UMPIE IN DE DROOMTUIN N J FILTRA Son filtre est si pur Belastingfaciliteiten om het sparen te bevorderen GILFORD bfROLFILM IIFORD^:" RUSTIGE LANDING patent Agenda voor Haarlem NAAIMACHINES Jeugdspaarwet is de eerste stap op de weg naar bezitsvorming Is alles voor het weekend in huis?..... Kort en bondig HOLLANDIA-CEMA 5 Voetbal en Spitsuur JÊ0ÊHÈf% wonen I otueefe De radio geeft zaterdag 7 'elevisie+troifrnfijma Vuurwerkmaker uit IJmuiden voor rechtbank Geen wonderkaarsen, maar laselektroden vervoerd BergenNew York per Vikingschip Geld gevraagd voor behoud Anne Frank-huis Reder van de „Artemis" dankbaar voor hulpverlening Hospitaalschip „de Hoop" naar Rotterdam REGERING OVERWEEGT: Sparen voor investeringen Examens os vervolgverhaal SCHOENEN VRIJDAG 13 JUNI 1958 De derde televisie-uitzending van het eindtoernooi om het wereldkampioen schap voetbal in Zweden was weer van uitstekende kwaliteit. Er werd weer veel en op het juiste moment met telelenzen gewerkt, wat vooral bij voetbal bijzonder plezierig is omdat men dan dingen ziet ge beuren die de meeste toeschouwers op de tribune ontgaan. Zo kon men in de gisteren uitgezonden wedstrijd Zweden-Hongarije duidelijk zien dat de bal ingeschoten door de Hongaar Tichy in de tweede helft bij een 1-0 stand voor Zweden van de onderkant van de doellat achter de doellijn stuitte iets dat de scheidsrechter, die geen doelpunt toekende, ontging. Het commentaar van ir. Van Emmenes leek net als zondag weer te veel op een radioverslag, het geen dikwijls weer zeer hinderlijk werk te. Na een zeer gevarieerd journaal met onder meer een verzoek van Amsterdams burgemeester om geld voor de Anne Frankstichting, het begin van de Euro- poortaanleg, de begrafenis van Ome Jan van Zutphen en Koningin Elisabeth van Engeland die een ballet bijwoonde bracht de AVRO twee programmapunten: sportpanorama en „Een zomeravond in Zandvoort". Het sportprogramma was niet minder gevarieerd dan het journaal; er waren gesprekken onder leiding van Siebe van der Zee over voetbal met Aad van Leeuwen, T.T.-races met Piet Nortier, tennis met de Engelse oud-Wim- bledonwinnaar Perry, de Tour de France met Jan Cottaar, waterpolo met Frans Kuyper, en honkbal. Een goede vondst is de sportagenda, die uit filmpjes betref fende de aangekondigde sport bestaat, waarachter de data werden geplaatst. Men zag bijvoorbeeld filmfragmenten van roeien, basketbal en paardenrennen. En nu we het toch over gevarieerd hebben: dat was het variétéprogramma uit een Zandvoortse hotelbar ook. De voortreffe lijke jongleur Brainson was zelfs op zijn eentje zeer gevarieerd, de buikspreker Re- my kon ook veel tegelijk, de Greco sisters hebben we niet gezien, maar bij al die va riatie kan men soms door een vreemde moeheid worden overvallen, die even de ogen doet sluiten. De juffrouw van het komisch-muzikale Valery Trio leek te po seren voor een wedstrijd tussen aspirant- scheldcritici. De Leidse vrouwelijke stu denten van de modeshow wandelden ook nog even langs. Wat was het gisteravond toch geweldig gevarieerd. En het hield maar niet op. Net een spitsuur. Beeldschermer Advertentie t wHp tentoonstelling van moderne interieurs Het gehele jaar door blijvend attraktief. Elke maand weer nieuwe modellen van binnen- en buitenlandse ontwerpers Advertentie Neem ir de tijd eens voor en ga kijken I I ITIkjV- DCWCOWI IV I 500 Wi HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. (9.359.40 Waterst.). 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.3 Gram. 12.30 Land- en tuinb.beded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.25 Har monie-orkest. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Kroniek v. Letteren en kunsten. 