SOLEX COR 0LY COR 0LY mL Alles voor vaders bromfiets vantterWEEF Aantrekken van opdrachten voor de werkplaatsen wordt moeilijk Beverwijker Jan Groot zoekt het hogerop in de wielersport Kidjll IJmond-agenda NO-IRON OVERHEMDEN Gerard van OVERJARIGE BROMFIETSEN Sensatie-aanbieding COJA WANDREKKEN Tieman's Sociale Zaken Velsen doet verslag a f 6.90 IJmond-dames hebben promotie in eigen hand Bezoek aan kampeer- terrein wordt groter Woningproduktie in Velsen Velsens cultureel leven in de komende week In Gastricum moet men het van de peenveiling hebben Geslaagde balletuitvoering in Castricum pantalons sportcolberts blazers Speeltuinkinderen hollen achter de voetbal aan modern wone ;n De medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 2 0 JUNI 1958 VEEL WERK is ook in het jaar 1957 door de gemeentelijke dienst voor sociale zaken in Velsen gedaan ten behoeve van de medemens in geestelijke of materiële nood. Naast de opheffing van de directe nood tracht men de laatste jaren vooral ook de oorzaak van die directe nood weg te nemen. Naar verschillende mogelijkheden hiertoe wordt steeds gezocht. Ook door middel van de twee gemeentelijke werk plaatsen een voor minder validen en een voor geestelijk onvolwaardigen kan veel en belangrijk werk worden verricht. Het aantal geplaatsten op de werkplaats aan de Krugerstraat te IJmuiden steeg in 1957 aanmerkelijk: van 38 tot 67. Deze uitbreiding was mogelijk doordat op 1 april de noordelijke vleugel van het gebouw gereed kwam en in gebruik kon worden genomen. Tevens werd besloten een af deling voor vrouwelijke arbeidskrachten in te stellen, waarmee op 2 september een begin werd gemaakt. Doordat in de jaren 1955 en 1956 de beste arbeidskrachten aan geschikt werk konden worden geholpen in het vrije bedrijf, ble ven de meest zwaar gehandicapten over, waarvoor plaatsing in het vrije bedrijf voor de meesten uitgesloten is. Bovendien zijn de mogelijkheden op de arbeidsmarkt intussen niet onbelangrijk minder gewor den. Hoewel gedurende het verslagjaar nog voldoende werk kon worden aangetrokken, was aan het einde van het jaar toch een terugslag merkbaar. Werkplaats overgenomen Na diverse onderhandelingen met het bestuur van de vereniging voor zwakzin nigenzorg in Velsen, die ruim 28 jaar de bekende werkinrichting aan de Houtman straat beheerde, werd besloten de exploi tatie van deze inrichting ingaande 1 april 1957 over te nemen en als dependance van de gemeentelijke werkplaats voort te zet ten. Deze overneming was vooral voor de aldaar tewerkgestelden van grote sociale betekenis, omdat hun in tegenstelling tot voorheen van de datum van over neming af een loon werd toegekend, waar door zij in staat zijn een redelijk kostgeld te betalen. Ander afzetgebied De produkten van de werkplaats aan de Houtmanstraat, bestaande uit ruige en ko kosmatten, bezems, boenders en borstel werk, worden hoofdzakelijk aan particu lieren verkocht. Getracht wordt een ander afzetgebied te zoeken voor de produkten en tevens pro beert men andere werkzaamheden aan te trekken. Met verscheidene gemeentebedrij ven en -diensten is reeds contact opge nomen om de gehele produktie van be zems, boenders en borstels af te nemen. Het aantrekken van andere werkzaam heden is minder eenvoudig, omdat op deze werkplaats uitsluitend debielen en imbe cielen werkzaam zijn, die slechts zeer een voudige werkzaamheden kunnen uit voeren. Door het gebrek aan klein-indus- trie in Velsen moeten opdrachten van bui ten de gemeente worden aangetrokken, hetgeen niet zo eenvoudig is. Minder gesteunden Het aantal gesteunden krachtens de ar menwet bedroeg over het gehele jaar 708 tegen 749 over het