Een nieuwe ZWARE SHAG van Douwe Egberts LIJST 5 Ir. C. M. R. Eversdijk Smulders LIJST 5 Vierdaags bezoek van „Westfalia" Volkspartij voor Vrijheid en Democratie IJmond-agenda Sportuitwisseling bijzonder van kwaliteit in nieuwe verpakking STEMT WD Lijstaanvoerder: 5 Paul de Groot: „Rusland dreigt niet" Stormvogels-reserves te sterk voor KFC 2 Evangelisatielanddag op „Beeckesteyn" Vitesse versloeg Fus- Mayen met drie-één Geen verrassingen in VVIJ-veteranenfoemooi Nii extra lekker roken van de pittigste Zware Shag, altijd soepel en vers tot de laatste draad. in handige plastic tabakszak! J. Dijkshoorn erelid van Fauna Felisenum Afd. Velsen „Driemaal is scheepsrecht" Uitslagen schoolkorfbal- wedstrijden Velsen-Zuid DEM 2 en AFC 2 eindigden gelijk: vier-vier DINSDAG 27 MEI 1958 Voor de derde maal in drie jaar heb ben de sportvereniging „IEV" en de Duitse sportclub „Westfalia" uit Alten Bögge Bönen elkaar in een sportuitwis seling tijdens het pinksterweekeinde ont moet, waarbij deze keer IEV in Velsen- Noord de gastvrouwe was van achten veertig dames en heren. De Duitse gasten kwamen zaterdagavond •om even over zeven uur aan bij het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat, waar de „pleegouders" zich inmiddels hadden ver zameld. Opgetogen begroeting In de grote zaal was het direct een druk ke hernieuwde kennismaking met de Duitse vrienden, die de rit door de Velser tunnel, welke zij twee jaar geleden in aanbouw zagen, als het grootste evenement van de reis beschouwden. „Wunderbar!" Nadat de vermoeide gasten een welkome verfrissing was aangeboden, begroette de alegmeen voorzitter van IEV, de heer H. J. v. d. Ham de Westfalianen. Hij vond het prettig behalve vele oude, reeds bekende vrienden, ook enige nieuwe gasten te kun nen verwelkomen, hoewel het geen gemak kelijke taak was gebleken zovelen onder dak te bezorgen. Hiervoor dankte hij de pleegouders voor hun vaak spontane mede werking. De heer v. d. Ham hoopte, dat ook deze sportuitwisseling opnieuw zou mogen bijdragen tot de goede verstand houding tussen Alten Bögge Bönen en Velsen-Noord en wenste alle betrokkenen een goed onthaal en prettige dagen. Voorzitter J. Schmitz van „Westfalia" beantwoordde deze begroeting. Hij sprak zijn voldoening uit over de hartelijke ont vangst bij inmiddels vertrouwde vrienden in Velsen-Noord en hoopte even prettige dagen met zijn mensen door te brengen als de voorgaande keren. Spoedig daarna was de officiële ontvangst ten einde en zochten de gasten met hun pleegouders hun tijdelijke bivakken op. Op eerste pinksterdag maakte het gezel schap een mooie, langdurige bustocht naar het monument op de afsluitdijk, waar grote bewondering voor het waterbouwkundig werk aan de dag werd gelegd. Vervolgens ging de tocht over Schoorl naar „das grosze Meer" bij Egmond aan Zee om vervolgens via het bos- en duinrijke Castricum 's avonds laat terug te keren. Sportdag Hoewel de organisatoren en spelers maandagmorgen zeer bedenkelijk de hevige Advertentie KENNEMER LICHTDRUK- EN KOPIEERINRICHTING (icfatdfuJi fotokopie stenci£ k&ui-offset OUIKVÜETSTR (28 VEISEN-N. CPN-meeting in IJmuiden Bij het begin van de verkiezingsmeeting, die de afdeling Velsen der CPN zaterdag avond op het IJmuidense Marktplein hield, luisterde slechts een handjevol lieden naar de toespraak van de heer Th. Kruisman, fractievoorzitter der Velsense CPN, die evenwel in de loop van de avond uitgroei den tot enige honderden, voornamelijk aangelokt door de populaire muziek van een accordeonduo en een als „Amerikaans" aangekondigde band. Spreker Paul de Groot, algemeen secre taris der CPN, had naar hij zei de hem toe gemeten tijd het liefst willen besteden aan „het wonder van Spoetnik III", maar be