Grote weerklank uit kerken van IJmond en Haarlem Heropening Vanmorgen in de vishal en op zee f5.- p. w. Havenberichten B. Beckers Oecumenische kerkdag 1958 Vernieuwing in lied en in taak van fristeren Amsterdamse Beurs gem odern is eerd Zuivelbedrijf Metropoliet van Moskou komt naar ons land Voor gesprek met Wereld raad voor Kerken IJmond-ontwerp pas in september in Kamer Jongetje verdronken in Heemskerk Territoriale wateren van IJsland Kustvaarder op bank „Uk 96" in Urk aangekomen M. J. Bot 40 jaar bij Rijkswaterstaat DE BEURS Scheepvaart vanaf VOOR AL UW REIZEN WOENSDAG 4 JUNI 1958 De laatste voorbereidingen voor de Oecumenische Kerkdagen van Haarlem en IJmond op 7 en 8 juni aanstaande zijn in volle gang: vijftig leden van verschillende kerken, waaronder ook gereformeerden en leden van de Stadsevangelisatie, die zich hebben opgegeven voor de groepsleiding, kregen daartoe zaterdag nadere instructie onder leiding van ds. W. H. Buijs van de Arbeidersgemeenschap der Woodbrookers uit Bentveld. Er zullen 24 gespreksgroepen worden gevormd. Het bureau Oecume nische Kerkdag 1958 in de Van Egmond- straat 2 te Haarlem werkt op volle toeren om de laatste details te regelen. De be langstelling voor dit gebeuren van alle zij den is zó groot, dat men de verwachting heeft, dat het werk van de Oecumenische Raden van Haarlem en IJmond, die dit initiatief namen, een breder en steviger basis zal gaan krijgen. Zoals eerder is medegedeeld, zal dit oecumenisch weekeinde zaterdagmiddag om twee uur beginnen in de Doopsgezinde Kerk, waarna de opening door ds. W. A. van Asperen, voorzitter van "de Haarlemse Oecumenische Raad, achtereenvolgens ir. W. Bakker en prof. dr. W. Banning het woord voeren, respectievelijk over de technisch-economische problemen en de sociaal-ethische problemen der industria lisatie. In de avonduren behandelt prof. dr. E. de Vries de vraag wat de Kerk in deze veranderende situatie heeft te zeggen. Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen houdt de avondsluiting. Zondagmorgen leidt prof. dr. W. J. Kooi man een oecumenische dienst in de Grote Kerk te Haarlem en na de terugkeer van de deelnemers in de Doopsgezinde Kerk volgt daar een ontvangst en des middags spreekt dr. W. F. Golterman, secretaris van de landelijke Oecumenische Raad, over de betekenis van dit weekeinde voor de taak der deelnemers in hun eigen ge meente. Later op de middag brengen de ge spreksgroepen onder leiding van dr. A. van Biemen en mej. ds. W. H. Buijs ver slag uit. Voor de muziek en zang in de oecume nische dienst wordt ook druk gerepeteerd, onder meer door vier koren en een koper ensemble. Het zijn het kerkkoor van de Nederlands Hervormde Gemeente van Schoten, het Hervormd Jeugddienstkoor, het Kerkkoor der Baptistegemeente en het Remonstrants Kerkkoor. De organist is Klaas Bolt en Jan Boeke heeft de algehele leiding zowel van de koor- als de samenzang. De dienst wordt gehouden volgens de evangelisch-lutherse liturgie, maar omdat onderdelen daarvan, zoals Kyrie eleison, Glori- en Credo bij de deelnemers van andere kerkelijke groe peringen niet bekend zijn, ondervangt men dit in de afwisseling van koor en ge meentezang. Jan Boeke, die cantor is van het Re monstrants Kerkkoor, zal met Klaas Bolt gedurende het weekeinde nog drie half uren met de deelnemersbesteden aan samenzangoefeningen ter vernieuwing der gemeentezang. Daarbij worden nieuwe be rijmingen van psalmen, een lied van Guil- laume van der Graft en liecleren van Schulte Nordholt ingestudeerd. Een andere voorbereiding, waarbij alle deelnemers zijn ingeschakeld is eenzelfde gebed, dat thans opstijgt uit allerlei ker kelijke groeperingen, die vaak eeuwen lang geen contact met elkander meer heb ben gehad: „Heer onze God, als Gij het huis niet bouwt, tevergeefs werken de bouwlieden daaraan. Wil ons als Uw bouwlieden aanvaarden, ook voor dit ko mend weekeinde. Leer ons in afhankelijk heid van U bezig te zijn en weer uit ons binnenste alles dat Uw Rijk wederstaat. Leer ons