J. Grit Stofzuigers Fa. DE VILDER AUDIUM - hoortoestellen Katholiek Beverwijk fêteerde jubilerende pastoor Vollebrecht Muziekfestival in Velserbeek IJmond-agenda Parochianen boden hem bedevaart aan Amsterdamse Beurs Veel publiekgoede prestaties Vantnorgi i in de Vishal en op zee LIKDOORNS een flink meisje Verdere tegemoetkoming in studiekosten Zuigbagger „Flevo" bij Wilhelmshaven gezonken Vitesse-ZFC als dank voor trainingsmogelijkheid Dinsdag 10 juni a.s. DEMONSTRATIE Castricumse weekmarkt blijft in de burgem. Mooystraat Landelijk contactraad hield zijn tiende congres Nederlander omgekomen in Nieuw-Zeeland Scheepvaart VLIEGENSVLUG WONDEROLIE MAANDAG 9 JUNI 1958 Het Beverwijkse Stationsplein was za terdagavond veel te klein om alle belang stellenden te bevatten, die gekomen wa ren om getuigen te zijn bij de feestelijke ontvangst van de jubilerende pastoor, van de Parochie van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad, P. Vollebrecht. Tegen kwart voor acht reed de jubilaris in zijn eigen wagen het Stationsplein op, waar hij door de eerste burger der stad, burgemeester J. G. S. Bruinsma hartelijk welkom ge heten werd. „Als er feest gevierd wordt in een parochie", aldus begon de burge meester zgn begroetingswoord, „als er vreugde heerst bij een gedeelte van de be volking, dan is er ook blijdschap bij het bestuur van de stad, dan is er ook mede leven bij het gemeentebestuur." „Toen mij <}an ook gevraagd werd om bij deze feestelijke ontvangst een enkel woord te spreken, heb ik geen moment geaar zeld. Uw pastoor immers is ook spontaan. Bovendien is hij naast een sympathieke en vrome parochieleider een markante fi guur in onze stad, die zich op allerlei ter reinen beweegt en bij wie het woord „bou wen" als het ware vóór in de mond ligt. Allereerst betuig ik mijn respect aan Uw pastoor, zowel voor zijn persoon als voor zijn talrijke werkzaamheden. In de twee' de plaats," aldus vervolgde de burgerva' der zijn rede „feliciteer ik hem hartelijk met zijn koperen pastoorsfeest van een onzer parochies. Ten slotte dank ik hem voor alles wat hij buiten de parochie voor onze stad heeft tot stand gebracht". De bur gemeester besloot zijn rede met de wens wens uit te spreken dat het de jubilaris gegeven moge zijn nog vele jaren in Be verwijk te werken en dat dit feest op nieuw de band tussen de parochianen zal verstevigen. Voorafgegaan door een deputatie van vlaggendragers der diverse organisaties, samen met de Beverwijkse Harmonie Ka pel en de leden der organisaties, reed de jubilaris in een open wagen door een groot gedeelte van zijn parochie naar de kerk, waar door hem een plechtig Lof werd ge celebreerd en waar de oudste kapelaan, kapelaan C. Stet een welkomstrede hield. „Wetende aldus de kapelaan, dat U een hekel hebt om in het middelpunt van de belangstelling te staan, hebben wij met dit feest vooral de geestelijke in Uw per soon willen eren." Vervolgens somde spre ker de talrijke werken op die tijdens het pastoraatschap van pastoor Vollebrecht waren tot stand gekomen, met als sluit stuk de stichting van de r.k. ambacht school, thans Lagere Technische School genoemd. Met de bede, dat God de jubi laris de kracht moge geven zijn taak voort te zetten, met dezelfde energie als voor heen, besloot kapelaan Stet zijn feestrede. De eigenlijke feestviering werd zondag morgen ingezet met een Solemnele H. Mis, waarbij de oud-kapelaan, nu pastoor H. F. Jansen te Bleiswijk, de feestpredika tie hield. Des middags had in de gymnas tiekzaal van de H. Hartschool de officiële huldiging plaats waarbij het gemeente bestuur door wethouder Niesten vertegen woordigd was. Namens de, kapelaans, voerde als eerste kapelaan C. Stet het woord, die vooral de menselijke kant van de jubilaris belichtte en hem namens zijn collega's een spiegel voor de auto en een sigarenaansteker overhandigde. De heer J. van Doorn voerde hierna het woord na mens de gehele parochie. Ook deze be lichtte de ettelijke verdiensten van de ju bilaris, niet alleen als geestelijke leids man, van de aan zijn hoede toevertrouw de gemeenschap, maar vooral op materi eel gebied, waarbij voornamelijk het tot stand komen van diverse scholen in de parochie gememoreerd werd. Alleen de vurige wens om een kleuterschool ge bouwd te krijgen is