Velser sportweek brengt tussen 9 en 15 juni sportieve variatie Visserij-varia KOOPJE VAN DE WEEK B333 Alle sporten, overal door de gemeente 5.9° ,:Advendo" vertoonde „Drie is teveel" WOENSDAG 4 JUNI 1958 W. Hoekstra gehuldigd Voetbal in de sportweek Woensdag 11 juni Velsen „Nederland-juniores" Hoogovenaren op puzzelrit Veertig jaren „langs de straat" Schaken bij Kijk-Uit Leider Heidenreich verslagen door Stals Hoe de duiven vlogen IJmond-heren promoveren niet; dames verloren i Onderlinge wedstrijden van DOKO Tentoonstelling over de Beverwijkse bouwplannen Brand op bovenverdieping in Driehuis TWENTS GRASLINNEN LAKENS SÜ 4.98 „Vrede of atoomoorlog5' AAA vergaderde in Beverwijk Het programma voor de eerste (volledige) Velsense sportweek, die tussen 9 en 15 juni een aantal sportieve evenementen gaat uitstrooien over de verschillende delen der gemeente is een opzet, geboren uit een schuchter intiatief van 1957 maar dank zij de Velser Sportstichting uitgegroeid tot een aantrekkelijke manifestatie van alle ook de onbekende soorten sport. Medewerking van de verschillende mu ziekverenigingen, de aanwezigheid van een Engelse zwemploeg tijdens een tournee door Nederland en waar nodig technische explicaties tyj die takken van sport, welke voor het grote publiek zonder nadere uitleg wat onbegrijpelijk zouden kunnen zijn maken deze zes sportieve dagen tot een plezierige gebeurtenis, die in feite slechts de weergoden als supporters van node hebben om te slagen. Verdeeld over de verschillende wijken der gemeente ziet het programma er als volgt uit: VELSEN-NOORD MAANDAG 9 juni: Handbaldemonstraties op sportpark „Rooswijk". Aanvang 19 uur. Hockeywedstrijd op het sportpark „Watervliet". Aanvang 19 uur. DINSDAG: Gymnastiekuitvoering op het plantsoen achter de Van Rijswijkstraat, Aanvang 19 uur. (Dit kan ook het Stra tingplantsoen worden). DONDERDAG: Volleybaldemonstraties op het Stratingplantsoen. Aanvang 19 uur Basketbaldemonstratie op het school plein van de Watervlietschool. Aanvang 19 uur. VRIJDAG: Voetbalwedstrijd van de raads leden Velsen tegen de raadsleden Bever wijk op het sportpark „Watervliet". Aan vang 18.30 uur. Voetbalwedstrijd Velsen- Beverwijk (amateurs) op het sportpark „Watervliet". Aanvang 19.30 uur. SANTPOORT MAANDAG: Volleybaldemonstraties op 't weiland gelegen aan de Hoofdstraat, Aanvang 19 uur. Voetbalwedstrijd Vel ser Jeugdelftal tegen Haarlems Jeugd elftal op het terrein van de RKSV „Vel sen" aan de Kweekerslaan. Aanvang 19 uur. DINSDAG: Gymnastiekuitvoering in het „Burg. Rijkenspark". Aanvang 19 uur. DONDERDAG: Honkbaldemonstratie en Handboogschieten op het terrein van de RKSV „Velsen" aan de Kweekerslaah IJMUIDEN MAANDAG: Wandelsport. Vertrekpunt Huize „De Brulboei", Kanaalstraat 228, IJmuiden. Aanvang 19 uur. De route ligt onder meer langs het kanaal. Hengel- wedstrijd aan de Kanaaldijk tussen oude Pen-centrale en Casembrootstraat te IJmuiden. Punt van samenkomst Huize „De Brulboei" te IJmuiden. (Er wordt gevist in twee groepen: 10 tot 12 en 13 tot 15 jaar). Aanvang 19 uur. Basketbal demonstratie op het terrein aan de Hei destraat. Aanvang 19.30 uur. Ruitersport DINSDAG: Rultersportdemonstraties op het terrein gelegen aan de Heerenduin weg. Aanvang 19 uur. Gymnastiekuit voering op het Marktplein. Aanvang 19.30 uur. Zwemwedstrijden en-demon straties in het overdekte „Velserbad: (VZVWatervrienden en IJRBEngelse gasten). Aanvang 19.30 uur. WOENSDAG: Prof voetbalwedstrijd op het hoofdveld van het sportpark „Schoonen berg" te Velsen tussen het Nederlands Elftal (spelers