samenwerken ir liefde en waar heid. En geef ons dankbaarheid jegens U en elkaar voor deze arbeid. Uw Konink rijk kome, o Heer! In de naam van Jezus Christus. Amen". „Gezamenlijke dienst" Ds. J. P. Jacobszoon, doopsgezind predi kant in Velsen, die de taak op zich geno men heeft de bedoelingen van deze kerk dagen naar buiten toe te lichten, schreef ons: „Op verheugende wijze dringt langza merhand in de kerken het besef door in deze maatschappij gezamenlijk voor de verschillende problemen te staan. De uit dagingen, gesteld in het sociaal-economi sche en geestelijk-culturele vlak zijn te groot voor ieder kerkgenootschap apart om er een'antwoord op te geven. Er is een ge meenschappelijke verantwoordelijkheid, gegroeid in de oorlog en gegrond op een in diepste wezen één zijn door de boodschap van de bijbel. Zodoende is er ook een ge meenschappelijke solidariteit met en voor Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Be ja van Helsingborg, Cerrow Bolivar van Puerto Or- daz, Oranjeborg van Gent, Trude K van Kristine- hamn, Rempang van Antwerpen, Tannstein van Antwerpen, Roosenburgh van Stockholm, Catha- rina S van Kristinehamn, Fem van Terneuzen, Egbert Wagenborg van Antwerpen, Teunika van Colchester, Copiapo van Rotterdam, Hoechst van Fort Said, Ameintas van Farx, Antaris van Gru- fon, Rokin van Mantyluoto, Celebes van Norre- sundepp, Clothilda M. van Londen, Merak van Koping, Wilja van Karlstadt, Orion van Ham burg, Martha Ahrends van Hamburg. Vertrokken zijn: Ruggia naar Freetown, Maja naar Köping. Behle naar Antwerpen, Celebes naar Le Havre, Hedwig Schütte naar Brunsbüttel, Roosenburgh naar Rotterdam, Oranjeborg naar Skutskar, Claus Oldendorff naar Lübeck, Fran- ciena naar Domsö, Munkfors naar Skoghall, Jan Brons naar Delfzijl, Egbert Wagenborg naar Skutskar, Gordias naar Bremen, Kassei naar Bremen, Beja naar Antwerpen, Pavo naar Cas- car, Eemstroom naar Leith, Nordkyn naar Nash- covr. BINNENGEKOMEN HARINGSCHEPEN 30 mei: m.h.l. Eendracht KW 168 met 198 kant- ies van 7 schepen, m.h.l. Onderneming KW 175 met 337 kantjes van 11 schepen. 31 mei: m.h.l. Wilhelmina II KW 138 met 384 kantjes van 8 schepen, m.t.l. Cornelia Maria SCH 135 met 70 kantjes eigen vangst. ljuni: s.t. Haarlem IJM 9 met 122 kantjes eigen vangst, m.t. Medan IJM 57 met 49 kantjes eigen vangst, m.t. Ada VL 7 met 181 kantjes eigen vangst, m.h.l. Noordster KW 67 met 404 kantjes van 7 schepen, m.h.l. Zeemeeuw KW 170 met 268 kantjes van 6 schepen. 2 juni: m.h.l. Rijnmond II KW 43 met 327 kant jes van 11 schepen, m.t. Elie Chenevière IJM 32 met 16 kantjes eigen vangst. de wereld, waarin de kerken dienend po gen te werken. Want „dienst" is een van de nieuw ontdekte grondwoorden van het hui dige, modern kerkelijke denken. Het evan gelie mag niet beperkt worden tot hart en hemel, maar heeft direct te maken met ons „staan in de wereld van nu", zoals de Franse hoogleraar Jacques Ellul het eens uitdrukte. Willen de kerken zo duidelijk mogelijk spreken over de beloften en eisen van het evangelie, dan zullen zij dat samen moeten aanpakken. Alleen dan mag er sprake zijn van een „zo goed mogelijk" dienen. Geen kerk kan zonder kwaad geweten alleen blijven staan, want zij heeft, terwille van haar boodschap voor de wereld, de anderen nodig. Men moet naar elkander toegroeien, om te laten zien dat het evangelie elders vergeefs gezochte oplossingen kan geven, en verzoenend werkt in de ontmoetingen van mensen. Een van de meest ingrijpende vraagstuk ken nu, is dat der industrialisatie. Hele omwentelingen in leven en werken, in den ken en geloven worden daardoor te weeg gebracht. Men denke eens aan loonvraag- stukken, sociale voorzieningen, continu- arbeid, vervoersproblemen en woningnood, Het teken der eerste Christenen, de vis, is ook het motief van de affiches, die de komende Oecumenische Kerk dag aankondigen. omgang met collega's en meerderen, voor beelden die met reeksen anderen te ver meerderen zijn. Ook de kerken hebben met al deze dingen te maken. Vandaar