Beverwijk kraakt Velsen KERKDIENSTEN Nam een Zweeds schip in IJmuiden het goud van de „Renate" over? IJmond-agenda Colovinyl - Linoleum - Rubber Uw bril klaar terwijl u wacht Kort en bondig Coja wandrekken 7t.Gebrlf Kitgter 6 „IJmondraad" tussen krijtlijnen bijeen aluminium jaloezieën Veiser Sportweek Boksen, krachtsport en judo op het Marktplein Engelse service aan supertankschepen Kunstkring „Voor Allen" in het komende seizoen Ja.iGrtrif ÏUjter De medische verzorging tijdens het weekeinde Bij loods Spoelstra voor de deur VLOERENBEDRIJF „KENNEMERLAND" Kinderkerkdiensten J. DE BOER - Mr. Opticien Zondag groot volleybal toernooi bij Gymnasium „AR-J.O.S." beschouwt V.V.D. 7 ZATERDAG 14 JUNI 1958 DE GEMEENTERADEN van Velsen en Beverwijk kwamen vrijdagavond onder voorzitterschap van drs. A.Demmers op „Watervliet" bijeen. Het bezoek aan de publieke tribune is nog nooit zo groot geweest. Toen de notulisten en bodes hun plaatsen fier achter de doelpalen hadden ingenomen opende drs, Demmers met een ferme fluitslag de vergadering. Onmiddellijk kwam het belangrijkste voorstel van de gezamenlijke colleges van Burgemeesters en Wethouders ter grasmatt het voet ballen in IJmondverband. Wethouder A1 b e r d a (Parmantig Voor De Aftrap) was van mening dat men bij bepaalde wedstrijden de doelman moet ontzien, zeker als deze door zijn vrij aan zienlijke lichaamsomvang niet zó snel uit de voeten kan komen. Voorts kantte hij zich tegen een te ver doorvoeren van de doorbraak, in het bijzonder als het socia listische doel, dat vooral de Velsenaren voor ogen hielden, in gevaar zou komen. Opmerkelijk was, dat wethouder Alberda na elke enigszins geslaagde uittrap zacht- kens neuriede: „Dit is het doel waarnaar wij strevenen daarbij liefkozend over zijn eigen doelpalen streek. De spil van Beverwijk, waar alles om draaide, dokter De B u i t e r (Center Heel Uitvoerig), gooide alle levensbe schouwelijke bezwaren overboord en com bineerde rustig over rechts waar Mus- k e e (Combineer en Pingel Niet) enige malen trachtte de Velsense coalitie omver te werpen. Toch vertoonde M u s k e e de neiging om steeds naar links te zwenken. Hij was echter een van de (rode) sterren van het veld. Keer op keer spoetnikte hij op het Velsense doel af. Wethouder V e s s i e s (Kleine Voetbal Partij) ijverde voor bezitsvorming. Dit streven bracht hij tot uitdrukking door met een verbluffend gemak drie doel punten te produceren en de bal langdurig onder zich te houden. Het enige Velsense tegenpunt werd ge scoord uit een penalty. N u y e n s (Kleine Voetbal Partij) plaatste zijn schoen achter de bal alsof hij het lederen monster naar ADVERTENTIE weren 's zomers de warmte en 's winters de kou talloze decoratieve kleuren combinaties. Vraag ons de gratis brochure of een demonstratie MARKTPLEIN Ondanks de minder ideale weersomstan digheden trokken de activiteiten der sport verenigingen op het Marktplein ook gis teravond veel bekijks. Honderden belang stellenden volgden twee uur lang in de frisse wind de prestaties der sportman nen, die zich ondanks 1 nn vrij luchtige kledij blijkbaar goed wisten te handhaven. Binnen de enorme ring der gemeentelijke hekken waren drie plankiers opgetrokken, waarop de judoërs van „Dschen Dui" uit Santpoort, de IJmuidense boksers van „De Ring" en leden der Velsense krachtsport vereniging „Hercules" een demonstratie gaven van hun prestaties In de boksring kwam het tot een treffen tussen de kampioenen Jan en Hein van der Zee en uiteraard hebben deze heren er voor gezorgd, dat het IJmuidens pu bliek een goede indruk van een en ander kreeg. De boksers buiten de ring toon den spiegelgevechten, touwtjespringen, stootzakgevechten en gvmnastische oefe ningen. De judoërs, welker technieken eveneens spectaculair te noemen zijn, za gen er niet tegen op elkaar op hardhan dige wijze