FILATELIE ill: Bemanning van de „Noord Holland" terug van reis, die een jaar duurde Velsense jongeren enthousiast terug van een bezoek aan Engeland Boer Haagen kan van alles gebruiken om van alles te maken lil If MPiiiP ONiiiBitoisiiiSMir ZATERDAG 21 JUNI 1958 8 Nu eindelijk naar de kapper Staking van exploitanten op de Expo ging niet door Attractiepark is voor sommigen een strop Geslaagde leerlingen van de visserijsehool Kort nieuws 'CHAMPION0F iï BEWTf S EEN LANGE REIS, die op acht dagen na een jaar heeft geduurd, is gistermiddag voor de bemanning van de IJmuidense sleepboot „Noord Holland" van n.v. Bureau Wijsmuller tot een einde gekomen. Verwelkomd door vijf haven- en kustsleepboten van Wijsmuller, waarvan de „Simson" alle familieleden van de Noord Holland-beman ning aan boord had, daagde de „Cycloop" tegen half drie op uit een mistbank ten zuidwesten van IJmuiden. De bemanning maakte de thuisreis op dit schip, nadat zij met de opvarenden van de „Cycloop" te Las Palmas van schip hadden verwisseld, omdat de „Noord Holland" voor werk in de Amerikaanse wateren nodig was. De verwelkoming bij IJmuiden was enthousiast: de lucht- en stoomfluiten van alle slepers gaven drie lange en een korte stoot en telkens liet kapitein Oene Edelenbosch de „Cycloop" antwoorden. Van de „Simson" af ging een gejuich op van de vele familieleden toen langszij de „Cycloop" werd opgestoomd naar de IJmuidense pieren. De bemanning van de „Noord Holland" heeft op deze reis van een jaar vele zeeën bevaren. Drie maal werd een sleepreis over de Atlantische Oceaan gemaakt; drie reizen leidden door de Golf van Mexico en voorts zagen de opvarenden de kusten van de Middellandse Zee, de Rode Zee, de Stille Oceaan en de Perzische Golf. Een van de grootste en interessantste sleepreizen, die ooit door Nederlandse zeesleepboten zijn gemaakt, werd door de „Noord Holland" in dit jaar voltooid. Een drijvende olieboortoren werd over een af stand van bijna 10.000 mijl in 117 dagen van New Orleans naar Ras Tanura in de Perzische Golf gesleept. Zonder enige be schadiging werd het eiland bij de olie maatschappij afgeleverd. Snijkopzuiger De „Noord Holland" vertrok op 28 ju ni van vorig jaar uit Nederland met op sleeptouw de snijkopzuiger „Akanswa- rie". Op 23 juli kwam de sleep reeds na een zeer voorspoedige reis in Paramaribo aan. Via Aruba werd koers gezet naar New Orleans om vandaar in twee reizen vier bakken naar Maracaïbo te verslepen. Van Maracaïbo zette de sleper met de los se boot zonder sleep koers naar Southampton om met een baggermolen en een bak voor de tweede maal tijdens de ze reis de Atlantische Oceaan te kruisen. De sleep vertrok op 28 september uit Southampton en kwam op 27 oktober te Montreal aan. Vandaar werd weer ver trokken op 29 oktober voor het doorslepen van de molen en de bak naar Hamilton, waar de aankomst werd gemeld op 10 no vember. Ruim 22.000 mijl Nadat onderhoudswerkzaamheden aan het schip waren verricht te New York werd nog een reisje met bakken gemaakt van New Orleans naar Maracaïbo om vervolgens terug te koersen naar New Or leans. Op 15 januari vertrok de „Noord Hol land" met het 800 ton metende drijvende oliebooreiland uit New Orleans. Op 10 maart werd te Gibraltar binnen gelopen om te bunkeren en op 1 april werd de aankomst te Port Said gemeld. Het laat ste traject van de sleep werd besloten op 10 mei in Ras Tanura. Een zware sleep was beëindigd. Er was door de „Noord (Van onze correspondent in Brussel) De opwinding over een voorgenomen staking en de moeilijkheden in het attrac tiepark op de Expo worden sterk overdre ven, aldus een woordvoerder van de we reldtentoonstelling. Dg staking van