nog steeds niet in ver vulling gegaan, aldus de heer Van Doorn, doch dit is niet Uw schuld, „maar wij weten helaas veel te goed hoe langzaam de ambtelijke molens malen." Namens al le parochianen bood spreker de jubilaris een geschenk aan dat hij zelf bekend dien de te maken. Het bleek een bedevaart naar het Heilige Land te zijn, die door de jubilaris ontroerd werd geaccepteerd. Na mens het gemeentebestuur voerde vervol gens de Beverwijkse wethouder van On derwijs, de heer W. Niesten het woord, die de dank van de gemeente overbracht, waarbij hij memoreerde, dat de jubilaris de eerste geestelijke van deze parochie was, die zijn koperen feest vierde Voor gaande sprekers hebben uw verdienste op geestelijk en materieel niveau geschil derd, maar ik zou nog gaarne willen aan stippen uw belangstelling voor de sport. Al uw eigenschappen, aldus de wethouder maken u in Beverwijk een gezien en be mind man. Tot slot sprak de wethouder de wens uit. dat het de jubilaris gegeven zou mogen zijn, zijn hartewens, de kleu terschool, spoedig in vervulling te zien. Nog zeer veel sprekers vroegen het woord, zoals de heer De Wildt, die namens het kerkbestuur en de Katholieke Actie sprak. De heer Tervoort namens het kerk koor, de heer v. d. Nes namens het on derwijzend personeel van de H. Hartscho- len, de heer Mulder namens de r.k. Me- taalbond en ten slotte de heren Hienkens en Geldermans, namens de turnvereni ging SSS en de sportvereniging DEM. De jubilaris dankte hierna alle sprekers voor hun hartelijke woorden en deed dit op een bijzonder aardige wijze, door in sporttermen te spreken over een record verbetering, met zijn I2V2 jarig pastoor schap. Na het dankwoord van de jubila ris, was het de beurt aan de parochianen, om hun pastoor met dit jubileum te feli citeren. Tot slot van de feestelijkheden, werd om vier uur in de kerk een litur gisch spel opgevoerd, dat het priester schap uitbeeldde. Dit spel stond onder lei ding van kapelaan A. Hogema en Will Seignette en vormde een waardig sluit stuk van de feestelijkheden. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Op 14 en 21 juni zal burgemeester J. G S. Bruinsma van Beverwijk zijn wekelijk se spreekuur niet kunnen houden. „Arion" opende badseizoen Het fanfarekorps „Arion" heeft zater dagavond het badseizoen geopend met een concert in „Oud Wijk aan Zee". Misschien als gevolg van de minder gunstige weers omstandigheden er stond een nogal flinke wind was de belangstelling hier voor niet bijster groot te noemen. Slechts enkelen konden de moed opbren gen om het concert tot het einde toe te be luisteren. De muzikanten deden er echter niet minder hun best voor en bliezen er dapper op los, waarbij de heer A. Meijne op vaardige wijze dirigeerde. De V.V.V. heeft voor de maand juni nog meer op het programma staan: 14 juni concert Beverwijkse Harmoniekapel; 21 juni ballonoptocht en 28 juni concert Be verwijkse Accordeonvereniging. Voorts vinden op de 11e, de 18e en de 25e excur sies naar de P.W.N.-duinen onder des kundige leiding plaats. Behoudens toe stemming van het gemeentebestuur vindt in de loop van deze maand tevens nog een hoogdraadnummer plaats. Het jaarlijkse muziekfestival van de sectie muziek van de Velser Gemeenschap had zaterdagavond in park Velserbeek plaats. Hoewel de temperatuur beduidend afkoelde, wat voor de laatst optredende korpsen met het oog op de stemming min der prettig was, kon de weersgesteldheid overigens zeer geschikt worden geacht voor een dergelijke manifestatie. Vele belang stellenden hadden dan ook de weg naar Velserbeek gevonden om de prestaties van een achttal aangesloten korpsen in deze prachtige omgeving te beluisteren. Wegens omstandigheden was de christelijke muziek vereniging „Wilhelmina" ditkeer niet van de partij. Verder verschenen alle blazers korpsen van de agglomeratie op het appèl om voor het publiek hun capaciteiten te tonen en zich critisch te laten beoordelen door de Haarlemse toonkunstenaar Jos. de Klerk. Nadat de heer W J. Vorthuyzen namens het bestuur van de genoemde sectie een kort woord van welkom had gesproken, begon het dappere Jeugdorkest van de begon het Jeugdorkest van de IJmuider Harmonie, onder leiding van Jan Groot, met een in lichte sfeer en zuivere stem ming vertolkte mars. Met zijn beide