Bouwdag Beverwijk 1958 werd een onverdeeld succes THALIA Serviezen bij de Jager! Vaderdag IJmond-agenda Visserij-varia De Jager Ligstoel Minister Witte vond uitreiking bouwtegels sympatiek en uniek Voor vader: Fa. R. de Boer even naar De Jager 7 Burgerlijke Stand van Velsen Vijf nieuwe wachthuisjes langs Velsense buslijnen Gemeente en busonder nemingen dragen samen de kosten V erwarmingstechnicus heeft voor bijna 1000 nodig Gemeente Velsen gaat tegen het Rijk procederen Maar meent er niets van L. MEIJER Santpoorter in beroep tegen geweigerde vergunning „Gezellig Samenzijn" in landelijke finale Nu bunker verdwenen is, kunnen huizen verrijzen IJmonders in sportweek en voor de promotie Bij het raadhuis moeten drie woningen verdwijnen Kampioensfeest DEM Eerste aardbeien van koude grond Het ambtsjubileum van burgemeester Nielen LUCHTBEDDEN HET CADEAU voor VADERDAG vindt U bij DE JAGER SCHEER APPARATEN Fa. D E VILDER DONDERDAG 12 JUNI 1958 DE BOUWDAG BEVERWIJK 1958 is een onverdeeld succes geworden en dit is voornamelijk te danken aan de spontane wtjze waarop de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid, ir. H. Witte, zich op die dag in Beverwijk van zijn plichten heeft gekweten. Echter mogen wjj ook niet vergeten de burgemeester van de aard- beienstad, de heer J. G. S. Bruinsma te noemen, die optrad ais een waarlijk joviaal gastheer. Was de eerste steenlegging in „Oosterwijk" al goed geslaagd door de beheerste wijze waarop de minister het gevaarte met behulp van een kraan aanbracht, hartelijk was de wijze waarop ir. Witte de sleutel van een bejaardenwoning aan het echtpaar Poel-Konijn overhandigde. Hierop ging het in optocht naar de tentoon stelling „Beverwijk bouwt", die de minister opende door een touw met een flinke bijlslag te kloven. Bij de steenlegging had de minister een redevoering gehouden, waarin hij er op wees, dat de bouw van 96 woningen eigen lijk geen reden is om een groot feest op touw te zetten. Hij wilde de steenlegging echter gaarne verrichten omdat Beverwijk mede door „Oosterwijk" aan een geheel nieuwe stad bouwt. In dit verband vestigde hij ook de aandacht op het belang van de basisindustrie, dus de Hoogovens, die er in grote mate toe hebben bijgedragen Bever wijk en de IJmond groot te maken. Ook de IJmondproblematiek roerde hij even aan, maar ging er verder niet diep op in. „De historisch gegroeide gemeentegren zen, die het struikelblok vormen tussen Beverwijk en Heemskerk, kunnen niet zo maar lichtvaardig worden verbroken, om dat dit niet in onze volksaard ligt," zei hij. Over het „wetsontwerp tot een evenwich tige ontwikkeling van de IJmond" wilde de minister niet veel zeggen, omdat dit onder werp thans bij de Tweede Kamer in be handeling is. Volgens de minister kan de IJmond slechts goed worden bestuurd als er van een goede samenwerking sprake is. „En ik hoop en meen toch dat de wil tot samen werking er is". Symbool Burgemeester Bruinsma van Beverwijk zag in de eerste steenlegging een symbool van de bouwactiviteit van Beverwijk en een hoogtepunt van de Beverwijkse bouw dag, op welke dag bevolking en gemeente bestuur even het werk neerleggen om daarna weer met volle kracht verder te gaan met de uitwerking van de nieuwe plannen. „Wij verheugen ons er over, dat wij in dit uitbreidingsplan thans bezig zijn met 335 