Sportweek kwam met veel muziek tot een einde Havenberichten Twee energieke circuskinderen twee dagen inWijk aan Zee IJmuider Courant BERINI BROMFIETSEN IHHiiill PRUIS en ZOON, Marktplein 1 duiden teuf uw Derde overwinning van Visser in de Ronde van Uitgeest Leuke opvoeringen van „Miranda" Visserij-varia Burgemeester H. Nielen hartelijk gehuldigd door de bevolking IJ mond-agenda Volgend jaar centralisatie op sportpark? Aanmeldingsformulier Voor BERINI bromfietsen naar Fa. S. KORVER Reeds duizendste bezoeker van „Beverwijk bouwt" Geen strandexploitatie in Heemskerk ONTMOETING OP HET STRAND De Beste Bromfiets Blijft I Voor alle Berini en Pluvier bromfietsen (ook onderdelen, reparatie en service) Kinderveiligheidsshow van de Hoogovens MAANDAG 16 JUNI 1958 MET EEN GROOTS OPGEZETTE turndemonstratie, die ook aan vijf Velsense muziekkorpsen de gelegenheid bood zich te laten horen, werd zaterdagmiddag de Velsense Sportweek uitgeluid. Een sportweek, die de organisatoren veel voldoening maar ook veel teleurstelling heeft gebracht. Men denke hierbij slechts aan de weers omstandigheden en de daaruit voortvloeiende consequentie van geringe, dikwijls minieme belangstelling, zoals een honkbal- en boogschietdemonstratie in Santpoort, waar slechts zeven inwoners van hun belangstelling blijk gaven of de zeer slecht bezochte hockeywedstrijden te Velsen-Noord, hetgeen ook al niet goed gemaakt werd door de belangstelling voor de voetbalcapaciteiten der vroedschap van Bever wijk en Velsen. Enkele organisatoren hebben zich dan ook al in alle ernst afgevraagd of het niet verstandiger zou zijn de groepen volgend jaar in het gemeentelijk sport park samen te brengen. De IJmuidense belangstelling is echter zeker niet tegengevallen. De massale turn- shows op het Marktplein, het hippische festijn aan de Heerenduinweg en de de monstraties judo, boksen en krachtsport trokken veel aandacht. Slechts de voetbal wedstrijd tussen het Velsense team en het Nederlandse jeugdelftal gaf de organisato ren reden tot zuchten. Sluiting Enkele honderden Velsenaren, waaronder Velsens burgemeester mr. M. M Kwint, waren zaterdagmiddag in het Sportpark aanwezig om daar het afscheid van de Velser Sportweek kracht bij te zetten. Om precies drie uur marcheerden de vaandel dragers der verenigingen langs de tribune van de bevlagde terreinen en nadat de deelnemers zich in groepen hadden opge steld brachten de deputaties onder geroffel der Hoogoven-harmonie een eerbiedige vaandelgroet. Ruim 480 jeugdige gymnasten van de Christelijke Gymnastiekvereniging, Fit, NasB en R.K.S.V. „Velsen" voerden vervol gen enkele eenvoudige oefeningen uit, Advertentie TEL.6000 DAG EN NACHT Gedurende het weekeinde kwamen in ÏJmuiden binnen: Erik Boge van Swan sea, Burgundia van Rotterdam, Sanden- burgh van Rotterdam, Anthony II van Norfolk, Alcynous van Birkenhead, Ciudad de Bacaramanga van Antwerpen, Tilly van Domsö, Henny van Vesteras, Hoffnung van Mariestadt, Stad Amsterdam van Pepel, Koeta van Swansea, Aspera van Swansea, Eurybates van Port Said, Helmshorn van Hamburg, Abel Tasman van Londen, Frankrich van Rotterdam, Willemstad van Hamburg, Fen van Londen, Louis Lantz van Rotterdam, Wappu van Kotka, Atlan- tik van Hamburg, Piet Schipper van Lon den, Herm Knype van Vestervick, Branda- ris van Londen, Bram van Swansea, Hoog land van Port Talbot, Almkerk van Ant werpen, Bina van Geffle, Clelia Campa- nella van Pepel, Duke of Lancaster van Southampton, Waja van Mantyluoto, Wal- ma