/Uda. ELECTHOLUX de koelkast Vanmorgen in de vishal en op zee Visserij-varia van gisteren ZATERDAG 7 JUNI 1958 Eiland in de zon Ieder schot is dodelijk Bestorming van de A lamo De grote bluf Vraag naar aardbeien op de Beverwijkse markt Liquidatievergadering „Renate Leonhardt" „Clyde" met „Pacific Wind" op weg naar Halifax Aanvaring in Nauw van Calais Pastoor P. C. Vollebrecht feestelijk ingehaald Verandering in verordening die voorziet in schade gevallen „The Viking" maakt goede vorderingen Om de schaaktitel van midden-Kennemerland Loods van Avasaka lette niet voldoende op Aanvaring in Noordzee kanaal het gevolg Geel Zwart-supporters hebben seizoen besloten Tafeltennis en schaken voor Plaatwellers Zomerbridge van „De Jump" Gaat u met vakantie? DE BEURS Stormvogels wint V eteranen-toernooi Kinderoperette „Vides" onder zomerse bladerdak Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 2 tot en met 6 juni v2 4 3V2% Staffellening 1947 4 (Thalia) Naar de fraaie roman van Alec Waugh is de film „Eiland in de zon' gemaakt, waarin de tegenstelling blank bruin, het probleem van de rassenscheiding aan de orde komt. Het is een goede film met mooie acteerprestaties en een interes sant gegeven, waard om er kennis van te nemen. Ofschoon de film aanvankelijk niet meer lijkt dan een detective onthult ze al spoedig de politieke en sociale conflie ten, welke de spanningen veroorzaken op een denkbeeldig West-Indisch eiland onder Brits bestuur. Ze loopt tot maandag. Dan komt er amusement in de vorm van een fantasie der toekomst, waarin ook heel wat spanning heerst wanneer onzichtbare machten ruimtereizigers met vernietiging bedreigen. Donderdag komt een herverto ning van de niet bepaald gezonde Franse film „De drift in het bloed". Een zoge naamde eerlijke probleemstelling van veel sensitiviteit en erotische complexen. (W. B.-t heater) De historie herhaalt zich in dit theater waar de revolvers knal len en ieder schot dodelijk is. Dat is voor al het geval tot en met zaterdag. Op het witte doek verschijnt dan „Ieder schot is dodelijk." Een bende onder aanvoering van., de sheriff oefent een verschrikke lijke terreur uit in het stadje Cascade. De burgemeester van dit plaatsje ziet zich voor de weinig aanlokkelijke taak ge steld om hier maar een einde aan te ma ken. Het gevolg: tal van verwikkelingen die worden opgelost met een stortvloed van revolverschoten, soms dodelijke scho ten, maar altijd raak. De kruitdamp heeft nauwelijks de gelegenheid gehad om op te trekken of daar verschijnt „Zondige Ruby" zondag en maandag met een dub- bel-loops jachtgeweer ten tonele om de trouwe bezoekers van het W.B.-theater te tracteren op de zo onontbeerlijke span ning. (Kennemertheater) Eén man slechts overleeft de strijd die losbrandt bij „De bestorming van de Alamo". Hoe dit allemaal in zijn werk gaat kan men tot en met zondagavond in het Kennemer theater meebeleven op het witte doek. Het thema dat aan de film ten grondslag ligt is de revolutie in Texas in 1834. De Ala mo is een oud fort, wiens bezetting na een bloedige strijd tegen de Mexicanen ten slotte toch voor de overmacht moet zwich ten. Deze bloedige slag wordt door slechts één man overleefd, waar het verhaal in deze rolprent overigens om draait. Veel schieten en een beetje liefde, daar komt het eigenlijk op neer. Van maandag tot en met woensdag de aardige film „Het con gres danst" met onder andere melodieën als „Das gibt's nur einmal" en „Dass muss ein Stuck von Himmel sein". Zon dag in de matinee: „De schaduw van Zor- ro". (L u x o r) Eddie Constantine, de gelief de van de vrouwen en de gevreesde van de onderwereld, de man met de harde vuisten en een bijzonder groot hart. In Er was vrijdag veel vraag naar glasaard beien, waardoor de prijzen opliepen tot 1.10 per doosje. Er was een behoorlijk aanbod. Ook de sla was in grote partijen aan de markt, maar