Sport in het kort De woensdag-koersen op Duindigt Velser jeugdelftal te sterk voor Haarlemse jongeren ALLE VADERS zeggen zondag: 3 Héésterlijk zon RITMEESTER DINSDAG 10 JUNI 1958 V De eerste testmatch Engeland versloeg Nieuw- Zeeland met 205 runs Waterpoloploeg van DWR versloeg Newport Elf waterpolospelers gaan naar toernooi in Gent Tumpek verbeterde het Europees record vlinderslag Spelers van „Amsterdam" zijn tegen een fusie A lien willen op de transfer- lijst geplaatst worden Voetbalwedstrijd ten bate van kerkbouw Eindtoernooi voetbal Televisie beïnvloedde de publieke belangstelling s» m Va De eerste transferlijst van semi-profs Rigtersbleek bleef in het betaalde voetbal Communistisch China gaat uit de FIFA Jan Hugens won drie etappes in Luxemburg Standen betaald voetbal eerste en tweede klasse Coen Visser bleef leider van prestatieklassement Haarlemse vollevbalploegen samengesteld Protestmars Monument voor Vierdaagse van Nijmegen Virgil Akins wereld kampioen bij welters Nederlandse kanoploeg in drielandenwedstrijd De Australische zwem ploeg voor Schiedam Vasiukov schaakkampioen van Moskou Grote belangstelling voor Europese titelstrijd Record sneerwerpen meisies in Helmond verbeterd Handbal-jeugdtoernooi De 2-jarige dravers hebben op Duindigt een prachtig debuut gemaakt en lieten na een zeer regelmatige vertoning een uitste kende indruk achter. De winnaar van de vorige keer is niet van de partij, zodat verwacht mag worden dat Xylophoon voor zijn stalgenoot Xuthus T aan de finish zal zijn. Outsiders zijn Xuthus Hollandia en X Kwibus B. Het heeft lang geduurd eer Jan de Vlieger met zijn goede 3-jarigen Wanda en Wilfield voor de dag is gekomen, maar nu hij woensdagmiddag op Duindigt ook tot de deelnemers behoort, zullen zij een grote rol spelen, hoewel niet verwacht mag worden dat zij direct al zullen winnen. Wanda zal vermoedelijk het onderspit moeten delven tegen de crack van zijn jaargang, de uit Amerika ingevoerde Way Jewel, die ook nog sneller is dan Uriel en Vizier. In de draverij van meet voor 3-jarigen welke nog geen eerste prijs hebben gewon nen, speelt Wilfield de outsidersrol, daar hij tegen de in goede vorm lopende Win ston Spencer niet opgewassen zal zijn. Wanda Axkit en Wim Hollandia zijn de an dere kandidaten. De veelbelovende Visuil S ongetwij feld een toekomstige crack heeft in de 2500 m lange Kruger-prijs een eerste kans, hoewel hij zich voor de eerste maal over deze afstand waagt. De snelle Thea Cor nelia is de grootste concurrente, gevolgd door Vlieger D en Torenvalk S. De Kolibri- prijs kan een zege opleveren voor Traviata, die in dit volkomen nummer echter moet oppassen voor Sir Spencer, Royal Heny en Sieger. Het laatste jaar dat Rosa Hollandia mag lopen ontpopt zij zich steeds meer als een zeer snel en betrouwbaar paard en in dien de leerling, die haar in het slotnum mer mag rijden, goed met haar overweg Engeland heeft de eerste testmatch tegen Nieuw Zeeland met 205 runs gewonnen. De wedstrijd was op 5 dagen bepaald, maar halverwege de vierde dag, toen de Nieuw- zeelanders in hun tweede innings voor 137 aan de kant werden gezet, was het pleit beslist. De scores waren: Engeland 221 en 215 voor zes gesloten; Nieuw Zeeland 94 en 137. De medium fastbowler Trevor Bailey nam op de laatste dag vóór de lunch twee Nieuwzeelandse wickets, alhoewel hij met een verbonden rechterhand speelde. De pace bowler Freddie Trueman speelde zeer agressief en een van zijn ballen schampte bij het opspringen langs de neus van Noel Harford. De