enkele ontevreden standhouders van het attractie park is vandaag niet door gegaan. Enkele grote exploitanten, die hun zaak op so lide financiële en commerciële basis heb ben opgezet, zoals het café „Ober-Bayern", zouden in ieder geval niet aan de staking hebben deelgenomen. Enkele kleine stand houders van het attractiepark zijn onte vreden, omdat het bezoek tot nu toe i-> tegengevallen. Dat was in 1935 ook het geval, aldus de woordvoerder van de Expo. Tot 20 juli werden in 1935 weinig zaken gedaan, daarna wijzigde de toestand zich volkomen en werd de Expo in goede om standigheden voor alle standhouders van het attractiepark beëindigd. Sommigen hebben echter gedacht, dat zij miljonair zouden worden, na al hun instal laties te hebben afgeschreven. Zij moeten echter hard werken om aan de kost te komen, aldus deze woordvoerder. Het commissariaat-generaal heeft van ochtend een delegatie van de ontevrede nen ontvangen. Er zijn besprekingen be gonnen over de minimumstroomleveringen de tarieven van de elektriciteit en de stand gelden. Een woordvoerder van de organi serende maatschappij van het attractie park, de maatschappij Sobera, verklaarde eveneens dat de meeste grote standhouders in het attractiepark zich afzijdig houden van de kleine groep ontevredenen. Enkele standhouders zijn niet te spre ken over de, naar hun mening, hoge som men welke zij, onder meer voor het ge bruik van elektriciteit moeten betalen. Een van de ernstigste grieven is de aanslag van 12.000 francs voor de verlichting, die voor ieder gelijk is, ongeacht de grootte van het stukje Expo dat hij heeft gepacht. Sommige exploitanten willen de aparte toegangsprijs voor het vermakelijkheden- park afschaffen, teneinde meer Brusselaars te trekken. Holland" een reis voltooid, die een ge duchte prestatie mag worden genoemd. Het sleepkarwei heeft meer dan gewone belangstelling ondervonden, omdat voor het eerst een driehoekig booreiland werd versleept. Het bleek tijdens de sleepreis, dat dit type eiland het beste kan worden versleept met het breedste vlak naar vo ren. Op de elfde mei vertrok de „Noord Holland" met de losse boot uit Ras Tanu ra voor de terugreis naar IJmuiden. Tij dens deze lange reis heeft de bemanning van de sleepboot in een jaar ruim 22.000 mijl slepende afgelegd. Zware haardossen Hevig geschrokken zijn de meeste fa milieleden bij het welkom in IJmuiden, toen men aan boord van de „Cycloop" da mes meende te ontwaren. Hiervan was men volkomen onkundig, zo werd aan boord van de „Simso'n" gesteld. Toen de „Cycloop" echter dichterbij was geko men, bleken er onder de zware haardos sen mannelijke opvarenden van de „Noord Holland" schuil te gaan. Gedurende bij na tien maanden hadden deze mannen het haar laten groeien. Bij velen van hen viel het tot ver over de schouders. De IJmui dense kappers hebben zich vandaag schrap moeten zetten. De volgende leerlingen van de Gemeen telijke Visserijsehool te IJmuiden zijn in de afgelopen weken geslaagd voor het Rijksdipldma Radiotelefonist: R. J. de Jong; J. A. Spithoven; J. v. d. Veen. Bewijs van bekendheid met de „Bepa lingen ter Voorkoming van Aanvaringen op Zee": J. Viskil. Motordrijver Zeevisvaart: E. Capaan; P. Mourik; F. J. A. Bolle; J. M. Hek; L. M. Overbeek; J. van Duyvenbode; D. van der Plas C. Vreeswijk; C. Ockers; A. Kop- mels. Motordrijver Kleine Handelsvaart: P. Buis; L. M. Overbeek; G. Zwart; F. Bolle; P. Mourik; J. M. Hek; W. F. J. Groot; H. J. Spit; N. Ehlhardt; C. Vreeswijk; A. Kopmels. Machinist-stoker Zeevisvaart: H. J. P. de Jong. Voor het schooldiploma slaagden: Schiemannen (splitsen en knopen): A. Los; A. Tuinstra; M. M. v. d. Kolk; W. Verdikt; B. girovano; E. P. Schol ten. i Getuigschrift „Viskunde en Visbewer- king diploma A": J. Kalkman; A. Kalk man en A. J. Heijnen. Getuigschrift „Viskunde en Visberei- ding diploma B": mej. K. F. A. de Graaff en de heren: P. J. van Leeuwen en P. J. A. Kramer. Diploma „Visbewerking": F. IJzendoorn; J. H. van Tongeren; P. G. Heilig; J. Wen- neps; A. Maasland; J. F. Kras; J. Spaan derman en W. van Toor. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XDOOOOOOOOOOOCOCOCXXXXXXXXOOCOOüOOOOOOOOCXjOOCXXXOOCOOOOÓC Het vertrek van de Noordhollandmet het drijvende oliebooreiland uit New Orleans. Een 10.000 mijl lange reis was begonnen. „EEN REUZE WEEK IS HET GEWEEST". Dat was gisteravond om half acht de eerste reactie van een der jongens uit de groep Velsenaren, die op het pleintje aan de Abelenstraat in IJmuiden-Oost terugkeerde van een verblijf in het Engelse stadje Guildford in het raam van de jeugdwisseling. Gedurende een week is de groep van zesentwintig Velsenaren, waarbij drie man leiding, op allerhartelijkste wijze in Guildford onthaald op uitstapjes, ontvangsten en boottochtjes op de rivier de Theems. „De organisatie en het programma waren subliem", vertelde een van de leiders van de groep, de heer G. J. Kwakkel, ons gisteravond. Tientallen vriendschapsbanden werden aangeknoopt en allen zijn waarlijk even enthousiast van dit bezoek teruggekeerd. De reis werd begonnen op vrijdagmor gen 13 juni, toen van Velsen uit de tocht per bus werd gemaakt naar de Harwich- boot in Hoek van Holland. De overtocht was mooi bij zonnig weer en een gladde zee, zodat de gehele groep gedurende ruim zes uur in ligstoelen aan dek heeft gele gen. Er waren enige jongelui met een guitaar en een vrolijker en gezelliger overtocht was moeilijk denkbaar geweest. Aan het Liverpool Street Station stond Wat je nodig hebt om een windmolen van formidabele afmetingen te maken? De heer C. Haagen Bzn., die een boerderij drijft aan de Hofgeesterweg in Santpoort, kan het u precies vertellen. Hij maakt deze instrumenten namelijk zelf. En hoe. Een oude autoband, een brok van een kookpot, een afgekeurde rioleringsbuis, een wieldop van een auto, twee oude lampekappen, een kroontje van een tuinhek, een vlaggestok, een tafelpoot, een fietstas en een luchtkoker van zijn tijdens de oorlog opgeblazen boerderij dienden onder meer als onder delen. Nog cement erbij, wat verf van verschillende kleuren en een flinke dosis werklust gepaard gaande met zin voor originaliteit: de windmolen was er. Op deze wijze heeft boer Haagen vier windmolens gewrocht. Maar hij doet nog meer om zijn hofstede zelf op alleraardig ste wijze op te fleuren. Zo heeft hij ook een levensgrote politieagent gemaakt, die staande in zijn tuin de automobilisten, die in hun vehikels over de grote verkeersweg langs zijn bedrijf razen, er op te wijzen dat zij in Velsen zijn aangeland. Dan wijzen wij op een grappige wind vaan op het dak. „Die is aardig vindt u niet. Hij doet het gesmeerd. Maar nu moet je 's luisteren hoe ik op het idee ben ge komen". Hij vertelt. Een tijd geleden be keek hij toevallig eens de afbeelding op een zak voer van de Coöperatie: een boer zwoegend achter een ploeg. Dit plaatje gaf boer Haagen de nodige inspiratie om een windvaan te gaan ontwerpen, 's Nachts toen hij niet naar bed kon gaan omdat een van zijn koeien een kalf moest krijgen, doodde hij de tijd om het ontwerp te ma ken. In zijn eigen werkplaats, die hij overigens ook zelf heeft gebouwd, heeft hij het geval gemaakt op een eveneens zelf vervaardigd aambeeld. We lopen over zijn bedrijf. Overal op deuren en muren zijn letters aangebracht. „Die maakte ik van de dakgoot van m'n oude boerderij en ook nog