Bondsfeest KNGV maar geslaagde werd een natte manifestatie Nederlandse turnstersploeg versloeg Noorse dames Oostenrijker Kofier won tafeltennis toernooi van DHC in Haarlem EHS kwam naast O WO aan de leiding in de hoofdklasse EHS en WH gaan het volgend een klasse lager proberen jaar RENAULT NAAIMACHINES DE HONKBALCOMPETITIE HHC is nog steeds zonder winstpunten DERDE- EN VIERDEKLASSERS 12 Haarlemse in landenstrijd NAS gaat promotie wedstrijden spelen GARAGE DEN HOUT Verenigingen uit de KTK bij KNGV-Bondsfeest Promotiecompetitie voor vierdeklassers Titelstrijd driebanden in Barcelona begonnen Togido sleepte drie bekers in de wacht Bij de korfballers HKV nam de leiding in de kampioenscompetitie DINSDAG 27 MEI 1958 In de annalen van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond zal het 31ste Bondsfeest bekend blijven als het feest van Pluvius. De heerser van water en regen speelde een uiterst onsympathiek spel met organisa toren en deelnemers. Op volkomen onverwachte tijden, wanneer niemand meer enige hoop koesterde, liet hij een urenlange plensregen ophouden, om een halve dag later de zaak om te keren, waardoor een zojuist begonnen jeugduitvoering moest worden gestaakt. Duizenden gymnasten hebben ondervonden wat het zeggen wil „tot op je huid toe" nat te zijn, doch niettemin deed zich het merkwaardig feit voor dat juist voor de deelnemers, die reeds op de zeer natte zaterdag en zondag aanwezig waren, het feest het best is geslaagd. De diverse hoogtepunten zijn zo goed en zo kwaad als dat ging, geheel of gedeeltelijk, tot hun recht gekomen. De ereavond viel precies in een „droge bui", evenals de landenwedstrijd. En de grote bondsuitvoering op de maandag mocht zich zelfs koesteren in wat zonneschijn. Gelukkig maar trouwens, want wij kunnen niet zo erg verrukt zijn over laatstgenoemd festijn. Organisatorisch was er zo het één en ander op aan te merken, en bij nog onaangenamer weersgesteldheid dan gisteren het geval was, waren de kleumende kinderen, dames en heren misschien in het geheel niet meer te leiden geweest. Behalve een nat feest, is het 90-jarig verjaardagsfeest daardoor een feest geworden van grote opofferingsge zindheid, een manifestatie van bereidheid en kracht in dienst van een onschatbare organisatie, resulterend in enkele prachtige demonstraties en een optocht, die groter en mooier was dan voorgaande jaren. En temidden van de uitzichtloze druil- regen geschiedde het wonder: om even na acht uur werd het ongeveer droog, zodat de feestleiding kon besluiten de avond te laten doorgaan. De rij van optredende ver enigingen werd geopend door Zweedse meisjes uit Alvesta met een serie baloefe ningen. Niet alleen geheel anders van aard dan men in ons land gewend is, maar naar onze mening ook zeker niet beter. De be wegingen waren stug, hier en daar zelfs ruw, terwijl de muziek niet meer was dan een vrij slechte begeleiding. Dit optreden verbaasde te meer, daar er in Zweden de laatste tijd juist een duidelijke kentering ten goede is te bespeuren in de ritmische gymnastiek. De tweede buitenlandse groep die voor het voetlicht kwam, was een zestal turners van de Zwitserse Vereniging „Seen", met hoge brug-oefèningen. Er zullen weinig verenigingen in ons land zijn, die een der gelijk aantal turners van deze klasse in hun gelederen hebben, zodat wij alle eer bied hebben voor de prestaties van de he ren. Dit neemt niet weg, dat de oefeningen erg statisch waren, er werd weinig ge zwaaid maar des te meer gedrukt en ge perst. Kortom, een bewegingsstijl die hier te lande de laatste jaren als onjuist