voorafgaande jaar. Het aantal nieuwe gevallen bedroeg gedurende het verslagjaar 126 tegen 176 over 1956. Wegens ouderdom moesten 18 steunpar- Advertentie Onze bekende (wit - grijs - crème) thans weer voorradig. De dames van het eerste elftal van de handbalvereniging „IJmond", die, dank zij de vorige week behaalde overwinning op BHC, thans twee punten in de halve com petitie van de promotie-wedstrijden naar de districts-tweede klasse bezitten, hebben zondag de promotiekans in eigen hand. Als enige wedstrijd voor de IJmonders is vastgesteld de promotiewedstrijd tegen VZV, afdelingskampioen van Alkmaar te 't Veldt, die zondagmiddag om twaalf uur op het terrein aan de Rooswijklaan zal worden gespeeld. VZV blijkt een flinke tegenstander te zijn, aangezien deze ploeg vorige week Kruisster een gelijk spel (2-2) wist af te dwingen. De IJmond-dames zijn voor deze wed strijd echter aanmerkelijk gehandicapt, aangezien hun vaste doelverdedigster, me vrouw M. de Vries-Klesser, wegens ziekte niet van de partij kan zijn. Bovendien zal vermoedelijk een van de aanvalsters de strijd ook niet kunnen meemaken, zodat reserves hun plaatsen moeten innemen. Desondanks wordt verwacht dat de IJmond-dames zondag alles op alles zetten om promotie mogelijk te maken. De vermoedelijke opstelling van de IJmond I-dames is: R. Wijers; L. Blom en B. Dekker; J. Siebers, R. Uitentuis en W. Honig; W. Schoorl, J. van der Kuil; W. van der Kuil; G. Slatman en H. Venus. Advertentie DE IDEALE BROMFIETS ƒ549.50 ƒ599.50 FA. HOOUBERG Trompstraat 9-11 - IJmuiden-O. - Tel. 4214 tijen in zorg worden genomen, tegen 52 in het vorige jaar. Hierin demonstreert zich de gunstige werkingssfeer van de per 1 januari 1957 ingevoerde algemene ouder domswet. De uitoefening van een goede openbare maatschappelijke zorg was, ook gedurende 1957, met de verheffende arbeid van de vrijwillige verzorg(st)ers zeer gediend. Bij dit instituut „Vrijwillige verzorging", voor het thuisbezorgen van c' wekelijkse on dersteuning en het verlenen van boven- materiële hulp aan behoeftigen, was ge durende het afgelopen jaar 60 percent van de gesteunden aangesloten. Aan dit insti tuut werkten 17 instellingen met 74 vrij willigers mee ten behoeve van 323 ge steunden. Verpleegkosten Gedurende het verslagjaar werden 61 personen voor rekening van de dienst in een ziekenhuis verpleegd (vorig jaar 51). In deze gevallen kon de verpleging niet of niet langer voor rekening van een zieken fonds geschieden. In rusthuizen en kraaminrichtingen wer den dit jaar 44 patiënten verpleegd. Vorig jaar bedroeg dit aantal 51. Gedurende het verslagjaar kwamen de verpleegkosten van 16 patiënten in sana toria gedeeltelijk voor rekening van de dienst. Het vorig jaar bedroeg dit aan tal 38. Advertentie CENTRO HMW dubbelzit geheel compleetJIAT.595.— TYPHOON l&r— 650. SUPERIA 22 PK SACHS MOTOR voor- en achtervering steekassen voor en X COC achter - chroomtank I üwwi" IETS FANTASTISCH Modellen 1958 SOLEX 349.50 2 typen BERINI v.a. 349.50 7 typen AVADA 468.50 4 typen AVAROS 695.— 2 typen VESTING - HMW dubb. achtervering 775. TYPHOON - MAGNEET - SPARTA PUCH - RAP enz. BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Telefoon 4627 Het gemeentelijke kampeerterrein „Schoonenberg" aan de Driehuizerkerk- weg te Driehuis is ook in 1957 druk bezocht. Het bezoek nam, vergeleken bij voorgaande jaren, weer iets toe. Bedroeg het aantal kampeerders in 1956 169!, in 1957 kwamen 2411 kam peerders een bezoek aan het kamp terrein brengen. Aan kampeergeld leverde dit de gemeente Velsen nog een bedrag van f 602,75 op. Jan Groot wil dit seizoen de hoogste „wielertop" bereiken. In eigen land