onder 23 jaar) tegen een Velser Prof Elftal. Aanvang 19 uur. DONDERDAG: Gymnastiekuitvoering op het Marktplein. Aanvang 19.30 uur. VRIJDAG: Judo, Boksen en Krachtsport op het Marktplein. Aanvang 19.30 uur. Badmintondemonstraties in de gymnas tiekzaal van het Gymnasium „Felise- num" te Velsen. Aanvang 19.30 uur. De heer W. Hoekstra, portier bij de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v., die zondag vijftig jaar bij dit bedrijf in dienst was, doch aan dit gebeu ren geen ruchtbaarheid wilde geven, is desondanks niet aan een huldiging, hoewel in kleine kring, ontkomen. De viering van dit jubileum begon maan dag met een ontvangst op het gemeente huis van Velsen, waar burgemeester mr. M. M. Kwint in aanwezigheid van de heer J. H. Smidt van Gelder jr. de heer en mevrouw Hoekstra mededeling deed, dat hem de Koninklijke onderscheiding met de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toegekend. Op het directiekantoor onderging de ju bilaris in tegenwoordigheid van de chef van de bewakingsdienst een hartelijke huldiging. De directeur volstond niet al leen met dankwoorden voor de langdurige trouw en verrichte werkzaamheden, die de pas twaalfjarige knaap in 1908 al was begonnen, doch koppelde hieraan de le vensloop aan het bedrijf vast. Als twaalf jarige Amsterdammer van geboorte kwam hij direct bij het papiervervoer per dek schuit, waar zijn vader schipper was. 25 jaar lang voer hij op de motordekschuit Eendracht I als dekknecht en motordrij ver om daarna over te gaan naar de auto garage als monteur-chauffeur. Na enige jaren reserveportier volgde zijn aanstel ling als portier, in welke functie de heer Hoekstra tevens verbandmeester werd en nog is. Bovendien stamt zijn veeljarige praktijkassistentie bij de bedrijfs-EHBO- lessen uit een 33-jarige verband met het Nederlandse Rode Kruis, thans al vele jaren sergeant met diverse onderschei dingen. Deze veelzijdigheid van de heer Hoek stra vond erkenning in de aanbieding van het vererend getuigschrift en de grote zil veren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Als huldeblijk van de directie ontving de jubilaris behalve een enveloppe de draagmedaille van het pas verworven eremetaal en een schrifte lijke gelukwens van de hoofddirectie. De hoofddirecteur ir. J. Tromp, die zich op zee bevond, zond reeds zaterdag een ra diogram. De heren P. de Jong en A. Borm na mens het bewakingskorps en de heer R. Roos als vertegenwoordiger van de be- drijfs-EHBO fêteerden de jubilaris in zijn woning aan de Ogelwichtstraat, waarbij de collega's en telefonisten een Infraphillamo aanboden en de EHBO een fraaie gang lamp schonk. Onder de vele fleurige attenties, die de woning sierden waren er van de directie en een grote plant van de Velsense Rode Kruis transportcolonne. In de loop van de dag en de avond werden deze attenties, on danks het feit dat ruchtbaarheid was ver meden, aangevuld met vele persoonlijke gelukwensen. Zevenhandbaldemonstraties op het triabasveld gelegen nabij de Kennemer laan. Aanvang 19 uur. ZATERDAG: Optocht van deputaties van alle sportverenigingen vanaf het Ti beriusplein naar het hoofdveld van het sportpark „Schoonenberg". Défilé voor Autoriteiten. Massale gymnastiekoefe ningen. Optreden van de herenploeg van het Centraal Instituut Opleiding van Sportleiders (CIOS) te Overveen. Slui ting door de voorzitter van de Velser Sportstichting. Taptoe van ongeveer 400 deelnemers. Aanvang 15 uur. Aanmelding voor deelneming staat open voor de wandelsport tot maandag 9 juni 18 uur bij H. C. Smit, L. Nieuwstraat 408 