allerlei raden, instanties en ambten die zij daartoe in het leven riepen, en die ook in dit ge bied werken. Gewezen kan hier bijv. wor den op de stichting „Evangelie en Indus trie" in de IJmond. Tegen deze achtergrond organiseren de oecumenische raden van Haarlem en Vel- sen-IJmuiden dit oecumenische weekeinde in Haarlem". Geruime tijd geleden heeft de Wereld raad van Kerken de leiding van de Rus- sisch-Orthodoxe kerk uitgenodigd voor een gesprek, doch steeds was dit uitgesteld. Nu is besloten, dat dit gesprek op 8, 9 en 10 augustus in Nederland zal worden ge houden. De plaats van samenkomst zal later bekend worden gemaakt. De „Evangelische Pressedient" in Be- thel-Bielefeld meldt omtrent deze ont moeting, dat de delegatie van de Wereld raad van Kerken waarschijnlijk geleid zal worden door de secretaris-generaal dr. W A. Visser 't Hooft en de voorzitter van het Centrale Comité van de Wereldraad dr Fry uit de Verenigde Staten. Aan het hoofd van de Russische delegatie zal waarschijnlijk metropoliet Nikolai staan. De voorzitter van de Tweede Kamer heeft meegedeeld dat het wetsontwerp ter bevordering van een evenwichtige ontwik keling van het gebied van de IJmond, voorlopig van de agenda is afgevoerd. Het ontwerp zal waarschijnlijk pas na het zomerreces van de Kamer dus op zjjn vroegst in september in behandeling genomen worden. Het 4-jarig zoontje van de familie B. uit de Genestetstraat in Heemskerk is gister middag in een sloot nabij het nieuwe rioolwaterpompstation in het plan Poelen- brug verdronken. Het kind speelde daar met een paar vriendjes, die later zeggen te zijn wegge gaan en een toevallige voorbijganger zag het knaapje drijven. De levensgeesten ble ken echter al geweken te zijn en kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. De Britse regering heeft dinsdagavond meegedeeld, dat zij het besluit van IJs land om zijn territoriale wateren van vier tot 12 mijl uit te breiden, weigert te accepteren. De Britse regering heeft een beroep ge daan op IJsland om onderhandelingen aan te knopen teneinde te komen tot een aan vaardbare overeenkomst over de visserij in de omstreden zone vóór 1 september, de datum waarop het besluit van IJsland in werking treedt. Frankrijk heeft in deze kwestie de zij de van Groot-Brittannië gekozen. De West- duitse vertegenwoordigers op de NAVO- conferentie te Kopenhagen zouden het ook met de Britten in deze eens zijn. In officiële Nederlandse kringen heeft men zijn spijt betuigd over de stap van IJs land. Denemarken heeft echter het standpunt ingenomen, dat IJsland, de (Deense) Far- oer-eilanden en Groenland het recht moe ten hebben om hun territoriale wateren ten behoeve van de visserij uit te breiden, daar de bevolking van deze gebieden af hankelijk is van de visserij. Men ver wacht dat men in NAVO-verband vóór 1 september nieuwe pogingen zal doen om IJsland te bewegen zijn besluit uit te stel len en verder te onderhandelen. In de per manente NAVO-raad en op de NAVO-con- ferentie in Kopenhagen heeft men reeds achter de schermen pogingen gedaan IJs land af te brengen van zijn plan de terri toriale wateren eenzijdig uit te breiden. Dit heeft niet mogen baten. „IJsland zal in een strook van twaalf mijlen uit de kust territoriale rechten uit oefenen, ondanks Engelse dreigementen", aldus heeft de IJslandse minister van Vis serij Ludvig Josephson verklaard. In èeri 'formele Engelse p'rötestnota wordt medegedeeld dat Engelse vissers schepen zo nodig militair geleide zullen meekrijgen. Door het besluit van de IJs landse regering zou de vangst der Engel se trawlers die de wateren rondom dit eiland plegen te bevissen tot op de helft worden teruggebracht, aldus de nota. De Duitse kustvaarder „Veleda" uit Bremen, op weg van Antwerpen naar zee, is vanmorgen om halfnegen tijdens eb op de zandbank vlak voor het badstrand van Vlissingen gevaren. Het schip zit buiten de boeien. De sleepboot „Scaldis" en een bergingsvaartuig zijn ter assistentie ver trokken, doch de kapitein wenst