en ook in België staat de 21-jarige Beverwijk- se wieleramateur, die in zijn gewone doen kleermaker bij zijn vader is, reeds hoog aangeschreven. Hij is de „kleintjes" zo langzamerhand ontgroeid en wil nu zijn krachten gaan meten met de „grote" mannen uit de wielersport, zoals een Wim van Est, Gerrit en Adrie Voorting, Gerrit Schulte, Daan de Groot en de vele ande re beroepsrenners. Daarom rijdt de Be verwijker zondag in het nationale weg- kampioenschap op het circuit van Zand- voort zijn laatste wedstrijd bij de ama teurs en ongeacht het resultaat van deze titelstrijd, waarin hij uiteraard hoopt te zegevieren, zal hij nadien alleen nog aan koersen voor professionals deelnemen. Deze Jan Groot was er overigens al heel vroeg bij in de wielersport. Hij was am per twaalf jaar toen hij het op de race fiets reeds opnam tegen zijn favoriete stadgenoten Jan Hofland en Dolf v. d. Ak ker. Dat de jonge Groot daarbij meestal het onderspit moest delven, was van min der belang. Hij moest er nog van leren. Nadat hij enkele jaren met wisselend succes in clubverband had gereden, ging hij in '53 zestien jaar oud als nieuwe ling aan open-wedstrijden deelnemen. Ook toen wilde het aanvankelijk niet zo best vlotten met de successen en pas tegen het eind van dat eerste seizoen slaagde hij er in om in de Ronde van Wijk aan Zee de overwinning te behalen. Beter verging het hem in zijn tweede jaar bij de nieuwelin gen, toen ook de routine een woordje ging meespreken. Vooral de eindsprint was een bijzonder sterk wapen van hem. Hij zegevierde zodoende in Haarlem oost, Groningen, Naaldwijk, Eersel, Vel- sen-noord, Hoorn en Beverwijk. Boven dien won hij het officieuze kampioenschap Op 31 december 1957 was het aantal in woners van de gemeente Velsen de 60.000 ruim gepasseerd. Er waren 15.682 wonin gen. De gemiddelde woningbezetting was 3,85, aldus het jaarverslag over 1957 van de Dienst voor de Volkshuisvesting. De daling Van de woningproduktie, voor wat betreft het gereedkomen van nieuwe woningen, mede ten gevolge van het in de jaren 19541955 optredende verschil tus sen de door aannemers gevraagde bouw sommen en de van rijkswege hiervoor ge hanteerde normen voor de bouw van wo ningwetwoningen, zette zich ook in 1957 voort. In 1958 kan echter op grond van de vele woningen, die in 1956 tot bouw konden worden gebracht, weer een stijging van de produktie worden verwacht. Zoals de zaken er thans voor staan is er een tekort van ongeveer 900 woningen (voor de op de wachtlijsten staanden). Daarbij zou nog een zelfde aantal moeten komen voor gezinnen van werknemers bij industrieën en bedrijven, en gezinnen die geëvacueerd zijn en terug willen. Plannen in uitvoering Wat betreft het tot uitvoering brengen van woningbouwplannen was 1957 een zeer ongunstig jaar vanwege de in juli ge troffen financiële maatregelen ten aanzien van de bestedingsbeperking. Betreffende de woningwetbouw kon na het bereiken van een voor het rijk aan vaardbare bouwsom van die zijde mach tiging tot gunning worden verkregen voor de bouw van 108 etagewoningen in De Gil den te Velsen-Noord en 109 woningen in Duinwijk te IJmuiden. Voorts waren opdrachten a'an architec ten en de Dienst voor de Volkshuisvesting lopende tot het maken van plannen voor de bouw van woningen van gemeentewege voor: 42 etagewoningen aan de Oranje straat te IJmuiden, 30 etagewoningen aan het Pleiadenplantsoen te IJmuiden, 102 etagewoningen aan de Orionweg te IJmui den, 90 etagewoningen in De Gilden te Velsen-Noord, welke plannen in 1958 zo enigszins mogelijk zullen worden gereali seerd. Daarenboven staan nog meer plannen voor uitwerking gereed. van Noordholland voor