Diefstallenplaag over de gehele stad en baldadigheid in IJmuidenWest <5 „De Hoop" liep Rotterdam binnen na eerste reis in nieuwe teelt 2. Jtt.Gébrlf ïlntjLer Jonge „ballerina's" onder keurende Engelse ogen KOOPJE VAN DE WEEK WERK-OVERHEMDEN IJmond-agenda „De Plankeniers" met vrolijk sluitstuk neven aan cle redactie TENTLINNEN WERKHEMDEM 5 VELSENS POLITIE IN 1957 A mateurtoneel Industriële uitbreidingen passeren de zeef van de Hinderwet Activiteiten van WV in Beverwijk en Wijk aan Zee Explosieven uit Velsense bodem Hoe de duiven vlogen Prijzen voor Plaatwellers na onderlinge wedstrijden In een maand 110 patiënten Zware straf voor deserterende zeelui 50 Leden „Fauna Felisenum" wisselden ervaringen uit Examens Vroeger opstaan voor de derde Spoetnik [FN'uia*] Vrijdag openluchtconcert bij W. F. Visserhuis WOENSDAG 18 JUNI 1958 IN HET JAAR 1957 heeft de Velsense politie niet minder dan 4612 processen- verbaal voor overtredingen opgemaakt. Dit blijkt uit het verslag van de gemeente politie over dit jaar. Het grootste aantal processen-verbaal 3089 werd opge maakt wegens overtreding van de wegenverkeerswet en het wegenverkeersregle ment. Het aantal diefstallen, dat in het vorige jaar in Veisen is gepleegd is groot geweest: 347 eenvoudige diefstallen, waarbij rijwieldiefstallen en diefstallen in win kels en voorts 216 gekwalificeerde diefstallen. Voor deze inbraken en ontvreemdingen hebben de daders in 456 gevallen bekend. Daarna zijn zij ter beschikking gesteld van de justitie. In 1957 zijn in totaal in Veisen 26 per sonen om het leven gekomen. Hierbij wa ren er zeven, die het leven verloren bij verkeersongevallen, zes bij bedrijfsonge vallen en zes door verdrinking. Zwaar lichamelijk letsel werd opgelopen door 81 personen bij verkeersongevallen. De bewakingsgebieden van de Velsense politie zijn het laatste jaar aanzienlijk uit gebreid doordat het aantal inwoners steeg van 59.948 tot 61.246. De bouw van een afdelingsbureau te Santpoort kon niet wor den verwezenlijkt, maar men verwacht dat binnenkort ook deze afdeling over een bureau zal beschikken, dat aangepast is aan de eisen des tijds. Plannen zijn in voorbereiding voor de stichting van een ander bureau in Velsen-Noord, daar het bureau aan de Wijkerstraatweg moet wor den ontruimd. De sterkte van het Velsense politiekorps was eind 1957 126 leden. Er waren toen nog drie vacatures. In verband met de re geling en het toezicht op het verkeer in de tunnel werd het korps vorig jaar met zes tien man uitgebreid. Besprekingen om te komen tot een noodzakelijke uitbreiding van de korpssterkte in verband met de snelle uitbreiding van het inwonertal van Veisen en met de steeds toenemende ver keersintensiteit hebben geen resultaat op geleverd. De sterkte van de reservepolitie in Vei sen was eind 1957 acht en veertig man, waarvan er twaalf in opleiding waren. Te gen de verwachting in kon de opleiding van de nieuwe groep in 1957 niet worden voltooid, wat een gevolg was van niet vol doende studiezin bij een deel van de cur sisten. Baldadigheid In september werd een nieuw ingesteld bureau „Tunnel" toegevoegd aan de vier bestaande bureaus in Veisen. Het bureau IJmuiden-West maakt in het jaarverslag veertig maal melding van baldadigheid. Vijf en dertig maal werd assistentie van de politie verzocht voor huiselijke moeilijk heden, burenruzies of onenigheid tussen de chef en een ondergeschikte. Zeventien maal moest de politie er aan te pas komen, toen vechtpartijen op straat of in een café waren ontstaan. In de loop van 1957 werd op 240 vissers vaartuigen controle uitgeoefend in verband met de aanmonstering van de opvarenden. In een geval werd proces verbaal opge maakt. Drukke zondagen heeft de politie bij het strand beleefd. Het aantal auto's werd die dagen op 900 tot 1200 