wordt beschouwd en dientengevolge geweerd wordt. Enkele andere buitenlandse verenigin gen lieten zonder meer verstek gaan, of waren nog niet aangekomen, terwijl een groepje heren van „L'ancienne de Paris" een extra nummer verzorgde dat werd aangekondigd als: „act burlesque". Dit optreden, benevens het nummer huiska- mer-gymnastiek op tafels, stoelen en lad ders door heren van T.V. „Oberwinter- thur", hoorde volstrekt niet thuis op een ereavond van een Bondsfeest. „Van eigen bodem" De toeschouwers hebben niettemin het meest genoten van het werk „van eigen bodem". Met name de ritmische- en bal oefeningen van „Aspasia" waren een be levenis van hoge estetische waarde, ter wijl het gedurfde langematspringen en het spectaculaire tafelspringen van het Amsterdamse „Simson" vooral het jeug dige publiek in extase bracht. Aansluitend aan het turnprogramma volgde een tweede voorstelling van het Folkloristisch Festival, waaraan niet min der dan zes buitenlandse groepen deelne men. In het bijzonder het optreden van de „Cheadle Scottish Dance Group" uit Man chester, met zeer fijn uitgevoerde dans bewegingen en prachtige klederdrachten, oogstte veel succes, ondanks het feit dat het aanhoudend geblaas op de doedelzak voor vele toeschouwers een zware beproe ving werd. Eerste pinksterdag De tweede Bondsfeestdag deed overi gens in den beginne niet onder voor de eerste wat nattigheid betreft: maar op de vergadering van leiders, juryleden en re gelingscommissie in „Musis Sacrum" steeg om kwart over tien een gejuich op, toen middenin de bespreking over het regen programma, de eerste zonnestraal door het wolkendek brak. En opnieuw regelden de weergoden hun regenschema naar het programma van het KNGV: in een on danks sombere luchten, toch behaaglijke temperatuur stroomde de Sonsbeekweide tegen twaalf uur vol met duizenden aspi ranten, turnsters en turners, die bezit na men van de tientallen toestellen om elkaar daaraan en daarop te bekampen in een onoverzienbare reeks van wedstrijden. En alle harten klopten bang, alle ogen waren doorlopend gevestigd op de grauwe lucht, maar...: het bleef droog! En het gehele programma kon daardoor binnen de vast gestelde tijd worden afgewerkt. Met spanning was de strijd tussen de Noorse en de Nederlandse dames tege moet gezien en al waren de omstandighe den verre van ideaal voor een keurturn- wedstrijd (er viel af en toe een druppeltje regen, en de temperatuur was nogal laag), toch hebben de ca. 5000 toeschouwers een boeiende wedstrijd kunnen aanschouwen tussen twee bijna gelijkwaardige tegen standers. Toch moet het ons van het hart, dat de kleine overwinning die de Nederlandse da mes uiteindelijk uit het vuur gesleept heb ben, met minder moeite tot stand is ge komen dan de cijfers doen vermoeden. Hoewel wij critiek op een jury liever ver- De Nederlandse turnstersploeg zoekt bescherming tegen regen en wind: v.l. n.r.: Annie Fieseler (leidster), Bep Drommel, hieneke Marjolee, Lenie Lens, Truus Dam en Rini de Wolf. mijden dan tot een gewoonte maken, zijn er ditmaal bedenkelijke fouten gemaakt. Verschillen van soms 0,9 punt tussen twee jury-dames is in een landenwedstrijd toch wel wat te kras! En het onaangename van het geval was dat deze verschillen door gaans voorkwamen door een absurd lage waardering van een Nederlandse turnster door een Noorse dame. Later in de wed strijd groeiden de meningen gelukkig weer naar elkaar toe, zodat b.v. de uitslagen van het laatste toestel, brug, een vrij juist beeld geven van de werkelijke krachtsver houdingen. Deze lagen toch nog al uit elkaar, on danks het