woningwetwoningen, dat een be gin zal worden gemaakt met 32 particuliere woningen en dat wij de stellige verwach ting mogen koesteren dat binnenkort rnet 294 woningen en winkels in de premie sector kan worden begonnen." Bejaardenflat Wetenswaardig was dat de burgemeester meedeelde dat het college van B. en W. aan het architectenbureau Wils en Ottenhof in Den Haag opdracht heeft gegeven voor het Advertentie het theater met de beste films vertoont VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG 7 en 9.15 uur, ZONDAG 3 uur en 7 en 9.15 uur en MAANDAG t/m DONDERDAG 8 uur (dus 7 dagen) De derde en mooiste Sissy-film, nog menselijker, nog kleurrijker, nog grootser dan de twee voorgaande Sissy-films a.l. ZONDAGMIDDAG 3 uur: Speciale familievoorstelling met „SISSY" (3e deel) ATTENTIE: Voorverkoop dagelijks 's morgens van 11 tot 12.30 uur aan het theater (wegens de grote belangstel ling dringend aanbevolen). HEDENAVOND 8 uur DE DRIFT IN HET BLOED met Francoise Arnoul - Raymond Pellegrin Een uitzonderlijk gedurfd en realis tisch onderwerp op felle openhartige wijze verfilmd - Toeg. boven 18 jaar BEVALLEN: G. A. Oesterholt-Nijssen, d., Drie- huizerkerkweg 94, Driehuis; L. M. Saaman-Oos- terlee, d., Moerbergplantsoen 141, IJmuiden; Chr. Moseman-Boon. z.. Groendeelsteeg 2, Haarlem: H. Heida-Hofstra, z., Bik en Arnoldkade 48, IJmui den; J. Plug-Repko, d., De Noostraat 121, IJmui den (oost); H. Stam-Van Beek, z., Waalstraat 8. IJmuiden; E. Klaassen-Noordhoek, z., Van Nes- straat. 83 rd.. Haarlem; W. van Nierop-Van der Valk, z., Maasstraat 13, IJmuiden; J. Buis-Beek man. d., IJmuiderstraatweg 38, IJmuiden (oost); A. Ridderinkhoff-De Groot, d.. Mauvestraat 29, Zwijndrecht; J. F. van der Pijl-Huiberts, d.. Hoofdstraat 55, Santpoort; T. M. Eeftens-Heems- kerk. d., Moerbergplantsoen 81, IJmuiden; C. C. Haver-De Graaf, z„ Scheldestraat 138, IJmuiden; A. Koelemeij-Hof, z., Radarstraat 168, IJmuiden; F. F. M. Robben-Strijbosch, z., Rijnstraat 75. IJmuiden; T. J. Lampers-Terpstra, d., Heeren- duinweg 103, IJmuiden (oost). OVERLEDEN: J. H. Oldendorp. 59 jr., echtge noot van A. Zegel, Vlierstraat 3. IJmuiden (oost); J. van der Lugt, 55 jr.. echtgenoot van A. Wijker, Trompstraat 192, IJmuiden (oost); E. van Beuse- kom. 60 jr., weduwnaar van C. G. Warmenhoven, IJmuiderstraatweg 156, IJmuiden; J. D. Rensen. 57 jr., echtgenoot van T. Schipper, Oostlaan 2. Santpoort; A. Goossen, 46 jr., echtgenoot van J. Scheffer, Zandersstraat 53, IJmuiden (oost). Advertentie JAPONSTOFFEN De Luifel, Marktplein 7 ontwerpen van een bejaardenflat van ten minste tien verdiepingen en daarbij be horende kleinere bejaardenwoningen, waar aan in Beverwijk, zo vertelde de burge meester, met zijn 2431 bejaarden, zo'n grote behoefte bestaat. De burgemeester besloot zijn toespraak met: „Veel hebben wij met uw aller mede werking het laatste jaar kunnen bereiken, waarvoor onze hartelijke dank. Moge in de toekomst de stad Beverwijk opnieuw groeien, dank zij uw medewerking". Een van de directeuren van de Hoog ovens, prof. J. F. ten Doesschate, zei over de steenlegging: „Het is een mooie steen, waarin het streekplan bijzonder aardig is vastgelegd." Toch samenwerking Het slot van zijn toespraak was bijzonder aardig gevonden. Via de IJmondproblema tiek was hij namelijk bij de E.G.K.S. be land en betrok daarbij