bij het plateau geschat. Bureau tunnel Het toezicht op de tunnel werd van 28 september af opgedragen aan een briga dier en vijftien agenten. Sinds de opening van de tunnel vonden twintig verkeers ongevallen plaats, waarvan achttien in de maand oktober. Deze ongevallen geschied den vooral op de eerste „kijk"-zondagen. In november en december kwamen twee ongevallen voor. Zware transporten De voorname plaats, die de industrie in Veisen inneemt, brengt met zich mee, dat af en toe zware transporten door de poli tie door de stad moeten worden geleid. In 1957 werd de assistentie van de politie voor deze begeleiding 148 maal ingeroepen. Er werden 26 autobussen, voordat zij met schoolkinderen vertrokken, gecontroleerd. Voorts werden nog eens 224 voertuigen technisch gecontroleerd na een aanrijding. Str andexploitatie Voor het zomerseizoen 1957 werden voor het plaatsen van strandhuisjes op het Het ensemble dat ditkeer een streep zette onder het winterseizoen in de IJmond was de oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" uit IJmuiden en zulks ge schiedde maandag en dinsdag in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan met twee opvoeringen van Hans Nesna's klucht in drie bedrijven „Een baby van duizend weken". Met een dergelijke keuze was dit toneelseizoen een weinig impone rend slot beschoren, want Nesna heeft be langrijker stukken geschreven dan deze doorzichtige en vrij onbenullige historie. Hoe afgezaagd is immers het verhaaltje over het kinderloze echtpaar, dat ten einde zich van een permanente financiële on dersteuning te verzekeren de traditioneel schatrijke broer uit Amerika in de waan heeft gebracht een droom van een dochter te bezitten. Het zou echter ver bezijden de waarheid zijn wanneer hier werd vermeld, dat beide opvoeringen zonder succes ver liepen, want de lach is praktisch de gehele avond niet van de lucht geweest. Wat voor nut heeft het dan eigenlijk nog te wijzen op de uiterst zwakke constructie van het stuk? Veel moeilijkheden of problemen heeft het regisseur F. A. J. Hunsche niet opgeleverd, evenmin als de spelers. Het was wat men noemt gesneden koek en nie mand heeft dan ook de pret bedorven. De keuze van het stuk belette de spelers ech ter een voorstelling te geven, welke als een artistieke prestatie van hun vereniging kan worden beschouwd, ondanks het feit, dat sommigen zich verdienstelijk hebben ge weerd. Wij noemen hiervan het alleraar digste Treesje (of Loesje) van mejuffrouw M. Berghuis, de kordate Marie van me vrouw A. Wijker en de materialistische Julia van mevrouw M. de Jong. En wat de héren betreft kan worden herinnerd aan de vlotte typeringen van F. P. van Dries ten en J. Kol. Waarmee dan het onze is gezegd van twee opvoeringen, die „De Plankeniers" wel een behoorlijk lachsucces, maar geen roem hebben opgeleverd. Jan van Dam Noordzeestrand vierhonderd vergunningen uitgereikt. Aan twee en twintig verzoeken kon niet worden voldaan. Van de vier honderd personen, die een vergunning kregen verstrekt, kwamen er 223 uit Vei sen en 141 uit Amsterdam. Ook personen, die verder weg wonen, komen naar het IJmuidense strand; een uit Dordrecht, een uit Kerkrade en een uit Utrecht! De op het strand geplaatste nieuwe poli tiepost betekent voor het toezicht en het aan het strand ingedeelde politiepersoneel een belangrijke verbetering. Door de politie werd vorig jaar aan 257 personen hulp verleend bij kleine ongevallen. Justitiële dienst Voor misdrijven werden in 1957 1012 processen-verbaal opgemaakt. Honderd en twintig verdachten werden in verzekerde bewaring gesteld. In het jaarverslag wordt herinnerd aan de omvangrijke fraude, die door een hou der van een financieringskantoor in Vei sen werd gepleegd. Tegen 32 andere per sonen, die zijdelings bij de fraude waren