DOS had de voetbaltitel in Tilburg voor het grijpen, maar deed het niet Braziliaanse voetbalartisten vrezen slecht weer in Zweden Amsterdam, Blauw Wit en NOAD veilig Krans van Van der Linden ging om de schouders van NOAD-captain IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje Aambeien? Ook Jan Nolten staakte de strijd in de Dauphiné Lib ér Outsider Hard Ridden won de Epsom Derby en dus f 200.000 Onverwacht grote zege van Blauw Wit ACCORDEONS Vierde derby-zege van jockey Charlie Smirke J Fris voetbal r kScftejjer NOAD protesteerde De uitslagen Van 0-1 naar 2-1 Ruim neem .dit tabletje en U stilt de pijn* HEMOTABS Nederlandse roeiploegen naar Duisburg Nederlands militair team verloor in Istamboel VSV blijft semi-profclub Triton versloeg Laga Nederlands handbalteam speelt drie interlands Sylvère Maes bedankt als ploegleider Provini won 250 cc klasse in T.T.-races op Man In 125 cc klasse behaalde Ubbiali de zege DOÏs JJÜKDAG 5 JUNI 1958 Gisteravond konden de beslissingen in de hoogste af deling van de semi-prof-voetbalcompetitie vallen. In de laatste reeks wedstrijden namelijk kon zowel de kam pioen van Nederland bekend worden als de tweede degradant. Maar dat gebeurde niet. Want DOS, dat NOAD moest verslaan om landskampioen te worden, speelde gelijk in Tilburg (3-3) en medegegadigde En schede won gemakkelijk op eigen veld van Rapid (4-0). Een beslissingswedstrijd voor de voetbaltitel is nu nood- zakelijk geworden. Ook de club die BW zal vergezellen naar de eerste divisie liet nog op zich wachten. Van de vijf kandidaten speelde NOAD dus gelijk tegen DOS en bleef in de hoogste regionen. Dat deden Amsterdam, dat BW versloeg (3-1), en Blauw Wit, dat Elinkwijk ruim 5-0) de baas bleef, ook. GVAV verloor evenwel in Rotterdam met 2-1 van Feijenoord en zal dus met Elinkwijk in een beslissingswedstrijd moeten uitmaken wie zal degraderen. Geen einde dus nog van de voetbal competitie, maar een klein verlengstukje, dat evenwel in één middag afgewerkt kan worden. Waarna dan ein delijk na 308 voetbalwedstrijden ook de competitie van de eredivisie zal zijn afgelopen. Hetgeen, als men het ons vraagt, de hoogste tijd werd. In een enerverende en tot het einde toe spannende wedstrijd heeft NOAD DOS in bedwang gehouden en zich daarmee gered, maar de feestroes van de Utrechtenaren wreed verstoord. DOS moest met een geljjk spel (drie-drie) genoegen nemen. De krans die bestemd was voor de aanvoerder van de gasten, Van der Linden, werd nu om de schouders gelegd van Rombout, de aanvoerder van NOAD. De achterhoede van DOS miste spil Kraay duidelijk. De Utrechtse defensie speelde onzeker en ook de voorhoede kon niet op gang komen. DOS kon slechts af en toe langs de hechte muur, die de Brabanders voor hun doel hadden opgetrokken, heenkomen. De Til- burgers hadden na het begin nog het minst last van de zenuwen. Een verre ingooi van Rombout verraste de Utrechtse verdediging dermate dat Louer ongehinderd kon inkoppen. De Munck bleef stokstijf staan en de bal verdween vlak langs de paal in het net (één-nul). DOS had bijzonder veel moeite om op gang te komen en de 22.000 toeschouwers zagen dan ook de halfspeler Temming het eerste werkelijk gevaarlijke schot lossen. Keeper Huijsman redde echter keurig. Drie minuten voor de rust kwam de gelijkmaker echter toch. Westphaal kreeg de bal uit het midden toegespeeld en zijn schot was raak. NOAD protesteerde nog voor buitenspel, maar vergeefs. Scheidsrechter Martens bleef naar het midden wijzen (één-één). Na de rust volgden de