Na maandag rijden Mooi kruispunt wij rond Culturele vorming Houd de dief! KERKDIENSTEN Beverwijk in juli residentie van jonge aardbeienkoningin Fa. De Vilder Uw bril klaar terw!jl u wacht 5 De medische verzorging tijdens het weekeinde De jeugd musiceert Jeugdconcerten van de NCRV Velsens wfelpeii-toernooi werd gezellig feest J. DE B3ER - Mr. Opticien Wasmachines - Centrifuges Volgende week voetbal in IJmondverband Ledenvergadering van DWS akkoord met fusie BVC „A msterdam" nog niet geheel gewonnen Gymnastiekdemonstratie in het Burgemeester Rijkenspark Fa. DE VILDER voor al uw electrisch werk, zowel klein als groot Fotografeer ze! Jeugdweeklawijt Dure eerste peulen K inder kerkdiensten Papierfabriekers geslaagd voor EHBO ZATERDAG 7 JUNI 1958 Kennemer Lantaarn Ieder land kent zijn schoonheidskoningin en ook is het steeds meer de gewoonte geworden om een lieftallige dame tot koningin te verheffen omdat zij dan een bepaald produkt, of het nu tandpasta is of koffie, kan propageren. Beverwijk heeft gemeend ook niet achter te kunnen blijven in de koninginnen-rage en is sinds enige dagen in het bezit van een achttienjarige aardbeienregentes en haar twee charmante hofdames. Haar zachtaardig bewind zal echter niet zo lang duren. Van 5 tot en met 8 juli zal zij de meest aanbeden en waarschijnlijk de meest besproken vrouw in Kennemerland zijn. Na deze voor haar enerverende dagen zal zij het koninklijke kleed echter weer moeten afleggen en zal zij weer gewoon Agnes Kuiper zijn, ser veerster in de koffiekamer van de MEKOG. Het -fficiële prc~ra~ima van haar ko ninklijke doen en laten kon nog niet door het hof worden meegedeeld. Dat laat het protocol niet toe. Wel staat vast dat zij tijdens de eerste dag van haar feestelijk regime door het voltallige college van Burgemeester en Wethouders aan de grens van Beverwijk met de nodige eerbied en plechtig ceremonieel zal worden ingehaald. Daarna zal koningin Agnes haar schreden .richten naar de veiling, waar zij, zo heeft zij te kennen gegeven, zich van grote hoe veelheden aardbeien zal voorzien. Voorts zal Hare Hoogheid zich naar het sanato rium „Heliomare" in Wijk aan Zee be geven om de patiënten op te fleuren met haar aanwezigheid. Waar chijnlijk zullen daar ook met kwistige hand aardbeien worden uitgedeeld hoe kan het ook anders als er een heuse aardbeienkoningin op bezoek komt. De kortstondige regering van Hare Ma jesteit zal worden besloten met een groots aardbeienbal, waar koningin Agnes zich ongedwongen tussen de danslustigen zal begeven. Bovendien zal zij zich, als het haar behaagt, eveneens op de dansvloer wagen. Bij al de bezoeken die zij zal afleggen zal zij zich niet aan een bepaald en vast- omschreven schema houden. Her en der zal Advertentie cfoaagtU een t No. 8 PRESBYOPIE Uit voorgaande advertentie is duide lijk gebleken, dat presbyoop-ogen ont staan door vermindering van het accommodatievermogen bij het ouder worden. Dit is geen eigenlijk gebrek, maar vertoont zich in alle normale ogen op ongeveer 45 jarige leeftijd en schrijdt geregeld voort; maakt daar door gemiddeld van 24 jaar een nieuwe bril nodig om het tekort aan brekingsvermogen van de ooglens te hulp te komen. Bij de grote inspan ning van het accommodatie-vermogen (niet tijdig uw ogen laten onderzoeken) ontstaat gezichtszwakte. Dit openbaart zich in vermoeidheid en pijnlijkheid, na betrekkelijk weinig inspannen der ogen. (Wordt vervolgd). GOUDA ZWIJNDRECHT K. 1i«ndaw«g 12 Paisags 3 IJMUIDEN - Kennemerlaan 92 IJMUIDEN Dokters Uitsluitend in spoedgevallen, van zater dag 1 uur tot het spreekuur van maan dagmorgen te raadplegen de artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953 en J. Mac Daniël, Genestetlaan 4, tel. 4203. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsen- straat 3, tel. 5259 en mevrouw. M. Bak ker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duin- vlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 02510 3745. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zand voort,Bornstr. 43. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK-UITGEEST Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: N. T. W. Karsemeyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513 215. Bovendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hek man, Hoofdstraat 236, tel. K. 25608510 te raadplegen. Apotheken Elswoutapotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 250016760 en Sant- poortse apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145, tel. K 25608249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden-Oost, Driehuis en Sant poort: zuster Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398; voor IJmuiden en IJmuiden- Oost: zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504 en voor IJmuiden-Oost, Velsen en Velsen-Noord: zuster Gomes, Leeu weriklaan 39. CASTRICUM Dokters Van zaterdagmiddag 2 uur tot maan dagmorgen 8 uur: dr. H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, tel. 2289. Wijkverpleging Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 u.: zuster Boots, Kon. Juliana- straat 14, telefoon 2544. Verloskundige Mevrouw Scholten—Kloes, Vinkenbaan no. 8, telefoon 2590. Apotheken Apotheek 'Ouwerkerk is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. zij opduiken om de loftrompet te steken op de aardbei, en dat is wel het be langrijkste om vreugde en zon te bren gen in de harten, niet alleen in die van de Beverwijkers, maar waarschijnlijk ook in die van de overige IJmondenaren. Bij al deze activiteiten zal zij worden bijgestaan door haar al even beminlijke hofdames: Tiny Hoogland uit Velsen- Noord en de zestienjarige Marie Christina Schierbeek, evenals haar vorstin uit Be verwijk. Waarschijnlijk zal niemand de koningin haar kortstondige regering mis gunnen, want zij werd gekozen door het volk en wel door ongeveer tweeduizend kiezers uit de IJmond. Voor de jeugd door de jeugd, dat is het devies van de NCRV bij de samenstel ling van de Jeugdconcerten, welke onder redactie staan van mevrouw Akke de Vries, muziekpedagoge. Zij laat de jeugd zelf voor de microfoon optreden en stimuleert naar vermogen zo veel mogelijk het gemeenschappelijk musi ceren. Dat zelf doen werkt aanstekelijk! In ver schillende steden van ons land zijn, mede naar aanleiding van die uitzendingen, jeugdorkesten opgericht of bestaan daartoe ernstige plannen. Ook bestaande ensembles en school- orkesten komen natuurlijk in aanmerking om hun prestaties voor de microfoon te laten horen. Zo zal dan donderdag 19 juni aanstaande wederom de gelegenheid worden gegeven aan het Jeugdkorps van de IJmuider Har monie onder leiding van Jan de Groot, een jeugdconcert voor de NCRV te verzorgen. Scholieren, die dit jeugdconcert willen bijwonen, worden daartoe door de NCRV gratis in de gelegenheid gesteld. Zij kun nen een toegangsbewijs afhalen op zaterdag 14 juni en woensdag 18 juni tussen 14 en 18 uur, bij de heren: H. Hilberts, Konings weg 40, Velsen-Noord en T. Sinjewel, En- gelmundusstraat 24, IJmuiden-Oost. De uitvoering wordt gegeven in de Gere formeerde kerk, Koningsweg, Velsen- Noord. In verband met de opname gaat de kerk open om kwart voor acht en wordt de jon gelui verzocht om uiterlijk