betrokken, werd proces-verbaal opgemaakt ter zake van medeplichtigheid aan oplich ting en gepleegde valsheid in geschrifte. Het aantal inbraken nam in de loop van 1957 in Veisen toe. Tegen de jaarwisse ling werden negen mannen aangehouden. Een versterkte surveillance werd in Vei sen doorgevoerd. Kinderpolitie De Velsense kinderpolitie behandelde in 1957 427 zaken, waarbij 92 gezinszaken, 316 kinderzaken en 19 zaken wegens schoolverzuim. In samenwerking met de afdeling recherche werd tegen 59 straf rechterlijk minderjarigen proces-verbaal wegens rpisdrijf opgemaakt. Speciale aandacht werd tijdens de sur veillance in burger besteed aan speeltui nen, speelplaatsen bij de scholen en aan de nieuwbouw. Bij 47 gevallen van balda digheid waren 171 minderjarigen betrok ken; 166 jongens en 4 meisjes. Door 54 kin deren werd een vrije middag doorgebracht aan het hoofdbureau in de „correctie klasse". Advertentie UW KOSTUUM binnen 1 daq qereed zonder prijsverhoging. OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 488R SISO tui» Burgemeester en Wethouders van Veisen brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie (4e afdeling) ter inzage liggen de volgende, van de vereiste bijla gen voorziene, verzoeken om vergunning ingevolge de hinderwet van: 1. Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v., te Amsterdam tot het uit breiden van het bedrijf door het bijplaat sen van een ketel en een turbine in de Centrale. 2. Koninljjjhjke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v., te IJmuiden tot het uitbreiden van het bedrijf door het plaat sen van een dubbele roterende compressor aangedreven door 1 elektromotor van 720 pk. B. en W. brengen voorts ter kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage liggen verzoeken om vergunning ingevolge de hinderwet van: J. Veldman, Van Linschotenstraat 1 te IJmuiden tot het oprichten enz. van een opslagplaats voor oud ijzer en oude meta len, in het perceel Torenstraat nabij no. 14 te Veisen. Steenkolenhandelsvereniging n.v., tot het oprichten van een benzinepompinstallatie bij het perceel Bronsstraat te IJmuiden. De Vereenigde Koelhuizen en Ijsfabrie ken te IJmuiden tot het wijzigen van de watervoorziening, door het boren van een nieuwe bron in het perceel Trawlerkade 20. Op donderdag 3 juli 1958, te elf uur zal ten gemeentehuize aan een ieder gelegen heid worden gegeven om mondeling be zwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. Cledurende 10 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk be zwaren bij het gemeentebestuur in te brengen. WIJK AAN ZEE 17 juni: Concert van organist G. J. Moed in de dorpskerk; 18 juni: Excursie in de duinen onder deskundige leiding; 21 juni: Ballonoptocht m.m.v. de plaat selijke harmonie „Arion"; 25 juni: Excursie in de duinen onder deskundige leiding; 28 juni: Concert van de Beverwijkse Accordeonvereniging. BEVERWIJK: De bridgeclub „Sans Atout" houdt in samenwerking met de V.V.V. te Beverwijk een grote bridgedrive, die bekend staat als de „Aardbeiendrive". De avond wordt gehouden in het Kennemertheater. Inlich tingen bij de V.V.V. te Beverwijk. Start avondvierdaagse De start van de Avondvierdaagse te Beverwijk vindt vanavond niet plaats bij Hotel Parkzicht te Beverwijk, maar bij het Gemeentelijk Vergaderlokaal aan de Van Diepenstraat in Velsen-Noord. „Turnlust"-demonstratie in de badplaats De Beverwijkse gymnastiekvereniging „Turnlust" geeft woensdag 9 juli een de monstratie in de tent van de Vier Bevers te Wijk aan Zee. De vondsten van explosieven, die nog dateren uit de oorlogsjaren, blijken in Veisen nog groot te zijn. Het jaarver slag van de Velsense politie maakt er melding van, dat in 1.957 vaak in samenwerking met de hulpverlenings dienst na meldingen van gevonden explosieven het