doelpunten elkaar snel op. Na een periode van betrekkelijke rust toonde Van der Linden eindelijk zijn schutterskwaliteiten (één-twee). Een minuut later golden de toejuichingen echter de NOAD-invallcr De Chêne (twee-twee). Het Utrechtse legioen van 8000 man kon de spanning even later ontladen toen Temming een vrije trap nam en de bal via Lammers bij Westphaal belandde, die Huijsman met een kopstoot het nakijken gaf. DOS waande zich al kampioen, maar slechts voor kort want nog in dezelfde minuut ontsnapte Van Osch aan zijn bewaker. Hjj liep nog even door en schoot de bal langs De Munck in de hoek (drie-drie). NOAD dat aan een gelijk spel voldoende had, verdedigde zich tot het einde toe met succes tegen de vele Utrechtse aanvallen. Lammers scoorde nog wel een doelpunt, maar even daarvoor had scheidsrechter Martens voor buitenspel gefloten. De twee extra treinen met Utrechtse supporters vertrokken met minder lawaai naar Utrecht dan men enkele uren tevoren had verwacht. Voor de elf spelers en de 14.000 suppor ters van Enschede was na de rust van de wedstrijd tegen Rapid het wachten op de uitslag van NOADDOS slopender dan de wedstrijd zelf. Enschede zelf liep zon der Lenstra die buikgriep had voor de rust uit tot twee-nul door een fraai doelpunt in de tweede minuut van Modde- jonge jr. en een harde treffer van invaller Oonk in de veertigste minuut. Twintig minuten na de hervatting was het vier-nul door schoten van Voges en Van der Wel in de vijftiende en twintigste minuut. En daarmee was de spanning uit deze wedstrijd, waarin Rapid in het veld weinig onderdeed voor de Enschedeërs. Zonder Van Melis had de Limburgse aan val echter weinig stootkracht tegen de hechte Enschedese defensie. Het laatste half uur waren de gedachten van de aanwezigen in het stadion Diek- man meer bij het scoreverloop van NOAD- DOS in Tilburg waarmee Enschede in voortdurend contact was. Er brak grote vreugde los toen bekend werd dat er toch nog een door de Twentenaren niet meer verwachte beslissingswedstrijd tussen En schede en DOS noodzakelijk was ge worden. Een fris spelend BW heeft het Amster- !am in het Olympisch stadion allesbe- alve gemakkelijk gemaakt. De Bossche naren lieten vooral in de eerste helft aan- rekkelijk snel spel zien, dat alleen niet in loelpunten tot uitdrukking kwam omdat de aanvalslinie op het punt van schot vaardigheid faalde. Alleen kort na het begin loste Van Beur den een onverwacht hard schot dat doel man Bouber op uitstekende wijze tot hoek schop verwerkte. Enigszins tegen de ver houding in nam het zenuwachtige Amster dam drie minuten voor rust de leiding. Back Johnson stopte in eerste instantie een schot van Kick, waarna de bal echter voor de voeten van Schenk sprong die raak schoot (één-nul). Acht minuten na de hervatting vergroot te Tolmeijer de voorsprong terwijl Von- hoff bij het ingaan van het laatste halve uur met een harde schuiver de score op drie-nul bracht. Dat Boskamp kort voor het einde de bal na een voorzet van Van Overbeeke in eigen doel werkte leverde Advertentie Rijksstraatweg 59 Haarlem-Noord De aanvoerder van NOAD heeft woens dagavond na de in Tilburg gespeelde wed strijd NOADDOS tegen de uitslag pro test aangetekend. Volgens de spelers van NOAD zou Westphaal drie minuten voor de rust toen hij de stand op 1-1 bracht in buitenspelpositie hebben gescoord. Scheidsrechter Martens uit Zeist kende het doelpunt evenwel toe. Na de wedstrijd heeft het bestuur van de Tilburgse vereni ging zich nog geruime tijd over dit protest beraden en