voorlopig nog te wachten op het opkomend water om te trachten op eigen kracht vlot te komen. De „UK 96", die dinsdagmorgen bij Ter schelling op een mijn is gelopen en vrij wel onmiddellijk gedeeltelijk vol water liep, is omstreeks 12.10 uur in de Urker- haven aangekomen. Kantoren, school, werkplaatsen en winkels stroomden leeg, toen het konvooi met het beschadigde schip tussen zich in, zich voor de haven mond bevond. De havenkade en dammen stonden zwart van de mensen en elke rechtgeaarde Urker voelde zich trots bij deze prestatie op het gebied van onder linge hulp. De toestand van de twee ge wonden is redelijk wel. Totaalaanvoer In totaal waren er vanmorgen 1200 kis ten, waarvan 100 schelvis, 70 wijting, 25 gul en kabeljauw, 400 kool, 50 haring, 175 makreel, 160 varia en 4000 kilo tong, 140 stuks stijve en 140 kisten schol. Het was alleen de HD 108 (van de 24e) die op deze beste aanvoerdag van de week voor wat vis zorgde, samen met een paar kustloggers en -kotters. Het schip had 400 kisten kool, 120 makreel, 60 schelvis, 70 wijting, 50 haring en 50 varia met 140 stuks stijve. Voor export De regels grote kabeljauwen gingen naar het buitenland voor f 110 tot f 114 en de kleine voor f 48 tot f 62. Kisten kabeljauw- deden f 102 tot f 128 en de grote tong maakte f 3.10, terwijl de grootmiddel en kleinmiddel respectievelijk f 2.80 tot f 3.00 en f 2.60 tot f 2.70 deed. De tong I deed f 2.60 tot f 2.70 en de slips haalden f 2.00 tot f 2.20. Grote, groot middel, zet en één schol haalde vanmor gen f 40 tot f 48. Binnenland De binnenlandse handel nam de grote gullen af tegen f 45 tot f 48 en betaalde de middelgul met f 34 tot f 38. De tonen de den f 30 tot f 32 en de zwarte kolen f 48 tot f 60. Voor kool I is f 18 tot f 21 betaald, voor kool II f 16 tot f 18 en voor de leng f 90. De grote schelvis deed f 30 tot f 32; de grootmiddel f 40 tot f 35 en de klein middel f 38 tot f 35 en de pennen maakten f 35 tot f 40 met f 39 tot f 41 voor de braad Voor wijting kwam f 30 tot f 35 en voor de schol II f 38 tot f 29. Voor de schol III kwam f 29 tot f 17. Haring deed f 20 tot f 28 met f 23 tot f 24 voor de open makreel Produktschap Het produktschap voor vis en vispro- dukten komt op maandag 9 juni in open bare bestuursvergadering bijeen. Ter be handeling zal onder meer korden de ont- werp-verordening tot wijziging van de verordening invoer- en uitvoerformulieren visserij-produkten 1958. De agenda vermeldt verder de vaststel ling van de definitieve afrekening over het seizoen 1957/58 van het opvangfonds verse haring-zuid en de vaststelling van de toeslag voor de daarvoor in aanmerking komende verse vis over de periode l-10-'57 t/m 31-3-'58. Zieke De Ariadne is eergisteren niet met mo torstoring naar huis gekomen, zoals wij in de „Vishal" meldden, maar om een zieke man aan de wal te zetten. Goed weer De weersomstandigheden waren gisteren prima, maar de vangsten bleven beneden de verwachtingen: 80 a 70 manden ma kreel, schelvis en wijting en des nachts wordt er helemaal niets meer buitgemaakt. De loggers en kotters op 't Zand hebben het zo mogelijk nog minder: 15 20 man den schelvis met wat gul. Op de kust wordt 200 160 kilo tong en 20 a 10 manden schol per etmaal gevangen. Bij de Pitt-boei vangen de loggers en kotters 50 a 90 kilo tong per trek. Maandag was het veertig jaar geleden dat de heer M. J. Bot te Castricum in dienst trad bij de Rijkswaterstaat. Immer actief en zeer gezien onder zijn collega's, iemand die steeds zijn werk naar beho ren en met veel accuratesse heeft ver vuld, aldus de heer Hopman, die de jubi laris namens de directie gelukwensen aan bood en hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde. Eerder op de dag had de heer Van Rooyen uit Alkmaar namens de collega's van de jubilaris ge sproken en de heer Bot behalve gelukwen sen een geluidsband voor zijn bandrecor der aangeboden. De directeur van de Rijkswaterstaat, de heer A. G. Maris, heeft de heer Bot telegrafisch gelukge wenst. ROTTERDAM—HULL