Geen overeenstemming tussen EEG- deskundigen over Vrijhandelszone Rustige herdenking in Parijs van de verzetsoproep in 1940 Raoul Asian van het Burgtheater gestorven Vehkcdk PEPSELS Tsjechische communisten zijn trots op hun stalinisme 11 Geen behoefte meer aan protocol met Indonesië Nederlandse tanker in Japan te water gelaten Engels disconto verlaagd SS-artsen waren erger dan Somnier, zeggen getuigen De Gaulle wil reeds gesloten Europese verdragen eerbiedigen en zetels voorlopig handhaven Moskou staakt gesprek over cultureel akkoord „Diepgaande verschillen aan de orde gesteld Hammarskjoeld in Beiroet Interpellatie over de veertarieven Geen grote vrachtauto's in Utrecht's binnenstad Felle veroordeling van Tito op elfde partijcongres Busconflict te Londen lijkt toch te worden bijgelegd Waarschijnlijk zullen de bussen zaterdag rijden Wegvervoer naar België en Luxemburg gedaald DONDERDAG 19 JUNI 1958 De Nederlandse regering heeft inge trokken het ontwerp van een rijkswet tot goedkeuring van het op 10 augustus 1954 te 's Gravenhage ondertekende protocol, re gelende de onderlinge verhouding tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de republiek Indonesië. Wegens de ontwikke ling der Nederlands-Indonesische betrek kingen bestaat er naar het inzicht der re gering geen aanleiding tot verdere behan deling van dit ontwerp, dat op 14 maart 1955 aan de Tweede Kamer Werd aange boden en dat eveneens aan de Staten van Suriname en van de Nederlandse Antillen werd gezonden. SINGAPORE (AFP) Het derde Ne derlandse olietankschip, dat in Japan ge bouwd wordt, de „Caltex Eindhoven" van 32.000 dwt., is gisteren te Innoshima nabij Hiroshima op de werf van de „Itachi Ship building Company" van stapel gelopen. Het schip zal in september voltooid zijn en dan aan de „Nederlandsche Pacific Tankvaart" worden afgeleverd. De kos ten van het schip bedragen 5.824.000 dollar. De deskundigen van de zes landen van de Euromarkt hebben te Parijs tot dusverre geen overeenstemming kunnen bereiken over een gemeenschappelijk standpunt ten aanzien van de voorgestelde Vrijhandelszone. Een tweedaagse bijeenkomst van des kundigen uit de zes landen eindigde dinsdagavond zonder dat men het eens was geworden over de definitieve tekst van een memorandum, dat begin juli aan de betrokken ministers der E.E.G.-landen zou moeten worden voorgelegd en waarin dit gemeenschappelijke standpunt zou moeten worden geformuleerd. Na goedkeuring door de ministers zou het memorandum moeten worden voorgelegd aan de commissie der zeventien O.E.E.S.-landen, die de onderhandelingen over het voorgestelde Vrij- handelsgebied voert. Volgens kringen, die in nauw contact met de onderhandelaars staan, is de situatie thans „vloeiend". In de veertien dagen, die nog moeten verlopen, alvorens de ministers van Buitenlandse Zaken van de landen der Euromarkt bijeen komen, zal getracht worden tot een vergelijk te komen. Een resolutie, die tot strekking heeft, dat de zes landen van de Euromarkt op 1 januari 1959 hun invoerrechten niet alleen voor hun onderlinge handel met tien per cent zullen verlagen, maar ook voor hun handel met alle landen van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking Advertentie of zelfs met alle contracterende partijen van de algemene overeenkomst voor tarie ven en handel (G.A.T.T.) en wel zulks op basis van wederkerigheid, werd door de deskundigen bestudeerd, maar zij konden niet tot overeenstemming komen. Een der gelijke algemene verlaging van de douane tarieven zou de onderhandelaars over de voorgestelde vrijhandelszone anderhalf jaar de tijd geven om tot overeenstemming te geraken. De resolutie kon niet worden aangeno men, doordat sommige delegaties, onder andere die van de Beneluxlanden en Italië, niet wensten, dat een dergelijke geste, die de goede wil der zes E.E.G.