1 15 Juni Vader in ieders gedachte.... Peeks Cloppenburg DINSDAG 10 JUNI 1958 6 Grote tanker voor Liberia te water Trawler voor Frankrijk voer proef Dividend Boom-Ruygrok n.v. vastgesteld op 9 percent „Full Speed" moet beslissingskamp spelen Castricumse duiven kwamen uit Frankrijk „Adelborst" No iron shirts Orion Pullovers Dassen Een nieuwe mode in Ankiets Wele&lmodedlea&ai - top/fteóóaties VZV bracht het tegen Neptunus tot gelijkspel „Velsen" gooide dit seizoen voor de eerste keer 't dobbertje uit Duitse druk op Amerika om vermogen terug te geven West-Duitsland wil het onderste uit de kan Fanfani krijgt de linkse partijen niet mee Socialisten houden zich met de republikeinen afzijdig Nederlander bestrijdt Expo-ratten Deutsche Partei maakt een zwenking naar rechts siiillll. iüiüiii De Gaulle moet nu Corsica tot rede brengen Comités in Algerije op dood spoor gezet Weer een onderwijzer wegens antisemitisme veroordeeld Macmillan in Washington Op de werf Oost van de Nederlandsche Dok- en Scheepsbouwmaatschappij te Am sterdam is precies 't voor de Afran Trans port Company te Monrovia (Liberia) in aan bouw zijnde tankschip „Ragusa" te wa ter gelaten. De doopplechtigheid werd verricht door mevr. Albert Gregersen echtgenote van een der vice-presidenten van de Gulf Oil Corporation te Pittsburg. De Afran Transport Company is een doch termaatschappij van de Gulf Oil. De „Ragusa" heeft een draagvermogen van 30.900 ton en is het derde schip, dat voor de Afran bij de N.D.S.M. wordt ge bouwd. In 1956 werden de 37.000 tons tank' schepen „Western Gulf" en „Northern Gulf" overgedragen. De naam „Ragusa" is afkomstig uit Si' cilië, waar een plaats en een olieveld de ze naam dragen. In verband daarmee be' stond voor de tewaterlating ook grote be> langstelling uit Italië. De „Ragusa" is 201.17 meter lang, 26.21 meter breed, heeft een holte van 13.72 me ter en zal worden uitgerust met een 3 traps persons turbine-installatie, die het schip een snelheid van 15.5 knoop zal ge ven. Op de vrijgekomen helling werd de kiel gelegd voor een zusterschip van de „Ra' gusa", eveneens bestemd voor de Afran Transport Company. De door de werf I. S. Figee n.v. te Vlaar- dingen gebouwde motortrawler „Alsace' heeft zaterdag een geslaagde proeftocht gemaakt. Deze trawler is bestemd voor de Armement Frédéric et Tranchant te La Rochelle in Frankrijk. De voornaam ste afmetingen zijn: totale lengte 34.29 breedte op de spanten 6.80, holte op Vi I. 11. 4.20 en gem. diepgang op */t 1. 3.70 me ter. De trawler Alsace werd door de werf I. S. Figee n.v. ontworpen als diepzee trawler voor de Atlantische Oceaan en is gebouwd onder toezicht van twee classi- ficiaetbureaus n.l. Lloyd's Register of Shipping en Bureau Veritas, beide te Rot terdam. De werf verzorgde zowel de bouw van het casco als de motorinbouw, betim mering enz. De trawler is uitgerust met een diesel van 278 p.k. Het schip is voorzien van een geïsoleerd visruim in het koelruim is een automatische koelinrichting, bestaande uit twee complete elkaar vervangende compressorsets. Deze installatie kan de temperatuur brengen op -2 graden Celsius. De bemanning is in haar geheel onder gebracht in of op het achterschip. Alle hut ten zijn voorzien van centrale verwar ming en koud en warm stromend water. Voor navigatie en ten behoeve van de vis serij zijn twee echoloden, 1 radio-telefo niezender en 1 decca-navigator aange bracht. Onder leiding van de president-commis saris