In de vierde verlenging eiste Feyenoord niet verdiende overwinning voor zich op Selectie-honkbalploeg stelde teleur tegen Amerikaanse team am IJver en volharding van de Racing onvoldoende beloond Braziliaanse voetballers met goede zorgen omringd Aan slag waren alleen Jole en De Zwart voldoende in vorm Beslissende treffer van Cor van der Gijp 11 DE HAARLEMSE SPORTWEEK Leo Kops uitgeschakeld voor honkbalploeg Zondag kuitbeen gebroken Het Haarlems voetbalteam tegen ADO samengesteld Vier goals van Van der Hart tegen Alemannia Ercole Baldini start niet in de Tour Sport in het kort DWR en HVGB verloren ruim in eerste klasse ne" mtm gasfornuis |^HPRI met verrijdbare opberglade Dat is Nieuws van Neff! Concordia in promotie- strijd RCH UITGESCHAKELD VOOR DE KNVB-BEKER lii BIJ E1NDTOERNOOI VOETBAL WOENSDAG 11 JUNI 1958 Voor de eerste maal in dit seizoen presenteerde Henk Keulemans het Haarlemse publiek een gedeelte van zijn geselecteerde spelers voor de Europese kampioen schappen. Dit gebeurde gisteravond in een wedstrijd tegen de Sabres uit Soesterberg in het kader van de Haarlemse Sportweek. De eerste kennismaking met deze geselec teerde spelers viel bitter tegen. Niet alleen hun veldspel was ver onvoldoende, maar ook tactisch werden er fouten gemaakt, die men zelfs zelden in de overgangsklasse ziet. Aan slag waren alleen Martin Jole en Dolf de Zwart voldoende. Dit zjjn de eerste indrukken, die men aan het zien van deze zeer matige wedstrijd overhield. De wed strijd werd gewonnen door de Amerikanen, die ook pover voor de dag kwamen (3-7). Achtduizend toeschouwers verlieten het Heemsteedse Sportpark dus niet helemaal voldaan, ondanks het feit dat men een partij voetbal had gezien die een maximum aan spanning had opgeleverd. Want de sterkste verloor en dat bevredigt nooit vooral niet als., die sterkste een ploeg uit de eerste divisie is en de winnaar een club uit de eredivisie. Die hoger geklas seerde club leed bovendien ietwat aan klassehoogmoed en dacht gemakkelijk winnaar te kunnen worden. Iets dat RCH nu juist in het geheel niet wilde zien ge beuren. Want van het eerste fluitsignaal van de later steeds slechter leidende scheidsrechter Van Doorn af trok de ploeg met een hartverwarmend spel in de aanval en bleef dat eigenlijk vrijwel steeds tot aan het einde van de normale speeltijd. Dat er geen goals kwamen was eigenlijk alleen te danken aan voortreffelijk zij het af en toe wat al te hard voetbal van spil Kerkum en invaller-doelman Panman, die heel wat gevaar in laatste instantie be zworen. En er was nóg een factor, die van groot belang was. In de eerste helft namelijk moest Nanai, die zich weer een schietgraag aanvalsleider had getoond, na een van de vele botsingen in de harde strijd, zich laten vervangen door Peper, die er weinig van terecht bracht en dikwijls een grote rem bleek op het soms in zeer hoog tempo ge speelde en goed gevarieerde aanvalsspel van de Racing. Achteraf oordelen is altijd gemakkelijk, maar naar onze mening had RCH met Nanai de match gewonnen. Want als RCH ooit een sterke midvoor nodig had, dan was het wel in deze wed strijd. Kerkum was, zoals gezegd, in prima vorm, maar met de zwakke Peper voor zich kon hij het zich ook veroorloven zon der veel risico steeds weer zijn uiterst zwakke backs Roodbergen en Brillemans bij te springen, die het maar al te dikwijls moesten afleggen tegen Henke en Mul. Later, toen Mul midvoor ging spelen, ging het direct veel beter, maar juist toen dat was in de tweede verlenging was Feijenoord eindelijk tot felheid geprikkeld na de zo lauwe normale speeltijd. Lauw Want lauw was Feijenoord. Over alle linies. In de voorhoede liep Moulijn met veel bravour te voetballen, maar veel klaar Leo Kops, de