besloten dit niet schriftelijk bij de KNVB te bevestigen. EnschedeRapid 40 PSV—MVV 2—0 AjaxADO 11 ElinkwijkBlauw Wit05 VVV—Sparta 1—0 FeijenoordGVAV 21 FortunaNAC 55 Amsterdam—BW 31 NOAD—DOS 3—3 voor Amsterdam uiteraard geen gevaar meer op (drie-één). GVAV heeft in Rotterdam een moeizaam verkregen nul-één voorsprong tegen Feijenoord in het laatste gedeelte uit han den moeten geven. Gedurende de gehele eerste helft speelden de Groningers veel enthousiaster dan de lome Rotterdammers, maar toch gaf de verdediging van de thuisclub, met doelman Van Pelt aan het hoofd, geen enkele kans weg. De Feijen- oorders misten in de voorhoede Moulijn en Rijvers en het gevolg daarvan was, dat ook zij geen normaal aanvalsspel konden ontwikkelen. De rust ging dus in met een gelijke stand (nul-nul) en toen De Groot na twin tig minuten na de hervatting met een kopbal de score opende dacht een ieder, dat de strijd beslist was. Feijenoord liet het er echter niet bij zitten, verhoogde het tempo en na veertig minuten was de stand door een doelpunt van invaller De Kreek weer gelijk: één-één. Twee minuten later greep Feijenoord de winst toen Mejjers met een hoog schot Roffel het nakijken gaf. De Groningèrs probeerden nog wel met een slotoffensief 't verdiende gelijke spel te bereiken, maar verder dan een schot van La Crois dat goed gestopt werd door Van Pelt kwam men niet. Direct na het begin van de wedstrijd tussen Elinkwijk en Blauw Wit werd de Ütrechtse verdediging al voor schier on oplosbare problemen gesteld. Doelman Van der Schilden werd bestookt door een aan tal goed gerichte schoten en de Utrechtse keeper was daartegen niet bestand. De Amsterdamse rechtsbuiten Nomen, die gisteren zijn tweede wedstrijd in de hoofd klasse speelde, legde de basis voor de Am sterdamse zege door twee goede doel punten. Deze Nomen hielp zijn club na een serie uitstekende aanvallen al spoedig aan een voorsprong (nul-één). Van de Elink- wijk-aanvallen ging weinig kracht uit. Mijnals werd steeds afgedekt en ook Van Beek en De Jongh konden evenmin trouwens als Kruin hun gewone spel ontplooien. Kort voor het einde slaagde Kruin er evenwel toch in door te breken en over de uitlopende keeper Eype kopte hij de bal in de richting van het lege doel. Royé kon op het laatste moment echter redding brengen. Na de hervatting was Eype, die gebles seerd was geraakt, vervangen door Van Raalte en oo" de Elinkwjjkers hadden en kele wijzigingen yi hun elftal aangebracht. Het mocht de Utrechtenaren echter niet baten. Het voorhoedespel leverde namelijk weinig op. Blauw Wit vergrootte na een kwartier de voorsprong door Nomen tot twee-nul en linksbuiten Sparendam zorgde voor nul-drie en daarmee was het lot van Elinkwijk eigenlijk wel beslist. Zeven minuten voor het einde speelde rechtsback Gademans de bal op zijn eigen doelman terug toen Van der Schilden net was uitgelopen (nul-vier) en even later bepaalde Koekebakker de eindstand na een pass van Nomen op nul-vijf. Even later werden elf vermoeide, maar bijzonder gelukkige Blauw Witters door hun uitgelaten supporters van het veld gedragen. Blauw Wit had zich gehand haafd in de eredivisie. De ranglijst is thans: Enschede 34 19 9 6 47 76--48 DOS 34 19 9 6 47 84—52 Ajax 34 17 8 9 42 62—44 Fortuna 34 16 8 10 40 72—53 MVV 34 15 7 12 37 57—50 ADO 34 14 7 13 35 68—56 VVV 34 14 7 13 35 61—59 NAC 34 15 5 14 35 69—70 Sparta 34 11 12 11 34 63—62 PSV 34 13 6 15 32 73—70 Feijenoord 34 13 6 15 32 74—76 Rapid 34 13 5 16 31 56—67 Blauw Wit 34 11 8 15 30 56—59 Amsterdam 34 9 