Koningin en Prins terug van tweedaags bezoek aan Expo ASPRO r UMPIE IN DE DR00MTUIN RUSTIGE LANDING t- Agenda voor Haarlem os vervolgverhaal Kort en bondig WOENSDAG 18 JUNI 1958 4 Sportieve spanning in plaats van film Opdrachten voor regisseurs „A rtis", decor voor t.v.-spel Benoeming bij BBC De radio geeft donderdag T elevisieprogramma Prinses Beatrix getuige van slippartij op door olie gladde weg Bejaard echtpaar door lek in gasleiding omgekomen Vikingers worden door storm opgehouden Drie doden bij botsing: Vier maanden voor auto rijder zonder rijbewijs Militair zou schuld hebben aan dodelijk ongeval HOOFDPIJN- net op zo n mooio vakantiedag. 2 4aspro's ,-é»z Urfentufeeh fit/ Duif vloog rijdende auto binnen De R E N A U L T-fabrieken zijn de meest geautomatiseerde ter wereld GARAGE DEN HOUT In Groningen ontsnapte gevangene nog steeds spoorloos Twee maanden voor wegpiraat De beslissingswedstrijd om een plaats in de kwartfinale voor het wereldkampioen schap voetbal tussen Engeland en Rusland had dinsdagavond een ingrijpende wijzi ging in het programma tot gevolg. Nie mand zal er wel spijt van gehad hebben dan alleen zij, die Engeland tot elke prijs wilden zien winnen. Ach, dat de doelpaal ook tot tweemaal toe een Engels doelpunt in de weg moest staan! En dat uit die ene slecht genomen uittrap van de Engelse keeper juist dat Russische doelpunt moest resulteren. Cameramannen hebben ons haarfijn laten zien hoe in dit geval de bal ook tegen de paal kwam, maar toch de weg naar de Russische overwinning vond. De Russische treffer zég men aankomen! Juichte u ook al bij de Engelse gelijk maker, die werd afgekeurd, omdat de autoritaire, strenge scheidsrechter voor een overtreding had gefloten? Op wat sto ring na meer dan ons lief kon zijn - viel er veel te genieten. Het was voor ons gevoel dè wedstrijd van de wereldkam pioenschappen. De lege plaatsen op de tri bunes lieten blijken, dat de Zweden er toch niet zo in waren geïnteresseerd. Ook dat onthulde de camera. Dat half Nederland de wedstrijd via het beeldscherm volgde lijkt ons intussen wel vast te staan. Na deze climax werkten het nieuws en het landbouwjournaal als een soort kal merend middel. De actualiteit van de voet balreportage bleek niet te overtreffen. „Kwartet" van Somerset Maugham komt over twee weken wel. Beeldschermer Twee oud-Haarlemmers, de t.v.-regis- seurs Jack Dixon en Peter Koen, zijn be last met een eervolle opdracht. Voor de Britse commerciële t.v. gaat Jack Dixon een stuk regisseren van de Spaanse auteur Miguel Mihura getiteld „The woman in question". De uitzending is vastgesteld op 20 juli en maakt deel uit van het weke lijkse grote toneelprogramma. Peter Koen is benoemd tot leraar televisiespel aan de Toneelschool te Arnhem. Vorig jaar heeft de N.C.R.V.-televisie met succes een volledig t.v.-spel uitgezon den, waarvoor de stadswallen van Naar- den het decor vormden. Aangemoedigd door dit succes heeft de schrijver Jan de Koek nu een tweede detective afgeleverd, die eveneens buiten de studio zal worden gespeeld op woensdag 9 juli in Artis in Amsterdam. De auteur heeft ter plaatse poolshoogte genomen en zijn stuk aange past bij de mogelijkheden, die de hoofd stedelijke dierentuin voor zijn spel biedt. Het resultaat is een nieuw avontuur van inspecteur Fedder, getiteld: „Van de Kunst is geen heer". LONDEN (UPI) H. Carleton Greene, een broer van de bekende katholieke au teur Graham Greene, is dinsdag benoemd tot directeur van een nieuwe afdeling van de Engelse omroep die richtlijnen zal ver strekken voor zowel de programma's van de televisie als de radio. Greene was tot op heden hoofd van de administratie van de BBC. Hij was tot aan zijn uitwijzing in 1939 correspondent voor Duitsland van de „Daily Telegraph" en kwam in 1940 als hoofd van de afdeling Duitsland bij de Engelse omroep. Greene is 47 jaar. Zijn benoeming gaat op 18 augustus in. Advertentie Van Nelle bestellen HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 NieuvOs. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10 00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.25 Voor het platteland. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Ballroom-ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Ka- merork. en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15 45 Vocaal ens. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Klarinet- wint. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. 17.55 Lichte muziek. 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.00 Radiokrant. 20.20 Spoorzoeken door Europa. 21.30 Gram. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgelconcert. 22 40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—2400 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Eten over de grenzen, caus. 11.15 Sopr. en piano. 11.45 Dialoog. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Dansmuz. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuziek. 13.55 Beursber. 14.00 Twee violen en clavecimbel. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.45 Pianorecital. 16.15 Voordr. 16.35 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Metropole-orkest. 18.45 Sport- praatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Gevar. progr. 19.55 Ronde van Nederland. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.30 Wereldkamp. voetbal. 20.45 Gram. 21.00 Operaconcert. 22.00 Act. 22.10 Viool en clavecimbel. 22.25 Sportact. 22.35 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.25 24.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Zangrecital. 15.00 Zang en piano. 15.20 Gram. 15.35 Idem. 15.45 Duit se les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.45 Cello en piano. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen 18.15 Vlaamse liederen. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Symf.ork., koren en sol. 21.00 Verzoek- progr. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Int. Ra dio-Universiteit. 22.30 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. NTS: 18.45—20.50 Eurovisie: Wereldkamp. voet bal. 20.50 Journ. en weeroverz. KRO: 21.10 Gas tenboek. 21.30 Televitrine. 21.50 Film-intermezzo. 22.20 Strijkkwartet. 22.50 Epiloog. Advertentie Van Nelle bestellen Het ochtendprogramma van de tweede dag van het koninklijk bezoek aan de Expo in Brussel werd gisteren besloten met bezoeken aan het Britse en het West- duitse paviljoen. Veel langer dan het plan was verbleven de Koningin en de Prins in de wetenschappelijke afdeling van het Britse paviljoen. Koningin Juliana toonde grote belang stelling voor het werk van Engeland op nucleair gebied en bracht commissaris- generaal Sir John Balfour in verlegenheid met een groot aantal vragen. Hij betrok enkele wetenschappelijke medewerkers in het gesprek die de Koningin voorlichtten over hetgeen in de verschillende atoom centra van Engeland tot stand is gebracht. Het koninklijk paar verbleef hierna ge ruime tijd in de door luchtbruggen verbon den expositiehallen van het Westduitse paviljoen. Daarna begaf het gezelschap zich naar de Nederlandse ambassade in Brussel voor de lunch, aangeboden door de Nederlandse ambassadeur, jhr. Teixeira de Mattos, waaraan ook werd deelgenomen door ko ning Boudewijn, koning Leopold, prinses Liliane, prins Albert, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Larock, de com missaris-generaal van de wereldtentoon stelling, baron Moens de Fernig alsmede door de commissaris-generaal voor Neder land op de Expo, mr. van Walsem en de ambassadeur van België in Nederland, baron van der Straten Waillet. De laatste middag van het koninklijk be zoek begon met de bezichtiging van het paviljoen van Venezuela, waar Prins Bern- hard zich in het Spaans onderhield met verschillende Venezolaanse autoriteiten. De aartsbisschop van Caracas, mgr. dr. Rafael Arias, die juist een bezoek aan de expositie bracht, werd ook aan het ko ninklijk paar