van Falkin, Wexford van Boston, Bo reas an Aarhus, Tempo van Hull, Birming ham van Goole, Sirius van Londen, Netherlands Coast van Newcastle, Philetas van Kopenhagen, Ootmarsum van Mobile, Martha Ahrrends van Hamburg, Daja van Helsingborg, Eemstroom van Grange mouth, Ais Nicolas van Epspyla, Eems van Ronneby, Radj ah van Kuta, Berwick van Kristinahamn. Vertrokken zijn: St. Joan naar Malmö, Job naar Hamburg, Heerengracht naar Stettin, Point Lacrë naar Falmouth, Trude K naar Malmö, Oostkerk naar Hamburg, Batavus naar Hoek van Holland, Ursa Mi nor naar Gothenburg, Dinkel naar Londen, Reinborg naar Skutskar, Erik Boy naar Hamburg, Friesland naar Cetubal, Leoni- das naar Kopenhagen, Sandenburgh naar Stockholm, Biri naar Hamburg, Duhbe naar Skutskar, Pelikaan naar Södertalje, Gordias naar Paramaribo, Wiso naar Stockholm, Draco naar Caen, Jan Gerdes naar Kopenhagen, Heriot naar Leith, Liz- zard naar Rochester, Burgundia naar Go thenburg, Baarn naar West-Indië, Hector naar Algiers, Berlynt naar Funchkal, Tra- vesteyn naar Aruba, Mochilev naar Ar changel, Rijnstroom naar Hull, Vesta naar Nyköping, Reliable naar Bremen, Unden naar Karlstadt, Haarlem naar Bremen, Ro land naar Helsingborg, Zaanstroom naar Portsmouth, Catharina Dorothea Fritzen naar Stockholm, Westerdok naar Ham burg, Marie naar Aalborg, Atlantik naar Reciev, Holmogory naar Archangel, Cryp- tos naar Rotterdam, Willemijn naar Lon den, Christel naar Gothenburg, Ilias naar Rotterdam, Montferland naar Brake, Ra- na Gorton naar La Pity. waarna enige tientallen meisjes het em bleem der Velser Sportstichting vormden. Algehele bewondering verdiende het op treden van de herenploeg „C.I.O.S.", die in een verbazingwekkend tempo enige oefe ningen op de springkast en de tramplinmat ten beste gaven. De heer A. de Jong, wethouder der ge meente Velsen, bracht namens het ge meentebestuur hulde aan het werkcomité der Velser Sportstichting, dat, naar hij verklaarde, in staat was gebleken naast de geslaagde jeugdweek een niet minder ge slaagde sportweek te organiseren. Drs. A. Demmers, voorzitter der V.S.S., verklaarde daarop, dat de sportweek slechts een onderdeel vormt van de grootse plannen die men in Velsen wil verwezen lijken. Hij toonde zich dankbaar voor de hulp en medewerking, die van gemeente wege en van de zijde der vereniging is verleend. De V.S.S. ziet zich onder andere tot taak gesteld de zelfwerkzaamheid van de verenigingen te bevorderen, zei de heer Demmers. Hij dacht hierbij aan de moge lijkheid, dat de verenigingen het beheer der terreinen in eigen hand gaan nemen. Het slot kwam met een uitgebreide taptoe, waaraan het harmoniecorps der K.N.H.S., de IJmuider Harmonie, het tam boer- en pijperscorps der C.G.V. „Wilhel- mina" Santpoort en „Wilhelmina" ÏJmui den deelnamen. De tentoonstelling „Beverwijk bouwt" mag zich in een bijzonder grote publieke belangstelling verheugen. De derde dag na de opening noteerde men reeds de dui zendste bezoeker. Donderdag brachten 320 mensen een be zoek aan de tentoonstelling; vrijdag wa ren het er 400. Onder de vele belangstel lenden bevonden zich onder meer leer lingen van de Lagere Technische School in Beverwijk, leden van de Provinciale Planologische Dienst van Zeeland en amb tenaren van de dienst van Openbare Wer ken van Beverwijk, diegenen dus die zelf aan de opbouw van deze aardige expositie hebben meegewerkt. Ook de Heemskerker duinen zijn zondag door duizenden bezocht en hebben afkoe ling en ontspanning