voloende is aange troffen: 246 granaten, 5 handgranaten, 7 mor tiergranaten, 1 bom, 1 pantservuist, 2 landmijnen, 1 zeemyn, 35 verschillende soorten munitie- en ontstekingsmid delen, waarbij 900 patronen. Het aantal gevonden explosieven was al aanmerkelijk lager dan in 1956, maar de vondsten in het vorige jaar duiden er toch nog op, dat men nog steeds voorzichtig moet zijn. Het op ruimen van de explosieven was mede een taak van de afdeling algemene zaken van de Velsense gemeentepolitie. Deze afdeling reikte voorts 37 jacht akten uit. In Veisen werden in 1957 door aannemers verwerkt 1775 kg dyna miet, 9270 kg Amon. cahucit, 50 kg Amon Gelit en 46.000 elektrische ont stekers. In de postduivenvereniging „Oranje Nassau" onderscheidde de heer Joh. Broek zich dit week einde weer eens door de eerste duif van de wed vlucht van Chauney af om 11.46 uur te klokken. De laatste prijsduif arriveerde om 12.04 uur. De gehele voorlopige uitslag luidt: Joh. Broek 1 8; J. Boekweg 2 15 16: B. Visser 3 14 21; I. Kraayen- oord 5 7 29; Jan Wanmaker 6; E. Broek 10 12; Middelkoop 11; Waard 13 28; Gravemaker 17 19 23; Van Leeuwen 18; Geyteman 20; Borgart 22; Harms 24 25; Sikkelerus 26; Martin Swiezerlijn 27; Schreuder 30. De traditionele onderlinge wedstrijden van het personeel van de n.v. „De Plaat- wellerij" die ook dit jaar door het bestuur van de personeelsvereniging zijn gehouden en die zich opnieuw in een zeer grote be langstelling onder de personeelsleden mochten verheugen, vonden maandagavond in het Gemeentelijk Vergaderlokaal aan de Smidt van Gelderstraat een feestelijke af sluiting. Als gebruikelijk waren er deze avond weer velen die tot de gelukkige prijswin naars behoorden van de wedstrijden in schaken, dammen, klaverjassen, voetbal voor senioren en junioren, tafeltennis en bridgen. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer C. Luttik, die in de aanwe zigheid van directeur ir. J. F. Clausen aan leiding vond om niet alleen de bedrijfsdi rectie voor haar altijd spontane medewer king tot het welslagen van de wedstrijden te danken, kon bovendien terecht wijzen op de uitstekende verhoudingen tussen directie en personeel. Bijna alles, wat door de per soneelsvereniging en anderen aan het be drijf en voor het personeel wordt onder nomen, vind bij de topleiding steeds ge hoor en wordt met kracht gestimuleerd. Meteen na de openingstoespraak nam de heer J. H. Eekhout de leiding van de her sengymnastiek, waaraan onder grote hila riteit door een achttal dames en heren werd deelgenomen, om hun parate kennis te illustreren. Na deze geestige inleiding konden de vierenveertig prijswinnaars en winnaressen van de onderlinge wedstrij den voor het front van de zaal hun vaak mooie prijzen in ontvangst nemen. Het prettige sluitingsfeest werd vervolgd met een zeer geanimeerde kienwedstrijd om heerlijke taarten, worsten, aardbeien en kersen. (Verkort weergegeven) Sirenes. Iedere maand worden wij ge trakteerd op een oefening „sirenefluiten". Dit moet dan dienen voor oefening van de B.B. Wij kunnen ons voorstellen dat de B.B. moet oefenen, maar dat dit gepaard moet gaan met het onmenselijke lawaai van de sirenes is iets dat wij ons beslist niet kun nen indenken. Als er nu eens plotseling iets gebeurt waarvoor men wel zal moeten loeien, zal niemand het serieus opnemen. Nu geloven wij ook niet in een mogelijkheid tot ver dedigen tegen een onverhoedse aanval, want het is ons niet bekend waar er in de gemeente Veisen een mogelijkheid is tot schuilen. Het is zinloos om ons de schrik op het lijf te jagen. C. Broek. (Het testen van de sirenes geschiedt lan delijk op voorschrift en volgens richtlijnen van de overheid. Red. IJm. Crt.). HET hospitaalkerkschip „De Hoop" is dinsdagmorgen van de eerste reis in het nieuwe seizoen in Nederland