Praag De IJmond-problematiek van Heemskerks standpunt uit Sport in het kort IJmond-agenda spijkerbroeken Vanmorgen in de viskal en op zee Gerard van Volksdansen in Velsen pantalons sportcolberts blazers „Full Speed" speelt belangrijke wedstrijd IJmond-concours voor hengelaars „Voordelige kolen" Castricum bouwt Auto-fotorally BRIEF AAN DE REDACTIE: Proefwedstrijd tussen twee jeugdelftallen Wereldcommissie beroeps- bokssport was bijeen „Waterland" zondagmiddag open VRIJDAG 6 JUNI 1958 Twee volksdansgroepen waren uitge nodigd op een aantal punten in de ge meente Velsen de jongeren in deze ge meente iets van hun folkloristisch kunnen te tonen en Driehuis genoot de eer als eerste de dansers binnen haar wallen te begroeten. In de dertig minuten per stand plaats zagen zij kans de juiste stemming er in te brengen. Uit het publiek mengden zich hoe langer hoe meer onder de dansers om te bemerken dat ook hier de praktijk de beste leermeester is. De eenvoudige figuren konden gemakkelijk worden uit gevoerd en anders was er altijd wel een „deskundige" in de nabijheid die de ver dwaalde schapen snel en onopvallend weer op het rechte spoor bracht. Een gecharterde bus deed de executan ten spoedig in IJmuiden belanden, waar dezelfde techniek werd gevolgd. De jon geren bleken ook hier de noodzakelijke flair te bezitten om eens echt méé te doen en het was duidelijk dat ook ouderen werden aangestoken door het enthousiasme van de „Assemburgers" en „Zo is er maar eentje....", de beide volksdansgroepen die het hadden aangedurfd buiten hun kringetje te treden en in het openbaar te demonstreren. Van IJmuiden, waar ge danst werd op het pleintje van de Lijster laan en ergens in de buurt van de Edison- straat, ging het „volgas" naar Velsen- noord. De grote vraag, die velen zich gesteld hebben was echter....: „Wéér wordt er nu gedanst?" De organisatoren hadden namelijk plaats- en tijdaanduidingen weg gelaten in de aankondigingen! Jammer, want zeer velen hebben hierdoor iets dat de moeite waard was gemist! Advertentie Alle soorten EN cov^ BREESTRAAT 17 ^ECIAALTJ^ BEVERWIDK VELSEN VRIJDAG 6 JUNI Park Velserbeek, 20 uur: VIDES met „Sprookjesmelodie" in kader Jeugdweek. R.K. leeszaal: 1921 uur. Openbare leeszaal: 1921 uur; Velsen- noord: 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Gebouw, 9.3012 uur en 1416.30 uur. Cultureel Gebouw: Tentoonstelling „De kans om te lezen", 1921.30 uur. ZATERDAG 7 JUNI Thalia: „Eiland in de zon", 19 en 21.15 u. Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. Heerenduinweg: Zeepkistenrace, 13.30 15.30 uur. Cultureel Centrum: Sluiting jeugdwerk met fakkeloptocht, 20.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek: Open van 1012.30, 14.3017.30 uur; filiaal van 1012 en 1417 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek IJmuiden: Open van 14.3017.30 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek Velsen-N.: open van 1417 uur. BEVERWIJK VRIJDG 6 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De bestorming van Alamo". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De grote bluf". W.B. Theater, 20 uur: „Ieder schot is dodelijk". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, Volwassenen: uitlening geopend van 1517 en 19—20 uur; jeugduitlening van 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1617.30 en 1922 uur; jeugdleeszaal van 16—17.