Bestuur adviseert tot voort bestaan IJmond-adviescollege Jan Campertschool wordt met zes leslokalen uitgebreid IJmond-agenda Veiligheid is troef bij K.N.H.S. Extra salaris-verhoging voor hoge gemeente-functionarissen r THALIA Aanmeldingsformulier 5 UITBREIDING TOT 39 LEDEN Twee gebruikte lokalen voor kleuteronderwijs Industrie betaalt weer huur voor watermeters Bijeenkomst van Velsense gemeenteraad op 24 juni Uitbreiding Velsens consultatiebureau Verzoek aan drie IJ mond- gemeenten om steun Nog niet warm genoeg voor aardbeien Gezinsverzorging zal ook in Velsen worden uitgebreid Avondvierdaagse start met record aantal deelnemers Metaalbedrijfsbond vierde feest „Situatie spoorwegbeveili ging Middenduinerweg bevredigend" Politiepost te Santpoort is voldoende bezet „Cycloop" morgen binnen Verdeeldheid in Velsens college DONDERDAG 19 JUNI 1958 ER IS VOORLOPIG geen reden om aan te nemen, dat het Adviescollege voor het IJmondgebied kan worden gemist. Dit deelt het dagelijks bestuur van het Advies college aan de leden mee in een voorstel om de nieuwe zittingsduur te regelen. Het bestuur meent, dat het college zijn nut heeft bewezen. Het heeft aangetoond, dat een gezamenlijke aanpak van de problemen in het gebied van de IJmond voor dat gebied van groot belang is. Volgens het bestuur ligt de voortzetting van deze vorm van samenwerking daarom voor de hand en zal vooralsnog gecontinueerd dienen te worden. Het bestuur heeft de leden geadviseerd aan de gemeenteraden van Velsen, Beverwijk en Heemskerk in overweging te geven de onderlinge afspraak te hand haven. DE JAN CAMPERTSCHOOL te Driehuis zal binnenkort aanzienlijk worden uit gebreid. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft een urgentie verklaring afgegeven, waardoor de gemeente Velsen kan overgaan tot de bouw van zes nieuwe schoollokalen bij deze school. De kosten van deze uitbreiding, aldus delen Burgemeester en Wethouders aan de Velsense gemeenteraad mee, worden geraamd op een bedrag van 241.000. Bij de opzet van het plan tot uitbreiding van de school is rekening gehouden met de in de toekomst noodzakelijke stichting van een gymnas tieklokaal. Het instandhouden van het Adviescol lege voor het IJmondgebied is door het dagelijks bestuur ter sprake gebracht met het oog op een van de punten in de rege ling voor een samenwerking in onderlinge afspraak tussen de gemeenten Velsen, Be verwijk en Heemskerk in het belang van een evenwichtige ontwikkeling van het IJmondgebied. Volgens deze regeling heb ben het Adviescollege en het dagelijks be stuur zitting tot de eerste dinsdag van september 1958. Voorts is daarin bepaald, dat de gemeenteraden tijdig dienen te be slissen omtrent het optreden van een nieuw samengesteld adviescollege. Wijziging Nadat het bestuur het advies tot in standhouding van het Adviescollege aan de leden heeft uitgebracht, deelt het mee, dat in de regeling een wijziging moet wor den aangebracht. In de regeling is bepaald, dat het advies college uit 37 leden bestaat. Daarvan wor den gekozen door en uit de gemeenteraad van Velsen 14 leden, Beverwijk 8 leden en Heemskerk 5 leden. Voorts zullen zitting Advertentie Negen leerlingen behalen lingeriediploma Aan de St. Adelbert V.G.L.O.