korte stop van het Neder lands honkbalteam, dat het vorig jaar in Mannheim het Europees kampioenschap behaalde en die ook dit jaar weer een van de grote steunpilaren van het Neder lands team had kunnen zijn, is uitgescha keld voor deelname aan de Europese kam pioenschappen, die van 512 juli in Amsterdam worden gehouden. spelen deed hij niet tegen de stugge Schoo- nenberg. En Van der Gijp, Osterholt en Schouten mochten soms individueel aardig werk doen, maar gevaarlijk werden zij slechts zelden. Alleen de kwieke Paul Meijers deed goed werk, maar alleen kon ook hij niet veel uitrichten. Neen, een ster- renploeg bleek Feijenoord allesbehalve. En dat zij bij de rust met 10 leidde, wel dat had zij niet alleen aan geluk, maar ook aan scheidsrechter Van Doorn te danken. Deze scheidsrechter Van Doorn name lijk keurde eerst in de achtste minuut een doelpunt van Nanai af na een lichte overtreding maar kende twee minuten voor de rust een doelpunt toe, dat zeer dui delijk in opzet buitenspel was. Van der Gijp namelijk speelde toen aan Schouten, die zeker twee meter achter de verdedi ging van RCH stond, de bal toe. Schouten schoot die daarop achter Van der Voort, maar dat was kinderwerk. Eigenaardig ge noeg was ook de grensrechter zeer positief in het toewijzen van het doelpunt. Een niet geringe tegenslag uiteraard voor de ploeg, die voor wat betreft haar pres taties zeker twee doelpunten had verdiend. Een tegenslag overigens, die na de hervat ting van geen invloed bleek op het moreel van de Racing, die niet alleen dapper bleef volhouden maar bij tijd en wijle ook voor treffelijk spel liet zien. Aanvallend vooral van Kruyer en Mul en verdedigend van Schoonenberg, die de gevreesde Moulijn fel op de huid bleef zitten, en Van der Brink, die Van der Gijp zelden of nooit een kans toestond. JZerdediging versterkt De druk werd zelfs zo groot dat Feijen oord het middenveld, dat door Veldhoen en Van Woerden toch al zwak bezet was, volkomen vrij liet en beide spelers in de achterhoede terugtrok. Hetgeen uiteraard de spanning nog meer deed toenemen. Toe nemen deed overigens ook het aantal vrije schoppen wegens te ruw of gevaarlijk spel. Harde botsingen waren geruime tijd aan de orde van de dag. Maar de strijd bleef boeiend. Corner op corner volgde voor het Rotterdamse doel, schot op schot vloog naar het steeds kundiger door Panman verdedigde doel. Maar het doelpunt bleef uit. Want Peper miste alleen voor de doel man, Brillemans trapte de bal van de doel lijn en schoten en kopballen van Mul en Van der Lippe werden een prooi voor Panman. Pas in de 36ste minuut volgde eindelijk het moment waarop achtduizend mensen hadden gewacht. Want nadat Kerkum Mul in het strafschopgebied had gevloerd, wees scheidsrechter Van Doorn zowaar naar de stip op elf meter en Mul knalde de bal on houdbaar in (11). En werd Feijenoord toen eindelijk wak ker? Misschien wel, maar RCH bleef het initiatief houden. Mul schoot hard in de hoek en Biesbrouck knalde buiten ieders bereik tegen de lat, waarna Peper een unieke kans kreeg. Maar een goal werd het niet. Verlengingen Bij de eerste verlenging pas toonde Feijenoord de felheid waar iedereen zo Het Haarlems elftal, dat zaterdag op de sluitingsavond van de Haarlemse Sport week tegen ADO in het veld komt, is als volgt samengesteld: Doel: Snijders (Haarlem). Achter: Oepkes (Haarlem) en v. d. Brink (RCH). Midden: Petterson (EDO), De Voogd (Haarlem) en Biesbrouck (RCH). Voor: Plaizier (EDO), Kruyer (RCH), Mul (RCH), Spiers (EDO) en Groeneveld (Haar lem). ADO komt met zijn sterkste competitie elftal, dus met Clavan, Schuurman, Rijnvis, Timmerman enz. Dinsdagavond heeft Fortuna een vriend- ichappelijk wedstrijd gespeeld tegen de Duitse club Alemannia (Aken). Fortuna won deze van Duitse zjjde lauw gespeelde wedstrijd gemakkelijk met 40 (rust 20). Van der Hart als aanvalsleider had een groot aandeel in de overwinning. Hij scoorde namelijk alle vier de doelpunten (in de 22ste, 3Sste, 58ste en 80ste minuut). lang op had zitten wachten. Maar ook in de toen veel gelijker opgaande strijd vielen er geen doelpunten. RCH was wel weer de gevaarlijkste ploeg, hetgeen wel degelijk een compliment waard was voor de condi tie van de Racing, die zeker niet meer tekenen van vermoeidheid vertoonde dan de Rotterdamse ploeg. Ook in de derde periode van zeven- enhalve minuut gaven beide partijen el kaar niets toe. En weer draaiden de ploe gen. Terecht dacht iedereen al aan straf schoppen toen Mouljjn een vrije schop mocht nemen niet ver van de cornervlag. Het kwieke mannetje mikte de bal precies op het hoofd van de vrijstaande Van der Gjjp die met een harde kopstoot Van der Voort passeerde. Waarmede Feijenoord de overwinning kreeg toebedeeld, die zij niet verdiende. Op niet verder dan twee meter voor het doel van Van der Voort schiet Cor van der Gijp de bal, die hij van rechts Die 33 radioverslaggevers, die allen particuliere radiostations vertegenwoordi gen, zitten nu met acht of negen man, in een kleine omroepcel met één microfoon en één verbinding met het moederland. Die ene microfoon gaat dan ook van hand tot hand en het is een bijzonder boeiend schouwspel. Zo boeiend zelfs, dat bij Brazilië-Oostenrijk vele toeschouwers niet op de 22 spelers op het groene veld letten, doch zich omdraaiden en alleen in teresse hadden voor de strijd tussen de mannen van de Braziliaanse radio. Steeds weer moest een reporter wiens spreektijd aangebroken was een gevecht op leven en dood leveren om in het bezit te komen van de felbetwiste microfoon. Grote belangstelling Ze zijn populair de Braziliaanse voet ballers, daar bestaat geen twijfel aan. En kele honderden toeschouwers hadden zich dan ook dinsdagmorgen in het Nye Ullevy- stadion in Gothenburg verzameld om de Brazilianen te zien trainen. Zo'n klein uur zijn ze, ter voorbereiding van de wedstrijd Engeland-Brazilië bazig geweest. Toen volgde bij wijze van toegift een rustig onderling partijtje. Dat wedstrijdje is pre cies twee minuten echter rustig geweest. Daarna konden de temperamentvolle Bra zilianen zich niet meer inhouden, de tackles werden feller, het aanzien van de strijd veranderde en manager Feola wist niet hoe gauw hij tot grote teleurstel ling van zijn pupillen overigens het eindsignaal moest geven. Duitsers onderschatten niet Voor de tweede wedstrijd in groep 1 zal Duitsland tegen Tsjechoslowakije aan treden. Gezien de fraaie prestatie tegen Argentinië is er voor de Duitsers aanlei ding dit treffen met vertrouwen tegemoet te zien, temeer waar de Tsjechen tegen de Noord-Ieren, van wie ze verloren, kwets baar zijn gebleken. Maar bondstrainer Sepp Herberger is een veel te oude rot om een tegenstander, wie dan ook, te onder schatten. Dinsdagmiddag betoogde hij in een con ferentie, die door ongeveer 150 Duitse journalisten werd bijgewoond, dat de wed strijd hoge eisen aan zijn ploeg zal stel- Ercole Baldini, voormalig wereld-uur- recordhouder en winnaar van de pas ge- eindigde Ronde van Italië, zal niet starten in de Tour de France. De 25-jarige Italiaanse wielrenner ver klaarde dinsdag, dat hij bang was dat de Giro te veel van zijn krachten had ge vergd. Gedurende de 3325 km lange wed strijd had hij geen moment rust gekregen en hij voelt zich daarom niet fit genoeg om deel te nemen aan de Ronde van Frankrijk, waarin hij voor de eerste keer zou starten. Waarschijnlijk zal Gastone Nencini nu kopman worden van de Italiaanse forma tie. WERELDRECORD. De Australiër