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 19—21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee: filiaal openbare leeszaal, Zwaanstraat 4, geopend van 10—12.30 en 14—17.30 uur. Filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur. \TERDAG 7 JUNI Bioscopen: Als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Sportdemon- straties. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, Volwassenen: uitlening geopend van 1517 uur; lees- en studiehoeken ge opend van 15—17 en 1617.30 u.; jeugd leeszaal geopend van 1517.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13 en 14 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal openbare leeszaal, geopend van 10—12.30 en 1417.30 uur; filiaal r.-k. leeszaal geopend van 1011 en 17.3019 uur. Viermaal achtereen werd deze nieuwe Britse reddingboot met behulp van een kraan omgekeerd en telkens richtte het vaartuig zich weer op binnen zes tot zeven seconden. Deze negen ton grote reddingboot, die bijna een kwart mil joen gulden kost, is een toonbeeld van de perfectie van het moderne reddings materiaal. De boot is bestemd voor een van de reddingsstations voor schip breukelingen langs de Britse kust. Zaterdagavond om zeven uur speelt de Velser handbalvereniging „Full Speed" haar laatste competitiewedstrijd tegen IJmond 3. Indien Full Speed erin slaagt om te winnen zal een beslissingswedstrijd tegen IEV nodig zijn om uit te maken wie zich kampioen mag noemen. Deze zal eventueel worden gespeeld op het sport park „De Vlotter" te Heemskerk. Een voorspelling valt moeilijk te geven, hoe wel IJmond op papier zwakker is, is deze ploeg zoals reeds diverse malen gebleken is tot verrassingen in staat. Met spanning wordt naar deze derby uitgezien. De junioren gaan zondag meedoen aan districtswedstrijden die in Alkmaar ge houden worden. De opstelling van Full Speed luidt: doel: C. de Boer; achter: F. Orsel en G. Apel doorn; midden: S. Schuurman, L. Apel doorn en B. Aggenbach; voor: E. Otte, J. Zonneveld, M. Otte, J. Orsel en W. de Boer. IJmond komt als volgt in het veld: doel: M. van Slooten; achter: R. Nijman en L. Visman; midden: L. de Lugt, J. Nij man en L. Goedhart; voor: J. Ophuis, G. Berghuis, H. Zwart, M. Sauer en D. Bone kamp. De Beverwijkse hengelsportvereniging „rt Karpertje" heeft besloten om dit jaar geen onderlinge wedstrijden te houden, maar wel twee maal een onderling con cours met de beide zusterverenigingen „DIJV" uit Beverwijk en „Velsen". Het eerste zal plaats vinden op zondag 6 juli en het tweede is vastgesteld op zon dag 31 augustus. Er is een wisselbeker be schikbaar gesteld voor de vereniging die in de twee wedstrijden per 10 hoogst- geplaatste vissers de meeste vis heeft ge vangen. Er moet driemaal aan een of vijf maal in totaal gewonnen worden om defi nitief in het bezit van die beker te komen. Alleen bovenmaatse vis wordt geteld en er wordt tweemaal V/2 uur gevist met een pauze van een kwartier. De wedstrijden worden in principe te Akersloot gehouden en de prijsuitreiking vindt plaats in café „Sport" te Beverwijk, waar allen na de wedstrijd bijeen komen. Een dezer dagen is in Bakkum door een drietal personen, in het bezit van een vrachtauto beladen met kolen, kolen te koop aangeboden tegen een prijs van 8,50 per „mud". In feite echter hadden de zakken slechts een inhoud van 60 kg, hetgeen dus 10 kg minder is.... Boven dien zijn de kolen, die als zeer goed wer den aangeprezen, van inferieure kwaliteit gebleken. De politie, die een en ander ter ore doende waren hun kolen aan de man te brengen op heterdaad betrapt. Na proces verbaal te hebben opgemaakt zijn zij teruggezonden naar Den