Nieuwzeelander nam 20 minu ten rust, maar kon bij de hervatting niets toevoegen aan zijn reeks van 23. De Nieuwzeelanders verdedigden zich taai aan bat tegen een vastberaden Engelse aanval, waarin Loader en Lock ieder drie wickets voor hun rekening namen. Eind- score: Engeland 221 (may 84, Cowdrey 81, McGibbon 5 voor 64) en 215 voor zes geslo ten (Richardson 100, Cowdrey 70, MacGïb- bon 3 voor 41). Nieuw Zeeland 94 (Truerhan 5 voor 31) en 137 (Lock 3 voor 25, Loader 3 voor 40). In de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem heeft DWR maandagavond een vriendschappelijke waterpolo wedstrijd ge speeld tegen een team van Newport, de Engelse club .die woensdagavond in Stoop's buitenbad de strijd aan zal binden tegen het Haarlems zevental. De gasten lieten goed samenspel zien, maar ondervonden last van het koude water, daar zij gewend zijn in overdekte baden te spelen. DWR had Kollerie op de midvoorplaats opgesteld die prompt zijn plaats voor het doel der gasten innam. Deze kwam in het begin nogal eens vrij te liggen, daar de Engelse midachter een beweeglijk spel speelde. Uit een vrije worp, genomen door Kollerie, nam DWR na inschieten door Sint de leiding. Daarna deed de Engelse rechtsachter een schot van Piet de Bruyn in een DWR-doelpunt veranderen (20). Na goed samenspel van de Engelsen ver kleinde Flook de achterstand, waarna Mul- cahy voor de gelijkmaker zorgde. Na een strafworp, genomen door Kollerie, had DWR wederom de leiding, maar Kent en Magrath zorgen er voor dat de rust met drievier inging. Nadat Wisker in de tweede helft er viervier van had ge maakt brachten Kollerie (2) en Sint de stand op zevenvier. Hetgeen ook de eind stand werd. Voor het zes landen-waterpolotoernooi, dat op 21, 22 en 23 juni. in Gent wordt ge houden, zijn de volgende elf spelers aan gewezen: Wagenaar (Meeuwen), Kniest (Neptu- nus, Arnhem), Lamme (Robben), Ran (Zian), Van der Zwan (DZV), Smol (HZPC), Muller (Dolfijn), Van der Tooren (GZC), Waalewijn (HZPC), De Boer (Rob ben), en Van Dorp (AZPC). De ploeg staat weer onder leiding van Frans Kuyper. Als Nederland scheidsrechter voor het toernooi is H. Keetelaar (Hilversum) aan gewezen. Het Nederlands zevental zal het zeslan- den-toernooi in Gent in de allereerste plaats opvatten als een oefenprogramma voor de Europese kampioenschappen in Boedapest. Dit betekent, dat coach Frans Kuyper alle spelers in de vijf wedstrijden zal proberen om zodoende te komen tot de beste formatie als basisploeg voor het titeltoernooi, dat 31 augustus in de Hon gaarse hoofdstad begint en voor de daar aan voorafgaande interlandwedstrijden tegen België en Duitsland. De Hongaarse zwemmer Gyorgy Tum pek heeft tijdens wedstrijden in Boeda pest het Europese record 100 meter vlin derslag, dat reeds met 1 min. 02.3 sec. op zijn naam stond, met 0,1 sec. verbeterd. Tumpek maakte een tijd van 1 min. 02.2 sec., waarmee hij met de Europese zwem- kampioenschappen die van 31 augustus tot en met 6 september in Boedapest wor den gehouden in het vooruitzicht, op dit nummer tot de grootste kanshebbers voor de titel moet worden beschouwd. kan, is de vijfde overwinning haar deel. Stalgenote Rina Gay, Partout en Ria Kitty zijn de andere mogelijkheden in dit leer lingennummer. Bij de rennen valt de keuze in de eerste afdeling van de 2500 m lange Quasi-prijs op Poise, vóór stal Swarttouw, Troubadour en Avallon. In de tweede afdeling heeft de steeds beter wordende en uit Zweden ge- importeerde „Cicero" eigendom van de Japanse gezant de beste kans, vóór Staatsgeheim