voorgesteld. Daarna werd Advertentie Van Nelle bestellen Prinses Beatrix was gistermiddag ge tuige van een slippartij van twee scooters op de rijksweg Amsterdam-Arnhem, ter hoogte van de brug over het Merwedeka- naal te Utrecht. Een truck met oplegger, die in de richting Arnhem reed, vervoer de een zeer grote transformator. Toen de bestuurder bemerkte, dat er olie uit het gevaarte lekte, parkeerde hij zijn wagen aan de kant. Op dat ogenblik naderden twee scooters. Door de olie was het weg dek gevaarlijk glad. De scooterrijders kon den niet meer tijdig worden gewaar schuwd. Het eerst slipte de scooter met een Nederlands echtpaar. Het echtpaar kreeg slechts enkele schrammen. Op de tweede scooter zaten twee Duitse jongens. Ook zij slipten waarbij een van de jongens een been brak. Daarna naderde met ma tige snelheid een auto. Met een snelle uit haal naar links kon deze de plaats des on- heils ontwijken. De auto stopte enkele me ters verderop. De bestuurster bleek Prinses Beatrix te zijn. Zij stelde zich van de situatie op de hoogte en wachtte tot aan de gewonden hulp werd verleend. Pas na geruime tijd vervolgde zij haar reis in de richting Arnhem. gewandeld naar de tentoonstellingshal van Mexico. Daar verraste de echtgenote van de commissaris-generaal voor Mexico de Koningin met een tuil witte orchideeën van een bijzondere soort. De schoonheid van deze bloemen frappeerde de vorstin bijzonder. Belangstellend vroeg zij naar bijzonderheden over de orchideeëncultuur van Mexico, waarvan ook een inzending op de tentoonstelling aanwezig was. Prins Bernhard begroette een aantal vrienden die hij destijds in Mexico ontmoette. Acht Marokkaanse schonen in met goud en zilver bestikte kledij verwelkomden het koninklijk paar vervolgens in het pavil joen van Marokko. Koningin Juliana bewonderde een ruim dertig meter lang en vier meter breed handgeknoopt tapijt. Zij vernam dat een oude vrouw dit tapijt, waarin dertig kleu ren zijn verwerkt en dat de kaart van Marokko voorstelt, binnen drie maanden voor de expositie had vervaardigd. Ook de kubba (een Marokkaans huis) werd door de hoge gasten bezocht. Bjj de Spoetnik Nadat Koningin Juliana en Prins Bern hard ook het paviljoen van Italië hadden bezocht en daar een verversing hadden ge bruikt ward het paviljoen der Sovjet-Unie bezichtigd. Russische functionarissen gaven de Ko ningin en de Prins in het Frans een toe lichting op de verschillende inzendingen. Allereerst werd stilgestaan bij de exposi tiestand waar een model van de Spoetnik staat opgesteld en waar ook het weten schappelijk onderzoek van de Russen in het geofysisch jaar in beeld is gebracht. Op de trap naar het verhoogde gedeelte van het paviljoen stonden zoveel belang stellenden dat er geen doorkomen aan was. Prins Bernhard nam de Koningin bij de arm en samen wandelden zij naar een an der gedeelte van de hal, waar de Russische auto's worden tentoongesteld. Tenslotte werd de inzending van de bodemproduk- ten der Sovjet-Unie bezichtigd. De paviljoens van de Benelux en de Kolen- en Staalgemeenschap waren het laatst aan de beurt. Het gezelschap bracht onder meer een bezoek aan de kolenmijn, die onder het paviljoen van de K.S.G. is ingericht. Na het diner in het paleis te Laeken keerden Koningin Juliana en Prins Bern hard om kwart over acht naar Nederland terug. Op het vliegveld Meisbroek werd afscheid genomen van koning Boudewijn. Door een misverstand taxiede Prins Bernhard de regeringsdakota aanvankelijk op een verkeerde startbaan. Daarna moest hij geruime tijd wachten op twee binnen komende vliegtuigen, voordat het toestel kon vertrekken naar Soesterberg. Doordat de gasleiding in het huis lek was, is het echtpaar Van Polanen in de Derde Gortestraat te Leiden om het lea ven gekomen. Man en vrouw waren beiden 82 jaar oud. Een buurvrouw, die vrijwel iedere dag bij het bejaarde echtpaar op bezoek kwam, kreeg gisteren na veelvul dig geroep en geklop op deuren en ramen geen gehoor. Zij