hiervoor was weinig animo. Er werd tot 10 cent per krop be taald. De meeste partijen draaiden echter rond de 6 cent per krop. Bloemkool va rieerde van 41 tot 70 cent per stuk; bospeen kwam tot 55 cent per bos. Spinazie was heel goed te verkopen tegen prijzen van 12 tot 35 cent per kilo. Rabarber komt nog steeds in duizenden kisten aan de markt. Er werd van 14 tot 30 cent per bos betaald. Veel partijen gaan naar de industrie. Soep groenten varieerden van 5 tot 15 cent per bosje. Bloemen Op de bloemenveiling waren het de iris sen en margrieten die in een grote ver scheidenheid werden aangevoerd. Pyretums en ixia's waren eveneens ruim vertegen woordigd. De handel had een matig ver loop. De irissen varieerden al naar gelang van kwaliteit van 15 tot 80 cènt per bos. De overige snijbloemen, waaronder de veelkleurige lathyrus, werden maar matig betaald. De aanvoer van perkplanten begint steeds kleiner te worden, terwijl ook het aanbod van potplanten maar matig was. De heer P. Visser, voorzitter van de Coöperatieve Bergingsvereniging „Renate Leonhardt", heeft voor leden-aandeelhou ders van de vereniging een liquidatiever gadering uitgeschreven op donderdag 12 juni a.s. in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond. De heer Visser is echter niet van plan de goudberging op te geven, daar hij zich heeft verzekerd van de medewerking van het loodswezen in Den Helder, welke in stantie vrijdagochtend de boei boven het wrak van de „Renate Leonhardt" heeft geplaatst. In de toelichting op de agenda van de vergadering deelt de heer Visser mee, een financier gevonden te hebben, die bereid is de kosten van de verdere berging voor zijn rekening te nemen. Leden-aandeelhouders, ook de geroyeer- den, behouden bij het slagen van de ber ging hun volle recht op uitkering, aldus de heer Visser. De sleepboot „Clyde" van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam heeft het Liberiaanse Libertyschip „Paci fic Wind" bereikt. De sleepboot heeft vast gemaakt en de sleep is nu onderweg naar Halifax, waar men over ongeveer negen dagen hoopt te arriveren. Zoals gemeld, heeft het Liberiaanse schip op de Atlantische Oceaan, ongeveer 1000 mijl noordoost van Halifax zijn schroef verloren. „De grote bluf", die tot en met maandag wordt vertoond, is hij een doorgewinterde gokker, die overal ter wereld achter de roulettetafels heeft gezeten om zijn geluk zowel met het slijk der aarde als met het vrouwelijk schoon te proberen. Hij zit bij na op zwart zaad als hij een kansje gaat wagen in een klandestiene nachtclub. Het zit hem dit keer niet mee, vooral niet als hij er achter komt dat de eigenaar van het etablissement een oplichter is. De la conieke grijns verdwijnt echter niet van zijn tanige gezicht, vooral niet als hij in contact komt met een in alle opzichten aan trekkelijke blondine, die domicilie houdt in een peperduur hotel. Eddie neemt ook maar zijn intrek in dat hotel, hoewel hij geen sou meer bezit. Dat is dan de grote bluf, hetgeen weer aanleiding is tot tal van humoristische scenes en een grote do sis spanning. Een film, die de bezoekers ruim een uur allergenoegelijkst bezig zal houden. Van dinsdag tot en met donderdag kan men zich laten meenemen naar „De wereld der stilte", een film die de Grand Prix op het filmfestival van Cannes heeft ver worven en waaraan onze filmredacteur enige tijd geleden een lovende beschou wing heeft gewijd. Buitengewoon boeien de opnamen van de wondere wereld onder de zeespiegel vormen de hoofdschotel van deze rolprent, die men beslist moet gaan zien. Het Britse schip „Lady Stella" heeft za terdagochtend geseind, dat het op drie mijl ten zuidwesten van Dover in het Nauw van Calais in aanvaring is geweest met het 7.480 ton metende Britse schip „Pardo". De „Lady Stella" is gezonken. De opvarenden van het gezonken schip zijn aan boord van de sleepboot „Domi