landde niettemin al gauw bij de historie van het liberalisme, de aanpassingspolitiek van Colijn en andere volgens hem aan vechtbare gebeurtenissen uit de recente vaderlandse geschiedenis. Over het huidige tijdsbestek merkte de heer De Groot op, dat de heilloze rege- ringspolitiek verantwoordelijk moet wor den geacht voor „een nieuwe golf van werkloosheid". Iedereen is ongerust over de naaste toekomst, want dit is nog maar het begin: de werkelijke crisis dreigt uit Amerika, dat over enkele dagen zes mil joen werklozen zal tellen. Er wordt daartegen weinig gedaan, wist de heer De Groot, die in sombere bewoor dingen de slaperigheid der gemeentebestu ren afschilderde, welke alleen maar kan leiden tot een herhaling van de situatie der dertiger jaren. De wederinvoering der investeringsaftrek was dan volgens hem ook alleen maar een extraatje voor kapi talisten, als de Hoogoven-leiding en hij haalde in dit verband de onlangs door ir. Ingen Housz met kracht tegengesproken, want verkeerde dé prognose aan, dat de. KNHS volgend jaar weer 16 dividend zullen uitkeren. De heer De Groot nam de sociale voor zieningen critisch onder de loep, de bouw vakarbeiders in bescherming en minister Suurhof op de korrel. Diens „loongrendel" ontmoette bij deze spreker ernstige bezwa ren, die slechts heil zag in een rechtvaar dige loonsverhoging voor lagere ambte naren en vergeten groepen in de eerste plaats en „wat minder inkomsten voor Tweede Kamerleden, ministers en wet houders". En er is ook geen grendel op de kas voor militaire uitgaven, riep spreker uit; hij noemde in dit verband de raketbe wapening van Nederland niet alleen een kostbare maar ook een dreigende kwestie heel ons land zal in geval van oorlog in drie uren kunnen worden uitgeroeid. Het Noorse en Belgische voorbeeld om raketbases te weigeren aanhalend, oefen de hij scherpe critiek op de volgzame wij ze waarop de Nederlandse regering het Amerikaanse „bevel" in deze opvolgt. Hij wenste de stem der communisten dan ook graag te voegen bij degenen, die ern stig waarschuwen tegen de atoombewape ning van Nederland, die in genendele noodzakelijk geacht kan worden, zoals 'men in de rijen der voorstanders beweert Al was het alleen maar omdat, naar hij wist, de Fransen hun kernwapenen in zetten tegen het eigen volk. „Russische agressie is er niet", zo ging hij verder, ver wijzend naar de eenzijdige stopzetting der atoomproeven door de Sovjet Unie. Er was na afloop geen gelegenheid tot debat. regenval als spelbreker voor de sportdag aanzagen, kon deze gelukkig 's middags on danks de harde, vaak koude wind op het sportpark „Rooswijk" doorgaan, 's Mor gens was er in het Josephhuis een tafel tenniswedstrijd tussen DOKO en Westfalia die met 614 door de Duitse gasten over tuigend werd gewonnen. Tegen twee uur werd met IEV-aspiran- ten en welpen bij het Josephhuis een op tocht geformeerd, die met de volledige r.-k. harmonie „St. Caecilia" aan de kop onder grote belangstelling naar „Rooswijk" trok. Hier werd intussen de wedstrijd tussen IEV-veteranen en een Hongaars elftal ge speeld, die door de Hongaren met 0-2 werd gewonnen. Voordat de strijd IEV IWest falia begon, speelde St. Caecilia de volks liederen. Spoedig demonstreerde IEV zijn betere spelkwaliteiten, hoewel de wind grote in vloed op de wedstrijd had. Toch kwam ook Westfalia beter voor de dag dan twee jaar geleden. Weliswaar leidde IEV bij de rust met 2-0, maar de gasten maakten gelijk (2-2). Daarna liepen de gastheren tot 5-2 uit, maar in de laatste minuut werd toch de eindstand nog 5-3. Op het bijveld speel den welpen en aspiranten aantrekkelijke onderlinge wedstrijden. Een en ander on der grote belangstelling. Afscheidsavond Maandagavond verzamelden IEV'ers, gas