12 13 30 54—63 NOAD 34 11 7 16 29 50—76 GVAV 34 10 8 16 28 58—63 Elinkwijk 34 10 8 16 28 47—71 BW 34 7 6 21 20 56—96 Advertentie Hemotabs. een nieuw middel ln tablet- vorm. Geen zalf of zetpillen nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevorderen genezing. Voor "n volko men herstel van aambeien en lange vrijwaring van pijn: 'n Complete kuur f. 1.47 Bij Apothekers en Drogisten. De DOS-a.anhang was gisteren optimistisch gestemd over de uitslag van de wedstrijd tegen NOAD. De geruime tijd voor de wedstrijd met extra treinen aangevoerde Utrechtenaren hadden zelfs spand.oek.en bij zich met het opschrift „DOS kampioen". Een al. te voorbarige conclusie, zo bleek later. Na de 33 eindscore verdween de eerst, zo rumoerige supportersschare stilletjes naar het station, nadat eerst alle reeds vastgestelde feestjes telefonisch waren afgezegd. Misschien kunnen ze later na de beslissingswedstrijd toch nog doorgaan. Weer heeft de Nederlandse ploeg in de „Dauphiné Libéré" een van zjjn renners verloren. Jan Nolten na twee ritten kansloos voor een ereplaats meldde zich woensdagmorgen niet aan de start. Alleen Bergmans, De Roo, Piet van Est en Van Putten zijn nu nog in de strijd. De etappe is niet interessant geweest. Slechts een paar keer hebben de concur renten van Pipelin gepoogd hem te ver rassen, maar de leider in de algemene rangschikking was zeer attent. Erg in drukwekkend waren de pogingen overi gens niet geweest, want de hoog-geklas- seerde renners wensten na de inspan ningen in de beide voorgaande dagen kennelijk rust. Twee onbekende knapen uit Marseille hebben van deze omstandigheid knap ge profiteerd. Het waren Lerda en diens ploeggenoot Elena. Bijna 163 km heeft Lerda op kop gereden, aanvankelijk met Elena, later alleen. Zijn triomf hij arri veerde met een voorsprong van bijna drie minuten op het peloton in Gap was dan ook zeer verdiend. Lerda en Elena ontsnapten na 28 km, in gezelschap van Barone, Badie en Cazala, die spoedig de aanval staakten. Ondanks enkele tegenaanvallen, in de kiem ge smoord door Pipelin, handhaafden Lerda In de weddenschappen die in Zweden worden afgesloten op de kansen in de we reldkampioenschappen voetbal begint het weer een factor van belang te worden. Mensen die tot dusver alles wilden zetten op de Joegoslaven, die onlangs Engeland met 50 op de knieën brachten, begonnen nu het mooie weer de Zweedse velden tropisch hard maakte oog te krijgen voor de mogelijkheid, dat de Brazilianen de beker uit Europa mee zullen nemen naar hun zonnige land. Deze bril- lante Zuidameri- kaanse voetbal artiesten zelf laten zich niet uit, maar speuren angstig de strak-blauwe he mel af, of wolken misschien hun zonnige toekomst beeld zullen ver storen. Zjjn Joegoslavië en Brazilië voor de niet-spelers de grote favorieten, de voetballers zelf houden het erop, dat dit wereldtoernooi nog een vat van onbe kende mogelijkheden is met vrijwel ge lijke kansen voor alle zestien elftallen. De Zweedse gastheren nemen zondag de ouverture van het toernooi voor hun reke ning. Om twee uur in de middag, vijf uur voor de andere wedstrijden, treden zij, in groep drie, in het Rasunda-stadion aan tegen Mexico. De voor eigen publiek spe lende Zweden zijn favoriet. Zelfs de Mexi caanse sportjournalisten schrijven, dat het een wonder zou zijn, als hun landgenoten, wier moreel geschokt is door de tegensla gen in hun proefwedstrijden tegen Euro pese teams, zelfs maar een wedstrijd in het toernooi zouden winnen. De wedstrijd HongarijeWales, eveneens in groep