acht uur aan wezig te zijn. Het concert begint om acht uur en duurt tot onèdv'éër tien* ütif. De jongste Velsense voetballertjes heb ben een heerlijke dag gehad tijdens het welpen-voetbaltoernooi. Het ging er echt toe, want het toernooi werd geopend met een grootse vlaggenparade, die gevolgd werd door het vlaghijsen onder het spelen van het Wilhelmus. Toen stelden alle voet ballers zich op, echter niet om zich met el kaar te meten. Dit gebeurde alleen maar ten gerieve van de fotograaf. De verenigin gen, die de eerste, tweede en derde prijs in de wacht sleepten krijgen een over zichtsfoto van hun elftal. Bovendien kreeg VSV a, die kampioen werd in dit toernooi een grote pyramide met een klein voet ballertje er op. In poule B ging een derge lijke prijs naar Velsen b. De resultaten waren: Poule A: VSV aVelsen a 30, Storm vogels aWIJ a 12, Stormvogels a Terrasvogels a 30, Velsen aWIJ a 20, VSV aTerrasvogels a 10, Stormvogels a —Velsen a 2—3, VSV a—WIJ a 4—0, Vel sen aTerrasvogels a 50, VSV aStorm vogels a 30, WIJ aTerrasvogels a 20. Poule B: Stormvogels bSVIJ a 20 Velsen bWaterloo a 00, VSV b—Storm vogels b 12, Waterloo aSVIJ a 12, Stormvogels bWaterloo a 00, VSV b Velsen b 01, Velsen bSVIJ a 20, VSV bWaterloo a 00, Velsen bStorm vogels b 0—0, SVS b—SVIJ a 0—0. In de poule A gingen de prijzen naar VSV a, Velsen a en WIJ a. In poule B. waren de prijzen voor Velsen b, Stormvo gels b en Waterloo a. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Tel. 7X19 Op verzoek ontvangt u thuis een keurcollectie brilmonturen Advertentie koopt men bij de vakman. Veilige aansluiting en goede service. Velserduinweg 173 Betaling in overleg. Telefoon 4402 Op 13 juni om 19.30 uur zal op het sport veld „Watervliet" in Velsen-Noord een voetbalwedstrijd plaats hebben tussen een Beverwijks en een Velsens amateur-elftal. De opstelling van het Beverwijkse elftal is als volgt: Doel: Aardenburg (DEM); r.achter: Le- jeune (Kennemers), 1. achter: De Winter (Wijk aan Zee); r.midden: Wolterman (Be verwijk), spil: Minneboo (J.) (Beverwijk), l.midden: v. d. Sluis (Kennemers); r.buiten: Mosk (F.) (Kennemers), r.binnen: Zonjee (DEM), midvoor: Bakker (DEM), l.binnen: Bol (Wijk aan Zee), 1. buiten: Mosk (J.) (Kennemers). Reserves: De Blok (Wijk aan Zee), Piro- vano (spil), Horeman (Kennemers), Seyse- ner (Wijk aan Zee). SPREEKUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Velsen heeft op maandag 9 juni 1958 geen spreekuur. De buitengewone ledenvergadering van DWS heeft zich donderdagavond in een kortstondige bijeenkomst unaniem ak koord verklaard met het gevoerde be stuursbeleid inzake de fusiebesprekingen met de BVC „Amsterdam". Na een wel overwogen redevoering van voorzitter Jansen aarzelde men geen moment zonder één stem tegen verdere bespre kingen voort te zetten. Bij Amsterdam zal het heel wat meer moeite kosten om de amateurs en de contractspelers voor een combinatie te winnen. Tot laat in de avond waren de heren bijeen; een gedachtenwis- seling, die hedenavond zal worden voort gezet. Zoals de zaken er nu voorstaan hebben DWS en Amsterdam principieel overeen stemming bereikt over de samenbunde ling der krachten. Het bestuur van de „Zwarte Schapen" zal zich nu op korte termijn los moeten maken van de n.v. welke DWS onder geen enkel beding in de op te bouwen constellatie wenst te hand haven. De kardinale punten, die tot een samen gaan van beide verenigingen hebben ge leid, zijn in korte trekken als volgt samen te vatten. DWS blijkt de laatste jaren steeds onmachtiger om de gebrekkige ac commodatie aan de Spaarndammerdijk ren dabel te maken. De