ook nog zijdelings andere Europese gemeenschappen. „In de ontwikkeling zoals die zich thans voordoet, kondigt zich een steeds nauwere samen werking aan tussen de Europese landen onderling. Men heeft geleerd dat het niet nodig is de grenzen te wijzigen om tóch samen te werken." Tenslotte reikte de minister in „Schey- beeck" aan afgevaardigden van organisa ties, stichtingen en particulieren, die een of meer belangrijke bouwwerken in het Be verwijkse op hun naam hebben staan, bouwtegels uit, waar de volgende woorden ingebeiteld staan: „Beverwijk, bouwdag 1958". Deze tegels kunnen dan in het be treffende bouwwerk worden ingemetseld. In totaal schonk de minister 23 tegels, waarvan er enkele voor de Hoogovens be stemd waren. Scholen, waaronder ook een dansschool, banken en het sanatorium He- liomare werden onder andere eveneens met een dergelijke tegel bedacht. Maar ook de trots van Beverwijk, de zes eigen bouwers, kregen een tegel om in de voorgevel van hun huizen te metselen. Uniek „Het is een buitengewoon aardige ge dachte van uw burgemeester geweest dat hij besloot bouwtegels uit te reiken aan diegenen, die eigenlijk in de eerste plaats de verwezenlijking van een bepaald ge bouw bewerkstelligden: de opdrachtgevers. Een voor Nederland uniek gebaar, voor zover ik weet," zei de minister tot een glunderende burgemeester Bruinsma. Tot slot van deze nuttige dag had nog een lunch plaats in het Kennemertheater. Besprekingen met de NZHVM en de NACO hebben er toe geleid, dat beide autobusondernemingen bereid zijn gevon den hun medewerking te verlenen bij het plaatsen van een vijftal wachthuisjes voor buspassagiers. Het ligt in de bedoeling ze te plaatsen aan de Planetenweg en de De Noostraat te IJmuiden, aan het Stratingplantsoen en aan de Grote Hout- of Koningsweg in Vel- sen-Noord en aan de westelijke parallel weg van de Rijksweg bij de Hofgeest. De kosten voor de aanschaffing en plaat sing van de vier eerstgenoemde gelegen aan de NZHVM-lijn IJmuidenBeverwijk, zullen naar raming in totaal 7500,be dragen, waarvan ongeveer 2500,voor rekening van de gemeente zal komen. Aanschaffing en plaatsing van het wachthuisje bij de Hofgeest kosten 1100. De NACO n.v. zal 500,bijdragen; in tegenstelling tot de andere zal dit wacht huisje eigendom van de gemeente worden. Gezien de grote behoefte aan deze wachthuisjes stellen B. en W. de raad voor een krediet tot een bedrag van 3100 te verlenen. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat de verwarmingstechnicus van het be drijf Openbare Werken beschikken moet over een instrumentarium met onder meer een zelfregistrerende thermometer-vochtig heidsmeter, een Orsatapparaat voor het maken van C02 metingen van rookgassen en een rook-beproever voor het nemen van roetmonsters van rookgassen. Samen met enig klein gerief komt dit op een uitgaaf van 917,50 waarvoor B. en W. voorstellen een krediet toe te staan. Advertentie een zonnebril, horlogeband, sigarettenaansteker, borrelglaasje of ander blijvend geschenk KENNEMERLAAN 60 Juwelier - Horloger - Opticien Advertentie Wij ruimen een partij SERVIEZEN tegen drastisch verlaagde prijzen. KOMT DAT ZIEN Lange Nieuwstraat 503/505 „Rechten" om op te schieten De hoofdingenieur van de Rijkswater staat in het arrondissement Haarlem heeft de gemeente Velsen medegedeeld, dat on danks