Terry Gathercole heeft in Townsville het wereld record op de 110 yards schoolslag verbe terd. Gathercole zwom de afstand in 1 min. 13.5 sec., dat is 0.1 sec. onder de limiettijd, die door de FINA in mei van het jaar 1957 gesteld werd. heeft aangegeven gekregen, nog over de lat. Een onbegrijpelijke misser. Achter de Feijenoorder ziet men Krist. Voor vanavond staan de volgende wedstrijden op het programma: Groep 1 Helsingborg: Duitsland— Ts j echoslowakij e HalmstadArgentiniëNoord-Ierland. Groep 2 Norrköping: ParaguaySchotland Vasteras: FrankrijkJoegoslavië. Groep 3 Stockholm: MexicoWales. Groep 4 Gothenburg: BraziliëEngeland Boras: OostenrijkRusland De wedstrijd ZwedenHongarije in groep 3 wordt donderdagavond ge speeld. Alle wedstrijden beginnen om zeven uur. len. Hij wees er op dat de Duitsers tegen Argentinië eigenlijk boven hun krachten hebben gespeeld, met het gevolg dat som mige spelers nadelige effecten hebben on dervonden wat eten en slapen betrof. Herberger heeft een hoge dunk van het Tsjechische voetbal. „De Tsjechen zijn voortreffelijke voetballers", zei hij, „en wij beelden ons hoegenaamd niet in dat de zaak, die ons wacht, mee zal vallen". In het Tsjechische kamp wisselt de stemming tussen neerslachtigheid en opti misme. De nederlaag tegen de Ieren was natuurlijk een grote teleurstelling, maar allen zijn het erover eens dat de ploeg beter kan spelen dan ze het in die eerste wedstrijd deed. De trainer Karei Kolsky zei in een ge sprek met journalisten: „Het is een bittere ervaring wanneer men, na als één van de favorieten te zijn beschouwd, van een out sider verliest. Maar voor de volgende wed strijd zijn wij zelf outsiders, en tegen Duitsland hebben we niets meer te verlie zen. Misschien is dat wel een gunstige omstandigheid Zelfde elftal Manager Walter Winterbottom heeft be kend gemaakt dat Engeland vanavond te gen Brazilië met het zelfde elftal zal uit komen als zondag tegen Rusland. De op- In de eerste innings leek de wedstrijd in teressant te worden. Smith toonde geen ontzag voor de worpen van Jan Smidt en sloeg de bal links van de vlag onder het hek door. Houtkamp en Jole zochten om het hardst en toen ze de bal hadden ge vonden en teruggespeeld, stond Smith triomfantelijk op het derde honk uit te blazen. Even later sloeg Downs de bal zo hard langs Schuitemaker, die het derde honk verdedigde, dat de bal al in het links- veld lag, vóór de EHS-er zijn handschoen had opgetild (10). De tweede slagbeurt voor de Amerikanen leverde niets anders dan succes voor Smidt op, die drie tegenstanders onverrich- terzake naar de bank stuurde, nadat Oos- terbaan een zeer gemakkelijke vangkans had gemist. In de gelijkmakende innings werd duidelijk, dat de Sabres een zeer matige ploeg bezaten. Tromp bereikte on der grote hilariteit op een tik in het rechts- veld, die gevangen had moeten worden, het derde honk. De stootslag, die Jongeling daarop gaf, werd ook al verkeerd ver werkt, waardoor Jongeling meteen op het tweede honk kwam. Lukkien faalde echter in zijn pogingen om een stootslag te geven en werd uitgevangen. Toen raakte de Ame rikaanse pitcher zijn controle kwijt en daaraan was het te danken, dat het Haar lems team gelijk maakte. Een veeg teken! Ongehinderd De volgende slagbeurt voor de Amerika nen leverde succes op. Smith gaf een hoge slag in het rechtsveld, waar Jongeling zijn verrevelders in de weg liep. Catcher De Zwart liet Smidt ongehinderd het tweede en derde honk stelen. Nog leek het gevaar bezworen, toen Downs met twee nullen een hoge bal naar Lukkien sloeg, maar op stelling is dus: Macdonald; Howe en Banks; Clamps, Wright en Slater; Douglas, Robson, Kevan, Haynes en Finney. De enige onzekere factor is Finney. De links buiten