gelden, destijds uit de eigen voetbalpool verkregen, slinken on rustbarend en zoals voorzitter M. Jansen het uitdrukte, had de vereniging binnen enige jaren onherroepelijk voor een fail lissement gestaan. Bij Amsterdam speelt hoofdzakelijk het gebrek aan een gezon de basis, wat spelersmateriaal betreft, een rol. Men heeft ruiterlijk erkend, dat het gestelde doel bij de oprichting in 1954 niet aan de verwachtingen heeft voldaan, getuige de voortdurende degradatiestrijd, die de „Zwarte Schapen" de laatste ja ren hebben gevoerd. Om een afglijden naar het tweede plan te vermijden, werd een mogelijke fusie als enig redmiddel ge zien. Beide verenigingen stellen er nadruk kelijk prijs op te verklaren, dat hier niét van een „koop" door DWS sprake is. Om streeks 20 juni hoopt men de zaak rond te hebben. Voordien zullen echter nog héél wat details aan diepgaande besprekingen moeten worden onderworpen. Dinsdag 10 juni heeft in het Burgemees ter Rijkenspark een grote turnuitvoering plaats. Hieraan wordt deelgenomen door T.V.S., de Christelijke gymnastiekvereni ging Fit en de r.-k. turnvereniging Velsen. De deelnemers komen om 6.30 uur bij een in de Brinkgrevelaan en begeven zich dan na een mars door het dorp, voorafge gaan door muziek, naar het Burgemeester Rijkenspark. Collecte Gezamenlijke Militaire Fondsen in Velsen De opbrengst van de collecte voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen, die in Velsen werd gehouden, bedraagt 1551,50. Advertentie VELSERDUINWEG 173 - TEL. 4402 Erkend P.E.N.-installateur Maandag beginnen de grijze toerbussen van de NZH weer met hun zomerse cruises door Kennemerland en wij zullen ze in IJmuiden ook weer zien komen, vol sightseeërs, die genieten van de ontzaglijke wijdheden, die kanaal en sluizen kunnen leveren. Wie tegen de avond wel eens een ommetje langs het kanaal maakt, zal begrijpen wat ik met die wijd heid bedoel: als het zilveren licht daar over het water schampt en een zonnebaan zich van het havenkantoor tot de oever uitspreidt, is IJmuiden op zijn mooist en krijgt het drukke bedrijf der scheepvaart de aanblik van een zo serene rust, dat de mens er uren naar kan kijken. Maar goed: de NZH gaat daar ook van laten genieten tussen 9 juni en 20 septem ber. Ook van de Velser tun nel trouwens, want dit is een erkend genoegen voor de toe rende vakantieganger, lijkt me zo. De route loopt van de tunnel „langs het Noordzee- kanaal", waarmee ik maar tevreden wil zeggen, dat een hint dezerzijds om die sluis- weg te gebruiken dus is aan vaard. Vandaar naar de „siemes- foor", door Driehuis naar het Bloemendaalse openlucht theater, langs Zeeweg naar Zandvoort, door Bentveld en Aerdenhout - en dan tenslot te na zestig kilometers terug op het eindpunt. Voor diegenen, die eens een keer mee willen geef ik de vertrektijden van het Haarlemse Stationsplein vlak bij de bus uit IJmuiden: 10.05 en 14.05 uur. Duur on geveer drie uur. En dat voor een enkele rijksdaalder, kin deren half geld. Waarbij in begrepen toegang tot het openluchttheater en het cir cuit van Zandvoort. Als straks het verband er it gaat moet u eens komen kijken, hoe mooi dat nieu we kruispunt van de Hage- lingerweg er uit komt te zien en hoe heerlijk alle vroegere schoonheidjes daar voor de Grootmoloch van het verkeer moesten wijken. Alle lieve bloesemende kastanje boompjes: foetsjie. Het is na tuurlijk fijn en mooi, dat dit kruispunt nu eindelijk v-.n een onoverzichtelijk sluip weggetje veranderen gaat in een moderne strada, waar men kind noch kraai kan ra ken in een automobiel, tenzij men het koppetje niet bij de arbeid heeft, maar