Heden, woensdag, brengen de Britse spoorwegen op de route van Rotterdam naar Huil v.v. een nieuwe veerboot in de vaart, namelijk de „Bolton Abbey", een schip van 1080 ton, die 80 passagiers kan vervoeren en 900 ton lading. Het schip heeft een kruissnelheid van 151/» knoop. Met de „Bolton Abbey" zal de reisduur HuilRotterdam vier uur korter zijn. AMSTERDAM De vaste stemming werd onder meer veroorzaakt doordat Wallstreet de maan dag te Amsterdam ingetreden vaste ten dentie voor aandelen Kon. Olie geheel overnam. Opnieuw was er vraag voor Zwitserse rekening op premieaffaires. Ook de beroepshandel droeg haar steen tje bij tot de goede stemming. Doordat het aanbod toch nog te klein was voor de ove rigens geringe vraag, is de koersstijging verklaarbaar. Gehandeld werd bij de ope ning op 172,20, waarna de koers opliep tot 173 tegen de vorige dag als slotkoers 171,50. Het fonds lag ongeveer 0,50 boven pariteit New York. De betere koer sen uit Wallstreet waren een stimulans voor de overige internationale waarden op het Damrak waarvan vooral aandelen Unilever gretig profiteerden. Volgens de beurs is dit fonds de laatste tijd belang rijk ten achter gebleven door verkoopdruk van het buitenland. Nu deze druk schijnt te zijn opgeheven werden er speculatie ve aankopen gedaan door het publiek en de beroepshandel. Hiertegenover fungeer de de arbitrage als tegenpartij maar die kon niet verhinderen, dat de aandelen na een opening op 328'/2 opliepen tot 331 om op ongeveer 329 te sluiten tegen de vori ge dag 324%. De stijging voor de Philips- aandelen is sterk geluwd. Na de gunstige eerste kwartaalcijfers hebben deze aan delen eigenlijk niets meer gedaan. Er be stond thans wat middenkoersaanbod en het fonds kon zich nauwelijks handhaven. AKU was wederom prijshoudend en KLM werd op 101 onveranderd geadviseerd. In de scheepvaarten kon alleen Van Om meren op 210 ex 16 percent dividend een winst van bijna 3 punten boeken. De ove rige aandelen in deze sector waren eer der een tikje luier. De beroepshandel be moeide zich ook met de hoofdfondsen in de cultuursector. Ver. Deli liep op van 8.7 tegen 89V2 en verbeterde hierdoor ÖV2 per cent vergeleken bij de vorige dag. HVA werd vlot in een open hoek verhandeld en trok aan van 99Va tot iets boven de pari- koers. De winst bedroeg hier 1 percent. Amsterdam Rubber noteerde plus 1. Aan delen Pradjekan Tangaran zullen door een terugbetaling op het kapitaal van 45 per cent worden teruggebracht van 1.000 op f 550. Deze verandering van kapitaals structuur had geen invloed op de koers van de aandelen, omdat hier moeilijk van een bonus gesproken kon worden. De laat ste gedane koers was 106. De advieskoers lag hier iets boven. Aandelen Tanah Rad ja die 10 percent op het kapitaal zullen gaan terugbetalen, werden 2 punten hoger op 49 bieden vernomen. De staatsfondsen waren iets in herstel op de verliezen van de vorige dag. Prolongatie 4 percent (ANP). NEW YORK De beurs sloot onregelmatig hoger nadat kort voor het einde de spoorwegen activi teit ontwikkelden. De vraag naar de spo ren trok ook de aandacht omdat de an dere groepen vrij lusteloos waren na de scherpe stijging van de vorige dag. Vrijwel de hele spoorweggroep profiteerde van de stijging. De winsten varieerden van bijna een dollar in Baltimore and Ohio tot meer dan een dollar in Missouri-Kansas-Texas preferent. De meeste andere groepen waren ver deeld hoewel de meeste olies hoger sloten en de koperwaarden profiteerden van een prijsstijging voor dit metaal. Het industriegemiddelde kwam van 466,11 op 468,14: dat voor spoorwegen van 115,82 op 116.72 en dat voor openbare nutsbedrijven bleef 178,38. De omzet be droeg 2.780.000 aandelen tegen 2.770.000 de vorige dag. Van de 1192 verhandelde fond sen sloten er 563 hoger en 376 lager. (UP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%°/o Nederl. '47 90l5/i« 3% Nedl. 1962/64 93% A.K.U 166 167 Calvé Delft 285 Van Gelder Zonen 163 K. N. Hoogovens. 287 Nederl. Ford 172 N. Kabelfabriek. 235% gew.PhilipsGloeil. 