Nog tal van wijzigingen in ploegen voor de Ronde van Nederland Baan Duindigt neemt een proef met avo Onder ons gezegd toch maar liever Luxemburger Jempy Schmitz won ronde in eigen land MAGNEET MAGNEET 11 Geen Italiaanse ploeg in Ronde van Nederland Louison Bobet start in de Tour de France Aanvulling transferlijst De bekercompetitie van de KNVB De jubileum wedstrijd van de Nederlandse Cricketbond Nederlandse wielerploeg gaat naar Man Jachtende Fornara bracht verschuivingen teweeg Nederlandse wielrenners in Ronde van Bulgarije Snelle tijden van nieuwe racewagen van Maserati Nederlagen voor DWT- teams in de waterpolo- competitie Zeer fraaie tijd van mej. Ort op de 200 m Engeland-Rusland Bij een gelijk spel zal het lot beslissen Luxemburg gaat niet akkoord met Buchly DINSDAG 17 JUNI 1958 Advertentie 0 Ploegleider Paul Oszmella van de Duit se ploeg in de Ronde van Nederland was maandagmiddag het doelwit van talloze grapjes toen hij in de permanence in Am sterdam verscheen. Want Oszmella, vroe ger een slank sprinter, weegt nu zeker 225 pond en heeft het in verband daarmee in de ronde wel bijzonder getroffen. Zijn ploeg nl. is geadopteerd door een firma die een vermageringsmiddel in de handel brengt Oszmella was overigens de zoveelste die directeur Van Erp dichter bij de grijze ha ren bracht. Want de Duitser kon zijn equipe alleen nog maar op papier presen teren. „Niet zoveel schrijven, morgenoch tend om elf uur weten we meer," was zijn antwoord op de vraag van de journalisten of hij een complete ploeg op de been had kunnen brengen. Na enig trekken kwam het hoge woord eruit: Backat ligt thuis en ook Loder kan niet in de ronde starten. Er werd naarstig naar vervangers ge zocht en gevonden in de Duitser Winfried Ommer en de in België wonende Neder lander Harm Smits. En de overigen? „En kele rijden in de Ronde van Luxemburg, maar zij zullen ongetwijfeld op tijd in Amsterdam zijn. Ook van de andere ploegen was nog geen renner te bekennen. Alleen de Ne derlandse ploegleiders Kees Pellenaars en Klaas Buchly en Naye van de ploeg van Van Steenbergen kwamen hun bescheiden afhalen. Inmiddels werd bekend dat in de jongste Nederlandse ploeg, die maandag middag geformeerd werd, alweer een wij ziging is gekomen. Van Vliet kan zijn ma teriaal niet op tijd in orde krijgen en zal waarschijnlijk worden vervangen door Arend van 't Hof. Ook de Belgische equipe van Rik van Looy heeft enige veranderingen onder gaan. In de plaats van Luyten en Van Gompel zullen van Vaerenberg en Ivo Mo lenaars uitkomen. En voorts lijkt het uit gesloten dat Hoevenaars in de ronde zal starten, omdat hij in de Belgische ploeg De Luxemburgse Wielerbond gaat niet akkoord met Klaas Buchly als ploeglei der van de Nederlands-Luxemburgse ploeg in de Ronde van Frankrijk. Dit heeft de Luxemburgse Wielerbond de KNWl! in een telegram medegedeeld. In het telegram stellen de Luxemburgers Goldschmidt als ploegleider voor. Dit is dus het negatieve resultaat van de besprekingen, die zaterdag en zondag door de leden van de sportcommissie van de KNWIJ, de heren Koot en De Voogd, in Luxemburg zijn gevoerd teneinde een op volger voor Kees Pellenaars te vinden. Van Nederlandse zijde werd daarbij Buchly als kandidaat gesteld. De sport commissie zal vanavond bijeenkomen om te beslissen wat nu moet gebeuren. Nog voor dat de Ronde van Nederland begonnen is, staoelen de moeilijkheden zich al op. Nadat de onderhandelingen met de Deense ploeg op niets waren uitgelo pen, kwam het bericht binnen dat ook de Italiaanse ploeg, die door de Belg Vannit- sen geleid zou worden, niet aan de start zal verschijnen. De directeur van de Ronde van Neder land, de heer O. van Erp, probeert nu in samenwerking met de fabriek, die de Ita liaanse ploeg