blijkt zondag zijn linker knie ge blesseerd te hebben. Gisterochtend heeft hij zich in het ziekenhuis in Gothenburg laten controieren, lerwiji ae rest van de ploeg trainde. Finney verwacht echter weer fit te zijn. Maandagavond zijn de Brazilianen door hun coach „losgelaten". Het stond hun vrij in de stad rond te dwalen en café's of nachtclubs te bezoeken. Coach Feola meende dat de jongens wat ontspanning verdienden. Op basis van de wedstrijden van zon dag heeft de Zweedse pers reeds een „ster- renploeg" geformeerd. Die ideale opstel ling ziet er als volgt uit: Kelsey (Wales); Halla (Oostenrijk) en Nilton Santos (Brazilië); Boszik (Honga rije), Wright (Engeland) en Peacock (Ier land); Rahn (Duitsland), Alexander Iva- nov (Rusland), Charles (Wales), Mazzola (Brazilië), Fenyvesy (Hongarije). Reserves: Gilmar (Brazilië) in het doel, Rossi (Argentinië) in de middenlinie en Kopa (Frankrijk) in de voorhoede. De waterpolocompetitie De dames van DWR kregen dinsdag avond voor de derde klasse van de water polocompetitie DAW uit Alkmaar op be zoek. In de eerste helft van de strijd leverden aan beide kanten de aanvallen geen doelpunten op. In de tweede helft scoorde Ali Drogtrop voor DWR. Daarbij bleef het, zodat DWR met een-nul won. Zwemlust uit Utrecht kwam voor de eerste klasse heren bij DWR op bezoek, dat met zeven-een geklopt werd. Jan Spaans bezorgde de gasten de leiding, waarna de DWR-midvoor Kollerie voor de gelijkmaker zorgde. Tot tweemaal toe kreeg Zwemlust een spelersmeerderheid die werd uitgebuit: Buys en Spaans brach ten de ruststand op een-drie. In de tweede helft bleef het zwoegen van DWR onbeloond en de verdediging slaagde er niet in de steeds weer aanval lende Utrechtenaren het hoofd te bieden. Van der Linden en Spaans (3) brachten de Zwemlust-overwinning op zeven-een. In Stoop's Bad werd voor de eerste klasse heren de ontmoeting HVGBDZV gespeeld. In de eerste helft ging het spel gelijk op. Doelman Ludding van HVGB weerstond de druk van de Delftse aanval lers en met 00 werd aan de tweede helft begonnen. Uit een hoekworp opende Ter Weele een doelpuntenreeks voor DZV, waarna Aalbers, Ter Weele en nogmaals Aalbers de DZV-voorsprong op vier-nul brachten. Tenslotte redde Hogeland de eer voor HVGB. Advertentie Alle inlichtingen: Amvabro Postbus 1615 A'dam GOLF. Het bestuur van het Neder- landsch Golf Comité heeft besloten dat het internationale amateurkampioenschap van Nederland op 4, 5 en 6 juli op de baan van de Eindhovensche Golfclub in Valkens- waard gehouden zal worden. onverklaarbare wijze miste deze de een voudige vangkans (21). Weer kwam Haarlem gelijk. Schuite maker bereikte met medewerking van de Amerikaanse velders het tweede honk, waarop Jole met een honkslag zijn club genoot over de thuisplaat bracht (22). In de vierde innings sloeg de eerste honkman van de Sabres, Larson, een bril- lante homerun in het linksveld, waar zijn geslagen bal over het hek verdween (32). Nog eenmaal werd het gelijk. De Zwart gaf een goede honkslag, stal het tweede honk en scoorde kort daarop, profiterend van een veldfout en een wilde worp (33). In diezelfde innings zagen we Smidt nog uitgaan op een manier, geselecteerden on waardig. Met het eerste en het tweede honk bezet sloeg Schuitemaker een hoge bal in het midveld, waar de bal echter ge mist werd. In plaats van naar het derde honk te sprinten bleef de beste pitcher van Europa op het tweede honk staan, hetgeen natuurlijk een nul als gevolg had. Beslist In de eerste helft van de vijfde innings werd de wedstrijd beslist. De zeer actieve rabres-achtervanger profiteerde van een veldfout, waarna het publiek een klein voorproefje kreeg van wat het op de Euro pese kampioenschappen te wachten staat. Een