15.05 Gram. 15.10 Fanfare-orkest. 15.30 Gemengd koor. 15.50 Boekbespr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoon heid v. h. Gregoriaans. 17.20 Sportpraatje. 17.30 De springplank. 17.50 Gram. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Pari. overz. 18.25 Strijkork. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Omr.ork. en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 De gewone man. 20.45 De zingende mijnwerker. 21.45 Het zou zo mooi kunnen zijn... caus. 21.55 Amus.muziek 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avond gebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esneranto. 23.3224.00 Gram. HILVERSUM TI 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24 00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Hammondorgel en zang. 11.25 Bui- tenl. weekoverz. 11.40 Omr.koor. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws.13.15 VARA-Varia. 13.20 Dansmuz. 13.45 Sportpraatie. 14.00 Lichte muziek. 14.25 Voor de jeugd. 15.00 Gemengd koor. 15.15 Boekenwijsheid. 15.35 Radio-philharm. ork. en soliste 16.20 Wet telijke voorzieningen noodzakelijk voor het volks tuin wezen, caus. 16.35 Hammondorgelspel. 16.55 Vakantietips. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18 20 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.Atlantisch allerlei. F,en en ander over de 15 landen, aange sloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19 30 Passepartout, caus. 19.40 Gesoroken portret. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20 00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Promenade- ork. en solist. 21.15 De straat in de mist, hoorsp. 21.50 Soc comm. 22.05 Cabaretprogr. 22.35 Op sporing verzocht. 23100 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 —24.00 Dansmuziek. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Muz.kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.05 Idem. 15.15 Dansmuz. 15.45 Operettemuziek. 16.45 Engelse les 17 00 Nieuws. 17.10 Dagklaoper. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Schlagers. 18.00 Causerie 18.30 Voor ae soldaten 19 00 Nieuws. 19.30 We reldtentoonstelling. 20.00 Gram 21.05 Idem. 21.15 Amus.orkest. 22.00 Nieuws. 22 15 Verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.05 Grgm. 23.45 - 24.00 Idem. VOOR ZATERDAG VARA: 17.00—17.45 Voor de kinderen. KRO. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Vragenspel. 20.50 Filmrep. 21.20 Een wereld als Wiever, TV-spel. Met een onverstoorbare feestelijke uit drukking op het gelaat stond donderdag middag een 61-jarige vuurwerkfabrikant uit IJmuiden voor de rechtbank. Hij had voor de kantonrechter twee boetes van twintig gulden gekregen en was daartegen in beroep gekomen, omdat hij het tenlas- te gelegde ontkende. Dit luidde, dat hij ontplofbare stoffen (wonderkaarsen) had vervoerd in een hoeveelheid, groter dan vijf kilo, zonder geleidebiljet en voorts dat hij deze had laten inpakken door een thuis werker, waarmee hij in strijd kwam met de Hinderwet. Hij oefent zijn bedrijf uit in een kazemat in de Herenduinen ter hoogte van het Gij- zeveld. Daarvoor beschikt hij over een vergunning, maar de officier van Justitie verbaasde zich erover de man al niet eer der voor zich te hebben gezien, naar aan leiding van enige geruchtmakende ont ploffingen en brandjes in de kazemat. „U hebt geloof ik al drie a vier uitslaande branden gehad", veronderstelde hij. „Nee, twee", zei deze geruststellend. De president las vervolgens een lijstje veroordelingen voor waarvan ongeveer de helft betrekking had op zijn handwerk en de rest op overtredingen van het wegen verkeersreglement. De vuurwerkmaker had echter een ge tuige a