geadopteerd had, nog een Nederlandse ploeg van jonge renners sa men te stellen. Lukt dit dan zullen 7 ploe gen van 8 renners starten. Pellenaars komt zijn bescheiden voor de Ronde van Nederland halen. voor de Ronde van Frankrijk is gekozen. Hij wordt waarschijnlijk vervangen door Van Loveren. De directeur van de Ronde van Neder land is er, in samenwerking met de fa briek, die de Italiaanse ploeg geadopteerd had en met Klaas Buchly in geslaagd nog een ploeg van Nederlandse jonge renners te formeren. Deze ploeg bestaat uit Adrie Voorting, Henk van den Broek, Joop van de Putten, Jaap Bruggenkamp, Jan Rol, Jan van Vliet, Manneke Roks en Gijs Blauw. Ploegleider is Klaas Buchly. Er zullen dus 7 ploegen van 8 man starten. De Luxemburger Jempy Schmitz heeft de Ronde van Luxemburg gewonnen. In het eindklassement bezetten de Nederlan ders De Jong en Lahaye de derde en vier de plaats. Samen met zijn landgenoot Ernzer, die de laatste etappe won, behoort Schmitz tot de Nederlands-Luxemburgse ploeg in de Tour de France. Deze laatste etappe gereden onder een brandende zon is voor de renners een toeristische wandeling door het fraaie Groot-Hertogdom geweest. Vlak na de start smakte de Nederlander Steenbakkers tegen de grond, maar geholpen door zijn teamgenoot Vrancken kon hii zich weer gemakkelijk bij het langzaam voortsuk kelende peloton aansluiten. Bij Pfaffenrael na 173 km ontsnapte de jonge Belg Oelinbrandt, gevolgd door de Luxemburger Ernzer en de Duitser De- buschmann. In de eindsprint bleek tenslotte Ernzer de snelste van de drie. Het peloton met de Nederlanders Lahaye, Van den Brekel, De Jongh, Vergossen, Van der Borgh, Steenbakkers en Van der Zande kwam bijna een minuut later binnen. Het eindklassement luidde: 1. Schmitz (Lux.) 19.29.08; 2. Annaert (Fr.) 19 uur 32 min. 9 sec.; 3. De Jongh (Ned.) 19.33.35; 4. Lahaye (Ned.) 19.33.57; 5. Mahé (Fr.) 19.36.33; 6. Debuschmann (Did.) 19.37.43; 7 Zagers (Belg.) 19.38.31; 8. Gaul (Lux.) 19.38.36; 9. Van den Borgh (Ned.) 19.39.10; 10. Friedrich (Did.) 19.39.20; 19. Van den Brekel (Ned.) 19.47.29; 22. Van der Zande (Ned.) 19.50.32; 26. Vergossen (Ned.) 19.55.04; 30. Steenbakkers (Ned.) 20.06.17; 31. Westdorp (Ned.) 20.12.54; 33. Vranken (Ned.) 20.22.35. De uitslag van de vierde en laatste etappe was: 1. Ernzer tLux.) 5.21.39; 2. Louison Bobet heeft een definitief besluit genomen: hij neemt deel aan de Ronde van Frankrijk, die op 26 juni in Brussel zal starten. „Ik heb mijn besluit alleen genomen, een beetje tegen het advies van mijn familie en zelfs van mijn arts in", verklaarde de ex-wereldkampioen. Bobet vertrekt per vliegtuig naar St. Brieuc, waar hij een medische behandeling zal ondergaan. Zijn broer Jean is niet op zijn besluit teruggekomen. Hij zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De KNVB maakt de volgende aanvulling op de reeds gepubliceerde transferlijst be kend: Be Quick: B. A. Paauwe en P. Jager. Enschedese Boys: Ph. Gerberink. Hilversum: J. Siahaija. NO AD: J. A. Walhout. PSV: G. de Jongh. SHS: J. Mommers. Sittardia: J. W. Adang. Stormvogels: G. v. d. Meer. Zeist: E. W. v. d. Eshof. Voor de kwartfinales van de bekercom petitie van de KNVB zal woensdag 18 juni in Maastricht de wedstrijd AGOVVMVV, die zaterdag in een gelijk spel (0-0) is ge ëindigd, worden overgespeeld. Zaterdag 21 of zondag 22 juni zullen de halve finales worden gespeeld. Feyenoord komt tegen Sparta uit en Volendam tegen de winnaar van de ontmoeting AGOVV MVV. Op woensdag 25 juni volgt de eind strijd. Nader zal worden bepaald waar de wedstrijden van de halve finales en de fi nale zullen worden gehouden. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Nederlandse Cricketbond zal op zondag 29 juni in Den Haag een wedstrijd tussen het A- en B-team worden gespeeld. De samenstellingen van beide teams zijn: A-team: W. van Weelde (VOC) aanvoer der; R. Colthoff (HCC) wicketkeeper; P. van Arkel (HCC); C. R. f. Bakker (HCC); J. L. C. van den Bosch (HCC); W. C. van Manen (HCC); P. A. Marseille (Quick Hg); L. S. Mul er (VRA); J. P. de Ruig (Rood en Wit); J. G. M. van Staay (HCC), H. Stolk (Hermes DVS). B-team: L. C. de Villeneuve (HCC) aan voerder; G. B. Weyer (ACC) wicketkee per; J. Bregman (ACC); W. H. Gallois (HCC); S. J. H. Heimei (HCC); N. H. J. Leef- tink (PW); M. Maas (Haarlem); P. Maas (Haarlem); W. v. d. Sloot (Hermes DVS); E W. C. Vriens (HCC) en H. J. Weelde (ACC). Voorts zal op dezelfde datum eveneens in Den Haag een wedstrijd tussen de C- en D-ploeg worden gespeeld. Vier Nederlandse amateurs zullen deel nemen aan de jaarlijkse Man-internatio nal, een internationale wedstrijd op het eiland Man, die over plm. 180 km. zal gaan en op donderdag 19 juni wordt ge houden. In het parcours zijn enkele ber gen opgenomen, met een stijging van resp. 10, 11 en 12 pet. In overleg met de sportcommissie van de KNWU zijn de volgende renners aan gewezen: J. Hugens (Hoensbroek), P. Rentmeester (Ierseke), A. van Houwelin- gen (Sassenheim) en C. Moonen (Maas tricht). Tot voor vorig jaar was er de merk waardige situatie in ons land, dat Mereveld of Hilversum op één dag een meeting or ganiseerde samen met Duindigt. Hoewel de beide draversbanen in deze concur- rentie-strijd met Duindigt verreweg de baas bleven, waren de uitkomsten zo slecht, dat alle partijen vele duizenden guldens moesten bijpassen. Dit seizoen nu is men echter tot andere gedachten ge- Debuschmann (Did.) z.t.; 3. Oelinbrandt z.t.; 4. Dolhats (Fr.) 5.22.7; 5. Zagers (B.) z.t.; 6. Gaul (Lux.) z.t.; 7. Lahaye (Ned.) z.t.; 8. Van den Brekel (Ned.) z.t.; 9. Bol- zan (It.-Lux.) z.t.; 10. Van Baele (Belg.) z.t.; 11. De Jongh (Ned.) z.t.; 19. Vergoossen (Ned.) z.t.; 20. Van den Borgh (Ned.) z.t.; 21. Steenbakkers (Ned.) z.t. 25. Van der Zande (Ned.) z.t.; 30. Vrancken (Ned.; 5.26.55; 31. Westdorp (Ned.) 5.26.58. De Ronde van Zwitserland De fel jachtende Fornara heeft in de algemene rangschikking van de Ronde van Zwitserland enige verschuivingen teweeg gebracht. De Duitser Hans Junckermann, die zondag de eerste plaats veroverde, kon zich in de rit van Sierre naar Locarna niet handhaven en nu leidt de Italiaan Cata- lano voor zijn landgenoten Fornara en Defilippis. Junckermann is vierde. Junckermann heeft in een geweldige krachtsinspanning geprobeerd een vroege uitlooppoging van een groep Italianen te verijdelen, maar hij kreeg geen steun en weldra lag hij vele minuten achter de kopgroep. De uitslag van de zesde etappe was: 1. Pasquale Fornara (Italië), 185 km in 4 uur 59 min. en 29 sec.; 2. Catalano (It.) 5.00.15; 3 Defilippis (It.) 5.04.12; 4. Benedetti (It.) 5.10.21; 5. Traxel (Zwitserl.) 5.10.21. Na de zesde etappe luidt het algemeen klasse ment: 1. Nino Catalano (It.) 29.00.25; 2. Fornara (It.) 29.00.56; 3. Defilippis 29.05.35; 4 Junckermann (Duitsl.) 29.08.34; 5. Kete leer (Belg.) 29.15.35. Onder leiding van de Hagenaar M. Be- lien zijn maandagmorgen vijf onafhanke- lijken van Schiphol naar Sofia vertrokken om op woensdag 18 juni in de Ronde van Bulgarije deel te nemen. De ronde duurt tot zaterdag 28 juni en zal verreden wor den in tien etappes over een totaalafstand van 1440 km. De volgende renners zijn in de ploeg opgenomen: W. Snijders (Zwanenburg), J. Bloedjes (Alkmaar), M. Brinkman (Rot terdam), B. Kool (Delft) en B. Lute ('s-Gravenland). komen en gaat Duindigt een proef nemen met een 2-tal avondmeetingen, waarop de normale grote programma's worden ver reden als op de zondagen. De eerste avond meeting heeft woensdagavond aanvang kwart