nant" genomen en worden naar Dover ge bracht. Zondag 8 juni herdenkt pastoor P. C. Vollebrecht de dag dat hij 12% jaar gele den door de bisschop van Haarlem tot geestelijke herder van de parochie van Ónze Lieve Vrouw van Goede Raad, werd benoemd. Hedenavond zal de jubilerende pastoor met enig feestvertoon in Beverwijk en in zijn parochie worden ingehaald. Óp het Stationsplein zal onder anderen ter begroeting aanwezig zijn burgemeester J. G. S. Bruinsma, die aldaar een welkomst rede zal uitspreken. Voorafgegaan door de Beverwijkse Harmoniekapel en vertegen woordigers van diverse organisaties, be geeft de stoet zich daarna naar de Pa rochiekerk, waar kapelaan Stet een wel komstwoord spreekt, waarna een plechtig Lof gecelebreerd wordt. Zondag vindt dan de eigenlijke huldiging plaats. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-thcater, zaterdag en zondag 20 uur: „Het monster van Frankenstein". Zondagmiddag 14.30 uur: „De onzicht bare tegenstander". Advertentie 0e wereldvermaarde deodorantstick voor de verzorgde vrouw luxe draaistick f 3.^ handige Cas-stick f 1 regelt de transpiratie voorkomt de geur beschermt Uw garderobe. „Schadevergoedingsregeling" Krachtens het bepaalde artikel 16 van de Loonverordening 1955, wordt aan het personeel, in dienst van de gemeente en belast met het besturen van gemeentelij ke auto's of andere daarmede gelijk te stellen voertuigen, een vergoeding toege kend, indien niet aan hen te wijten scha de aan de door hen bestuurde auto's of voertuigen ontstaat. Van de beloning wor den uitgesloten die personen, die door schuld schade aan gemeentelijke rij- en voertuigen veroorzaken (doch niet het per soneel, dat door schuld schade aan der den toebrengt). Hierdoor bestaat- de mo gelijkheid, dat iemand, die door schuld een kleine schade aan een gemeenteauto veroorzaakt geen premie ontvangt, ter wijl een ander personeelslid, dat, even eens door eigen schuld, ernstige schade aan een derde toebrengt, wel voor vergoe- d;ng in aanmerking wordt gebracht. Dit achten B. en onjuist en het lijkt hen wen selijk, de verordening op dit punt een wij ziging te doen ondergaan. „The Viking", het imitatie-Vikingschip waarmee een groepje Noren op weg is van Noorwegen naar de Verenigde Staten, maakt goede vorderingen. Het schip heeft een radioboodschap ge zonden naar Bergen, in Noorwegen, wel ke is doorgegeven aan United Artists in New York, welke maatschappij de film The Vikings" distribueert waarin het scheepje gebruikt is. „Passeerden op 6 ju ni te 1200 GMT de Shetland-eilanden aan de zuidzijde; 30 uur gebruikt van de vuur toren Marsteinen naar de vuurtoren Sun- brugh Head; staken de Noordzee bij har de wind en zware zee over; alle zeilen ge bruikt; „The Viking" is een goed schip; hebben thans een matige bries uit het zuid-oosten en alle zeilen bijgezet; snel heid ongeveer 8 knopen; blijven op de 60- ste breedtegraad tot de 35ste lengtegraad en zetten dan koers naar Cape Race als de ijsomstandigheden dat toelaten; alles wel". Deze boodschap werd te 16.35 GMT vrij dag door „The Viking" uitgezonden. GEEN BELANGSTELLING VOOR WERKMEESTERS VERGADERING De afdeling Heemskerk van de Katho lieke Bond van Werkmeesters en Toe zichthoudend personeel, die verleden jaar is opgericht na afscheiding van de afdeling Beverwijk heeft vrijdagavond in zaal Dam getracht om haar jaarvergadering te hou den. Naast het bestuur was om het aan- vangsuur slechts één lid aanwezig. Nadat men een uur had gewacht en niemand verscheen werd besloten om de vergade ring uit te stellen tot het najaar waarbij gehoopt wordt dat dan meer leden van hun belangstelling blijk zullen geven. Maandag 9 juni begint in IJmuiden de strijd om de persoonlijke schaaktitel van midden-Kennemerland. De huidige kam pioen, L. G. Mostertman uit Beverwijk, ontmoet in de strijd om prolongatie van zijn titel een zestal tegenstanders, dat