gebracht. Het strand werd door meer dan vierduizend mensen bezocht. De stallinghouder kreeg 2500 fiet sen te verwerken. Dit is de enige service die op het strand nog wordt geboden. De gelegenheid om ijs of een verfrissende drank te kopen, is er niet meer. Ontkleden op het strand is officieel bij politieverorde ning verboden, zodat het onmogelijk is zich in badpak op het strand te laten zien. Een en ander zal ongetwijfeld afbreuk doen aan het bezoek, wat op zichzelf nog niet zo erg is. Een belangrijk recreatiegebied blijft hierdoor echter ongebruikt, hetgeen in deze overbevolkte streek vreemd aan doet. De oorzaak van dit gemis is gelegen in het feit, dat de zaak van de exploitant, die twee jaar op het strand heeft gestaan, niet is teruggekeerd. De slechte zomers bleken niet in staat de exploitatie lonend te ma ken. Twee jaar geleden heeft de gemeente de kosten voor het opzetten en het afbre ken van de tent voor haar rekening geno men, maar dit was voor één keer. Er is dit jaar wel een vlet van de Heemskerkse red dingsbrigade, maar er is niemand om erop te letten. De leden kunnen er alleen tijdens de weekeinden bij zijn. De vele bezoekers van het aardige badplaatsje Wijk aan Zee, die gedurende de zomermaanden toch al op talrijke attracties van de plaatselijke V.V.V. wor den vergast, hebben zaterdag en zondag op het strand kunnen genieten van een interessante show aan de trapeze. „The Blandy Sisters" zorgden hier op deskun dige wijze voor. Het duo bestaat uit de twintigjarige Henny Drieling en de 22 jarige Dina Handcock. Henny die wij zondagmiddag tussen de opeengepakte „zonaanbidders" op het strand toevallig tegen het lijf liepen ver telde dat zij al van haar zesde jaar af „in het vak zit". „Al als kind was ik gek op het maken van gymnastische toeren. Ik deed dat al tijd op straat. Op een dag zag een man de kunsten die ik allemaal uithaalde. „Zeg kleintje kom jij eens hier", zei hij. Ik was bang en liep hard weg. Hij me achterna. Zelfs de trap op van het huis van, mijn moeder in Amsterdam. Het bleek de di recteur te zijn van een Amsterdamse acro- batenschool. En zo belandde ik als zes jarige peuter op die school en werd acro bate". Jarenlang trad de jongste van de „Blan dy Sisters" in allerlei circussen op. waar onder ook Boldini. Tijdens de opstand in Hongarije was zij zelfs met een circus in Boedapest en heeft de grote strijd die de Hongaren voor hun vrijheid streden van nabij meegemaakt. „Of het circusbloed in de familie zit?" Welnee, mijn vader is gewoon gas fitter. Haar echtgenoot verzorgt tijdens de show de clowneske nummers. De beide meisjes doen het trapezewerk en het par- terrewerk op de fiets. Dat laatste geschied de in Wijk aan Zee op de loopplank die ten gerieve van de bezoekers op het strand ligt. Dina Handcock „Ja u zult zich wel licht afvragen of ik Engelse ben. Dat is niet zo. Ik ben wel getrouwd met een Engelsman" verhaalde dat zij eerst in een bekende koekfabriek in Zaandam werkte, daar geen zin meer in had en 's avonds naar de acrobatenschool in Am sterdam ging. Leugentje Thuis zagen ze er niet zo veel in. Ik was daarom ook doodsbenauivd toen ik bij een gevaarlijke les een val maakte. Thuis vertelde ik maar dat ik op straat was uitgegleden. Dat leugentje ging wel op, want er lag die dag heel wat sneeuw op de straten". Opk Dina heeft vele jaren in circussen in het buitenland opgetreden. Mijn zoontje van anderhalf gaat altijd gillen als hij me kunsten aan de vijftien meter hoge trapeze ziet