in de planken te boren doch ook voor de „geworpene" bleek dit alles nogal mee te vallen, volgens de explica teur. Op de derde stellage vonden de leden van „Hercules" telkenmale gerede aanlei ding met lood-zware halters te werken. Er werd om het hardst gedrukt, getrokken en gestoten, een en ander voorzien van een technische uitleg. Badminton In de gymnastiekzaal van het Velsense gymnasium werden onder enige belang stelling badminton wedstrijden gespeeld. Hier was een der finalisten der landskam pioenschappen, de heer R. de Wit, van de partij. Enkele heren van B.C. „Velsen" smaakten het genoegen een partijtje met hem te spelen. Er was een prettige en spor tieve sfeer zonder dat men er tot een spectaculaire demonstratie kwam, hetgeen blijkbaar ook niet in de bedoeling heeft gelegen. En handbal Op het terreintje aan de Kennemerlaan werd een viertal half-uurshandbalwed- strijden gespeeld. De aspirantjes van „Full Speed", namen liet op tegen een combina tie van „IJmond" en „Ii'V"; de junioren van „IJmond" en „Full Speed" gaven par tij aan die van „IEV", terwijl ook de se nioren een gecombineerde wedstrijd speelden. Tot besluit van d^ demonstratie, waarvoor de belangstelling tegenviel, speelden de heren van „IJmond" een vriendschappelijk partijtje tegen hun sportbroeders van „AVA" uit Alkmaar. De Shell Refining Co. zal in samenwer king met de havenautoriteiten van het ge bied van de Mersey een belangrijk project uitvoeren voor de service aan supertank schepen te Transmere aan de Mersey, on geveer 15 kilometer ten noordwesten van de olieraffinaderij van Stanlow. Het plan omvat de bouw van twee grote drijvende steigers, die elk ligplaats zullen bieden aan een volledig geladen supertankschip van miximaal 65.000 dwt. Men is reeds met de uit voering van het plan begonnen. Rome wilde trappen. Ondanks een man haftige duik moest wethouder Alberda het hiertegen afleggen (hilariteit op de publieke tribune). Omdat men nergens een liberaal geluid kon bespeuren verliep de vergadering op de grasmat zonder noemenswaardige inci denten, zodat de voorzitter met een opgewekt fluitsignaal het einde kon aan kondigen. (Uit het resultaat van deze belang- en soms lachwekkende, bijeenkomst zou de suprematie van Beverwijk in IJmond verband kunnen blijken. Red. IJC). Het programma van de Velser kunst kring „Voor Allen" voor het seizoen 1958- 1959 is als volgt: Dinsdagavond-serie: 16 september Ne derlandse Comedie; 11 november Het Zui delijk Toneel „Ensemble"; 17 februari 1959 Noordhollands Philharmonisch Or kest; 21 april 1959 Rotterdams Toneel. Woensdagavond-serie: Met uitzondering van de eerste voorstelling op dinsdag: 23 september Nederlandse Comedie; 12 no vember Het Zuidelijk Toneel „Ensemble"; 18 februari 1959 Noordhollands Philhar monisch Orkest; 22 april 1959 Rotterdams Toneel. Donderdagavond-serie: Met uitzondering van de eerste voorstelling op dinsdag: 30 september 1958 Nederlandse Comedie; 13 november Het Zuidelijk Toneel „En semble"; 19 februari 1959 Noordhollands Philharmonisch Orkest; 23 april 1959 Rot terdams Toneel. Deze toneelvoorstellingen en concerten zullen in het Rex-theater te IJmuiden worden gegeven. Verdeelkast staat in de weg Bij de behandeling van de Velsense be groting is toegezegd, dat de situatie van het trottoir nabij de Da Costaschool nader zou worden bezien in verband met de hin der veroorzaakt door de op het trottoir aan wezige verdeelkast van het P.E.N. B. en W. komen hierop thans terug met de me dedeling, dat bij het aanleggen van de weg over de sluizen deze kast, tengevolge van het gewijzigde wegbeloop, moest worden verplaatst naar het plantsoen naast het trottoir. Het trottoir is daarna verbreed en de verdeelkast werd in het trottoir opgeno men. Bij de laatste verbouwing van de Da Cos taschool is de uitgang van deze school ge wijzigd en