r UMPIE IN DE DR00MTUIN ASPRO RUSTIGE LANDING d FILTRA Son filtre est si pur Agenda voor Haarlem NAAIMACHINES ort en bondig WOENSDAG 11 JUNI 1958 5 Goed filmprogramma Minister Struycken in gastenboek PHILIPS RADIO TELEVISIE H. J. MAERTENS N.V. De radio geeft donderdag T elevisie programma Gevangenisstraf geëist tegen etherpiraten Verzending van zeepost Examens Ds. P. A. Tichelaar 70 jaar Sloper ging in gevangenis andermans straf uitzitten Vóór 1960 geen verkoop van brood bij kruideniers Nieuwe veerboot voor Vlissingen-Breskens Kerkelijk Nieuws Acht jaar geëist wegens poging tot doodslag Onbekende ziekte in boomgaarden Fruitbomen gaan binnen enkele dagen dood De muntencollectie van Willem van Rede 2 'aspro'* .-en U&htitfeeb fit. „Nieuwe wet schaadt de drogistenbelangen niet" Urdang-medaille voor dr. Wittop Koning vervolgverhaal li=-l*:lffl{l verdwijnt door UIWJ2 iPUROL De televisiekijkers hebben zeker geen klagen over de filmprogramma's, welke hun op de dinsdagavonden worden aange boden. Van de Engelse film, die ditmaal aan de orde was, kon men in ieder geval niet beweren, dat ze niet goed was ge maakt, al is het mogelijk dat men het ge geven een tikkeltje te veel vond neigen naar de melodramatiek. „De romantische leeftijd" lijkt ons een juiste vertaling voor de oorspronkelijke titel „Personal affair". Ze geeft ook aan wat men kan verwach ten. De geschiedenis, welke de film ver haalde, is niet zo onwaarschijnlijk. Dat er omwille van de spanning wel eens sterk aangezette scènes voorkwamen, neemt men graag voor lief. Vooraf ging de derde aflevering in de serie „Vrede door veiligheid". We ver plaatsten ons ditmaal naar de poolcirkel. Interessante stof, al blijft een zekere wil lekeur van beeldkeuze niet uitgesloten, ook al door de beperkingen, die „militaire" geheimen de cineasten in de weg leggen. Het journaal vormde de ouverture van het programma. Beeldschermer Mr. A. A. M. Struycken, minister van Binnenlandse Zaken, P.B.O. en Bezitsvor ming, zal op 19 juni voor de televisiecame ra's komen in de rubriek „Gastenboek" van de KRO. In dit donderdagavondprogramma treedt voorts het „Hollands strijkkwartet" op, in geleid door Manus Willemsen. Advertentie N&ssaustraat 5 - Haarlem Tel. 15220 HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.25 Gevar. muz. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Lichte muz. 15.40 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamerkoor en gamba-kwint. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kamer- 'ork. en solist. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weer- ber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 C.H.U., pol. caus. 2000 Ra diokrant. 20.20 Spoorzoeken door Europa. 21.30 Gevar. muz. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgel- conc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Sportuitsl. 23.20-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Eten over de grenzen, caus. 11.15 Kamerorkest en solist. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beurs ber. 14.00 Vioolduo. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 16.00 Varianten. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Orgelspel. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- philharm. ork. en solist. 20.55 Logboek 1941. 21.25 Radio-philharm. ork. 22.10 Act. 22.25 Jazzmuziek. 22,50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursberichten van New York. 23.1624.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Eng. les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Goethe in de muziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Kinderkoor. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldten toonstelling. 20.00 Gram. 20.10 Moderne tijden. 20.40 Verz.progr. 2.00 Nieuws. 22.15 Internat. Ra dio-Universiteit. 22.30 Ierse muziek. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 18.45—20.50 Eurovisie: Wereldkamp. voet hal. AVRO: 20.50 Journaal en weeroverzicht. 21.10 Sportpanorama. 