285 286 Pref.PhilipsGloeil. 153 Unilever 329/, 332 Wilton Fyenoord 174 Dordtsche Petrol. 725% Kon. Petroleum. 173 174,10 Billiton 170% A'dam Rubber 63% K.L.M. f 100,50 Holl. Amer. Lijn 140 Va K.N.S.M 129% N. Scheepv. Unie 108% v. Nievelt Goudr. 122% Phs. v. Ommeren 211 exdiv. H.V.A 100% Verg. Deli Mijen. 90 Amsterd. Bank 220% Nat. Handelsbank 81% Ned. Handel Mij 158 Rotterd. Bank 178% Twentsche Bank. 155 Anaconda Copper 47% Bethlehem Steel. 43/2 U.S. Steel 66% General Motors.. 391/m Shell Union 74% Tidewater - 23% EXAMEN BELASTINGCONSULENT Voor het in Amsterdam gehouden examen voor belastingconsulent, van de Vereniging van Belastingconsulenten, is geslaagd de heer G. J. Offerhaus, uit Beverwijk. Almdijk, 3 v. New Orleans n. Galveston. Andijk, 3 v. New Orleans n. Le Havre. Astrid Naess, 3 te Amuay Bay. Ameland, 3 te Rotterdam. Alcor, 3 v. Recife n. Rio de Janeiro. Alphacca. 4 te New York. Aludra, 3 te Santos. Arkeldijk, 4 te Houston. Aalsdijk. 5 te Pt. Swettenham verw. v. Djibouti. Aldabi, 3 25 m. n. Finisterre n. Antwerpen. Amstelsluis, 3 80 m. n.w. Hirosjima n. Vancouver. Arendskerk, pass. 3 Öuessant n. Marseille. Aagtekerk, 3 900 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Amsteldijk, 3 te Antwerpen. Amerskerk, 3 te Beira verw. v. Lour. Marques. Albireo, pass. 3 Aden n. Ummsaid. Alblasserdijk, 3 te Havana verwacht v. Lissabon. Algol, 3 te Ilheos verwacht. Amsteldijk, 3 te Antwerpen verw. v. Le Havre. Amstelstad, 4 v. Bahrein n. Karachi. Attis, 26 te Puerto Ordaz. Argos, 3 90 m. o. Gibraltar n. Ceuta. Bawean, 4 te Newport News. Boissevain, 4 et Singapore. Baud, 3 90 m. w. Miri n. Singapore. Britsum. 2 1000 m. o. Yokohama n. Yokohama. Bengalen, 3 op Mississippi n. New York. Breda, 2 400 m. z.z.w. Bermuda n. Amsterdam. Bali, 3 te Abadan verwacht. Borneo, 3 te Suez v. Djibouti, Bloemfontein, 3 300 m. n.o. Madeira n. Z.-Afrika. Celebes, 3 v. Amsterdam n. Le Havre. Callisto, 3 v. Belfast n. St. Laurens. Caltex The Hague, pass. 3 Öuessant n. Port Said. Carrillo, 4 te Pto. Barrios. Castor, 3 v. Pto. Ordaz n. Emden. Ceronia, 3 v. Abadan n. Karachi. Coolsingel, 4 te Pto. Ordaz. Gorilla. 3 v. Aden n. Singapore. Calt. Arnhem, 3 95 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Delft, 3 20 m. n. Burlings n. Rastanura. Caltex Leiden, 3 20 m. z.z.w. Cadiz n. Bahrein. Caltex Rotterdam, 3 135 m. z.o. Port Sudan naar Rastanura. Caltex Utrecht, 3 270 m. w.n.w. Casablanca naar Kaap Lopez. Casamance, 3 135 m. n.n.w. Lissabon n. Dakar. Coryda. 3 150 m. z.o. Soemba n. Singapore. Concepcion, 2 v. Asunsion n. Montevideo. Crania, 4 te Aden. Caltex Pernis, pass. 3 Ras Madraka n. Bahrein. Dordrecht, 2 v. Liverpool n. Philadelphia. Drenthe. 3 v. Singapore n. Pandjong. Dorestad. 2 315 m. n.o. Salinas n. Curapao. Doris, 3 150 m. w. Long Island n. Mobile. Dalerdijk, 4 te Rotterdam. Eemland, pass. 3 Finisterre n. Amsterdam. Eenhoorn, 3 te Rotterdam. Elizabeth B, 3 50 m. w. Landsend n. Dordrecht. Eos, 3 215 m. w.n.w. Alexandrië n. Antwerpen. Er.a. 3 te Fortaleza verwacht v. Vitoria. Fairsea. 30 v. Aden n. Sydney. Friesland SSM, pass. 2 Finisterre n. Setubal. Fravizo, 3 Santa Cruz v. Dublin. Farmsum, 3 100 m. o. Yokohama n. Moji. Friesland KRL. 3 850 m. o.n.o. Guam n. Manilla. Fravizo, 4 te Las Palmas. Groote Beer, 3 v. New York n. Southampton. Guineekust. 2 150 m. z.o. Dakar n. Freetown. Giessenkerk. 3 te Marseille verwacht v. Genua. Ghanakust, 3 te Lagos verwacht. Ganymedes, 4 et Rotterdam. Gordias, 3 v. Amsterdam n. Bremen. Hilversum, 3 v. Philadelphia n. Pta. Cardon. Hathor, 3 v. Alexandrië n. Beyrouth. Hector, 3 130 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Hestia, 3 v. Pto. Ordaz n. Brighton. Hecuba, 3 v. Pto. Ordaz n. Emden. Helicon, 4 te Amsterdam. Isis, 3 95 m. w.n.w. Jamaica n. Maracaibo. Johan v. Oldenbarnevelt, 3 80 m. z. westp. Kreta. Jupiter, pass. 1 Kp. Villano n, Amsterdam. Jason, 3 te Baltimore verwacht v. Guiria. Kara, 3 in Suezkanaal n. Gibraltar. Khasiella, 4 te Aden. Kinderdijk. 