Spaarnwouderstraat 80 UMPIE IN DE DROOMTUIN^) RUSTIGE LANDING „DREAMGIRL" Kort en bondig Agenda voor Haarlem Hoofdpij 2 'ASPRO'5Utfentltfeeb ftt; DEZE CONFECTIEFABRIEK STAAT ACHTER ONS DINSDAG 27 MEI 1958 4 Gevarieerd De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Stijlvol besluit Welkome aanwinst Mathias Kemp-prijzen Repertoire „Puck" Het K.L.M.-conflict KOOPT VOOR 100.— U KRIJGT VOOR f 200.— I .MOROS&SMTiSL 5f ipSHPÜüB c HAARLEM i *ooz aooA locia* n ooi hooa idoox n Sigarettensmokkelarij en nog bergen werk.. Amusant blijspel door Nederlandse Comedie es vervolgverhaal Drie dagen televisie hebben veel afwis seling gebracht in de programma's, die voor een deel aan het Pinksterfeest waren ge wijd. Een ander deel werd zondag en maandag in beslag genomen door de sport, Voetbal is interessant voor de kijkers, maar of hun belangstelling wel voldoende is uit gegaan naar een jeugdtoernooi in Augs burg, menen wij te moeten betwijfelen. Daarentegen waren de uitzendingen van maandag uit Londen (Britse atletiekwed strijden) en uit Wiesbaden (concours hip pique) belangwekkend. Vooral van het springconcours hebben we genoten. Het weekeinde was ingezet met een pro gramma van de Vara op zaterdagavond met een goed geslaagde reportage van het Nederlands danskampioenschap te Amster dam en een gezellige aflevering van „Pen sion Hommeles". Ko van Dijk was deze avond de vreemde bezoeker die voor veel vrolijkheid zorgde. Het geheel stond op een hoog peil en de kijkers moeten tot het na jaar wachten, want de aflevering was de laatste van dit seizoen. Theo Eerdmans leidde tot besluit van de avond het vraag- en antwoordspel „Weet wel wat je waagt" Alvorens de K.R.O. zondagmorgen een pontificale hoogmis uit de Norbertijnen abdij van Berne te Heeswijk uitzond, werd een film vertoond over het leven van een Norbertijn. George Lust had haar gemaakt in de Norbertijnen-abdij te Postel (België). In de avonduitzending, die verzorgd werd door de N.T.S., werd een film vertoond van een Pinksterwijdingsdienst uit het Franse dorp Taizé. Ook kregen de kijkers het film verslag te zien van de reis van de Ameri kaanse negerzangeres Marion Anderson door twaalf Aziatische landen, welke reis het ministerie van Buitenlandse Zaken der Verenigde Staten had voorbereid. „Naar Gods bestek' Het Pinkstergebeuren heeft de predikant' dichter Jan Wit geïnspireerd op een wijze die een merkwaardige overeenkomst ver toont met dit gebeuren zelf, dat door de oud-testamentische profeet Joel werd om schreven als „de jongelingen zullen dromen dromen en de ouden zullen gezichten zien" Welnu, ook Jan Wit heeft met dit spel „Naar Gods bestek" zijn droom gedroomd en lekespelgroep van hervormde jongeren onder leiding van Wim Paauw uit Heem stede hebben er in de Sionskerk in Haar lem-Noord uitdrukking aan gegeven. Dit spel, het voornaamste stuk van de T.V.- uitzending der N.C.R.V. van maandagavond is een anticipatie op het Koninkrijk Gods, zoals dit door Christus in het vooruitzicht is gesteld. Het duidelijkst naar buiten ge treden verschijnsel van Pinksteren dat „een iegelijk hen hoorde spreken in zijn eigen taal", dus de opheffing van de spraakver warring, wordt in dit spel op zeer zinvolle wijze uitgewerkt, wanneer een Chinees, twee negers, een vrouw uit Europa en een Indiër elkaar in de zaal, waarin het Pinksterwonder geschiedde, ontmoeten en geconfronteerd worden met 't Evangelie. Zij weten niet meer van welke gelegenheid zij zich eikaars stem en eikaars gebaren herin neren totdat zij ineens beseffen dat het was bij het bouwen van een toren, die tot in de hemel zou reiken, het moment dus van de Babylonische spraakverwarring, welke hen uiteendreef. Het nieuwe inzicht wordt ge boren, dat Jan Wit in zijn kristalheldere poëzie omschrijft met de woorden „De hoogste toren kon Hem niet bereiken, maar Hij daalt van de hemel naar ons af." Zij allen zetten zich aan de avondmaaltafel, waarvan één plaats open blijft, gereserveerd voor de „oudste zoon": het joodse volk. De uitzending van dit lekespel, dat vol komen in dienst stond van de prediking zodat het niet aangaat in spel of regiebe oordelingen te treden was voorafgegaan door een nieuw en boeiend hoofdstuk van Disney's „Zelfbehoud in de natuur" en door de interviews van Peter van Campen, die deze keer betrekking hadden op de blinde passagiers onder de repatriërenden, de teelt van planten op grint en het fenomeen der vliegende Schotels. Beeldschermer Advertentie Van Nelle bestellen I HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vr ouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Metropole-orkest. 12.10 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamerorkest, koor en solist. 12.37 Middag- pauzedienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Concertork. 13.50 Arabella, opera (2e en 3e bedr.). 15.30 Filharm. sextet. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Le ger des Heilskwartier. 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.25 A eap- pella meisjeskoor. 18.45 Nieuws. 18.55 Voetbal wedstrijd Noorwegen—Nederland. (19.4520.00 Radiokrant). 20.45 Verkiezingsuitsl. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Zaal- sportuitsl. 23.20—2.00 Verkiezingsuitsl. en gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Amus.muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgel- spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.00 Idem. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Volksliedjes en -dansen. 16.15 Voor de zieken. 17.00 Hammondorgelspel. 17.20 Dans muziek. 17.50 Regeringsuitz.Rijksdelen Overzee: Wonderlijke dieren in Suriname's oerwoud, door C. Butner. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Metropo- le-ork. 18.50 Act. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Een nieuw begin na veertig jaar, klankb. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door. caus. 20.15 Verkiezingsuitsl. en gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Verkiezingsuitslagen en gram. 23.50 Socialistisch nieuws in Esperanto. 24.002.00 Verkiezingsuitsl. en gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Barokconc. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 Omr.ork. 17.00 Nieuws. 17.10 Pianorecital. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 13.10 Caus. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Groot symfonie orkest en solist. 22.00 Nieuws. 22.13 Madrigalen. 22.45 Gram. 22.50—23.00 Nieuws. VARA: 17.0017.45 Voor de kinderen. NTS: Eurovisie: 17.55 Sportrep. 19.45 Pauze. NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30 De Magische dans, film. 21.45 plm. 23.00 Verkiezingsuitslagen. Advertentie Van Nelle bestellen 1 De plechtige melodie van 'Hatikwah, De stem der Hoop, het volkslied van Israel, heeft op de avond van de tweede pinkster dag over Hilversum I geklonken ter afslui ting van de reeks uitzendingen „Tot ziens in Jeruzalem". Dat was een inderdaad zin rijk slot van deze door de Israëlische om roep in samenwerking met de N.C.R.V. georganiseerde wedstrijd in kennis van het land van de bijbel ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de staat Israel. De Haagse onderwijzeres mejuffrouw Nieuwland mag nu naar Jeruzalem om haar kennis van de geschiedenis en de godsdienst van het joodse volk te meten met die van de finalisten van andere lan den. Zij zal daarbij lang geen slecht figuur slaan, want haar belangstelling voor Israel wortelt in die gedegen bijbelkennis welke voor het protestantisme in Nederland ka rakteristiek kan worden genoemd en wel ke dan ook tijdens de wekelijkse ontmoe ting der deelnemers aan de match geheel tot haar recht kwam. Overigens verdient de betrokken omroep en de jury, waarin drie bekende theologen en Israelkenners zitting hadden, niets dan lof voor de decen te manier waarop men met deze stof te werk is gegaan. Er werd niet gejaagd op dorre feiten kennis, maar men trachtte steeds het be grip en de