21.40—22.40 Gevar. programma. Voor de rechtbank te Almelo moesten zich drie Enschedeërs verantwoorden, die met clandestiene radiozenders hadden ge werkt. Als eerste stond terecht een 18-jarige schilder, die voor 45.een zender had gekocht. In de woning van een 34-jarige textielarbeider hadden de uitzendingen plaats. Toen de politie met een peilwagen de zender gevonden had, lagen er nog drie grammofoonplaten op tafel. Eén daarvan had men in de auto kunnen beluisteren. De officier van Justitie eiste tegen beide verdachten een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ver beurdverklaring van de apparatuur. Een 34-jarige wever, die als derde ver dachte verscheen, had reeds enkele keren eerder clandestien uitgezonden. Hij had daarvoor reeds in de gevangenis gezeten. Tegen hem werd zes maanden gevange nisstraf geëist. Met. de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. ..Montferland" 19/6; Australië: s.s. „Orion" 19/6: Brazilië: m.s. „Uruguay Star" 17/6: Canada: s.s. „Groote Beer" 16/6 en m.s. „Westerdam" 19/6; Chili via New York 19/6; In donesië: s.s. „Alcinous" 17/6 en m.s. „Celebes" 19/6; Ned. Antillen: m.s. Catherine Sartori" 16/6; Ned. Nieuw-Guineam:s: „Bintang*' 26/6; Nieuw- Zeeland via Engeland 21/6; Suriname: m.s. „Wil lemstad" 18/6; Unie van Z.-Afrika en Z.W;-Afri- ka: m.s. „Capetown Castle" 21/6; Brits Oost-Afri- ka: s.s. „Europa" 19/6. Leiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: B. E. F. 't Hart, Wassenaar; J. de Monchy, Rot terdam en J. A. van Riessen, Den Haag. Amsterdam. Conservatorium. Voor zang ge slaagd: H. Gimbrère, Overveen. Ds. P. A. Tichelaar, emeritus-predikant van de Nederlands Hervormde kerk, die van 1947 tot 1 augustus 1951 predikant is geweest te Santpoort, hoopt morgen, don derdag 12 juni, zijn zeventigste verjaar dag te vieren. In 1928 is ds. Tichelaar naar Oost-Indië vertrokken, waar hij predikant werd aan de Protestantse kerk. In de oor log was hij geïnterneerd en in 1947 keerde hij naar ons land terug. Na eerst hulp predikant te zijn geweestbevestigde dr. M. van der Voet hem op 23 november 1947 toe predikant bij de Hervormde gemeente te Santpoort. Deze gemeente diende ds. Tichelaar tot 1 augustus 1951, toen hem wegens zijn benoeming tot hulpprediker te Ankeveen, eervol ontslag werd ver leend. Sedert het vorig jaar woont hij in Driebergen. PAPOEA'S GESLAAGD De raad voor de zending der Ned. Her vormde Kerk ontving bericht uit Nieuw Guinea, dat daar de eerste groep van 18 Papoea's is geslaagd voor het eindexamen aan de theologische school. Hiermee krijgt de Evangelische Christelijke Kerk op Nieuw-Guinea voor het eerst een lichting jonge predikanten, die binnenkort in ver schillende gemeenten aan de arbeid zal Zaak met humoristische en ernstige kanten" Voor de Haagse rechtbank stond een 35-jarige sloper uit Leiden terecht, omdat hij in juli van het vorige jaar geprobeerd had de gevangenisstraf voor een kennis uit te zitten. Het was hem nog bijna gelukt ook; pas na tien dagen kwam men er in het Haagse Huis van Bewaring achter dat de vingerafdrukken van de gedetineerde niet klopten met die van de man, die de veroordeling had gekregen. Het betrof een straf van zestig dagen, waartoe de aanne mer uit Rjjpwetering was veroordeeld we gens autorijden onder drankinvloed. Tijdens een drinkgelag in een Leids café had de aannemer de sloper toevertrouwd niet van plan te zijn de straf te gaan uit zitten. Tijdens het gesprek was de betref fende schriftelijke „uitnodiging" van de officier van Justitie in de handen van de sloper gekomen. Zonder dat hij de aan nemer gewaarschuwd had, meldde de slo per zich op 17 juli bij het parket van de officier van Justitie aan de Raamweg. Hij gaf de naam van de aannemer op en zei dat hij zijn straf kwam uitzitten. De amb telijke molens kwamen in beweging en de sloper werd gedetineerd. In het gevange- nisregister voor gedetineeerden tekende hij met de naam van de aannemer. Voor de rechtbank verklaarde de sloper het zelf