de met de gemeente Velsen bereikte overeenstemming over de verkoop aan het rijk van een perceel grond met de woning Hoofdstraat no. 2 in Santpoort deze niet vrij van huur kan worden opgeleverd en dat deze woning voor de verbetering van de Rijksweg no. 9 moet worden afgebroken. De onteigening van deze grond zal ten name van het rijk moeten worden door gezet. Om de rechtsgang zo snel mogelijk te doen verlopen is het echter nodig, dat de gemeente in deze zaak medewerking ver leent en in het rechtsgeding verweer voert. Bij B. en W. bestaat hiertegen geen be zwaar, daar uit een rechtskundig advies blijkt dat een en ander voor de gemeente geen nadelige gevolgen kan hebben. En dus stellen B. en W. van Velsen voor te besluiten tot het voeren van verweer aan gaande deze onteigeningsprocedure. Advertentie Ruime sortering in alle UURWERKEN o.a. horloges v.a. 21.50, sierwekker- tjes, klokjes, doublé-banden, stalen banden enz. L. Nieuwstraat 8 Telefoon 7034 B. en W. blijven „nee" zeggen In de raadsvergadering van 3 juni werd om advies in handen van B. en W. gesteld een brief van E. de Vries te Haarlem, waarin beroep wordt aangetekend tegen een besluit van 15 april 1958, inhoudende de weigering van een vergunning tot het bouwen van een magazijn, en een kan toorruimte in de constructie-werkplaats, aan dé Narcissenstraat no. 6 te Santpoort. B. en W. delen de raad mee, dat de con structie-werkplaats is gelegen in het ge bied, dat volgens het uitbreidingsplan is bestemd voor de vestiging van kleine be drijven, welke geen hinder aan omwonen den veroorzaken. Zoals echter gebleken is uit de vele naar B. en W. zeggen gegronde klach ten van omwonenden naar aanleiding van de ingediende hinderwetsvergunning, is het constructiebedrijf zeer hinderlijk voor de omgeving. En dus werd de gevraagde hinderwetsvergunning door B. en W. ge weigerd. B. en W. zeggen verder, dat het gebouw, waarin de werkplaats is gevestigd, thans wordt gebruikt voor een bestemming, strijdig met het uitbreidingsplan en dat het bouwplan er toe zal leiden, dat deze strijdigheid verder toeneemt. De gevraagde bouwvergunning is dus geweigerd, op grond van de woningwet. De argumenten, welke appellant in zijn beroepschrift aanvoert, geven B. en W. geen aanleiding het standpunt ten deze te wijzigen en zij stellen de raad voor op het verzoek om de bouwvergunning in beroep alsnog te verlenen afwijzend te be schikken. Advertentie POTTERIE De Luifel, Marktplein 7 Het is de Noordhollandse kampioens- damploeg Gezellig Samenzijn gelukt na twee overwinningen in de demifinale te hebben behaald de landelijke eindstrijd te bereiken. De eerste ronde is vastgesteld op zaterdag 14 juni a.s. Te Amsterdam wordt gespeeld in het clublokaal van Ge zellig Samenzijn; Gezellig Samenzijn speelt hier tegen Leeuwarden. In Den Haag komen tegen elkaar uit Residentie Dam- genootschapConstant (Rotterdam). De tweede ronde wordt gespeeld op 21 juni: In Leeuwarden: Damclub Leeuwarden Residentie Damgenootschap. Op 22 juni spelen in Rotterdam: ConstantGezellig Samenzijn. De laatste ronde wordt gespeeld in Utrecht op 28 juni. Dan ontmoeten elkaar: ConstantLeeuwarden en Gezel lig SamenzijnResidentie Damgenoot schap. Zal het de Amsterdammers geluk ken voor de 14de keer de nationale dam titel te veroveren? Gezellig Samenzijn be schikt over een