mr. N. E. Rost Onnes,, is maan dag de dertiende jaarvergadering van het uitgevers- en drukkersbedrijf Boom-Ruyg rok n.v. te Haarlem gehouden. Uit het jaarverslag, dat door mr. Rost Onnes werd toegelicht, bleek, dat ook Boom Ruygrok n.v. haar aandeel heeft gehad van de algemene recessie, zij het ook in geringe mate. De balans geeft een zeer geruststellende uitkomst. Ondanks een sterke investering en scherpe afschrijvin gen, waarbij geen extra bankopneming nodig was, kon worden voorgesteld het dividend te bepalen op 9 percent. Bij de rondvraag werden directie en commissarissen gecomplimenteerd met het gevoerde beleid. Bij acclamatie werd mr. N. E. Rost Onnes herkozen als pre sident-commissaris. De laatste competitiewedstrijd van de Velser handbalvereniging „Full Speed" is geëindigd in een 6-2 overwinning. Hier door eindigen de Velsenaren gelijk met IEV waardoor een beslissingswedstrijd nodig is om uit te maken wie zich kam pioen mag noemen. Zaterdag of zondag zal deze wedstrijd worden gespeeld op het ADO-terrein te Heemskerk. Met de sterke wind in de rug begon „Full Speed" de strijd tegen IJmond 3 maar de zenuwen speelden de eerste minuten de grootste rol. Na tien minuten was het N. Otte die de stand op 1-0 bracht en enige minuten later maakte J. Zonneveld er 2-0 van. Dit gaf de Full Speedploeg zelfver trouwen wat ook wel nodig was omdat IJmond nu fel van zich af begon te bijten. Vier minuten voor rust resulteerde dit in een tegenpunt van de middenvoor, die met een hard schot de Full Speed doelverde- digster het nakijken gaf. Even voor de thee vergrootte J. Orsel de voorsprong echter (3-1). IJmond kreeg nu de wind mee en ontketende een fel offensief, de midden voor scoorde 3-2. Even zag het er voor Full Speed donker uit maar plotseling kwam er weer vaart in de ploeg en binnen vijf minuten kwamen er drie doelpunten zodat de stand door toedoen van J. Orsel en J. Zonneveld 5-2 werd. Een minuut voor het eindsignaal maakte N. Otte het halve dozijn vol. Snelvlieger De postduiven van de p.v. de „Snelvlieger" na men deel aan de wedvlucht Orleans (540 km.). Door de zeer harde z.w. wind werden weer grote snelheden bereikt. Een duif van de heer B Glas bereikte als eerste zijn hok en wel om 12.14.60. De uitslag was als volgt: B. Glas 1 20; J. v. a. Kammen 2 9 17; O. Wezelman 3 16 21; C. Zwa nenburg 4 15 18 34; E. Reker 5 33; J. Wijker 6 8, L Qtte 7 19 22 23 24 26; H. J. Broek 10 14; G. Glas 11 13 25 27; E. Sloot 12; W. Remmers 28; F. Schaap 29; J. Glas 30; J. Verwer 31 32. De Atoom De leden van postduivenhoudersvereniging „De Atoom" hebben zondag met 80 vogels deelgeno men aan een wedvlucht van Orleans af over een afstand van 543 km. De duiven werden 's mor gens om kwart voor zes tijdens zuidwesten wind gelost en de eerste prijsduif had voor deze grote afstand met een uurgemiddelde van bijna 90 km. precies zes en een half uur nodig. Deze vogel werd om 12.14 uur „geklokt". De laatste prijsduif arriveerde om 12.42 uur. De uitslag werd: A. de Bot jr. 1 16; J. Schoo 2 11; A. Kat 3; A. F. Roos 4; P. van Roon 5; J. Stijnman 6 7 13; J. Vink 8; N. G. de Greeff 9; M. van 't Hof 10; Ph. F. Mar- tinius 12; B. Schoo 13; A. Schouten 15. Bonte Duif Uitslag „Bonte Duif" van Orleans: J. Minne- boo 1 5 12 16; C. Broek 2 20; W. Donkersloot 3 18; K. Jellema 4; H. v. d. Pieterman 6; G. W. v. Zut- pen 7; J. Kaldebach 8 14; J. v. Loon 9 19: D. Dekker 10 11 16; P. Verschuren 13 21; P. Griek- spoor 17: T. Ullehake 22. Eerste duif 12.27.5, laatste duif 12.52.35. Advertentie en.... exJro feest met een practisch cadeau van P C Vdóet elk© dag tip-top verzorgd in een „Adelborst" shirt van super kwaliteit, krimpvrije no-iron poplirt. Strijken overbodig I Een P C merkshir* voor een verrassend lage Q 50 2 stuks 23.M prijs In zonnige Capri kleuren, ge- rnokkelijk wasbaar, snel droog. 