aan de andere kant word* het er wel een strenge en zakelijke boel. Als straks het viaduct bij het Delftplein klaar is en de autobestuurderen stormen van alle kanten Santpoort binnen - welaan vrinden, dan Er zal deze zomer meer dan ooit tevoren door zoe kertjes gekeken en aan sluitertjes gekomen wor den, want het fotografe ren is nog lang niet aan het eind van zijn invloed op de mensheid. Het aan tal fotowedstrijden neemt derhalve ook hand over hand toe en ik zou ze niet graag allemaal de kost geven, die er deze zomer op uit trekken met „kleinbeeld" of box ten einde een gooi te wagen naar de eerste prijs in een fotokamp. Gaat het dan meestal om een merk scheermes jes of een bepaald soort rolfilms, bij de PWN, die voor hele stukken Noord holland het water uit het duin puurt, is het begon nen om de schoonheid zonder meer en dat maakt de door dit bedrijf uitge schreven wedkamp om de schoonste fotokiek zo aantrekkelijk. „Dit vind ik het mooiste plekje in de Provinciale Duinen" is het motto, dat mij een beetje te lang is voor het mooi en men kan instu ren tot 1 september, als men amateurfotograaf is. Want voor beroepslieden is het taboe. Ieder mag drie plaatjes inzenden tot een maximaal formaat van 18 x 24. Het gaat om 150 als eerste prijs plus een aantal andere waar debonnen en Jan Wolf slag en Kees Hana zitten in de jury, zodat u er op kunt rekenen oordeelkun dig beoordeeld te worden. Vat uw paraattas, vrin den en gaat de Provincia le duinen in, richt de lens waagt een kans. Volgende week gaan 2123 jonge Velsenaren een stukje levensvreugde beleven dat er zijn mag zij gaan Mozarts miniatuuropera „Bastien en Bastienne" meemaken in het Pa tronaat, welk fijn miniatuurtje woensdag en donderdag de hele dag in „doorlopende voorstelling" draait in het Patro naat. Het feest gaat uit van de zo sympathieke Stichting Culturele Vorming Schooljeugd Velsen en tussen half tien en half vier zullen vele scholen op die dagen hun vreugde beleven aan dit stukje vrolijkheid van een tweetal gelieven, die elkaar niet krijgen, maar elkaar aan het eind toch krij gen, omkleed door de precieuze muziek van Wolfgang Ama- deus. Dat er volledige aandacht van de kinderen gevraagd wordt, hoeft geen betoog en dat de Culturele Vormers van harte op hun medewerking hopen te mogen rekenen, hoeft eigenlijk niet eens vermeld te worden. Dat zal, gezien de vorige ervaringen, wel gaan. In het duister van een de ler voorjaarsnachten sloeg de hond van een bekend Santpoorter plotseling zo'n hoge en verontwaardigde toon aan, dat bazin en baas zich ijlings uit de sponde wierpen en met de voorradi ge lichte wapens getooid de vermoede insluiper tegemoet marcheerden. Maar deze had reeds zijn schreden gewend, waaruit blijkt hoe nuttig een hond is, nog daargelaten hoe lief hj) kan zjjn. Even later vervoegde zich een agent aan de deur, die een gedaante uit het tuin hekje had zien verdwijnen, welke hij omschreef als een „floeperd", hetgeen in vak termen neerkomt op een po tentiële inbreker, die zijn plan echter niet ten uitvoer heeft gelegd en dus ook niet te vatten is. Of hij - de agent - even mocht bellen voor de briga de. Dat mocht, al maakte de heer des huizes de opmer king, dat men in het alge meen beter achter voort vluchtige floepers kan aan trekken dan aan bellen kan trekken teneinde te telefone ren. AS' De brigade was snel ter plaatse en kamde de omge ving hevig uit, zonder enig resultaat, zodat zij zich be droefd terugtrok en ook de echtelieden legden zich na al deze alteratie babbelend te bedde. De volgende ochtend echter ontwaarde mevrouw in haar nette voortuin