-school te IJmuiden-oost is woensdag examen afge nomen voor het lingeriediploma van de r.k. vereniging tot bevordering van in dustrie- en huishoudonderwijs voor meis jes „St. Anna". Het diploma werd be haald door Rietje Böhm, Ellie Holt, Tine ke Boot, Thea Dudink, Thea de Heer, Cor- rie Swart, Nellie Webbe, Rietje Wessels en Jo Bos. Het is voor de eerste keer, dat op deze school dit examen werd afgeno men. Alle kandidaten, die werden opge leid door mej. A. M. Chr. Bakker, slaag den. Na het examen werden de diploma's uitgereikt door de heer P. P. J. Bos, hoofd der school. VELSEN DONDERDAG 19 JUNI Thalia, 20 uur, „Sissi, keizerin en moe der". Rex: geen opgaaf. Alcoholics Anonymous: Abelenstraat, spreekuur van 20 uur af. Openbare leeszaal: 1012.30, filiaal Noord 1012 uur. Koffiekamer Wester veld: 20 uur, Tuin- bouwstudieclub. Pieter Vermeulenmuseum: 9.3012 en 14—16.30 uur, VRIJDAG 20 JUNI Thalia, 20 uur: De grote bluf. Rex: geen opgaaf. Raadhuis: 1112 uur spreekuur wethou der v. financiën. R.-K. Leeszaal en bibliotheek IJmuiden, 14.30—17.30 en 19—21 uur; jeugdbiblio theek 1617.30 uur. Openbare Leeszaal: 1012.30, 14.3017.30 en 1921 uur. Velsen-Noord 14?17 en 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum: als donder dag. BEVERWIJK DONDERDAG 19 JUNI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rigo- letto, de gebochelde". Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70, volwassenen: uitleenbibliotheek geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1617.30 en 1922 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal openbare leeszaal, Zwaanstraat 4, geopend van 1012.30 en 1418 uur. Filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.3019 uur. VRIJDAG 20 JUNI Kennemer Theater, „Frankenstein", 19 en 21.15 uur. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De droom van een bakvis". W.B. Theater, 20 uur: „Met donderend geweld". Deken Waarestraat 50a, 20 uur:,„Alcoho lics Anonymous". Openbare leeszaal, H. Bugerstraat 70, volwassenen: uitleenbibliotheek geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studie zaal geopend van 1617.30 en 1922 uur; jeugduitlening van 1920 uur; lees- en studiezaal geopend van 1617.30 uur. R.-K. leeszaal, ArëridSwfeg, Uitleenbiblio theek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 15—18 en 1921.30 uur; jeugdbibliotheek geopend van 1617.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal Openbare leeszaal geopend van 1012.30 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1012.30 en 1418 uur. Filiaal r.-.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.3019 uur. hebben vier wethouders van Velsen, vier wethouders van Beverwiik en twee wet houders van Heemskerk. Twee leden erbij De uitbreiding van het gezamenljjke in wonertal van de drie gemeenten tot 102.389 per 1 januari 1958 maakt het noodzakelijk het aantal leden van het adviescollege te brengen van 37 op 39. De nieuwe samenstelling van het Ad viescollege uitgaande van de getals sterkte der gemeenteraden zal dan zijn: Velsen 19 zetels (nu 18), Beverwijk 13 ze tels (nu 12) en Heemskerk 7 zetels (nu eveneens 7). Nadat de Velsense gemeenteraad in 1953 heeft besloten om de huren voor de watermeters af te schaffen, zijn B. en W. van Velsen thans voornemens om de kos ten van de industriewatermeters opnieuw geheel ten laste van de betrokken ver bruikers te brengen door voor hen de me- terhuur weer in te voeren. Het bedrag van de huur zal slechts een geringe verhoging van de waterprijs betekenen voor bedrij ven, die water van het waterleidingbe drijf te Velsen afnemen. De in 1953 getroffen maatregel heeft er toe geleid, dat de kosten van de waterme ters op billijke wijze over de verbruikers van het water voor huishoudelijke doel einden zijn verdeeld. Dit kan echter niet worden gezegd van de kosten van de me ters, die het afgenomen water ten behoe ve van de industrie, registreren. Steeds meer doet zich de omstandigheid