verlegd zodat nu de kast min of meer hinderlijk is komen te staan. Een doeltreffende oplossing kan worden verkregen door het beloop van het trottoir en de plantsoenhekjes aan te passen aan de situatie van de verdeelkast. Tot het uitvoeren van de hiermede sa menhangende werkzaamheden is inmid dels opdracht gegeven. Advertentie Marktplein 30 - Telefoon 4273 UMUIDENl Dokten tntiluKend ln «poedgevallen, van zater dag 1 uur tot het spreekuur van maan dagmorgen te raadplegen de artsen H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675 en A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. no. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsen- straat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bak ker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: Versélewel-de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van zondagmorgen 9 uur tot 's avonds 12 uu:r mej. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, telefoon 4169. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstr. 43. Apotheken Zondag- en nachtdienst: Duinwijk- Apotheek, Populierenlaan. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis: zondag, wijkverpleging zr. Jansen, H. Burgerstraat 7, Beverwijk, telef. 4451; wijk- en kraamverpleging: zr. A. Poelman, Zonnebloemlaan 1, Be verwijk. SANTPOORT: Dokters In spoedgevallen is de arts M. M. C. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. K 2560 8410 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaal- seweig 85, tel. K 2500 22181 en Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42, tel. K 2560 8284. VELSEN: Wijkverpleging Zuster Spiërs, Geelvinckstraat 27, telef. K 2510 3936 voor Velsen-Noord, Vel sen en IJmuiden-O.; zuster Man, Ka naaldijk 240, tel. 4383 voor IJmuiden en IJmuiden-O., en zuster Lammerts, Cu- ragaostraat 18 voor Santpoort, Driehuis en ÏJmuiden-Oost. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 02512266. Bovendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. CASTRICUM: Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. A. de Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagamorgen 8 uur: zr. Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Zondag 15 juni IJMUIDEN: Herv. Evang. op geref. grondslag, Elon- kapel, dinsdag 19.30 uur: de heer M. de Vos. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 uur: ds. G. van Doorn; 10 uur: de heer P. Verschoor. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, zater dag 20 uur avondgebed. Zondag 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: eveneens ds. J. van den Berg. Wijkgebouw 10.15 uur: jeugddienst o.l.v. de heer W. Doevedans. Geref. Kerk, Ichthuskerk, stranddienst, 9 uur: ds. E. Zijlstra; 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur samenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: d£. L. Koopmans. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis, 10 uur: hoogmis, 19 uur: vespers. Dinsdag en donderdag om 9 uur: Heilige Mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst, 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, ds. J. van Dam. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Jimmink; 19 uur: Open Deur Zangdienst, liturg: ds. J. H. W. Dick- hout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: mej. dr. J. W. Herfst. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: de heer J. Kits; 19.30 uur: ds. J. v. d. Schors. Woensdag 20 uur: openluchtsamenkomst op het Marktplein. Spreker is de heer Th. Dikkes. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: bijeenkomst. Volle Evangelie Gem., Cultureel Gebouw, 19.30 uur: de heer G. R. Mik. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: kerkdiensten. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.30 uur: ds. J. A. Roskam (ge- zinsdienst). VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. W. Ph. Leenman. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. S. W. de Vries. Vrjje Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: bijeen komst. BEVERWIJK: Vrije evangelische gem., Koningstraat „ALS, luistert u goed, als er ooit goud door het Duitse stoomschip „Renate Leon- hardt" is vervoerd, zoals de heer P. Visser van de ber gingsvereniging beweert, dan is de kans zeer, zeer groot, dat deze schat niet meer aan boord van het gezonken wrak is." Deze woorden zijn van de zesentachtigjarige heer B. Spoelstra uit IJmuiden. Tot 1927 was hij loods te IJmui den en sindsdien is hij ge pensioneerd. DE heer Spoelstra heeft gistermiddag ook het ver slag gelezen van de roerige vergadering in de Haar lemse kegelbond. Al jaren volgt hij ten nauwste de ontwikkelingen rond deze speur- en bergingstocht naar het in de „Renate Leonhardt" bij Den Helder vermoede goud, maar nu heldere geesten in de ver eniging zich eindelijk af vragen of er eigenlijk wel goud in dat schip aanwezig is, dacht loods Spoelstra er goed aan te doen zijn er varingen rond het cokes- en goudschip „Renate Leon hardt" mee te delen. LOODS Spoelstra woonde in de jaren van de eerste wereldoorlog in de Breesaap de plek, waar nu de Noordersluis ligt. Hij had van zijn woning uit een fraai uitzicht op het kanaal, waar op een dag ook het Duitse stoomschip „Renate Leonhardt" met een deklast kolen werd afgemeerd. „Hij lag voor m'n deur", vertelt de heer Spoelstra. Helaas weet de heer Spoelstra de naam van het schip niet meer, maar op een van de dagen, dat de „Renate" nog te IJmuiden lag, kreeg hij opdracht een Zweeds houtscheepje bin nen te brengen. De agent van de Zweedse maatschap pij, de heer Balvoort, droeg de heer Spoelstra op be velende toon op om de houtboot vlak bij de „Rena te Leonhardt" af te meren. „Wie bent u, heb ik ge vraagd". stelt de heer Spoel stra nu. „Ik ben de agent". „En ik ben de loods en ik heb orders om dit schip af te leveren bij de papier fabriek", heeft loods Spoel stra geantwoord. LATER is de Zweed na de lossing bij Van Gelder zo dicht mogelijk bij de „Renate" gelegd. „Ja", ver telde de Zweedse kapitein aan de heer Spoelstra, „we moeten een lading kolen van 'm overnemen en dat moet vannacht nog gebeu ren." De volgende ochtend is de Zweed naar zee gegaan. Aan de deklast kolen van de „Renate Leonhardt" was niets veranderd, weet de heer Spoelstra. En daarom is de vraag, die hem klemt: „Als men inderdaad zo onverstandig is geweest om goud per schip te vervoeren in die oorlogsjaren en als dat goud aan boord van de „Renate" is gebracht, zijn er die nacht dan geen kistjes goud in plaats van kolen op de Zweed overgebracht en heeft dit schip het transport verder verzorgd?". Naam en bestemming van het Zweedse schip zouden nog wel te achterhalen zijn, zodat de heer P. Visser en net „rebellencomité" er weer een puzzel hebben bijgekre- gen. Dit kolossale ei komt natuurlijk in Barneveld te staan, aan de weg Amersfoort-Apeldoorn. Het is niet voor consumptie geschikt, want het bestaat uit een stalen netwerk, be kleed met kunsthars. Het is vijfeneen- halve meter hoog en vier meter breed en het weegt twee ton. In dit reuzen- ei komt een restaurant, waar speciaal eiergerechten geserveerd zullen worden. Advertentie banen en tegelvloeren, trapbekleding Zinneveldlaan 5 - Santpoort Telefoon 02560 -7887 Voor goede en duurzame vloeren Beslissingswedstrijd van „Full Speed" Vanavond om half acht wordt op het sportpark „De Vlotter" te Heemskerk de beslissingswedstrijd gespeeld tussen de Velser handbalverenigingen „Full Speed" en IEV. De inzet hiervoor is het kam pioenschap van de tweede klasse B van de afdeling Haarlem. Een voorspelling valt moeilijk te geven. De beide ploegen ont lopen elkaar weinig in sterkte. De opstel ling van Full Speed luidt als volgt: Doel: C. de Boer; achter: F. Orsel en G. Apel doorn; midden S. Schuurman, L. Apel doorn en B. Aggenbach; voor: E. Otte, J. Zonneveld, M. Otte, J. Orsel en W. de Boer. 117, 9 uur: de heer Nijkamp. Maandag 20 uur: bijbellezing door ds. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gem., geen dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 en 19.15 uur: ds. G. W. IJzerman. Irene- kapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populie renlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugd- kapel Groene Huis, 10 uur: heer B. A. Hoogstadt. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. R. Boonstra van Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Mak van Rhoden; 17 uur: ds. A. C. van Nood van Velsen. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamënkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 en 19.30 uur: ds. J. P. Boer van Rotterdam. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.15 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Kerkplein, 8.45 en 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente, 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch, 9 uur: ds. Willekes van Beverwijk. Geref. Kerk, 10.30 uur: ds. W. M. Ie Coin- tre van Amsterdam; 17 uur: ds. C. Mak uit Roden. Kerkten te Bakkum (Ger. dienst), 9 uur: ds. W. M. Ie Cointre. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 en 19 uur: ds. Ter Steege. Adventskerk (ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. Van Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J.,C. Maris; 16 uur: ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15.15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evening service. IJMUIDEN-WEST: Comité van Samenwerkende zondags scholen te Velsen, zondagsschool om 9.30 uur in het strandhuisje „Zee en Duin" aan de noordzijde van het restaurant „Zeezicht". Herv. kinderdiensten, Bethlehemschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Herv. Kinderkerk IJmuiden-Oost, Em- maschool, 10 uur; Theo Thijssenschool 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j., „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Tel. 7119 Op verzoek ontvangt u thuis een keurcollectie brilmonturen Het programma van het volleybaltoer nooi van de Sportbond IJmuiden, dat zon dag 15 juni van 10 uur af op het terrein voor het Velsense Gymnasium (dus bij het sportpark „Schoonenberg") plaats heeft is bijzonder interessant. Dit blijkt wel uit het grote aantal bekende vereni gingen dat deelneemt. Deze verenigingen zijn: Reactie (Alkmaar), TOG (Hoorn), Sportief (Koog a. d. Zaan), De Molenwiek (Zaandam), De Kennemers (Beverwijk), TOS Actief (Amsterdam), SES (Zaan dam), VCIJ (IJmuiden), DEM (Bever wijk), VSV (IJmuiden), VCK (Velsen-N.) en Sportbond, IJmuiden. (IJmuiden). Zowel de heren als de dames zijn inge deeld in drie poules van vijf teams. Op zaterdagavond, 14 juni zal de heer J. J. Vuurboom, lid van de A.R.J.O.S. „Willem van Oranje", voor de leden een referaat houden over de V.V.D. De bijeen komst zal worden gehouden in de Pieter Vermeulenschool te IJmuiden-oost. Morgenavond Open Deur-kerkdienst Op initiatief van de Open-Deur werk groep van Velsen-Noord zal gondagavond om zeven uur een Open-DeurJbij.eenkomsl worden gehouden in de Ned. Hervormde kerk aan de Dijckmansstraat. Voorgan ger is ds. De Vries uit Hilversum. Advertentie OFFICIAL DEALER - MARKTPLEIN A.V.O. hielp. Door bemiddeling van de vereniging A.V.O. zijn in 1957 639 min der validen aan een werkkring geholpen. Bovendien werden 1423 minder validen op andere wijze geholpen, ondermeer door het verstrekken van een beroepskeuze advies (390), door hulp bij vestiging van een eigen bedrijf (492), door de verstrek king van invalidenwagens (288) en bevor dering van prothesevoorziening (93). Niet in alle gevallen, waarin daarom werd