drie, werd tot dinsdagavond als gewonnen beschouwd voor de mannen van achter het ijzeren gordijn. Maar toen uit Italië het bericht kwam, dat de Italiaanse Voetbalbond John Charles toegestaan had uit te komen in het team van Wales, tui melden alle voorspellingen ineen. De stem ming onder de „Welshmen" werd er een van „nu zullen we toch eens kijken" en de Hongaren gaven toe, dat hun kijk op de komende wedstrijd wel enigszins was ge wijzigd. Een gelijkspel zit er nu zeker in, zeggen de buitenstaanders. Groep twee In groep twee ziet men met belangstel ling uit naar de wedstrijd FrankrijkPa raguay. De mannen uit Paraguay zijn voor de meeste Europeanen nog de grote onbe kenden, van wie men slechts weet, dat zij een sensationele overwinning behaalden op Uruguay. De tweede wedstrijd in deze groep is SchotlandJoegoslavië. Men geeft de Schotten niet veel kans, na de zware ne derlaag die hun Engelse broeders tegen Tito's zonen hebben geleden. In groep vier komt Engeland uit tegen Rusland en Brazilië tegen Oostenrijk. Wat de eerste match betreft houden de waar zeggers nog veel slagen om hun armen (na hun pak slaag in Belgrado kwamen de taaie Engelsen in Moskou weer enigszins in aanzien door met 11 tegen de Russen gelijk te spelen). Dat de Oostenrijkers veel kans maken tegen de Brazilianen, gelooft niemand. On danks de grote voetbalervaring der mid den-Europeanen, die in hun laatste negen internationale wedstrijden geen enkele ne derlaag leden. Balcontrole en snelheid der Zuid-Amerikanen worden beschouwd als dodelijke wapens voor een Weense wals. Somber In groep één komen de oude wereldkam pioenen, de Westduitsers, uit tegen de Ar gentijnen. De Westduitsers zien de toe komst donker in. Leider Sepp Herberger heeft ronduit verklaard: „Ons elftal van 1954 was veel beter", maar over het alge meen is men van oordeel, dat de titel houders de Zuidamerikanen nog veel moei lijkheden zullen bezorgen. Geruchten wil len, dat Herberger's mannen zich concen treren op hard afweer-voetbal ten einde de cadans van de Argentijnse voetbalatleten te verstoren. Men acht de kans niet gering, dat op zo'n manier een voetbalgevecht ge boren wordt. De tweede match in groep één, Tsjecho- slowakijeNoord-Ierland, wordt be schouwd als gewonnen voor de Tsjechen. Dit ondanks de Ierse zege's op Engeland en Italië van dit seizoen en de niet zo ge weldige resultaten van de Tsjechen in hun wedstrijden voorafgaande aan de wereld kampioenschappen. Naar verluidt zijn de Tsjechen zelf minder optimistisch. Zij zijn niet gerust op hun voorhoede en vrezen de harde afweer van de Ierse verdediging. en Elena zich goed. Het verschil varieerde van 2/2 minuut tot 5 minuten. Ook de enige hindernis van betekenis, de Col de Saulce, werd met succes genomen, ook al ging de actieve Jampie Schmitz nog even op jacht. Veertig kilometer voor de finish tenslotte verloor Elena het contact met zijn ploeggenoot. Maar hij had nog vol doende kracht om Rossi, die na 117 km eveneens uit het peloton was ontsnapt, voor te blijven. De Nederlanders arriveer den in de hoofdmacht, uitgezonderd Van Putten. De klassementen De derde etappe is dus gewonnen door de Fransman Lerda. Hij had een voor sprong van ruim één minuut op zijn land genoot Elena, die als tweede eindigde, en van bijna drie minuten op het peloton. De rit ging van Avignon naar Gap over een afstand van 190 km. Francis Pipelin bleef leider in de algemene rangschikking. De uitslag was: 1. Lerda (Fr.) 190 km in 5.03,40; 2. Elena (Fr.) 5.04,54; 3. Rossi (Fr.) 5.05,37; 