het hem zeker geducht lastig zal maken. Het zijn zijn clubgenoten van Pat-Mat M. P. Suiker en P. Hart alsmede de Kijk-Uit spelers G. L. de Haas, Tj. de Jong, F. Walda en J. L. Wijdoogen. Vermoedelijk zal de grootste concurrentie voor L. G. Mostertman komen van M. P. Suiker en F. Walda. De wedstrijden zullen in verband met de zomermaanden een enkelrondig karak ter dragen. Speeldata zijn de maandagen, 9, 16, 23, 30 juni en 7, 14 en 21 juli. De tussenliggende donderdagavonden zijn be stemd voor het uitspelen van afgebroken en eventueel uitgestelde partijen. Het programma voor de eerste ronde luidt: M. P. SuikerG. L. de Haas, J. L. WijdoogenTj. de Jong, F. WaldaL. G. Mostertman, P. Hart heeft de eerste ron de vrij. Speellokaal is het Cultureel Gebouw aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden. Raad voor de Scheepvaart Op 26 december 1957 is het Noorse mo tortankschip „Fjordaas", dat onder loods- aanwijzing opvoer van IJmuiden naar Amsterdam, tijdens mist aangevaren door het eveneens van IJmuiden naar Amster dam onderweg zijnde Zweedse motorschip „Avasaksa". Op grond van het onderzoek is de raad van oordeel, dat aan de „Fjordaas" geen direct verwijt kan worden gemaakt. Ten aanzien van de „Avasaksa" meent de raad dit niet te kunnen zeggen. ifAllerqerst is de loods van dit schip, Th. de W., zonder voldoende grond uitgegaan van de veronderstelling, dat de „Fjord- aas"'de vorige brugopening nog had ge haald, zodat hij met dit schip geen reke ning meer behoefde te houden. Hij had erop bedacht moeten zijn, dat dit niet het geval was, en had daarom beter gedaan eerder de vaart uit zijn schip te halen. Ook heeft hij te gemakkelijk aangenomen, dat de witte lichten, welke doorkwamen, lichten van de brug waren. De plaats, waar hij stond, nl. op de brug van de 10.798 brutoregisterton grote „Avasaksa", waarop de brug zich geheel op het achterschip be vindt, was toen zeker nog ongeveer 700 m. van de brug verwijderd, terwijl het zicht maar 200 a 300 m. bedroeg. Verder is de raad van oordeel, dat aan boord van de „Avasaksa" tijdens het va ren door het kanaal onvoldoende naar de „Fjordaas" is uitgekeken en onvoldoende is getracht zich te vergewissen, waar dit schip was gebleven. De radar, welke op de „Avasaksa" bijstond, had daarbij een hulpmiddel kunnen zijn, doch hiervan is geen gebruik gemaakt. De raad is tot de conclusie gekomen, dat aan boord van de „Avasaksa" onvoldoende is uitgekeken naar de „Fjordaas", die een kwartier eerder de sluis in IJmuiden had verlaten. „Bovendien is de loods van de „Avasaksa" zonder voldoende grond uitge gaan van de veronderstelling, dat de „Fjor daas" de vorige opening van de Hembrug nog had gehaald. De supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging „Kinheim" heeft vrijdagavond in de gemeentelijke verga derzaal aan de Smidt van Gelderstraat haar maandelijkse winterb ij eenkomsten afgesloten met een laatste contactavond en de uitreiking van de behaalde prijzen. De heer K. C. v. d. Pijl betreurde namens het bestuur de matige belangstelling, die bij de gehouden contactavonden veel beter was. Hoewel velen hadden verzocht de sluitingsavond met het gezellige kienspel af te wisselen inplaats van klaverjassen en sjoelen, waren juist zij, die dit voor stonden, nu absent. Niettemin hoopte hij, dat de aanwezigen desondanks een pret tige bijeenkomst zouden hebbgn. Hieraan heeft het niet ontbroken, want er heerste onder de geel-zwarten een gezellige stem ming, die de verschillende kienwedstrij- den tot een prettige spanning bracht. De heer Stijnman, voorzitter van „Geel Zwart", gaf een terugblik van de gehouden contactavonden, die over het algemeen wel goed bezocht waren, maar waarvoor onder het grote aantal leden zeker ook nog een grotere belangstelling had kunnen zijn. Hij vertrouwde er op in het nieuwe seizoen deze belangstelling te kunnen