-landen zou moeten tonen, slechts van één kant zou komen. Naar het oordeel van deze delega ties zouden tegenover deze tariefsverlaging tegemoetkomingen van de landen, die niet bij de Europese Economische Gemeenschap zijn aangesloten, moeten staan. De aard van deze tegemoetkomingen zou moeten onderstrepen, dat de voorgestelde' Vrij handelszone meer is dan alleen maar een regeling voor het verlagen van douane tarieven. De delegaties, die tegen de reso lutie'waren, stelden voor, dat er onderhan delingen worden geopend over een „raam overeenkomst", houdende bepaalde alge mene beginselen, waaraan de onderteke naars zich zullen.houden. Hiertegen hadden echter de Duitse deskundigen bezwaar. Zij voerden aan, dat een dergelijke raamover eenkomst door de parlementen der betrok- en dat de kans gering zou zijn, dat dit nog vóór het einde van dit jaar zou geschieden, ken landen zou moeten worden bekrachtigd (Reuter.) Het Engelse bankdisconto is vandaag met een half percent tot vjjf percent ver laagd. Op de geldmarkt werd een derge lijke maatregel reeds lang verwacht. De financiële redacteur van Reuter schrijft dat door de verlaging van vandaag van het disconto tot 5 percent spoedig na de verlaging van 22 mei, de dramatische verhoging van het discontotarief, waartoe in september werd overgegaan in verband met de sterlingcrisis, geannuleerd- is. De druk op het pond sterling is wel nog niet geheel verdwenen, maar er is een omme keer ontstaan. Sedert de donkere dagen van september heeft Engeland zijn goud en dollarbezit met ongeveer 60 percent ver groot. Het bereikte daarmede de grootste omvang sedert de conservatieven in okto ber 1951 aan het bewind kwamen. Een grote truck met oplegger botste gisteravond met grote v'aart tegen de leuning van het viadukt over de weg naar Hilversum bij Loenersloot. De wagen was enkele tientallen meters vöör het viadukt in de berm geraakt en reed slingerend de brug op, na nog een paar langs de weg staande borden te hebben meegesleurd. De foto toont de ravage, die ontstond toen het gevaarte langs het viadukt naar beneden was gegleden. De beide inzittenden bleven vrijwel ongedeerd. (Van onze correspondent in Bonn) In het proces te Bayreuth tegen Martin Sommer, de beul van het concentratie kamp Buchenwald, getuigden gisteren en kele voormalige Duitse kampbewoners. Vele toeschouwers barsten daarbij in tra nen uit en moesten worden weggebracht. De Münchense ambtenaar Ackermann, die van 1939 tot 1945 in Buchenwald zat, ver klaarde dat hij de vroegere S.S.-artsen schuldigier achtte dan de primitieve sa dist Sommer. De intellectuele aanstich ters van het kwaad lopen vrij rond, zei Ackermann. Hij beschuldigde verschei dene artsen, die thans weer een praktijk in West-Duitsland uitoefenen, van moord op honderden gevangenen van Buchen wald. Een van hen zou weer door alle zie kenfondsen in West-Duitsland zijn toege laten. Als krijgsgevangene kreeg deze arts 4000 Mark en bovendien nog een ren teloos voorschot van 25.000 Mark. „Ik klaag hen aan wegens duizendvoudige moord op onschuldige gevangenen van Buchenwald", riep Ackermann uit. Het is bekend dat het hierbij gaat om de voormalige kamparts dr. H. Eisele, die door een Amerikaans gerechtshof ter dood is veroordëeld, maar later begenadigd is. Een ander is dr. Plaza, die eenmaal is gearresteerd, maar weer is vrijgelaten. Volgens Ackermann is de beruchte Ilse Koch, de vrouw van de vroegere comman dant van Buchenwald, in vergelijking met deze artsen een heilige. Ackermann was secretaris van de pathologische afdeling van het kamp. Ackermann vertelde, dat vooral in de eerste jaren van het bestaan van het kamp vooraanstaande gevangenen door middel van injecties werden vermoord. De fami lieleden werd dan meegedeeld dat het slachtoffer overleden was aan een hart aanval of iets dergelijks. Ackermann vroeg aan Sommer: „Kunt u zich nog herinne ren, dat u eens bij mij gekomen bent met wonden in de handen van het slaan van gevangenen en dat u van mij eiste om die wonden te helen, anders zou ik er aan gaan?" Sommer