interesse der kandidaten te peilen en naar waarde te schatten. Daardoor werd een schoolmeesterlijk pun ten tellen vermeden en ontwikkelde zich veeleer een gesprek. In de laatste uitzen ding hebben de ambassadeur van Israel in Nederland, de heer Cidor, en de burge meester van Jeruzalem, de heer Gershon Agron, van hun erkentelijkheid jegens het Nederlandse aandeel in de door hun natio nale omroep beraamde festiviteiten blijk gegeven. Enige tijd geleden hebben we er reeds de aandacht op gevestigd, dat de Nederland se boekenvrienden een radiospreekster rij ker zijn geworden, namelijk de schrijfster Hella S. Haasse, die voortaan geregelde bijdragen voor de V.P.R.O. levert. Nu we haar een paar keer hebben gehoord zijn we tot de conclusie gekomen, dat we van een waardevolle microfoonaanwinst kun nen gewagen. We baseren ons oordeel daarbij op drie argumenten. In de eerste plaats heeft mevrouw Haasse een opmer kelijk prettige stem: bescheiden, rustig en toch vol persoonlijkheid. Vervolgens is zij bijzonder oorspronkelijk in de keuze der boeken, waarbij zij nu eens niet de nadruk laat vallen op de belletrie die als men de heren Teipe en Oomes mag geloven het zuurdesem van onze boekenmarkt zou zijn maar op dat zo uitgestrekte ter rein van de wetenschappelijke en populair wetenschappelijke uitgaven dat in de om roep er tot nu toe zo bekaaid afkwam. Ten slotte weet zij in een aanvaardbaar tijds- Advertentie Van Nelle bestellen I De commissaris der Koningin in Lim burg, dr. F. Houben, heeft zaterdagnamid dag in de hal van het Bonnefantenmuseum te Maastricht de literatuurbekroningen door de stichting Mathias Kemp toegekend aan de heren Paul Haimon uit Amby bij Maastricht en aan Jos Vandeloo te Ant werpen uitgereikt. De bekroonde zendingen waren van vorm en inhoud van gelijke waarde en om de schone eenheid en taalbouw werd aan de novelle „Mensenvissers" van Paul Haimon de eer ste prjjs toegekend, terwijl de Antwerpse letterkundige met zijn novelle „De muur" de tweede prijs verwierf. De toneelgroep Puck heeft voor het set zoen 1958/59 een aantal nieuwe stukken op het repertoire genomen, namelijk „Terug naar Bountiful" van Horton Foote, „De Hamlet van Stepney Green'' van Bernard Kops, „Manhandled" van Stuart Ready, De Vrek" van Molière, „Goodbye World" van Bernard Kops en „The Emperor's New Clothes" van George Tabori. Op het repertoire blijven: „En toen kwam dokter Frost", „Taloelah", „Verliefde dwaashe den", „Een glas water" en „De jongens van Mevrouw Gibbons". Naar reeds eerder bekend is gemaakt, werd na de onlangs met partij en'gehouden vergadering van de commissie, die in het conflict tussen de K.L.M. en de Vereniging van K.L.M.-vliegers bemiddelt verwacht, dat over enkele dagen een beslissing zou kunnen worden verkregen. Over één punt van het ontwerp-akkoord bleek evenwel in het bestuur van de vereniging van K.L.M.-vliegers verdeeldheid te bestaan, zodat het aan het oordeel van de leden werd voorgelegd. Dit puht betreft de vraag of aanvaard zou worden dat, indien bij de uitwerking van het te treffen akkoord verschilpunten zouden rijzen, de beslissing zou worden overgelaten aan een onpartij dige derde. Verwacht wordt, dat het stand punt der vereniging over veertien dagen bekend zal zijn, zo verneemt het ANP van de zijde der bemiddelingscommissie. Advertentie Van Nelle bestellen 1 bestek iets te zeggen dat de kern van het besprokenene inderdaad raakt. Zij ver liest zich niet in gemeenplaatsen en cliché termen van lofprijzingen of o zo bedekte bedenkingen. De lezer kan zijn oordeel vormen op grond van datgene wat me vrouw Haasse te berde bracht: haar for muleringen lenen zich niet tot klakkeloos napraten. Zo bevordert zij de vorming van een eigen oordeel door haar luisteraars en dat is van groter waarde dan het noemen van titels en schrijvers. Golfbreker Advertentie CM S-, hm O O KOSTUUMS BLAZERS Ê-w DEMI SAiSONS SPORTCOLBERTS DAMESMANTELS GABARDINE JASSEN 841 ZTmtELKOSTUUWS 3T O O p* O