opvoeren en daardoor de vriend schapsband nog te verstevigen. Vervolgens reikte de heer Stijnman de gewonnen prijzen uit, die zowel voor het klaverjassen als voor het sjoelen, behalve de wisselbeker, uit huishoudelijke artike len bestonden. Mevrouw Kool, die vorig jaar beker houdster was bij de dames bij het sjoelen, kwam net 41 punten te kort om nu de prijs opnieuw te bemachtigen. Haar beker ging naar mejuffrouw L. v. d. Pijl met 2128 punten; 2. mevrouw M. Kool 2087 punten; 3. mevrouw Schipper 1998 punten; 4. me vrouw Knorren 1917 punten", 5. mevrouw Stijnman 1754 punten. Ook bij de klaverjasheren was de strijd spannend geweest, zodat tenslotte slechts geringe verschillen nodig waren om de volgorde van de prijswinnaars te bepalen. Een goede beurt maakte de heer H. v. d. Kooi. Hij won voor de tweede achtereen volgende maal de fraaie wisselbeker en een theeservies als eerste prijs met 30.187 punten; 2. G. Bleyendaal 29.903 punten; 3. J. v. d. Veen 29.850 punten; 4. A. Morren 29.525 punten; 5. mevrouw J. H. Pauw 29.400 punten. De onderlinge zomerwedstrijden van het Plaatwellerij-personeel werden deze week voortgezet met tafeltennis en schaken, waardoor op vrijdag, 13 juni de sluitings avond met prijsuitreiking kan worden ge houden. Woensdag kwam de tafeltennisgroep A in het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Smidt van Gelderstraat bijeen om eikaars krachten te meten. In deze groep bevond zich de bekende kampioene mej. Schuyt, die ten opzichte van de overige deel nemers een handicap van vijf punten kreeg. Zij kon deze handicap echter niet wegwerken in haar spel en trof in de heer Leo Kok een uitstekende rivaal, die na veel spanning eerste werd. De grote span ning illustreerde zich het best in de vol gende plaatsen, alle met 61/2 punt, waarbij mej. Schuyt in de puntentelling won. De uitslag werd: 1. Leo Kok 7'/2 punt; 2. mej. C. Schuyt 6V2 punt (171 tegen); 3. J. v. d. Werf 61/2 punt (193 tegen); 4. W. Kok 6V2 punt (196 tegen); 5. H. Kraaije- veld 3 punten; 6. M. Kraaijeveld 0 punten. Ook voor de schaakwedstrijd was de be langstelling goed. In de rustige sfeer van het gemeentelijk vergaderlokaal is vrij dagavond met vaak gefronste voorhoofden over de borden gehangen om de tegen stander mat te krijgen. De mooiste par tijen werden gespeeld tussen de heren ir. E. F. Peltzer—W. Visser en H. J. Denge- ringJ. Muys, die het middenveld tot operatieterrein kozen. De uitslag was: ir. E. F. PeltzerW. Visser 10; H. J. DengerinkJ. Muvs 1_0; J. W. Koet—J. v. 't Hoff 1—0; H. B. SmitC. Luttik 10; J. de Ruiter—H. B. Smit 01; C. LuttikJ. de Ruiter 01; J. v. 't Hoff—J. W. Koet 1—0. VOETBAL EN HANDBAL Naast de reeds gemelde voetbalwed strijd tussen ADO en WSV ten bate van ADO-handbal op „de Vlotter" te Heems kerk vindt vanavond ook een handbal wedstrijd plaats. Deze zal gaan tussen ADO en Vitesse uit Castricum. In totaal waren er vanmorgen 4200 kis ten vis aan de afslag, waaronder 340 schel vis, 280 wijting, 310 gul en kabeljauw, 350 kool, 130 haring, 185 makreel, 800 schol, 520 kleine kistjes haring, 300 stuks stijve kabeljauwen en 75.000 kilo tongen plus 125 kisten stokkebit. De SCH 27 (van 27 mei) was er met 300 kool, 80 gul en kabeljauw, 100 makreel, 40 varia, 170 kleine kistjes haring en de Sa- kina KW 32 van de (van de 27e mei) had 90 schelvis, 140 wijting, 150 kabeljauw en gul, 80 haring en 50 makreel, 10 varia en 240 kleine kistjes haring plus 60 stijve en 50 kantjes haring, terwijl de Job Gouda voor de hal lag met 200 schelvis, 80 gul en kabeljauw, 50 kool, 50 haring, 35 makreel, 30 wijting, 50 diversen en 120 stuks stijve, 280 kleine kistjes haring en 62 kantjes zoute, alles gevangen sinds de 27e. De kleine vaart was door liefst 64 sche pen vertegenwoordigd, die plat- en fijnvis aanvoerden. Voor het buitenland De grote tongen gingen tegen zakkende prijzen voor de export