Haag, vanwaar zij afkomstig bleken te zijn. Verschillende inwoners van Castricum zijn intussen gedupeerd. TRAININGSRIT VAN RENNERSCLUB De Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" heeft dondefdagavond de derde trainingsrit gehouden die in de volgende uitslag eindigde: A-klasse 77 km: 1. F. Klardie in I uur 57 min. 9 sec.; 2. A. v. d. Bos; 3. W. Zonne veld; 4. B. de Reus; 5. C. Dullemans; 6. P. de Heer; 7. N. van Keulen; 8. A. Lute. B-klasse 77 km: 1. J. Timmer; 2. J. van Vuuren. C-klasse 47 km: 1. P. Vleesman in 1 uur 6 min. 28 sec.; 2. P. Piepers; 3. R. Rolvink. Aspiranten: 1. L. Zonneveld in 41 min. 39 sec.; 2. T. Wentink; 3. H. Dullemans. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen in de zomercompetitie wa ren: 1. Bosv. Groningen 70V2; 2. mevr. TabakBibers 69; 3. TandHoen 56; 4. Worst Jr.Worst Sr. 54; 5. Geldermans— Klein 54; 6. Tabak—Krab 53; 7. Hendriks Koopmanschap 47%; 8. Breeuwer jr. en sr. 46y2; 9. v. DurenB. Hoogeboom 45; 10. v. ZonOosterveen 44%. C. HoogeboomJ. Berlee met v. Zutphen Hamers winnen van dames Reymers Klein en StalsDe Latijne met 6523. Door B. en W. van de gemeente Castri cum is de afgelopen week aan de fa. J. Biesterbos een bouwvergunning afge geven voor de bouw van 160 woningen. Er zal aldus een begin worden gemaakt met de oprichting van de zogenaamde bomen- buurt, die ten noorden van de De Ruiter- weg en ten zuidwesten van de Groenelaan komt. Voorts is door B. en W. aan de heer P. Kuys vergunning verleend voor de bouw van een woonhuis aan de Breedeweg. Er heerste donderdagavond in de bo venzaal van „Het Centrum" een gezellige sfeer, toen de deelnemers aan de Auto-fo torally georganiseerd door de Beverwijk se Amateurfotografen Vereniging naar de uitslag van deze rally kwamen luiste ren. Voorzitter G. Broertjes heette allen hartelijk welkom, vooral de deelnemers uit Velsen en IJmuiden en die van Castri cum, waarna hij het woord gaf aan de heer Akse, die te samen met de heer Lub, voor de organisatie van deze tocht had ge zorgd. De heer Akse vertelde op geestige wijze wat hij alzo van verschillende deel nemers had gehoord: sommigen waren in Noordwijk beland, hoewel zij in Zandvoort hadden moeten aankomen, anderen had den snelheden van 120 km. per uur bereikt om verloren tijd in te halen en meer derge lijke wederwaardigheden. Maar de stem ming was opperbest geweest en een ieder had een prettige zondagmorgen gehad, waarbij in het algemeen over goed foto- weer gesproken kon worden. De eerste prijs werd voor de rally behaald door het team Van Duyn met 15 strafpunten, die hiermede de wisselbeker veroverde. Het team Lieuwes werd tweede met 26 straf punten en de derde prijs ging naar Ymui den, voor het team Visser. Ook de poedel prijs werd door Ymuiden veroverd en de équipe Lamoen kreeg 4 miniatuur poedel- tjes overhandigd daar zij het mooie totaal van 155 strafpunten wisten te halen. Het had de jury verder veel hoofdbre kens gekost om de winnaars voor de foto wedstrijd te selecteren, doch met assisten tie van de heren Van Hattum en Terpstra konden in de klasse der gevorderden als winnaars worden aangewezen, de heer G. Broertjes uit. Beverwijk met een eerste prijs, de heer C. de Boer uit Ymuiden een tweede en de heer G. W. Beun uit Bever wijk als derde prijswinnaar. Voor de Be ginnersklasse werden de prijzen behaald door mevr. W. Scholtz-v. d. Meulen, eer ste; de heer A. J. Boornbrouwer uit Cas tricum de tweede en de heer C. H. Vogel poel uit Beverwijk de derde prijs. Tot slot dankte de voorzitter