O O O Cl O O -* X" 2 aïïï Q O O N> Mini ■mm ■mum uil mi» iwm 11 iiwimi iiihii wiiiI In Budel is een wagon met sigaretten door ambtenaren van de Dienst Invoer rechten en Accijnzen in beslag genomen. De wagon stond op het grensstation van Budel en bevatte drie ton goederen, voor het grootste deel sigaretten. Ze stond op het punt over de Belgische grens te ver dwijnen met als aangegeven lading „niet brandbare chemicaliën". De ambtenaren van de Dienst Invoerrech ten en Accijnzen stellen een diepgaand onderzoek in naar degenen, die bij deze smokkelpoging zijn betrokken. Omtrent de herkomst van de goederen is nog niets bekend. Volgens voorzichtige ramingen gaat het hier om ongeveer 500.000 pakjes Amerikaanse sigaretten. FRANCIS CARCO OVERLEDEN De Franse schrijver Francis Carco is maandag, 71 jaar oud, in zijn woning te Parijs overleden. Carco was lid van de Academie Con- court. In 1922 won hij met „Homme traque" de grand prix van de Academie Frangaise. Ook zijn gedichten en kunst- critieken zijn zeer bekend. Umpie stapte door de poort, die achter hem weer even geheimzinnig dicht ging. Hij liep op een pad, dat door een prachtige, grote tuin voerde, waar veel bloemen en hoge bomen groeiden. Het vreemde mannetje Kriebelebiebel was buiten de poort gebleven, en Umpie moest dus maar alleen verder. Hij keek aandachtig om zich heen en vroeg zich af, wat hij hier eigenlijk moest doen. Toen zag hij een richtingbord, waarop stond: Naar Meneer Neuzenmaker 1213 Advertentie Zitten is er voor een huisvrouw niet bij. Het werk moet doorgaan. Daarom bij opkomende pijnen: 2 'ASPRO's en de pijn verdwijnt. Zorg dat U altijd 'ASPRO'bij de hand hebt. Ook zenuwpijn, lusteloosheid, moeheid of dat gevoel van rillerigheid verdwijnen snel en zeker door 'ASPRO' Want 'ASPRO'doet meer. 'ASPRO' maakt dat U zich prettiger voelt, fit! U kunt het werk weer aan! Luister naar ons programma ..HERHALING OP VERZOEK" over radio Luxemburg (208 m.) iedere Zondagmorgen WAS uur. De Nederlandse Comedie heeft het to neelseizoen '57-'58 bijna tot een eind ge bracht. Zaterdagavond zijn we er in de Amsterdamse Stadsschouwburg getuige van geweest, dat ze er in ieder geval een vrolijk slot aan heeft willen breien met de opvoering van het blijspel „Dreamgirl" van Elmer Rice. De titel laat niet veel aan de verbeelding over: het stuk handelt over een meisje, dat constant loopt (staat, ligt en zit) te dagdromen, een aardig Ameri kaans meisje van 24 lentes, uit wier leven wij een dag meemaken. Blijkens de voor stelling kon men het wel aan de verbeel ding van Elmer Rice overlaten om uit dat gegeven alles te halen wat erin zat. Er was tenminste geen gebrek aan zonderlinge en humoristisch geaarde situaties, die de hoofdfiguur telkens opvoerden in bizarre en sterk geëmotioneerde gedaanten, waar in zij zichzelf op haar best en wij haar op haar lachwekkendst zagen. Maar het ver schil tussen wensdroom en realiteit was toch niét zo toegespitst, dat alle imagi naire gebeurtenissen irreëel werden. Het ,contact metd,qwerkelijkheid bleef ge handhaafd. Daarvoor kunnen wij Elmer Ricq dankbaar zijn. Het meisje Georgina Allerton bleef nu de plaats bekleden van ons herkenbare zelf. De naaste figuren uit haar omgeving speelden hun rol evenzeer in haar leven als in de door ons aan vaarde fictie. Er waren wel zoveel elemen ten van vertedering, dat wij in de lach spiegel, die Elmer Rice ons voorhield, toch een heel gewoon en grappig mensenkind zagen verrijzen met wie wij meeleefden, begaan ook als wij waren met de invloed, welke haar ouders, vrienden en kennissen uitoefenden op de beschikking van haar lot. Dit spel van droom en verbeelding zat goed in elkaar. Het leek er soms op dat Rice een hele serie „glossen" had op gespaard om ze in dit stuk te spuien. Hij putte zijn fantasie wel eens uit en hield ons soms kennelijk aan het-dramatisch- lijntje, maar als divertissement was zijn stuk er een dat men graag savoureert: een haast musical-achtige