uithalen....", zo besluit zij Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op ƒ7.65 per kwartaal/0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 Juli 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen haar relaas. Henny en Dina, die elkaar al geruime tijd kenden, besloten dit seizoen voor zich zelf te beginnen. In Wijk aan Zee was het de eerste maal dat zij op het strand op traden. „Of zij van plan zijn om ook in andere badplaatsen op het strand voorstel lingen te geven?" „Dat weten we eigenlijk nog niet. Veel centjes halen we op het strand in ieder geval niet op. Het zijn bijna allemaal kinderen die komen kijken. En die hebben meestal geen geld bij zich". „Hay blondy!" Dan vertellen zij hoe ze aan de naam „Blandy Sisters" zijn gekomen. „In Ierland was er bij het circus waarin wij optraden een staljongen, die elke morgen naar ons toekwam en zei: „Hay Blondy how do you do" (Zo blondje, hoe gaat het er mee). Toen we bij het artiestenbureau een naam moesten opgeven, dachten we plotseling aan die Ierse staljongen. We maakten al leen van blondy blandy". Dit is dus het eerste gezamenlijke op treden van deze Nederlandse circusarties ten, die wij toevallig in Wijk aan Zee tegenkwamen. Nooit meer Hun eerste tournee door Nederland, die zelfs in de vijf maanden dat zij ermee be zig zijn niet geheel zonder moeilijkheden is verlopen. In Barneveld bijvoorbeeld werden zij tijdens het verrichten van hun acrobatische toeren met katapults be schoten. „Barneveld daar komen wij nooit meer, nooit Advertentie i'- Jfiw' KENN1MERLAAN 7 6 hoek Moerbergplantsoen - Tel. 5726 LANGE NIEUWSTRAAT 773 ÏJMUIDEN TELEFOON 4986 De twintigjarige Santpoorter Visser heeft in de wielerronde van Uitgeest voor amateurs, welke zondagmiddag door de Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" in samenwerking met de W.A.C.O. werd gehouden, een overtuigende over winning behaald. Met ruime voorsprong op zijn concurrenten, van wie de Bever wijker Groot in de slotfase nog een ver woede poging deed om hem te achterha len, snelde Visser als een sterk en ver diend winnaar over de eindstreep. Hij be haalde daarmee zijn derde achtereenvol gende overwinning, waarvan de eerste keer bij de nieuwelingen, in deze Ronde van Uitgeest. De 68 renners waren nog maar nauwe lijks vertrokken of de jonge Du Pau, die verleden week zondag nog als nieuweling in de Sportweekronde van Haarlem zege vierde, ondernam reeds een uitlooppo ging. Zijn demarrage reikte evenwel niet ver genoeg om uit de greep van het pe loton te blijven. Hij werd weer achter haald. Een lot, dat ook Jan van Wetten en Coen Visser, die gezamenlijk probeerden om een afscheiding te forceren, was be schoren. De aanvallen bleven voortduren. Maar ook al deden de 39-jarige Jan Ot- tenbros en zijn jongere makkers Jan Groot, Coen Visser, Klaas en Arie de Groot, Joop Wuurman, Jan van Wetten Kalee en Jaap Schoen beurtelings nog zo hun best, ze kwamen niet weg. Het pelo ton hield alle demarrages onder controle en alleen de zwakkeren moesten zich in deze strijd van „hollen en stilstaan" ge wonnen geven. Aantrekkelijke strijd De strijd bleef door de steeds wisselen de posities zijn aantrekkelijk karakter be houden. Na een mislukte uitlooppoging van Schoen, Van Wetten en Ottenbros, sloeg Van Wetten juist op het moment dat zij door het peloton weer werden ingelopen opnieuw op de vlucht. Na pogingen van De Boer en Markus, die geen van beiden in hun opzet om bij Van Wetten te komen