allen die hadden medegewerkt om deze derde Auto-foto-raily op zulk een uitmuntende wijze te doen slagen, waarbij hij tevens mededeelde, dat het volgend jaar weer nieuwe en betere maatstaven en verde ling der deelnemers over het aantal be schikbare wagens zal plaats vinden. Aan de dames Akse en Lub bood de voorzitter ieder een fraai boeket bloemen aan, daar ook zij een groot aandeel aan de samen stelling van deze rally hadden gehad. Na het min of meer officiële gedeelte, waarbij een der vertegenwoordigers van de foto kring Velsen, zijn dank uitsprak voor deze perfecte organisatie, bleef men nog gerui me tijd bijeen, om eikaars foto's nader te bekijken en van commentaar te voorzien. Advertentie STEEDS VOORRADIG: alle maten zware kwaliteit (ook in meisjesmaten) KENNEMERLAAN 100-106 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Johannes H., z. van P. Ger- rits en L. A. Tieman; Franciscus J., z. van F. J. Scholts en H. Hessen; Johannes, z. van J. C. de Ruyter en A. H. Harkema; Ewald, z. van G. A. Oorsouw en M. G. Bilars; Margaretha, d. van G. Bestebreurtje en I. M. Raven; Hendrik, z. van T. Hansen en A. Beets; Erik M., z. van G. Kok en P. H. Massee; Nicolaas J„ z. van J. Hoogewerf en J. Koopmans; Gerardus Ch., z. van J. N. Arnts en W. C. Pineda; Louise E. M., d. van H. A. Duin en E. C. Kuijs; Herman A„ z. van P. Luitjens en R. de Vries; Gerarda M„ d. van G. van den Brink en A. E. J. Stoop; Theodorus J., z. van C. Numan en G. Th. Zonneveld; Paul W., z. van P. J. de Ruyter en J. de Roode. ONDERTROUWD: H. F. de Ruiter en A. Schellevisch; P. de Boer en C. A Meijer; C. Vellekoop en S. C. van der Wel, S. Ver mast en A. M. van Tunen, P. Welboren en C. C. Sprangers, C. Smit en A. M. Cana, N. van der Wel en A. van Oei, F. Dekker en J. F. van den Broek, C. Hoeben en A. E. de Groot. GETROUWD: H. J. van der Kolk en F. Berlee, J. Molenaar en J. van der Pal, J. Bosscher en C. A. M. Vrouwe, B. van den Berg en J. J. Nuijen, J. M. Admiraal en M. Slotemaker, M. Pleging en P. C. E. van Amersfoort. OVERLEDEN: G. W. van der Vossen, wed. van C. Klijn, 80 j.; A. M. Baume, echtg. van P. Brizee, 77 j.; F. C. H. Feijtes, wed. van P. H. E. Obdeijn, 90 j. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Het monster van Frankenstein". Zondagmiddag 14.30 uur: „De onzicht bare tegenstander". IJmond-problematiek. Nu de laatste tijd zoveel wordt gesproken en geschreven over de bestuurlijke indeling van het IJmond gebied en de behandeling van het wetsont werp tot bevordering van een evenwich tige ontwikkeling in de IJmond naar alle waarschijnlijkheid binnenkort zal plaats vinden, wil ik gaarne, als bewoner van één van de IJmondgemeenten, zo objectief mo gelijk, mijn mening aangaande een toe komstige bestuurlijke indeling, welke een oplossing moet inhouden voor de thans bestaande moeilijkheden, naar voren bren gen, onder mededeling, dat deze mening natuurlijk een zuiver persoonlijke is en niets pretendeert. Als mogelijkheden om tot een oplossing te geraken, worden algemeen de volgende genoemd: a. samenvoeging van Velsen, Beverwijk en Heemskerk. b. samenvoeging van Velsen-Noord, Be verwijk en Heemskerk. c. samenvoeging van Beverwijk en Heems kerk. d. een IJmond-Raad, zoals in voornoemd wetsontwerp gesteld. e. een IJmond-Raad, maar dan gemitigeer- der dan die in het wetsontwerp gesteld. f. toepassing van enige grenscorrecties tussen Beverwijk en Heemskerk. In de memorie van antwoord op het wetsontwerp laten de ministers van Bin nenlandse Zaken