con certnummers bevestigde het ensemble zijn goede reputatie en het was vooral met een Suite van de barokcomponist Johann Krie- ger dat de beste kwaliteiten van het Jeugd orkest aan het licht traden. De IJmuider Harmonie bereikte daarna een verrassend mooi geheel met een nieuw werk van Meindert Boekei: een aantal fraaie para frasen op liederen uit de Gedenkclanck, samengevat onder de titel „Valerius-suite". Het is muziek die de korpsen tenslotte beter ligt dan de bravour-ouverture van Rossini, waaraan het korps overigens niet zonder succes zijn krachten wijdde. Vervolgens maakte'het piepjonge jeugd orkest van de christelijke muziekvereni ging v,Wilhelmina'"1 uihTJmuidèn öndèï lei ding van de heer N. van Dijk zijn debuut. Dit eerste optreden met een mars en twee eenvoudige concertnummers mocht een zeer goede belofte heten. De harmonie „De Eendracht" dirigent C. Luttik deed haar gevestigde reputatie gestand met de karakteristieke „toonladdermars" van Boe- dijn en de ouverture „Nabucco" van Verdi. Het fanfarekorps „Wilhelmina" uit Sant poort, dirigent J. Groot, leverde een prach tige prestatie met twee werken van Boe- dijn, een ouverture op thema's van Foster en een suite van Ierse volksmelodieën. Wat klank en expressie betreft was in de ver klanking dezer nummers bijzonder veel te genieten. De r.-k. harmonie „St. Caecilia" uit Velsen had enigszins met de stemming te kampen, maar gaf, onder leiding van de heer Bruyskens, onder meer van de ouver- 3-3%°/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.PhilipsGloeil. Pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkners vrijdag 915/ie 94 176 29114 169 291 175 235 V2 284 154 342 J4 179 731/4 174.80 175 64 f 100.80 140% 131% 10814 12014 214 10314 220 83 159% 180 160 47 Vu 43% 65% 39% 71% 24% Voorbeurs- koersen 177 285 342 175,50 VELSEN MAANDAG 9 JUNI. Thalia: „Verboden planeet", 20 uur. Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. „Rooswijk": Handbaldemonstratie t.g.v. Velser Sportweek, 19 uur. „Watervliet": Hockeywedstrijd t.g.v. Vel ser Sportweek, 19 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Open van 1921 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden: Open van 1921 uur. Jeugdbibliotheek eveneens open van 1921 uur. DINSDAG 10 JUNI. Thalia, Rex en Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. Plantsoen bij Van Rijswijkstraat: Gym- nastiekuitvoering t.g.v. Velser Sportweek, 19 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Open van 1012.30 en 14.3017.30 uur; fili aal open van 1921 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden: Open van 1012 uur. R.K. Leeszaal en Bibibliotheek Velsen- Noord: Open van 1012 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstr. BEVERWIJK MAANDAG 9 JUNI. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het Congres danst". Luxor Theater: 19 en 21.15 uur: „De grote Bluf". W.B. Theater: 20 uur: „Zondige Ruby". Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70. Volwassenen: uitlening van 15-17 uur en 1920 uur; jeugduitlening geopend van 1920 uur; lees- en studiehoeken voor volwassenen geopend van 1617.30 uur en van 1922 uur; jeugdleeszaal geo pend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg, geopend van 1518 uur voor uitlening; lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur en 1921 uur. Wijk aan Zee, filiaal openbare leeszaal, Zwaanstraat 4, geopend van 1012.30 en 1417.30 uur. Filiaal r.k. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.3019 uur. ture „Allexandro Stradella" van Von Flo- tow een verklanking, waarvan de opvatting te prijzen was. De Hoogovenharmonie speelde deze avond, wegens afwezigheid van zijn diri gent W. Steyn, onder leiding van Henk Bakker en vervulde zijn taak met de Line- woodmars en de Slavische Rapsodie no. I van C. Friedemann, die naar omstandig heden bevredigend klonken. De invallende dirigent wist er zich dapper doorheen te werken. Hekkesluiter was „Soli Deo Glo ria" uit Driehuis, dirigent J. Heremans, dat met de Kameraden-mars van Baur, de ouverture „Magda" van Moreau en „Le Rocher fantome" van Staz-Popy in een weinig bevredigende stemming aan de ge stelde taak voldeed. Laat ons aannemen dat de laatst optredende korpsen door de dalende temperatuur niet in de meest gun stige