teruggekeerd. Het schip, dat gelijk met de haringvloot op Buisjesdag van Scheveningen uit naar zee ging en daarna nog IJmuiden aan deed, meerde af aan de Oude Werf van Wilton Fijenoord aan de Westkousdijk. Gedurende deze reis, die een maand heeft geduurd, heeft de bemanning veel werk gehad. Er werden 100 patiënten, waarbij vier Westduitsers, door de scheepsarts behandeld en in het hospitaal werden 18 patiënten opgenomen. Hierbij waren twee Westduitsers met zeven verpleegdagen. Het aantal verpleegdagen voor deze achttien patiënten was 112. m boord van het eigen schip werden na de verpleging teruggebracht twaalf patiënten. Voorts werden in Rotterdam vijf patiënten aan wal gebracht, die per taxi naar hun woon plaats konden worden vervoerd. Dit waren allen Nederlanders. De scheepsarts, dokter C. W. Ouderkerk heeft via de radio obk weer tal van me dische adviezen gegeven in deze maand. Het waren er in totaal zesenveertig. Voorts werden door de arts achtenzestig recepten afgegeven. IJmuidense predikant De reis van „De Hoop" werd meege maakt door ds. J. A. Tiemens, gerefor meerd predikant te IJmuiden. Ds. Tiemens ging voor in dertien kerk diensten. Hiervan werden vijf dagslui tingen via de scheepsradio uitgezonden. De predikant bracht tijdens de reis een be zoek aan zeventien Nederlandse loggers. Technische hulp De radiotechnische dienst van „De Hoop" heeft aan boord van Nederlandse vissersschepen in achtendertig gevallen reparaties uitgevoerd aan echoloden, ra- Conflict op „Kota Inten" „Het is een hoogst ernstig feit, als de bemanning zich keert tegen de autoriteit van de gezagvoerder". Dit zei gistermiddag mr. H. van Buuren, officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank, toen tien voormalige opvarenden van het ms. „Kota Inten" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd zich wegens hun gedrag op 3 juli 1957 in de Japanse havenstad Kobe hadden te verantwoorden. Negen van hen hadden als lichtmatroos of matroos gevaren, een als scheepstimmerman. Van de tien kwa men er zes uit Rotterdam, drie uit Den Haag en een uit Gouda; hun leeftijden varieerden van 18 tot 24 jaar. „Er was, toen het schip uit Surabaja was vertrokken, een verkeerde stemming aan boord," zo begon de president, mr. P. Hazendonk, het verhoor van de tien, van wie drie thans het uniform van de konink lijke marine dragen. Dit zou het gevolg zijn van het ontslag van een matroos. „Als deze niet weer wordt aangenomen," zeiden daarop de verdach ten tot de gezagvoerder, „gaan we als één man van boord." De kapitein dacht er niet over het ontslag in te trekken en de tien gingen van boord. De rederij moest 25.000 neertellen om de mannen naar ons land te doen vervoeren. Naderhand is ieder civiel voor zijn deel van deze kosten aangespro ken en de raad voor de scheepvaart heeft hun monsterboekjes voor de tijd van een jaar laten inhouden. De officier meende, dat men de kapi tein gehoorzaamheid verschuldigd is en eiste wegens dienstweigering een gevange nisstraf van vier maanden voor ieder. De raadslieden van de verdachten waren van oordeel, dat er geen sprake is van dienstweigering, omdat de schepelingen het dienstverband hadden verbroken. Op 1 juli volgt de uitspraak. Sluitingsavond „Kennemerland" De leden van de aquariumvereniging „Kennemerland" zullen vrijdagavond 20 juni de laatste vergadering van dit seizoen houden in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden. Men zal zich onder meer beraden op de kwestie „Beantwoordt onze vereniging aan haar doel?" Advertentie ALLEEN DONDERDAG om van alles van te maken: tenten, zonneschermen enz. 120 cm breed p. m. MARKTPLEIN In de bovenzaal van ho tel „Royal" heeft Rita Dek ker uit de Geleenstraat, die wij u onlangs al eens voor stelden als de balletlerares van een groepje