feit dat beide ploegen, en vooral de Noorse, in één jaar grote vooruitgang hebben gemaakt. Aan Nederlandse zijde viel echter een betere samenstelling van de oefeningen op, logischer van opbouw en vloeiender van samenstelling dan bij de Noorsen. Hierdoor wordt het ook mogelijk, eleganter en vloeiender te turnen, en juist op de beoordeling van deze twee winst punten was de Noorse jury niet bedacht. Zo kon het voorkomen, dat Nel Fritz in een prachtige vrije oefening, hoog van ge< halte en volkomen beheerst, vloeiend ge turnd, slechts 9.25 punt vergaarde tegen Karin Horni, de Noorse jeugdkampioene 9.65 punt voor een weliswaar brillante speelse oefening, maar zonder de zware onderdelen van Nel Fritz, en zonder de allure waarmee deze laatste turnt. Dé ster Overigens is deze mej. Horni wel dè gro te ster in de Noorse gelederen. Op haar jeugdige leeftijd vertoonde zij een stijlbe grip en een vaardigheid, die voor de toe komst hoge verwachtingen van haar pres taties wekt. De „nieuwelingen" in de Noorse groep, Torill Döhlen, Lill Ericson en Eva Anderson, moeten nog een heel stuk bijleren willen zij het peil van hun ploeggenoten bereiken. De homogeniteit van de Nederlandse ploeg is nog groter, dan in het kleine pun- tenverschil tussen nr. 1 en nr. 6, nl. 1,60 punt, tot uiting komt. Alleen Lenie Lens vormt met haar zeer persoonlijke, volko men doordachte en tot in uitersten uitge werkte turnstijl nog een apart treetje voor en boven de andere vijf. Bep Drommel turnde weer als vanouds en is haar inzin king geheel te boven Nel Fritz is in korte tijd alwéér vooruitgegaan en was zonder de vreemd lage beoordeling van haar vrije oefening achter Lenie Lens geëindigd als tweede. Zoals alle dames overigens, had Lieneke Majolee erg te kampen met de wat glibberige balk, die tussen twee oefe ningen ijlings met regenjassen werd toe gedekt en vervolgens, vlak voor een turn ster erop klom, met een zeem van overtol lig vocht werd bevrijd...! Rini de Wolf turnde eveneens een uitstekende, gelijk matige wedstrijd, terwijl Truus Dam voor al aan de brug buitengewoon op dreef was. Haar vrije oefening lijkt ons wat zwak, ook gezien het feit dat zij daarvoor reeds enkele wedstrijden achtereen een minder hoog cijfer verkreeg. Over de vier toestellen als geheel be zien, werden drie nummers een Neder landse, en één, de evenwichtsbalk, een Noorse zege. De grote achterstand, die de Noorsen vorig jaar aan de brug met on gelijke leggers hadden op hun tegen standsters, was ditmaal gedeeltelijk inge haald, hoewel aan de nog niet beheerste afwerking en de minder gelukkige over gangen van de verschillende onderdelen der oefeningen was te merken dat de Noor sen op dit punt nog aan het wegwerken van een achterstand zijn. De jeugduitvoering, die 's avonds zou plaats vinden, werd afgelast nadat het eer ste nummer nog was uitgevoerd. Uitslagen van de Landenwedstrijd: 1. Ne derland, 185.45 pnt. (springen 46.55, vr. oef. 46.75, balk 45.-, brug 47.15 pnt.), 2. Noorwegen, 182.15 pnt., (springen 45.50, vr. oef. 45.95, balk 45.25, brug 45.45 pnt.). Persoonlijke volgorde: 1. L. Lens 37.70, 2. K. Horni (N.) 37.25, 3. B. Drommel 37.05, 4. N. Fritz 36.95, 5. M. Johnsen (N.) 36.65, 6. R. de Wolf 36.45, 7. L. Ericson (N.) 36.40, 8. E. Opaker (N) 36.35, 9. T. Dam 36.30, 10. L. Majoleé 36.10, 11. T. Döhlen (N.) 34.- punten. 