ten en pleegouders zich opnieuw in het Josephhuis voor het afscheid, waarvoor een zeer grote belangstelling was, zodat de zaal bijna te klein was. Het was de heer H. J. v. d. Ham, die in de eerste plaats de pleegouders dankte voor de huisvesting van de Duitse gasten, die weliswaar zorgen had gegeven, maar toch gelukt was. In zijn beschouwing over de afgelopen dagen meende hij dat deze uitstekend wa ren verlopen, ondanks dat het weer niet had meegewerkt om er zonnige dagen van te hebben kunnen maken. Toch hoopte de voorzitter, dat de gasten de zonnige vriendschap, die was gesmeed mee naar huis zouden nemen. Vervolgens schetste de heer G. N. Oorthuis, secretaris van IEV, het prettige karakter van deze sportuitwisse ling, waarbij weer nieuwe vrienden zijn gemaakt. Nadat 's morgens DOKO reeds een fraaie herinneringsstandaard had aan geboden, mocht de heer A. Duineveld s avonds wederkerig een prachtige pla quette voor de tafeltennissers in ontvangst nemen. De heer Oorthuis schonk als herin nering evenzeer een mooie zilveren lauwer, krans op houten voet, waarna de Duitse gasten door hun voorzitter, de heer J. Schmitz onder overhandiging van een kunstige standaard als herinnering aan voorzitter v. d. Ham een driemaal herhaald verzoek tot IEV richtten in 1959 weer naar Duitsland te komen als erkentelijkheid voor het vele goede, dat in Velsen-Noord was genoten en waarvoor veel dank werd uitgesproken. Dinsdagmorgen om negen uur hebben de Westfalianen Velsen-Noord weer verlaten voor de terugreis, waarbij onder leiding van de heer H. J. v. d. Ham een bezoek aan Amsterdam werd gebracht en vervol gens een rondtoer door de prachtige natuur van het Gooi is gemaakt. De jonge ploeg van de Stormvogels reserves heeft KFC 2 met een 41 neder laag naar de Zaan teruggestuurd. Reeds voor de rust, hoewel toen tegen de wind inspelend, was de thuisclub het meest in de aanval en de 21 ruststand was dan ook welverdiend. Beide doelpunten werden gescoord door midvoor Van Duyvenbode. Ook na de hervatting werd veelal op de Kogerhelft gespeeld, maar toch duurde het vrij lang een en ander dikwijls als ge volg van goed ingrijpen der Kogersver- dedigers alsmede van enkele IJmuider aanvallers alvorens Maarleveld op fraaie wijze de stand op 31 kon brengen. Hierna scoorde De Boer na een doel- worsteling nog een vierde doelpunt en zagen we doelman Dekker op schitterende wijze een poging van de Koogse linksbin nen om de achterstand te verkleinen ver ijdelen. Het weer mocht dan ook de jaarlijkse evangelisatielanddag op het landgoed „Beeckesteyn" te Velsen evenals vele an dere pinksterevenementen een weinig dwars zitten, deze bijeenkomst van de Bond van Vrije Evangelisatie was toch zo druk bezocht, dat er de ganse tweede Pinksterdag een bemoedigende stemming in de Franse tuin achter het vervallen bui ten heerste. De ochtendbijeenkomsten begonnen on der plensbuien en de ruim tweeduizend bezoekers, die te half elf naar Velsen wa ren gekomen, moesten dan ook allen een plaatsje zien te vinden in de grote tent, welke als bepaald niet overbodige reserve op het grasveld stond opgesteld. De secre taris van de bond, de heer D. P. Bouhof heeft voorafgaand aan het openingswoord enige mededelingen bekend gemaakt en onder meer zijn erkentelijkheid uitgespro ken jegens het Velsense gemeentebestuur, dat haar terrein voor deze landdag be schikbaar stelde. Den heer Jac. Klein Haneveld heeft ver volgens de landdag geopend en ds. G. Toonvliet uit Bloemendaal sprak daarna naar aanleiding van Rom: 8 over de wer king van de Heilige Geest. Joh: 16 vormde het thema, dat door de Leidse evangelist Th. Dikker werd behandeld: de gaven van de Heilige Geest en in de middagbijeen komst, die door een groter