een „reuze stomme streek" te vin den, maar hij had het gedaan om wat meer werk van de aannemer te krijgen. De officier van Justitie zag de humoris tische zijde van deze zaak. Maar hij wees ook op de ernstige kant: dergelijke gebeur tenissen zijn schadelijk voor het overheids gezag. Er ontstond enige hilariteit, toen de officier zei, dat hij bij het stellen van zijn eis rekening wilde houden met het feit, dat de sloper al tien dagen „gezeten" had. Op grond van artikel 189 wetboek van straf recht „iemand vrijwaren van gevaar voor vervolging dat hem dreigt", eiste mr. Fol- mer een geldboete van honderd gulden, subsidiair tien dagen („daarmede zal de schade aan het rijk toegebracht voor tien dagen voeding wel vergoed zijn") alsmede een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand, met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank zal op 24 juni uitspraak doen. De staatssecretaris van Economische Zaken, dr. Veldkamp, heeft gisteren in de Eerste Kamer medegedeeld, dat het „erkenningsreglement wederverkopers bakkerijprodukten" wordt verlengd tot 1 januari 1960, zodat in ieder geval tot die datum geen brood mag worden verkocht bij kruideniers. Gisteren is aan het provinciaal bestuur van Zeeland de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" overgedragen, die gebruikt zal worden op het veer Vlissingen-Breskens. Zij biedt plaats aan 1500 passagiers en on geveer honderd auto's. De „Prinses Beatrix" is het achtste schip, dat door J. en K. Smit's scheeps werven te Kinderdijk werd afgeleverd aan de provinciale stoombootdiensten op de Westerschelde. Het is de grootste veer boot welke tot nu toe voor Nederlandse regering werd gebouwd. Het ontwerp, dat is opgezet door Bureau voor Scheepsbouw te Bloemendaal, werd in nauw overleg met de provinciale stoombootdiensten in Zeeland, rijkswaterstaat en de technische staf van de werf uitgewerkt. In het scheepsbouwkundig proefstation te Wage- ningen werden uitgebreide weerstands- en voortstuwingsproeven genomen. Het schip heeft een lengte van 102 me ter, een breedte van 18.45 meter, een hol te van 6.10 en een diepgang van 4.83 me ter. De diesel-elektrische voortstuwings installatie geeft het schip een maximum snelheid van 16.85 knopen. Deze installa tie bestaat uit vier negencylinder diesel motoren, die elk een generator aandrijven voor de opwekking van de elektrische stroom, nodig voor de voeding van vier elektromotoren, die twee aan twee in de uiteinden van het schip zijn geplaatst. Het schip is uitgerust met radar, echo lood, zoeklichten en met een mobilofoon installatie voor de communicatie met de wal. Door het gehele schip is een uitge breid brandblussysteem aangebracht, dat er speciaal op berekend is om benzine branden te blussen. Het nieuwe tarief Minister Algera heeft medegedeeld, dat hij op 5 juni met Gedeputeerde Staten van Zeeland overleg heeft gepleegd over de nieuwe tarieven voor de veren over de Westerschelde. Dit overleg, aldus de mi nister, heeft tot algehele overeenstemming geleid. Gedeputeerde Staten hebben toe gezegd, dat de nieuwe tarieven zullen worden ingevoerd op de dag, waarop de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" in het veer Vlissingen-Breskens in bedrijf wordt gesteld, doch uiterlijk op 1 augustus 1958. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dalfsen (2de pred.pl.): J. H. W. Louwerse, vicaris te Dalfsen; te Olde- holtwolde: C. Eggeraat, voorganger Ned. Prot. Bond te Varsseveld. Bedankt voor Rotterdam-Charlois (wijkgemeente Pen- drecht): P. van den Berg te 's Gravenhage. Geref. Kerken Beroepen te Enschede (vac. H. de Moor) B. J. Aalbers te Bant (N.O.P.); te Noord- wijk aan Zee (2de pred.pl'.): W. Griffioen te Nijkerk. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Musselkanaal: H. den Boeft, kand. te Groningen. Aangenomen naar Bedum: H. J. de Vries te Berkel (Z.H.); naar Zwijndrecht: J. H. van der Hoeven te Houwerzijl. De procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof, mr. A. S. de Muinck Keizer, heeft wegens poging tot doodslag acht jaar gevangenisstraf met aftrek ge- eist tegen de 53-jarige los werkman A. F. F. V. uit Amsterdam, die op 1 april van dit jaar door de Amsterdamse rechtbank wegens poging tot moord op zijn 24-jarige stiefdochter Gusta H. veroordeeld was tot tien jaar gevangenisstraf met aftrek, nadat de officier van Justitie twaalf jaar met aftrek had geëist. De verdachte zei dat hij in hoger beroep tegen het rechtbankvonnis is gegaan, om dat hij zich niet schuldig voelt aan poging tot moord. In zijn requisitoir zei mr. De Muinck Keizer tot het inzicht te zijn ge komen, dat de verdachte niet met rustig beraad en overleg zijn daad heeft ge pleegd. Maar de procureur-generaal was ook van mening, dat er geen twijfel be staat, dat de verdachte gepoogd heeft het meisje van het leven te beroven. Hij vroeg het gerechtshof een gecombineerde straf te willen opleggen, zodat de ver dachte de proeftijd onder streng toezicht zal kunnen staan. Het hof zal op 24 juni arrest wijzen. „Help!Help!schreeuwde Umpie. „Jaja, stil maar, klonk een stem op de kant. Geef me maar een hand, dan trek ik je er wel uit!" En zo stond Vmpie even later, druipend en wel, naast het mannetje, dat hem gered had. Toen Umpie wat van de schrik bekomen was, zei hij: „Ik hing aan een ballon, en die sprong uit elkaar!" „Jaja", lachte het mannetje. „Dat deed ik! Mooi gemikt, niet?" En hij wees grinnikend op de katapult in zijn hand. 383.9 Advertentie De hoop op een goed fruitjaar is bij verscheidene boomgaardbezitters in de om geving van Scherpenzeel en Woudenberg de bodem ingeslagen. Een nog nimmer ge signaleerde ziekte onder de vruchtbomen veroorzaakt in de fruitteeltbedrijven grote schade. Erkomen plotseling bruine plekken in de takken en op de stam. De boom ver dort in enkele dagen tijds en gaat dood. Zowel de rijkstuinbouwconsulent als de Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen staan voor een raadsel. Men heeft een dode boom doorgezaagd, waarbij bleek, dat het hout tot in de pit is aangetast. Op een der bedrijven is 75 percent van de bomen door de vreemde ziekte aangetast. Wanneer deze ziekte door zet betekent dit een ramp voor de vele bedrijven in deze streek. De in 1953 overleden Rotterdammer Wil lem van Rede vermaakte zijn gehele na latenschap aan de Staat. Van die nalaten schap maakte een zeer omvangrijke mun tenverzameling deel uit, die in een open baar museum in Nederland zou moeten worden bewaard. De collectie bestaat uit ongeveer 4900 Nederlandse, 4400 Westeuro- pese, 3700 Griekse, 4000 Romeinse en 14.000 Oosterse (tezamen rond 31.000) munten en penningen. De bedoeling van de erflater om een 'nieuw numismatisch instituut in Rotter dam te vestigen, achtten B. en W. van Rot terdam echter niet verantwoord. In over leg met de Staat is nu in principe overeen stemming bereikt. De gemeente Rotterdam aanvaardt het bruikleen en zal het formeel in beheer nemen. De collectie Westeuropese munten zal dan in onderbruikleen worden afgestaan aan het Koninklijk kabinet van munten, penningen en gesneden stenen, de collectie antieke munten eveneens. Advertentie De ene bespreking na de andere een telefoon die niet stilstaat... Wees zeker! Neem bij begin van hoofdpijn of kou onmiddellijk 'ASPRO'! Dan behoudt U onder alle omstandig heden Uw opgewektheid. Hoofdpijn opkomende kou U bestrijdt het snel en zeker met 'ASPRO' 'ASPRO' betekent: zich een ander mens voelen, opgewekter, prettiger'ASPRO'is onschadelijk en irriteert Uw maag niet! lu/ster naar ons programma ..HERHALING OP VERZOEK' over Radio Luxemburg (206 m.j iedere zondagmorgen 10 45 uur Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Voorzitter apothekerscongres De hoogste internationale onderscheiding voor wetenschappelijk onderzoek naar de historie van de farmacie is dinsdag tij dens het congres van apothekers in het Kurhaus te Scheveningen, dat werd bijge woond door minister J. G. Suurhoff, uit gereikt aan de