3 te Philadelphia. Kennemerland, 3 v. Santos n. Angradosreis. Kreeft, 3 160 m. n.w. Lissabon 11. Monrovia. Karimata, 2 20 m. z. Kuria Muria eil. n. Bahrein. Karimun, 3 t.eMena Al Ahmadi v. Damman. Krebsia. 3 te Curacao verwacht v. Montevideo. Kieldrecht, pass. 3 Öuessant n. Marseille. Kalydon, 3 te Curaqao verwacht v. Pto. La Cruz. Kenia, 3 te Pta. Cardon verwacht v. Curapao. Kosicia, 3 350 m. w. Finisterre n. Curapao. Koningswaard, 2 130, m. z.w,, Rf Grande, n. Tr'dad. Kopionella, 17 te Trinidad verwacht. Kosicia, 12 t eCurapao verwacht. Kelletia, 18 te Durban verwacht. Kalinga, 3 70 m. z.w. Bali n. Singapore. Lekkerkerk, 4 te Rastanura. Lutterkerk, pass. 3 Dover n. Port Said. Loenerkerk, 3 te Basrah. Loppersum, 3 v. New Orleans n. Jacksonville. Lemsterkerk, 4 te Port Said. Merwede, 3 v. Takoradi n. Port Harcourt. Moordrecht, 3 v. Kwimana n. Aden. Musilloyd, 4 te Belawan. Molenkerk, 3 949 m. n.o. Mombasa n. Mombasa. Maasland, 3 100 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Mapia, 3 300 m. o. Saigon n. Chmwantao. Modjokerto, 3 v. Sandakan n. Tandjong Mam. Mijdrecht, 3 90 m. o.n.o. Port Sudan n. Houston. Maron, 3 v. Houston n. New Orleans. Mariekerk, 3 v. Aden n. Suez. Noordwijk, 3 v. Monrovia n. Las Palmas. Naess Commander, 3 240 m. w. Tripoli n. Tripoli. Naess Lion, 3 vecBHn6 cmfwyp vbgkqj cmfww Nestor, 3 240 m. n.n.w. Kp. Finist. n. Paramaribo. Ondina, 8 te Miri verwacht. Orion, 4 te Amsterdam. Oldekerk, 3 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Oostkerk, 3 v. Marseille n. Rotterdam. Oranje, 4 te Suez. Osiris, 4 te New York. Ommenkerk, 4 te Bangkok. Overijsel, 3 v. Barcelona n. Algiers. Ovula, 3 v. Singapore n. Bangkok. Prins Willem v. Oranje, 3 v. Le Havre n. Antw. Purmerend, 4 te Curapao. Prins Willem III, 3 te Montreal verwacht. Pygmalion, 4 te St. Lucia verwacht. Poelau Laut, 3 250 m. o.z.o. Sokotra n. Penang. Pendrecht, 3 70 m. z.o. Abadan n. Tamatave. P. G. Thulin, 3 v. Guayacan n. Philadelphia. Prins der Nederlanden, 4 te Port Au Prince. Polydorus, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Pr. Will. George Fred., 3 dw. Scillys n. Le Havre. Rondo, 4 te Dar Es Salaam. Rita, 3 te Pladju. Roepat, 3 te Suez verwacht. Rijndam, 3 270 m. z.w. Fastnes n. Southampton. Radja, 3 te Napels verw. v.Port Said. Riouw. 3 te Brisbane v. Newcastle. Raki, 5 te Genua verwacht v. Napels. Statendam, 5 te Southampton verwacht. Stad Alkmaar, 4 dw. Lissabon n. Rotterdam. Straat Torres, 3 v. Penang n. Bombay. Stad Schiedam, 3 100 m. n.n.o. Finist. n. Gibraltar. Saloum, 3 117 m. z.z.w. L. Palmas n. Duinkerken. Stanvac Malacca, 5 te Sungeigerong. Statue of Liberty, 3 300 m. n.w. Kaapstad naar Philadelphia. Stanvac Riau, 4 te Sungeigerong verw. v. Buatan. Stad Alkmaar, 3 25 m. z.w. Cadiz n. Rotterdam. Stad Rotterdam. 3 680 m. w. Landsend n. Vlaard. Stad Vlaardingen, 3 5 m. z.z.w. Dungeness naar Las Palmas. Soestdijk, 4 te New York. Stad Arnhem, 3 v. Lulea n. Emden. Slamat, 3 v. Surabaja n. Palembang. Statensingel, pass. 3 Wight n. Hamburg. Senegalkust, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Tara. 4 v. Bahia Blanca te Buenos Aires. Tarakan, 3 v. Pladju n. Semarang. Teucer, 3 v. New York n. Tripoli. Tjinegara, 5 te Durban verwacht. Talisse, 3 v. Karachi n. Bangkok. Tibia, 3 100 m. n.w. Port Sudan n. Colombo. Tjibodas, 3 v. Kobe te Moji verwacht. Taria. 4 te Mombasa verwacht v. Mena. Tankhaven III, 4 te Tandjong Uban verwacht. Tjipanas, 4 te Singapore. Teiresias, 3 te Penang verwacht v. Aden. Tiberius, 2 480 m. w. Öuessant n. Antwerpen. Trajanus, 3 te Bremen v. Hamburg. Utrecht, 3 in Suezkanaal n. Suez. Van Waerwijck, 4 te Osaka verw. v. Hongkong. Van Cloon, 3 120 m. n.w. Sorong n. Singapore. Van Heemskerck. 3 v. Singapore n. Hongkong. Vlist, 4 te Rotterdam. Vasum, 11 te Bandar Mashur verwacht. Vivipara. 11 in Suezkanaal n. Landsend. Van Neck, 3 v. Auckland n. Singapore. Waal, pass. 3 Gibraltar n. IJmuiden. Westland, 3 v. Vigo n. Amsterdam. Woltersum, 4 te New Orleans. Wonosari, 3 te Djeddah v. Suez. Willemstad. 