getal belang stellenden bezocht werd dan de ochtend meeting, heeft ds. A. A. Leenhouts uit Cas tricum het woord gevoerd. Tevens heeft daar de Baptistenpredikant ds. J. A. Vis ser het woord tot de menigte gericht en het slot van de landdag werd gevormd door een bezield woord van de evangelist J. Sevensma. De muziekvereniging „Euphonie" uit Den Haag zorgde voor een muzikale af wisseling van het gesproken woord en zangkoren uit IJmuiden, Bodegraven, Am sterdam en Beverwijk hebben het vokale deel van deze manifestatie voor hun reke ning genomen, onder meer in een massa zang, die onder leiding stond van de heer H. Slings uit Velsen Noord. Zaterdagavond speelde Vitesse een wed- njd tegen de Duitse ploeg Fus-Mayen. Het werd een 31 overwinning voor Vi tesse, dat weer enige nieuwe spelers pro beerde. In de eerste helft ging het spel gelijk op, maar doelpunten kwamen er niet. In de tweede helft was de Vitesse- voorhoede beter op schot, hoewel men be gon met tegen een 01 achterstand aan te kijken. Want na dertien minuten spelen was het de Duitse spil die ver met de bal naar voren ging. Het schot dat hij loste zag Stuifbergen blijkbaar niet, want hij stak geen hand uit. Na 21 minuten spelen kon de thuisclub gelijk maken toen Res een bal van de doelman in doel schoot (11). Vitesse was daarna sterker en was steeds op de Duitse helft te vinden.. Dit had drie corners tot resultaat. Toen Res en Zonneveld van plaats verwisselden schoot laatstgenoemde hard in (21). Kort voor het einde bracht T. Groot de eindstand op 31. In de vrijdagavond gespeelde wedstrij den in het veteranentoernooi van WIJ deden zich geen bijzondere verrassingen voor. Terrasvogels won van VSV en heeft nu de leiding in poule 1 met vier punten uit twee wedstrijden. Waterloo en WIJ deelden de punten. Stormvogels won ver diend van Raadhuis in een match waarin wat meer spanning werd verwacht. De uitslagen waren: Poule 1: VSVTer rasvogels 0-1; WaterlooIJmuiden 2-2; Poule 2: StormvogelsRaadhuis 5-3. De wedstrijden voor vanavond zijn: Poule 1: IJmuidenTerrasvogels (6.30 uur); KinheimVSV (7.30 uur). Poule 2: SVIJStormvogels (6.30 uur); WBKennemerland (7.30 uur). Advertentie Met algemene instemming werd tijdens de bijeenkomst van de volièrevereniging „Fauna Felisenum" onder een toepasse lijke toespraak van haar voorzitter, de heer J. van Voorbergen, aan de heer J. Dijks hoorn te Beverwijk het erelidmaatschap van de vereniging aangeboden. De voor zitter vond de aanleiding hiertoe in het vele opbouwende werk dat het erelid se dert de oprichting van „Fauna Felisenum", ruim twee jaar geleden, voor de vereniging heeft verzet. De heer J. Dijkshoorn is het eerste erelid van de vereniging. Tevoren had de heer Dijkshoorn voor de leden een inleiding gehouden over enkele aspecten van het vogelleven. De lezing en de dia's werden met veel interesse gevolgd. Plaajtwellers in onderlinge wedstrijd De door de personeelsvereniging „Dr Plaatwellerij" uitgeschreven onderlinge wedstrijden voor het personeel van het bedrijf werden vrijdagavond in het schaft lokaal van de fabriek voortgezet me' bridgen. Ook voor deze wedstrijden be stond veel belangstelling. Er was voldoende spanning om in de prijzen te komen, wat de uitslag overigens illustreert. De uit komsten waren: 1. J. de Ruiter-N. de Rui ter 37 punten; 2. J. Smit-P. Munter 35.5 punten; 3. heer en mevrouw Schoonhoven 33.5 punten; 4. J. Stals-C. Luttik 31 pun ten; 5. heer en mevrouw Roeland 30 pun ten; 6. C. de Weyze-J. Smit 30 punten; 7 L. Kok-B. de Groot 28 punten; 8. J. Baal- bergen-A. Starink 27 punten. Advertentie Secr. v. d. Vondellaan 51, Driehuis <P De raad heeft nieuwe politieke kracht nodig Kinheim-familiedag werd uitgesteld De met veel zorg