voor, dat een aansluiting van een betrekkelijk grote diameter moet worden gemaakt, in welk geval tevens een grote en dus kostbare watermeter moet worden ge ïnstalleerd. Indien het totale waterver bruik naar verhouding gering is, worden de kosten van die meters door dit ver bruik niet gedekt en komt het er in wezen op neer, dat de niet-gedekte lasten druk ken op de waterprijs van de huishoude lijke verbruikers. Door de huur in te voeren voor water meters met een capaciteit van 19 mm en groter zullen degenen, die uitsluitend wa ter verbruiken voor normale huishoude lijke doeleinden van de betaling zijn vrij gesteld. B. en W. stellen de raad thans voor de huur met ingang van 1 juli 1958 te bepalen als volgt: huur per kwartaal voor gewone meter 19 mm 0,75; 25 mm, huur 1.-; 32 mm, huur f 1.50; 38 mm, huur f 3.- en 50 mm, huur 5.-. Huur per kwartaal voor combinatieme ters: 32 mm, f 9.-, 38 mm, 10.- en 50 mm, 14.-. Noodherstel „Beeckesteyn" komt ook ter sprake Op dinsdag 24 juni wordt in het raadhuis te Velsen een openbare vergadering van de gemeenteraad van Velsen gehouden. Bur gemeester en wethouders hebben voor deze vergadering de volgende agenda opgesteld: Wijziging van de verordening, die de voorwaarden voor de levering van water door het waterleidingbedrijf der gemeente Velsen regelt; wijziging van de met Hoog ovens gesloten overeenkomst van gasleve ring; overeenkomst inzake de straatver lichting; uitbreiding van de verlichting in de raadzaal; krediet voor de aanschaffing van meetinstrumenten; plaatsing van wachthuisjes bij bushalten; noodherstel Beeckesteyn; lichten van grond uit het grondbedrijf; beroep van E. de Vries te Haarlem tegen de weigering van een bouw. vergunning; aankoop van de panden Meer- vlietstraat 34, 36 en 38 te Velsen; verkoop van een grondstrook te IJmuiden; verkoop van grond te Driehuis; onteigening van langs de Rijksweg no. 9 gelegen gemeente grond ten name van het Rijk; subsidie regeling gezinsverzorging en gezinshulp; wijziging loonverordening; salarismaat regelen ten behoeve van het hoger ge meente-personeel; wijziging van de veror dening tot regeling van de tegemoetkoming in studiekosten; verlenen van medewer king ingevolge de Lager-onderwijswet 1920; krediet .voor de uitbreiding van de Jan Campertséhool te Driehuis met zes les lokalen; en benoeming van personeel aan de mevr. Dr. J. v. d. Bergh van Eysinga- Eliasschool te IJmuiden. Het bestuur van het Adviescollege voor het IJmondgebied heeft de leden van dit college voorgesteld aan de gemeentebe sturen van Velsen, Beverwijk en Heems kerk te adviseren geldelijke steun te ver lenen aan het bestuur van de Noordhol landse vereniging tot bestrijding van de tuberculose ter gedeeltelijke dekking van de kosten van de verbouwing en de uit breiding van het consultatiebureau te Velsen. De behoefte aan deze verbouwing en uit breiding blijkt uit de omstandigheid, dat het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid het plan daartoe heeft goed gekeurd en aan het bestuur der vereni ging toestemming heeft verleend om ge durende 15 jaar een bedrag van 4.500.- per jaar voor rente en aflossing wegens een ter zake te sluiten lening ten laste van het rijkssubsidie te brengen. Deze toezegging is gebaseerd op een be drag wegens verbouwings- en uitbreidings- kosten van 48.800.-, welk bedrag dan zal worden verkregen uit de opbrengst van een door het bestuur te sluiten geldlening. Dit bedrag is niet geheel toereikend. Het rijk heeft bij de vaststelling daarvan geep rekening willen houden met de kos ten van enige extra-voorzieningen en die van de ontruiming van het gebouw ge durende het werk en de tijdelijke onder brenging van het bureau in een ander ge bouw, waardoor naar raming een tekort van ruim 16.000.