waarschuwde een in de zelfde straat wonende dokter. Beiden wis ten zich toegang tot de woning te ver schaffen en troffen zowel de man als de vrouw levenloos aan. NEW YORK (UPI) De „Viking", het nagebouwde model van een oud Vi kingschip dat een reis over de Atlantische Oceaan in westelijke richting maakt, wordt voor Cape Race door een storm op gehouden. Advertentie Van Nelle bestellen De ernstige autobotsing, die op zondag 9 februari van dit jaar op de rijksweg nummer 1 nabij de splitsing naar Muiden het leven kostte aan een echtpaar en zijn 3-jarig zoontje, is te wijten aan de schuld van de 34-jarige bloemboos T. E. L. uit Amsterdam, die zonder een rijbewijs te bezitten een auto bestuurde. Dit oordeel heeft de Amsterdamse rechtbank geveld. Zij heeft de man een gevangenisstraf van vier maanden opgelegd, benevens ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar. Op die zondagmiddag reden twee uit te genovergestelde richting komende perso nenauto's op elkaar, waarbij het echtpaar en het jongetje uit de ene auto om het le ven kwamen en de zes inzittenden van de andere wagen, bestuurd door L., allen ern stig werden gewond. De man zei voor de rechtbank zich niets meer van het ongeluk te kunnen herinne ren. Hij had tweemaal vergeefs rij-examen afgelegd en was van mening dat hij mocht chaufferen, als er maar iemand met een rijbewijs in zijn wagen zat. De officier van Justitie had tegen L. zes maanden geëist en ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van vijf jaar. Een door een militaire auto getrokken dumpwagen kwam 17 januari van dit jaar op de rijksweg nummer 1 nabij Muiden in botsing met een van tegengestelde richting komende auto. Bij de botsing kwam de chauffeur van deze wagen, de 52-jarige W. Schols uit Naarden, om het leven. De 23-jarige monteur Chr. D. A. A. uit Hil versum, de chauffeur van de militaire sleepwagen, had zich voor die aanrijding te verantwoorden voor de Amsterdamse rechtbank. De officier van Justitie mr. H. Bouma, zei van mening te zijn dat op grond van de getuigenverklaringen en van het rapport van verkeersdeskundigen de getrokken wa gen op de linkerweghelft heeft gereden en dat de verdachte chauffeur niet zo nauw keurig achter de trekkende wagen heeft gereden als hij zelf voorgeeft. „De ver dachte heeft het verkeer in ernstige mate in gevaar gebracht op deze rijksweg, waar herhaaldelijk dodelijke ongevallen ge schieden. Bovendien was de verdachte niet in 't bezit van het voor deze zware vracht wagens vereiste rijbewijs". De officier eis te tegen de monteur drie maanden gevan genisstraf alsmede ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van twee jaar. De raadsman mr. W. M. Vermeer vocht op technische gronden het rapport van de deskundigen aan en meende, dat het onge luk juist op het midden van de weg is geschied. Hij vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. De uitspraak volgt op 1 juli. Advertentie Uw vakantie is te kort om er zelfs één dag of uur van te missen Daarom waarheen U ook gaatneem 'ASPRO mee' Geen hoofdpijn, opkomende kou of lusteloosheid zal dan Uw vakantievreugde bederven 'ASPRO' helpt snel en zeker èn doet meer dan dat! Door zijn onschadelijke samenstelling geeft 'ASPRO' U Uw opgewektheid en levensvreugde terug U blijft Uw gehele vakantie m vakantiestemming. luister naar onj programma JBRHALING OP VERZOEJC' ow Radio Luxemburg 208 mj tedere zondagmorgen 10.45 uur, „Dat was een raar mannetje!" dacht Umpie, toen hij verder liep. „Dat-ie graag met zijn katapult schiet moet hij wetenmaar hij moet het niet laten voelen!" En Umpie streek zijn hand over de plaats, waar het bolhoedmannetje hem tot af scheid gevoelig geraakt had Toen stond hij voor een paal met een bord. „Muziekmeester Milasol", stond daarop te lezen: een houten handje wees naar boven. „Wie zou dat nou weer zijn?" mompelde Umpie. 