nieuwelingen, werd winnaar van een nationale selectiewed strijd in Wijk bij Duurstede en behaalde twee overwinningen op de Apeldoornse wielerbaan. Eenmaal amateur geworden werd hij ook in deze categorie spoedig een ge vreesde tegenstander. Dat ondervonden zijn concurrenten in Rotterdam en Eelde, waar hij als eerstejaars met de overwin ningen schoot ging. Zijn tweede jaar als amateur in '56 begon hij met het behalen van een eervolle derde plaats in de Belgi sche „klassieker" Gent-Ieperen. Daarmee stelde hij de pessimistische wielerkenners, die voorspeld hadden dat Groot voor de grote en zware wegwedstrijden onvoldoen de macht bezat, lelijk in het ongeli-jk. Want ook in de „Acht van Bolsward" (240 km.) en het kampioenschap van Noordholland (176 km.), waarin hij beide malen als twee de finishte, bewees hij in dit soort wed strijden uitstekende prestaties te kunnen verwezenlijken. Successen in België In het voorjaar van '57 trok Groot en kele malen naar België. En niet zonder succes. In de tweedaagse van Bissegen, waarin stadgenoot Coen Niesten zegevier de, werd hij tweede. Evenals in Vosselaar en de tijdrit van de Ster van West-Vlaan deren. Maar in Berendrecht was Groot niet van de overwinning te weerhouden en snelde hij met liefst anderhalve minuut voorsprong door de finish. Ook in eigen land behaalde hij een mooie triomf door de „klassieke" „Acht van Bolsward" in zijn voordeel te beslissen. De successen bleven elkaar opvolgen en ook dit seizoen heeft Groot reeds 2 overwinningen in Best en Geldrop behaald en tal van ere plaatsen. Zijn totaal aan overwinningen bedraagt negentien. Nochtans is het pad van de wielrenner Groot niet altijd over rozen gegaan. Heel vaak werd hij op een beslissend moment in de koers door het „pechduiveltje" ach tervolgd en verleden jaar augustus kwam hij in Luxemburg zelfs zo ernstig ten val, dat hij daar een week lang in een zieken huis moest verblijven met drie gebroken ledematen (sleutelbeen, pols en teen). Voor twee maanden was hij door dit in cident uitgeschakeld en toen was het sei zoen voorbij. Jan Groot heeft nu al zijn plannen afge stemd op zijn carrière als professional. Hij zal aan alle criteriums in eigen land deelnemen en wil ook in België aan de slag gaan. Zijn clubgenoot Peter Post Groot is lid van „Olympia" heeft hem verteld dat die Rik van Looy zo ontzet tend hard kan fietsen en dat wil de Be verwijker ook wel eens zien. Advertentie PILASTRO schrijfbureaux De Luifel Marktplein 7 Onderwijzer met ontslag De heer L. Schilder, onderwijzer aan de Willem de Zwijgerschool voor u.l.o. te IJmuiden heeft B. en W. van Velsen ver zocht om zijn ontslag uit deze functie te doen ingaan op 1 september van dit jaar. B. en W. stellen thans aan de raad voor dit ontslag eervol te verlenen met ingang van 1 september 1958. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlchtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: damespantalon, blauwe autoped op luchtbanden, wit kin derschoentje, grasparkiet, herenhoed met de letters P.A., 3 lipssleutels aan veilig heidsspeld, polshorloge, kinderrijwiel, jon genstrui, roomklopper, pakje sigaretten, groene parkiet, damespolshorloge, hand doek en zwembroek, valhelm, bagagedrager met geruit f ietstasje, bruine portemonnee, wit kinderschoentje en zwarte dameshand schoen, doublé armband, gevlamde vulpen, broche goudkleurig met stenen, vulpen rood-zwart gestreept, blauw zwembroekje met handdoek, kindertuigje, boodschap pentas inh. portemonnee en pakje sigaret ten, rode autoped op luchtbanden, blauwe overall, blauw gebloemde bolero, blauwe handdoek, engelse sleutel. 