decharge meegenomen, die op vra gen van zijn raadsman, mr. J. W. Cre- feld, uiteenzette, dat het betreffende ma teriaal geheel door of voor verantwoorde lijkheid van hem was verpakt en vervoerd. Dit was een vertegenwoordiger, die meende een vinding gedaan te hebben ten behoeve van het huis-, tuin- en keuken gebruik van laselektroden. Hij had daar toe een recept geschreven voor de vuur werkmakers, die de elektroden geleverd had. Het was deze partij, die door de poli tie in beslag werd genomen als vuurwerk. Naar aanleiding hiervan had de vertegen woordiger zijn pogingen opgegeven. Hij betoogde, dai hier helejpaal geen sprake was van vuurwerk, ook al hadden de elektroden veel weg van wonderkaar sen. Maar het brandpürit hiërvan lag veel hoger dan dat van vuurwerk, dus het ver voer was ook veel minder gevaarlijk, al dus zijn verklaring. Aangezien er nog een getuige mankeer de, namelijk de thuiswerker, die de zaak in strijd met de hinderwet zou hebben ver pakt, besloot de rechtbank de zaak aan te houden tot 24 juli om twee uur. Donderdag is van het Vikingschip dat op weg is van Bergen (Noorwegen) naar New York het volgende bericht opgevan gen: „woensdag werden we getroffen door verschrikkelijke windstoten; het licht aan stuurboord werd overboord gespoeld; ook verloren we wat vers vlees; nooit tevoren heeft een Vikingschip het zo zwaar te ver duren gehad; met de bemanning is alles goed, ofschoon iedereen doornat is; onze positie is ten zuidoosten van Groenland". Sinds het schip uit Bergen vertrok heeft het bijna voortdurend slecht weer gehad. Het radiocontact is van dinsdagavond tot donderdagmiddag verbroken geweest. Donderdag, op de geboortedag van An ne Frank, heeft Amsterdams burgemees ter mr. G. van Hall zich via de pers en de televisie tot het gehele Nederlandse volk gewend, met het verzoek steun te ver lenen aan de actie van de Anne Frank stichting, die tracht gelden bijeen te bren gen voor de restauratie van het Anne Frankhuis alsmede voor het behoud van de sfeer in de omgeving van dit huis aan de Prinsengracht te Amsterdam; zulks door aankoop van het terrein en de pan den op de hoek van de Prinsengracht en de Westermarkt. Voor dit doel dient de stichting voor 1 juli over een bedrag van 350.000 te beschikken. Tot deze datum is de stichting in de gelegenheid het terrein en de vervallen panden aan te kopen. Zo als bekend is het Anne Frankhuis zelf reeds eigendom van de stichting. Advertentie Alle merken, dus ruime Keuae ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 De Noorse reder Jörgen Bang is giste ren in Rotterdam aangekomen. Hij is zeer dankbaar voor de hulp, die van alle kan ten is geboden, toen vorige week zaterdag zijn tankschip „Artemis" na een aanvaring op de Nieuwe Waterweg in brand vloog Hij heeft de brandweer, de politie, de ge neeskundige dienst, het Rode Kruis, de bemanning van de reddingboot „President Jan Leis", de rijkshavendienst, de be manning van de „Heiloo" en de militairen van het Britse kamp in Hoek van Holland zijn dank betuigd. De „Artemis" zal worden gerepareerd ma&r jvelke werf de opdrgcht, zal krijgen is nóg niet bekend. Dit is een kwestie, die de verzekering beslissen moet. Was de' schade gering geweest, dan had de reder zelf een werf aangewezen. Het wachten is nu op de prijsopgaven van verschillende werven. De lading van het tankschip is inmiddels gelost. Men is begonnen het schip gasvrij te maken. Voor reder Bang stond het vrijwel vast. dat de drie vermisten door verdrinking om het leven zouden zijn gekomen. Het stoffelijk overschot van het beman ningslid, dat zondag in het Haagse gemeen teziekenhuis is overleden, zal per schip naar Noorwegen worden vervoerd en daar ter aarde besteld. Het is nog niet bekend wanneer kapitein Gunnar Gouslaa, wien? optreden evenals dat van de tweede stuur man door de reder werd geprezen, het ziekenhuis kan verlaten. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" zal waarschijnlijk maandagmiddag aanstaan de Rotterdam binnenlopen, na een reis die dan ruim vier weken heeft geduurd. Het schip zal dan ligplaats kiezen bij de werf Wilton Fyenoord, waar de tweede hulp motor zal worden vergroot van twee tot zes cylinders. Verleden jaar reeds is de eerste hulpmotor omgebouwd. Deze wij zigingen vinden hun reden in het feit dat de vernieuwde motoren minder trillingen veroorzaken. Tot 3 juni, toen het laatste rapport bij het bureau in Amsterdam bin nenkwam, hadden schipper Rog en zijn mannen 49 (Nederlandse) patiënten be handeld. Daarvan waren er acht opge nomen in het hospitaal. Verder zijn 23 radioreparaties verricht en moest driemaal hulp worden geboden bij het herstellen van een motor. Het is de bedoeling, dat „De Hoop" op 25 juni weer uitvaart, volgens het schema dat voor het hospitaalkerkschip, de Duitse hospitaalschepen en de Nederlandse poli- tiekruisers is vastgesteld. Umpie vond dat wel een vreemde liefhebberij, maar hij zei niets. „Kom mee", zei het bolhoedmannetje. „Je bent helemaal doorweekt van die val in mijn vijvertjeGa maar bij de kachel zitten om te drogen!" Even later kwam het bolhoedmannetje weer in de kamer, met een gekookt ei in een dopje. „Lust je een lekker eitje voor de schrik?" zei hij. „Hier, eet maar op!" „Graag meneer, dank u wel", zei Umpie. 42—43 Advertentie (Van onze Kamerverslaggever) De snelle ontwikkeling der techniek en de te verwachten scherpe concurrentie door de Euromarkt vereisen een zo mo dern mogelijke Nederlandse produktie. Daarvoor zijn enorme investeringen no dig. De regering maakt zich zorgen of daarvoor voldoende gespaard zal worden, aldus verklaarde gisteren staatssecreta ris Schmelzer in de Tweede Kamer. Op grond van een onlangs genomen besluit in de ministerraad zal de regering daar om in positieve zin nagaan welke maatre gelen bunnen worden genomen om door tegemoetkomingen op belastinggebied het sparen te bevorderen. Daarover zal op korte termijn overleg worden gepleegd tussen een aantal departementen. Enkele voorlopige gedachten over deze plannen zullen worden medegedeeld in de memo rie van antwoord betreffende het wetsont werp tot het verlenen van vrijstelling van belasting voor werkgeversbijdragen in bouwspaarfondsen. Vroeger werd door weinigen veel ge spaard. Die „weinigen" wil de regering vervangen door „zeer velen", die de taak zullen moeten overnemen om te sparen voor investeringen. Daarom zal, aldus staatssecretaris Schmelzer, indien er eco nomisch ruimte is voor een werkelijke loonsverhoging, worden nagegaan hoe kan worden bereikt dat een deel van een al gemene loonsverhoging buiten de con sumptieve besteding blijft. Ook het be- bedrijfsleven (werkgevers en arbeiders) zal er zijn gedachten over moeten laten gaan hoe dat kan worden verwezenlijkt. Bezitsvorming De bezitsvorming, zei staatssecretaris Schmelzer, is een nationaal belang, dat de regering graag gedragen zou weten door alle politieke groeperingen in ons volk. De meningen over de bezitsvorming zijn nog altijd verdeeld, maar minister Struycken vond het verheugend, dat sedert 1956, toen het kabinet optrad met een bescheiden program op het gebied van bezitsvorming, thans algemeen wordt ingezien, dat hoge besparingen nodig zijn. De bezitsvorming is een geleidelijk pro ces voor de toekomst. Op deze weg is de jeugdspaarwet een eerste stap. Tegen de amendementen van de heren Hazenbosch (A.R.), Van Buel (K.V.P.) en Den