voorwaarden voor een zuivere into natie hun aandeel in het festival te leveren hadden. Maar het blinde lot had nu een maal de beurten bepaald. HINDERWET. B. en W. van Velsen brengen ter open bare kennis, dat vergunning ingevolge de hinderwet is verleend aan de Steenkolen handelsvereniging n.v. uit Utrecht tot het oprichten van een benzinepompinstallatie aan de Kennemerlaan 76 te IJmuiden. Diploma-uitreiking bij Hoogovens Vrijdag 20 juni om 20.30 uur zal in de kantine van de afdeling onderwijs van de Hoogovens de diploma-uitreiking plaats hebben aan de leerlingen van de Techni sche Avond School met vijfjarige cursus. Voorts zullen getuigschriften aan derde jaars scholieren worden uitgereikt. Speelplaats Da Costaschool moet „gedraineerd" Het-bestuur van de Da Costaschool te Velsen-Noord heeft ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de medewer king verzocht voor het verbeteren van de waterafvoer van de speelplaats der school. Deze aanvraag voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de raad voorstellen de gevraagde medewerking te verlenen. Ingevolge de bepalingen van de Velsense verordening tot regeling van de tegemoet koming in studiekosten voor ambtenaren komen voor gedeeltelijke vergoeding in aanmerking de kosten wegens noodzakelij ke les- en reisgelden. De kosten van aan schaffing van de voor het volgen van de cursussen benodigde boeken komen geheel ten laste van de cursisten. Het is gebleken, dat in vele gevallen deze kosten een be drag belopen, dat de ambtenaar bezwaar lijk kan opbrengen. Dit geldt mede ten aanzien van de kosten, welke het perso neelslid moet maken voor het deelnemen aan het examen. Het verdient naar de me ning van B. en W. aanbeveling de be staande verordening te wijzigen in dier voege, dat ook een tegemoetkoming wordt verleend in de noodzakelijk te maken exa- mènkosten, alsmede in de aanschaffing van de nodige studieboeken. B. en W. stellen de raad voor, daartoe te nemen het besluit, dat in ontwerp bij de stukken is gevoegd. GEEN SPREEKUUR. De wethouder van openbare werken te Velsen houdt donderdag 12 juni geen spreekuur. Bij een kade op het eiland Wangeroog is zaterdagavond om half tien de Nederlandse zuigbagger „Flevo" door tot nog toe on opgehelderde oorzaak gezonken. Van de 22 bemanningsleden werd een matroos ge wond. De bemanning van de „Flevo" sprong overboord en werd opgepikt door de zuigbagger „Kinhem", die de mannen later in Wilhelmshaven aan land heeft ge- bi -.cht. (UPI). Op het Vitesse-terrein heeft het afgelo pen seizoen de Zaanse club ZFC haar trainingsavonden gehouden i. v. m. het feit dat haar terrein geen mogelijkheid daartoe bood. Mede op verzoek van Vitesse en als dank voor het feit dat Vitesse hiervoor spontaan haar medewerking heeft ver leend zal ZFC dinsdag a.s. nu een wed strijd tegen haar gastvrije sportvrienden uit Castricum spelen op het sportpark aan de Puikman. De aanvang van de wedstrijd is gesteld op 19.30 uur. De opstelling van ZFC is: doel Plekker; achter: Claasen en De Jong; midden: Smit, Kuyper en Van t Kaar; voor: Bok (inv.), Kap, De Graaf, De Groot en Michel. Nieuwe leerkracht voor karaktervorming B. en W. stellen de raad voor aan de aan de IJmuidense huishoudschool verbonden cursus karakter vormend onderwijs (Zon nebloem/Klimop) te benoemen mevr. H. C. Soeters-Mansholt, voor het tijdvak 2 september 1957 tot en met 9 juli 1958. Advertentie van 26 uur n.m. geeft een deskundige van de AUDIUM- fabrieken van de nieuwste type 800 in 3 uitvoeringen type 1000 in 3 uitvoeringen het nieuwste toestel zonder snoeren (HULPOOR) Tevens bestaat er gelegenheid ge bruik te maken van de service van deze AUDIUM-deskundige. Heeft u moeilijkheden met uw hoor- toestel, onverschillig welk merk komt u eens praten bij Mr. Opticien Gouda - Zwijndrecht - IJmuiden In IJMUIDEN gevestigd v.h. DE JONG'S SPECIAAL OPTIEK Kennemerlaan 92 - Tel. 5072 De Castricumse weekmarkt zal toch be houden blijven. De marktkooplieden heb ben zich n. a. v. het feit dat de kraam- verpachter uit Alkmaar geen tenten meer wilde neerzetten, gewend tot een verpach ter uit Den Helder die bereid bleek zulks te doen. Vrijdag was het dan ook al weer te merken dat er met kramen gewerkt werd. Er waren verscheidene kooplieden en ook 't bezoek was weer