34.95, 12. E. Anderson (N.) Tweede pinksterdag Rini de Wolf uit Haarlem in actie op de evenwichtsbalk. Reeds om zeven uur 's morgens begon nen de trommen zich te roeren van de drommen die de Bondsstad Arnhem kwa men bezetten. Het regende. Al ras besloot de feestleiding, het gehele programma on der alle omstandigheden te laten door gaan. En het is een goed besluit gebleken. Want terwijl de grote Sonsbeekweide zich weer vulde met nóg meer duizenden gym nasten dan op de voorgaande dagen, klaarde de hemel en verscheen zowaar de zon. En het hartverwarmend schouwspel dat deze deinende gymnastenmassa toen opleverde, de vrolijkheid die zich van allen meester maakte, de blijde sfeer die toen ontstond, de kleurigheid, fleurigheid en feestelijkheid zullen allen die aanwezig waren bij blijven als een kostelijke herin nering. Heel anders werd het echter zodra men zich tegen twaalf uur van de weide naar de opstelplaats voor de optocht begaf. Op dat moment was de eigen vreugde van de deelnemer voorbij en begon de dienende taak aan het Verbond. Een eindeloze tijd van wachten, stilstaan en ook kou lijden brak aan. De duizenden, die zich in het stadscentrum van Arnhem hadden opge steld, zullen hiervan geen idee gehad heb ben, toen prachtig op tijd de enorme stoet zich in beweging zette. Vijf kwartier duur de het voorbij trekken van de kilometers lange gymnastenstoet, één feestelijke pa rade van vaandels, vlaggen, kleurige jurk jes en deinend wit, talloze muziekkorpsen en originele praalwagens. Hierna sloot de 31ste Bondsuitvoering het Bondsfeest af. De clou van de Bondsuitvoering vorm den tenslotte de massale nummers: een zeer correcte demonstratie van dames en heren senioren, en vervolgens de opmars van de ca. 11.000 deelnemers aan de alge mene vrije oefeningen voor jongens en he ren en de gecombineerde knots-lintoefe- ningen voor meisjes en dames. Minder fraai wa^ het slot van de mani festatie: een deel der demonstrerenden verliet in koude paniek het veld. Moet men het hun kwalijk nemen? Het was in derdaad onaangenaam koud en er stond een kille bries. Maar na zo een lange tijd on gemakken te hebben verduurd moeten vijf minuten meer of minder toch geen ver schil meer uitmaken. Het slotwoord van Bondsvoorzitter Aalbers en het gezamen lijk zingen van het Bondslied en het Wil helmus gingen daarna enigszins in het ge drang verloren. DHC organiseerde op tweede pinkster dag in het tafeltennishuis Guus Wolters in Haarlem een zeer geslaagd internationaal tafeltennistoernooi, waaraan door een flink aantal Joegoslaven, Oostenrijkers, Duitsers en Nederlandse topspelers werd deelgenomen. De Nederlanders weerden zich van meet af aan geducht, en na de voorronden was het aantal deelnemers uit het buitenland tot vier gereduceerd. En van dit quartet was er zelfs maar een, de Oostenrijkse internationale speler Kofier, die de halve finale bereikte. Hier moest hij het opnemen tegen Jan Scheffer van Ned lloyd, die hem goed partij bood, maar toch een drie-games-nederlaag niet kon voor komen. De Nederlandse halve eindstrijd tussen Jan Hoogendoorn van Wibo en Piet Weel van Nedlloyd was helaas van belangrijk minder gehalte. Beide spelers beperkten zich tot verdedigen en slechts een flinke do sis spanning in de laatste games kon het publiek van in slaap vallen behoeden. Toen n.l. werkte Weel een 17-20 achterstand weg to de stand 20-20 en wist toen zelfs nog met 27-25 te winnen! De finale KofierWeel bracht een De grote verrassing van het honkbal- weekeinde is wel de 52 overwinning, die EDO in Amsterdam op het nog ongeslagen OVVO behaalde. Hierdoor kwam EHS, dat met 32 van Schoten won, samen met OVVO aan de kop van de ranglijst. Onder aan de ranglijst werd de situatie voor HHC donker. Zelf verloren de Haar lemmers kansloos met 40 van de Vole wjjckers en VVGA versloeg Sparta zeer