- zal ontstaan. Dit heeft voor het bestuur de aanleiding gevormd om zich tot de drie gemeente besturen te wenden. Het bestuur van het IJmond-adviescolle ge merkt op, dat het nut van de vereni ging algemeen erkenning heeft gevonden, terwijl het stellig van belang is, dat de vereniging haar zegenrijk werk op ver antwoorde wijze kan voortzetten. In overweging wordt gegeven de drie ge meentebesturen te adviseren de ge vraagde steun te verlenen. Deze zou vast gesteld moeten worden op 0,25 per inwo ner. Geringe aanvoer Er zullen deze week nog geen speciale aardbeienveilingen worden gehouden, het weer is te koud waardoor de groei ernstig wordt belemmerd. Het ziet er naar uit dat de grote aardbeienaanvoer volgende week dinsdag of donderdag zal plaats hebben. De aardbeien hebben prachtig ge bloeid, maar hebben nu in de eerste plaats warmte nodig; vele vruchten verstenen namelijk. Op het ogenblik worden er wel wat vroege soorten aangevoerd; het wach ten is .nu op de Moulin Rouge en de Cli max. EERSTE TUINBONEN Aan de veiling Kennemerland werden woensdag de eerste tuinbonen aangevoerd. Er werd voor deze primeur 50 cent per kilo betaald. MARKTBERICHT Aardbeien 33 tot 62, aardbeien 330 tot 480 per slof, bloemkool 15 tot 53, sla 3 tot 7, spinazie 23 tot 49, bospeen 38 tot 50, waspeen 29 tot 50, rabarber 6 tot 20, poste lein 19 tot 28. Advertentie M het theater met de beste films m I Vertoont VRIJDAG 8 uur, ZATER DAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur EDDIE CONSTANTINE in zijn nieuwste filmavontuur DE GROTE BLUF LET OP! De allernieuwste Eddie Con- stantine, nog meer spanning, meer hu mor, meer vuistgevechten en meer sex dan ooit tevoren! Toeg. 14 jaar. MAANDAG, DINSDAG en WOENS DAG 8 uur Linda Darnell - Anthony Quinn - Giulietta Masina in VERBODEN VROUWEN Een sterk realistische film uit het leven van 3 vrouwen met het oudste beroep van de wereld. 18 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur: Errol Flynn in een spannend avontuur ROCKY MOUNTAIN DONDERDAG 26 juni 8 uur uw spe ciale aandacht voor de vertoning van DE FILM DIE IN FRANKRIJK EN BELGIë VERBODEN WERD Oscar Hammerstein's CARMEN TONES met de onsterfelijke muziek van GEORGES BIZET. Geheel gespeeld door negers met een wereldreputatie 1 18 jaar. HEDENAVOND 8 UUR Laatste voorstelling SISSY, KEIZERIN EN MOEDER (3e deel) met ROMY SCHNEIDER Nadat de minister voor maatschappe lijk werk ook aan de gemeente Velsen in overweging heeft gegeven zich te confor meren aan de subsidieregeling voor de gezinsverzorging en de gezinshulp in 1958, komen B. en W. van Velsen thans bij de raad met het voorstel om deze gewijzigde subsidieregeling te aanvaarden. In het niet gedekte tekort, dat 18.823,58 groot is, zal de raad een krediet moeten verle nen. Een van de voornaamste wijzigingen in de nieuwe subsidieregeling houdt verband met de mogelijkheid tot het verlenen van gezinsverzorging en gezinshulp aan be jaarden en chronische zieken. Naast deze mogelijkheid heeft in de nieuwe regeling het rijkssubsidie in de uitgaven voor sa larissen en sociale lasten eveneens een verhoging ondergaan. Op grond van een ingestelde controle omtrent de verrichtingen door de Velsen se instellingen gedurende het eerste kwar taal 1958 moet, rekening houdende met toepassing van de gewijzigde regeling, voor het jaar 1958 gerekend worden op een ten laste van de gemeente Velsen komend subsidiebedrag van 44.823,58. In