groter. Voor degenen on der de marktkooplieden die enkele weken verstek hebben laten gaan zal echter thans ook een verheugende oplossing zijn dat door B. en W. van Castricum is besloten de markt nu permanent in de Burg. Mooy straat te doen houden. Vrijdagavond heb ben nl. B. en W. een vergadering gehou den waarop ook de marktcommissie en het bestuur van de bond van marktkoop lieden aanwezig waren. In verband met de vele moeilijkheden die een eventuele plaatsing van de markt in de Torenstraat zou opleveren hebben zowel de advies commissie van het marktwezen als de kooplieden en hun bond zich akkoord kun nen verklaren met de plaatsing van de weekmarkt in de Burg. Mooystraat. Daar zal zij dus nu zowel zomers als geduren de de wintermaanden blijven. Flinke aanvoer Er werden vanmorgen 6200 kisten vis aangevoerd, waarvan 1350 schelvis, 740 yvijting, 650 gul en kabeljauw, 300 kool- vis, 270 haring, 950 makreel, 725 stokkebit, 750 schol, 22.500 kg tong en 2000 stijve kabeljauwen. De Curacao (van 29 mei) voerde 120 schelvis, 100 gul en kabeljauw, 50 kool- vis, 40 makreel, 40 wijting, 30 diversen en 225 stijve kabeljauwen aan. Ds SCH 8 (27 mei) kwam de pieren binnen met 100 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 300 ma kreel, 160 wijting, 40 haring, 120 stijve ka beljauwen. De SCH 171 (28 mei) had 40 schelvis, 30 gul en kabeljauw, 120 wijting 250 makreel, 90 haring, 20 diversen, 40 klei ne kisten haring, 360 stijve kabeljauwen en 75 kantjes aan boord. De SCH 54 (27 mei) loste 50 schelvis, 50 gul en kabel jauw, 190 koolvis, 110 makreel, 200 ha ring, 150 wijting en 400 stijve kabeljau wen. De KW 7 (28 mei) had 225 schelvis. 90 gul en kabeljauw. 95 wijting, 20 diver sen en 185 stijve kabeljauwen aan boord. De Wiron IV (28 mei) voerde 160 schel vis, 30 gul en kabeljauw, 50 makreel, 80 wijting, 20 diversen en 50 stijve kabel jauwen aan. De IJM 211 (28 mei) meerde af met 100 schelvis, 30 makreel, 165 wijting, 5 diversen en 50 stijve kabeljauwen. De IJM 221 bracht 35 schelvis, 10 makreel, 10 wij ting, 45 gul en 10 schol aan de wal. De RO 27 had 150 schelvis, 85 wijting, 15 makreel, 40 diversen en 80 stijve kabeljau wen binnen de pieren. De Annie IJM 14 kwam binnen met 150 schelvis, 10 ma kreel en 30 wijting. De KW 123 loste 140 schelvis, 40 makreel, 5 haring, 10 diversen, 35 stokkebit en 300 stijve kabeljauwen. De rest van de vis was afkomstig van de kleine vaart en wel van 32 schepen. Voor het buitenland De export kocht vanmorgen de grote schelvis voor 25-32, groot middel voor 22- 34, regels grote kabeljauw 94-60, kleine 43-37. De kisten kabeljauw haalden 65- 75. De grote tong ging van de hand voor 2.80-2.60, grootmiddel voor 2.50-2.80, klein- middel voor 2.30, tong I voor 2.20-2.30 en slips voor 1.90. En het binnenland in De binnenlandse handel kocht kleinmid- del schelvis voor 22-33, pennen voor 19- 28, braadschelvis voor 16-25. De wijting deed 10-17, grote gul 20-28, middel 17-22, torgullen 13-17. De zwarte koolvis deed 54-60, koolvis I 20-22, II 17-19. Witte kool vis bracht op 87, leng 67, haring 16-28, makreel 18-24, kleine makreel 8-13 en de eerste schol III 16-20. Oudste boten De oudste schepen zijn thans KW 101, VL 110, VL 121, SCH 153 (van 27 mei), Van Hattem, KW 122 en VL 153 (van 28 mei), Dirkje en KW 80 (van 29 met) en Post boy (van 30 mei). Haringvangsten De vangsten van de Katwijkse drijfnet- loggers waren in de nacht van zondag op maandag: Groep ADECO, KW 2-50, 5-100, 6-60, 9-55, 25-70 thuis, 138-40, IJM 283-5, IJM 75-95. HAPAS 16-60, 47-3, 70-55, 140- 9, 168-13, 170-6. SKP 43-11, 44-17, 85-85, 110-7, 20-14, 41-5, 78-60, 22-14, 45-3, 127-1, 175-3. DUPA 18-28, 48-65 uit '/i vleet, 67- 22, 86-55. 