verrassend. De stand is nu: EHS 4-6 OVVO 4-6 EDO 5-6 Volewijckers 5-6 Sparta 4-4 Schoten 5-4 VVGA 5-4 HHC 4-0 De wedstrijd tussen EHS en Schoten stelde teleur. Hoewel de lage score zou kunnen duiden op goed veldspel van beide zijden, was dit onderdeel bij EHS wel matig verzorgd. Niet minder dan zeven maal grepen de mannen van Hoogenbos mis. Vooral de korte stopplaats werd zwak verdedigd. Houtkamp was de eerste vervanger van Van der Mark, die afwezig was. Toen dit geen succes bleek, kwam Jole voor het eerst sinds lange tijd weer eens op de hem zo vertrouwde korte stop positie. De onderbreking was echter te lang geweest en ook Jole moest het verre veld weer in. Driemaal bleek ook bij EHS scheepsrecht, want Oosterbaan voldeed uitstekend. Merkwaardig was het, dat. Hoogenbos steeds weer een linkshancffêe speler op deze plaats probeerde. Overigens vragen wij ons af, of de coaches van EHS er wel verstandig aan doen, Houtkamp steeds weer op een andere plaats op te stellen. Deze all-round speler heeft dit seizoen al op zevend) verschillende plaat sen gespeeld. Gisteren zijn er verschillende beslissingen gevallen in de derde en vierde klasse. In West I verloor EHS met twee-één van ADE. De Haarlemmers komen nu het volgend jaar in de vierde klasse uit. In West II sloot Ripperda de competitie af met een drie-twee nederlaag tegen Alphen. In de vierde klasse hebben WH en Geel Wit een felle strjjd geleverd om een plaatsje in de vierde klasse. De Geelwitten trokken tenslotte aan het langste eind, zodat WH volgend jaar in de HVB zal moeten uitkomen. NAS kon door een één-nul zege op Uithoorn de kampioensvlag hijsen en gaat nu promotiewedstrijden spelen. EHS kon in de uitwedstrijd tegen ADE tot aan de rust de score blank houden. Vijftien minuten na de hervatting namen de Haarlemmers door Bark zelfs de leiding. Hiermede hadden de gasten echter al hun kruit verschoten. En aangezien de gast heren tweemaal raak schoten, moesten de EHS'ers onverrichterzake huiswaarts keren. Na het verstrijken van de eerste helft hadden Ripperda en Alphen allebei één maal gescoord. Tien minuten na de rust hielp Burghout zijn ploeg aan een twee-één voorsprong. De Alphenaren versaagden Advertentie 1 en DA tons bestelwagen 6900. 6 maanden garantie, incl. arb.loon. Laadruimte 7.7 m3 of 8.7 m3. De resultaten van de Haarlemse vereni gingen, die deelnamen aan de wedstrijden, zoals vermeld in een blad van vorige week woensdag. Indien geen prijs werd behaald voor een wedstrijd, is deze niet vermeld. Bato: 2e pr. 3-kamp heren, le pr. 3-kamp jongens, le pr. langemat heren, 3e pr. klass. brug heren, 3e pr. langemat jongens. Concordia: 3e pr. voor: klass. brug onge lijke leggers meisjes, ringenzwaaien meis jes, 3-kamp jongens, baloef. dames. G.I.O.S.: le pr. 3-kamp meisjes, 2e pr. tremplin paardspringen. O.S.S.: 2e pr. tremplinpaardspringen meisjes, 3e pr. idem meisjes. S.S.H.: 3e pr. klass. brug ong. leggers meisjes, 3e pr. ringenzwaaien meisjes, 3e pr. 3-kamp meisjes, 2e pr. 3-kamp jongens. T.V.S.: 3e pr. 3-kamp jongens, le pr. 3-kamp meisjes. Volo: le pr. 3-kamp meisjes. echter niet, met als gevolg, dat zij nog tweemaal het net van de Haarlemmers deden trillen, zodat de eindstand drie-twee in het voordeel van de gastheren werd. WH heeft in een min of meer ongeluk kig gespeelde wedstrijd de eer en het vierdeklasserschap aan Geel Wit moeten laten. Bij de rust stonden de VVH'ers nog met twee-één voor. Geel Wit kwam gelijk door een doelpunt, gescoord uit een strafschop. WH bleef sterker, ondanks de sterke tegenwind. Slechts een goed schot van Boot en