23 t/m 28 JUNI Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden (O.), geopend: maan dag van 14.30-tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur Wijkerstraatweg 77 Velsen-Noord, dins dag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur, woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd), donderdag van 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur, vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur, zater dag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 25 JUNI: Fanfarekorps „Wilhelmina", internatio naal concours, concert door de Verkade's Harmonie, 20 uur Burg. Rijkenspark, Santpoort. 26 JUNI: Chr. Jeugdkoor „De Zangvogels", 20 uur concert in de Geref. Kerk te Velsen- Noord, m.m.v. Jeugdkorps van de IJmui den Harmonie. „Stichting De Velser Gemeenschap", Sec tie Muziek, Openluchtconcert op de Schapenweide aan de P. Potterstraat door de Velser Accordeonvereniging. 28 JUNI: Fanfarakorps „Wilhelmina", 20 uur ope ningsconcert internationaal concours, 20 uur Burg. Rijkenspark Santpoort. Advertentie PILASTRO wandrekken De Luifel Marktplein 7 ADO richt welpenafdeling op De Heemskerkse voetbalvereniging ADO is thans in staat om een reeds lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan door de oprichting van een welpen afdeling. Hiervoor kunnen zich jongens van acht tot twaalf jaar opgeven. Het is de bedoeling om eerst onderlinge wedstrijden te gaan spelen en daarna uit te komen tegen naburige clubs. Bijna 400,- voor Rode Kruis De in Heemskerk gehouden collecte voor het Nederlandse Roode Kruis heeft een bedrag opgeleverd van f391,86. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „Het zwarte schild". Advertentie MAAK UW WONING RUIMER MET Aantrekkelijke prijzen ZIE ONZE ETALAGE MARKTPLEIN Jaarvergadering „Ons Belang" Voor de tuinderij is 1957 een bijzonder ongunstig jaar geweest.. Dit kwam tot uiting in een toespraak van de voorzitter van de coöp. tuinbouwvereniging „Ons Belang", de heer J. Groentjes, tijdens de gisteravond gehouden jaarvergadering. „Waren vroeger jaren de aardbeien de grootste bronnen van de veiling thans zijn dit de peenveilingen", merkte hij op (on danks het feit dat in 1957 7000 sloffen aardbeien meer werden geveild en de meeropbrengst hiervan f 15.000 bedroeg. Red. IJC.). Toch mag men zich gelukkig prijzen deze te bezitten, want ook de groententeelt ziet er thans in Noord-Ken- nemerland en speciaal voor wat Castricum betreft niet erg rooskleurig uit. Was het begin van 1957 zeer droog, de bonentijd werd evenals de peen en schorseneren door te veel regenwater bijna een fiasco wat de opbrengst betreft. De peenveiling echter, kon toch veel van de geleden scha de goedmaken. Tot slot werd meegedeeld dat op ver zoek van de kopers de peenveilingen in het komende seizoen op maandag en don derdag gehouden worden. De speicale aardbeienveilingen die men over enkele weken zal beginnen worden gehouden van maandag tot en met vrijdag om 12 uur en zaterdag om 10 uur. Voorts werd besloten om na het aard beienseizoen de groentenveilingen van maandag, woensdag en vrijdag om half tien te laten beginnen inplaats van om elf uur. Op voorstel van de voorzitter werd op deze bijeenkomst wijlen de heer G. Lou ter Sr. herdacht die destijds zoveel voor de veiling heeft betekend. De belangstelling voor ballet in Castri cum is, nadat nauwelijks vier jaar ge leden enkele scholen werden opgericht, nu al bijzonder groot. Het optreden van de jeugdafdeling van de balletschool St. Jeanne d' Arc_ gister middag in zaal Roozendaal te Castricum gaf hiervan nog eens een overtuigend bewijs. Vele ouders en andere genodigden waren aanwezig bij deze jeugduitvoering, die ten