van de hand en haalden van f 2,65 tot f 2,90 terwijl voor de grootmiddel van f 2,70 tot f 2,80 en de kleinmiddel van f2,30 tot f2,40 opbracht; de tong I maakte f 2,25 tot f 2,40 terwijl voor de slips van f 2,80 tot f 1,90 kwam en voor de tarbot van f 2 tot f 2,10. De gevol gen van grote voorraden in de vrieshui zen doen zich nu gelden in de tongenprijs. Voorts werd de grote schol van de soorten grof tot en met I geëxporteerd tegen f 39 a f46 en de regels grote kabeljauwen deden van f 74 tot f 84, de kleine f 44 tot f 48, terwijl voor de kisten kabeljauwen groot f 66 tot f 83 kwam en voor de kleine soorten f 67 tot f 81. Binnenlandse handel De binnenlandse handel nam de zwarte kolen af tegen f 48 a f 51 en de enen voor f 17,50 tot f20; kool II deed f 10 a f 17 en voor de witte kool werd f 67 betaald. Len gen deden f 54 tot f 62 de kist en de grote gullen f 22 tot f 30 terwijl middelgullen f 20 tot f 23 maakten en torren f 17 tot f 21 de kist. De grote schelvis haalde f 22 tot f26 en de middel f25 tot f23 tegen f22 tot f 27 voor de kleinmiddel. De pennen haalden f27 tot f21 en de braadjes f26 tot f 22 terwijl voor de wijting van f 19 tot f 24 kwam en voor de schol II f 29 tot f26. De schol III deed f24 tot f 16 en de haring f 15 tot f 24 de kist. Dichte makreel deed f 25 tot f 30 en ge stripte makreel f 24 tot f 27. Maandag veel? Als de voortekenen niet bedriegen wordt het maandag een hele drukte wat de aan voeren betreft: minstens tien grote log gers en kotters van vorige week woens dag en dinsdag liggen op de nominatie van binnenkomst en van 29e mei kunnen binnen zijn de Dirkje, Curagao en de KW 80 Aanvoer op Urk Door 65 vaartuigen werd donderdag aan de visafslag van Urk aangevoerd 8551 pond aal en paling, prijs van 95 tot 196 cent per pond; 18 pond snoekbaars, 101 cent per pond; 985 pond baars, 89 tot 101 cent per pond; 546 bakken nest, 293 cent per bak van 75 pond. De IJmuidense bridgeclub „De Jump'' speelde zomerbridge met de volgende resultaten (in per centen Groep I: 1. MainzWittebrood 77.00; 2. Snoek v. d. Starre 54.76; 3. BakkumSchadé 53.17. Groep II: 1 dames Elzerman—Rolloos 62.50; 2. dames WestraHannema 54.17; 3. dames Zeegers —Vreeswijk 48.33. Groep III: 1. JonkerPorck 60.83; 2. echtpaar v. d. Steen 55.80; 3. mevr. OuwerkerkTer Horst 51.67. MARKTNIEUWS BEVERWIJK, 6 juni. Aardbeien 67— 109, asperge 85250 per kilo, spinazie 10 35, bloemkool 1869, sla 49, postelein 1530, rabarber 1428, bospeen 3355, prei 1018, soepgroenten 512, peulen 290 per kilo. Advertentie 1 r -If v' V'. r.H rti Omstreeks drie uur gistermiddag is de 71-jarige P. de J. uit IJmuiden met de rechter voet onder een vork-heftruck ge komen. Het voertuig reed bij het koelhuis IJsvries over zijn middenvoetsbeentjes, die braken. De J. is in het Antonius zie kenhuis opgenomen. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE AMSTERDAM De internationale waarden waren voor de laatste beursdag van deze week goed gestemd en namen afscheid met een aan houdende koersstijging. Een uitzondering hierop waren aandelen Kon. Olie, die in verband met de lagere notering voor Royal Dutch in Wallstreet lichtelijk in reactie waren. Het publiek gaf wederom blijk van belangstelling, vooral voor de aandelen AKU en Unilever. Laatstge^ noemden namen het op tegen de arbitra ge en wonnen glansrijk. Geopend werd op 339V2, waarna de koers opliep tot 341V2, tegen vorige dag als slotprijs 336'/2. In AKU vormde zich weer een grote hoek en de handel was zeer levendig. Ingezet werd op 174 waarna de aankopen bleven aan houden. Het fonds verliet de markt op vrij wel het hoogste punt van de dag 175%, tegen een vorige slotprijs van 171%. De vaste stemming voor deze aandelen was hoofdzakelijk het gevolg van de beroeps speculatie, publieke aankopen en aanko pen voor Duitse rekening. K.L.M. werd 0,50 hoger vernomen. In de Philipshoek hielden