een kopbal tegen de paal waren het gevolg hiervan. Uit een van de schaarse uitvallen van Geel Wit ontstond een derde treffer voor de Geelwitters. Even later kon de volkomen vrij gelaten Geel Wit-midvoor de score opvoeren tot vier-twee. WH bleef volhouden, maar tevergeefs. West I Aalsmeer JOS NFC Neerlandia KW RKAVIC SDW zw Wilskracht ADE KBV EHS 4 D NAS Uithoorn O.G. OFC Zaanlandia 3 C 22—39 22—32 21—26 21—25 22—23 22—20 21—18 21—17 22—17 22—16 22—14 22—13 West II 3 B Celeritas 2232 Roodenburg TYBB Alphen Ripperda WSB WP VIOS Rijswijk 22—32 22—30 22—24 22—23 22—21 22—20 21—18 21—17 Westerkwart. 2216 Wilhelmus 2115 Hillegom 2112 23—34 23—32 22—28 22—22 22—22 DIO ETO Kinheim Waterloo 22—20 22—20 21—19 21—18 Bloemendaal 2217 Geel Wit 23—18 WH 23—16 Nu de kampioenen in de vierde klasse bekend zijn, werden de promotiewedstrij den onmiddellijk vastgesteld. NAS speelt zondag uit tegen DTS in Oudkarspel. Het programma voor de eerste helft luidt: 1 juni: DTSNAS; Meervogels Nautilus; 8 juni: NautilusDTS; NAS Meervogels; 15 juni: DTSMeervogels; NASNautilus. Op het tweede honk zal hij overigens wel niet meer hoeven te spelen, want voor de ogen van Keulemans speelde Jacobs zo'n schitterende partij tweede honk, dat Keulemans bij zijn speurtocht naar een tweede honkman voor het Nederlands ne gental, zeer zeker de EHS-er niet zal ver geten. Schuitemaker, nu ook bij de cen trale training, had een erg moeilijke derde innings. Klein kreeg de bal na een van zijn worpen zo goed op zijn knuppel, dat die regelrecht de tribune inging (10) Keulemans sloeg de bal naar het derde honk, waar Cas Tromp een fout maakte. Geurts sloeg naar de korte stop, die te veel treuzelde, waardoor het tweede en eerste honk bezet werden. Toen haalde Bakker fel uit en zijn hoge tik in het linksveld stelde Keulemans in staat te scoren (20). Toen werd Schuitemaker de zaak weer meester en maakte korte met ten met Van der Brugge. In de gelijkmakende innings kwamen de ploegen weer gelijk. Schoten-werper Mun sterman miste controle op zijn worpen en gaf Jacobs en Oosterbaan een vrije loop Hierop misten Houtkamp en Ben Tromp die zelfbeheersing, die nodig is om de tergend trage worpen van Munsterman het veld in te ranselen en verdwenen met drieslag op de bank. Toen volgde Jole het voorbeeld van Klein en met een zwaai verdween de bal weer in de tribune. Nu echter rechts van de vlag, zodat deze schitterende slag slechts één punt op leverde (21). Enigszins beteuterd door dit geweld en slecht gesteund door zijn catcher, gooide Munsterman nog twee maal vier wijd, waardoor de stand gelijk wérd (22). Hoewel Schoten nog enkele goede kan sen kreeg tot scoren, kwamen de honk lopers niet verder dan het derde honk en de slagman, die op beslissende momenten een honkslag kan geven, bleek bij Schoten niet op de scorekaart te staan. Bij EHS was die man er wel. Ooster baan onderstreepte zijn kandidatuur voor het Nederlands negental door een knappe homerun te slaan en bovendien de zege voor zijn ploeg te behalen (32). In deze wedstrijd hebben wij acht spelers aan het werk gezien, die onder leiding van Keule mans trainen voor de Europese kampioen schappen. Wat we van hen gezien hebben was beslist niet slecht, maar de slag- prestaties waren ver beneden de maat. EDO verraste OVVO reeds in de eerste innings met een zeer gelukkige stootslag van De Nieuwe en een tweehonkslag van Hopman (40). In de tweede innings moest Van Bergen reeds van de plaat en Peters vierde zijn come-back als werper. Hij hield de OVVO-slagploeg goed in be dwang. Alleen Regeling sloeg hem een maal