5051 Een duif is oorzaak geweest van een autobotsing in Apeldoorn. De vogel vloog namelijk bij het Kanaal-zuid in Apeldoorn het portierraam binnen van de auto van de Apeldoornse fabrikant F. E. W. Het dier raakte het gezicht van de heer W., die daarbij de macht over het stuur verloor en tegen een boom botste. Hoewel de wagen een snelheid van ongeveer 80 km per uur had, deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De auto werd echter beschadigd. Advertentie Vandaar de zeer lage prijzen der personen- -bestel en vrachtautomobielen. Kwaliteit? 6 maanden garantie, inclusief arbeidsloon op ALLE RENAULT-PRODUKTEN Hij heeft waarschijnlijk in zijn cel een valse sleutel vervaardigd De 29-jarige M. Erkamps, die dezer da gen uit de Groninger gevangenis wist te ontsnappen, moet daarbij gebruik hebben gemaakt van een valse sleutel. Dit is de conclusie, waartoe men na een uitvoerig onderzoek is gekomen. E. moet er in ge slaagd zijn in zijn cel deze valse sleutel te vervaardigen. De politie heeft daarvoor verschillende aanwijzingen gevonden. Met zijn zelfvervaardigde sleutel moet de uit breker, die nog ongeveer twee jaar straf had uit te zitten, zijn cel hebben verlaten Om op een zolder te komen dienden echter daarna nog enige deuren te wor den ontsloten. Op deze deuren paste even wel dezelfde sleutel, zodat E. na het ver laten van de cel alleen nog maar voor de zeer moeilijke opgaaf stond via de zolder op het dak te komen en vandaar aan de andere kant van de gevangenismuren, Volgens het rapport, dat inmiddels bij het ministerie van Justitie is ingediend, wordt het het meest waarschijnlijk geacht, dat E op de zolder door een dakraam op het dak is geklommen en zich vervolgens langs een bliksemafleider heeft laten zakken. Op het binnenplaatsje stapelde hij een aantal fietsrekken op elkaar en zo klom hij over de muur. Hij moet dit gedaan hebben, na zich ervan te hebben overtuigd dat de bewaker een eindje uit de buurt was. E zou intussen in Hilversum, zijn woon plaats, zijn gesignaleerd. Men heeft hem daar echter niet kunnen vinden. Advertentie Van Nelle bestellen 1 30. Die blik was er nog, toen hij het onderwerp van de discipline der bemanning verder aanroerde. Over de noodzaak, om te rusten, teneinde weer geheel uitgerust te zijn voor de vlucht terug en (hier werd zwaar de na druk opgelegd) over de noodzaak, om voldoende con sideratie te tonen met de andere hotelgasten. „Ik ben er zeker van, dat even voor ik binnenkwam, commandant Maynard u hetzelfde zal hebben gezegd" droogjes tegen de anderen; een glimlach, waarvan Patsy uitgesloten was. „Naar bed", zei hij en het klonk als een geweerschot. En toen hij bezig was de deur dicht te trekken, zei hij op wat rustiger toon: (Zie er op toe, dat ze meteen gaan, Bill." Gedurende een ogenblik schoot het Patsy door het hoofd, dat Prentice zijn best gedaan had om het figuur van de andere kapitein te redden. Toen hoorde zij Maynard mompelen: „Subtiel. Zeer subtiel". De animo was voor goed uit het partijtje verdwenen. Iedereen zei „welterusten" en verdween naar zijn ka mer. „Welterusten, Bill" zei Joanna vrolijk. „En wel be dankt. Het was een prettige avond totdat de „bezoe king" verscheen". Zij wisselden een glimlach van ver standhouding. Welterusten", zei Patsy. „Het was erg gezellig. Het spijt me, dat we zoveel lawaai hebben gemaakt" voeg de zij er aan toe, toen ze zijn boze gezicht zag. Maar Maynard ging zonder paten zijn zitkamer binnen en Patsy werd door Joanna meegenomen de gang op. Oh, wat een storm in een glas water", zuchtte Joan na. „Ik heb geen vervelend moment gehad. Het was fijn! Ik had tot het aanbreken van de dag door kunnen gaan". „Ik begon net goed wakker te worden". Op hun kamer trok zij een stoel voor de kaptafel van daan, ging zitten en stak een sigaret op. „Het beste deel van een partijtje is altijd het verhoor, dat er op volgt," zei ze. Patsy knipperde met de ogen. „Ik ben doodmoe", zei ze. „Of ongerust", zei Joanna hartelijk. „Hoor eens even, laat die Prentice je er niet onder krijgen. Hij zal heus niet komen