komedie, los van zwaarwichtigheid, recht op de snel ge amuseerde toeschouwer geschreven. De opvoering liet al evenmin veel wensen onver uld. Ank van der Moer liet in haar regie de teugels niet vieren. Ze bleef meester over de scène, hetgeen be tekende dat ze een verantwoorde vrolijk heid schiep met talrijke vondsten en gees tige nuances, die vooral in het spel van Kitty Janssen als het droommeisje tot uitdrukking kwamen. De rol was als voor deze actrice geschreven. Jong, innemend, in voortdurende onenigheid met het meisje in haar en de vrouw, snel ge arriveerd in de droom en snel opverend naar en uit de werkelijkelijkheid, spreidde ze een heel scala van gevoelens ten toon als een ruiker, waaruit men kon plukken. Het was een bijzonder lastige rol, die noch tans was opgebouwd binnen de vaste lij nen, welke voor het begrip van het droom meisje waren aangegeven. Een alleraar digste creatie, zowel een succes voor haar als haar regisseuse. Een niet geringe steun ondervond zij van Guus Oster als de praktische, op de efficiency ingestelde journalist Clark Redfield, die er tenslotte met haar vandoor gaat. Zijn parodie op een Mexicaanse danser was een fraai in termezzo van de stug volgehouden ver toning van het vrijmoedig heerschap, dat hij de volke te bieden had. Om hen heen groepeerden zich Allard van der Scheer in een fijn gechargeerde rol van de zo ^uc^s, Louis B<pl als amoüreuse vrijbuiter, Magda Janssens en Ko Arnoldi irj^d.e vertolking van het riuchr tere maar' wel bezorgde ouderpaar tegen de rol van supporter in een lawaaie rige verkiezingsmeeting kon Ko Arnoldi nauwelijk meer op Elisabeth Hoytink als een bescheiden en slagvaardige collega en voorts Sigrid Koetse, Pierre Myin, Sophie Kohiervan Dijk en Nienke Sik- kema. De decors waren van de hand van Wim Vesseur in een heel inventieve zet ting. De muziek van Cor Lemaire vormde een geslaagde begeleiding van de droom- scènes in dit amusante, aan „Walter Mitty" reminiscerende spel, bij het scheiden van de toneelmarkt. P. W. Franse Waaierexpositie. Een belangrijke col lectie waaiers werd onlangs geschonken aan de stichting Museum Boymans door de heer en mevrouw De Monchyvan der Hoeven, van wie het museum reeds zo vaak aanwinsten op het gebied van oude kant en waaiers heeft ontvangen. Er is nu een kleine tentoonstelling ingericht in de Kantzaal van het Museum Boymans Advertentie Van Nelle bestellen u. Ze hadden zich wel eens afgevraagd, wat voor type Janet Morley wel zijn zou, want hoewel mevrouw Waterhouse niets dan goeds van haar wist te vertellen, was er toch een klank van hevige spijt in de stem van de hospita geweest, dat haar verblijf in dit pen sion zo lang duurde. „Ze is ai meer dan drie jaar hier.en vliegt al die tijd al. Ongelooflijk, hè?" Nu zij Janet dan eens voor de eerste keer goed aan keek, zag Patsy een bedaard meisje van middelbare lengte met keurig opgemaakt licht bruin haar. Hard op zei zij: „Ja, wij zijn de nieuwe, Cynthia Waring en Patsy Aylmer.dat ben ik. En u moet juffrouw Morley zijn?" „Janet," verbeterde de ander vriendelijk, terwijl ze hun toelachte. „Zeg, is die thee nog warm?" Zij trok haar handschoenen uit en rekte zorgvuldig de vingers. Zij keek even naar de gebloemde theepot van mevrouw Waterhouse en trok toen een stoel bij op het moment, dat Patsy de hand naar de ketel in de haard uitstak en wat water bij de thee deed. „Vertel me eens wat over jullie." Wij zijn niet erg interessant," zei Cynthia, die in het kort hun leeftijden opgaf en de plaatsen, waar zij vandaan kwamen. „Maar we zijn geweldig benieuwd alles van jou en van het vliegen te horen. Voornamelijk van het vliegen," zei Janet droogjes, nam een slokje van haar thee en fronste de wenkbrau wen. Die heeft gekookt,", ze nam de pot en liep naar de keuken. De twee meisjes wachtten in spanning tot zij terug kwam en een blad met kopjes en schotels meebracht. „Ik heb voldoende gemaakt voor jullie ook." Dat heb je gauw klaar gespeeld," zei Patsy. „Komt