uitstekende ploeg en start als favoriet in deze landelijke finale. De opstelling van G.S. is als volgt: Keiler, Steenhuis, Rustenburg, Vos, Beeke, De Jongh, Blauw, Schroder, De Witt, Ansems. WEERSCHEPENDIENST Op het oceaan-station "M" (op zesenzes tig graden noorderbreedte en twee graden oosterlengte) zal gedurende het tijdvak van 22 juni tot 15 juli het Nederlandse weer- schip „Cumulus" dienst doen. DIJV vist op karper De Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJmond Vissers" houdt -ondag 22 juni in de Fortgaten een karperviswedstrijd. De nieuwe gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel, is met zijn echtgenote van Schiphol naar Biak vertrokken. De minister voor ZakenOverzee, mr. Helders (rechts) deed de heer en mevrouw Platteel uitgeleide. Advertentie KUNSTNIJVERHEID De Luifel, Marktplein 7 Grondverkoop in Driehuis krijgt haar beslag Ingevolge raadsbesluit van 12 maart 1957, is door de gemeente gekocht een ter rein van ongeveer 2660 m2 aan de Van den Vondellaan en de Schaepmanlaan te Driehuis. De heer M. J. Meuleman uit Heemstede was de eerstgerechtigde om de voor bouw terrein bestemde stukken van de gemeente aan te kopen, nadat deze voor bebouwing geschikt zouden zijn gemaakt. Door de afbraak van de bunker is het nu zover en de heer Meuleman heeft, ge bruik makend van zijn optie, nu verzocht de bovenbedoelde stukken grond aan hem te verkopen ten behoeve van de bouw van een aantal woningen. De prijs voor deze gronden is destijds bepaald op 20 per m2. Zijn verzoek om deze terreinen tegen de genoemde prijzen aan hem te verkopen dient naar de me ning van B. en W. te worden ingewilligd. De handbalvereniging „IJmond" zal vrijdagavond op het triabasveld aan het Moerbergplantsoen in het kader van de Velser Sportweek deelnemen aan demon stratiewedstrijden. Voor deze wedstrijden, die om zeven uur beginnen is het volgen de programma samengesteld: meisjes aspiranten: Full Speedcombinatie IEV/ IJmond; dames-junioren: IEVFull Speed/IJmondcombinatie; dames: IJmond- Full Speed/IEV-combinatie en heren: IJmondAVA (Alkmaar) of een tweede IJmondselectie. Promotiewedstrijden dames Bij „IJmond" zijn nu pas de andere tegenstandsters van het eerste dameself tal bekend, met wie zal worden gestreden om een plaats in de districtsklasse. Van de afdeling Utrecht is dit BHC uit Bus- sum en van de afdeling Alkmaar hebben de dames van VZV uit 't Veld zich ge plaatst. De IJmond-dames zullen zondag on „Watervliet" BHC ontvangen. De Bus- sumse dames blijken over een flinke oloeg te beschikken, zodat de Velsense gastvrouwen van een moeizame strijd overtuigd kunnen zijn. De IJmond I-dames komen in het veld met: M. de Vries; T. Groot en B. Dekker; R. Wijers, R. Uitenhuis en W. Bosma; H. Venus, D. Marckelbach, W. v. d. Kuil, W. Schoorl en G. Slatman. Voor de verbreding van de Zuiderdorp straat en ter verkrijging van meer ruimte bij hét raadhuis vinden B. en W. van Vel sen het nodig, dat de gemeente de panden Meervlietstraat 34, 36 en 38 aankoopt. De eigenaresse heeft zich bereid ver klaard de panden met de daarbij behoren de grond (585 m2), te verkopen voor 25.000 in totaal. Deze prijs achten B. en W. aanvaardbaar. De verhuur kan in afwachting van de sloping van de panden voorshands worden voortgezet; het college adviseeert de raad dan ook de aankoop te bekrachtigen. In café de Groentenbeurs is woensdag avond de D.E.M.