antwoordde ontkennend, Waarop Ackermann zei: „Dat geloof ik graag. De doden die 's nachts voor u ver schijnen hebben dit voorval al lang uit uw herinnering verdrongen". Een tweede getuige, thans kassier te Hannover, vertelde over het „zingende woud", waar de gemartelden zo gilden dat hij, die dat ooit gehoord heeft, het nim mer vergeet. Sommer, aldus deze getui ge had eens een gedresseerde aap op een vastgebonden gevangene losgelaten. De man werd afschuwelijk verminkt. De ge tuige Gosschalk, een accountant te Frankfort, deelde dergelijke gruwelijke feiten mee, dat hij flauw viel en in de zaal kreten van verontwaardiging klon ken tegen Sommer. Gosschalk was belast met het schrijven van de doodsmedede- lingen in het kamp. PARIJS (Reuter-AFP) Duizenden Pa- rijzenaars hebben woensdag de plechtige herdenking van generaal De Gaulle's rede voering van 18 juni 1940, waarin hij van Londen uit het Franse volk tot verzet tegen de Duitsers opriep, bq gewoond. By het graf van de onbekende soldaat onder de Are de Triomphe ontstak de generaal in een ceremonie, die vijf minuten duurde, de eeuwige vlam. Al zijn kabinetsleden, burgerlqke en militaire autoriteiten en familieleden van omgekomen verzetshelden waren aanwezig. Na deze plechtigheid, waarbij men twee minuten stilte in acht nam, reed de generaal naar het verzets- monument op de Mont Valérien buiten Parijs, waar hq eer betuigde aan de geval len strijders. Na afloop van een verzetsherdenking in de Zuidfranse plaats Tarbes trokken para chutisten, die aan de ceremonie deelgeno men hadden, al roepende „Algérie Fran- gaise" langs een vakverenigingsgebouw waar een links „Comité voor openbaar welzijn" een bijeenkomst had belegd. De aanhangers van dit „Comité voor verdedi ging van de republiek" gooiden stenen naar de parachutisten, die het gebouw bin nen drongen en vernielingen aanrichtten. De comité-leden met hun aanhang waren naar de zolder gevlucht. De politie kwam tussenbeide en herstelde de orde. Premier De Gaulle heeft tegenover Ro bert Schuman, de Franse voorzitter van het Europese parlement, verklaard dat Frank rijk alle reeds gesloten Europese verdragen zal eerbiedigen. De Gaulle en Schuman zqn overeen gekomen dat Frankrijk zal voor stellen gedurende twee jaar de status quo te handhaven voor de voorlopige zetels van de Europese instellingen: Straatsburg voor het Europese parlement van de Gemeen schap voor Kolen en Staal, de gemeen schappelqke markt en Euratoom, Brussel en Luxemburg voor de andere Europese instellingen. De zes landen van „klein Europa" zijn overeengekomen dat alle Europese instellingen in één enkele plaats zullen worden ondergebracht, die vóór 1 juli zou worden vastgesteld. Rel in Caledonië SYDNEY (Reuter) De gouverneur van de in Melanesië, in de Stille Oceaan, ge legen Franse kolonie Nieuw-Caledonië, die .500 inwoners telt, heeft de bestuursraad van het eiland ontbonden, nadat ruim duizend inwoners een betoging ten gunste van De Gaulle hadden gehouden. De ont binding was geëist door betogers, die een demonstratie hielden bij het oorlogsge denkteken in de hoofdstad Noumea. De be togers stelden ook de eis, dat de gouver neur het Franse ministerie voor Overzeese Gebiedsdelen zal verzoeken de wetgevende vergadering te ontbinden. De regeringsge- MOSKOU (Reuter) De Sovjet-Unie heeft Groot-Brittannië laten weten, dat zij de pogingen om te komen tot een Sovjet- Brits cultureel akkoord, voor het ogenblik opgeeft als gevolg van het „negatieve standpunt" van de „British Council". Vol gens een brief, waarvan de inhoud door het regeringsorgaan „Izvestia" is gepubliceerd, beschuldigen de Russen de „British Coun cil" ervan dat zij de verwezenlijking van culturele plannen afremt door kwesties aan de orde te stellen, waarover een diep gaand meningsverschil bestaat. Dit slaat op een Britse boodschap, waarin werd voor gesteld vóór het sluiten van een cultureel akkoord kwesties te bespreken zoals het storen van