hij had juist het café van „Atlanta" verlaten, waar hem door een totnutoe onbekende een pakje werd ter hand gesteld. Het bleek een tijdbom te zijn, die in Konowa lets' tas ontplofte en hemzelf aan stukken scheurde. Na een mis in de kapel van het St. An- tonius gesticht aan de Nieuwe Binnenweg ging men in stille omgang naar de Cool singel. Ir. Andrij Melnyk, voorzitter van het herdenkingscomité van Oekraïners in Nederland, M. Semyrozum en van verte genwoordigers van Oekraïnse organisaties in de vrije wereld een krans neer op de plaats, waar Konowalets het leven liet. De gehele stoet defileerde zwijgend langs deze plek. Vervolgens werd als symbool van verbondenheid tussen de gevallenen n de Oekraïnse vrijheidsstrijd en de Ne- lerlandse gevallenen van de laatste we- ddoorlog deze krans overgebracht naar iet monument voor de gevallenen tegen over het stadhuis. Op de algemene begraafplaats Croos- wijk waar zich het graf van Konowalets bevindt werd een herdenking gehouden, waarbij onder andere mgr. Paladij Doe- bytskyj van de Byzantijns-Orthodoxe kerk en mgr. Perridon van de Grieks-katholie ke kerk het woord voerden. Zondagmiddag is een sportvliegtuig van de Nationale Luchtvaartschool vlak voor de toegangspoort van het vliegveld Hil versum neergestort. Het vliegtuigje, de Piper Cub PH UCM was een uur tevoren opgestegen. Een Amsterdamse sportvlieger, de heer A. M. Dwinger, wilde na een vliegtocht boven het Gooi terugkeren, toen de stuur knuppel van het vliegtuig losraakte, waar door het toestel onbestuurbaar werd. Het stortte neer in het struikgewas vlak langs de weg naar het vliegveld. Vele wandelaars ontsnapten aan een ernstig gevaar, zo ook een vader met drie kinderen, die enkele meters van de plaats waar het toestel trecht kwam, langs de weg zat. Doordat de snelheid van het vlieg tuigje werd afgeremd in het hoge struik gewas, kreeg de vlieger geen ernstig letsel, doch slechts een shock en een diepe vleeswond aan een der benen. Hij kon, na verbonden te zijn, naar huis worden vervoerd. Het toestel werd geheel vernield. Zondagochtend omstreeks drie uur is in een hofje aan de Prinsegracht in 's-Gravenhage een 79-jarige vrouw tijdens een binnenbrand om het leven gekomen. De vrouw, die als zonderling bekend stond, had een grote verzameling oud papier in huis, die waarschijnlijk in aanraking is gekomen met een brandende kaars. Buren die de rookontwikkeling waarnamen, waar schuwden de brandwacht, die de bejaarde vrouw naar de Zuidwal liet vervoeren. Het bleek echter, dat zij door verstikking om het leven was gekomen. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen tweede leer gang de dames: A. Cassee te Bloemendaal, L. Gerritse te Haarlem, H. G. Spaargaren te Haar lem en I. Moes te Zandvoort. Nijmegen. Doctoraalexamen Duits: mej. M. A. E. A. Geraerdts, Eindhoven. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proef schrift „Onaangepastheid in de werksituatie" de heer M. J. M. Daniels te Nijmegen (cum laude). Leiden. Kandidaatsexamen Engelse taal en let terkunde: mej. M. van Wieringen, Leiden; N. J. Robat, Rotterdam. De groep waarvan zij lid was, bestond uit zes vrouwen en drie mannen. Zij zou den op Eelde in twee groepen uit een vliegtuig springen en met vlaggetjes zwaaiend aan hun valschermen op het vliegveld dalen. Maar bij de sprong van de eerste zes deed zich het ongeluk voor. De demonstratie van de tweede groep werd afgelast. De Turkse parachutistenclub had namelijk geen zogenaamde „marker" laten springen om te bepalen hoe de windkracht was en waar de sprong het beste kon ge schieden. Men ging op de gegevens van de leden van de Eerste Nederlandse Para chutistenclub