3 420 m. z.w. Azoren n. Plymouth. Wonosari, 4 v. Djeddah n. Aden. Zuiderzee. 31 v. New York n. Havana. Zuiderkerk, 3 v. Port Said n. Genua. SLEEPVAART Blankenburg, 4 te Maassluis. Clyde, 4 710 m. n.w. Fayal. Cycloop, 1 190 rn. w.z.w. Finisterre 11. Barbados. Friesland, 4 850 m. n.n.o. Guam n. Manilla. Humber, 4 400 m. n.o. Paramaribo n. N. Palmira. Noordzee, 4 te Aden. Oceaan, 4 50 m. w. Havana n. Havana. Poolzee, 2 140 m. n.o. Carthagena n. Carthagena. Thames, 4 670 m. o.n.o. Trinidad n. Trinidad. Tyne, 4 150 m. z.o. Suez. Zwarte Zee, 4 150 m. n. Finisterre n. Istanbul. AUTORIJSCH. „IJMUIDEN" Fr. Rootring, ged. instruc teur. Zeeweg 275 Tel. 5050 Ook luxe verhuur Autorijschool „SILENE", f 6 per uur in Volkswagen '58. Trompstraat 10. Tel. 5646. BEZORGERS gevr. Ochtend blad. Lange Nieuwstraat 272 Na 7 uur. WINKELJUFFROUW gevr. Zelfbediening. Brandwijk, Kennemerlaan 38. Na 7 uur War"1"'1, - cnstraat 45. T-Tm WINKELJUFFROUW gevr. voor halve dagen. Zelfbe diening Brandwijk, Kenne merlaan 38. Na 7 uur War- menhnvenstraat 45. IJm. Gevr. op exportkantoor te IJmuiden BEDIENDE (mnl. of vrl.) .in bezit prakt. dipl. boekhouden, kunn. typen. Be- kendh. met mod. talen strekt tot aanbev. Br. met opg. verl. sal. en voll. inl L 5963 Boodschappendienst J. TIP. Ook voor kleine verhuizin gen. Enschedestraat 28, Tel. 7064. IJmuiden. NU PLANTEN: Petunia, Lo belia, Verbena, Agaratum, Salvia, Gazania. Geraniums, enz. Een tuin met veel bloe men en lage prijzen? Dan naar kwekerij R. Haan, Ha- gelingerweg 178, Santpoort. BEL 7179 voor luxe verhuur A. Beekhuis voor Opeis Re- kord en Volkswagens. Alleen Torricellistraat 32. Philips transistor DRAAG BARE RADIO'S laten u nog meer van uw vakantie ge nieten. Keizer, Trompstr. 30 IJmuiden-Oost., tel. 4516. GRATIS BOEKJE „Waar we tenschap en natuur elkaar ontmoeten". Zend een brief kaart met naam en adres aan Postbus 27. Hilversum. Gevraagd door ond.es KA MER met kookgelegenheid in IJmuiden of Driehuis. Br L 5973. Wie wil RECLAME DRUK WERK VERSPREIDEN in Santpoort? Brieven L 7732. ZIT-SLAAPK. agb. m. gebr. van keuken voor dame b. b. h. h. Brieven L 5978 Waarom wachten? zonder vooruitbetaling, bij: Teleservice Den Haag. Schrijf voor inlichtingen Postbus 578, Den Haag. DAMES!!! Uw houten hak ken gebroken? Wij zetten er nieuwe onder met bijpassen de bekleding. Binkhorst, Tuindersstraat 119. NYLON-ONDERJURKEN met kant in maten 40 t/m. 48 voor 4.95 bij Magazijn „De Ster". Kennemerlaan 3537 WONINGRUILCENTRALE GEWO te Zaandam helpt u uw woningruilprobleem op lossen. Zij houdt spreekuur iedere donderdagmiddag van 2.304 uur in IJmuiden-O.. Groeneweg 5. Vraagt vrijblij vend inlichtingen. Aangeb. grijs WANDELWA GENTJE, njeuw. Gevr. drie- wiel fietsje. Na half acht Merwedestr.aat 34 Te koop: MOTOR Feithlaan 1. Driehuis. C.Z TE KOOP: old finish dres soir en theekast of ruilen v. boekenkast. Diezestraat 25. Te koop: old finish BOE KENKAST f 15. Maasstr. 9 Te koop aangeb. in pr st. verk HAARDKACHEL, zeer gesch. voor kl. beh. Te bevr. v. Tuyllweg 8, Velsen. KSNNCMeaiAAN- Te koop: KINDERWAGEN. half Engels (wit). Casem- brootstraat 19. Te koop: WOONARK bev. 2 woonk.. 3 slaapk. keuken, w.c. Leeg te aanvaarden. Adres te bekomen bur. van dit blad. Te koop: kleine GASHAARD f 25. Blom. de Ruyterstr. 100. TE KOOP: een Slav, eikenh. dressoir en theemeubel, in pr. st. Tevens ping-pong wedstrijdtafel t. b. v. W. Ba- rendszstraat 16. Te koop z. g. a n. half En gelse KINDERW. 1. grijs. Te bevr. Fahrenheitstraat 11. Na 6 uur. PHILIPS RADIO C I -J» Erkende Philips dealer. CEDERSTRAAT 53 (nabij het Rex Theater) Toek adres: PLEIN '45 REIS- EN PASSAGEBUREAU VEREENIGDE SCHEEPSAGENTUREN Kanaalstraat 71 - IJmuiden - Telefoon 4941 U kunt een keuze maken uit meer dan 700 prima verzorgde reizen. Erkend door de Nederlandse Reiskamer. Officieel emigranten boekings kantoor DONDERDAGMIDDAG 2 UUR Beleefd aanbe-'elend, J. BREUR, Fazantenlaan 17 IJmuiden-Oost

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7