uitzendingen van de BBC, de vrije verkoop van boeken en tijdschriften, het onbeperkt reizen van diplomaten en journalisten en de vrije uitwisseling van films. BEIROET (AFP) De secretaris-gene raal der UNO Dag Hammarskjoeld is hedenochtend vroeg in de Libanese hoofd stad Beiroet aangekomen. Hij werd op het vliegveld begroet door de Libanese minis ter van Openbaar Welzijn, Moekheiber, die voorzitter is van het verbindingscomité, dat in contact staat met de groep waarnemers van de UNO, die zich thans in Libanon be vinden, de Zweedse gezant en drie offi cieren der waarnemersgroep. (Van onze correspondent in Wenen) OOSTENRIJK en vooral het Burgtheater heeft in Raoul Asian een van zijn grootste toneelspelers verloren. Hij stierf plotseling op 72-jarige leeftijd. Ofschoon hij als kind van goed- gesitueerde ouders in Saloniki was geboren en dus van natio naliteit eigenlijk een Griek was, werd hij in Wenen opgevoed en bezocht hij aldaar ook het gymnasium. Bijna onmiddellijk na zijn eindexamen trad hij als toneelspeler op. Toen hij in 1917 door het volkstheater werd geëngageerd, schreef hij in zijn dagboek: „Wanneer ik mijn hart ondervraag en wanneer dit oprecht antwoordt, hoor ik altijd weer die ene wens: naar het Burgtheater, daar liggen alle mogelijkheden voor mij open met Goethe, Schiller, Shakespeare, Molière, Molnar en de anderen". In 1920 werd hij als vast lid door het Burgtheater aange nomen en hij is het gebleven tot zijn dood toe, achtendertig jaar lang. Zijn kracht en zijn beste vertolkingen lagen op het vlak van de klassiek geworden drama's. Hij was een romanticus, die in elke rol het poëtische zocht en hij vertolkte dat op een ma nier, die hem alleen eigen was. In tegenstelling met de vooraf gaande generatie, die met brede gebaren luid declameerde, speelde hij veeleer verstild en ingetogen. Met zijn wat de Engelsen noemen „understatement" of „underacting" dwong hij veel bewondering af. Ofschoon hij een vrij hoge en niet al te sterke stem had, was hij ook nog op latere leeftijd tot in alle hoeken van het Burgtheater te verstaan, want hij beheerste de techniek van het spreken op volmaakte wijze en hij was daarin een zo grote meester, dat hij anderen daarin vrijwillig onder richtte. Na 1945 stelde hij zich een tijdlang ter beschikking als direc teur van het Burgtheater-ensemble, dat toen nog buitenshuis moest spelen, omdat de grote schouwburg van de oorlogsver woesting nog niet.was hersteld. Ook in ons land is Asian enkele keren tijdens gafttournees onder meer in de titelrol van „Nathan der Weise" van Lessing, door hem ook geregisseerd 1 opgetreden. Nog kort geleden heeft hij in Wenen de hoofdrol van „Das Konzert" van Hermann Bahr vertolkt. Zijn laatste rol, die hij op 10 juni speelde, was Horneck in „Koning Ottokar" van Grillparzer, waarin het beroemde loflied op Oostenrijk bouwen in Noumea worden door militairen en politie bewaakt. Men verwacht te Nou mea, dat een afvaardiging van het Nieuw- caledonische „Comité van waakzaamheid", waarin over het algemeen sociaal-republi keinen (voormalige gaullisten) zitting heb ben, vandaag naar Parijs zal vertrekken. ALGIERS (Reuter) In Algiers was een menigte van vijfduizend personen getuige van de kranslegging door generaal Salan bij het oorlogsmonument. Uit de menigte klonken kreten als „Mollet aan de galg" en „Massu moet naar Parijs". AJACCIO (UPI) De herdenking ein digde in de hoofdstad van Corsica, Ajaccio, met ongeregeldheden tussen communisten en rechtse groeperingen. Een man en een vrouw werden door geweervuur gewond. De ongeregeldheden begonnen toen leden van een rechtse jeugdorganisatie bij het communistische hoofdbureau begonnen te schreeuwen „Ga maar naar Moskou". De communisten schreeuwden terug „Het fas cisme zal er niet komen" en wierpen fles sen naar de betogers. De politie, die in greep met traangas, slaagde er niet in de vechtenden volkomen te scheiden, evenmin als de parachutistenkolonel Thomazo. 