dat omdat je zo lang.." „Ja, omdat ik al zolang stewardess geweest ben," zei Janet ongeduldig. Zij schonk de thee en gaf hun ieder een kopje. „Je weet", zei zij, „hoe ik heet en dat ik vijfentwintig ben, uit Yorkshire kom en gedurende drieëneenhalf jaar gevlogen heb." „Vertel ons er alles van," hield Cynthia aan. „Er moeten toch een hoop tips zijn, die je ons kunt geven. Hoe het allemaal gedaan moet worden en zo." Janet keek haar over de rand van het kopje koel tjes aan. „Dat is eenvoudig genoeg," zei zij. „Het is werk, werk en dan nog meer werk." Zij glimlachte even. „En rimpels zul je er gauw genoeg van krijgen." „Maar als je aan de overkant komt," hield Cynthia hoopvol aan. „New York b.v. Dat is toch opwindend, is het niet?" Janet knikte. „En het eerste, wat je zult willen zien „Ja, ja," zei Cynthia, zich goed in haar stoel zet tend voor een gesprek over reizen. „Ga door!" zal je eigen bedje zijn!" Cynthia trok een lang gezicht. „Oh, maar serieus bedoel ik," zei zij een beetje gepiqueerd. „Ik ben nooit serieuzer geweest." Janet keek even op haar polshorloge, stond toen op en liep naar het raam om te zien, of er al iets van een personeels- transport te bespeuren viel. Toen wierp zij een blik in de grote spiegel, die boven de Victoriaanse schoorsteenmantel hing, alsof zij hoewel volkomen onjuist, haar muts er van verdacht niet geheel recht te staan. „Ik veronderstel, dat je die ons niet eens wilt laten oppassen", zei Cynthia met haar hoofd naar de veel begeerde kwartiermuts wijzend. „Je veronderstelling is juist", stemde Janet vlot toe en nam haar schoudertas op. „Ah, daar zijn ze!" En zij voegde er toen aan toe: „Wenk Nr. één laat de personeelswagen nooit wachten!" „Doe onze groeten aan New York", zei Cynthia par mantig. „En aan je bedje", en plotseling schoten ze al le drie in de lach en Janet rende de trap af. „Wil ik je eens wat zeggen....", begon Patsy, ter wijl de twee meisjes hun neuzen tegen het raam druk ten achter de dekking van de lange vitrages. „Dat dat uniform werkelijk heel chique staat", zei Cynthia op de punten van haar schoenen staande, zo dat zij iedere vierkante centimeter van de personeel- wagen en de rij van vijf gezichten daarin goed kon op nemen. „Neen, ik dacht niet aan het uniform", zei Patsy. „Oh, daar gaat ze. Laten we haar even toewuiven. Maar aan „Indien het tenminste op de juiste manier gedra gen wordt", voegde Cynthia er aan toe. „Aan Janet", zei Patsy met warmte. „Ik geloof, dat zij ondanks de indruk, die zij ons van haarzelf wil ge ven, in werkelijkheid een lief persoontje is" „Ik geloof, dat jij altijd wel vriendelijk over iemand denkt", mompelde Cynthia. „Natuurlijk zou je hoge hakken moeten hebben om dat slanke rokje goed tot zijn recht te doen komen". „En ik geloof, dat we er allemaal heel goed in zul len passen,"ging Patsy voort. „Natuurlijk Patsy. M'n lieve kind, je neemt me de woorden uit de mond", zei Cynthia, terwijl zij naar de spiegel liep en haar gezicht nu eens van die en dan weer van die kant bekeek. „We hebben alleen een ietwat an der kapsel nodig om die muts goed te doen uitkomen!" Overeenkomstig zijn belofte had Geoff Pollard al eens opgebeld en op de dag nadat Janet weer in dienst was gegaan, had hij de meisjes een bezoek gebracht. Alleen maar om voor de maatschappij eens na te gaan, of ze allebei goed onder dak waren, zoals hij te gen Patsy zei, toen zij de deur voor hem opende. „Dat zijn we zeker", zei zij. „We konden niet beter onder dak gekomen zijn. Kom binnen en krijk zelf maar!" Geoff zette zijn blauwe uniformpet af en hing die aan de grote kapstok van hertenhorens in de hall. „Die hospita van jullie is blijkbaar een hartstochtelijk jager", zei hij, terwijl hij naar een grote vis in een glazen vitrine staarde. Op dat ogenblik kwam mevrouw Waterhouse uit haar achterkamer. „Ik dacht, dat ik de voordeur hoorde. Oh, ben jij daar, lieve kind!" zei zij tegen Patsy, maar haar ogen waren op Geoff gevestigd. „Mevrouw