37-7, 95-31, 163-8 k. Gemiddelde vangst Scheveningen 16 en Katwijk 33 kantjes. De „landelijke contactraad voor de ge meentelijke bemoeiingen met de lichame lijke opvoeding en de sport" heeft in Eind hoven zijn tiende congres gehouden. Deze contactraad werd tien jaar geleden opge richt. Er zijn momenteel 160 Nederlandse gemeenten met een inwoneraantal van bij na negen miljoen bij de raad aangesloten. De heer E. Kupers, voorzitter van de contactraad, had ernstig kritiek op het de partement. „Burgemeesters doen er niet altijd even prettige ervaringen op", zo zei hij, „wanneer het hun gelukt is ondanks allerlei moeilijkheden toch bepaalde ob jecten te verwezenlijken en zij geld willen lenen voor de bijkomende kosten. De sfeer op het departement is vaak a-sportief al dus de heer Kupers, die ook wees op het schrijnende tekort aan gymnastiekloka len in ons land. In Christchurch in Nieuw-Zeeland is de 20-jarige Nederlander J. de Keijzer bij een verkeersongeval zo ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. De heer Keijzer woonde tot eind oktober in Delft, waarna hij emigreerde naar Christ church, waar zijn broer reeds vertoefde. Aalsdijk, 10 te Bangkok verwacht. Agamemnon, 8 te Port of Spain v. Cumn Albireo, 8 te Ummsaid verwacht. Alblasserdijk, 9 te Vera Cruz. Alcor, 8 te Santos. Aldabi, 8 te Rotterdam. Alderamin, 8 125 m. z.o. Suez n. Suez. Algol, 8 95 m. n. St. Paulsrock n. Las Palmas. Alhena, 7 v. Montevideo n. Santos. Alioth, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Almkerk, 8 v. Barcelona n. Antwerpen. Aludra, 8 te Rio de Janeiro Alphacca, 10 te Trinidad verwacht. Ameland, 8 v. Rotterdam n. Thameshaven. Amerskerk, 7 v. Beira, 9 te Mozambique. Amstelbrug, 8 105 m. n.w. Lissabon n. Marseille. Amstelsluis, 8 475 m. z.o. zuidp. Kamchatka naar Vancouver. Amstelstad, 8 rede Karachi. Andijk, 8 310 m. n.n.w. Bermuda n. Le Havre. Angolakust, pass. 9 Finisterre n. Rotterdam. Arendskerk, 8 te Genua. Attis, 7 560 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Annenkerk, 8 200 m. z. Hongkong n. Singapore Antonia, 8 v. Port Swettenham n. Telokanson. Batu, 7 v. New Orleans n. Baltimore. Baarn, 7 te Rotterdam. Bali, pass. 8 Straat Ormoesz n. Bombay. Balticborg, 8 v. Rotterdam.t Panda, 9 te Balboa. Bantam, 8 te Rotterdam. Beninkust, pass. 8 Dakar n. Le Havre. Blitar, 8 te Genua. Boissevain, 9 te Manilla. Borneo, 9 te Genua. Boschkerk, 8 op Elbe n. Hamburg. Boskoop, .9 te Puerto Limon. Boschkerk, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Bennekom, 7 te Palua-verwacht. Breda, 6 690 m. z.z.w. Recife n. Piraeus. Eussum, 8 te Amsterdam. Calt. Delft, 8 80 m. z. westp. Kreta n. Rastan un Calt. Leiden, 8 105 m. n.w. Alexandrië n. P. Said. Caltex Nederland, 8 v. Rastanura n. Hamburg. Caltex Pernis, 8 rede Bahrein. Caltex Rotterdam, 9 te Rastanura. Caltex The Hague, pass. 7 Algiers n. Port Said. Caltex Utrecht, 8 dw. Freetown n. Kaap Lopez. Camerounkust, 8 te Amsterdam. Camitia, pass. 8 Ouessant n. Curagao. Casamance, 8 te Dakar. Celebes, 9 te Antwerpen. Ceronia, 8 rede Karachi. Charis. 7 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam Clavella, 9 te San Lorenzo. Coolsingel, 8 v. Orin.ocot^Uf Morrisville. Cradle of Liberty, 8 te Rotterdam. Crania, 8 te Suez. n nAb Coryda, 10 te Singapore vefwacht. Cinulia, 6 v. Curagao n. Pta. Cardon. De Eerens, 9 te Dubai v, Ummsaid. Dongedijk, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Drente, 7 v. Pandiang n. Tandjong Priók. Duivendijk, 8 v. Curagao n. Liverpool. Dorestad, 7 te Curagao verwacht. Delfshaven, 8 290 m. z.z.w. Ouessant n. Antw. Eemdijk, 1 v. R'dam via Antw. n. Golf v. Mexic Eemland, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Eenhoorn, 8 te Rotterdam. Ena, 13 v. Fortaleza te Curagao verwacht. Eos. pass. 9 Algiers n. Antwerpen. Etrema, 8 40 m. n.w. Stromboli n. Tobroek. Farmsum, 8 te Yokohama. Friesland SSM, 8 50 m. w. Oporto n. Holland. Ghanakust, 9 te Takoradi. Giessenkerk, 8 160 m. z.w. Ouess. n. Duinkerk--! Guineekust., 8 te Lagos. Groote Beer, 11 te Southampton verwacht. Gabonkust., 8 te Amsterdam. Ganymedes. 7 v. Amsterdam n. Lissabon. Castor, 6 280 m. n.n.o. Barbados n. Emden. Haarlem, pass. 8 Dover n. Terneuzen. Hathor, 8 te Alexandrië. Heemskerk. 8 te East-London. Helicon, 8 300 m. w.z.w. Landsend n. San Juan. Helder, 7 v. Amsterdam n. Bremen/Hamburg. Hera, 7 v. Maracaibo n. Curagao. Hersilia, 9 te Ciudad Trujillo. Hilversum. 8 te Punta Cardon. Hispania, 8 te Rotterdam. Hoogkerk, pass. 8 Gibraltar n. Genua. Hydra, 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Jagersfontein, 8 v. East-London n. Port Elizabeth. Japara XRL. 7 te Khorelmufatta Java, 9 te Sibu. Jupiter, 7 v. Amsterdam n. H-- Kaap Hoorn, 9 te Port De Bo. ^rnaca. Kalinga, 8 v. Singapore n. H< Kara, 10 te Gibraltar verwacli Karimata, 8 te Basrah. Kellia, 9 te Yokohama. Kennemerland, 8 v. Ilheos n. Recife. Khasiella, 9 te Aden. Kieldrecht, 8 te Marseille. Kloosterdijk, 7 v. Rotterdam n. Bremen. Koningswaard. 