-jeugd bijeen gekomen om hel kampioensfeest van de junioren A, B en D en de adspiranten A mee te vieren. De waarnemend voorzitter, de heer J. de Wit, heeft namens het bestuur de jeugd gelukgewenst met het behalen van deze resultaten; hij wees er op dat men door samenwerking veel kan bereiken, dit is ook het devies van D.E.M.door eendracht macht. Het IJmond-cabaret heeft hierna op gezellige wijze de jongelui en hun lei ders enige uren gezellig bezig gehouden. Woensdag werden door verschillende tuinders de eerste aardbeien van de koude grond aangevoerd. Deze primeur is met voldoening op de markt ontvangen, want het betekent dat men nu binnenkort het grote aardbeienseizoen kan verwachten. Er werd voor deze koudegrond aardbeien tot 75 cent per doosje betaald. BLOEMENVEILING BEVERWIJK. Op de Beverwijkse bloemenveiling wer den woensdag de eerste gladiolen aange- vored. Het waren Allard Pierson, waar voor tot 18 cent per stuk werd betaald. MARKTBERICHT BEVERWIJK. Beverwijk, 11 juni: aardbeien 36—84, bloemkool 1235, sla 39, rabarber 925, bospeen 1257, waspeen 2355, spinazie 259, postelein 1422 Het programma van de viering van lïet twaalfeneenhalfjarig ambtsjubileum van de heer H. Nielen als burgemeester der gemeente Heemskerk, is als volgt: ZONDAG 15 JUNI 1958: 9.30 uur: Plechtige H. Mis, opgedragen tot intentie van de jubilaris, in de parochie kerk van de H. Laurentius. 14.40 uur: de jubilaris en zijn gezin worden op feestelijke wijze afgehaald van de ambtswoning Marquettelaan 19, door af gevaardigden van het huldigingscomité der bevolking, bereden politie en het plaatselijk Fanfare- en Tamboerkorps „St. Caecilia". 14.55 uur: aankomst in de zaal van fa. Gebr. D~m. 15.00 tot 16.30 uur: begroeting en huldiging van de jubilaris door de genodigden. 16.30 tot 18.00 uur: receptie voor de bevol king in de zaal van fa. Gebr. Dam. MAANDAG 16 JUNI 1958: 15.00 uur: buitengewone raadsvergadering en feestelijke bijeenkomst voor de daar toe genodigden in de zaal van de fa. Gebr. Dam. 19.30 uur: opstellen aan de Zaalberglaan van de aan het défilé deelnemende ver enigingen en organisaties. 19.45 uur: de jubilaris en zijn gezin zullen op feestelijke wijze worden afgehaald van de ambtswoning Marquettelaan 19 en voorafgegaan door het plaatselijk Fanfare- en Tamboerkorps „St. Cae cilia" naar het raadhuis worden gereden. 20.00 uur: défilé van de plaatselijke ver enigingen en organisaties, door de jubi laris af te nemen vanaf het bordes van het raadhuis. Route défilé: Zaalberglaan - Poelenburg- laan - G. van Assendelftstraat - Raadhuis plein - Deutzstraat - Rendorpplein - Mar quettelaan. Tijdens het défilé zal het Fanfare- en Tamboerkorps „St. Caecilia" zich vóór het raadhuis opstellen. De defilerenden trek ken door naar de Marquettelaan en maken een erehaag voor de ambtswoning, waarna het korps, de jubilaris en genodigden door deze erehaag gaande de ambts woning zullen bereiken. Aldaar wordt het défilé gqsloten met .het brengen van een serenade'en een taptoe. Tenslotte nodigt het comité de gehele bevolking uit op deze twee dagen de vlag gen uit te steken, opdat met de versiering van het raadhuis, de ambtswoning van de burgemeester en de vlaggenformatie aan de Marquettelaan geheel Heemskerk een feestelijk aanzien