doel had de ouders te tonen wat hun kroost in het afgelopen oefenseizoen heeft geleerd. Dit bleek niet mis te zijn want onder dirictie van mejufrouw Tineke Brünot met pianobegeleiding van Mary Montanus en mevr. Hagenaars kregen de oefeningen een gracieuse uitvoering zowel in stijl als houding. Advertentie PILASTRO boekenplanken De Luifel Marktplein 7 Advertentie 3 A e/y/c tyt&uaa£oftUeJc BlOCMSW.hkmmSPL 'Jmi/icten Schrijven van B. en W. van Finsterwolde aan Velsen B. en W. van Velsen hebben een schrij ven ontvangen van B. en W. van Finster wolde, waarbij mededeling wordt gedaan van het besluit van de raad van deze ge meente om alle gemeenteraden op te wek ken adhaesie te betuigen aan de suggestie van de zeven geleerden in hun schrijven aan de minister van defensie met betrek king tot diverse te nemen maatregelen ter opheffing van de grote gevaren, die kernexplosie voor menselijk en dierlijk leven met zich brengen. B. en W. van Vel sen stellen de raad voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Advertentie en cov^ ^SCIAALZA^ Alle soorten BREESTRAAT 17 BEVERWIIK A. v. d. Bos sprintkampioen De Beverwij kse rennersclub „Kennemer- land" heeft donderdagavond op het sport park „Adrichem" de wedstrijden gehou den voor het sprintkampioenschap. Na een spannende strijd werd A. v. d. Bos kampioen, tweede werd C. Lute; 3. Zonneveld! 4. A. Lute. In de C-klasse was de uitslag: 1. Vlees man; 2. De Ruyter. Adspiranten: 1. B. Weeda; 2. J. Baars; 3. L. Zonneveld. Zomerwedstrijden van „Sans Atout" De Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" heeft de zomerwedstrijden voortgezet met de volgende partijen: LuttikD. Hooge- boom en BosVan Groningen jr. winnen van B. HoogeboomVan Groningen sr. en Breeuwer jr. en sr. met 6415; Tabak Krab en Van Zon Oosterhout verliezen van G. ZoontjesTand en mevrouw Ta bakBiben met 2435; C. Hoogeboom Hoen en HamersVan Zutphen winnen van De la LeyneGeldermans en dames BeltermanTabak met 5321. Zoals gebruikelijk organiseert de Bever wijkse Speeltuincentrale ook dit jaar voor de jongens een voetbaltoernooi, dat in een A- en B-pool is verdeeld. Het is een lust om deze jongens van nauwelijks tien jaar achter de bal te zien draven en de op merkingen te horen die zij ten beste geven. Het meest „echte" vinden zij echter, dat de wedstrijden door erkende bondsscheids- rechters geleid worden en hun veront waardiging kent soms geen grenzen als de arbiter in hun ogen een foutieve beslissing neemt. Veel ouders komen naar deze wedstrij den van hun kinderen kijken waarbij vooral de vaders intens meeleven met de verrichtingen van hun zoons. Maandag avond 16 juni zijn de wedstrijden begon nen en gisteren vielen de eerste beslis singen. Munnikenweide B verloor van Kindervreugd B met 0—2 en Kinder vreugd A speelde gelijk tegen Kinder genot A (22). Na het nemen van straf schoppen won Kindergenot A. In de andere afdeling wist Het Noorden BKinderge not B met 10 een nederlaag toe te bren gen, terwijl Munnikenweide ARandwijck A met een 31 nederlaag naar de kleed kamers terugstuurde. Gisteren won Rand wijck B van Kindervreugd C met 10 en Kindervreugd A versloeg Randwijck A met niet minder dan 62. Maandag 23 juni worden de wedstrijden voortgezet waarbij Kindervreugd C het zal moeten opnemen tegen Kindervreugd B en Rand wijck B Het Noorden B ontmoet. De finale wordt gespeeld op 25 juni om 19 uur, waarbij wethouder Alberda zich bereid verklaard heeft de aftrap te verrichten. Op 28 juni vindt de prijsuitreiking plaats in gebouw „Grapie" te Beverwijk. Advertenti- V" •v?.''