ge vraagd (6688) kon worden geholpen. Van deze 6688 personen stonden er tegen het eind van dat jaar nog 3911 geregistreerd. Eén percent-actie. Het secretariaat van de actie „Daadwerkelijke Gerechtig heid" deelt mede, dat tot dusverre 2500 man deelnemen aan de „Eén percent ac tie". Zij hebben zich bereid verklaard jaarlijks één percent van hun inkomen af te staan voor de onderontwikkelde ge bieden. De actie wil thans ter gelegenheid van haar tweede verjaardag op 26 juni haar campagne versterken. Bemetel. Tussen 16 en 25 juni worden in de Houtrusthallen te 's-Gravenhage de examenwerkstukken beoordeeld, die zijn vervaardigd door leerlingen-vaklieden, welke onder auspiciën van de stichting be drijfsopleiding metaal- en elektro-téch- nische industrie „Bemetel" gedurende twee tot vier jaren een bedrijfsopleiding hebben genoten. Het gaat hier om ongeveer 3500 kandidaten, verdeeld over 50 verschillende vakken, die in en door meer dan 1000 on dernemingen zijn opgeleid. Dit jaar nemen ook kandidaten uit Denemarken, Zweden, West-Duitsland, Groot-Brittannië, Frank rijk en Italië aan het examen deel. Advertentie MAAK UW WONING RUIMER met AANTREKKELIJKE PRIJZEN. Zie onze etalage MARKTPLEIN VELSEN ZATERDAG 14 JUNI Thalia: „Sissy, keizerin en moeder" (der de deel), 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 9.30 12 en van 1416.30 uur. ZONDAG 15 JUNI Thalia: „Sissy, keizerin en moeder", 15, 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave. MAANDAG 16 JUNI Thalia: „Sissy, keizerin en moeder", 20 u. Rex: Geen opgavé. Pieter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10 12 uur; spreekuur wethouder van onder wijs, 1517 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Open van 14.3017.30 en 1921 uur; filiaal open van 1417 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden: Open van 14.3017.30 en 1921 uur. Jeugdbibliotheek open van 1617.30 en 1921 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 14 JUNI Luxor Theater: 19 en 21.15 uur, „Die Fruhreifen". Kennemer Theater: 19 en 21.15 uur, „De slavin van Pointe du Loup". W. B. Theater: 20 uur, „Hoogspanning in Table Rock". Openbare ULO (Plantage): Expositie „Be verwijk Bouwt", geopend van 1417.30 en 19—21.30 uur. Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70, volwassen: uitlening geopend van 1517 uur; lees- en studiezaal geopend van 15 17 en 1617.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 1517.30 uur. R.-K. Leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek geopend van 1013 en 1417.30 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 13 en 1417.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 1517.30 uur. t Wijk aan Zee, filiaal Openbare Leeszaal, geopend van 10—12.30 en 14—17.30 uur. Filiaal R.-K. Leeszaal: geopend van 10 11 en 17.3019 uur. ZONDAG 15 JUNI Luxor Theater: 14.30 uur, „De twee we zen", 16.30, 19 en 21.30 uur „Die Früh- reifen". Kennemer Theater: 14.30 u., „De koning der Zuidzee", 16.30, 19 en 21.30 uur: „De slavin van Point du Loup" W. B. Theater: 14.30 uur, „Bengazi", 20 uur ,De zoon van Sinbad". Openbare ULO-school (Plantage): expo sitie „Beverwijk Bouwt", geopend van 1417.30 en van 1921.30 uur. MAANDAG 16 JUNI Luxor Theater: 19 en 21.30 uur: „Die „Frühreifen". Kennemer Theater: 19 en 21.30 uur: „De verkeerde man". W. B. Theater: 20 uur: „De zoon van Sinbad". Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, volwassenen: uitlening geopend van 15 17 uur, lees- en studiezaal geopend van 1517 uur; jeugdleeszaal geopend van 1517 30 uur. R.-K. Leeszaal, Arendsweg: uitlening ge opend van 15—18 uur. lees- en studie zaal geopend van 15—18 en 19 V 30 uur. Wjjk aan Zee: filiaal Openbare leeszaal, geopend van 10—12.30 en 14—17.30 uur. Filiaal R.-K, Leeszaal: geopend van 17 18 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10