samengestelde familie dag van de voetbalvereniging „Kinheim". die maandag op „Tussenwijk" zou worden gehouden is wegens de uitzonderlijk slechte weersomstandigheden uitgesteld tot 15 juni. Dit was bepaald jammer voor de orga nisatoren en de deelnemers van wie er velen ondanks de hevige regenval in de morgenuren naar „Tussenwijk" waren ge komen. Behalve van de oudere deelnemers, onder wie een flink aantal dames het slechte weer hadden getrotseerd om aan deze familiedag van de geel zwarten deel te nemen, was er een grote belangstelling van de jeugdafdelingen. Nadat om half elf bleek dat van de wedstrijddag door het barre weer niets kon komen werd het besluit genomen om de dag uit te stellen tot 15 juni. Hopenlijk zal het weer wat meewerken. Eerste houtboot voor Van Gelder aangekomen Zondagmorgen is voor de nieuwe steiger van de papierfabriek Van Gelder Zonen de eerste houtboot in het nieuwe seizoen aangekomen als voorloper van de hout campagne van dit jaar. Naar moet worden verwacht zal de hout- aanvoer voor de papierfabriek niet zulk een grote vlucht nemen als in voorgaande jaren, wat sterk beïnvloed wordt door de algehele stopzetting van de cellulosepro- duktie. Het Finse s.s. „Airisto" voerde van de Fine haven Kristinestad een lading van ruim 800 vadem papierhout aan. Stormvogels heeft de laatste wedstrijd tegen Limburgia gewonnen, maar ook SHS maakte tegen De Volewijckers geen fout, behield daardoor haar kostbare voor sprong van twee punten en verkreeg daar door het recht het volgende seizoen in de eredivisie uit te komen. Onverwacht kwam gisteren deze klap voor de Stormvogels en hun supporters niet. Daarom mag het des te opvallender heten, dat men in het laatste kwartier van de ontmoeting tegen Limburgia de Vogels zo enthousiast aanmoedigde. Het ligt voor de hand, dat er na afloop in supporterskringen r.og dikwijls gedacht is aan en gesproken is over de twee ach tereenvolgende nederlagen tegen Eindho ven en De Volewijckers. In deze gesprek ken viel zelfs wel eens een woord van ver wijt te horen, maar wie even nadenkt, zal tot de conclusie komen, dat dit allerminst op zijn plaats is. Allen, spelers, bestuur en de leden der T.C. hebben op hun wijze getracht dit seizoen tot een goed einde te brengen en dat dit niet gelukt is, daarvan zouden de Engelsen zeggen: „It is all 'in the game". Het elftal heeft, juist, toen het er op aan kwam een inzinking gehad, maar mag men dit de spelers euvel duiden? Natuur lijk niet, want week na week onder hoge druk spelen, houdt niemand vol. En daarom geloven we, dat men in de kringen van Stormvogels-aanhangers er goed aan zal doen het verleden te laten rusten en het oog gericht te houden op de toekomst onder het motto: „Driemaal is scheepsrecht". HAVENBERICHTEN Op de beide pinksterdagen kwamen in IJmuiden binnen: Marie van Porsgrunn, Heras van Mantyluoto, Westray van Ber gen, Octavia van Antwerpen, Bloemfon tein van Antwerpen, Nordstern van Spis- kar, Finn van Halmstadt, Saint Andree van Le Havre, Orestis van Antwerpen, Hoogkerk van Bremen, Amstelstroom van Londen, Solon van Suriname, Honte- stroom van Portsmouth, Hispania van Bil bao, Schie van Bremen, Ida B van Ven spils, Wielen van Londen, Lista van Swan sea, Fenja van Antwerpen, Esdorp van Raumö, Barken van Venemeer, Fromm van Londen, Breitenburg van Hamburg. Ank Winsemius van Kopenhagen, Evon Wecht van Otterbacken, Spaarnestroom van Hull, Bolt van Hernösand, Midas van Aarhus, Herm Kiepe van Helstaki, Fraude van Varrenberg, Martha Ahrends van Hamburg, Finlandia van Volkin, Alby van de Noordzee, Norwich Trader van Lon den (het drieduizendste zeeschip van dit jaar, vorig jaar op 15 mei!), Henny van Vesteras, Eemstroom van Grangemouth, Alcetas van Lissabon, Juno