de gemeentebegroting 1958 is voor subsidie aan de instellingen voor gezins verzorging geraamd 26.000. Het aantal gezinsverzorgsters en help sters voorziet in Velsen voor 50 percent in de behoeften. De verzorging van chroni sche zieken en bejaarden maakt een ver dere personeelsuitbreiding noodzakelijk. In Velsen-Noord Gisteravond is te Velsen-Noord de Avondvierdaagse gestart met een record aantal deelnemers. Niet minder dan 180 inschrijvingen waren binnengekomen. Om vijf uur gistermiddag startten de jongste deelnemers en deelneemsters voor een wandeling van 10 kilometer, die hen via een groot deel van Beverwijk weer terugvoerde naar het uitgangspunt aan de Van Diepenstraat. De ouderen liepen vijf tien kilometer. Zij kwamen tot de Mar- quettelaan. Twee scholen nemen collectief deel en wel de Zeewijkschool, voor de derde maal, en de Wolff en Dekenschool, beide uit Beverwijk. Uit IJmuiden had den de Kennemer Jagers zich voor deze avondvierdaagse gemeld en uit Beverwijk hadden de meisjesgidsen van de St. The- resiagroep van hun belangstelling blijk gegeven. Onder al deze deelnemers was er slechts een die voor de twaalfde maal deel nam en wel de heer J. Jansen uit IJmuiden, die tevens een der oudste deel nemers was. Om even half acht kwamen de eerste tippelaars zich weer bij het startlokaal melden. Het waren twee jon gens die enthousiast kwamen vertellen, dat zij geen enkele controlepost hadden gemist en dat het verrukkelijk weer was om te wandelen. Zaterdagmiddag wordt er om 2 uur ge start voor alle groepen, waarbij de jeugd 10 kilometer en de senioren 20 kilometer zullen moeten afleggen, waarna de prijs uitreiking zal plaats hebben. In juni 1957 deelde de minister van Bin nenlandse Zaken aan de gemeentebe sturen mee, welke salarismaatregelen voor het hoger rijkspersoneel waren getroffen en welke consequenties dit naar zijn oor deel behoorde te hebben voor de ambte naren in dienst van de gemeente. De aan leiding tot deze salarismaatregel was de kennelijke achterstand in bezoldiging ten opzichte van het niveau van overeenkom stige functionarissen in de particuliere sedtor. Voor de secretaris en de ontvanger van de gemeente Velsen werden de salarisver ordeningen inmiddels door Gedeputeerde Staten gewijzigd. De behandeling van deze voorstellen was er aanleiding toe, dat in de Velsense gemeenteraad in september van het vorig jaar over de kwestie van de topsalarissen uitvoerig van gedachten is gewisseld. De meerderheid sprak zich daarbij uit vóór de toepassing van deze salarisverhogingen voor het betrokken personeel van de ge meente Velsen. Daarbij bleek voorts, dat men algemeen van oordeel was, dat ook voor het lagere en middelbare personeel gedaan moest worden, wat noodzakelijk zou zijn. Het Velsense college kon zich hiermee verenigen. De principe-uitspraak van de raad was voor B. en W. aanleiding tot het treffen van gelijksoortige maatregelen als voor het hoger rijkspersoneel. B. en W. hebben dan ook aan deze ambtenaren bij voor schot de verhoogde bedragen uitbetaald. Extra verhoging Naast deze maatregelen hebben B. en W. overwogen in hoeverre de diverse functies, gezien hun gewicht, op de juiste wijze zijn bezoldigd. De meerderheid van het college is daarbij tot de conclusie gekomen, dat het noodzakelijk is, mede met ingang van 1 september 1956, de jaarwedde van de al genoemde hoge functionarissen extra te verhogen. Aangezien in het Centraal Orgaan geen overeenstemming was bereikt over de ver hoging van de zogenaamde „topsalarissen" de vakorganisaties stonden op het standpunt, dat ook voor het lager