.0>y:K: modern kleden stoffen potterie sieraden tV'. r- I WONINGINRICHTING BEV E RWIJK Breestr.74-84 250 modelkamers Geopend: 8-l230en 14-18u Dinsdag 8-13 u IJMUIDEN Dokters: Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de arten: C. H. de Jonge, Hofstedestraat 48, tel. 5652 en A. J. van Leusen, Van Tuyll- weg 34, tel. 4328. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: A. Ver burg, t.h.v. W. J. Rooyaards, dr. Schuit straat 12, tel. 3636, b.g.g. 3905. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 2513-212. Bovendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts M. Trooster, N. Daniëlslaan 14, tel. K 2560- 8410 te raadplegen. Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, tel. K 2500-16760 en Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145, tel. K 2560-8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504 voor IJmuiden» Oost en IJmuiden; zuster Gomes, Leeuweriklaan 39 voor IJmuiden-Oost, Velsen en Velsen-Noord en zuster Lam- merts, Curagaostraat 18 voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden-Oost. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur dr. H. J. van Nie- velt, Burgem. Lommenstraat 10, tel. 2354. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zuster M. Meihuizen, Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk is da gelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. Burgem. Lom menstraat 6, tel. 2500. Advertentie fXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX? KENNEMERLAAN 19 - TEL. 6317 DCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXJÖ VELSEN VRIJDAG 20 JUNI Thalia, 20 uur: De grote bluf. Rex: geen opgaaf. R.-K. Leeszaal en bibliotheek IJmuiden, 14.3017.30 en 1921 uur; jeugdbiblio theek 1617.30 uur. Openbare Leeszaal: 1012.30, 14.3017.30 en 1921 uur. Velsen-Noord 1417 en 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum: 9.3012 en 1416.30 uur. Royal: 14.30 veiling t.o.v. notaris W. Boerlage. Patronaatsgebouw, aquariumvereniging, 20 uur. Binnenplaats W. F. Visserhuis, 20 uur: openluchtconcert „IJmuidens Roem". Velsen-Noord: v. Diepenstraat, Volks muziekschool Velsen, openbare les. Restaurant Walser jj-Oost, 20.30 uur: Di- plima-uitreiking. ZATERDAG 21 JUNI Thalia, 19 en 21.15 uur: als vrijdag. Rex: geen opgaaf. Royal: 20 uur, Slotavond Mater Ama- bilisschool. BEVERWIJK VRIJDAG 20 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Frankenstein". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De droom van een bakvis". W.B. Theater, 20 uur: „Met donderend geweld". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Het Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Volksonderwijs. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, volwassenen: uitlening geopend van 15 17 en 1920 uur; jeugduitlening van 19 20 uur; lees- en studiezaal geopend van 1617.30 en 1922 uur; jeugdleeszaal van 1617.30 uur. R.-K. Leeszaal, Arendsweg, uitleen bibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal Openbare leeszaal, Zwaanstraat 4, geopend van 1012.30, 1418 en 1922 uur. R.-K. leeszaal, filiaal St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.3019 uur. ZATERDAG 21 JUNI Bioscopen: als vrijdag. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, uitlening geopend van 1517 uur; lees- en studiezaal geopend van 1617.30 uur. R.-K. Leeszaal. Arendsweg, uitleenbiblio theek geopend van 1013 en 1417.30 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur; lees- en studie zaal geopend van 1417.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal Openbare Leeszaal, Zwaanstraat 70, geopend van 10—12.30, 14—17.30 en 19—22 uur. Filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17.3019 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9