over vijf plaats en duurt tot ruim negen uur. Van de zijde der trainers en eigenaren is alle mogelijke medewerking verleend, zodat de liefhebber van de draf- en rensport op de eerst avondmeeting in de langjarige geschiedenis van Duindigt in alle opzichten aan zijn trekken komt. Het hoofdnummer is gereserveerd voor de 4- en 5-jarigen, welke generatie in volle sterkte aan de start verschijnt. Daar de crack Umberto vermoedelijk het lange af standsnummer zal kiezen, evenals Un worthy, gaat de aanbeveling naar Vain- queur, vóór Victor Emanuël en Vlieger D. Outsiders zijn Upie Scott P en Uranium H Deze draverij is eveneens een prachtige toetssteen om de definitieve keuze voor de a.s. België-Nederland match, die op zater dagavond 12 juli op de Belgische baan Sterrebeek wordt gehouden. In het 2500 m lange nummer heeft Umberto, een volle broer van de grote crack Theo Messidor de ernstige concurrentie van Unworthy, Traviata en Thea Cornelia. De ruin is echter heel wat mans, zodat ondanks de zeer zware opgave toch een zege van hem wordt verwacht. In het amateurrij dersnummer staat Rosa Hollandia in feite alleen voor de moei lijke taak het grote veld te moeten over meesteren. Een slechte positie en een te veel buitenom gaan in de bochten staat haar overwinning misschien in de weg, maar qua pure snelheid zijn Partout, Oranje Nassau en de outsider Tizian niet tegen haar opgewassen. Bij zijn vorige op treden leverde Visuil S een teleurstellende prestatie door kort na de start een grote fout te maken. Zijn klasse is echter groot genoeg om Vicaline, Violetta D en Valen cia te slaan. Als Geersen weer zo ver ge nezen is dat hij op de sulky kan, heeft hij in Trudy Trothan zulk een snel paard, dat hij zelfs gemakkelijk kan winnen. Rcntinus en Seigneur Bascom zijn de grootste riva len. Toomel D, die in ïange tijd niet heeft gelopen, is een mogelijk outsider. Het ope ningsnummer kan «en gemakkelijke prooi worden voor Wise Guy, die Vizier en Uhlan Erebus niet behoeft te vrezen. Een 3-tal goed bezette rennen comple teert het avondorogramma. Hoewel Cicero door zijn laatste overwinning 4 kg meer heeft te dagen, is bij niettemin de favoriet in de amateursriidersren, waarin Heraut en Friar's Delight ook veel aanhangers zullen vinden. In de ren voor 3-jarigen geniet Bold Cavalier de voorkeur, vóór Royal Dutch. In de slothandicap zullen de vertegenwoordigers van stal Klaveren (Ma nitoba, Lady Annl de hoogste ogen kun nen gooien vóór Hykala. De coureurs Stirling Moss en Masten Gre gory hebben maandag op de Nuerburgring een nieuwe formule-één-racewagen van Maserati geprobeerd. De testtijden waren zeer snel zodat men verwacht, dat Mase rati toch nog een rol gaat spelen in het i wereldkampioenschap merken. Drie zeventallen van DWT zijn maan dagavond in de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem in het water ge weest, maar hebben geen winst kunnen boeken. Eerst kwamen de reserves van DWT uit tegen de reserves van HZC voor de re serve eerste klasse dames. HZC 2, dat overwegend in de aanval was, maar in de DWT-verdediging wel enige weerstand ondervond behaalde in de eerste helft een voorsprong van twee-nul en maakte er in de tweede helft nul-vier van. Met eenzelfde resultaat eindigde de wed strijd tussen de eerste zeventallen van de beide ploegen. Deze strijd ging voor de eerste klasse dames. Het was een levendi ge strijd, waarin de snelle zwemsters van HZC vrijwel geen kans kregen hun snel heid uit te buiten. Maar met schieten was HZC beter op dreef dan DWT. Geertje Wielema opende voor HZC de sco re, waarna DWT voor het HZC-doel ver scheen, maar het schot van Paula van Bruggen ging over. Kort voor het ingaan van de rust bracht Nel van Weelie met een mooi schot de stand op