en mid delbaar personeel genoegzame maat regelen dienden te worden getroffen is het voorstel van B. en W. over deze top salarissen in het plaatselijk overleg aan de orde gesteld. Daarbij bleek, dat de meerderheid van de ambtenarenorganisa- ties op het standpunt staat, dat de rijks- In 1955 besloot de Velsense raad tot uit breiding van de Jan Campertschool met twee leslokalen. Deze lokalen werden ge sticht op het bij de school gelegen terrein, dat bestemd is voor de bouw van een openbare kleuterschool. De opzet was de lokalen voorlopig te be stemmen voor het gewoon lager onderwijs en in de toekomst, als de bouw van een tweede openbare lagere school te Driehuis eventueel zijn beslag zou krijgen, deze te bestemmen voor het kleuteronderwijs en het mogelijk te maken ter plaatse een vol ledige kleuterschool met drie leslokalen en een speellokaal te stichten. Het heeft enkele jaren geduurd, doch nu kan ook Velsen-Noord op een afdeling van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotech nische Industrie bogen. Dit voor heel veel leden zo heugelijke feit is woensdagavond in het Hervormd Wijkgebouw aan het Stratingsplantsoen feestelijk gevierd. De voorzitter, de heer J. W. Meijer, noemde enkele oorzaken die tot de op richting van de afdeling hebben geleid; voorts deed het hem genoegen dat afge vaardigden van de afdelingen IJmuiden en Beverwijk getuige waren van het feest. „Er zal ook gewerkt moeten worden", zei de voorzitter, „want dat is de basis voor zelfstandigheid van onze afdeling". Dit laatste werd bekrachtigd door de districtsbestuurder, de heer J. Schouwer- wou, die in dit verband wees op de jonge afdeling in Heemskerk, die zich afscheid de van de afdeling Beverwijk, hetgeen een flinke ledenwinst ten gevolge had. Ook in Amsterdam kwam men tot de conclusie dat kleinere groepen meer werfkracht bezitten en vlugger werken dan grotere afdelingen. De heer Schouwerwou besloot met de wens dat de afdeling Velsen-Noord binnen korte tijd zal bestaan uit honder den leden. Onder leiding van Tonny van Zwol be gon het artistieke gedeelte, waaraan onder meer ook de bekende goochelaar Geral- dini meewerkte; Cor van Veen nam het muzikale gedeelte voor zijn rekening. Het bestuur van de jonge afdeling is als volgt samengesteld: J. W. Meijer, voor zitter; S. van Willigen, Schoonoordstr. 28, secretaris; E. de Leeuw, Schoonoordstr. 26, penningmeester; R. Schriemer en J. Bak ker, respectievelijk 2e secretaris en pen ningmeester, en J. Schuurman en J. v. d. Hof, leden. maatregelen op dit gebied niet aanvaard baar waren. Ook in de inmiddels bekend geworden maatregelen ten aanzien van het overige rijkspersoneel konden zij geen aanleiding vinden tot wijziging van hun aanvanke lijk ingenomen houding. De overige ambte- narenorganisaties kondeh zich met het voorstel van B. en W. verenigen, nu het rijk voor het eigen personeel gelijksoor tige maatregelen heeft getroffen. Onverdeeld en verdeeld Is het Velsense college onverdeeld ten aanzien van de vraag of de topsalarissen in Velsen moeten worden opgetrokken nu het riik daartoe is overgegaan, anders staat het dus met de thans voorgestelde extra verhoging voor een aantal functies. De minderheid in het college is van me ning, dat voor deze extra verhoging geen aanleiding bestaat. Eén van de college leden, die tot de minderheid behoort, is bovendien van mening, dat er zeker geen aanleiding bestaat om de inspecteur voor het onderwijs in deze extra verhoging te betrekken. Bij nadere overweging zijn B. en W. van Velsen tot de conclusie gekomen, dat het in het kader van de grondsituatie