Uijl (P.v.d.A.) met de strekking de jeugdspaarwet te verfijnen, het staatsse cretaris Schmelzer het bezwaar, dat daar door de regeling te ingewikkeld zou wor den. Bovendien moet men bedenken, dat het rijk de regeling niet zelf zal uitvoeren maar dat dit gebeurt door de voor een groot deel particuliere spaarbanken, die bezwaar maken tegen administratieve in gewikkeldheden en moeilijke controle. Scherpe controle wordt nodig indien men algemeen de jeugd tot 24 jaar in de gelegenheid zou stellen nog een spaarover- eenkomst af te sluiten. Dan zou moeten worden nagegaan of iemand van 23 jaar al eerder aan een spaarregeling heeft deelgenomen en de premie heeft opge streken. Bovendien is 24 jaar de leeftijd waarop de ftree~ste joïigë mensen trouwen. Omstreeks die leeftijd moet een jeugd- spaarovereenkomst dus aflopen. De volgende week zullen de amende menten aan de orde komen. Utrecht. Geslaagd voor het doctoraalexamen psychologie: mej. M. G. D. van der Dunk, Bilt- hoven. Dierenartsexamen: J. W. E. Stam, Hil versum: B. H. A. Janssen, Bilthoven; H. J. J. Luyerink, Overdinkel; H. M. Th. van Bommel, Stiphout; G. G. J. Peeters, Maasbree. Rotterdam. Geslaagd voor het semi-artsexamen W. J. H. van Deventer, Den Haag; F. B. Lammes, Den Haag; D. J. Steensma, Leeuwarden; R. N. Zeven, Wassenaar en mej. L. van der Gaag, Am sterdam. Geslaagd voor het artsexamen: mej. A M. Hansen, Rotterdam en de heren J. H. Bos, Rotterdam; A. Dekker, New York; F. van Rees, Groningen; R. Masters (V.S.): J.. A. Ruys, Aer- denhout en F. Wartena, Zwolle. Advertentie Ij;./ 1 Y'^A-. 26. „Joanna Trent is ook geschikt om mee te werken." En toen Patsy bevestigend antwoordde, ging hij voort: „Als zij niet zoveel praatte." „Zij Is erg vriendelijk geweest," hield Patsy vol „Dat zei ik ook." Hij stak haar zijn kop toe om die nog eens te vullen. „Maar ik geloof niet, dat ik haar graag mijn zorgvuldig bewaarde geheimen zou wil len toevertrouwen." Patsy overhandigde hem zijn tweede kop koffie. „Die heb ik niet," zei zij glimlachend. „Zo, die zul je dan nog wel krijgen," Hij nam een slok van zijn koffie en keek op zijn horloge. „Het wordt tijd, dat ik weer eens naar voren ga." Zijn ge zicht had een half spijtige, half spottende uitdrukking Voor Patsy's geestesoog scheen de gestalte van Pren tice op te doemen, die in de cockpit zat te wachten met een chronometer in de hand. Zij zag Maynard de kabine doorlopen en door de deur van de cockpit verdwijnen. Net als Joanna sym pathiseerde zij met hem., omdat hij daar naast Pren tice moest zitten. Het was eigenaardig, dat een zo jonge man als Pren tice nog tot de legendarische commandanten behoor de, dacht zij, terwijl zij uit de patrijspoort naar bui ten staarde. De slaat-ze-in-de-ijzers-soort, zoals kapi tein Blight! Met Bill Maynard kon men veel gemak kelijker opschieten. Die was veel natuurlijker. Op de klokslag van het hele uur laadde zij weei een dienblad vol met thee en nam dat mee naar vo ren. Bill Maynard lag op de rustbank voor de beman ning. De navigator knikte even tegen haar. Overigens leek de stilte des grafs, waarover Joanna gesproken had, nog steeds aan de orde te zijn. Bij het lichte geluid, dat het neerzetten van haar blad op de schakelkast veroorzaakte, wendde de don kere schaduw van een hoofd zich van het in een groen licht schemerende instrumentenbord af „Oh, bent u het." zei Prentice, terwijl de mtonatie van zijn stem te kennen gaf, dat hij er zich over ver wonderde, dat zij werkelijk ook eens wat deed „Ja, meneer." ,,Hoe gaat het met de passagiers?" „Die slapen allemaal, meneer." „Slaapt juffrouw Trent ook?" „Zij is even gaan rusten." „Goed!" Hij nam de pot en schonk zich een kop thee in. Een