en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid doorschemeren, dat na instelling van een IJmond-Raad de 3 be trokken gemeenten waarschijnlijk zo naar elkaar toegroeien, dat men wel moet ko men tot 1 grote gemeente. Dit zou dus neerkomen op de mogelijkheid, gesteld on der a, echter niet nu maar in de toekomst. Over het algemeen is men in de IJmond en ook daarbuiten niet enthousiast over deze mogelijke oplossing. Velsen als sta tisch gebied verschilt zoveel van het dyna mische gebied waar Beverwijk en Heems kerk in liggen, dat juist hierom een samen voeging niet gewenst wordt geacht. Als be- 'langrijk bezwaar geldt ook het Noordzee kanaal, dat een harmonisch geheel immer zal tegenhouden. Er bestaat een tendens, om alleen een oplossing te zoeken voor de 2 gemeenten, die in het dynamische gebied liggen; in dit geval vervalt de mogelijkheid onder b Gisteravond vond op één der Waterloo terreinen in Velsen een proefwedstrijd plaats tussen twee Velser-jeugdelftallen, welke ontmoeting bedoeld was als een se lectiewedstrijd om te komen tot de samen stelling van het Velser Jeugdelftal, dat maandag op het Velsen-terrein te Sant poort slag zal leveren tegen het Haarlemse Jeugdelftal. De ontmoeting werd met 31 gewonnen door het in het groen gestoken A'-^èfftaï; dat vooral in de tweede helft een opval lende veldmeerderheid demonstreerde. Desondanks zou het groene aanvalsquintet zeker niet tot drie doelpunten gekomen zijn, als het niet de medewerking had ge had van doelman Geyteman (IJmuiden), die zeker twee doelpunten had moeten voorkomen. De B-ploeg kon het slechts tot één doelpunt brengen, maar het mag de B-aanvallers tot troost strekken, dat het het mooiste van alle vier doelpunten was: Het werd in de laatste seconden van de wedstrijd gescoord door de Velsen - speler Hoogzaad en was volmaakt onhoud baar voor de Stormvogels-doelman Vrij hof, die in deze ontmoeting een zeer be trouwbare indruk maakte. Zeer goed speelde ook het achtertrio der groenen, bestaande uit Reynders (VSV), Kistemaker (Stormvogels) en De Boer (Stormvogels). De handige Niemeyer van VSV had het tegen Kistemaker niet ge makkelijk, hetgeen nog in de hand ge werkt werd, doordat hij maar weinig goe de ballen kreeg toegespeeld. Hetzelfde geldt ook voor de VVB'er Stet. In de groe ne voorhoede viel vooral het spel van de wel zeer actieve Nat (Stormvogels) op en ook Martens (VSV), die met Spuls (IJmui den) voor de drie doelpunten zorgde, maakte het de B-verdediging lastig. De wedstrijd, die door een talrijk pu bliek werd bijgewoond, werd door scheids rechter Van Duyvenbode uitstekend ge leid. VERGEETACHTIG BEVERWIJK Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: autoped, capuchon, etui met rozenkrans, grijze sjaal, porte monnees, plastic boodschappentas, schep, vulpen, wit kinderschoentje, rijwieltas, inh. regenjas en pijpen, kindervestje, witte nylon handschoen, wit-bruin poesje, 3 gele rubber riemen, houten autoped, geruite boodschappentas, 2 plastic regenjassen en grondzeil, engelse duimstok, regenjas, he ren polshorloge, nylon blouse, hoofddoek, speelgoedhondje, zwarte ceintuur, metalen halsketting, fietspomp, bril, paar blauwe zwemvliezen, schepnet, bril met hoornen montuur, handpompje, rijwieltas, veldfles, regenkapje, plastic vulpotlood en arm bandhorloge. v s sVsv.