IJmuiden; voor de hengelsport tot en met 6 juni bij S. Schenk, Reggestraat 17, IJmui den. C. Ooms, Cederstraat 30, IJmuiden, N. Engelhart, Trompstraat 92, IJmuiden. P. Wennis, Hoofdstraat 71, Santpoort. R, Bosma, Cypressenstraat 5, IJmuiden. H. Hellings, Eikenstraat 1, IJmuiden. C. Meer hof, P. C. Hooftlaan 5, Driehuis en H. J van der Ham, Grote Hout- of Konings weg 70, Velsen-Noord. De wedstrijd Velsens ElftalNederlands Elftal (spelers onder 23 jaar), welke ge houden zal worden op woensdag 11 juni op het hoofdterrein van „Schoonenberg" in het kader van de Velsense Sportweek wordt aan de kant der Velsenaren gevoerd door het volgende team: Geerlofs (VSV); C. Schoon (VSV) en Pie- terse (VSV); Han Janssen (Stormvogels), M. Spaans (VSV) en J. Tol (Stormvogels); A. de Boer (Stormvogels), G. v. d. Meer (Stormvogels), C. Groot (Stormvogels), J. Luppens (Stormvogels) en C. Brom (Storm vogels). Reserves: N. de Graaf (Stormvogels), H. Snoeks (Stormvogels), G. Mertens (VSV) en B. Freriks (Stormvogels), C. v. d. Heijden (VSV). Jeugdelftal Om te komen tot de samenstelling van een Velser Jeugdelftal wordt er een selec tie-wedstrijd gespeeld op donderdag 5 juni des namiddags 7 uur op het Waterloo- terrein. De opstellingen zijn: F. Vrijhof (Stormvogels); d-. Reyn.ders, (VSV) en S. Kistemaker (Stormvogels); K. Hartman (Kinheim), R. de Boer (Storm vogels) en L. Paap (Waterloo); H. Grave- maker (Stormvogels), W. Nat (Stormvogels), J. Martens (VSV), H. Spuls (IJmuiden) en F. v. d. Kant (Kinheim). D. Geyteman (IJmuiden); J. Veerman (VSV) en W. Schoorl (Velsen); P. Numan (VVB), A. W. Dekker (Velsen) en C. Bol (Velsen); A. Niemeyer (VSV), G. Boekhout (Waterloo), J. Hoogzaad (Velsen), C. Boom (IJmuiden) en A. Stet (VVB). Reserves: A. van Veen (VSV), P. Kloos terman (Stormvogels), B. Welting (Water loo), F. André (VVB). Amateur-elftal Voor de samenstelling van een Velser Amateurelftal wordt eveneens een selectie wedstrijd gehouden en wel op vrijdag 6 juni des namiddags 7 uur, ook op het Wa- terloo-terrein. De opstellingen zijn hier: J. Dekker (Stormvogels); J. Nijssen (Vel sen) en C. P. Beentjes (VSV); H. Haan (Kinheim), T. Hijnen (Velsen) en Th. v. Vuuren (Kinheim); W. Maarleveld (Storm vogels), S. Zwanenburg (VSV), G. Sluiter (Kinheim), L. v. d. Lugt (Stormvogels) en P. v. Eerden (SVIJ). W. Kok (Waterloo); A. v. d. Steen (IJmuiden) en G. v. Gelder (Terrasvogels); J. Malesteyn (VSV), L. v. d. Plas (IJmui den) en Th. Korver (VSV); J. Wisse (SVIJ), De Reus (IEV), J. Bakkum (Velsen), De Reus (IEV) en J. G. Doorneveld (Storm vogels). Met een vrolijk zonnetje als reisgezel startten zaterdagmiddag te Velsen enkele tientallen Hoogovenaren in de jaarlijkse puzzlerit, georganiseerd door de Commis sie van Bedrijfsontspanning. Hun wagen tjes en „stoomfietsen" voor deze gele genheid een extra goed opgepoetst stormden van daar Kennemerland in met onbekende bestemming doch met de ze kerheid dat hun „bazen" na afloop in ieder geval een gezellige avond zouden hebben in een der badplaatsen. De verrassing van deze rit bleek te liggen in de manier waar op de organisatoren de puzzelende rijders het eerste gedeelte van de tocht lieten uit voeren. Vlak voor het startsignaal kreeg de chauffeur een aantal tekeningen in de hand gestopt die enkele karakteristieke punten van het te rijden parcours bleken af te beelden. Door nu deze plekjes op te sporen kon men de tocht juist volbrengen. Voor het tweede gedeelte was weer de tra ditionele routebeschrijving aan de heren ten dienste. De deelnemers reden via de