's Avonds was de toestand weer betrekke lijk rustig. De Tweede Kamer heeft gisteren beslo ten, aan mr. dr. E. P. Verkerk (A.R.) toe te staan op dinsdag 24 juni een interpellatie te houden over de tarieven van de veer diensten op de Westerschelde. Onlangs hebben B. en W. van Utrecht dertien bruggen rondom de binnenstad gesloten verklaard voor verkeer met auto's, welke met inbegrip van de lading een lengte van 11 meter te boven gaan. Het besluit werd genomen om het verkeer binnen het gedeelte van de gemeente, om sloten door de stadsbuitengracht, te ont lasten. Enige bedrijven waren van dit besluit in beroep gekomen bij de Kroon, betogende, dat B. en W. de hun in de verkeerswet- geving gegeven bevoegdheden hadden overschreden, aangezien het niet ging om de veiligheid van het verkeer over de bruggen zelf. De Kroon heeft deze beroe pen ongegrond verklaard uit overweging, dat artikel 4 van het Verkeersreglement zegt, dat bedoelde maatregelen kunnen worden genomen in het belang van de vrij heid van het verkeer en de veiligheid op de wegen. Advertentie die zijn heerlijk! 25 cent per zakje. PRAAG (Reuter) - Woensdag is te Praag het elfde congres van de Tsjechoslowaak- se communistische partij geopend met een aanval op Joegoslavië en het revisionisme door de Tsjechoslowaakse premier Siroky. Hq verweet de Joegoslavische leiders geen lering getrokken te hebben uit de ge beurtenissen van de afgelopen maanden, ondanks het „eindeloze geduld" waarmee de andere communistische partijen, sinds 1949, gepoogd hadden Joegoslavië te hel pen by het verbeteren van zijn fouten. Het Joegoslavische partyprogramma is vol gens Siroky „in onverzoenlyke tegen spraak met het marxistische leninisme". Joegoslavië had zijn dolk tegen de een heid van het socialistische kamp onder leiding van de Sovjet-Unie gekeerd in- plaats van tegen de vqanden van het so cialisme en de arbeidersklasse. Westelijke correspondenten zijn niet toegelaten tot het Congres, evenals de enige Joegoslavische journalist in Praag, die het officiële Joegoslavische persagent schap Tanjoeg vertegenwoordigt. Partijsecretaris en staatspresident No- votny verklaarde in een uitgebreid rap port dat de Tsjechoslowaakse partij in tegensteling tot de partijen van andere Oosteuropese landen de uitspraken van het twintigste congres der Russische com munistische partij op een juiste wijze uit gelegd. Dit heeft ons er de laatste jaren voor behoud om, zoals enkele van onze voorkomt. Hij was de „grand old man" van het Burgtheater, van wie Oostenrijk nu voorgoed afscheid moest nemen. (Van onze correspondent in Londen) De busstaking in de Britse hoofdstad duurt, ondanks het aanvankelijke opti misme, dat er deze week een einde aan zou komen, nog altijd voort, maar de vrede lijkt toch niet ver af. Het personeel van de busgarages heeft zich wel in meerder heid voor voortzetting van de staking uit gesproken, maar dit kwam omdat de stemming slechter was geworden door de aankondiging van London Transport, de hoofdstedelijke vervoersonderneming, van plannen tot inkrimping van het personeel na de hervatting van de diensten. Boven dien heeft een bevriende vakbond de sta kende organisatie een lening van 2,5 mil joen gulden aangeboden. Hier ligt echter ook het zwakke punt, omdat de Transport arbeidersunie spoediger dan verwacht werd, financieel is uitgeput. Gisteren hebben de hoofdfiguren op nieuw met elkaar gesproken met als resultaat, dat overeenstemming werd be reikt over een nieuwe formule, die tot hervatting van het werk kan leiden. Over aanvaarding hiervan zullen de stakers afgevaardigden vandaag beslissen. Het personeel van de afzonderlijke garages hebben het laatste woord. De oplossing lijkt te zijn, dat een deel van het bus- personeel, dat oorspronkelijk geen ver hoging zou ontvangen, vrijwel hetzelfde zal krijgen als de buslieden van centraal Londen. De verwachting is, dat dit aanbod zal worden aangenomen, en dat de sta