te Drie huis en in het belang van een goede or ganisatie van hgt onderwijs de beste op lossing is de Jan Campertschool met de zes lokalen uit te breiden. Gezien de huidige klassenbezetting van deze school en rekening houdend met een verdere toeneming van het aantal leer lingen en met de te verwachten verlaging van de leerlingenschaal is een uitbreiding met zes lokalen noodzakelijk. Na voltooiing van de uitbreiding zullen de twee leslokalen, die thans bij het ge woon lager onderwijs in gebruik zijn, ter beschikking komen van het kleuteronder wijs. Bij deze lokalen kunnen na verkrij ging van de urgentieverklaring een les lokaal en een speellokaal worden gebouwd. B. en W. van Velsen menen Naar aanleiding van een opmerking tij dens de behandeling van de gemeentebe groting van Velsen, delen B. en W. van Velsen mee, dat de spoorwegbeveiliging aan de Middenduinerweg te Santpoort ge ruime tijd is geobserveerd, zowel om het optreden van storingen als om de reacties van het verkeer op de nieuwe installatie na te gaan. Hierbij is gebleken, dat spo radisch een storing is opgetreden, welke dan bestond in het gesloten blijven van de overweg en, daarmede gepaard gaan de, het blijven branden van de rode lam pen. Het wil ons voorkomen, dat de moei lijkheden, welke bij elke nieuwe installa tie in de eerste tijd optreden, thans vrij wel overwonnen zijn. De werking der installatie (de tijdsaf- stelling tussen lampen en bomen, de snel heid van dalen der bomen en de aard der belseinen) is overeenkomstig die, welke door de Spoorwegen ook elders wordt toe gepast en die na langdurige proefnemin gen in overeenstemming met de door de Minister van Verkeer eii Waterstaat inge stelde Commissie Overwegbeveiliging is vastgesteld. Waarnemingen ter plaatse hebben tot de conclusie geleid, dat de situatie zeer bevredigend is en dat, bij vergelijking met de vroeger bestaande afsluiting, van een aanmerkelijke verbetering kan wor den gesproken. B. en W. antwoorden de raad Op vragen van leden van de Velsense gemeenteraad tijdens de behandeling van de begroting 1958 hebben B. en W. van Velsen thans geantwoord, dat het politie bureau te Santpoort een bezetting heeft, die naar de mening van het Ministerie van Binnenlandse Zaken is aangepast aan de plaatselijke behoefte. Aan het publiek is ter kennis gebracht, dat, indien de tele foonaansluiting van het bureau Santpoort geen gehoor geeft, verbinding moet wor den gezocht met het hoofdbureau van po litie. Voor zover noodzakelijk wordt bij druk te bij het kruispunt Slaperdijk-Rijksweg no. 9 een post uitgezet. Wanneer dit ge schiedt wordt echter een deel van Sant poort aan de surveillance onttrokken. Het is duidelijk, dat alleen in dringende geval len tot bezetting van het kruispunt kan worden overgegaan. De noodzaak van een speciale beveiliging van het kruispunt ten behoeve van overstekende kinderen ove rigens op deze plaats gering in aantal) is niet gebleken. Wat de brandmelding betreft merken B. en W. op, dat de brandweer aan alle inwoners van Santpoort ter kennis heeft gebracht, dat de melding van brand dient te geschieden aan de centrale meldings- post. «xxdooooocooocoocoooooooooococooooooocoococoooococococo: WEEKABONNEMENTEN 8 dienen uiterlijk op Woensdag te worden 5; betaald, daar de bezorgers op Donder- 8 3 dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE De zeesleepboot „Cycloop" van n.v. Bu reau Wijsmuller, die de bemanning van de zeesleepboot „Noord-Holland" aan boord heeft deze bemanning stapte na een reis van een jaar te Las Palmas op de „Cy cloop" over wordt vrijdagmorgen