kansloos. Evenals enkele weken ge leden sloeg hjj de bal het veld uit, waar nu geen mensen klaar stonden om de bal te retourneren. Regeling nam echter geen risico en sprintte de honken op volle snel heid af. EDO won uiteindelijk met 52. Een ongeïnteresseerd spelend HHC ver loor kansloos met 40 van Volewijckers, dat reeds in de eerste slagbeurt een 20 voorsprong veroverde. De HHC-slagploeg bracht het weliswaar tot vijf honkslagen maar deze vielen te verspreid om succes op te kunnen leveren. In de eerste klasse gaat Ajax onverstoorbaar door met win nen. Nu was UW het slachtoffer (65). HCK klom op naar de tweede plaats door Kennemerland te overklassen (9—2). TYBB maakte een vergeefse reis naar Amsterdam, waar het veld van WVHEDW blank stond. ABC versloeg Blauw Wit (met Cor Wilders op de plaat) met 82. De stand in de eerste klasse is nu: Ajax 4-8 WVHEDW HCK ABC UW De 4-6 4-5 3-4 slagploeg van Blauw Wit TYBB Kennemerland HCK had niet 2-2 4-2 4-2 5-1 de minste moeite met Hans Winter, die bij Kennemerland op de plaat stond. Niet minder dan twaalf honkslagen plaatsten de Kinheimers, van wie vooral Sargentini produktief was. Na de eerste innings was het al 40 voor HCK door honkslagen van Talens en Van Tongeren. In deze zeer snel gespeelde wedstrijd (anderhalf uur) was ook nu weer HCK-werper Ringersma de grote man (10-1-4). Zondagmiddag is in Barcelona het toer nooi begonnen om het wereldkampioen schap driebanden. De uitslagen luiden: Ventura (Spanje) 50 50 5 Domingo (Spanje) 36 50 4 Monestier (Uruguay) 50 75 4 Siguret (Frankrijk) 40 75 3 Tiedtke (Did.) 50 72 5 Suarez (Peru) 49 72 4 Scherz (Oostenrijk) 50 58 11 Pereira (Portugal) 50 58 5 Vingerhoedt (België) 50 39 6 Teegelaar (Ned.) 41 39 7 heel ander Weel achter de tafel, die di rect een fris en prettig spel liet zien, dat technisch zowel als tactisch weinig bij dat van zijn sterke tegenstander achterbleef. Hij scoorde vaak met gevarieerde slagen, na eerst met een backhandaanval de fore handverdediging van zijn tegenstan der op de proef te hebben gesteld. Uitein delijk toonde Kofier zich toch de betere speler en wist deze Oostenrijker na een overrompelend offensief in de vijfde ga me de fraaie beker in de wacht te slepen. Het was een hele troost voor Weel, dat hij een weinig minder mooie beker als tweede prijs in ontvangst kon nemen en bovendien de door de gemeente Haarlem beschik baar gestelde bokaal, die als verenigings- prijs aan Nedlloyd ten deel viel. In de voorwedstrijden voor de jeugd en de dames had Joegoslavië zich bij de jeugd voortreffelijk geweerd. Reeds na de eerste ronde waren alle andere spelers uit geschakeld en bestreden vijf Joegoslaven elkaar de beker. Ales werd winnaar door een fraaie zege op Perne. Bij de dames kon Anneke Lahey uitstekend meekomen. Zij won zonder veel moeite haar poule, klopte in de tweede ronde het Joegoslavische meisje Errath in twee games, maar ging hierna kansloos ten onder tegen de andere speelster uit Joegoslavië, Tezecik. Vooral het feit, dat dit meisje met sponsrubber speelde en dus bij voorbaat al een voordeel had, was van veel invloed op de grote ne derlaag: 21-7 en 21-6. Voorzitter Ben Wassenaar van DHC kon volop tevreden zijn toen hij tot slot de prij zen uitreikte. T af eltennis-bekercom petitie De finale overgangsklasse van de tafel- tennis-bekercompetitie is een bijzonder aardige strijd geworden tussen HBC en Togido. Cees Schoof startte voor laatst ge noemd team met een vlotte overwinning op Jan v. d. Dries, waarna Bert van Eijk er in slaagde door bijzonder sterk spel Guus Pliester tot overgave te dwingen. Met 