Amsterdamse apotheker dr. D. A. Wittop Koning, die vele belangrijke publikaties over dit onderwerp in de bin nen- en buitenlandse vakpers op zijn naam heeft staan. Hij ontving uit handen van de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering van de Phar- macie, dr. J. Martens, de .George Urdang- medaille, geslagen door het „American In stitute of the History of Pharmacy". Een ander lid van de maatschappij, de 70-jarige apotheker M. H. P. Sitzen, eveneens Am sterdammer, werd benoemd tot erelid we gens zijn grote verdiensten voor de maat schappij, als voorzitter en lid van vele commissies. In zijn congresrede sprak dr. Martens zijn vreugde uit over de totstandkoming van de nieuwe wet op de geneesmiddelen voorziening. „Wij staan op het standpunt zei hij dat de rechtmatige belangen der drogisten door de nieuwe wet op geen enkele manier zullen worden geschaad. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat de toekomstige ontwikkeling ons gelijk zal geven". Over de verhouding met groothandel en industrie zei de heer Martens: „Anders dan bijvoorbeeld in Frankrijk wordt in ons land niet geëist, dat de farmaceutische handel en industrie in de handen van apothekers berusten. Terwille van een goede geneesmiddelenvoorziening moet de bedrijfsapotheker een sterke en zelfstan dige positie innemen binnen het bedrijf, waarvoor hij werkt". In verband met de Euromarkt merkte de heer Martens op, dat het van groot be lang is dat men zich internationaal op problemen als het ziekenfondswezen, de opleiding, de vestiging en de prijzen der geneesmiddelen gaat bezinnen. Wat betreft de komende onderhandelingen met de zie kenfondsen, werd opgemerkt dat de apo thekers geen afstand zullen doen van hun onafhankelijkheid ten opzichte van de ziekenfondsen. „Hoezeer wij ook bereid zijn tot samenwerking en het verschaffen van inzicht in onze kosten, verplichtingen aanvaarden wij niet." 24. Dus herinnerde hij zich tenslotte toch haar naam. Zij had gehoopt, dat waar hij het altijd zo druk had en met zoveel mensen te maken kreeg hij haar naam vergeten zou zijn en zij eenvoudig voor hem een meisje in de uniform van de maatschappij zou zijn. Maar nu zag zij, dat zij herkend was, geklassificeerd en geïdentifi ceerd als het meisje, dat er plezier in had de aandacht op zich te vestigen, door het stellen van ietwat brutale vragen bij de lessen en als het meisje, dat allerlei soort voedsel uitspreidde over de zittingen van het nieuwste vliegtuig van World-Span. Er is iets, wat ik opgemerkt heb Patsy's hand vloog onmiddellijk en onwillekeurig naar haar blijk baar schuldige muts met betrekkeing tot het ver schil tussen de vluchten van piloten onder toezicht en die van stewardessen". Misschien, dacht Patsy, die weer moed begon te scheppen bij de wending, welke het gesprek begon te nemen, was dit alleen maar een vriendschappelijk praatje om een nieuweling op haar gemak te stellen. „In het eerste geval", ging Prentice voort, „zit de toe zicht houdende piloot er eenvoudig bij en kijkt er hoe de andere man het werk doet.Bij het woord werk en de nadruk, die hij daarop legde, verandere Patsy van mening over de bedoeling van deze gezagvoerder, om met haar te praten. Prentice was blijkbaar nog steeds bij zijn werk- „terwijl het in het laatste geval net andersom schijnt te zijn". De toon van zijn stem was droger dan ooit. „De toezicht houdende stewardess doet al het werk en de onder toezicht zijnde stewardess zit er bij te kijken." Gedurende een enkel vaag moment, dacht Patsy, dat er een glimp van humor om de kalme, scherpe mond trok. Maar neen, toen zij weer keek, had die nog steeds de gewone onverbiddelijke uitdrukking. „Het spijt me," zei zij. „Wat spijt u, juffrouw Aylmer?" Patsy aarzelde. De man had er een zekere slag van haar hersens tot stilstand te brengen, zodat zij nooit de juiste woorden kon vinden. „Dat" Zij kreeg een kleur en begon te stotteren. „Dat ik het landschap bewonderde." „Het is verre van mij om u een eenvoudig