Velsertunnel, Velserend, Santpoort, Spaarndam, Buitenhuizen en IJmuiden naar Wijk aan Zee. Daar stond het bestuur klaar om de prijswinnaars de hana te drukken en van een passend herinne ringsteken te voorzién. Voor de auto's gingen de prijzen naar: 1 koppel Scheffers, 2 koppel Willemse, 3 koppel Huizer, 4 koppel Schuurman, 5 kop pel Boersma, 6 koppel Hommes, 7 koppel Van Kleef, 8 koppel Jonking, 9 koppel Buurman en 10 koppel Harmsen. Van de motorrijders wonnen: 1 koppel De Moes, 2 koppel Maanders en 3 koppel Hoogland. Prijzen van dinsdag Heilbot 3.10210, gr. tong 3.10, grm. tong 3.10 2.80, kim. tong 2.60-2.40, kl. tong I 2.50—2.40, kl. tong II 2.101.90, tarbot I 2.101.80 per kg. Tarbot II 110108, kim. schol 56, kl. schol I 61, kl. schol II 5421, schar 1816, bot 17, v. haring 23—20, makreel 3614.50, gr. schelvis 3227, grm. schelvis 34—27, kim. schelvis 3522, kl. schelvis I 3826, kl. schelvis II 32—18, wijting 3013, gr. gul 43—32, mid. gul 38—25, kl. gul 30—17.50, kl. haai 1412, ham 8661, kl. wolf 3835, poontjes 20, horsmakreel 15—11, kl. koolvis zw. 2817, kl. koolvis wit 30 per 50 kg. Gr. kabeljauw 212—77, gr. koolvis zw. 7560, gr. koolvis wit 71, gr. leng 76—62, gr. wolf 8076 per 125 kg. Aanvoer van dinsdag 67 kisten tong en tarbot, 11 k. heilbot, 50 k. schol, 20 k. schar, 10 k. bot, 110 k. haring, 42 k. makreel, 375 k. schelvis, 130 k. wijting 140 k. ka beljauw en gul, 20 k. leng, 27 k. haai, 10 k. ham, 32 k. wolf, 1 k. poon, 210 k. koolvis en 15 k.di versen. Totaal 1270 kisten vis. Besommingen van dinsdag IJM 32 Elie Chenevière 18.400, KW 135 12.700, IJM 59 1530. Een overvolle theeschenkelrij „Velser beek" heeft gisteren de heer J. H. Ras poort, chef van de bestratingsdienst van Velsens Openbare Werken een hartelijke huldiging bereid wegens zijn veertigjarig jubileum in overheidsdienst. Wethouder R. Verbeek heeft, sprekend namens het gemeentebestuur, na enige inleidende woorden van de heer Jantjes, de gelukwensen van de overheid overge bracht en eraan herinnerd, dat de jubilaris nog geen 15 jaar was toen hij bij de ge meente in dienst kwam, hetgeen wel iets zegt over de trouw van de betrokkene en de beste verwachtingen wettigt over het glorieuze bereiken van het ambtelijk goud. De weg, die hij aflegde tot de huidige functie van chef-stratenmakersbedrijf achtte de heer Verbeek een prijzenswaar dige en twee Roeken („natuurwerken, waaruit blijkt, dat u niet altijd naar be neden hebt gekeken") werden de jubilaris dan ook onder grote erkentelijkheid over handigd, samen met een geschenk onder couvert. Ir. D. N. Dammers heeft daarop als directeur van het bedrijf van Openbare Werken en namens het personeel het woord gevoerd en hij stipuleerde uit de staat van dienst van de jubilaris enige feiten, die de vakkennis en het goede hu meur van de heer Raspoort uit de doeken deden. Vele kilometers klinkerstraat zijn onder zijn handen doorgegaan, zo merkte de heer Dammers op en hij wenste de jubilaris alle prettige samenwerking en goede gezondheid toe, onder de overhan diging van het nieuwe standaardwerk over „De Kennemerduinen". Als derde heeft de heer J. Holtkamp het geschenk van enige zijner directe mede werkers overhandigd en de heer J. J. Stam feliciteerde de jubilaris namens het tjqdrij,£, Xfh O.W. voegde dgar het zijne er aan toe:, een verrekijker. Met'een onderling samenzijn werd deze. huldigingsbijeenkomst besloten, nadat de heer Raspoort in een eenvoudig dank woord zijn erkentelijkheid voor het ge- bodene had geuit. De wedstrijden in de onderlinge compe titie van de IJmuider schaakclub zijn weer