van Kotka, Araliz van Geffle, Bomma van Oslo, Texelstroom van Liverpool, Brandaris van Fowey, National Progres van Seven Is land, Heron van Swansea, Burgundia van Gothenburg, Sant Flora van Cadiz, Donau van Nath, Tilly van Stugsund, Bittern van Liverpool, Stad Haarlem van Kirke- ness, Quo Vadiz van Swansea, Oranje Nas sau van Plymouth, Theano van Waterford. Vertrokken zijn: Captain Cook naar Glasgow, Westray naar Canquerny, Lau- wersborg naar Helsingborg, Zuidland naar Napels, Montania naar Narvik, Cinderella naar Rotterdam, Christel naar Kopenha gen, Hinde naar Londen, IJstroom naar De uitslagen van de schoolkorfbalwedstrijden te Velsen-Zuid luiden: Afd. A: Jan Ligthartschool 1Prof. v. d. Leeuw- school 10—1; Jan Campertschool 1—Ossendorp- school 1 10; Prof. v. d. Leeuwschool 1Jan Cam pertschool 1 1 0; Ossendorpschool 1Jan Ligt hartschool 1 04; Jan Campertschool 1—Jan Ligt hartschool I 10; Prof. v. d. Leeuwschool 1 Ossendorpschool 1 30. Afd. B: Clara Sternschool 1Adolf v. Nassau- chool 1 30; Ir. Krijgerschool 1 Brederode- school 2 10; Ir. Krijgerschool 1Adolf v. Nas- sauschool 1 01; Brederodeschool 2—Clara Stern- school 1 0—1; Clara Sternschool 1Ir. Krijger school 1 41; Adolf v. Nassauschool 1Bredero deschool 2 10. Afd. C. Theo Thijssenschool 1Watervlietschool 1 40; Moerbergschool 1Brederodeschool 1 10; Theo Thijssenschool lMoerbergschool 1 11; Brederodeschool 1Theo Thijssenschool 1 0—1; Moerbergschool 1 Watervlietschool 1 1 1; Wa- terylietschQpl 1—Brederodeschool 1 02. Afd- D: Moerbei-gsch&or Theo Thijssenschool school 2 01; Brederodesc.hop.l 3-Moerbergschool 2 1-—0; Thëo Tfrijssensch. 2ëréderodesch. 2 00. Afd. E: Adolf v. Nassauschool 2—Watervliet school 2 3—1; Watervlietschool 2Ossendorp school 2 05; Ossendorpschool 2Adolf v. Nas sauschool 2 20. Voor de winnaarsronden, die a.s. woensdag plaats vinden, hebben zich geplaatst: Prof. v. d. Leeuwschool 1, Clara Sternschool 1, Theo Thijs senschool 1 en de winnaar van Theo Thijssen school 2Ossendorpschool 2. VELSEN DINSDAG 27 MEI Thalia, 20 uur: „Laurel en Hardy bij de luchtbescherming. Rex: Geen opgaaf. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 9.3012 en van 1416.30 uur. Marktplein: Verkiezingsbijeenkomst van de P. v. d. A„ 19.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heide straat: 10—12.30; 14.30—17.30; filiaal 19- 21 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek: 1012 u. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Velsen-N.: 10—12 uur. Alcoholics Anonymous, 20 uur: spreekuur in de zaal aan de Abelenstraat. WOENSDAG 28 MEI Verkiezingen Thalia, 20 uur: als dinsdag. Rex: geen opgaaf. Raadhuis, 1012 uur: spreekuur wet houder sociale zaken. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek: jeugd bibliotheek open van 14.3017.30 uur. Openbare Leeszaal: als dinsdag; filiaal Velsen-Noord: 1417 uur (jeugdbiblio theek). BEVERWIJK DINSDAG 27 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Safari". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Een theehuis voor Tobiki". Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70 uitlening van 1517 en 1920 uur; jeugduitlening geopend van 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 16 17.30 en 1922 uur; jeugdleeszaal ge opend van 1920 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 uur; lees- en studiezaal geopend van 15—18 en 19—21.30 uur jeugdleeszaal geopend van 1617.30 en 1921 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St, Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur. WOENSDAG 28 MEI Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, volwassenen, uitlening geopend van 15 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 1617.30 en 1922 uur; jeugd: uitlening geopend van 14.3016 uur; leeszaal ge opend van 14.3016.30 uur. Het Groene Huis, jeugdleeszaal en uit lening geopend van 15.1516.45 uur. R.