meisjes in „De Brulboei", gisteren een warme dag gehad van de zenuwen én van de zomerse temperatuur. Het was namelijk de eerste keer, dat een examen in IJmuiden werd afgenomen vanwege de „Royal Acade my of Ballet", de eerbied waardige Engelse organi satie, die voortdurend op zoek is naar jong talent. Mrs. Hassell uit Chester, zelf lerares aan een grote, eigen school, was er spe ciaal voor overgekomen, zij het dan met een omweg over Brussel en Antwer pen, om de kandidaatjes aan de „tand" te voelen en de 23 meiskes, poesmooi uitgedost in de voorge schreven examenkledij wit met een rose ceintuur hebben zowel des mor gens als des middags op het gladde parket van Royal hun stuöiestof cri- tisch laten bekijken door een Engelse dame, met wie ze dadelijk goed overweg konden en die zelfs geen moeilijkheden met de taal opleverde. „Juf" Ria had daar trouwens voor ge zorgd, want de meeste termen, die voor dit exa men nodig waren, had zij vooraf met haar pupillen doorgenomen. Eerst kwamen de meis jes van het hele kleine slag aan de beurt, die in hart- veroverende pasjes hun best deden de titel „prima ry" te verwerven: elk kind is tien minuten geëxami neerd in de elementaire ballettechniek, de mimiek, een tikkeltje in de muziek leer en in een paar simpele passen Daarna het examen voor graad I: veertien meisjes, die wat uitgebreider kost kregen te verteren en die ook elk wat langer „onder het mes" moestei. en de tweede graders kwamen daarna. Met vaststaande dansjes en al een heel stuk ballet onder de opgaven. Mrs. Hassell was er dik tevreden over en compli menteerde alleen Ria met haar vorderingen, maar ook IJmuiden met zijn uit gesproken balletaanleg. Ze is daarna vlug naar Am sterdam teruggegaan voor het uitwerken van haar rapporten, zodat wij helaas geen uitslagen kunnen ge ven en geen voorspellingen over roemzuchte toekom sten kunnen openbaren. Ria vertelde ons echter, dat het voor haar een drukke, maar niettemin voldoening- gevende dag is geweest. diopeilers, zender en ontvangers. In zes gevallen werden door het machinekamer- personeel reparaties uitgevoerd aan de fecte leidingen, nettenrollen en oliefilters. En voor De Bilt Op deze reis, waarop 1150 zeemijlen werden afgelegd, heeft de marconist van „De Hoop" via Scheveningen Radio 212 weerrapporten van het K.N.M.I. te De Bilt verzonden. Als bijzondere dienst vermeld de het journaal van kapitein W. F. Rog, dat „De Hoop" twee Nederlandse trawlers van drinkwater heeft voorzien op de „Noordzee". In volle zee werd dit water van „De Hoop" naar deze schepen over gepompt. Nieuwe VARA-afdeling in Heemskerk Het ledental van de VARA gaat de laat ste tijd in Heemskerk sterk vooruit, reden waarom het districtsbestuur de tijd ge komen achtte om over te gaan tot oprich ting van een zelfstandige afdeling. In verband hiermede werd dinsdagavond in zaal Dam een bijeenkomst gehouden, die zich in een niet zo grote belangstelling mocht verheugen. Het zomerseizoen en de televisieuitzending zullen hier wel debet aan geweest zijn. De voorzitter van het districtsbestuur Noordholland-Zuid de heer Eterman ver telde dat er thans in Heemskerk reeds 150 leden zijn. Het voorlopige bestuur werd als volgt samengesteld: W. Koster, voorzitter; mevrouw Stubenitsky, secretaresse; S. Wijngaarden, penningmeester en de heer Ten Have en mevrouw Heinsma. De heer Koster sprak de wens uit dat allen medewerking zullen verlenen om het ledental zo groot mogeliik maken. De heer J. Pop, chef van de afdeling pro paganda van de VARA, hield hierna een praatje over het omroepwerk en vertoon de ter illustratie hiervan een aantal licht beelden. Tot slot werd nog van gedachten gewis seld over diverse radio- en televisiezaken. Ruim 330,- voor „Het Hoge Land" De verleden week in Heerhskerk gehou den collecte ten bate van de vereniging „Het Hoge Land" heeft een bedrag opge leverd van 330,65. Bouwvakarbeiders bespreken CAO De afdeling Heemskerk van de r.