voortgezet. Nu de spelers uit de eerste groep hun aandeel aan deze wedstrijden reeds achter de rug hebben, concentreert de belangstelling zich meer op de lagere groepen. Een grote verrassing viel daarbij in groep twee, waar leider P. Heidenreich zich verslagen zag door J. A. Stals. Voor H. Nieuwenhuizen, die zelf niet speelde, betekende dit resultaat een aanzienlijke vergroting van zijn kans op de eindzege. Onderaan viel de beslissing in het nadeel van J. Verlaak. Hij noteerde nog wel een winstpunt tegen J A. Stals, die zijn verdere partijen tegen W. Deelder en A. v. d. Plas ook nog gewonnen gaf, maar kwam toch niet meer tot een voldoende aantal punten om W. Deelder en A. Zeijlmans te kunnen bedreigen. De laatste kreeg van J. A. Stals niet de volle buit, maar slechts een halve punt. Hij verraste echter niemand minder dan M. Lanser, die hierdoor voor de eerste plaats werd uitgeschakeld. Alle spelers hebben in deze groep 21 wedstrijden te spelen. De stand aan de kop luidt nu: I. P. Heidenreich 18 9 6 3 12 2. H. v. Nieuwenhuizen 17 9 5 3 ll1/: 3. P. Lanser18 6 9 3 IOV2 4. W. Doornenbal 16 7 5 4 9V2 In groep drie werd slechts één partij gespeeld, die echter voor de bezetting van de laatste plaats van groot belang was. Door A. J. van Niekerken een nederlaag toe te brengen verliet J. Wal (voorlopig) de laatste plaats. Deze wordt nu ingenomen door W. v. d. Berg, die echter met een achterstand van gespeelde partijen heeft te kampen. In de vierde groep versloeg A. Schelvis, D. E. Frankes, waardoor hij een gunstiger positie in de eindrangschikking gaat in nemen. J. J. Greven verwisselde met H. F. Schachtschabel van plaats door deze scha ker met een nederlaag naar huis te zenden. Deze week worden de wedstrijden voort gezet. De Snelvlieger De postduiven van de P.V. „De Snelvlieger" vlogen dit weekeind van Corbeil (450 km.). De eerste duif arriveerde om 12.32.0 en wel bij de heer O. Wezelman. De uitslag luide: O. Wezel man 1 25 39; S. Voet 2; G. Glas 3 7 8; L. v. Bree- men 4; E. Reker 5 16; gebr. Boender 6; L. Otte 9 15 29 32 33 35; J. v. d. Kammen 10 26 27 37; J. Koorn 11 20; B. Glas 12 36; H. Broek 13; J. Wij- ker 14 40; C. Zwanenburg 17 21 24 28 30 31; R. Jung 18; W. Remmers 19; E. Sloot 22; A. Schot vanger 23; E. de Boer 34 36; J. Verwer 38. De verenigingen van zondagsvliegers, aange sloten in de afdeling Haarlem, waren zondag met- hun duiven te Corbeil. Hoe warm het wel was en hoe ver, kwam tot uitdrukking in het aantal uren dat de vogels nodig hadden om de 455 km. achter de vleugels te krijgen. Oranje Nassau In deze vereniging bewees de heer I. Kraayen- oord over duiven te beschikken die ook onder deze weersomstandigheden in hun element wa ren. Gelost om 6 uur stoof een duif van deze liefhebber met voorbeeldige haast om 12.30 uur het hok binnen. De gehele voorlopige uitslag luidt: I. Kraayenoord 1 13 22; B. Visser 2 11 14 26 31; J. 'Dekker 3; Th. 'Vendel 4; J. Boekweg'5' 16; J. Borgart 6 8 20; Middelkoop 7 23; Chr. Prins 9; Joh. Broek 10 19 21 32; Sikkelerus 12 24 27 34; A. Gravemaker 15 33; Mantel 17; J. Jansen 18; Schreuder 25 30 35 36; H. Harms 28; Cor Geyte man 37. De eerste zomerse zondag is voor de handbalvereniging „IJmond" uitgelopen op teleurstellende resultaten van de eer' ste dames- en herenelftallen, die respec- tievelijk in promotiewedstrijden speelden tegen de medegegadigden Kruisster I te Amsterdam en Sport Vereent I uit Utrecht, De Utrechtenaren, die de thuiswedstrijd met 7-5 wonnen en dus de beste papieren hadden om ook op „Watervliet" de beslis sing aan hun kant te