zal hebben. Dure garage in de Vleetstraat Voor de bouw van een garage naast zijn woning heeft de heer E. C. Joosen (Vleet straat 36) de gemeente verzocht aan hem te verkopen een grondstrook van 50 m2 Dit verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De prijs voor deze grond is bepaald op 12,50 per m2, met welke prijs de ge gadigde heeft ingestemd. Advertentie l-persoons IuiUÜ VOOR KAMPEERARTIKELEN Lange Nieuwstraat 503 - 505 VELSEN DONDERDAG 12 JUNI Thalia: „De drift in het bloed", 20 uur. Rex: Geen opgave. Alcoholics Anonymous: zaal Abelen straat, van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 9.3012 en van 1416.30 uur. VRIJDAG 13 JUNI Thalia: Geen opgave. Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën, 1112 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek IJmuiden: open van 14.3017.30 en 1921 uur; Jeugdbibliotheek van 1617.30 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek Velsen-N.: Open van 1417 en 1921 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek: Open van 1012.30, 14.3017.30 en 19—21 uur; filiaal open van 1417 en 1921 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 12 JUNI Luxor Theater: 19 en 21.15 uur: De We reld der Stilte". Groentebeurs: DEM-junioren om 8 uur. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70. uitlening volwassenen 1517 en 1920 uur, leeszaal geopend van 1617.30 en 1922 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg, uitlening ge opend van 1013 uur, lees- en studie zaal geopend van IQ—13 en 15—18 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17.3019 uur. Openbare ULO-school, Plantages: Ten toonstelling „Beverwijk bouwt" Prijzen van woensdag Heilbot 3.00-2.10, gr. tong 2.50—2.40, grm. tong 2.50—2.30, kim. tong 2.70—2.30, kl. tong I 2.50—2.30, kl. tong II 2.00—1.90, tarbot I 2.20—2.00 per kg. Tongschar 80, grm. schol 4536, kim. schol 47— 36, kl. schol I 48-45, kl. schol II 62—25, schar 23—14, bot 17—13, v. haring 22-15.60, makreel 2718, gr. schelvis 4022, grm. schelvis 4121, kim. schelvis 4022, kl. schelvis I 3519, kl. schel vis II 27-12, wijting 18—8, gr. gul 31—22, mid. gul 25-19, kl. gul 22-17, kl. leng 22—20, kl. haai 15—10, ham 82—66,, kl. wolf 38—36, poontjes 12—8, lommen 22, kl. koolvis zw. 24—16, kl. koolvis wit 32 per 50 kg. Gr. kabeljauw 174—58, gr. koolvis zw. 70-46, kl. koolvis wit 77, gr. leng 6242, gr. wolf 75—72 per 125 kg. Aanvoer van woensdag 49 kisten tong en tarbot, 7 k. heilbot, 2 k. tong schar en schartong, 80 k. schol, 30 k. schar, 35 k. bot, 375 k. haring, 60 k. makreel, 670 k. schelvis, 330 k. wijting, 270 k. kabeljauw en gul, 20 k., leng, 130 k. haai, 5 k. ham, 25 k. wolf, 27 k. poon, 115 k. koolvis en 40 k. diversen. Totaal 2270 kisten vis. Besommingen van woensdag Postboy 15.400, RO 53 Dirkje 11.600, IJM 32 Elie 5800, KW 127 2920, UK 3 4520, KW 65 1600, KW 30 1130, KW 94 1370. Aanvoer op Urk Door 70 vaartuigen werd zaterdag aan .de vis- afslag op Urk aangevoerd: 6902 pond aal en pa ling, van 29 tot 253 pond per vaartuig, prijs 0.98 —2.00, 11 pond snoekbaars 1.01, 1198 pond baars 81—98 ct., alles per pond en 733 bakken nest 2.93 per bak van 75 pond. Advertentie beuken gelakt, met fraaie armleggers, Q C| E zware uitvoering I ld. WW Lange Nieuwstraat 503 - 505 BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: 4 juni: Meinulphus Adrianus Gabriël, zoon van J. Admiraal en C. Kager, Ruiterweg 7; 6 juni: Harriet Deanne, doch ter van G. Thomasson en T. Teileman, Jan v. Nassaustraat 33; 7 juni: Johannes Corne lls Maria, zoon van J. van der Himst en J. Hopman, Brakenburgstr. 