-k. bouwvakarbeidersbond houdt op dinsdag 24 juni in zaal Kloes een ledenvergade ring. Hier zal de nieuwe C.A.O. worden besproken. De leden van de volièrevereniging „Fau na Felisenum" hoorden gisteravond een le zing aan van de heer J. Wilkers uit Am sterdam. Aanvankelijk zou de heer Wilkers spreken over het kweken en houden van Harzer-zangkanaries, doch reeds spoedig verkeerde dit in een geanimeerde discus sie en een uitwisseling van ervaringen op gedaan tijdens de kweek. Aldus passeerden talrijke zaken de revue en velen namen de gelegenheid te baat hun moeilijkheden naar voren te brengen, zodat anderen er eens hun visie op konden geven. Bloemendaal. De volgende leerlingen van de Da Costa-kweekschool te Bloemendaal zijn ge slaagd voor de acte van onderwijzeres: mejufl frouw G. Drijver te IJmuiden, mejuffrouw W. Scheers te Haarlem, mejuffrouw E. Verwer te Haarlem, mejuffrouw L. de Vrees te Santpoort en mejuffrouw A. Wigman te Bloemendaal. Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraalexamen rechten: mevrouw T. F. Schimsheimer, Amster dam; P. S. Bakker, Meppel; A. Vrij, 's-Hertogen- bosch; H. van Vugt, Amsterdam (cum laude); D. Runia, Leeuwarden en J. T. Warmenhoven, Den Haag. Doctoraalexamen Nederlandse taal en let terkunde: mevrouw J. Kramer-Vreugdenhil, Bus- sum. Amsterdam. Vrije Universiteit.In de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam is de heer B. J. Brouwer uit Leiden, leraar aan het Chris telijk Lyceum te Alphen aan de Rijn, gepromo veerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Hij verdedigde zijn proefschrift getiteld ,,De hou ding van Idenburg en Colijn tegenover de Indo nesische beweging". Amsterdam. Gemeente Universiteit. Kandidaats examen geneeskunde 2e gedeelte: J. G. Bloem, Berkhout; J. de Cler, Den Haag; T. G. Han, Su rabaja; H. Lai, Canton; mej. H.' Cath, Leeuwar den; mej. G. W. Gramser, Leeuwarden; mej. W. v. d. Veen, Ede; W. F. Eijgenstein, A. M. Farber, J. J. Kok, J. L. M. v. d. Lande, M. J. v. Menk, J. F. Mirandolle, H. G. M. Rooymans, A. Willingé Prins, mej. T. Tetzner, allen te Amsterdam. Utrecht. De heer R. L. O. M. Verhaak, wonende te Tilburg, is tot doctor in de geneeskunde ge promoveerd op het proefschrift getiteld: „Nier- afwijkingen na pyelographie met thorotrast". Eveneens promoveerde tot doctor in de genees kunde de heer P. C. Boone, wonende te Utrecht, op het proefschrift getiteld „De genezing van de periphere facialisparalyse". Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op het proefschrift „Stijl oefening op de middelbare school'' de heer A. Erftemeijer te Hoorn, en op het proefschrift „De vaktaal van de Nederlandse klompenmakers" de heer J. J. A. van Bakel te Doetinchem. Groningen. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer H. J. van der Helm. ge boren te Hoek van Holland. De titel van het proefschrift was: „Onderzoekingen over enige dierlijke foetale haemoglobinen". Wageningen. Aan de Landbouwhogeschool is bevorderd tot doctor in de landbouwkunde ir. L. H. Huizenga, te Wageningen, na verdediging van een proefschrift met stellingen getiteld „Het koe liebudgetonderzoek op Java in 1939/40". De derde Russische kunstmaan, die op 15 mei is gelanceerd, is sinds het moment van zijn lancering in Nederland niet te zien geweest. Thans is volgens de Utrecht se Sterrenwacht het ogenblik gekomen, waarop ook de bewoners van Nederland dit nieuwe hemellichaam kunnen waar nemen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de raket van de derde Russische kunstmaan, waar van de officiële benaming is: 1958 Delta 1, zaterdagochtend 21 juni om 3 uur precies te zien zijn. Zij verschijnt