0 95 Ongekend loge prijs Cravatto Campione Originele Itolioonse dessins Ie O 95 meesterlijke kleuren Tulpenserie Exclusieve collectie to attractieve q 95 codeauverpaklcmg Terylene De wondervezel met de ideale eigenscbappen:KreukvTij,wosboar, A 90 duurzaam I *r. Als eerste in Nederland brengt P&C thans stretch-nylon ankiets, vervaardigd von meerkleurige garens in een rijk multi colour effect1. IJzersterk, 9 95 snel gewassen-zó droog Het eerste herenpoloteam van VZV kon het in haar tweede wedstrijd in de zomer competitie tegen Neptunus te Zaandam niet verder brengen dan een gelijkspel, on danks het feit dat VZV zich vrijwel tijdens de gehele match de meerdere toonde. Reeds in het begin kon Nico Doets de Zaandam mers een voorsprong bezorgen doordat de snelle J. Kobes de dekking een ogenblikje veronachtzaamde. Na enige gemiste kansen aan beide zijden kwam laatstgenoemde al leen voor het Neptunusdoel; de terugkaat sende bal werd keurig door P. Swier opge vangen en een verrassend boogballetje bracht de stand op 11. Nog voor de rust wist P. Swier een voorsprong te forceren met een achter waarts geschoten bal die hij strak afge meten van L. Gravemaker toegespeeld had gekregen. Na de pauze werd Neptunus nog enige ogenblikken gevaarlijk door schoten van Bouma en Kliffen alhoewel L. Gravema ker het keeper P. Doets ook meermalen moeilijk maakt. Bouma wist nogmaals te scoren doch het doelpunt werd door scheidsrechter Fïolet, die uitstekend leidde, wegens overtreding der twee-meter strafregel, afgekeurd. Naarmate 't einde naderde werd de strijd feller en vlak voor tijd kon Nico Doets het gelijkmakende doelpunt bewerkstelligen na een verwoed gevecht met Ger Minkman. De opstelling der V.Z.V.-ploeg was: doel Hagedoorn, achter v.l.n.r. Minkman, Schor re en Gottmer, voor v.l.n.r. Gravemaker, Swier en Kobes. De reserves van VZV speelden tegen Neptunus Zaandam 3 en wonnen deze wed strijd met 83. De score werd geopend door Freek van Nek na een fout in de VZV-verdediging, doch direct daarop maakte Abe Pen er 1—1 van. Kees Bouma wist een aarzeling in de Neptunusgelederen handig uit te buiten met een schot dat de stand op 21 bracht. Ondanks het feit dat Neptunus door een scheidsrechterlijke beslissing met een num- merieke minderheid de strijd moest ver volgen wist de ploeg een gelijkmaker te scoren. Na de rust tapte VZV uit een ander vaatje. Piet Cramer doelpuntte driemaal, Kees Bouma twee maal en Stef Wolthuizen een maal waardoor een 83 eindstand werd bereikt. Neptunus wist in deze tijd nog éénmaal de goed keepende Arie Glas te verschalken. Zondag hield de hengelsportvereniging Velsen" haar eerste wedstrijd van de com petitie om de „Schillingbeker". Deze eerste wedstrijd werd gehouden in Akersloot on der niet zo gunstige weersomstandigheden. Er stond een krachtige wind en 't zonnetje liet op enkele minuten na ook verstek gaan. De tegenwoordige bekerhouder A. v. Vliet wist het dit maal niet verder te bren gen dan een gedeelde vijfde plaats in de totaaluitslag en ook de andere favorieten kwamen op een enkele uitzondering na niet op de hoogste