20; 6 juni: Ma ria Alida Gerarda, dochter van W. Bruijnse en J. Aardenburg, Torenstraat 56; 9 juni: Caroline Bernadette Monica Maria, doch ter van C. Hageman en A. Tuijnman, Hee- reweg 67; 8 juni: Theodorus Petrus, zoon van P. Bleijendaal en A. Velzeboer, Dorps straat 21; 10 juni Adrianus Ronald Maria, zoon van C. Lute en P. Willenborg, Leo Toe- poelstrast 34. ONDERTROUWD 5 juni: Theodorus Jo seph Michel Maria Adrichem, 25 jaar, te Beverwijk en Cornelia Johanne Beentjes, 26 jaar, te Castricum, Pernéstraat 71; 9 ju ni: Cornelis Mooij, 37 jaar, te Castricum èn Engelina Ooms, 37 jaar, te Castricum, Haag- scheweg 3. GEHUWD: 5 juni: Simon Mooij en Her- manna Arnolda Snel, beiden te Castricum; 11 juni: Johannes Nicolaas Stuijt erï Johan na Hendrika Veldt, béiden te Castricum. OVERLEDEN: geen. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Benjamin R„ z. v. E. J. A. Oosterman en F. Drent. Johanna Ch„ d. v. A. Th. Molenaar en M. A. Metzelaar. Ja cobus P., z. v. W. Castricum en C. M. Lub bers. Wilhelmina M., d. v. C. Sj. Ettema en M. Wester. Karin M., d. v. A. Hopman en W. M. van Son. Marianne, d. v. H. M. Da vidson en G. Koopmans. Ferdinand, z. v. H. J. de Boer en W. van der Putten. Lucas, z. v. L. Ensing en D. Piersma. Rolf E. G„ z. v. W. Bakker en A. E. Hakansson. Cla- sina L„ d. v. P. G. de Winter en M. C. Kloes. Jozefus G. J., z. v. W. Zonneveld en M. M. Ruiter. Bernadette Th. W., d. v. B. Schelvis en Th. M. Schellevis. Johannes M., z. v. G. van Hooff en A. G. Comman deur. Carolien W., d. v. J. Zemel en N. Spaander. ONDERTROUWD: J. de Lange en R. J. Aletrino. E. van der Weg en M. P. Ver- brugge. GETROUWD: J. Schieman en W. den Boer. L. van Vuuren en H. M. Hörcher. H. Roos en M. C. Middelkoop. H. van Wa- gensveld en M.' van der Kolk. J. W. van Houwelingen en J. Sondorp. J. F. Pieter- sen en M. Th. Weterings. J. de Boer en H. E. van Lieshout. OVERLEDEN: A. Baggerman, oud 77 jaren, wed. van L. Davidson. J. M. Engels, oud 56 jaren, geh. m. A. M. Sietser. J. Don ders, oud 60 jaren, geh. met J. Pirovano. C. P. Tromp, oud 86 jteren, wed. v. W. Th. Koopman. J. Kistemaker, oud 78 jaren, wdn. van J. R. Vis. G. Klinkenberg, oud 52 jaren, geh. met J. Krook. Ch. de Vries, oud 82 jaren, geh. met H. Boorsma. H. Kos ter, oud 81 jaren, wed. van G. J. van der Steen. Advertentie PHILIPS - BRAUN - REMINGTON Verkoop - Reparatie VELSERDUINWEG 173 Erkende Philips Service BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Catharina C. M., d. v. P. Groot en M. C. Weel. Johanna P. M„ d. van J. van Duivenvoorde en E. M. Duin, Fran- ciscus W. C., z. van F. Borst en A. Groot te Castricum, Elisabeth M„ d. van G. C. v. Egmond en C. A. Buur; Gerardus M., z. van J. P. Hommersen en A. E. Singeling. Jo hannes M., z. van J. A. LI. Sijmons en A. H. de Wit te Amsterdam. ONDERTROUWD: R. v. Buren en A. v. Leeuwen. GETROUWD: A. Schermer te Wormer en A. T. de Boer; J. v. cl. Kolk en M. Hol- lenberg. OVERLEDEN: W. G. Beentjes, 4 jr. J. Wentink 75 jr., echtgenoot van G. Wezel.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11