in het zuid-oos ten op een hoogte van circa 20 graden bo ven de horizon. Zij beweegt zich van zuid west naar noordoost. Advertentie Zij, die gewend zijn om te dragen van circa negen gulden, weten toch dat zo'n werkoverhemd goed en sterker is dan een van zes gulden. De prima effen drill over hemden met in dezelfde kleur ge weven ruit, de pasvorm, alles werkt mee om het grote prijsverschil aan nemelijk te maken. Deze overhemden van 9 gulden kunt U nu kopen voor nog geen zes gulden. Donderdagmorgen om half 9 begint de verkoop van deze die gisteren nog voor 9 gulden werden verkocht, maar die U koopt in alle courante maten, in diverse goede C 98 kleuren voor W ALLEEN DONDERDAG zolang de voorraad strekt U kunt ook met GLAS-waarde- bonnen betalen tot 12 juli a.s. f 1 Vyw.n'gyjfa Lange Nieuwstraat 401 Tel. 5205 llmuiden Het programma van het openluchtcon cert op vrijdagavond 20 juni op de bin nenplaats van het W. F. Visserhuis te IJmuiden, door het A- en B-orkest van de accordeonvereniging „IJmuidens Bloei", waarvan de heer D. Wijker dirigent is, is als volgt: Marche des accordeonnistes, J. Holvast; Concert-wals, L. H. Moed; Con tinental souvenir (ouvt.), Joh. B. Kok; Doornroosje's bruidsvaart, Max Rhode; Concert ouverture, L. H. Moed; Patrouille Oriëntale, E. Ie Due; Dona Carla (Spaanse wals), Joh. B. Kok; El Capitano, Joh. P. Sousa; Wien bleibt Wien, Joh. Schrammel; Balalaika-souvenir (fantasie), Joh. B. Kok; Boerendans, W. de Ruiter; Ave Contora, A. Malando; De postkoets, Jos Cleber; Always, Irving Berlin en Folies Bergère, van Paul Lincke. Vaste-plantenavond bij T uinbouwstudieclub Donderdagavond 19 juni zullen de leden van de Tuinbouwstudieclub „Veisen" in de koffiekamer van Driehuis-Westerveld bijeenkomen voor de jaarlijkse Vaste- plantenavond. VELSEN WOENSDAG 18 JUNI Thalia, 20 u., „Sissi, keizerin en moeder". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, 9.3012 en 1416.30 uur. R.-K. leeszaal en bibliotheek, jeugd bibliotheek open van 14.3017.30 uur aan Willemsbeekweg 96. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.3017.30 en 1921 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, open van 1417 uur (jeugdbibliotheek). DONDERDAG 19 JUNI Thalia, 20 uur, als woensdag. Rex: geen opgaaf. Raadhuis, 9.3012 uur: spreekuur wet houder van onderwijs. Alcoholics Anonymous: Abelenstraat, spreekuur van 20 uur af. Openbare leeszaal: 10-12.30, filiaal Noord 1012 uur. Koffiekamer Westerveld: 20 uur, Tuin bouwstudieclub. BEVERWIJK WOENSDAG 18 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De verkeerde man". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur' „Rigo- letto, de gebochelde". Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, volwassenen: uitleenbibliotheel geopend van 1517 uur; lees- en studiezaal ge opend van 16—17.30 en 1922 uur; jeugd leeszaal geopend van 14.3016.30 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13 en 15—18 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 u. Wijk aan Zee, filiaal Openbare Leeszaal, Zwaanstraat 4, geopend van 10—12.30 en 1418 uur. Filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1012 en 1417 uur. DONDERDAG 19 JUNI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur. „Rigo- letto, de gebochelde". Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, volwassenen: uitleenbibliotheek geopend van 15—17 en 19—20 uur; lees- en studie zaal geopend van 1617.30 en 19—22 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek geopend van 10—13 uur; lees. en studiezaal geopend van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal Openbare leeszaal, Zwaanstraat 4, geopend van 10—12.30 en 1417 uur. Filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 14.3017 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9