plaatsen terecht zodat de competitie spannend kan worden. Er waren tot grote voldoening van het bestuur maar liefst 38 deelnemers. De nieuwe indeling in een A- en B-klasse, waardoor ook de mindere goden een be hoorlijke kans op een prijs kregen, zal hieraan wel niet vreemd zijn, al zal ook de ledenaanwas, gezien verschillende nieuwe gezichten aan de waterkant een rol ge speeld hebben. De uitslagen waren: Klasse A: 1. C. Meerhof 7 stuks, 24 pun ten, 2. H. Bruinenberg 5 st. 22 p., 3. A. Post 5 st. 22 p., 4. S. Schenk 4 st. 20 p., 5. R. Bos- ma 4 st. 20 p., 6. W. A. Aardenburg 3 st. 18 p., 7. H. Aardenburg 2 st. 16 p., 8. A. v. Vliet 2 st. 16 p., 9. H. v. Deyck 2 st. 16 p., 10. H. Evenhuis jr. 1 st. 14 p., 11. A. Engelhart 1 st. 14 p. Klasse B: 1. H. Vermaat 5 stuks 22 pun- ten, 2. A. Blom 3 st. 18 p., 3. J. Fennema 3 st. 18 p., 4. W. Woldering 1 st. 14 p., 5. C. Harlaar 1 st. 14 p., 6. J. Harlaar 1 st. 14 p., 7. A. Smoor 1 st. 14 p., 8. J. Stratman 1 st. 14 p. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bexorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Van onze correspondent in Washington) Dr. Theodor Heuss, de 74-jarige presi dent van West-Duitsland. heeft tijdens zijn officiële bezoek van een week aan de Verenigde Staten allerwege sympathie ondervonden en tevens waardering voor de indrukwekkende wederopbouw van West-Duitsland. De minister van Buiten landse Zaken Von Brentano, die hem ver gezelde, heeft de gelegenheid te baat genomen om met zijn collega Dulles van gedachten te wisselen over het „in beslag genomen Duitse vermogen". Het is merkwaardig, dat de Duitsers proberen van Amerika en andere landen het Duitse kapitaal terug te krijgen, dat gedurende de oorlog als vijandelijk ver mogen in beslag is genomen. Merkwaar dig, omdat deze kwestie reeds in 1946 bij de Parijse herstelbetalingsovereenkomst 'gèregèld is. Een regeling, dié in 1952 be vestigd werd bij de conventie van Bonn en die ook daarna nog enige malen is on derstreept. Het beginsel, dat bij die re gelingen heeft gegolden, is, dat de bond genoten aan Duitsland geen herstelbeta lingen opleggen zouden voor oorlogsscha de, geleden door geallieerde onderdanen. Duitsland nam als (kleine) tegenpresta tie op zich, de Duitsers schadeloos te stel len, wier vermogen in het buitenland in beslag genomen was. De Duitse regering heeft dat echter nooit gedaan en nu pro beert een machtige Duitse pressie-organi satie de belastingbetaler in de Verenigde Staten te laten opdraaien voor deze gel den. Met name zoekt men een uitkering voor Duitsers, die aanspraken hebben van minder dan tienduizend dollar. Het behoeft geen betoog dat Amerika's bond genoten (waaronder Nederland) deze Duitse pressie-groep met enige bezorgd heid aan het werk zien. Wat zij in Ame rika bereikt, geldt wel niet automatisch voor andere landen, maar schept toch een precedent. Die bezorgdheid is des te gro ter, omdat in Washington ook thans weer stemmen opgaan om aan Duits- lands onderdanen in elk geval een hon derd miljoen dollar uit te betalen. Het pleit is echter nog niet beslist en senator Smathers heeft kortgeleden in de Ameri kaanse Senaat nog gewaarschuwd tegen het onverdiende cadeau, dat Duitsland probeert los te krijgen. Wijst men vertegenwoordigers van Duitsland er op, dat zij formeel van deze ROME (AFP) De Italiaanse republi keinse partij heeft een uitnodiging van de secretaris-generaal der christen-demo cratische partij, Fanfani, om