af, die eerder in de middag een feilloze sprong gemaakt hadden. Maar de wind was sindsdien in kracht toege nomen en de Turkse dames waren allen klein en tenger. Een van hen belandde daardoor op het gazon midden tussen het publiek, maar deze vrouw liep geen letsel op. De ernstig gewonde parachutiste had reeds 32 sprongen achter de rug. Sportvliegtuig neergestort Afgezien van deze trieste finale is het Eelder vliegfestijn vlot en zonder onge lukken verlopen. De havenmeester van Eelde, de heer P. Vogelenzang, demon streerde een nummer „crazy-flying" in 'n Piper Cup. Aanvankelijk zou ook instruc teur A. Meeuwse in een Tiger Moth stun ten, maar bij een oefening was dit toestel zaterdag op Eelde neergestort. De vlieger bleef ongedeerd. Er was voorts formatie- zweven, een kunstvluchtdemonstratie en een interessante première in de vorm van een snelheidswedstrijd tussen een sport wagen, gereden door de heer H. Nijenhuis uit Gieten, en een sportvliegtuig, dat ge vlogen werd door de heer J. de Bruin. De race werd gewonnen door de sportwagen. De leden van de Eerste Nederlandse Para- chütistènclub verzorgden daarna het num mer parachutespringen. Aan de demonstratie werd voorts deel genomen door zeven Canberra-straal- bommenwerpers van de RAF., het pres tatie-zweefvliegtuig Skylard 3 en de eer ste Fokker F 27-Friendship, die door piloot J. Mali gevlogen werd. De Amerikaanse luchtmacht verzorgde een „fly-past" van 2 F 100 Super Sabres. Na een stukje luchtacrobatiek met de nieuwe Nederlandse Colibri Ramjet-heli- kopter door vlieger R. van der Harten werd het vliegfeest besloten met de massa- sprong der Turkse parachutisten. Geheelonthouding. In het open luchttheater in Velp heeft de zogenaamde „Blauwe weekcommissie" van de Nationale commissie tegen alcoholisme op Tweede Pinksterdag haar traditionele jaarlijkse sluitingsbijeenkomst gehouden waarbij plaatselijke verenigingen tegenwoordig waren. De algemeen secretaris, de heer J. Schuitevoeder, belichtte een aantal aspec ten van de drankbestrijding in Nederland onder de titel ..Meer dan ooit". Advertentie t Brylcreem bevat vele waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond I Ja. deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegen: Brylcreem is geëmulgeerd. Daar door kan Brylcreem iedere haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meerl Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Op de buitengewone algemene vergade ring van de Katholieke Nederlandse Boe ren- en Tuindersbond, die vandaag in 's-Hertogenbosch wordt gehouden, is een rapport aangeboden over het structuurbe leid in de Nederlandse land- en tuinbouw. Het rapport is opgesteld door een studie commissie uit de K.N.B.T.B. Het conclu deert, dat de structuur van de afzonder lijke bedrijven en van de land- en tuin bouw als geheel zich bij voortduring zo veel mogelijk moet aanpassen bij de nieu we omstandigheden. Het tot stand brengen van verantwoorde aanpassingen moet overigens zoveel mogelijk worden bevor derd langs indirecte weg, d.w.z. door acti viteiten en maatregelen, die de betrokke nen in staat stellen en stimuleren tot de noodzakelijke structurele hervormingen over te gaan. Van wettelijke maatregelen met een zeker dwangkarakter worden geen grootse verwachtingen gekoesterd. Dergelijke maatregelen zullen in geen geval verder mogen gaan dan te voorko men, dat in de structuur van de agrarische bedrijven aanmerkelijke verslechteringen optreden. Het rapport betoogt, dat op voorzichtige wijze in het kader van ruilverkavelingen een vrijwillige sanering van het grondge bruik, met inschakeling van elders vrijko mende gronden met name in de