en Le Turbulent. In de ren voor amatrices geniet Clemen- ceau de voorkeur boven Heraut. In een fel bewogen vergadering, die de semiprofs van de BVC „Amsterdam" gis teravond in het Olympisch Stadion met twee raadskundige adviseurs hebben be legd, heeft men met algemene stemmen besloten zich tegen de voorgestelde fusie met DWS uit te spreken. Allen wensen op de transferlijst te worden geplaatst. Mocht dit verzoek niet worden ingewilligd, dan zijn de „Zwarte Schapen" zelfs bereid, bij de bond de amateurstatus aan te vragen, hetgeen inhoudt, dat zij dus desnoods liever een jaar ingevolge de geldende overschry- vingsbepalingen zyn uitgeschakeld. Ten bate van 't bouwfonds van de nieu we gereformeerde kerk aan de Vijverweg te Bloemendaal zal woensdag 5 juni, des avonds om zeven uur op het gemeentelijk terrein aan de Zeeweg 'n voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen jeugdige spelers en een elftal, dat is samengesteld uit col lectanten en leden van de kerkeraad. De aftrap hiervoor zal worden verricht door de bekende radiospreker, ds. G. Toorn vliet. De directie van het Rasunda-stadion in Stockholm had ter gelegenheid van het begin van de wereldkampioenschappen voetbal voor een fraai programma van 85 pagina's gezorgd. Het prgramma be- 'M vatte een korte levensbeschrijving van één speler van elk van de ploe gen „die vandaag bij ons in Zweden zijn". De Engelse representant war de 43-jarige Stan ley Matthews die nooit gespeeld heeft in de wereldkampioen schappen en die momenteel in Au stralië, op 20.000 kilometer afstand van Zweden, de monstraties geeft. De voorspelling dat de televisie een ernstige con current zou wor den voor de re cettes, is op de eerste dag wel uitgekomen. Van de acht stadions die zondag gebruikt werden, was slechts dat in Gothen burg uitverkocht. Daar werd de sterk tot de verbeelding sprekende wedstrijd Enge landRusland gespeeld. Optimistische officials zeggen dat het later misschien beter zal gaan en zij wijzen er op dat het bedrag dat de televisie betaalt, hen in elk geval tegen een eventueel financieel ver lies dekt. De eerste acht wedstrijden werden bij gewoond door in totaal 184.043 toeschou wers. Er was voor 250.000 plaats. De wed strijd tussen Engeland en Rusland in Go thenburg trok de grootste belangstelling: 49.348 bezoekers, een nieuw toeschouwers record voor Scandinavië. Toch bleven nog drieduizend plaatsen leeg. Het geringste aantal was bij de wedstrijd Joegoslavië- Schotland n.l. slechts 9.541... Na de zeven wedstrijden die zondagavond gelijktijdig gespeeld zijn, ontstond een ko- losale communicatie-opstoppeng. Er be vinden zich momenteel ruim 1.500 buiten landse journalisten en commentators van radio en televisie in Zweden en allen wens ten snel hun verhalen door te bellen. Voor telefoongesprekken naar Londen, Parijs en plaatsen zo ver weg als Asuncion en Rio de Janeiro, ontstond een achterstand van uren. Advertentie - V Ja, probeen U het maar. Verras Vader met zo n rijke doos uit de Ritmeester Jubileumserie. 