6 230 m. z.o. Bahia n. Trinidad. Korenia, 10 te Rotterdam verwacht. Korovina, 8 v. Punta Cardon n. Perthamboy. Krebsia, 8 v. Cardon n. Curagao. Kreeft, 10 te Monrovia verwacht. Kylix, 8 480 m. w. Azoren n. Le Havre. Lemsterkerk, pass. 9 Aden n. Damman. Lindekerk, 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lissekerk, 7 v. Port Said n. Antwerpen. Loosdrecht, pass. 8 Finisterre n. Port Said. Loppersum, 8 te Savannah. Lous Lanz, 10 voor Hoek v. Holland verwacht.. Maasdam, 7 v. Halifax n. New York. Maaskerk, 8 te Bremen verw. v. Hamburg. Maaslloyd. 9 te Beyrouth. Mapia, 8 200 m. z.w. Shanghai n. Chinwangtao. Mariekerk, 8 v. Port Said n. Genua. Marnelloyd, 7 v. Abadan n. Chittagong. Mataram, 8, te Ummsaid v. Bahrein. Mentor, 6 v. Barbados n. Port of Spain. Moordrecht, 8 390 m. z.w. Cocos-eilanden n. Aden. Mylady, 8 15 m. w. Cape Stann n. Tabou. Naess Commander, 8 60 m. o. Malta n. Fawley. Naess Lion, 9 v. Mena Al Ahmadi n. Houston. Nias, 8 te Singapore. Nieuw Holland, 9 te Singapore. Noordam, 8 v. Rotterdam n. New York. Noordwijk, 8 van Las Palmas n. IJmuiden. Noordzee, 8 v. Norfolk n. New Orleans. Ondina, 8 v. Miri, 10 te Singapore verwacht. Oostkerk, 8 te Rotterdam. Oranjestad, 8 v. Barbados, 9 te Trinidad. Orion, 7 v. Rotterdam n. Alexandrië. Osiris, 7 30 m. n.o. Kp. Hatteras n. Pt. Ap Prince. Overijsel, 9 te Antwerpen. Pendrecht, 8 500 m. o.z.o. Guardafui n. Tamatave. Perna, pass. 8 Ras Al Hadd n. Abadan. Polyphemus, 8 te New York. Poseidon, 8 210 m. o.z.o. K. Antonio n. Mobile. Prins Casimir, 7 v. Toronto n. Montreal. Prins Frederik Willem, 8 v. R'dam n. Montreal. Pr. Willem George Fred., 8 v. R'dam n. Bremen. Prins Willem II, 8 te Le Havre. Prins Willem IV, 9 te Cherbourg. Proveniersingel, pass. 8 Bermuda's n. Europa. Peperkust, 8 250 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakar. Pygmalion, 7 v. Antiqua n. Ciudad Trujillo. Radja, 8 v. Marseille n. Amsterdam. Raki, 8 v. Genua n. Marseille. Riouw, 9 te Sydney. Rondo, 8 te Tanga. Ruys, 8 te Rio de Janeiro. Saidja, 9 te Singapore verwacht v. Pladju. Sanama, 10 v. Stigon n. Singapore. Scherpendrecht, 8 te Mena Al Ahmadi. Schelpwijk, 8 te Curagao. Schiedijk, 8 te Antwerpen. Senegalkust, 8 te Abadan. Seven Seas, 10 te Southampton verwacht. Sibajak, 7 o.n.o. Marques n. Tahiti. Sibigo, 9 te Pt. Swettenham verw. v. Singapore. Solon, 7 v. Amsterdam n. Antwerpen. Sommelsdijk, pass. 8 Sable eil. n. New York. Stad Alkmaar, 8 et Rotterdam. Stad Arnhem, 8 te Emden. Stad Leiden, 8 620 m. w.z.w. L'end n. G. v. Mexico. Stad Gouda. 8 te Baltimore. Stad Rotterdam, 8 et Rotterdam. Stad Utrecht, 8 400 m. z.z.w. Kp. Race n. Antw. Statue of Liberty, 8 220 m. z.o. Ascension naar Philadelphia. Steenwijk, 8 330 m. w.z.w. Ushant n. Hpt. Roads. Straat Akka, 8 v. Hongkong n. Kobe. Straat Cook, 8 te Dar Es Salaam. Straat Johore, 9 te Belawan. Straat Malakka, 8 v. Hongkong n. Kobe. Straat Mozambique n. Kaapstad. Straat Singapore, 7 v. Pt. Louis n. Pt. Elizabeth. Straat Soenda, 8 te Buenos Aires. Straat Torres. 9 te Bombay. Sunetta, 8 v. Sydney n. Brisbane. Tabian. 9 te Colombo. Tamo, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Tankhaven III, 9 te Tj. Uban verwacht. Tara, 7 v. Buenos Aires n. Antw./Rotterdam. Taria. 7 v. Mombasa n. Abadan. Teucer, 8 250 m. z.w. Flores n. Tripoli. Tiberius, 8 te Amsterdam. Tibia, 8 200 m. o.z.o. Socotra n. Colombo. Tjibodas, 8 v. Shanghai n. Hongkong. Tjiluwah, 8 v. Singapore n. Hongkong. Tomori, 8 te Djeddah. Trajanus, 8 te Amsterdam. Van Lin.schoten, 8 te Hongkong. Waal, 8 20 m. n.o. Casquets n. IJmuiden. Waterland. 7 v. Santos n. Bahia. Waterman, 7 te Quebec. Westerdam, 7 v. New York n. Rotterdam. Westland. 6 te Amsterdam. Willemstad, 8 v. Plymouth n Amsterdam. Witmarsum, 8 v. Amsterdam n. Bremen. IJssel, 8 te Ponce verwacht v. Barahonsa. Zonnekerk, 9 te Kaapstad. KLEINE VAART Appingedam, 8 dw. Dungeness n Antwerpen. Bloemgracht, pass. 7 Vlissingen n. Finland. Brouwersgracht, 10 n. Londen. Eljo, 8 70 m. van Pasajes n. Pasajes. Elsa, 5 v. Karskaer te Geffle. Flevo. 6 60 m. w. Gibraltar n. Palermo. Ilias, 8 dw. ET 16 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Joost, 6 v. Ostrand n. Mantyluoto. Kaap Falga. 