IJsel- meerpolders moet worden bevorderd. Mede met het oog op deze sanering moet de mogelijkheid worden geopend, dat in de nieuwe polders ook particulieren grond in eigendom kunnen verwerven. De commissie is van mening dat in ver schillende gebieden het georganiseerde bedrijfsleven een belangrijke bijdrage zal kunnen leveren tot het tot stand brengen van een bevredigende sanering van het grondgebruik. Hieraan zal de overheid zo nodig in ruime mate haar medewerking moeten verlenen. Met de (negatieve) landbouwkundige toetsing van vervreemdingsovereenkom sten voor bepaalde gebieden met name voor de nieuwe IJselmeerpolders en ruil en verkavelingsgebieden kan de com missie zich slechts ten dele verenigen. De commissie heeft zeer ernstige be zwaren tegen deze afzonderlijke toetsing voor zover het betreft pachtovereenkom sten met familieleden, zoals deze in de pachtwet wordt voorgeschreven. Nog ern stiger en wel onoverkomelijke bezwaren 30 25 20 PERCENTAGE UITGEBRACHTE STEMMEN Was er bij voor gaande gemeente raadsverkiezingen een periode van drie weken vast gesteld, waarbin nen de verkiezin gen moesten ge schieden, thans is voor het gehele land één datum gesteld. Dit jaar zullen in totaal 11.390 raadsleden aftreden. In 1953 waren het er 11.318. Intussen zijn door vergro ting van het aan tal inwoners van een reeks gemeen ten de betrokken gemeenteraden uitgebreid. Ook dit jaar zullen ge meenteraden wor den vergroot. Daar tegenover staat, dat enkele gemeenten door annexatie ver dwijnen. Plaatselijke om standigheden spe len bij de raads verkiezingen uiteraard een grote rol. Voorts komen de meest uiteenlopende conbinaties voor, bij voorbeeld van K.V.P. en A.R., van V.V.D. en P.v.d.A., van K.V.P. en P.v.d.A. enz. Ook nemen plaatselijke groeperingen on der namen als „Gemeentebelang" aan de verkiezingsstrijd deel. Hieronder volgt een overzicht van de verdeling der 11.390 raadszetels over de verschillende politieke partijen en groe peringen, waarbij ter vergelijking het re- sultaat-in-zetels van de verkiezingen in 1949 en 1946 is opgenomen. Op bijgaande grafiek ziet men een overzicht van tien verkiezingsuitslagen, waarbij het aantal op de verschilende partijen uitgebrachte stemmen in percentages is uitgedrukt. 10 UITSLAGEN... waarvan in'53I 12,1% kleine rf R.K-qroeperinqen I I rte Kam 1952 2e Kam 1953 Gem.- raad 1954 Prov. Stat 1956 2e Kam 1958 Prov. Stat =AR C.H- =VVD. "HHIIHHDIV -CPN. K.V.P N«HP«dA ooooSt.GP koestert zij tegen de in het betreffende wetsontwerp voorgestelde speciale toetsing van vervreemdingsovereenkomsten met familieleden. De pachtwet en de wetgeving op het gebied van de vervreemding van landbouwgronden zullen aan deze ziens wijze moeten worden aangepast. Het eventueel stellen van zekere mini mum-eisen ten aanzien van de persoon aan kandidaat-exploitanten van agrarische be drijven ontmoet bij de commissie geen be denkingen van principiële aard. Ten enenmale onaanvaardbaar acht de commissie het invoeren van vestigings eisen, aan kandidaat-exploitanten ten aan zien van de bedrijfsomvang te stellen. Zij grijpen veel te diep in in de persoonlijke vrijheid en eigen verantwoordelijkheid van de betrokken personen. Gelet op de huidige ontwikkeling is invoering van der gelijke eisen ook geenszins noodzakelijk, wanneer een actief beleid tot uitbreiding van de werkgelegenheid buiten de land bouw wordt gevoerd en daarnaast een in tensieve agrarisch-sociale voorlichting wordt gegeven. Bovendien is het niet mo gelijk goede maatstaven vast te- stellen, aan de hand waarvan deze vestigingseisen in de praktijk op een verantwoorde wijze zouden kunnen worden gehanteerd, zo zegt het rapport