\-M' <j v s< Drie Tsjechoslowaken, twee mannen en een vrouw, hebben de piloot van een tweemotorig chartervliegtuig tij dens een binnenlandse vlucht in Tsje- choslowakije gedwongen koers te zet- i i ten naar het vliegveld van Wenen. De drie passagiers hebben politiek asiel in Oostenrijk gevraagd. De piloot wil naar Tsjechoslowakije terugkeren. Het vliegtuig trok grote belangstelling van Oostenrijkse journalisten. bied is en dus niet voor annexatie in aan merking komt in de heersende opvatting, king komt in de heersende opvatting. We komen dus op punt c, samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk. In verga deringen d.d. 2 juni j.l. heeft de Raad van Beverwijk zich hiervoor uitgesproken, de Raad van Heemskerk heeft zich hiertegen gekant. Hoe is zo'n geheel tegengestelde mening nu mogelijk? Naar mijn idee wordt de zaak door Beverwijk en Heemskerk van 2 tegengestelde zijden bekeken. Beverwijk heeft zich immer ingesteld op fase-gewijze verwezenlijking van het streekplan voor de IJmond-Noord, welk plan was afgesteld op zuiver theoretische behoefte. Beverwijk heeft kosten noch moeite gespaard om ver wezenlijking mogelijk te maken o.a. door investeringen in kostbare tuingronden, door aantrekking van een grote staf van technisch personeel en ziet zich nu ge dwarsboomd bij de verwezenlijking van het plan Meeresteyn door Heemskerk, dat in afwijking van de gestelde fasen in het streekplan heeft gewerkt, rekening hou dende met de feitelijke woningbehoefte, door aankoop van niet zo kostbare weide grond ten behoeve van de woningbouw, door niet mee te werken aan het plan Meeresteyn vanwege te hoge investerin gen en bij gebreke van vervangende grond voor de in dit plan hun bedrijf uitoefenen de tuinders. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben het beleid van Heemskerk, dat, zoals gemeld, afweek van de gestelde phasen in het streekplan, ge sanctioneerd door goedkeuring van de uit breidingsplannen Poelenburg, de Oosterzij en Zaalberg, alsmede door goedkeuring van de kredieten, voor de uitvoering hiervan gevraagd. Houden deze goedkeuringen door Gede puteerde Staten een stilzwijgende herroe ping van het streekplan in? Erkennen Ge deputeerde Staten door voormelde goed keuringen, dat fase-gewijze uitvoering van het streekplan in deze tijd van bestedings beperking economisch niet verantwoord is? Moet de zelfstandigheid van Heemskerk, dat een leefbare gemeenschap is en dat in de laatste jaren een economisch verant woord beleid heeft gevoerd (getuige o.a. steeds sluitende begrotingen), ten offer vallen aan hét streven van Beverwijk om een utopisch en zeer kostbaar streekplan te verwezenlijken? Naar mijn mening niet. Gaarne zou ik vanwege het hierboven ge stelde, nog een zevende mogelijkheid wil len opnemen, n.l. een herroeping van het streekplan, dat, nu de behoefte aan wo ningen in het IJmond-gebied is gedaald aangezien de uitbreiding van Hoogovens, waarop het plan voornamelijk is afge stemd, traineert vanwege het conjunctuur verloop, niet is te verwezenlijken. Waarom een gemeenschap als Heemskerk kapot ma ken als er geen noodzaak toe bestaat? De Beverwijkse Raad ziet wèl een noodzaak, n.l. het volgen van het streekplan, maar wil blijkbaar niet erkennen, dat dit in deze tijd en onder deze omstandigheden niet mogelijk zal zijn. Als punt d wordt genoemd de IJmond- ."KayS?"aï# fh'SHSfe'Vetsfeiïtweip bedoeld, die echter bij niernand in de IJmond geliefd is vanwege de nog vérder gaande verzwak king der gemeentelijke autonomie, hetgeen het wetsontwerp inhoudt. Enige grenscorrecties, de mogelijkheid onder f genoemd, bieden naar men alge meen aanneemt, geen voldoende waarborg voor oplossing van de gerezen moeilijk heden. Rest nog