4. Vlieghen (België) 5.05,58; 5. Tonello (Fr.) z.t.6. Debusmann (Did.) z.t.; 7. Le Menn (Fr.) 5.06,27; 8. Graczyk (Fr.) z.t.; 9. Sabbadini (Fr.) z.t.; 10. Van Aerde (België) z.t. Piet van Est was de eerste Nederlander. Hij werd als 14de geklasseerd, in dezelfde tijd als Le Menn. De algemene rangschikking na de derde etappe is: 1. Pipelin (Fr.) 16.15,32; 2. Mer- tens (België) 16.15,47; 3. Mastrotti (Fr.) 16.16,02; 4. Sabbadini (Fr.) 16.16,09; 5. Bian- chi (It.) z.t. Bergmans en De Roo werden ex aequo als 16de geklasseerd, in dezelfde tijd als Le Menn. Van Putten eindigde als 76ste, zijn tijd was 5.07,42. Uitvallers in deze etappe waren dë Zwitsers Plattner, Favre en Oberson. In het algemeen klassement nemen de Nederlanders de navolgende posities in: 70. De Roo 16.45,53; 73. Bergmans 16.48,12; 80. Piet van Est 17.11,33; 82. Van Putten 17.33,07. Een groot aantal Nederlands roeiploegen zal deelnemen aan de jaarlijkse internatio nale Regatta op de Wedau-baan bij Duis burg, die dit jaar op 14 en 15 juni worden gehouden. Het zijn: Argo: oude twee en le klasse vier B. Willem 3: de skiffeur Rentmeester. Dordtsche: de skifeuse mej. Luderus. Nereus: oude vier, vier zonder stuurman 2e klasse en lichte vier. Aegir: twee zonder stuurman 2e klasse en lichte vier. Njord: oude vier. Het Nederlandse militair voetbalelftal heeft woensdag in Istamboel met 20 ver loren van de Turkse militairen. De rust stand was 10. VSV zal zonder enige garantieverkla ring het volgende voetbalseizoen blijven deelnemen aan de semi-profcompetitie. Aldus vernemen wij van VSV-zijde. Advertentie De Epsom Derby is gewonnen door Hard Ridden. Het paard stond 18/1 geno teerd. Paddy's Point werd tweede. Naga- mi werd derde en Barocco vjerde ge plaatst na een foto-finish. Twintig paar den namen aan de traditionele ren deel. Sir Victor Sassoon, de eigenaar van een befaamde renstal, heeft dus voor de der de keer in een periode van vijf jaren een triomf behaald in de traditierijke „Ep som Derby". De driejarige Ierse hengst „Hard Ridden" volkomen outsider finishte met een voorsprong van vijf leng ten en verdiende daarmee voor Sir Sas soon een bedrag van 200.000 gulden. Het paard werd bereden door jockey Charlie Smirke, voor wie dit zijn 24ste derby was. I: deze 24 derby's leidde Smirke vier keer een paard naar de zege. De grote favorieten de Franse paar den „Noelor" en „Wallaby", de Ameri kaanse hengst „Bala Eagle" en het be roemde Engelse paard „Guerssillus" hebben zeer teleurgesteld. „Guerssillus" brhcht het er met een vijfde plaats nog het beste af. Kort na de start, die door 250.000 toe schouwers (o. w. de Engelse koninklijke familie) en nog een veel groter aantal te levisiekijkers met angstige spanning werd gevolgd, nam „Midlander" de leiding. Het paard kreeg een voorsprong van drie leng ten, maar zakte weer af op de heuvel bij Tattenham, toen nog duizend meter moes ten worden afgelegd. „Guerssillus" nam de leiding over. „Hard Ridden" zette kort daarna de beslissende aanval in, op 200 meter voor finish was de Ierse hengst nog in derde positie, toen volgde een geweldi ge eindsprint, die geen der andere paar den kon beantwoorden. De uitgeputte „Guerssillus" werd vlak voor de eind streep nog gepasseerd door „Paddy's Point", „Nagami" en „Barocco". De tijd van „Hard Ridden" over de 2413 meter (anderhalve mijl) was 2 minu ten en 41,2 seconden. Aan de ren namen 20 paarden deel. Volgens schattingen was de totaal inzet der weddenschappen onge veer tien miljoen gulden De vrijwel geheel uit B-roeiers