van de K.N.B.T.B. Het bioscoopbezoek in Nederland is in 1957 ongeveer 6 percent ten achter geble ven bij dat van 1956 en stond gelijk met dat van 1955. Dit wijst op een zekere ma te van stabiliteit, temeer daar het epide misch voorkomen van de a-griep en het iet minder epidemisch karakter van de bestedingsbeperking ongetwijfeld van in vloed zijn geweest. Tot deze conclusie komt het bestuur van de Nederlandse Bio scoopbond in zijn jaarverslag over 1957. Na de eerste bevrijdingsjaren daalde het bioscoopbezoek en bleef van 1950 tot en met 1953 gestabiliseerd rond 63 miljoen om daarna een opmerkelijke stijging te vertonen tot 65 miljoen. De achteruitgang van het bioscoopbezoek in 1957 wordt voorts toegeschreven aan de toenemende bestedingsmogelijkheden voor het publiek grammofoonplaten en sportwedstrijden. Van de werfkracht en de aantrekkings kracht van film en bioscoop -al het vol gens het verslag in de naaste toekomst niet afhangen of de ontwikkeling kan wor den volgehouden, maar wel van de vraag of het bezoek de onevenredig sterk geste gen lasten zal kunnen blijven opbrengen. Op een aanmerkelijke toeneming van ont vangsten valt niet te rekenen. Gevreesd wordt dat de vermakelijkheidsbelasting, welke de gemiddelde onderneming niet kent, op het filmbedrijf zwaarder dan voorheen gaat drukken en juist dat deel van de bedrijfsuitkomsten zal absorberen, dat nodig is voor de instandhouding en de expansie van het bedrijf. De zich steeds meer wijzigende omstandigheden verdra gen niet meer dat de ene vorm van amu sement in stand wordt gehouden met sub sidie, deels of geheel gefinancierd door de film, welke met 15 miljoen per jaar extra wordt belast en dat b.v. de televisie kan opereren met een lastenvrije investering van groter omvang. Dit maakt volgens het verslag een hernieuwde benadering van het vraagstuk der vermakelijkheids belasting noodzakelijk, temeer daar men in het buitenland reeds bezig is deze ver ouderde heffing radicaal te herzien en zelfs voor grote delen van het bedrijf af te schaffen. Aan het einde van het verslagjaar wa ren zes filmprodukties in een zodanige staat van voorbereiding, dat de bedrijvig heid in de studio's op zijn minst voor het eerstkomende jaar is verzekerd. Het aan tal permanente bioscopen bedroeg op 1 januari 1958 in ons land 541 met 257.000 zitplaatsen. 1953 1949 1946 K.V.P 2039 4320 4270 2443 132 132 A.R 1280 1319 1301 C.H 1165 1111 Autobus in de sloot. Op de verkeers St. Geref 286 287 269 weg tussen Loenen en Nieuwersluis is een 38 autobus van de N.B.M. op de lijndienst Am Prot. Chr. groepen 282 462 422 sterdamUtrecht met vijftien passagiers V.V.D 803 646 473 tengevolge van een bandbreuk in een naast Gemeentebelang 28 380 380 de weg gelegen sloot gereden. De wagen P.v.d.A 2387 2180 2219 kwam zijdelings in het water. Door de C.P.N 189 265 498 schok werden twee passagiers licht ge Kleine groepen 425 162 105 wond. De overige inzittenden kwam met Gewijzigd ledental 72 210 de schrik vrij. De autobus, die op weg was naar Amsterdam, kon pas enige uren na het ongeval uit de sloot worden gelicht. Totaal 11390 11390 11390 Het verkeer werd ernstig gestremd. O, Vanitas „Néé, blijf nou nog even zitten. Je hóéft het niet met me eens te zijn. Ik weet wel dat ik ouwerwets ben, maar Iddt me nou maar. Ik blijf er bij dat we tegenwoordig bijna unaniem mank gaan aan een te kort aan ijdelheid. Boud gesproken? - Ik vind dat dit niets met „boud" te maken heeft en dat moet je nou maar van me aannemen. En derd-en-de-rest wijsgeren van jou alle maal beweerd hebben, want als je de moed hebt om ze inderdaad van a tot z te gaan lezen en je hebt daar tijd-van-leven voor