23 Jaar geleden maakte Ritmeester de eerste Nederlandse bolknak - en nü zeggen alle Vaders nog steeds een Ritmeester bolknak - altijd iets goeds! Bolknak Jubileumserie: FIAT f. 2.70 IDEAAL f. 3-10 GRACIA f. 3.60 De Sportkroniek, het officieel orgaan van de KNVB, heeft de eerste transferlijst ge publiceerd. Deze is als volgt: DHC: Chr. Willemsen. Eindhoven: W. Heyink. De Graafschap: H. Jonker, J. W. Mars kamp. A. Beumer, H. Weigraven, H. Harm- sen, G. Seldehuis, P. M. Vet, B. G. Sluiter. Leeuwarden: A. P. N. Hofman, T. G. Voncken. Longa: W. van Diessen, J. H. Donders, H. van Erp, G. Hesselberth, C. Horsten, B. Klerks, B. P. H. Janse, A. C. A. Massu- ger, M. v. Noye, G. Spanings, H. Strijcken, N. J. Struycken, R. van Veldhuizen, P. Vil- levoye, W. Voets, W. v. d. Waal, H. M. J. Zieltjens. PEC: T. W. Schootman, G. Woordes. RCH: J. Honout, D. de Jong. Sittardia: J. R. Barwasser. VSV: G. van Dolder, N. Geerlofs, C. v. d. Hijden, M. C. Martens, J. Pieterse, A. Post, F. Postma, M. Spaans. Xerxes: J. Engelman, A. P. H. Kentie, H. Rijshouwer. Zeist: J. G. Willemse. Amsterdam: J. H. G. Boskamp, J. C. Bons. Fortuna '54: H. Angenent, A. H. Carlier. Oldenzaal: C. C. Wonink. PSV: Th. Buenen, J. de Wit. Vitesse: L. J. Schatorjé, M. de Graaf. VVV: A. v. d. Hurk, P. Janse, J. Seelen, L. Snijders, J. Theuws, S. Wilkes. De ledenvergadering van Rigtersbleek heeft maandagavond met algemene stem men besloten het bestuur volmacht te geven om al het mogelijke te doen opdat de club in de sectie betaald-voetbal blijft uitkomen. Op de spontaan ingestelde financiële steunactie werd staande de vergadering voor belangrijke bedragen ingetekend. Communistisch China heeft zondag het lidmaatschap van de FIFA opgezegd. Het besluit werd genomen naar aanleiding van een incident, dat donderdag tijdens het congres van de Internationale Voetbal bond in Stockholm plaats vond. Communistisch China diende toen een voorstel in, dat beoogde nationalistisch China uit te sluiten van het lidmaatschap, maar het werd met een grote meerderheid van stemmen verworpen. De Chinese af gevaardigde probeerde daarna zijn voor stel nogmaals met politieke argumenten toe te lichten, hetgeen tot een felle woor denwisseling met de president van de FIFA, de Engelsman Arthur Drewry, leidde. De twist liep tenslotte zo hoog op, dat.Drewry.de Chinese afvaardiging ver zocht de zaal te verlaten, hetgeen ge schiedde. Het hoofd van de Chinese af vaardiging heeft nu bekend gemaakt, dat zijn land pas weer met de Internationale Voetbalbond zal samenwerken „als de FIFA haar fouten heeft ingezien". De Limburgse wielerkampioen Jan Hugens heeft een voortreffelijke prestatie verricht in de „Omloop der twaalf kan tons", een etappenwedstrijd voor amateurs in Luxemburg. Nadat hij zaterdag en zon dag de eerste twee etappes had gewonnen, triomfeerde hij maandag ook in de derde rit. Roth eindigde als tweede in de alge mene rangschikking. Eerste divisie A Tweede divisie A Willem II 31—45 DFC 31—43 ZFC 25—39 HVC 30—41 Hilversum 26—32 Graafschap 30—35 Wilhelmina 25—31 Volendam 30—34 't Gooi 25—30 Excelsior 30r—34r De Valk .1 25—29 SVV 30—34 Zeist .25—29 Vitesse 2933 26— 26 Alkmaar 30—32 Baronie 26—24 Helmond 30—31 Longa 26—23 DWS 29—26 Emma 26—22 VSV 30—21 EBOH 26—21 AGOVV 29—19 ONA 26—21 RBC 29—17 DOSKO 25—16 Roda Sport 30—17 DHC 26—15 EDO 30—16 Een moment uit de zondag in Stock holm gespeelde voetbalwedstrijd in de finale om het wereldkampioenschap tussen Zweden en Mexico, die Zweden met 30 heeft gewonnen. De foto laat zien hoe de Zweedse doelman tijdens een aanval een gewaagde duik maakte om de bal te bemachtigen, die overi gens niet valt te ontdekken. Het Velser Jeugdelftal heeft gister avond onder de goede leiding van scheids rechter Van Duyvenbode het jeugdteam van Haarlem een 53 nederlaag bezorgd, ondanks het feit, dat het vóór de rust ge handicapt was door het ontbreken van Stet (VVB), voor wie door gebrek aan een andere reserve de reserve-doelman Van Veen nu linksbuiten speelde. Het begin van de wedstrijd was voor