klontje suiker boven de dampende vloeistof houdend, vroeg hij: „En hoe is het met het landschap daar achter?" „Nu is er geen landschap," zei zij bot. Er was een kleine pauze. Toen zei hij: „Daar ver gist u zich in, juffrouw Aylmer. Kijk eens naar die lucht!" Hij wees door het windscherm naar de don kere onregelmatige stapelwolken boven de Atlantische Oceaan, die hen omgaven, terwijl de sterren er nu eens we) en dan weer niet doorheen flikkerden, al naar mate het wolkengordijn wegtrok of niet. „Wat zou u meer kunnen wensen?" Patsy zei niets Hij scheen er op te wachten, of zij nog iets zeggen zou, maar tenslotte antwoordde hij zichzelf maar: „Het is voor u nog nieuw natuurlijk. Maar mettertijd zult u ook wel leren dit soort land schap te waarderen." Nog zei Patsy niets Hij keek weer even naar de instrumenten en schakelde toen de automatische pi loot in. Dit als een vorm van afscheid opvattend, ver wijderde Patsy zich naar het andere einde van de machine Een uur later, toen zij met een zekere schroom weer een blad met thee bracht, voelde zij zich opgelucht, dat Prentice noch van haar noch van de thee enige notitie nam. Joanna rekte zich net uls een in een blauw pakje gestoken leeuwin eens uit, toen Patsy terugkwam, gaapte hevig en zei: „Hè, dat was prettig. Nog iets gebeurd?" „Hiets," zei Patsy. „Geen passagier heeft zich be wogen." „Nog iemand achter geweest?" „Maynard. Om een kop koffie?" „Ben je daar zeker /an?" „Heel zeker, dat hij het was," zei Patsy „Het was zeer zeker Prentice met „Neen, suffie! Wat ik bedoel, is.Enfin, laat maar! Ik ga me een beetje opknappen!" Ze sprong op. wend de zich tot Patsy en zei: „Vooruit, nu is het jouw beurt." En een peluw te voorschijn halend, noopte zij haar er het hoofd op te leggen Patsy dommelde gedurende haar rustperiode van twee uur, maar was blij, toen het voorbij was en zij weer in actie kwam. Er "/as nog steeds niet veel te doen. De passagiers sliepen vast. Alleen de bemanning moest verzorgd worden en toen zij dit keer het blad bracht, was Maynard aan het roer. Samen praatten zij even over New York rn wat zij daar moest gaan zien. Over het geheel genomen, ging het tweede deel van de nacht sneller voorbij dan het eerste. Zij bracht juist wat thee aan een ontwaakte passagier, toen zij het geraas van de motoren hoorde verminderen en voelde, dat het toestel omlaag ging. Op haar horloge kijkend, zag zij, dat het over zeven was. Zij waren nu negen en een half uur in de lucht geweest. Joanna zei: „We dalen op Gander." Zij zweeg even en keek de rustige passagierscabine rond. „Schatten," zei ze. „Allemaal." en zich tot Patsy wendend voegde zij er aan toe: „Heb ik je niet gezegd, dat we boften?" Maar die ene blik op haar horloge, die haar zei, dat het in Engeland al dag was en in New Foundland nog midden in de nacht, deed Patsy zich realiseren, hoe moe zij eigenlijk wel was. Het telkens onderbro ken dommelen had haar niet veel goed gedaan en het geraas der motoren, de benauwde lucht in de onder druk staande kabine, de opwinding, de onderdrukte angst, dat zij niet op de juiste tijd de juiste hande ling zou verrichten, hadden hun invloed doen gelden Zij had hoofdpijn en haar oogleden leken zo zwaar als lood. Op Gander gaf het oponthoud van drie kwartiei terwijl het toestel opnieuw benzine innam, haar een verwarde indruk van verschillende lichten en van een ontvangsthall voor de passagiers, die geheel gevuld was met hafstige mensen. „Nog maar vier en een half uur naar New York", zei Joanna parmantig tegen haar, toen zij weer aan boord gingen. „Nog vier en een half...", stotterde Patsy „Aha, jij dacht zeker, dat als je de Atlantische Oceaan overgestoken was. je in New