samen met de christen-democraten en de sociaal-demo craten van Saragat een regering te vor men, verworpen. De christen-democra ten beschikken in de nieuwe Italiaanse kamer van afgevaardigden over 273 ze tels, de republikeinen over zes en de so cialisten van Saragat over 22 zetels. Het bestuur van de republikeinse par tij heeft besloten, dat pas op het partij congres in oktober een definitieve beslis sing kan worden genomen over deelne ming aan een regering. Ook de sociaal democraten hebben geweigerd aan een herleving van de coalitie mee te werken, Als deze maand de huidige re^ering-Zoli zal zijn afgetreden, zullen dé christen-de mocraten dus moeten terugvallen op een coalitie met liberalen en monarchisten, óf zij moeten in afwachting van het re publikeinse partijcongres met een minder heidsregering in zee gaan. (AFP) De socialistische partij van Pietro Nenni heeft de sociaal-democraten van Saragat, de republikeinen en de lin kervleugel van de christen-democratische partij gewaarschuwd tegen het gevaar van een conservatieve politiek, die vol gens haar in de stemmenwinst van de christen-democraten bij de jongste ver kiezingen besloten ligt. Speciaal op de so ciaal-democraten wordt een beroep ge daan, de onderlinge verschillen niet te overschatten. Tenslotte zegt de partij van Nenni, dat de gebeurtenissen in Frank rijk aantonen, hoe het parlementaire stel sel voortdurend bedreigd wordt als het niet gedragen wordt door een democra tische politiek, die de massa aan de staat verbindt. vergoeding hebben afgezien, dan antwoor den zij, dat dit een van de onderdelen was in „een pakket-overeenkomst". Zij had den het gehele pakket weliswaar „ge kocht", maar het onderdeel over de ge schrapte vergoeding had hun eigenlijk van zaken doen: men koop een gevarieerde van zakendoen men koop een gevarieerde lading en gaat dan enkele jaren later hemel en aarde bewegen om een deel van de koop weer ongedaan te maken. Op de Expo te Brussel ondervond men de laatste weken veel last van ratten, Aangetrokken door het afval van de hon derden restaurants en de etensresten, die bezoekers, die lunchpaketten óp het ter rein van de Expo verorberen, achterlieten was een legertje bruine ratten naar het Heizelterrein getrokken. Deze ongewenste gasten schenen het voornamelijk te heb ben gemunt op het Russische paviljoen, de Nederlandse afdeling, de tropentuinen, de Zwitserse paviljoenen en het paleis van de Verenigde Naties. Op de Nederlandse afdeling kon de rattenplaag met zoveel succes worden be streden door de heer Langeveld, ambte' naar van de dienst voor rattenbestrijding van het Nederlandse departement van Landbouw, dat hij thans is belast met de bestrijding van de ratten op de gehele Expo. Het afgelopen weekeinde heeft de klein ste Wéstduitsé regeringspartij, de Deut sche Partei, te Berlijn haar congres ge houden. Tijdens de bestuursverkiezing bleek duidelijk een zwenking naar rechts. Het bondsdaglid Schneider, die te Bonn bekendheid kreeg door zijn uiterst rechts- getinte redevoeringen, werd in plaats van minister Von Merkatz gekozen tot eerste plaatsvervangende voorzitter. Voorzitter werd opnieuw de minister-president van Neder-Saksen Hellwege. Men sprak tij dens het congres, toen Schneider's naam werd genoemd als kandidaat voor de hoog ste functies, van een „rebellie der boze jongemannen" tegen het partij-apparaat waarop sedert de nederlaag van septem ber zoveel critiek is geuit. De Deutsche Partei kreeg