genoe gen niet te gunnen." Hem aankijkend, trachtte Patsy voor zichzelf uit te maken of hij tegen haar lachte of niet. Was dat een glimlach of een sneer?" Maar daar uw naam geno teerd staat als een lid der bemanning, zou het mis schien wel goed zijn, als er ook verder werd aange toond, dat wij er niet in feite nog een passagier bij hebben gekregen." Patsy kreeg een kleur bij de onrechtvaardigheid van deze aantijging. Tenslotte had Joanna haar gezegd, dat zij niets moest doen, wat haar niet gezegd was. Loop me niet voor de voeten, had zij vriendelijk maar beslist gezegd, daarmee aanduidend, dat één vrouw in dat buitengewoon kleine keukentje volkomen ge noeg was. Het schoot Patsy door het hoofd, dat het wel goed zou zijn, als zij Prentice eens van deze details op de hoogte bracht, maar toén zij haar mond open deed, was het enige, wat zij kon uitbrengen: „Het spijt me, meneer." Maar hij was niet meer aanwezig om haar veront schuldiging aan te horen. Nu hij er, naar het scheen, tot zijn voldoening in geslaagd was haar vlucht te be derven, was hij de kabine doorgelopen en in de cock pit verdwenen. Een ogenblik bleef Patsy stil staan. Toen dacht zij bij zichzelf: Misschien zal hij zo aanstonds nog terug komen. Haastig liep zij het gangpad op. Joanna duw de juist de deur van de cockpit open met haar be laden dienblad handig balancerend. Zij keek Patsy even nieuwsgierig aan. „Wat is er aan de hand?" fluisterde zij. „Niets," zei Patsy „ik dacht alleen, dat ik je mis schien even helpen kon." Juffrouw Trent liep verder het gangpad af, links en rechts glimlachend, terwijl Patsy vlak achter haar liep. „Maar wat spookte je uit," vroeg Joanna, haar blad neerzettend. „Ik dacht een ogenblik, dat je een bom aan boord had gevonden! Gelukkig, dat de passagiers er niets van bemerkt hebben." Zij keek Patsy met een half vriendelijke, half geïrriteerde glimlach aan. „Maar loop me alsjeblieft niet in de weg!" Zij be gon snel de borden te wassen. „Kijk, er is nog een beetje koffie in de ketel," zei zij. „Schenk jezelf even een kop in. Je zult na een tijdje ook je luchtbenen wel krijgen." Zij zag, hoe Patsy voor ieder van haar een kop koffie inschonk. Toen zei zij: „En ga nu hun riemen vast maken. We zijn niet ver meer van Prest- wick." Een ogenblik later flitste de mededeling op de trans parant: „Maak uw riemen vast. Niet roken" en de meer ervaren reizigers gespten zelf reeds hun riemen vast. „En nu jij ook," zei Joanna, toen Patsy terugkwam. „Schuif op naar het ruim. En maak even plaats voor mijn persoontje. „Patsy ging op de achterste plaats bij het raam zitten en de twee meisjes gespten hun riemen vast. Patsy kon voelen, hoe het vliegtuig lang zaam omlaag ging door de stille avondlucht. „Gemak kelijk, hè?" zei Joanna vrolijk. „En fijn, dat we op de grond ons diner krijgen. Dan is er voor de veran dering eens iemand, die óns bedient." Maar Patsy vond, dat zij liever aan boord driemaal bediend zou hebben, dan dat zij op Prestwick moes ten dineren. Joanna ging haar voor naar een ronde tafel, die midden in de kamer stond, zodat hun passagiers een goed gezicht op hen hadden en juist toen Patsy wil de zeggen: „Is deze niet een beetje groot voor twee mensen?" kwamen de marconist en de boordwerk tuigkundige aanlopen en werd het duidelijk, dat de hele bemanning hier aan deze tafel samen zou eten. De tweede piloot en de navigator waren de volgen de die aan tafel plaatsnamen en terwijl Joanna onder het genot van biefstuk met champignons vrolijk zat te babbelen, was Patsy's eetlust zo volkomen verdwe nen, dat zij slechts met moeite de kleine portie schol, waarom zij gevraagd had, naar binnen kon krijgen. „Daar zijn de gezagvoerder," zei Joanna, toen de ze plaats namen, en zonder enige verlegenheid vroeg zij: „Hoe ziet de route er uit? Keflavik?" Maynard glimlachte. „Nee. Rechtstreeks naar Gan der." „Gelukkig!", zei juffrouw Trent. „Lang?" „Tien uur." „Ik heb korter tijden gekend," Joanna haalde de schouders op. „Maar ook langere." Maynard ging op de stoel naast Patsy zitten. „En hoe gaat het, juffrouw Aylmer?" vroeg hij. Gedurende een ogenblik keek Prentice van de een naar de ander. „Oh," zei Patsy, op haar vis neerkij kend, „ik.