brengen en daardoor uit de districtsklasse naar de eerste klas se te promoveren, hebben dit de IJmon ders duidelijk gedemonstreerd. IJmond miste, vooral in de tweede helft van de strijd de aanvalsstootkracht en een goed schutter om het de Stichtse ploeg erg moeilijk te maken, die op zijn beurt met harde, gevaarlijke schoten in de aan vals- linie het de IJmond-verdediging en doel man Böhm erg lastig maakte. In de eerste speelhelft ging de strijd nog gelijk op en gaven beide partijen el kaar weinig toe. Met een aantal verras sende aanvallen wist de thuisclub vier maal te scoren, doch de Stichtse voorhoe de zag echter kans om met harde schoten doelman Böhm vijfmaal te passeren (4 5). De IJmonders stonden na de hervat ting dus niet tegen een onoverkomelijke achterstand, maar zij konden blijkbaar niet hetzelfde élan aan de dag leggen als voor de rust. Er kwam een zekere mat heid over het IJmond-spel, waarvan Sport Vereent uiteraard een dankbaar gebruik maakte. Het wilde bij IJmond niet meer kloppen. Hierdoor konden de Utrechtena ren bijna vrijelijk in de Velsense verde diging dringen. Terwijl de Utrechtenaren nog zesmaal doelpuntten scoorde IJmond nog eenmaal en werd de uitslag 5-11 voor de nu nieuwe eerste klasser Sport Ver eent I IJmond-dames verloren De omstandigheden waaronder de IJ mond I-dames hun eerste promotiewed strijd in Amsterdam tegen Kruisster speelden, waren aanleiding om ondanks de 4-1 nederlaag protest aan te tekenen Het bleek namelijk, dat ongeacht de sterk te van de tegenpartij het speelveld voor handbal volkomen ongeschikt was. Het veld was uitzonderlijk slecht. Zonder één grassprietje, zodat menige oneffenheid voor de IJmond-dames, die een prachtig grasveld gewoon zijn, een obstakel was Het protest echter gold de terreinafme- tingen, die aanzienlijk kleiner waren dan de minimum voor een handbalveld toege stane afmeting, zodat de Velsense dames hierop helemaal niet waren ingesteld. Direct na het begin bleek de veronder stelling juist, aangezien de IJmond-dames die de kracht van hun spel vooral in de breedte van het veld vinden, dat het smal le terrein een grote handicap was. In de eerste tien minuten van de strijd was het aan IJmond-doelverdedigster M. de Vries Klesser te danken dat Kruisster nog niet had kunnen scoren. De grote druk op het IJmond-doel, waar de verdediging ook al door het smalle veld niet goed uit de weg kon, leidde na dertien minuten tot het eer ste doelpunt van de gevaarlijke Kruisster- midvoor (1-0), kort voor de rust gevolgd door een tweede doelpunt (2-0). Na de hervatting zagen de Velsense da mes kans om hun spel wat meer aan te passen, doch erg lastig konden zij het de thuisclub niet maken. Nadat de eer was gered (2-1) had IJmond geen geluk. Drie harde, felle schoten ketsten op paal en lat af. Maar Kruisster liet zich evenmin on betuigd en hoewel de doelverdedigster van IJmond zich uitstekend weerde werd zij toch nog tweemaal gepasseerd (4-1) JAARVERGADERING ZEEKADETKORPS De algemene jaarlijkse vergadering van de vereniging „Zeekaretkorps IJmond" zal worden gehouden op maandag 9 juni in één der zalen van het Cultureel Cen trum. De spelers van tafeltennisvereniging „D.O.K.O.", die door hun wedstrijden tij dens de sportuitwisseling met „Westfalia" enige drukke Pinksterdagen achter de rug hebben, hebben hun strijd om het club kampioenschap vorige week voortgezet. Jaap van der Werf, de enige ongeslagen speler, ontmoette in Jan Baar een tegen stander die zijn trotse record bijna brak. Slechts een uiterste krachtsinspanning kon Jaap van der