dan zal je zien dat ze zich op een bepaald moment allemaal tegenspreken. Kom ook niet met je dooddoener van „man je begint oud te wor den" want dat slaat ook als Bets op Dirk. Een voorbeeld: Ik zie gisteravond een kauwgummend individuutje van „der vrou welijke kunne". Man! Hou er over óp! Een paar beentjes waar m'n hond nog geen mergpijp in ziet en óm die beentjes een nauwsluitend zwart broekie. Daar onderuit een paar kopergif groene sokkies die over gaan in eendenpoten-gele sandaaltjes. Een grauw flodderjakkie om de te magere schoudertjes en lendenen. Boven dit alles uitstekend een glimmend kleum-smoeltje waar boven een dot haar, waarin mijn poedel van naastan nog in geen drie maan den brood ziet. Behalve dan dat ik me afvraag wie de vader is die het pand van z'n liefde zo de straat op laat gaan, blijft er voor mij nóg een probleem: hoe voelt dat wurm zich als ze zich in een spiegel-ten-voeten-uit be kijkt? Hier moet toch een volkomen man que aan ijdelheid geconstateerd worden. Nou? En? Moet ik daar blij mee wezen? Ik zeg maar zo, wanneer de een of andere wijsgerige heer of dame opschijft: „Het is een schande voor de menselijke natuur, dat de wonden der ijdelheid veel langer pijn doen en bloeden dan de wonden der liefde, dan geef ik je tien tegen één dat die persoon daarna es achterover in zijn of haar fauteuil is gaan leunen en verzucht of tenminste gedacht heeft: „Tsjonge, wat heb ik me dat knap gezegd! Nou? En waar blijft dan die knappe bol met zijn anti ijdelheid? Nee! Er zijn een heleboel ge slaagden in de wereld die hun succes te danken hebben aan een tikkie van die zo genaamde ijdelheid. Toen gaf de man, die dat allemaal tegen zijn spiegelbeeld stond te beweren terwijl hij zich stond ,te scheren, zichzelf een fer me jaap in zijri kin en hij beziade toen een krachtterm, die zijn eigen tikkie ijdelheid een heleboel afbreuk deed. En nou is het merkwaardige dat, als je in dit stukkie het woord „ijdelheid" ver vangt door „bescheidenheid", dan kun je daar ook een uurtje over doorgaan Jan van Ees Advertentie Een frisse vruchten wafel 53 ct.per 100 gr. HET is VvikcJk KWALITEIT Op donderdag 29 mei (de datum van het jubileum is eigenlijk zondag 1 juni) zal de heer H. J. van de Linde, wonende Cornelis Matersweg 73 te Beverwijk, de elektriciteitsvoorziening van Noordholland gedurende veertig jaar hebben gediend. De heer Van de Linde, werkzaam als com mies-C op het bijkantoor van het PEN te Beverwijk zal donderdagmorgen door de directie van het PEN op het hoofdkan toor in Bloemendaal worden ontvangen, 's Middags recipieert hij van drie tot vijf uur in huize „Perpsichore" aan de Zee straat te Beverwijk. De makelaar P. Hommes uit Maas tricht heeft vorige week tijdens de kijkdag voor een boedelveiling een bedrag van bij na 22.000 gulden aan verlopen geld gevon den. Zijn eerste vondst deed hij toen hij een glazenkast oplichtte. In de voet van de kast bleken acht bussen verborgen te zijn, waarin duizend zilverbons van een gulden en 2,50 waren gepropt. De zil verbons waren uitgegeven in, tijdens en vlak na de oorlog en zijn inmiddels een jaar of tien verlopen, zodat restitutie wel niet mogelijk zal zijn. Misschien is de Ne derlandse Bank wel bereid om honderd vijfentachtig biljetten van tien gulden, die vorig jaar uit de circulatie zijn genomen, te restitueren. Dit laatste pakje biljetten vond de makelaar in een donker hoekje in een klerenkast. De boedel waarin het geld werd gevon den, behoort toe aan een veertigjarige vrij gezel, die als zonderling bekend stond. De man is onlangs in een psychiatrische in richting opgenomen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5