Waterhouse, dit is meneer Pollard", zei Patsy beleefd. Op zijn gewone vlotte manier stak Geoff de hand uit en zei: „Hoe maakt u het?" terwijl mevrouw Water house iets mompelde van een prettige kennismaking. „Ik ben van World-Span. Het Vliegbureau", legde Geoff uit. „Ik telefoneer om de vliegtuigbemannnin- gen als ze dienst hebben en.... (Wordt vervolgd) Triptiek overbodig. Voor motorvoer tuigen die naar Joegoslavië gaan, is geen triptiek of carnet meer nodig. De eigenaars hoeven nu, volgens een nieuwe regeling, op een douane-formulier slechts de be langrijkste gegevens over hun voertuigen en het reservemateriaal en verdere uitrus ting in te vullen. Dierenbescherming. Op het derde internationale congres voor dierenbe scherming in Zürich is tot voorzitter van de wereldfederatie tot bescherming van dieren gekozen inplaats van dr. mr. W. Hugenholtz uit Leiden, die zich niet her kiesbaar had gesteld, de Brit Lindesey Langwell, een van de vice-presidenten. Dr. mr. Hugenholtz werd tot erevoorzitter benoemd. Als bestuurslid van de wereld federatie werd gekozen de heer J. Kalf uit Den Haag, vice-voorzitter van de bond van politie-ambtenaren voor dierenbe scherming. Het Leids Dagblad werd even als de Neue Zürcher Zeitung op de „ere lijst" gezet voor zijn vele publikaties over de dierenbescherming. Fries jubileum. Het „Kristelik Frysk Selskip" heeft tijdens het Pinksterweek- 'einde in Leeuwarden zijn Vijftigjarig bestaan gevierd. Zaterdag werd een receptie gehouden. Het jubilerende „selskip" piocht verschillende geschenken in ontvangst nemen. Kerkdag. Koningin Juliana en Prin ses Wilhelmina hebben maandagmorgen de kerkdag van de Nederlands Hervormde Kerk in Apeldoorn meegemaakt. De dienst in de grote kerk te Apeldoorn stond onder leiding van de hofpredikant ds. J. F. Ber- kel. Ter gelegenheid van deze kerkdag heeft Prinses Wilhelmina zich in een brief tot alle deelnemers gewend. Zij wees er in deze brief op dat de problemen waarmee de mens nu heeft te worstelen, alleen op lossing kunnen vinden indien geleefd en gehandeld wordt in de geest van Christus' liefde. DINSDAG 27 MEI Grote Kerk: Orgelbespeling door Piet Kee, 2021 uur. Kunstzaal „De Ark", ten toonstelling van werken van Norbert André de la Porte, 1022 uur. FILMS Cinema Palace: „Das einfache Mad- chen", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Bambi", alle leef., 20 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar, 20 uur. Luxor Theater: „Getuige a charge", 14 jaar, 19 en 21.15 u. Minerva Theater: „Rear Window", 18 j., 20.15 uur.Rembrandt Theater: „De weduw naar met vijf dochters", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De eenzame ruiter", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", alle leeft., 19 en 21.15 uur. DIVERSEN. Circus Espanol: Haarlemmerhout, 20 uur. WOENSDAG 28 MEI Stadsschouwburg: De Haagse Comedie met „Toontje heeft een paard getekend", 20 uur. Concertgebouw: Leerlingenuitvoe ring van Haarlems Muziekinstituut, 19.30 uur. Kunstzaal „De Ark", tentoonstelling van werken van Norbert André de la Porte, 1022 uur. Galerie Espace: Ten toonstelling van sculptures en gouaches vna Haber, 1117 uur. FILMS Cinema Palace: „Das einfache Mad- chen", alle leeft., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Bambi", alle leeft., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar, 14 en 20 uur. Luxor Theater: „Donald Duck en zijn vriendjes", 14 en 16.15 uur; „Getuige a charge", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Rem brandt Theater: „De weduwnaar met vijf dochters", alle leeft., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De eenzame ruiter", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 u. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler'", alle leeft., 14.15, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN. Circo Espanol, Haarlemmerhout, 14 en 20 Advertentie Van Nelle bestellen I

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6