de verkopen de aankopen in even wicht, zodat er niet veel verandering in de koers kwam. Met de hause in aandelen Kon. Olie was het gedaan en de handel was belangrijk minder. De lager afkomen de prijs voor deze aandelen uit New York was oorzaak dat tegen de f 175 gehandeld werd, waardoor een verlies van ongeveer 0,70 werd geleden. Pariteit Amerika be droeg f 175. Scheepvaarten waren rustig, en prijs houdend. In de cultuursector werd geen notering tot stand, gebracht in aandelen Ver. Deli. Dit in verband met de verwis seling van deze aandelen in aandelen n.v. Deli-Maatschappij. Op een klein percenta ge na hebben alie houders van aandelen n.v. Ver. Deli Maatschappijen zich aan gemeld tot omwisseling van deze aande len in nieuwe aandelen n.v. Deli-Maat schappij. Amsterdam Rubbers bleven goed prijshoudend en H.V.A. was fractioneel hoger. Aandelen Watoetoelis Poppoh, die donderdag reeds 5 punten hoger waren, werden op 100 geadviseerd op de mogelij ke terugbetaling op de aandelen. Aande len Krasnapolsky werden vernomen op 260 bieden ex I7V2 percent dividend tegen een laatste gedane notering van 268 cum dividend. Prolongatie 4 percent (ANP). NEW YORK Onder leiding van de oliewaarden be reikte het koersniveau een nieuw hoogte punt voor 1958 bij een niet zeer actieve handel. Enkele van de grootste stijgingen werden gerealiseerd buiten de groepen waarover de gemiddelden worden bere kend. Peoria and Eastern Illinois steeg zelfs 20 dollar bij een geringe omzet. Texas and Pacific Railway sloot bijna 3 dollar hoger. Bij de olies steeg Richfield meer dan 2 dollar en Honolulu Oil een dollar. Een aantal van de voornaamste fondsen in deze groep bereikte nieuwe jaarhoogtepunten. Bij de chemiefondsen waren Eastman Ko dak en Foote Mineral elk ongeveer 2 dol lar hoger. De spoorwegen fluctueerden on der invloed van winstnemingen, maar bij beurseinde waren er toch meer winsten dan verliezen in deze groep. De markt werd gesteund door verruimde produktiviteit in sleutelindustrieën zoals de staal ver volgens door de gedaalde werkloosheid en ook door gunstige rapporten van statistici over de oliemaatschappijen. Het industrie gemiddelde kwam van 468,55 op 469,60; dat voor spoorwegen van 117,45 op 117,27 en dat voor openbare nutsbedrijven van 78,67 op 78.88. De omzet bedroeg 2.680.000 aan delen (v.d. 2.600.000). Van de 1182 verhan delde fondsen sloten er 546 hoger en 369 lager. (UP). Prijzen van vrijdag Heilbot 2.30, gr. tong 3.00—2.40, grm. tong 2.90— 2.65, kim. tong 2.55—2.40, kl. tong I 2.45—2.25, kl. tong II 2.05—1.90. tarbot I 2.10—1.80 per kg. Tarbot II 90, tarbot III 82, tarbot IV 76—37, gr. schol 49, grm. schol 50, kim. schol 56, kl. schol I 42, kl. schol II 4912, schar 278, bot 12—8, ma kreel 3520, gr. schelvis 30—26, grm. schelvis 30 20, kim. schelvis 32—22, kl. schelvis I 3124, kl. schelvis II 3826, wijting 4018, gr. gul 38 32, mid. gul 2622, kl. gul 24—23, kl. haai 1513, poontjes 2116, kl. koolvis zw. 24—18, kl. koolvis wit 27, kl. rode poon II 228 per 50 kg. Gr. kabeljauw 14496, gr. koolvis zw. 6157, gr. koolvis wit 72—68, gr. leng 78 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 1016 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 550 k. schol, 120 k. schar, 20 k. bot, 285 k. makreel, 535 k. schelvis, 125 k. wijting, 145 k. kabeljauw en gul, 5 k. leng, 85 k. haai, 35 k. poon, 70 k. koolvis en 48 k. diversen. Totaal 3040 kisten vis. Besommingen van vrijdag IJM 28 Amsterdam f 22.800, KW 28 7080, KW 63 5860, KW 133 6700, KW 31 7450, KW 46 7650, KW 1'2 6700, RO 2 4650, IJM 4 9210, SCH 18 7800, WR 67 8120, HD 125 6320. Het veteranen-toernooi van IJmuiden is door Stormvogels gewonnen. De winnaar van het vorige jaar, de Santpoortse Ter rasvogels, die het eveneens tot de finale gebracht hadden, moesten het, nadat de wedstrijd zelf in een gelijk spel geëindigd was, in de strafschoppen-beslissing