de mogelijkheid onder e, een IJmond-Raad, die afwijkt van de in het wetsontwerp bedoelde, die gewijzigd wordt vastgesteld zodanig, dat de"gemeentelijke autonomie minder wordt afgezwakt en die voor de respectievelijke gemeentebesturen de mogelijkheden openhoudt om voor de eigen bevolkingsgroepen die voorzieningen te treffen, die ze nodig hebben en die per gemeente een eigen karakter dragen. Resumerende kom ik tot de conclusie, dat een wijziging van het streekplan voor de IJmond-Noord, zodanig, dat het gewij zigde streekplan is afgestemd op de nu aanwezige woningbehoefte, die vanwege het dalende conjunctuurpeil wel enige jaren op hetzelfde niveau zal blijven, als mede een IJmond-Raad, die afwijkt van de in het voormeld wetsontwerp gestelde en op diverse punten meer zal overlaten van de gemeentelijke autonomie, de beste op lossingen zijn voor de moeilijkheden, die in de IJmond bestaan. Een uitvloeisel van deze beide oplossingen is, dat Heemskerk onafhankelijk zal blijven bestaan, iets wat ik en zeer vele, zo niet alle Heemskerkers met mij, ten zeerste wensen. Ik hoop dat de oplossing, die binnenkort te verwachten is, zulks zal inhouden. Heemskerk, 5 juni 1958. P. BISSCHOP Advertentie In een zaterdag in Parijs gehouden ver gadering onder leiding van haar president Julius Helfand tevens president van de Newyorkse bokscommissie heeft de wereldcommissie voor de beroepsboks- sport zich akkoord verklaard met het uit treden van de Nationaf'Boxing Association, waarbij alle Amerikaanse staten, behalve New York, zijn aangesloten. Helfand ver klaarde dat de N.B.A. de reglementen van de wereldcommissie had overtreden. De lijst van wereldkampioenen en hun uit dagers werd door de wereldcommissie als volgt samengesteld: Vlieggewicht: wereldkampioen Perez (Arg.), uitdagers Arias (Venezuela) King- petch (Thailand) en Martin (Spanje). Bantam: wereldkampioen Halimi (Fr.), uitdagers Macias (Mexico), d'Agata (Ita lië) en Lopez (Mexico). Veder: wereldkampioen Kid Bassey (Ni geria), uitdagers Moore (V.S.), Hamia (Fr.) en Jorgensen (V.S). Licht: wereldkampioen Joe Brown (V.S.), uitdagers: Loi (Italië), Lane (V.S.) en Rosi (Italië). Weiter: titel vacant, kandidaten: Akins (V.S.), Marlinez (V.S.) en Logart (Cuba). Midden: wereldkampioen Ray Robinson V.S.), uitdagers Basilio (V.S.), Fullmer (V.S.) en Humez (Fr.). Halfzwaar: wereldkampioen Archi Moore (V.S.), uitdagers Johnson (V.S.), Anthony (V.S.) en Schöppner (Did.). Zwaar: wereldkampioen Floyd Patterson (V.S.), uitdagers Machen (V.S.), Folley (V.S.), Pastrano (V.S.) en Harris (V.S.). JEF LAHAYE. Jef Lahaye is als negende geëindigd in een wegwedstrijd voor pro fessionals, die in de omgeving van de Bel gische plaats Bierbeek werd gehouden. Hij bereikte de finish in dezelfde tijd als de winnaar Jos Schils, die de 175 km in pre cies 4V2 uur reed. WIERSTRA-MENAGHOUL. Een ploegen- stayërswedsirijd, in Bielefeld voor 3000 toe schouwers gehouden, werd gewonnen door de Duitsers Jakobi en Huwendiek, die 109.535 km aflegden. De tweede plaats was voor de Westduitse combinatie Otte-Burrey (108.690 km). De Nederlanders Wierstra en Menaghoul eindigden als derde (108.021 km). BERNARDO RUIZ. De Spanjaard Ber nardo Ruiz is winnaar geworden van de Ronde van Zuid-oost Spanje. Manzaneque zegevierde in de laatste etappe, een tij ij d- rit over 30 km nabij Murcia. KUZNETSOV. Tijdens atletiekwedstrij den in Leningrad heeft de Russische re cordhouder Vladimir Kuznetsov het speer werpen gewonnen met een worp van 80.08 meter. Dit