bestaan de acht van de Utrechtse studenten roei vereniging „Triton" heeft woensdagavond in de 4.5 km. lange race om de Telegraaf- beker op de Amstel van Laga gewonnen en heeft daardoor deze trofee voor een jaar behouden. Het Nederlands handbalelftal (heren) speelt als slot van het handbalseizoen drie interlandwedstrijden. Op 8 juni komen on ze landgenoten in Villenombre, een voor plaatsje van Parijs, uit tegen Frankrijk. Drie dagen later, op 11 juni, wordt in Dud- weiler de wedstrijd SaarlandNederland gespeeld en op de vijftiende juni in Bern ZwitserlandNederland. Het Nederlands elftal is voor deze trip als volgt geformeerd: Doel: Mastenbroek (Olympia). Achter: De Rouw (DES) en Verwimp (DES). Midden: Hoens (PSV), Van der Sluys (Sittardia) en Van Heil (Hellas). Voor: Vrancken (Hellas), Leupe (UDI), Walker (Hellas), Koelemans (DES) en Schoonewille (PSV). Reserves: De Boer (Blauw Wit), Schef- fers (Dynamo) en Alma (Hellas). Sylvère Maes, reeds jaren achtereen lei der van de Belgische equipe in de Ronde van Frankrijk, heeft woensdag aan het be stuur van de Belgische Wielerbond mede gedeeld, dat hij voor deze functie bedankt. Sylaire Maes in zijn glorietijd De aanleiding tot dit besluit was onenig heid, die Maes tijdens de wegwedstrijd Warschau-Berlijn-Praag (hij fungeerde als ploegleider) kreeg met de firma, die de Belgische amateurploeg financieel steun de. Daardoor, aldus Maes, is het zeer moeilijk, zelfs vrijwel onmogelijk gewor den om de functie van ploegleider goed te vervullen, ook in de Tour. Wie de opvolger van Sylvère Maes wordt is nog niet bekend. Deze beslissing zal op 11 juni worden genomen. Na een enerverende race heeft de Ita liaan Tarquino Provini met een M.V. Agus- tat de 250 cc.-klasse van de T.T. op Man gewonnen. Hjj versloeg zjjta stalgenoot Carlo Ubbiali met een voorsprong van on geveer 250 meter. De beide Italianen bra ken ieder twee maal het ronderecord. Pro vini legde de 17,36 km ten slotte als snelste af met een gemiddelde snelheid van 128,58 km/u. In de laatste ronde hadden Provini en Ubbiali een voorsprong van bijna 5 km. op de rest van het veld. In de de 125 cc.-klasse kon Ubbiali re vanche nemen. Weer had Provini de lei ding, maar in de vijfde ronde kwam Pro vini ten val, waarbij hij, hoewel niet ge kwetst, werd uitgeschakeld. De uitslag in de 125 cc.-klasse was: 1. Ubbiali (It.) met MV Agusta 10 ronden (173,65 km) 1 uur 28 min. 51.2 sec., gemid delde snelheid 117,25 km/u, 2. Ferri (It.) met Ducati 1.29.04.4 (116,96 km/u), 3. Chad- wick (G.B.) met Ducati 1.30.27.8 (115.16 km/u), 4. Miller (Ierl.) met Ducati 1.31.55.2, 5. Degner (Did.) met M.Z. 1.33.27.0. k* A Tarquino Provini De uitslag van de 250 cc klasse was: 1. Provini (It.) met M.V. Agusta 1 uur 24.12 sec., gemidd. 123,74 km/u, 2. Ubbiali (It.) met M.V. Agusta 1.24.20.2 (123.54 km/u), 3. Hailwood (G.B.) met N.S.U. 1.27.07.8 (119,57 km/u), 4. Brown (Austr.) met N.S.U. 1.27.48.8, 5. Falk (Duitsl.) met Adler 1.27.50.4. De race in de zijspanklasse werd, over eenkomstig de verwachtingen, gewonnen door de Duitse B.M.W.-rijder Walter Schneider, die voor de 10 ronden (totaal 173,65 km/u) 1 uur 28 min. 40 sec. nodig had. Schneider verbeterde tijdens de race het ronderecord, hij bracht het op 119,203 km/u (oude record 116,75 km/u). De uitslag was: 1. Schneider—Strauss (W.-Dld.) met BMW, de 173,65 km (10 ron den) in 1.28.40 (gem. 117.49 km/u), 2. Cama- thias—Cecco (Zwits.) met B.M.W. 1.29.47,2 (gem. 116.05 km/u).

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 15