Werf voor verlies behoe den; 21—18, 19—21, 21—15. Hanny Vol- laerts werd op verrassende wijze versla gen door Leon van Huffel waarmede deze laatste zijn reputatie alle eer aandeed: 16—21, 15—21. Gre Oudendijk won in een aantrekkelijke wedstrijd van haar teamgenoot Thea van der Zon met 12—21, 21—17, 21—8. De uitslagen waren: P. VlotmanGre Oudendijk 0-1; H. TervoortH. Gigen- gack 1-0; Gre OudendijkTh. v. d. Zon 1-0; L. van HuffelH. Vollaerts 1-0; P. VlotmanJ. Tervoort 0-1; Gre Oudendijk J. Peekei 1-0; J. v. d. WerfJ. Baar 1-0; P. VlotmanTh. v. d. Zon 0-1; Gre OudendijkL. Duivestein 1-0; L. v. Huf felH. Gigengack 1-0; H. VollaertsGre Oudendijk 1-0; J. v. d. WerfL. Duive stein 1-0; H. GigengackJ. Baar 0-1; L. v. Huffel—P. Bakker 1-0. Ook in Groot-Brittannië ziet men ont sierende borden die automobilisten herinneren aan het gevaar van hard rijden. Deze macabere lifter staat als een waarschuwend teken langs een weg bij York. „Gaat u mijn kant op?", zo luidt de vertaling van het bijschrift, dat niet van een vraagteken, maar van een uitroepteken is voorzien. Van 11 tot en met 22 juni zal een ten toonstelling van plannen gehouden worden onder de titel „Beverwijk Bouwt" in de gemeentelijke u.l.o. school aan de Plantage te Beverwijk. De openingsuren zijn 's middags van 2 tot 5.30 en 's avonds van 19 tot 21.30 uur. Deze tentoonstelling geeft behalve een beknopt overzicht van de stuwende fac toren voor de ontwikkeling van de IJmond-noord een overzicht van de stede- bouwkundige plannen en ontwerpen van woningen en gebouwen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXXXXXXXXXxDOOOCOCOOOOCXXXXXXX>JOOOCOOC«OOOOCOOCOCiOOOCOCÓ( Vogelnestje vermoedelijke oorzaak Vermoedelijk doordat onder de dakpan nen een vogelnestje verborgen was, is gis teren, uren nadat een schilder verf had afgebrand, een vrij hevige brand ontstaan in het perceel Driehuizerkerkweg 190. Ruim anderhalf uur na het vertrek van de schilder, die de dakkapel onder handen had genomen, bleken er namelijk vlammen onder de dakbedekking vandaan te kron kelen en toen de brandweer arriveerde stond de dakkapel van het huis al in lichterlaaie. Op de verdieping brandde een slaap kamer geheel uit en er ontstond boven dien veel waterschade. De buren van het bejaarde echtpaar, dat het huis bewoont, hebben in allerijl het meubilair in de tuin gezet, maar konden niet voorkomen dat er ook beneden waterschade ontstond, on danks het feit dat de brandweer gebruik maakte van de doeltreffende nevelspuiten, die de wateroverlast bij brand aanzienlijk beperken. De schade wordt op enige dui zenden guldens geschat. Advertentie mooie kwaliteit in de maat 180/230 glad van 5.98 voor gebord. v. 6.75 voor ALLEEN DONDERDAG Zolang de voorraad strekt. cAtrmr Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein llmuiden IJmuiden heeft er kennelijk een gewoonte van gemaakt een keer per seizoen een stuk te spelen, *waarvoor als enige norm de overweging geldt of het publiek hier mee een avond van uitbundig plezier kan worden bezorgd. Ten gevolge van deze traditie heeft het toneel van het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan al ruimte moeten verlenen aan 'diverse kluchten, die ook met geen andere bedoe ling werden geschreven. Ditmaal waren het drie opvoeringen van „Drie is teveel" door vader en zoon Johan Blaaser, waar mee „Advendo" op haar beurt dit winter seizoen besloot. De heren Blaaser hebben van hun vo rige stuk „In een andere wereld" waar schijnlijk zoveel plezier beleefd, dat zij de ze klucht volgens eenzelfde recept samen stelden. Hetgeen