nul-twee. De tweede helft zette DWT in met aan vallen op HZC-doel. Een schot van Paula van Bruggen ging naast, waarna een schot van Annie Metzelaar tot hoekworp werd verwerkt. Toen kwam HZC weer goed in de aanval en Nel van Weelie schoot weder om raak. Een ver schot van Cok Somers verwerkte de HZC-keepster tot corner, waarna Paula van Bruggen (DWT) de bal over de lat schoot. Even later bracht Emmy Wielema (HZC) met een zuiver schot de eindstand op nul-vier. DWTNereus Een spannend duel was de ontmoeting DWTNereus, die voor de tweede klasse heren werd gespeeld. De DWT-doelman Melchior had reeds twee harde schoten van de Nereus-aanvallers goed gestopt toen Jan van Weeteling hem passeerde. Uit een vrije worp, genomer» door Fons Rooze- krans, maakte Ben Roozekrans er een-een van. DWT nam spoedig hierna de leiding door Rob van Driel. DWT kreeg echter geen kans de voorsprong te behouden en na een schot van Gregorius werd hét twee-twee. Uit 'n strafworp van Gregorius nam Ne reus de leiding, maar direct hierna buitte Fons Roozekrans op een tactische wijze een vrije worp uit (3-3). In de strijd om de leiding beging Ben Roozekrans een over treding, waardoor Nereus een spelers meerderheid verkreeg. Nereus buitte de spelersmeerderheid uit en bracht de stand op drie-vier. Het organisatiecomité van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft maandag in het Solna-stadion in Stock holm langdurig vergaderd. Het belangrijk ste punt van be spreking was de beslissingswed strijd tussen En geland en Rus land, die vanavond in het Nye Ullevy- stadion in Göte- borg wordt ge speeld. De reglementen van het toernooi schrijven namelijk voor dat, indien, na de gebruikelij ke verlenging van 2 X 15 min. uiter aard, de ontmoe ting in een gelijk spel eindigt, het doelgemiddelde van de eerste eindronde (de achtste finales) beslissend is. Maar zowel Engeland als Rusland heb ben na de drie wedstrijden van deze eerste ronde vier doelpunten voor en vier doelpunten tegen, zodat het doelge middelde in dit geval nooit de beslissing kan brengen. Daarom heeft het comité be sloten, dat bij een gelijk spel het lot zal moeten uitmaken welk team donderdag avond in het Solna-stadion voor de kwart finales tegen Zweden moet uitkomen. Bronkhorst grensrechter Tijdens deze vergadering zijn voorts de scheidsrechters voor de beslissingswed strijden aangewezen. De Rus Latyshev leidt de ontmoeting HongarijeWales, de Duitser Dusch de wedstrijd Engeland Rusland en de Fransman Guigue de wed- strij d Noord-IerlandTsjechoslowakij e. Onze landgenoot Bronkhorst zal bij de ontmoeting EngelandRusland als grens rechter optreden. De wedstrijd EngelandRusland wordt vanavond in een extra t.v.-uitzending op het scherm gebracht (aanvang kwart voor zeven). Commentator is ir. A. van Emme- nes. Vertrek De helft van de Oostenrijkse voetbal ploeg is gisteren per vliegtuig naar Wenen vertrokken. De andere helft volgt vandaag. Ook de ploegen van Paraguay, Mexico, Ar gentinië en Schotland zijn van plan van daag te vertrekken. De verliezers van de extra-wedstrijden van dinsdagavond, ver trekken woensdag. Rusland heeft tot dusverre de meeste toeschouwers getrokken, gevolgd door Bra zilië, Engeland en Zweden. Rusland 121.515, Brazilië 110.523, Enge land 107.133 en Zweden 100.650. De minste belangstelling bleek voor Schotland te be staan: 34.760. Gustaf Seves, Hongaars voetbal-dictator tijdens het „gouden tijdperk", bevindt zich momenteel in Zweden, maar hij heeft Hon garije nog .niet zien spelen. Uit het Hon gaarse kamp wordt vernomen dat Sebes kwade vrienden is met de tegenwoordige ploegleider Lajos Baroti en dat zij elkaar niet wensen te ontmoeten. Sebes logeert in Zuid-Zweden en gaat naar de wedstrij den daar. Te saai Er waren 