21-11 en 21-17 was de Togido-speler duidelijk sterker. Het dubbelspel was on getwijfeld het hoogtepunt van deze ont moeting. Het HBC- zowel als het Togido- koppel waren uitstekend op elkaar in ge speeld en het talrijke publiek kreeg vaak prachtige rallies voorgeschoteld. V. d. Dries-Pliester wonnen de eerste game met groot gemak; in de tweede nam Pliester tegen het eind te veel risico's en daardoor kon Togido met 23-21 winnen. In de derde game was HBC echter op nieuw belangrijk sterker en konden zij met 21-14 de eerste tegenpunt scoren. Schoof-Pliester, het duel van de avond naar men verwachtte, bleef eigenlijk wat onder de maat, althans wat de HBC-er be treft. Zo nu en dan werd het spel min of meer tam, hetgeen het spelpeil natuurlijk niet ten goede kwam. Schoof zegevierde uiteindelijk verdiend met 21-8, 16-21 en 21- 16. Hierdoor had Togido dus met drie-één gewonnen en kon dit team de wisselbeker» in ontvangst nemen. TYBB had het in de eerste klasse fina le niet moeilijk, daar tegenstander Hotac niet verscheen. Een van de spelers was verhinderd en men bleek kennelijk niet in staat te zijn een representatieve vervan ger op te stellen. De tweede klasse leverde Togido een tweede beker op voor het E-team Wolters- v.d. Kuil, dat VTC, bestaande uit Van Oort-Weel deren, versloeg. Wolters bleef ongeslagen, maar zijn teamgenoot moest met 17-21, 21-18 en 22-24 de eer laten aan Van Weelderen Ook het dubbel werd door de Velsenaren gewonnen. In de derde klasse versloeg Rapidity- D, bestaande uit Tervoort-Kleyne, Geel wit, dat met Hoenderdos-Broek speelde, met drie-twee. HBC-D eiste in de vierde klasse de be ker voor zich op door drie-een overwinning op VTC-C. Janmaat verloor alleen van Ko ningstem, maar Klein bleef ongeslagen. Bij VTC kon De Waal het dus niet tot winst brengen. De finale junioren was snel beslist. TYBB-B klopte DHC met drie-nul. Van Bruggen won van de Jong, Bakker klopte Bellaert en ook het dubbel werd een prooi voor de goed spelende geel zwart jeugd. Ook de tweede ontmoeting in de dames tweede klasse tussen Togido en Rapidity eindigde in winst voor het Haarlemse team. Lettie v. d. Putten zegevierde over Truus Rozemeijer, Nan Wolters won van Ria Smit, maar verloor van Truus Roze meijer en ook het dubbel was voor Togido, waarmede deze vereniging dus haar der de beker in ontvangst kon nemen. Winfried bleek lang niet opgewassen te zijn tegen VGZ en verloor de finale derde klasse van de VGZ-meisjes Tinie Piegers en Jennie Kluft. Winfried kon alleen het dubbel winnen. Uitgeest kon zich in de vierde klasse finale niet revancheren tegen Oranje Zwart-B en verloor met drie-een. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 1.— 0.72 0.666 0.533 0.694 0.800 0.862 0.862 1.282 1.051 Rohda Door een 8—5 zege op Wordt Kwiek heeft HKV uit Den Haag de leiding genomen in de strijd om het korfbalkampioenschap van Nederland. Onder leiding van arbiter H. Arends uit Haarlem hebben de beide ploegen een aan trekkelijke en sportieve wedstrijd gespeeld, waarin de thuisclub vooral voor de rust de toon aangaf. In het bijzonder door uitste kend middenspel nam HKV nog in deze helft een 5—2 voorsprong. Pas na een 7—2 stand na de rust kwam Wordt Kwiek er beter in en keerde tenslotte met een 8—4 nederlaag naar Friesland terug. Vooral de internationale speelster mevr. A. Zwaans- wijk, alsmede G. Bos speelden een sublie me partij. Bij Wordt Kwiek blonk de speelster M. de Haan uit; zij scoorde 2 fraaie doelpunten. De stand is: Wordt Kwiek 2 0 HKV 1 2 Deto 1 2 ZKC

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8