om streeks twaalf uur te IJmuiden verwacht. De Veiligheidsdienst van de Hoogovens heeft in tra ditionele navolging van voorgaande jaren een vei- ligheidsweek-met-tal-van attracties georganiseerd, die woensdag met een groots opgezette en bijzonder ori ginele kinder-veiligheids- show is gestart. Aan deze show deden maar liefst ze venhonderd kinderen en ook nog driehonderd moeders mee. Dagen van te voren waren de kinderen met be hulp van vader en moeder met papier, karton, verf, serpentines, schaar en lijm pot en zelfs met zagen en beitels in de weer geweest om met deze eenvoudige hulpmiddelen habijten en vehikels te wrochten, die de noodzaak van veilig werken tot uitdrukking moesten brengen. Aardig was dat de kinde ren in optocht naar die af delingen togen waar hun respectieve vaders werkten. Zo maakten wij het optrek ken van een kinderstoet naar de Walserij West mee. De mannen van de walserij lieten het werk maar even liggen toen de stoet de im mense fabriekshal naderde om „hun" kinderen, die in de meest vreemdsoortige kleding waren uitgedost, in vol ornaat te kunnen aan schouwen. De kinderen voerden vaak bijzonder originele spreuken met zich mee, zoals „de vei ligste leus draagt schoenen met stalen neus" en „aan de wal en aan boord, veilig heid het hoogste woord". In de stoet zagen wij onder meer twee levende knip- perbollen, een aantal „vei ligheidsmannetjes" en een echte „IJmond-locomotief". Een deskundige jury be oordeelde de kledij van de kinderen op de originaliteit en op de afwerking. Na rijp beraad werden de prijzen dan uitgereikt. Er waren heel wat leuke prijzen bij: autopeds, poppen, mecano- dozen, badmintonspelen, boeken, rolschaatsen en nog veel meer. Degenen die geen prijs hadden gewon nen, hadden zich toch niet voor niets zo veel moeite getroost. Zij kregen in ieder geval een lekkere versnape ring en een veiligheidsspeld. Ook werden er hele bergen Hoogovens-ganzebordspelen uitgereikt. Bovendien, het kon niet op leek het wel, konden de kinderen zich nog vermaken met een spe ciale attractie, bij de Wal serij West was dit een goo chelaar. Hierna ging het hele koor in optocht door Velsen-Noord. En hiermee werd een prettige middag, zowel voor de kinderen als voor de moeders en vaders op waardige wijze afgeslo ten dank zij de nimmer af latende zin voor originali teit van de Veiligheids dienst. Ondergetekende Naam: Straat: - Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant 7.65 per kwartaal/of 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 juli 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen IN HET VELSENSE COLLEGE van B. en W. blijkt verdeeldheid te bestaan over een voorgestelde extra salarisverhoging voor een aantal hoge gemeentefunctionaris sen. Een minderheid in het college is van mening, dat voor deze extra verhoging geen aanleiding bestaat. De meerderheid meent echter, dat de verhoging door de steeds zwaarder wordende taak van deze functionarissen volkomen wordt gemotiveerd. Het betreft hier de jaarwedden van de directeur voor de Reinigings- en Ontsmettings- dienst en het Plantsoenbedrijf, die van de directeur van de dienst voor de Volkshuis vesting, die van de directeur van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, die van de Inspecteur voor het Onderwijs en die van de Verificateur van de Gemeente- financiën. Ook voor de directeur van de gemeentelijke openbare leeszaal en biblio theek* en de directeur van de Gemeentelijke Bad-, Was- en Zweminrichtingen achten B. en W. een herwaardering noodzakelijk.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9