kijken of iedereen wel in zijn bed ligt Of schoon ik het soms van hem verwachten zou. Een beetje het type van een bruut, onze commandant Robert Prentice". „Oh, heet hij Robert?" glimlachte Patsy plotseling. „Ik zou nooit geloofd hebben, dat hij er een had. Een voornaam, bedoel ik." „Gezien het aantal keren, dat die gebruikt wordt, kon hij hem ook net zo goed niet hebben. Maar maak je niet druk hoor," ging Joanna op moederlijke toon voort. „Hij is niet helemaal een monster. Tenminste niet altijd. En er is één ding, dat ik weet. Of liever twee dingen, wat dat betreft. Eén is, dat hij Bill niet mag lij den. En ten tweede (iets Wat ik al lang vermoed heb) dat hij niet op bemanningspartijtjes en zo, komt om haar." „Haar?" vroeg Patsy. „Mademoiselle Fairways natuurlijk. De verkeers- koningin met de grote bruine ogen en het blauwzwarte haar, die nu drieduizend kilometer ver weg zit aan de andere kant van de Oceaan". Patsy: „Oh, ja, die herinner ik me." „En vanavond was hij niet echt boos." „Ik dacht van wel", zei Patsy. „Ik dacht, dat hij woe dend was". „Op wie?" „Op ons allemaal. Op mij speciaal. Als hij in de buurt is, schijn ik altijd iets verkeerds te doen". Joanna lachte vriendelijk. „Jij, arm klein ding, je zou er niet erger naast kunnen zijn." „Neen?" mompelde Patsy hoopvol. „Je hebt het helemaal mis". Patsy ging op de rand van haar stoel zitten en luis terde vol aandacht. „Kijk eens hier", zei Joanna, „hij is niet precies een boezemvriend van Bill Maynard en in ieder geval moest hij vanavond wel een houding aannemen. Disci pline onder de bemanning, enz., enz." Zij trok even een zuur gezicht. „Ik weet, dat hij nu niet bepaald verliefd op mij is. Maar jij", met een moederlijke lach schud de zij het hoofd. „Ik?" drong Patsy zachtjes aan. „Wat denkt hij van mij?" „Dat is het juist. Je behoeft heus niet zo bedrukt te kijken. Jij behoeft je over Prentice niet druk te ma ken". Joanna schudde het glanzende donkerblonde hoofd, gaapte en liep naar de deur. „Als het je enigs zins gerust kan stellen, laat ik je dan zeggen, dat hij nauwelijks weet, dat je bestaat!" „Welkom thuis!" Cynthia boog zich over de trapleuning op de boven' ste verdieping van het huis van mevrouw Waterhou- se en riep naar beneden naar Patsy, die in de hall stond. „Heb je een goede reis gehad?" Patsy sloeg de vermoeide ogen net bijtijds op om het hoofd van het bruine haar te zien verdwijnen en terwijl de spijkerhakken een beetje lawaaierig de trap aftikten, trachtend de stem van de eigenares bij te houden, had Patsy de tijd, haar antwoord even te over wegen. Een goede reis? Daar zij nog „een andere reizen gemaakt had, waarmede zij deze vergelijken kon, aar zelde zij. Joanna Trent was vriendelijk genoeg ge weest. Het bekijken van New York was een interes sante belevenis. Het incident op dat partijtje zat haar nog wel een beetje dwars, maar hoewel Prentice op de snelle, glad verlopen terugreis met de wind in de rug, zich nóg meer op een afstand gehouden had, was Bill Maynard daarentegen buitengewoon vrien delijk geweest. Hij had zich heel opgewekt getoond. Van zijn standpunt bekeken, scheen de terugreis ge heel naar wens verlopen te zijn, te meer, waar die ge ëindigd was in een prachtige vlotte landing in Londen. „Na mijn prestaties op die oefenvlucht met jou, schijnt Prentice te denken, dat hoe meer praktijk ik kan krijgen in het vliegen op twee motoren, hoe beter dit voor World-Span zijn zal," merkte hij op toen hij met Patsy langs de douane ging. Zijn gezicht had de ge wone ontwapenende glimlach, maar daaronder kon Patsy de bittere wrevel zien. Cynthia sprong de laatste treden van de trap af. „Een klein vogeltje vertelde mij, dat je nu ieder ogen blik thuis zou kunnen zijn. Een vogeltje van het Vlieg- bureau". „Pollard genaamd", zei Patsy glimlachend. „Wan neer ben jij binnengekomen, Cynthia?" „Een paar dagen geleden, geheel volgens plan. Maar je hebt mijn vraag nog niet beantwoord. Heb je een goede reis