slaagden, overbrugde de sterk en soe pel rijdende Visser in een wip het „gat: dat hem van de koploper scheidde. En toen ook Jouby zo'n kunststukje goed vol bracht en er zodoende drie man aan de lei ding kwamen,werden Jan Groot, Janissen en Van der Bos toch onrustig. Zij kwamen na een felle jacht mede aan de leiding, doch toen bleek het meteen met de sa menwerking gedaan te zijn en bovendien werd de cadans van het leidende zestal re gelmatig door de premiesprints ver stoord. Klebach, De Groot, Ottenbros, Snij der, Sluis en Hendriks, die aan de achter volging waren begonnen, wisten zodoende het opgelopen verlies weer ongedaan te maken. Ook het peloton zat hen toen dicht op de hielen. Dit peloton, dat nog altijd zo'n twintig man sterk was, had het contact nog niet ten volle hersteld of Visser demarreerde Doordat Peter Blackmore's ook door het beroepstoneel vertoonde komedie „Miran da" enige tijd geleden in Nederland op het televesiescherm werd gebracht, heeft het zich ongetwijfeld zoveel bekendheid verworven, dat het verrassingselement eraan is ontnomen. Het publiek is reeds ingelicht over de ware aard van Miranda's voorgewende invaliditeit en dus geven nog slechts weinig toeschouwers van verba zing blijk wanneer wordt onthuld, dat Paul Martens zonderlinge patiënte een zee meermin is. In zekere zin is dit jammer, want deze originele vondst is tevens de sterkste troef van het blijspel. Blackmore heeft de verdere intrige immers geheel rond dit idee geconcentreerd, door het volle ge wicht te leggen op de zout water drinken de en oesters met goudvissen verslindende Miranda, om zich dan voor het overige te vergenoegen met de meer vertoonde ver warring en complicaties, die door een charmante sirene worden veroorzaakt bij mannen, die reeds met de eerste kennis making volkomen van de kaart geraken. Maar deze vondst is in ieder geval een vrolijk blijspel waard gebleken, dat door de uitzonderlijke hoofdfiguur voor een be hoorlijke dosis amusement garant kan worden gesteld. De arbeiderstoneelvereniging „Palvu" te ÏJmuiden heeft met haar recente opvoe ringen van dit stuk in het Hervormd Jeugdhuis zaterdag werd de laatste van de drie voorstellingen gegeven het be wijs geleverd in staat te zijn tot een ver heugende veelzijdigheid. Want er bestaat wel enig verschil tussen bijvoorbeeld Herman Boubers „Het kind van de buur vrouw", Eugene O'Neills „Goud" en Black more's „Miranda" en toch heeft deze ver eniging van zulke uiteenlopende stukken bijzonder goede vertoningen gegeven, hoe wel het ongetwijfeld tot de uitzonderingen behoort, wanneer amateurs dergelijke ver schillende milieus op het toneel kunnen uitbeelden. Maar nu leek het wel, alsof Palvu" nooit anders dan society-stukken had gespeeld. Daarbij kon worden gecon stateerd, dat regisseur Peter Brandsma geen middel onbeproefd heeft gelaten om déze illusie te versterken. Zo had hij een verrassend fraai decor ontworpen, dat van een niet geringe fantasie getuigde. En de belichting getuigde van eenzelfde kundig- neid. Verder hadden de dames zich van di verse modieuze toiletten voorzien, die met gratie werden gedragen. En doordat de ge hele vrolijke historie zich in een voorbeel dig tempo heeft mogen afspelen, zal het een ieder duidelijk zijn dat hier van een uitstekende blijspelvertoning sprake is geweest. Dit hopdt in, dat op de individuele prestaties evenmin veel kan worden aan gemerkt. Of het zou op zuster Cary moeten zijn, die wat hoekig werd uitgebeeld. Ver der maakte zij