in de laatste verkiezingen een miljoen stemmen, 3,4 percent van het totaal. Het bondgenootschap met de gro te C.D.U behoedde de partij toen voor uitsluiting uit de Bondsdag, waarvoor vijf percent van het totaal der stemmen is ver eist, wil men in aanmerking komen voor een zetel. De moeilijkheden voor deze rechtse partij groeiden de laatste weken door het uittreden van enige vooraan staande leden, die naar de liberale F.D.P. overgingen. Op het congres werd duide' lijk, dat de Deutsche Partei zich zal ver zetten tegen een twee partijenstelsel, zo als in Groot-Brittannië bestaat. Zij wil al le conservatieve elementen verenigen, tegenstand moeten rekenen, maar toch Het was nogal pijnlijk dat het congres be gon met een militair aandoend optreden van een muziekkorps in uniform. S - is S iS:. - - i?.. -"i, -■ V' Dit is het stoomschip „Atlantic" van de „American Banner Lines", speciaal gebouwd voor goedkoop toeristenver- voer naar Europa. Het schip, dat men hier in de haven van New York ziet, vertrekt morgen voor zijn eerste reis naar Zeebrugge in België en naar Amsterdam. PARIJS (UPI) Te Parijs wordt ver wacht, dat generaal De Gaulle, nu hij zijn gezag heeft gevestigd in Algerije, ook de „rebellen" van Corsica te verstaan zal ge ven dat de regering in Parijs zetelt en niet op hun eiland. Niet alleen het eiland waar Napoléon geboren werd heeft de aandacht van de premier, ook Léon Delbecque, die uit Algerije in Parijs is aangekomen, wacht op een beslissing. De architect van de coup in Algerije heeft in Parijs vele vrienden en men zegt dat hij ook contact zal opnemen met de sluimerende „Comi- té's voor openbaar welzijn" in Frankrijk. Algiers (AFP-Reuter) Generaal Sa- lan heeft in een boodschap aan het Alge rijnse „Comité voor openbaar welzijn" verklaard, dat dit comité zijn grootste op dracht moet zien in „het werken voor de vereniging van zielen en harten", zoals generaal De Gaulle heeft gezegd. Salan prees het „niet te schokken vertrouwen en de oversaagde moed en vastberaden heid" van het comité. De woordvoerder van het comité, luitenant Neuwirth, is ook benoemd in de voorlichtingsdienst van Sa lan. (UPI) In West-Algerije hebben rebel len weer twee aanvallen op straat gedaan op mohammedaanse landgenoten, die zij ervan verdachten, met de Fransen te sympathiseren. LONDEN (UPI) In een uitzending van radio-Moskou onder de naam „De stem van vrij Algerije", heeft het Alge rijnse bevrijdingsfront (F.L.N.) zijn aan hangers opgeroepen zich niets aan te trek ken van de beloften van De Gaulle en de Franse troepen zonder ophouden te besto ken. „Blijf het initiatief houden tegenover een uitgeputte en gedemoraliseerde vij and," aldus de uitzending. Er kan geen broederschap bestaan, waar een afgrond gaapt, zo werd verder gezegd, de Franse vlag is besmeurd met Algerijns bloed. Uit Odessa is een Russisch vrachtschip vertrokken met voedsel voor Algerijnse vluchtelingen in Tunesië, aldus radio Mos kou. De levensmiddelen zijn bijeenge bracht door Russische rode kruisorgani saties. (AFP) De vereniging tot „Verzet tegen de ontbinding van Frankrijk en de Franse unie" heeft bekendgemaakt dat zij in zes arrondissementen van Parijs, in 22 ge meenten in de departementen rondom de hoofdstad en in veertien andere departe menten voorlopige „Comités voor open baar welzijn" heeft opgericht. Deze actie, zo wordt hieraan toegevoegd, zal worden voortgezet „overeenkomstig de door gene raal De Gaulle uitgestippelde