twee onmiskenbare voetafdruk ken, weshalve zij op haar beurt de politie belde en de vondst mededeelde. „Direct afdekken mevrouw", luidde het ernstig parool en me vrouw deponeerde behoed zaam een kartonnen deksel over de bewijzen, die kort daarop door ernstige mannen omringd werden en zowel in de lengte, breedte als diepte opgemeten. Hetgeen een fraai gezicht was voor de toegestroomde Santpoortse jeugd, die niet ophield zich te verlustigen in dit driftige stukje speurders- werk. Des avonds kwam de ont knoping in de vorm van een telefoontje van politiële zij de: een der brigadeleden was des nachts wat diep in het tuintje weggezakt en het wa ren zijn voetprenten geweest. Het kan gebeuren. Toch is ben ik maar weer blij, dat er tenminste enige doktoren en een apotheek bij de hand zijn gelegen om desnoods in te grijpen. Overigens, heus, alle on verdachte lof voor de oplos sing van dit geval - het is een lange omrit door de Westindische wijk van Sant poort, waar thans de bus zich door allerlei smalle straten wurmt en het verkeer hape rend voortgang vindt, waard. Maar van die boompjes vind ik het weer jammer. Moderne lantaarn palen kunnen daar maar moeilijk tegen concurreren. Zoals ge hebt gemerkt zijn er enige ouders verontrust geraakt over het vrolijk la- wijt, dat onze ten einde spoedende en tot fraaie saamhorigheid geleid heb bende Jeugdweek, waar de heer Kwakkel zoveel vro lijkheid door heeft gedaan, woensdag begeleidde. Zij zeiden, dat hun kinderen niet konden slapen van de horden tamboers en pijpers, die onder hunne vensteren doortrokken en dat de sprui ten met klamme voorhoofd- Ls slapeloos terneerlagen, rich telkens weer ontrukkend aan de lakens om met bleke gezichtjes door de ramen te loeren. Tja, zo moeilijk is het soms om ouder te zijn. Ik weet dat en ik voel ge heel mee. Maar om de Jeugd- wekers niet te zeer te depri meren onder hun verant woordelijkheid heb ik hier voor u een juichkreet van meneer M. K„ die ziek ligt en niettemin erg genoten heeft van het geruis aan zijn sponde. Hij begrijpt de moeilijkhe den van de kinderen en der- zelver ouders volkomen, maar vindt het voor die ene avond niet zo heel bezwaar lijk, want ach zegt hij: ik achtte het een mooi lawaai die woensdagavond en mijn fikse ziekte is er echt een weinig door opgeknapt. Twee injecties op die dag maakten het hem niet gemakkelijk de kop er voor te houden en bo vendien was zijn dochtertje die dag jarignou, in eik geval was het lang niet zo feestelijk als andere jaren, maar het vrolijk lawijt in de avonduren maakte alles weer een beetje zonniger. En dat is voor hem heel veel waard geweest, zegt hij. Waarvan acte ten overstaan van ver ontruste ouders. De eerste Wijker peulen brachten vrijdag aan de vei ling Kennemerland een hoge prijs op: 2.90 per kilo. Lust u ze al? het sneu van al die naarstige arbeid en een beetje fijn voor die gestalte. Hoewel: ze krijgen hem nog wel eens. Tot dan adviseer ik de Sant poorters hunne huizen met zeven zegelen te sluiten. Lampenier Zondag 8 juni IJMUIDEN: Ger. gemeente, Cultureel gebouw, 10 en 17 uur kerkdiensten. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 19 uur: ds. IJzerman. Geb. v. Chr. Belangen, 10 uur: de heer H. Remiëns (Jongerendienst). Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg, 18.45 uur: ds. Joh. Bronsgeest. Jeugdkapel 10.15 uur: de heer G. J. Kwakkel. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen; 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Stranddienst met ds. W. Diepersloot, 9 uur. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 en 20 uur bijeenkomsten o.l.v. de heer J. J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, zaterdag 19 uur: algemene voorbereiding, zondag 8 uur vroegmis, 9.30 uur hoogmis (aannemen) en 16 uur vespers. Dinsdag en donderdag 9 uur Heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst, 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, ds. J. W. Weenink. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, 19 uur: kerk dienst. Jeugdgebouw 10 uur: de heer W. Kwak. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. E. Zijlstra, 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, dc heer J. B. Assendorp, 10.30 uur. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. Sevensma woensdagavond marktplein openlucht samenkomst met Th. Dikkes, 20 uur. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.30 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. A. Dronkers, 19 uur: ds. G. Snij ders. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vrfje Evangelisatie „Emanuël". gem. ver gaderlokaal Smidt v. Gelderstraat, 10 uur: de heer J. Oosterweller. BEVERWIJK: Maranatha, geen opgave. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman, 19.15 uur: ds. F. C. Willekes. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer J. Godthelp. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. P. G. van der Voet van Emmen; 11.30 uur: zondagsschool. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst', 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. A. C. van Nood van Velsen; 7.30 uur: ds. C. Mak van Rhoden. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.15 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Kerkplein, 8.45 uur: ds. C. Mak van Rhoden; 17 uur: kand. v. d. Meulen, van Amsterdam. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch, 9 uur: ds. Willekes van Beverwijk. Geref. Kerk, 10.30 uur: ds. A. Pos van Haarlem, 17 uur: ds. C. Mak uit Rhoden. Kerktent Bakkum (herv. dienst), 9 uur: ds. P. Salm. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. Mulder, 19 uur: ds. Van Willenswaard. Adventskerk (ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. Ter Steege. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. D. H. Bies- ma, 15 uur: prof. W. Kremer. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15.15 uur: ds. P. Lok. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Bethlehemschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref Evang zondagsscholen, Groen van Prinstererschooi 10.45 uur: Ichthusburchi 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Herv. Kinderkerk IJmuiden-Oost, Em- maschool, 10 uur; Theo Thijssenschooi 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat. 12 uur, -5 t/m 8 j De cursisten-personeelsleden van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen, die het afgelopen seizoen hebben deelgenomen aan de door dokter J. Kool stra, bedrijfsarts van de BedrijfsgeneeS kundige Dienst „Wijkermeer", hebben don* derdagavond in het gebouw „Concordia" hun examens afgelegd. Examinator was de bedrijfsarts van de Hoogovens, de heer W. H. Geursen. Van de zeventien kandidaten werd er één afgewezen. De geslaagden zijn de heren: W. v. d. Berg, J. A. Dekker, H. A. v. Diggelen, J. W. Duin, W. v. Dijk, M. J. v. d. Kooi, J. C. v. d. Lem, Th. Mulder, C. U. Nunnink, P. C. Nijssen, J. W. Stalknecht, L. B. Steen- meyer, A. A. Stuur, J. Verschuren, M. J. Vergouw en S. H. v. Diggelen. Laastge- noemde is niet aan het bedrijf werkzaam. Advertentie UW KOSTUUM binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging. OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7