(Wordt vervolgd) Weg tas. Een vrouw, die in een waren huis in de hoofdstad aan het winkelen was miste plotseling haar tas, die ze even naast zich op de grond had gezet. Met de tas is zij 1900, twee gouden horloges en een paspoort kwijt. Crematorium. B. en W. van Groningen stellen de raad voor een terrein van 3 hec tare te verkopen en een terrein van onge veer een halve hectare voor de duur van 75 jaren in erfpacht uit te geven aan de gezamenlijke verenigingen voor crematie ten behoeve van de oprichting van een crematorium. De koopprijs is bepaald op f 180.000. Voor het andere terrein is een jaarlijks canon bepaald van 1500. Binnen twee jaar zal de grond voor het aangege ven doel in gebruik mqeten zijn genomen. Bekentenis. Een der verdachten, die de Groninger recherche in verband met de overval op de wisselloper van de Rot terdamse Bank te Groningen had aange houden, is op vrije voeten gesteld. De andere verdachte, de 36-jarige T. B. uit Goutum, die in Leeuwarden werd ge arresteerd, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Botersmokkelaars. Wegens mede plichtigheid aan het smokkelen van ruim 10.000 kilo roomboter naar België heeft de Bredase rechtbank de gebroeders S. en P. P. uit Zundert ieder veroordeeld tot zes weken hechtenis. De officier had tegen beide verdachten bovendien nog boeten geëist van 600 en 400 gulden. Luchtbrug. Sinds enkele dagen is een „vlees-luchtbrug" ingesteld tussen Rotter dam en het zuiden van Engeland. Elke nacht, worden 24 tot "8 vluchten gemaakt, tussen het Rotterdamse vliegveld en Southend. Daarbij wordt Zuidamerikaans vlees naar Engeland vervoerd, dat anders met schepen daarheen had moeten gaan, hetgeen door de havenstaking in Londen onmogelijk is. Ruiten. Tussen Amersfoort en Wezep wordt het wegdek op verscheidene plaat sen voorzien van een nieuwe grintlaag, waardoor slechts met een snelheid van 15 kilometer gereden mag worden. Ondanks de vele waarschuwingsborden zijn er toch vele automobilisten die met een grotere snelheid rijden. Het daardoor opspattende grint, doet vele voorruiten van auto's, die worden ingehaald, sneuvelen. Advertentie WOENSDAG 11 JUNI Stadsschouwburg: Toneelvereniging „Nieuw Leven" met: „Het hemelbed", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Tentoonstelling van werken van Merac 1022 uur. 't Goede Uur: Tentoonstelling van werken van Kees Verwey 1019 uur. FILMS Cinema Palace: „Wie wordt mijn moor denaar", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: „Hard tegen hard", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jr., 20 uur. Luxor Theater: „Vijf stappen in het gevaar", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „De dochter van de ambassadeur", a.l., 20.15 uur. Rem brandt Theater: „Haar eerste liefde", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jungle Jim en de skeletmannen", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. DONDERDAG 12 JUNI TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Tentoonstelling van een collectie moderne kustwerken 1012.30 en 13.3017 uur. Kunstzaal „De Ark": Ten toonstelling van werken van Merac, 1022 uur. 't Goede Uur: Tentoonstelling van werken van Kees Verwey, 1019 uur. Ga lerie Espace: Tentoonstelling van werken van Haber, 1117 uur. FILMS Cinema Palace: „Brigitte het meisje van Place Pigalle", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Hard tegen hard", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jr., 14 en 20 uur. Luxor Theater: „Vijf stappen in het gevaar", 14 jr., 14, IS en 21.15 uur. Mi nerva Theater: „Tosca", 14 jr., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Haar eerste liefde", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jungle Jim en de skeletmannen", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9