-K. Leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1518 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 u. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St, Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur. Wie had gedacht, dat zaterdag bij een aanvoer van ruim 100.000 kilo tongen, de prijs nu eindelijk eens wat zou zakken, is weer eens bedrogen uitgekomen. De lap pen lagen evenals alle andere soorten oer- vast in prijs en kwamen niet onder de 3,20 grootmiddel van 3,10 oplopend nog tot 3,20, halfpondjes 2,70, tongen I 2,60 en de slips van de ƒ2,05 oplopend tot 2,20. Waar er door scherpe Deense concurrentie maar matig werd verkocht, (de Deense Sylt-tongen zijn nu eenmaal beter van kwaliteit dan de Hollandse, om dat men daar dagelijks aanvoer heeft van ééndagsvissers) ligt het voor de hand, dat zaterdag een goede dag was voor de vries huizen. Met de rondvis is het de afgelopen week wel heel bizar gegaan, wat de prijs althans betreft. Begon de braad met een 20, per kist maandag, naar mate de week ver streek, liep de prijs aanzienlijk op, en kwam nog over de 50,per kist. Zo de braad, zo de kabeljauw. Kon de handel maandag kisten kabelauw te kust en te keur kopen voor een 80,ook hier liep de prijs op en kwam zelfs nog boven de 200,per kist. Geringe aanvoer in België was hier de oorzaak. En zaterdag gaf de Belg graag een goede 100,voor een regel grote kabeljauw, terwijl de re gels kleine kabeljauw rond de 65,la gen. Ook het binnenland liet zich op „lui lak" niet onbetuigd, en betaalde graag een 40,voor een kistje piepers. Er was veel aanvoer van zwarte koolvis. Het buitenland domineerde en betaalde de hele week rond de 50,voor de grote kisten, terwijl het ook de koolvis I en II voor zijn rekening nam voor ongeveer 20,per kist. De aangevoerde haring en makreel was niet van opvallende kwaliteit. Gemiddeld een 15,per kist betaalde de handel, behoudens een hogere prijs voor prims kwaliteit. De aangevoerde schol blijft mager. Wat de visjes nodig hebben is het zonnetje, dat maar niet wil komen. Trouwens ook de tongen van de kust kunnen wel een beetje warmte hebben. Wat zijn ze mager! Geen wonder, dat bij een beetje aanvoer de prijs niet hoog ligt. Zaterdag ging de schol III een gulden'of vijftien, terwijl de schol II toch nog een 30,opbracht. Maar, zoals in de markt werd gezegd: De handel had „luilak" in haar hoofd. De VIOS maakte de hoogste besomming in Grimsby, nl. 42.000, doch de EMMA was in IJmuiden top-scorer met een prima 33.000 terwijl de rest van de besommin gen sinds maandag een stijgende lijn ver toonde. Waar de Hollandse Nieuwe donderdag wel heel hoog in prijs lag, merkte men nog weinig van concurrentie, wat de visver- koop betreft. De komende week bij een meer normale prijs zal de binnenlandse handel er toch wel terdege rekening mede moeten houden. De eerste promotiewedstrijd tussen de beide kampioenskandidaten van de re serve derdeklasse DEM 2 en AFC 2 is in een gelijkspel geëindigd. AFC 2 scoorde na twaalf minuten het eerste doelpunt, toen doelman Rozemeijer een bal verkeerd beoordeelde. Maar DEM 2 kon het spel verplaatsen en J. van So meren maakte gelijk (11). Uit een corner scoorde De Boer 21 en Alkemade maak te er 31 van. Kort voor de rust kreeg AFC 2 een strafschop wegens hands te nemen. Deze werd ingeschoten 32; dit werd ook de ruststand. In de tweede helft kon AFC 2 spoedig gelijk maken (33). Maar van de aftrap werd het door De Boer 43. Kort voor het einde maakte de AFC-spil gelijk 44. Hier bleef het bij.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9