king, die nu bijna zeven weken duurt, en London Transport twintig miljoen gulden heeft gekost, morgen zal worden beëin digd, zodat de bussen waarschijnlijk za terdag weer op de weg zullen verschijnen. De vleestransporteurs in Londen heb ben besloten hun wilde staking van zes weken onder bepaalde voorwaarden even eens op te heffen. Ook de achtduizend man, die nog steeds in de haven uit sym pathie met de vleestransporteurs staken, zullen dan het werk hervatten. Gisteren lag het werk op 67 schepen nog stil. nabuurlanden, Hongarije bijvoorbeeld, ernstige fouten te maken. Novotny zei dat zijn partij ten tijde van de Hongaarse opstand een „belangrijke stabiliserende factor" is geweest. „Het gevaar is echter nog niet geweken. Vele opportunistische elementen hier ver bergen zich tijdelijk onder de dekmantel van zwijgzaamheid en schijnheiligheid", aldus Novotny, die er over klaagde, dat de partij onvoldoende controle bezit over de uitvoering van haar besluiten. Wij heb ben goede voornemens, zo zei hij, maar de verantwoordelijke arbeiders voelen zich daar niet door gebonden. De partijsecretaris verklaarde, dat het partijwerk onder de jeugd zwak blijft. De partijleiding stelt voor de nationale jeugd bond, die 1.200.000 leden telt, en die tot op heden in theorie onafhankelijk was, onder rechtstreekse partijcontrole te plaatsen. Tsjechoslowakije zal de hulp aan „achter gebleven" socialistische landen vergroten. Ook zal de werkspecialisatie in Oost- Europa, die dubbel werk moet voorkomen, worden uitgebreid. Tsjechoslowakije zal zich toeleggen op chemische uitrusting, machines voor bepaalde industrieën, elek trische lokomotieven en werktuigen. Ongekende bloei (UPI) Novotny verklaarde, dat voor de voltooiing van de socialistische opbouw van het land in hoofdzaak twee dingen noodzakelijk zijn: volledig doorvoeren van de collectivisering in de landbouw en het liquideren van de laatste resten van de vrije onderneming. De collectivisering der landbouw zal in 1960 voltooid moeten zijn. Novotny beloofde voor de komende acht jaar een ongekende opbloei van de econo mie. Vergeleken met 1957 zal de industriële produktie toenemende met 90 percent de landbouwproduktie met veertig, de bouwnijverheid met zeventig, de consump tie-industrie met 45 en de transportmid delen met negentig percent. Het woning tekort in Tsjechoslowakije zal in 1970 zijn opgelost. De partij heeft op het ogenblik 1.422.199 leden, een tiende van de bevolking. NIW O-jaarverslag Het jaarverslag over 1957 van de Neder landse Internationale Wegvervoer Organi satie N.I.W.O. meldt opnieuw een vooruit gang in 1957. De „omzet" aan ton-kilome- ters ging niet zoveel vooruit als in voor gaande jaren, maar gaf toch nog 17,4 per cent stijging te zien tegen 12,3 percent stijging in guldens-opbrengst (1956 t.a.v. 1955 respectievelijk 29 en 30,3 percent). De prijzen per ton vervoerd gewicht zijn dus achtergebleven bij de stijging van de omzet aan lading. De oorzaken van dit ach terblijven zijn volgens het verslag nog niet voldoende geanalyseerd. Uit de tabellen blijkt voorts, dat de percentages van het totaal aan goederen onder de NIWO ver voerd naar België en Luxemburg sedert 1951 is gedaald van 50 tot 30. Het aandeel van het vervoer naar Duitsland steeg van 40 naar 56 en van Frankrijk van 6.1 naar 11 percent. Het NlWO-verslag wijst opnieuw op de ernstige gevolgen, die de „wet-Seebohm" inzake op 1 juli 1960 toe te laten maten en gewichten van vrachtauto's voor het Nederlands internationaal wegvervoer zal hebben. Ernstig wordt gewaarschuwd te gen te hoge fiscale lasten op het wegver voer. Deze mogen niet hoger zijn, dan het aandeel van de vervoerder in de kosten van de weg. Een overzicht wordt gegeven van de thans spelende vervoerszaken in de Europese Economische Gemeenschap, de E.G.K.S., Benelux enzovoorts, alsmede de tarieven-vraagstukken, die daarmee sa menhangen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7