tegen de IJmuider Vogels afleggen. De wedstrijd heeft een spannend ver loop gehad. In de eerste helft ging het spel aardig gelijk op. Om beurten waren de beide voorhoedes in de aanval, doch de verdediging, resp. onder leiding van Röb- ken en Schoorl bleken hun mannetje te staan en zo nodig toonden de beide kee pers Akkerman en Rechsteiner, dat ze het vak nog lang niet verleerd waren. Het was Goedhart, die met een zeer tactisch schot de Terrasvogels de leiding gaf en met deze 1-0 stand ging de rust in. Na de rust waren de IJmuider Vogels sterker en het doel van Akkerman beleef de dan ook benauwde ogenblikken. Ge ruime tijd wisten Dortmundt c.s. de voor sprong te behouden, maar tenslotte maak te Nieuwenhuis gelijk (1-1). Van de aftrap af namen de Santpoorters de bal mee. Goedhart was Schoorl en Prins te vlug af en kwam alleen voor Rechsteiner, die ge passeerd werd, maar de bal door de paal gestopt zag. Nadat Akkerman nog een maal op fantastische wijze een schot ge stopt had, kwam met 1-1 het einde, waar na Stormvogels de strafschoppenbeslis- sing won. Om de 3de en 4de prijs kampten het Raadhuis en IJmuiden. De ambtenaren wonnen met 3-2. Het fluisterend ruisen van de wind in de hoge bomen van Velserbeek verleende vrijdagavond aan de uitvoering van kin deroperette „V.I.D.E.S." een bijdrage, die een zeer aparte sfeer onder de toeschou wers teweeg bracht. De niet zeer talrijke bezoekers, die met grote aandacht het spel der jeugdige acteurs en actrices ge volgd hebben, werden vooral het laatste uur, toen de technici de belichting een rol letje mee lieten spelen, gegrepen door een stemming van zuiverheid en tegelijk on werkelijkheid. Hiertoe leende het spel zich ook wel bijzonder en een der kleine sol daatjes „achter de coulissen" fluisterde oprecht ,,'t Lijkt wel of 't allemaal in een écht sprookjesbos gebeurt". „Sprookjesmelodie" verhaalt de geschie denis van de moeilijkheden die zich in een elfenrijkje voordoen als de regerende vorstin naar een troonopvolger zoekt. Een prinsesje en twee prinsen komen er voor in aanmerking en het drietal geeft elk op haar beurt de koningin en het volk een proeve van hun kwaliteiten. Prins Edward achtte een militaire bestuursvorm de op lossing, prinses Rosemarijn zocht in de gaven van de rijkdom, doch de eenvoudige, sympathieke prins Ernst gelukte het ten slotte met zijn gedachte en ervaring dat het lied alle mensen verbroedert en dus in elfenland de aangewezen weg is om samen te leven. De fantasierijke aankleding was tot in de puntjes verzorgd en de decors pasten prachtig in de donkergroene achtergrond van de bomen. Al bij al was 't een prach tige uitvoering. RONDE "AN UITGEEST De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" organiseert zondag 15 juni de ronde van Uitgeest. De adspiranten beginnen om half twee aan 25 kilometer. De amateurs rijden 100 km en hiervan is de start vast gesteld op half drie. Vrijdag 6 juni 1958 Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 30 mei Alg. Kunstzijde Unie 166 1764 1744 84 Van Berkei's Patent 182 1831/2 182 1 162 V2 169 169 8 Kon. Ned. Hoogovens 286 291 291 7 235 2351/2 2351/2 3 2834 286% 2844 4 324% 3424 340 4 171/2 174 1794 179 - l'/z 171,20 176,40 174,75 6,05 Holland-Amerika Lijn 1391/2 140% 1401/2 Kon Ned Stoomboot Mij. 129 1314 131% 2% Ned. Scheepvaart Unie 1061/2 109 1081/2 211 2231/2 214 6 604 67 64 4% H. V. A 99 1044 1034 64 Ver Deli Maatschappijen 86 914 901/2 914 91%2 1S/32 3% Invest, cert. Nederland 944 954 955/ia l%2 3% Nederland 1962—64 93 94°/i« 941/2 'Vl6 6% Nat. Woningbouwlening '57 1085/n 108% 108% Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) (4 dgn.) Aandelen f 5.520.033,- Obligaties f 9.509.261,— Deze week (voorl.) Aandelen 10.122.936,- O1-' f 1R 158.777, ex 16% dividend in contanten d.d. 3 juni 1958.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8