5 v. IJmuiden te karskaer. Kaap St. Vincent, 6 v. Karskaer n. Skutskaer. Leliegracht, 7 te Amsterdam. Lucas Bols I, 9 te Amsterdam verwacht. Lplbaansgracht, pass. 7 eil. Man n. Walkom. Man to, 8 20 m. no. Ooessant n. Amsterdam. Marianne. 7 te Malrhö. Midas, 5 v. Ceuta n. Savona. Pavo, 6 40 m. n.n.o. Oland n. Karskaer. St.rabo. 6 v. Catania n. Algiers. Tilly, 5 v. Ostrand te Domsjo. SLEEPVAART Clyde, 6 .Pacific Wind" vastgemaakt, op 1050 m. n.o. Kp. Race, naar Halifav, 15 aldaar verw. Cycloop, 6 210 m. w. Kp. St. Vincent n. Barbados. Hudson, 6 v. Cartagena n. Maracaibo. Humber, 6 570 m. n.w. Fortaleza n. N. Palmira. Oceaan. 4 v. Havana n. New Orleans. Rode Zee. 6 v. Port Arthur n. Ravanna. Th-amés. 6 350 m. n.o. Trinidad n. Trinidad. Tyne, 6 180 m. n.w. Port Said n. Southampton. Zeeland, 5 bij gestr. ..Casablanca'* bij eil. Tortugas. Zwarte Zee, 6 100 m. n. Finisterre n. Istanbul. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 10 juni 1958 voor le oefening onder de wape nen komen worden een aantal extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken dat zij op het betrokken station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming géén gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten inge volge hun lastgeving reizen met de eerst volgende reisgelegenheid na 06.59 uur. Extra-treinen: Leeuwarden-Vught: Leeuwar den v. 8.41 - Heerenveen v. 9.04 - Steenwijk v. 9.23 - Meppel v. 9.35 - Zwolle v. 10.15 - Amersfoort v. 11.18 - Utrecht v. 11.47 - Den Bosch v. 12.28 - Vught a. 12.33. Groningen- Bergen op Zoom: Groningen v. 8.43 - Assen v. 9.04 - Hoogeveen v. 9.25 - Meppel v. 9.40 - Zwolle v. 10.02 - Amersfoort v. 10.57 Utrecht v. 11.28 - Den Bosch v. 12.05 - Til burg v. 12.23 - Gilze-Rijen v. 12.32 - Breda v. 12 42 - Roosendaal v. 13.19 - Bergen op Zoom a. 13.30. Nijmegen-Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.54 - Den Bosch v. 10.39 - Til burg v. 11.07 - Breda v. 11.26 - Roosendaal v. 11 47 - Bergen op Zoom a. 11.59. Amster dam-Bergen op Zoom: Amsterdam C.S. v. 8.49 - Amsterdam Sloterdijk v. 8.58 - Haar lem v. 9.14 - Leiden v. 9.4i - Den Haag H.S. v. 9.57 - Roosendaal v. 11.17 - Bergen op Zoom a. 11.28 Rotterdam-Bergen op Zoom: Rotterdam C.S. v. 9.48 - Rotterdam Blaak v. 9.52 - Rotterdam Zuid v. 9.56 - Dordrecht v. 10.08 - Roosendaal v. 10.35 - Bergen op Zoom a. 10 46. Rotterdam-Eindhoven: Rotterdam C.S. v. 9.21 - Rotterdam Blaak v. 9.26 - Rot terdam Zuid v. 9.30 - Dordrecht v. 9.50 - Lage Zwaluwe v. 10.02 - Breda v. 10.15 - Gilze Rijen v. 10.24 - Tilburg v. 10.34 - Oister- wijk v. 10.42 - Boxtel v. 10.52 - Eindhoven a. 11.06. Rotterdam-Amersfoort: Rotterdam C.S. v. 9.07 - Rotterdam Noord v. 9.14 Gouda v. 9.28 - Utrecht v. 9.54 - Amersfoort a. 10.12. Den Haag-Ede: Den Haag S.S. v.. 9.23 - Voorburg v. 9.28 - Gouda v. 9.46 - Utrecht v. 10.19 - Ede a. 10.44. Amsterdam- Eindhoven: Amsterdam C.S. v. 9.36 - Am sterdam M.P. v. 9.42 - Amsterdam Amstel v. 9.46 - Utrecht v. 10.17 - Geldermalsen v. 10.37 - Den Bosch v. 11.02 - Vught v. 11 08 - Eindhoven a. 11.30. Zwolle-Roermond: Zwolle v. 10.06 - Deventer v. 10.32 - Zutphen v. 10.48 - Arnhem v. 11.21 - Nijmegen v. 11.43 - Blerick v. 12.34 - Venlo v. 12.38 - Roer mond a. 12.59. VERKOOP INRUIL REPARATIE Bet ui overleg VELSERDUINWEU 173 Tel 4402 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Uw oude Stofzuiger is geld waard! U Kunt deze inruilen bij aankoop van een nieuwe Keuze uit alleen le klas fabrikaten o a Hoover Erres. Ruton. Holland Electro Excelsior KOK, Kruisstraat 5 Haarlem Telefoon 18901- 4979 im IJmuider Boodschappendienst H. VAN HEERD Vareniusstraat 16 verwijderd met Weg met onhandige lik- doornringeD en geva&rlij ka scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seoonden. Eeltplek- uen en eksterogen ver schrompelen met wortel en ai. Bevat gezuiverde wonderolie, iodium en het pijnstillende benzocaine Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. Mevrouw ANTEN, De Genestetlaan 11, Velsen-Driehuis, vraagt, wegens huwelijk van het tegenwoordige. van 817 uur, loon (voor een volwassen meisje) 125.— p.m. - Werkster aanwezig. Aanmelding bij voorkeur des avonds tussen 7 en 8 uur

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10