Amerikaanse slagman was het niet eens met een beslissing van hoofdscheids- rechter Schjjvenaar en vertelde hem de waarheid. Schijvenaar loste dit echter zeer goed op door eens naar de wolken te kij ken, waarop de slagman zijn plaats maar weer innam en 4 wijdballen bemachtigde, waardoor er twee honken werden bezet, waarna het tussen Smidt en Schuitemaker weer eens niet klopte. Met drie honken bezet gooide Smidt 4 w, waardoor de stand 43 werd. Toen sloeg Larson zijn tweede honkslag, nu in het rechtsveld, waar Jole de situatie niet goed overzag en de bal op het derde honk speel de, terwijl een aangooi op het thuishonk zeer zeker een punt had kunnen voorko men. Tot overmaat van ramp was op hét derde honk niemand aanwezig, waardoor er drie punten werden gescoord op eén honkslag. De laatste en zesde innings kwam er in de stand geen verandering meer. Te weinig slagmensen Na deze droevige oefenwedstrijd zjjn wel enkele punten duidelijk naar voren geko men. Ten eerste: onder de geselecteerden bevinden zich te weinig slagmensen. Bo vendien mist men een gedegen tweede honkman, terwijl voor het derde honk ook nog geen bevredigende oplossing is gevon den. Daar Leo Kops uitgeschakeld is voor deelname aan de Europese kampioenschap pen, is ook voor de korte stopplaats een va cature ontstaan. Ook is gebleken, dat pitcher Jan Smidt zijn positie zeer slecht field, waardoor alleen het eerste honk geen probleem is, want daar is Regeling een zeer betrouw bare kracht. Voor de achtervangerspositie zal Keulemans wel weer op Geurts moe ten terugvallen, hoewel deze speler nogal gecritiseerd wordt de laatste weken. Dolf de Zwart, als slagman prima, is nog niet rijp voor zo'n sleutelpositie. Als tweede catcher voor het Nederlandse team zouden we Nico Tromp (EHS) wel eens naar voren willen brengen. In het buitenveld achten we Houtkamp en Jole zeker van hun plaats, al mist de laatste snelheid. Ook Dolf de Zwart zal met succes in het verre veld kunnen ope reren. Lukkien echter is hard in vorm te ruggelopen en we vragen ons af, hoe lang Keulemans deze speler nog zal handhaven. In honkbalkringen bestaat de laatste tijd nogal ongerustheid over de wijze van voor bereiding voor de komende Europese kam pioenschappen, die nog slechts enkele we ken verwijderd zijn. Wij hebben echter wel vertrouwen in Keulemans en zijn assistent Charles Urbanus, maar zijn er ook van overtuigd, dat versterking van de slagploeg broodnodig is. De opstelling van het Haarlems team was: Smidt (HHC), De Zwart (EDO), Tromp (EHS); Jongeling (HHC), Schuitemaker (EHS), Oosterbaan (EHS), Lukkien (Scho ten), Houtkamp (EHS) en Jole (EHS). Luk kien werd in de tweede helft van de vijfde inning vervangen door Keulemans, waarna Bakker (Schoten) in de eerste helft van de zesde innings het verreveld inging. Korfbal De stedenkorfbalwedstrijd Haarlem Dordrecht is in een verdiende 94 zege voor de gasten geëindigd. Het is een aan trekkelijke en sportieve wedstrijd geweest, waarin Haarlem door treffers van K. van Dijk met 20 voorkwam. Doch reeds toen viel te constateren, dat Dordrecht technisch beter was en nog voor de rust had deze ploeg dan ook een 42 voorsprong. Na de rust scoorde Dordrecht snel 52, waarna wederom Van Dijk een tegenpunt scoorde (35). Het „Watervliet"-vak stelde teleur, slechts in het middenvak kwam dit vak tot een enigszins redelijk peil. De gasten namen het initiatief en liepen tot 93 uit. Tenslotte scoorde de produktieve Van Dijk zijn vierde doelpunt, waarmede hij de eindstand op 94 bracht. De speelster A. Kaart was in uitstekende vorm, en zij gaf de internationale speelster L. de Waal geen kans om ook maar één doelpunt te scoren. Het Hillegomse Concordia speelt einde lijk zijn eerste promotie-wedstrijd