de typische fout van dilet tanten, door zich bij het lanceren van haar tekst telkens enige passen te verplaatsen. Maar voor de overigen niets dan lof, voor al wat Ali Oosterwaal betreft. Zij was een bekoorlijke Miranda, voortdurend omgeven door de mysterieuze sfeer welke voor een dergelijk onwezenlijk figuurtje wordt ver eist. Gré van der Bunt speelde een geestig- ongedurige Isabel, waar Rie van Son met distinctie een volkomen geloofwaardige Clare tegenover plaatste. H. Langeveld ver vulde als Paul Marten bij „Palvu" een gastrol, rustig en beheerst, daardoor vol komen natuurlijk. Toon Nierop liet zich als de temperamentvolle Nigel Hood even min onbetuigd en Tiny van der Laan en Jaap de Goede waren respectievelijk een kittige Betty en een olijke Charles. Jan van Dam Woensdag 18 juni om 14 uur zal er op het terrein van de Koninklijke Neder landse Hoogovens en Staalfabrieken te ÏJmuiden een kinderveiligheidsshow wor den gehouden. Ongeveer vijfhonderd kin deren zullen hieraan deelnemen. Naar de organisatoren van deze „show" ons ver zekerden belooft deze manifestatie bijzon der origineel te worden. De optocht van de kinderen zal ook door Velsen-Noord trekken. Avondvierdaagse begint woensdag in Beverwijk Voor de liefhebbers van de wandelsport houdt de afdeling Beverwijk van de Noord Hollandse Wandelsportbond weer een avondvierdaagse. De start vindt zoals ge woonlijk plaats bij hotel „Parkzicht". De avondvierdaagse begint op woensdag 18 juni. Liefhebbers voor deze tak van sport kunnen zich tot en met 17 juni melden bij de heer G. Krom, Creutzberglaan 37 a te Beverwijk. weer. Er moest toen nog tien kilometer gefietst worden. Voordat zijn concurren ten van de verwarring en de schrik beko men waren, had Visser al een flinke voor sprong veroverd. Jan Groot was de eerste die het gevaar van deze ontsnapping door zag en in een allesgevende achtervolging probeerde hij de vluchteling nog te berei ken. Aanvankelijk boekte Groot enige winst, maar enkele ronden voor het einde werden de inspanningen hem te machtig en werd hij ingelopen door Appel, Kuut, Hendriks en Sluis, die zich eveneens van het ten ondergang gedoemde peloton had den gedistancieerd. Visser reed na de mislukte tegenaanval van Groot een gewonnen wedstrijd en in zijn soloren streek hij nog bijna op het peloton. Amateurs: 1. C. Visser, Santpoort, de 100 kilometer in 2 uur 37 min. 5 sec.; 2. A. Sluis, Badhoevedorp; 3. J. Groot, Be verwijk; 4. J. Kuut, Wieringen; 5. H. Hen driks, Heemskerk; 6. S. Appel, Hoorn; 7. F. van Rossum, Amsterdam; 8. M. Snij der, Halfweg; 9. A. de Groot, Burgerbrug; 10. J. de Boer, Edam; 11. A. v. d. Bos, Beverwijk; 12. C. Stroomer, Wijk aan Zee. Voorwedstrijd aspiranten: 1. B. Zoet, Sassenheim, de 25 kilometer in 41 min. en 40 sec.; 2. K. Smit, Wormerveer; 3. H. den Hartog, Utrecht; 4. H. Schouten, Badhoe vedorp; 5. B. Caffa, Den Haag; 6. H. Schuit, Amsterdam; 7. B. Osendarp, Utrecht; 8. H. Ottenbros, Alkmaar; 9. K. Plieger, Lex- mond. Prijzen van zaterdag Per 1 kg: heilbot f2.70—2.20; gr. tong f 2,70—2,50; grm. tong f 2,70—2,50; kim. tong f2.60—2.40; kl. tong I f2.60—2.30; kl. tong II f2.10—1.90; tarbot I f2.40—1.80; Zalm f5,Per 50 kg: tarbot II f 100; tarbot IV f82; tongschar f65; gr. schol f4030; grm. schol f3432; kim. schol f30; kl. schol I f30—27; kl. schol II f30—11; schar f21—8; bot f8; v. haring f2311; makreel f28 12; gr. schelvis f3223; grm. schelvis f36 —22; kim. schelvis f38—20; kl. schelvis I f37—21; kl. schelvis II