Velsen allesbehalve bemoedigend. Reeds na vijf minuten speelde De Boer (Storm vogels) te zacht op zijn clubgenoot-doel man Vrijhof terug en hiervan profiteerde Seys (0—1). Hierna zijn de Velsenaren tot de rust het meest in de aanval geweest, maar ze wa ren met schieten niet fortuinlijk en zo het al eens tot een goed schot kwam, dan stond doelman De Graaf op de juiste plaats. Bovendien waren Ligthart, Honschoten en De Looze grote struikelblokken. Tegen de rust kwamen de Haarlemmers weer wat Tweede divisie B Heracles 2847 Ensch. Boys 2843 Go Ahead 2841 NEC 28—28 Rheden 2727 Veendam 28—27 Tubantia 2826 Zwartemeer 2826 Oldenzaal 2825 Velocitas 2823 Heerenveen 2722 Be Quick 2722 PEC 27—21 Zw. Boys 2819 O'parkers 2617 W ielernieuws Door hun successen in de Sportweek ronde van Haarlem hebben Hans van Duin, Henk Oldenburg en Loek Vaars hun posi ties in het prestatieklassement van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" ver beterd. Vooral Van Duin gaat een ernstige bedreiging vormen voor Coen Visser, die ondanks het feit dat hij dit weekeinde geen enkel punt wist te verzamelen, toch leider is gebleven. De stand is momenteel: 1. C. Visser (Santpoort) 72 punten; 2. H. van Duin (IJmuiden) 56 pnt. 3. A. Rutte (Haarlem) 29 pnt. 4. H. Oldenburg (IJmuiden) 17 pnt. 5. L. Vaars (Haarlem) 16 pnt. 6 H. van Weeren (Haarlem) 13 pnt. 7. A. Reekers (Nieuw Vennep) 9 pnt. 8. A. Straver (Haar lem) 7 pnt. Bij de nieuwelingen is de stand: 1. A. Bogaard 6 pnt. 2. C. Piers 5 pnt 3 C. Jan sen 4 pnt Op dinsdagavond 17 juni rijden het Amsterdamse „Olympia" en „De Kam pioen" uit Haarlem op het circuit van Zandvoort hun traditionele clubontmoeting om de „Olympia-beker" De start is om zeven uur en de af te leggen afstand be draagt ongeveer zestig kilometer. De Haarlemse volleybalploegen, die donderdag in het Krelagehuis in Haarlem in het kader van de Haarlemse Sportweek in het veld zullen komen tegen Utrecht, zijn samengesteld. Dezelfde teams spelen reeds woensdag in het RAI-gebouw tegen de Amsterdamse stedenteams als onder deel van de hoofdstedelijke sportweek. Heren: W. Clay (aanv.), J. Antonisse, J. Peters, J. Kooistra en B. Prins (allen HVS), Jac. Moolenaar en H. Wetterhahn (Die Raeckse) en J. Boerop (CIOS). Dames: W. Spierings (aanv.), C. v. d. Haar en H. Witkamp (Die Raeckse), J. v. Calmthout en J. Smink (MHBS), A. Leeuwenberg en A. Haverkamp (AVC) en A. Wijdenes (HVS). Duitse badminton-kampioen naar Haarlem De zaalsportavond, die donderdag in het Krelagehuis gehouden wordt, zal ge opend worden met een badmintonsingle tussen de Nederlandse kampioen Bob Loo en de Duitse kampioen Walter Stuch. Mocht de tijd het toelaten dan volgt eventueel nog een herendubbel. meer in de aanval. Seys stormde alleen op Vrijhof af, die, uitlopend, aanvankelijk nog redding bracht, toen echter buiten het strafschopgebied hands maakte, waarna Hulshegé met een hard schot uit de toe gekende vrije trap de stand op 02 bracht. Na de rust zaten de Velsenaren direct voor het Haarlemse doel. Een kwartier lang wist de Haarlemse defensie nog stand te houden, maar toen was het met Hon schoten c.s. gedaan. In zeven minuten tijd bracht Hoogzaad (Velsen) de stand op 32, aldus de hattrick verrichtend. Vooral de kopbal, waarmee hij het tweede doelpunt maakte, was fraai. Nu was Velsen helemaal niet meer te houden. De Haarlem-aanval kwam er bij na niet meer aan te pas, de Haarlemse defensie echter zoveel te meer. Back Ligt hart kopte in eigen doel (42) en Martens (VSV) bracht de stand zelfs op 52. Toen