wil zeggen dat onder het devies „hoe maller, hoe mooier" situaties werden bedacht, die met het ware begrip van humor niets uitstaande hebben. Wat bijvoorbeeld te denken van mijnheer Drie kus, een stoker van de centrale verwar ming, die door het befaamde kluchtspel- toeval plotseling tot huisknecht wordt ge promoveerd, om dan in deze functie op de deftige gasten van de familie Gravesande te worden losgelaten? De gevolgen van een dergelijke promotie zijn dan ook met weinig fantasie gemakkelijk te raden: de tamelijk onbehouwen nieuwbakken huis knecht veroorlooft zich tegenover zijn om geving allerlei onwaarschijnlijke vrijhe den, waarbij vooral de oude mevrouw Ol- denbach het mikpunt van zijn „aardighe den" is. Zo spreekt hij de oude dame steeds bijzonder fijngevoelig aan met „Opoe" en weet hij er verder in te slagen het arme mensje met behulp van de cog- nacfles alle gevoel voor de werkelijkheid te doen verliezen. Andere lachorkanen worden ontketend door de gasten bij het diner borden hete soep in de halzen te la ten glijden en met een soort matrassenpa- rade, welke attributen voortdurend over het toneel worden gesleept. Met de keuze van een dergelijke klucht doet een vereniging eigenlijk automatisch afstand van een serieuze nabeschouwing, omdat het stuk evenmin ernstig kan wor den genomen als de voorstelling. Onder re gie van de heer F. A. J. Hunsche heeft Advendo" het bewijs geleverd dat het pu bliek nog steeds niet van dit genre is ver zadigd. Integendeel, „Drie is teveel" be haalde meer succes dan menig stuk, dat hierop wegens zijn kwaliteiten aanspraak zou moeten maken. Vandaar dat kan wor den vastgesteld dat „Advendo" het sei zoen besloten heeft op een manier, die de ze vereniging behalve een groot lachsuc ces, ongetwijfeld ook een niet geringe er kentelijkheid van haar donateurs oplever de. Jan van Dam In hotel „Ter Burg" te Beverwijk is een bijeenkomst gehouden van belangstellen den, uitgenodigd door de plaatselijke cor respondent van de A(nti)-A(toombom)- (ctie), de heer Jac. v. Wijngaarden, om een plaatselijke of IJmond-afdeling op te richten. De heer v. Wijngaarden leidde met een kort woord de heer C. A. de Bock, voor zitter van de A.A.A., in, die in een uit voerig betoog wees op de verschrikkelijke atoom-dreiging in de wereld. Wat heeft de A.A.A. zich als doel gesteld, hoe is haar werkwijze, en is er een rede lijke kans van slagen? Deze vragen wer den door de heer De Bock, aan de hand van een rijkelijk documentatiemateriaal, beantwoord. De heer De Bock besloot zijn betoog met een nadrukkelijk: „Wij hebben geen tijd meer te verliezen, we moeten ons inzet ten om de dreiging van een atoomoorlog af te wenden!" De heer v. Wijngaarden bracht hierna verslag uit over door hem reeds gevoerde correspondentie met diverse, voor een co mité van aanbeveling in aanmerking ko mende figuren, o.w. ook enkele geestelij ken, en meende hieruit de conclusie te mogen trekken, dat binnen enkele weken tot openbaarheid zal kunnen worden over gegaan. Hij stelde voor de slotwoorden van de heer De Bock onmiddellijk in prak tijk te brengen, waarna alle aanwezigen zich als lid opgaven. Een voorlopig be stuur, bestaande uit 5 personen (secreta riaat: A.A.A., Koningstraat 188, Bever wijk) kon vrij vlot gevormd worden. Na een hartelijk woord van dank sloot de heer v. Wijngaarden deze bijeenkomst met de woorden: „De wekroep van dr. Alb. Schweitzer heeft ook hier weerklank ge vonden en zal in de IJmond aanzwellen tot een machtig geluid!"

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10