f2211; wijting f 188; gr. gul f2520; mid. gul f2017; kl. gul f 1916; kl. haai f 1512; kl. wolf f 32 poontjes f 2312; kl. kool vis zw. f 21 16; kl. rode poon II f8. Per 125 kg: gr. kabeljauw f18060; gr. koolvis zw. f52 40; gr. leng f5141; gr. wolf f7270. Aanvoer van zaterdag 1080 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 850 schol, 120 schar, 30 bot, 510 haring, 160 makreel, 720 schelvis, 70 wijting, 230 ka beljauw en gul, 10 leng, 10 haai, 15 wolf, 40 poon, 310 koolvis, 40 diversen. In totaal 4200 kisten. Besommingen van zaterdag Vios f 14.700, SCH 117 f 10.190, KW 33 f 4800, KW 125 f 2430, UK 3 f 1770, WR 33 f 2390, WR 56 f 2030, KW 70 f 2230, KW 41 f3620, KW 60 f310, KW 35 f700,, KW 94 f 1360, KW 92 f 1580, KW 30 f 1220, KW 61 f 1930, KW 56 f 2190, KW 65 f 1090, IJM 3 f510, IJM 7 f3690, IJM 31 f1080, IJM 29 f730, IJM 52 f 1010, IJM 78 f 1190. Het twaalfeneenhalfjarig ambtsjubileum van de burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen is zondag gevierd onder zeer grote belangstelling. Van vele huizen wap perde de vaderlandse driekleur. Nadat de burgemeester èn zijn echtgenote waren af gehaald bij hun woning in de Marquette- iaan en voorafgegaan door het fanfarekorps „St. Caecilia" naar zaal Dam waren ge reden, vond hier een receptie plaats waar door vertegenwoordigers uit alle lagen der bevolking het woord werd gevoerd. Heel dikwijls kwam in deze toespraken de wens naar voren, dat Heemskerk zelfstandig zal blijven. De voorzitter van het werkcomité drukte dit het sterkst uit: „Wij willen geen Beverkerk of Heemswijk, wij willen slechts Heemskerkers zijn". Talrijke geschenken mocht de burge vader in ontvangst nemen. Hierbij waren een radio-grammofooncombinatie en di verse boekwerken. Eén van de aardigste momenten van de middag was het aan bieden van een met bloemen versiefde slof met aardbeien door een zoontje van de heer O. de Ruyter. Deze vruchten werden nog geteeld in het te zijner tijd te reali seren uitbreidingsplan „Meeresteyn". Op deie wijze werd een van de problemen, die Heemskerk bezig houdt, aangeroerd: het probleem van de tuinders, die hun grond moeten afstaan ten behoeve van de uit breidingen van het dorp. Het woord werd gevoerd door de heer Chr. v. d. Outenaar namens de verenigin gen, de heer De Roode, bestuurslid van de landelijke bond van de postduivenhouders- verenigingen en de heer J. Westerhoven, hoofdbestuurslid van de bond van Horeca bedrijven, kring Kennemerland. Ds. Wendte zei, dat deze dag goed gekozen was. Het was Vaderdag en dan ook nog feest met de burgervader. „Ik ben nog niet zo lang in Heemskerk," vervolgde hij, „maar tot dusver was de verhouding met de heer Nielen niet anders dan prettig." Als ver tegenwoordiger van het katholieke volks deel sprak pastoor M. C. van Stijn. „U bent klein van gestalte maar groot van in houd," betoogde hij. „Zeer veel hebt u voor het onderwijs gedaan, zowel voor het bij zondere als het openbare." Ook de echt genote van de burgemeester werd door de pastoor in de huldiging betrokken. Over de geweldige uitbreidingen, die dank zij de stuwkracht van de burgemeester tot stand zijn gekomen sprak de heer J. H. Gallée, hoofd van de r.k. jongensschool. „Zouden de mensen zwijgen, dan spreken de stenen." Onder applaus betoogde hij: „Wij willen Heemskerk houden, wij geven het nooit." waarbij hij de wens uitsprak dat deze stem in Beverwijk en Den Haag gehoord zal worden. Dankwoord Tot slot sprak burgemeester Nielen na deze overweldigende