scoorde Honschoten uit een penalty nog een derde punt (53). Naar wij vernemen zijn enkele Hen gelose verenigingsmensen van ver schillende takken van sport van plan alle leden der Hengelose sportvereni gingen op te roepen in clubtenue een demonstratieve mars door de stad te laten maken. Men wil hiermee protes teren tegen de trage gang van zaken bij de verwezenlijking van de bouw van een sporthal in Hengelo. De initia tiefnemers voeren als argument aan dat "ëeh schoonheidscommissie hei ver gevorderde -plan voor een sporthal, waarvan burgemeester mr. R. J. J Lambooy in de gemeenteraad enkele keren gewaagde, getorpedeerd zou heb ben. Naar men ons verzekerde zullen de initiatiefnemers binnenkort een op roep tot alle Hengelose sportvereni gingen richten, om hun medewerking aan deze protestmars te verlenen. Deze zal in een massale demonstratie voor het stadhuis eindigen. De Nijmeegse burgerij heeft het plan opgevat om ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding (N. B. v. L. O.), dat tijdens de Vierdaagse wordt gevierd, een herinneringsmonument aan te bieden, dat de verbondenheid van de stad met de Nijmeegse Vierdaagse moet symbolise ren. Om de gelden daartoe te verzamelen is een „Comité Nijmegen Vierdaagse" ge vormd De Amerikaan Virgil Akins won in St. Louis de wereldtitel in het weltergewicht door zijn landgenoot Vince Martinez te verslaan. De scheidsrechter maakte in de vierde ronde een einde aan het gevecht toen Martinez voor de zevende keer naar het canvas ging. Toen Akins tot winnaar van de titel werd uitgeroepen had zijn tegenstander meer tijd in liggende dan in staande hou ding doorgebracht. AMATEURS. Een Amsterdams amateur elftal heeft een 41 nederlaag geleden tegen de amateurploeg van Dusseldorp. Bij de rust hadden onze landgenoten een 10 voorsprong. BELGIëAUSTRALIë. De tweedaagse officieuze tennisontmoeting tussen de ploe gen van Australië en België (met de Chi leen Ayala versterkt) is in Brussel met 5 tegen 1 door de Australiërs gewonnen. BEHRA. De Fransman Jean Behra heeft aan het stuur van een Porsche de zesde Grote Prijs van Rouen gewonnen, met een gemiddelde snelheid van 144.062 km/u. Hij reed ook de snelste ronde van de wedstrijd, met een gemiddelde van 149.153 km/u. Tweede werd Graham Hill (G.B.) in een Lotus op drie ronden en derde Alan Stacey (G.B.) eveneens in een Lotus, op vier ron den. GYMNASTIEK. Japan heeft zich kan didaat gesteld voor de organisatie van de wedstrijden om de wereldtitel gymnastiek in 1962. Indien het voorstel wordt aan vaard, zullen de wedstrijden in dat jaar in Tokio worden gehouden. RAY ROBINSON. Sugar Ray Robinson, de oud-wereldkampioen in het welter- en middengewicht, heeft een aanbieding ont vangen voor een gevecht om de wereldtitel in het zwaargewicht tegen de kampioen Floyd Patterson. Robinson werd een beurs van een miljoen dollar beloofd. PROTEST. De protestcommissie van de KNVB heeft het protest van Veendam ingediend na afloop van de wedstrijd Be Quick (Gr.)Veendam afgewezen. De uitslag blijft dus 21 in het voordeel van Be Quick. De Nederlandse kanoploeg voor de wed strijd tegen België en West-Duitsland, die op 14 en 15 juni op de Bosbaan in Amster dam wordt gehouden, is als volgt samen gesteld: Heren: K 1 500 meter: Beunder (Zwet- plassers. Wormer) en Klingers (De Geuzen, Zaandam); K 2 500 meter: Lagrand-Kracht (De Geu zen, Zaandam) en Geurts-De Nier (Genne permolen, Eindhoven); K 1 (1000 meter: Knuppe (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) en Geurts; K 2 1000 meter: Beunder-De Nier en La grand-Kracht; K 1 10.000 meter: Knuppe en Geurts. K 2 10.000 meter: Lagrand-Kracht en De Nier-Beunder. K 1 4 x 500 meter estafette: Klingers, Knuppe, Geurts en Beunder. De Nederlandse damesploeg wordt don derdag 12 juni samengesteld. De K.N.Z.B. heeft bericht ontvangen, welke Australische zwemsters zullen deel nemen aan de Nederlandse kampioenschap, pen, die op 8, 9 en 10 augustus in Schiedam worden gehouden. Op de 100 m vrije slag zullen starten: Dawn Fraser, Lorraine Crapp, Sandra Morgan, Ilsa Konrads en Alva Colquhoun. Met uitzondering van laatstgenoemde, zwemmen deze meisjes ook de 400 m vrije slag. Op de 100 m rugslag komen uit: Gloria Beckett en Nancy Nelson; op de 200 m schoolslag Betty Evans en op de 100 m vlinderslag Beverley Bainbridge. Bij deze Australische meisjes bevinden zich drie zwemsters, die samen acht per soonlijke wereldrecords op haar naam heb ben staan. Dawn Fraser is o.a. wereld recordhoudster op de 100 m en 200 m vrije slag, Lorraine Crapp op de 440 yards vrije slag en Ilsa Konrads op de 800 m en de 880 yards vrije slag. De Australische zwemsters zullen even als de Nederlandse deelneemsters in de series moeten starten om zich te plaasen voor de finales, waarin per nummer twee plaatsen voor de buitenlandse gasten wor den gereserveerd. Bij het winnen van een finale zullen zij niet het recht krijgen zich „open Nederlands kampioene" te noemen, aangezien Nederland geen open zwemkam- pioenschap kent. De 25-jarige Vasiukov is winnaar gewor den van het schaakkampioenschap van de stad Moskou. Hij behaalde uit 15 partijen IIV2 punt en leed geen enkele nederlaag. Op de tweede plaats kwam Simagin met 9V2 punt. Vasiukov, van wie ex-wereldkampioen Smyslov grote verwachtingen koestert, won in 1956 o.a. van grootmeester David Bronstein. Vasiukov en Simagin zullen uit komen in de halve 'inale-ronde van het Russisch schaakkampioenschap, die in de herfst van dit jaar zal worden gespeeld. Voor de Europese atletiekkampioen- schappen, die van 19 tot en met 24 augus tus in Stockholm gehouden worden, heb ben reeds 28 landen ingeschreven. Slechts de aanmeldingen van twee landen Lich- tenstein en Albanië zijn niet binnen ge komen bij het organisatiecomité.. Er komen 808 atleten, waarvan 2i3 vrou welijke. Met de begeleidende officials mee gerekend, komen meer dan 1000 sportmen sen naar de Zweedse hoofdstad. Het grootste contingent is dat van Rus land, dat met een maximum deelnemers aantal van 80 komt (48 heren en 32 dames). Het Duitse team met 40 atleten uit het westen en 34 uit Oost-Duitsland is hierna het grootst. Daarna volgen Zweden zelf met 69, Polen met 60 en Engeland met 55 deelnemers. Tijdens regionale atletiekwedstrijden op de HTM-ierreinen in Helmond heeft de AVON-atlete Marianne Hof uit Heerlen met een worp van 37 12 m. het Nederland se record speerwerpen meisjes verbeterd. Het oude record stond sinds 17 j-ili 1955 op naam van Greet van Zelm (ADA) die in Amsterdam 36.24 m. wierp. In Alkmaar hield het district west A van het Nederlands Handbalverbond een dis- trictsjeugdtoernooi. De uitslagen van de Haarlemse jeugdploegen luidden: Junio ren jongens: AlkmaarHaarlem 3-3, Haarlem—Utrecht 2-1, Haarlem—Amster dam 2-5. Meisjes junioren: Alkmaar Haarlem 1-2, Haarlem—Utrecht 1-3, Haar lemAmsterdam 2-4. Jongens adspiran- ten: AlkmaarHaarlem 0-11, Haarlem Utrecht 2-4, Haarlem—Amsterdam 3-3. Meisjes adspiranten: Alkmaar—Haarlem 2-2, Haarlem—Utrecht 2-1, Haarlem—Am sterdam 0-4.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7