13.310 toeschouwers bij de wedstrijd Hongarije—Mexico in Sandviken. Maar de helft verliet het stadion al spoedig na de rust de wedstrijd was hun te saai. Bij de meeste wedstrijden zelfs die van Zweden inbegrepen zag men grote open plekken op de tribunes. Dat was niet het geval bij BraziliëRusland in Göte- borg. Voor kaartjes van 7 kronen werd op de zwarte markt tot 100 kronen betaald. De Russen zijn van plan zich tegen Enge land tot het uiterste te weren. Gisteren hebben alle 22 spelers twee uur lang ge traind. Inmiddels zaten de ploegleiders in een hotelkamer om de strategie te bespre ken. Niemand wilde met de pers praten een contrast met verleden week, toen de Russen gemakkelijk te bereiken waren. V erontwaardiging In de Westduitse pers is de laatste da gen de mentaliteit van de eigen suppor ters bij de wereldkampioenschappen voet bal in Zweden streng veroordeeld. De „Schlachtenbummler", zoals men ze noemt, gaan tekeer als een stelletje dwazen. Zij hebben een groot deel van het Zweedse publiek er toe gebracht zijn sympathie te verleggen van het Duitse elftal naar de tegenstander, wie deze ook is. De suppor ters hinderen niet slechts hun Zweedse gastheren met hun lawaai, maar ook nog hun eigen spelers, die zij te pas en te onpas proberen aan te spreken. Zweedse kranten schreven reeds over „een Duitse geest", die thans over Malmö en Göteborg zweeft. Een ander blad eis te, dat er drie meter hoog prikkeldraad rond de velden zal worden opgericht, waar het Duitse team speelt om deze spelers te beschermen tegen hun eigen wilde suppor ters. Zelfs tijdens de wedstrijden rennen deze Duitse Wildemannen het veld op teneinde bij een doelpunt hun spelers te omarmen. Het ergst noemen deze Zweedse kranten het, dat Duise supporters een verschrikke lijk gehuil aanhieven juist achter de rug van de Zweedse koning in de wedstrijd DuitslandTs j echoslo wakij e. De Duitse pers waarschuwt nu enige dagen lang reeds tegen deze excessen. Men vraagt steeds meer, of de supporters zich een beetje rustig willen gedragen en of zij hun eigen spelers nu eens met rust willen laten. Een paar duizend „Schlachten bummler", zo schreef een Duitse krant, wekken oude anti-Duitse ressentimenten op door hun onwaardig gedrag. Aan de regionale wedstrijden in Am sterdam werd zondag ook door een klei ne Atmodes-afvaardiging deelgenomen. En daarbij was wederom Mej. Ort zeer succesvol. Zij won met grote overmacht de 200 m. in de D-klasse in 26.2 sec. na dat zij in de serie zelfs tot een tijd van 26.1 sec. was gekomen. Zij promoveerde hierdoor van de D-klasse rechtstreeks naar de A-klasse. Dat deze atlete ook op andere nummers kan meedoen, bewees haar derde plaats op het kogelstoten met 8.71 m. Reactie Argentinië heeft op uiterst felle wijze ge reageerd op de smadelijke 61 nederlaag van het nationale elftal tegen Tsjechoslo wakij e tijdens de wereldkampioenschap pen. Maandag vroeg werd met stenen ge gooid naar de glazen deuren van het hoofd kantoor van de Argentijnse Voetbalbond en de telefoon daar werd de hele dag niet koud van de dreigementen en beledigingen dié de Argentijnen na deze nationale schande kwijt moesten. 1 e ET. I7juni Amsterdam-Leeuwarden ISO km 2e 18 Leeuwarden-Zwolle 200 3e 19 Zwolle-Nijmegen 230 4e 20Nijmegen-Heerlen 140 (ploegentijdrit inHeerlen- 10,5 5e 21 Heerlen-Roosendaal 244 6e 22" Roosend-Amsterdam 156 'ROUTE t=ORiJRlCHTING SRAViïAILLERING Adverte' in de Ronde van Nederland De beste start met het beste materiaal, die zekerheid heeft de MAGNEET- PLOEG onder leiding van Kees Pelle naars. 8 vermaarde renners zullen 1166 km lang profiteren van de be trouwbaarheid van de lichtlopende Magneet Fietsen. snel en sterk voor sport en werk

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3