koers voor een nationale vernieuwing". (Reuter) Premier Macmillan heeft zijn Franse ambtgenoot De Gaulle voorge steld spoedig een bijeenkomst te houden om alle internationale vraagstukken die voor de twee landen van belang zijn, te bespreken. Sir Winston Churchill heeft De Gaulle in een brief zijn allerbeste wensen bij de vervulling van diens „grote taak" meege geven en de „vurige hoop" geuit, dat Frankrijk een goede toekomst tegemoet gaat. De Gaulle zegt in zijn antwoord, dat hij de vriendschapsbanden zal blijven onderhouden en verder verstevigen. Te Hannover is zaterdag de 55-jarige on derwijzer Fernau voorwaardelijk veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf wegens antisemitische uitlatingen. Zijn geval herinnert aan de veroordeling van de gymnasiumleraar Sind, die enkele maanden geleden werd veroordeeld we gens antisemitisme. Fernau had in februa ri bij een dorpskapper van Mandelsloh ge zegd, dat de „lieden in de concentratie kampen zich dik en vet gevreten hadden" en dat „er veel te weinig Joden waren vergast". Toen de kapper opgewonden had gezegd, dat Joden toch zeker ook mensen waren, had Fernau geantwoord: „Dat zijn zij nu juist niet". De kapper was zeer ver ontwaardigd geweest en had gezegd dat Fernau door dergelijke uitlatingen er blijk van gaf niet voor onderwijzer geschikt te zijn. Hij stuurde de onderwijzer zijn zaak uit. Later werd het geval bij de politie aan gegeven. Fernau, die als onderwijzer is ontslagen, ontkende te Hannover, maar vijf getuigen bevestigden zijn vroegere uit latingen. Van de zijde van de rechtbank werd ge zegd, dat dit tweede geval van antisemitis me in West-Duitsland niet gedramatiseerd moet worden. De democratie wordt, aldus de rechter, geen dienst bewezen, indien de beweringen van kleine geesten al te be langrijk worden genomen. Welvaart, evenals vrede, ondeelbaar WASHINGTON (Reuter) Premier Macmillan is zaterdag per vliegtuig te Washington aangekomen, waar hij van daag besprekingen met president Eisen hower zal houden. Macmillan werd ver welkomd door de minister van Buiten landse Zaken Dulles. Hij gebruikte deze '- de rode loper als de Westduitse president Heuss, die voor de aankomst van de Brit se premier naar Philadelphia was ver trokken. Macmillan heeft zondag in een rede op de De Pauw-universiteit in Indiana, waar hij een eredoctoraat ontving, verklaard, dat de onderlinge afhankelijkheid van de westelijke bondgenoten van militair naar politiek en economisch gebied moet wor den uitgebreid. Volgens Macmillan moe ten de economieën van de vrije wereld nauw met elkaar verweven worden. Mac millan zei te geloven dat als de bestaande onderlinge afhankelijkheid op militair ge bied op politiek en economisch gebied ver der wordt ontwikkeld, de samenhang van de vrije wereld zo sterk zal worden, en haar aantrekkingskracht zo groot, dat in de loop der jaren de huidige bedreiging van de westelijke levenswijze zal verdwij nen. Welvaart, evenals vrede is ondeel baar en er zijn nog teveel kunstmatige belemmeringen voor de vrije handel in de vrije wereld. Macmillan zei niet te kunnen geloven, dat de Sovjet-Unie op de lange duur niet onderworpen zal zijn aan de normale ont wikkeling van alle beschaafde volken en dat dan ook de mannen en vrouwen in de Sovjet-Unie zich de oude vragen zullen stellen: Wat is de zin van het leven? Be staat er goed en kwaad? Bestaat er zon de? Bestaat God?

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10