gehad?" (Wordt vervolgd) Niet naar Iran. In Venlo is een 33- jarige werkman aangehouden, die in de afgelopen drie weken vijf auto's onrecht matig had verkocht. Twee van de auto's had hij gehuurd, één had hij in reparatie en twee auto's had hij laten financieren Hij was op weg, zo vertelde hij, naar Iran om daar te gaan werken. Hij had een treinkaartje naar Genua en 500 op zak. Zijn reis ging nu niet meer naar het oos ten maar naar het Huis van Bewaring in Den Haag. Vrijgesproken. De rechtbank te Rot terdam heeft een 45-jarige slager uit Rid derkerk vrijgesproken. Hem was ten laste gelegd, dat aan zijn schuld te wijten was, dat op 23 oktober een hand van een tien jarige jongen verbrijzeld werd in een vlees, molen. Toen de slager zich even verwijderd had, had de jongen zijn werk overgenomen, waarbij zijn hand door de molen gegrepen werd. Er was veertien dagen hechtenis te gen de slager geëist. Befaamd rozenkweker overleden. Frangois Meilland, een Franse rozenkwe ker van wereldfaam wiens fantasieën luis ter bijzetten aan de charme van zulke hooggeplaatsten als koningin Elizabeth van Engeland en prinses Soraya van Iran, is zondag na een langdurig ziekbed op 46- jarige leeftijd in Antibes overleden. Een kruidenier uit Delft, die in septem ber van het vorig jaar met zijn auto op de Laan van Meerdervoort in Den Haag geen voorrang gaf aan een scooterrijder, doch hem met een snelheid van 70 km per uur ondersteboven reed, tengevolge waar van de scooterrijder zeer ernstig werd ge wond, is door de Haagse rechtbank ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden. De rijbevoegdheid werd hem ontzegd voor de tijd van twee jaar. De kruidenier had het zwaargewonde slacht offer laten liggen en was vol gas doorge reden. Bij zijn pogingen om te ontkomen aan een achtervolgende automobilist, die h' l ongeluk had zien gebeuren en die zijn passagier bij de gewonde had achter ge laten om voor hem te zorgen, veroorzaak te de kruidenier nog een tweede aanrij ding. Advertentie Van Nelle bestellen I WOENSDAG 18 JUNI TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van zeld zame krijtlitho's uit het vroegere bezit van Koning Leopold I, 1023 uur. 't Goede Uur: Tentoonstelling van werken van Kees Verwey 1019 uur. Frans Halsmuseum: Rineke Reuter de clameert, 20 uur. FILMS: Cinema Palace: „De drie Rinaldo's", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Ho tel onder verdenking", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jr., 20 uur. Luxor Theater: „Jakhalzen van de onderwereld", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Gas licht", 18 jr., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Het uur der wraak", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. DONDERDAG 19 JUNI Concertgebouw: Zomerconcert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, 20.15 uur. Grote Kerk, Orgelbespeling door Albert de Klerk 1516 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „Ten Bruggen Cate": Exposi tie van werken van Henk van Es 1117 uur. Huis van Looy: Tentoonstelling van een collectie van moderne kunstwerken 10—12.30 en 13.30—17 uur. 't Goede Uur: Tentoonstelling van werken van Kees Ver wey 1019 uur. Gebouw „De Waag": Ex positie van werken van Bram Pihl 1017 uur. Kunstzaal „De Ark": Expositie van zeldzame krijtlitho's uit het vroegere bezit van Koning Leopold I, 10—23 uur. Helikopterveld: IJsballet van Maxi en Ernst Baier, 20 uur. FILMS: Cinema Palace: „De drie Rinaldo's", 18 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: „Hotel onder verdenking", 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jr., 14 en 20 uur. Luxor Theater: „Jakhalzen van de on derwereld", 18 jr., 14, 19 en 21.15 uur. Mi nerva Theater: „Gaslicht", 18 jr., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Het uur der wraak". 14 jr., 14.30, 19 en 22.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en d^ butler", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6