York op de stoei, stond! Nu gaan we een uur nadat het eerste daglicht zichtbaar is geworden, toast en koffie serveren, het geen ons de nodige tijd zal kosten." Juffrouw Trent scheen weer met nieuw leven bezield te zijn alsot zij opzettelijk haar energie voor deze laatste etappe had opgespaard. (Wordt vervolgd) Naar Suriname. Bij Koninklijk Be sluit is mr. L. M. Overberg, substituut griffier bij de rechtbank te Amsterdam, benoemd tot lid van het Hof van Justitie in Suriname. Britse zeilsport. In het maritiem museum „Prins Hendrik" te Rotterdam zal van 18 juni tot 15 september een ten toonstelling worden gehouden onder de titel „Britse Zeilsport". Deze tentoonstel ling is ingericht met materiaal, dat hier toe door de British Council ter beschik king werd gesteld. 35.000. In het stadhuis van Amster dam heeft burgemeester Van Hall de 35.000ste langspeelplaat van de actie ten bate van de Prins Bernhardstichting ont vangen uit handen van de voorzitter dezer stichting, staatsraad mr. W. F. Schokking. Bij deze aanbieding waren aanwezig 44 artiesten, die aan deze plaat belangeloos hebben meegewerkt, onder wie Max van Praag, Annie de Reuver, Jan Corduwener en het meisjeskoor „Sweet Sixteen". Dodelijke val. Te Amsterdam is de 45-jarige mevrouw SnoekEmous, toen zij op de eerste verdieping van haar wo ning in de Pieter Vlamingstraat de ramen lapte, op straat gevallen. Ernstig gewond werd zij naar een ziekenhuis gebracht, waar zij is overleden. Advertentie zijn BUIGZAAM als de voetzèlf! Aanbevolen door voet-specialisten. De schoen die U GULDENS bespaart aan reparatiekosten. MET 6 MAANDEN GARANTIE OP DE ZOLEN VRIJDAG 13 JUNI Stadsschouwburg: Toneelvereniging „Herman Heijermans" met „De meid", 20 uur. Openluchttheater: Uitvoering van het Spaanse dansensemble „Coros y Danzas", 20 uur. Concertgebouw: Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" geeft concert. 20 u. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark". Tentooonstelling van werken van Merac, 1022 uur ,,'t Goe de uur": Tentoonstelling van werken van Kees Verwey, 1019 uur. FILMS Cinema Palace: „De drie Rinaldo's", 18 j., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Hotel onder verdenking", 18 j„ 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 j„ 20 uur. Luxor Theater: „Jak halzen der onderwereld18 j„ 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Interpol", 18 j„ 20.15 uur Rembrandt Theater: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", a.l„ 19 en 21.15 uur Roxy Theater: „The man from del Rio", 14 j„ 19 en 21.15 uur. Studio Thea ter: „De lord, de lady en de butler", a.l„ 19 en 21.15 uur. ZATERDAG 14 JUNI Openluchttheater: Het Spaanse dans ensemble „Coros y Danzas", 20 uur en (voor scholen) 14.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Tentoonstelling van een collectie van moderne kunstwerken, 10 12.30 en 13 30- 17 uur. Kunstzaal „De Ark": Tentoonstelling van werken van Merac, 1022 uur. ,,'t Goede uur: Tentoonstelling van werken van Kees Verwey, 1019 uur. Galerie Espaee: Tentoonstelling van wer ken van Haber, 1117 uur. FILMS Cinema Palace: „De drie Rinaldo's, 18 j„ 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: Hotel Onder Verdenking", 18 j„ 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai". 14 j„ 14 en 20 uur Luxor Theater: .Jakhalzen der onderwereld", 18 j„ 14, 16.15. 19 en 21.15 uur Minerva Theater: .Interpol" 18 j„ 19 en 21 15 uur. Rembrandt Theater: Zeven broers zoeken zeven meis jes", a.l.. 14. 16.15. 19 en 21.15 uür. Roxy Theater: .The man from wel Rio" 14 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 14.15. 19 en 21.15 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7