is de beste prestatie van het jaar op dit nummer. KASZAS. De Hongaarse voetballer Kaszas is gecontracteerd door de eerste klasser Espanol uit Barcelona. Kaszas was lid van het juniorenelftal van Hongarije en hij wordt door de kenners als een toe komstige Puskas beschouwd. Hij heeft een contract van drie jaar met Espanol. DRAVERS. Aan de Grand Prix de l'Ex- position, de vijfde draverij in het Europese kampioenschap draven 1958, die op 15 juni in Brussel wordt gehouden, zullen de vol gende Nederlandse dravers deelnemen: „Forges" (stal Arctic), „Sirona" en „So- rento" (beiden N. J. Bloemsaat) en „Ro land" (C. N. Silver). FINLAND—HONGARIJE. Het Hongaars voetbalelftal speelde in Helsinki een offi cieuze interlandwedstrijd tegen Finland. De Hongaren wonnen met 51. Ruststand 1—0. Totaalaanvoer De hal zag vanmorgen 2500 kisten in totaal aanvoeren, waarvan 475 schelvis, 70 wijting en 80 gul met kabeljauw, 110 koolvis, 85 haai en 20 ponen, 300 makreel en 400 schol, 100 kleine kistjes haring en 45.000 kilo tongen plus 400 kisten schol. De Amsterdam leverde hiervan (van 28 mei) 280 makreel, 350 schelvis, 100 kool en 60 wijting met 85 haai en 150 stuks stijve kabeljauwen plus 100 kleine kistjes haring. De KW. 28 had bovendien 125 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 60 varia en de rest van de aanvoer werd door de kleine vaart verzorgd, die met 27 vaartuigen vertegen woordigd was. Voor het buitenland De buitenlandse handel nam vanmorgen de grote tongen af tegen f 2,80f 3 en betaalde voor de grootmiddel van f 2,80 f 2,90 de kilo, terwijl de kleinmiddel- tongen weg gingen voor f 2,40f 2,50 en de enen verkocht zijn voor f 2,25f 2,40 en de slips voor f 1,90f 2. De grote-, middel-, zet- en één-schol ging tegen f 3f 46 van de hand en de regels grote kabeljauwen werden voor export verhandeld tegen f 72f 64, terwijl voor de regels kleine f 48f 49 kwam. De kisten kabeljauw deden f 94. Voor het binnenland Grote schelvis ging het binnenland in en is betaald met f 26f 30, terwijl de grootmiddel van f 27—f 30 opbracht en er voor de kleinmiddel van f 27f 32 kwam. De pennen haalden vanmorgen van f 24 f 31 en voor de braadjes is van f 26—f 27 de kist betaald. De wijting ging weg tegen ■f 31f 37 en de grote gullen voor f 35 f 33, terwijl de middel en kleine gul ver kocht zijn voor f 26f 24 en f 24f 25. Zwarte kool maakte f 56f 60, terwijl kool 1 f 24f 35 haalde en kool 2 f 17 f 18. Voor de witte kolen kwam van f 68 f 72 de kist van 125 kilo en haai bracht het tot f 13f 15 met f 32f 42 voor de schol 2 en f 18f 26 voor de drietjes. Dichte makreel maakte f 28f 35 en gestripte f 24f 27, terwijl de paapjes f 20 opbrachten en de haring f 30. Iets beter De visserij werd woensdag om de Noord iets beter, hoewel de vangsten nog steeds matig bleven: 125 a 275 manden haring, makreel, kool- en schelvis. Op de kust bedroegen de vangsten 200 a 160 kilo tong en 20 a 15 manden schol per etmaal, bij de boei 12 werd 380 a 500 kilo tong per etmaal buitgemaakt plus een paar mand jes tarbot. Op 't Zand bedroeg de buit 40 a 30 manden gul en schelvis met 10 tot 12 stuks kabeljauwen. Het buiten „Waterland" zal zondagmid dag geopend zijn voor het publiek met het oog op de dit jaar wel uitzonderlijk mooie bloei van de rododendrons. De ope ningstijd is van 26 uur des middags en alleen het hek aan de Rijksstraatweg is geopend. Een kleine gift voor de restau ratie van de oude Velsense Engelmundus- kerk is zeer welkom.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3