hulde een diep ont roerd dankwoord. Hij betrok hierin aller eerst allen die hem door hun arbeid en steun mogelijk hebben gemaakt datgene te doen om van Heemskerk een bewoonbare gemeenschap te maken. „Wat kan ik terug geven in ruil voor hetgeen mij thans is bereid," vroeg hij zich af. „Slechts de ver zekering dat ik voor het welzijn van Heemskerk zal blijven werken, met in zet van mijn gehele persoonlijkheid," betoogde de heer Nielen, die ook zijn Lezing voor leden van „Fauna Felisenum" Dinsdagavond 17 juni zal de heer J. Wil- kers uit Amsterdam in het Cultureel Cen trum te ÏJmuiden, spreken voor de leden van de voliêrevereniging „Fauna Felise- num". echtgenote woorden van hulde bracht voor de steun, die zij hem steeds heeft gegeven. „Heel veel avonden heeft zij haar echtgenoot af moeten staan voor de gemeenschap," besloot de heer Nielen. VELSEN MAANDAG 16 JUNI Thalia, „Sissy, keizerin en moeder", 20 u. Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, open van 9.30 12 en 1416.30 uur. Raadhuis: spreekuur wethouder van on derwijs 1517 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Open van 14.3017.30 en 1921 uur; filiaal open van 1417 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek ÏJmuiden: Open van 14.3017.30 en 1921 uur. Jeugdbibliotheek open van 1617.30 en 1921 uur. DINSDAG 17 JUNI Thalia: „Sissy, keizerin en moeder", 20 u. Rex: Geen opgave. Openbare Leeszaal en bibliotheek: open van 1012.30 en 14.3017.30 uur: filiaal Noord: 1921 uur. R.-K. Leerzaal en bibliotheek: 1012 uur. Noord: 1012 uur. Alcoholics Anonymous: zaal Abelen straat; spreekuur van 20 uur af. Royal: 20 uur: Examens van Royal Aca demy of ballet. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: De Plankeniers, toneel. BEVERWIJK MAANDAG 16 JUNI Luxor Theater: 19 en 21.15 uur: „Die Frühreifen". Kennemer Theater: 19 en 21.15 uur: „De verkeerde man". W.B. Theater: 20 uur: „De zoon van Sin- bad". Openbare ULO-school (Plantage): expo sitie „Beverwijk bouwt", geopend van 14—17.30 en 10—21.30 uur. Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70, uitlening 15 tot 17 en 19 tot 20 uur, lees zaal van 16 tot 17.30 en 1920 uur, ge opend voor volwassenen. Voor de jeugd is de uitlening en leeszaal geopend van 19 tot 20 uur. R.-K. Leeszaal, Arendsweg, geopend van 15 tot 18 uur, lees- en studiezaal geopend van 15 tot 18 en van 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1517.30 uur. Wijk aan Zee: filiaal Openbare Leeszaal Zwaanstraat 4. geopend van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Filiaal R.-K. Leeszaal. St. Odulfstraat 12, geopend van 17 tot 18 uur. DINSDAG 17 JUNI Luxor Theater: 19 en 21.15 uur: „Die Frühreifen". Kennemer Theater: 19 en 21.15 uur: „De verkeerde Man". Openbare ULO-School (Plantage), expo sitie: Beverwijk bouwt, geopend van 14 tot 17.30 en van 19 tot 21.30 uur. Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70, uitlening geopend van 16 tot 17.30, lees- en studiezaal geopend van 16 tot 17.30 en 19 tot 22 uur, jeugdleeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitlening geopend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. Lees- en stu diezaal geopend van 1013, 1518 en 19 tot 21.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal Openbare Leeszaal (Zwaanstraat 4) geopend van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. Filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en van 17.30 tot 19 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9