voor een plaatsje in de derde klasse. De Hillegommers ontvangen zondag avond om zeven uur redenburch. De vol gende week zondag trekken de Hillegom mers naar Oudewater. De onfortuinlijke EDO-speler liep in de belangrijke - retbalwedstrijd van zijn club tegen Roda Sport een blessure aan een been op, die zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien. Maandagavond echter bleek bij nader onderzoek in het ziekenhuis, dat Kops zijn kuitbeen had gebroken. Een zeer grote verzwakking voor de toch al niet te sterke defensie van het nationale team en een zeer grote teleurstelling voor deze enthousiaste honkballer. De Duitsers maakten een zwakke in druk. Al hun aanvallen werden door het midden geleid, maar tegen de hechte ver dediging van Fortuna hadden zij geen schijn van kans. GERRIT VOORTING. In de wielerwed strijd Belsele-Waes eindigde Gerrit Voor- ting als vijfde. De wedstrijd werd gewon nen door de Belg Rik van Loov, die de 175 km aflegde in 3 uur 57 minuten. (Van onze sportredacteur) Pas tegen het vallen van de duisternis na honderdvij'ftien minuten op windend voetbal is gisteravond in het Heemsteedse Sportpark de be slissing gevallen in de overgespeelde achtste finale van het toernooi om de KNVB-beker tussen RCH en Feijenoord. De Rotterdamse ploeg namelijk, die pas in de verlenging van de match een duidelijke wil tot winnen bleek te hebben, slaagde er pas in de vijfentwintigste minuut van de extra speel tijd in door Van der Gijp de tweede en winnende goal te maken. Waarna zich van de ploeg, die zo lauw was begonnen, een enthousiasme meester maakte alsof zij zojuist het landskampioenschap had behaald. Hetgeen aan de andere kant weer niet zo verwonderlijk was, omdat vrijwel niemand in de Feijenoord-gelederen meer enige reden kon hebben voor optimisme omtrent het te behalen resultaat. Er was namelijk maar één elftal dat de overwinning werkelijk verdiende in het duel, dat zo'n enorm spannend verloop had gehad. En dat was de Racing, die niet alleen ijveriger was geweest, maar beter en bovenal feller en bezielder spel had laten zien dan de Rotterdammers. Maar doelpunten beslissen nu eenmaal en dus was RCH na de treffer van Feijenoord's aanvalsleider uitgeschakeld voor de beker. mmmmmMtmmm t m J Manager Vincente Feola houdt niet van halve maat regelen. Dat weet men in Gothenburg nu onderhand wel. De Braziliaanse coach heeft zijn "voetbalpupTTlen grondig laten onderzoeken, voordat hij ze meenam naar Europa. Maar liefst 21 specialisten hebben de Braziliaanse spelers moeten consulteren. Maar zelfs dat was voor Feodale niet voldoende. De equipe zou en moest worden begeleid door een ervaren psycholoog, die beter nog dan de coach de hypergevoelige sterren zou begrijpen. En ook die psycholoog heeft aan de kleinste kleinigheden gedacht. Zo bevindt zich in zijn bagage een uitgebreide collectie grammofoonplaten met kalmerende muziek. De ervaring heeft hem geleerd dat het enige middel om de nerveuze atleten weer tot rust te brengen, bestaat uit het spelen van zachte, rustige muziek in een half donkere kamer. De Braziliaanse reporters leven mee met hun ploeg, in het bijzonder de radiocommentatoren. Maar al te graag willen zij met microfoon en al naar de plaats hollen waar wat gebeurt. De Zweedse technici hebben, uit veiligheidsoverwegingen, de microfoonsnoeren in gekort tot anderhalve meter. Toch staan de organisa toren steeds weer voor verrassingen Het contingent Braziliaanse radioverslaggevers is in de laatste dagen aangegroeid tot 33. Velen hebben hun komst niet eens gemeld bij het organisatiecomité, zodat extra lijn verbindingen niet meer konden worden aangevraagd bij de telefoondienst.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3