van versleten maaimachinemessen. Dat is zo mooi, die oude messen. Als je de scherpe punten er afhaalt, dan hou je prachtige strips over. Gaatjes zitten er al in. Je kan de letters er zo opzetten". De heer Jean Garnault, secretaris generaal van de Tour de France, is naar Nederland gekomen in verband met de kwestie over het leiderschap van de Nederlands-Luxemburgse ploeg. Er volgde een bespreking met de sportcommissie van de KNWU en de Luxemburger Goldschmidt werd als ploegleider gekozen. Op de foto v.l.n.r. rond de tafel de heren Van Dijk (voorzitter), Van Eek secretaris sportcommissie, Bouwens (administra teur KNWU), De Voogd (voorzitter sportcommissie), Perrin (tolk van de Franse ambassade), Jean Garnault secretaris-generaal Tour de France), Stal, Martin en Koot (allen leden sportcommissie). We vinden het erg mooi. „Ik kan eigen lijk alle ouwe rommel gebruiken", onthult de boer en troont ons vervolgens mee naar de tuin waar hij ons trots een tafel laat zien, waar een parasol op gemonteerd kan worden. „Ook zelf gemaakt", verzekert hij ons en dat ook, en dat. Bloembakken, een vogelhuisje, een tuinstoel. Als onderdelen hiervoor dienden onder andere: een ge deelte van een biervat, zelfs de pot van een w.c., de loop van een kanon, het stoel tje van een oude Duitse vuurmond. Eendenvijver De heer Haagen heeft een mooie een denvijver- kunnen bouwen door een ge broken damwand voor de Velsertunnel op te kalefateren. De meeste schuren, die wij op zijn erf aantroffen, bouwde hij even eens zelf, zij het in samenwerking met zijn zoon. De Duitsers leverden zonder dat zij het zelf wisten materiaal voor zijn hobby. Na de oorlog trok de heer Haagen de dui nen in om te kijken of er nog iets van zijn gading was. En dat was heel wat, want de heer Haagen kan zo goed als alles ge bruiken. Bij elkaar genomen heeft hij be slist wel een hele bunker gesloopt en de onderdelen voor meer vredelievende doel einden aangewend. Een heipaal, die voor de bouw van het viaduct vlak voor zijn deur gebruikt -had moeten worden, is ook in zijn tuin terecht gekomen en vormt de afscheiding tussen de grasmat en 'n grint pad. „Hoe heeft u dat nu wel voor elkaar gekregen", vragen wij boer Haagen vol ontzag. Hij glimlacht eens. „Ach die jon gens die dat viaduct bouwden lieten de paal van een stapel afvallen. De paal trok hierdoor krom en kon niet meer worden gebruikt. Maar ik kon hem natuurlijk wel gebruiken. Met een kraanwagen hebben ze hem thuis afgeleverd. Voor niets, want ik hielp de jongens van de ballastmaat- schappij ook wel eens aan gereedschappen en zo Alles zelf gebouwd Het lijkt wel Of boer Haagen alles zelf heeft gebouwd. En als wij het zo eens met onze lekenogen bekijken dan ziet het er allemaal bijzonder degelijk en goed onder houden uit. Een modelboerderij van het beste soort. „U zult wel veel bekijks heb ben met al die grappige dingen in en om uw huis", wagen wij te veronderstellen. „Nou en of", beaamt de heer Haagen. „Ik word soms bijna "gek van al die mensen die foto's maken van m'n tuin." „Och wat ziet dat er leuk uit", zeggen ze dan altijd. Voornamelijk bedrijft de heer Haagen zijn liefhebberij gedurende de wintermaan den. „Dan heb ik de meeste tijd", merkt hij op. „Hoe lang hij het al doet?" „Al een hele tijd. Voor de oorlog knutselde ik al op die manier", antwoordt hij. Als we zijn boerderij verlaten, roept hij ons nog na: „Als u ook eens iets hebt wat u niet gebruiken kunt.v Ik heb er altijd wel wat aan. Ik voel me er als een vorst bij". al een autobus gereed voor het vervoer naar Guildford. De groep werd welkom geheten door mr. Leonard Griffiths, de collega op het gebied van jeugdzaken van de heer Kwakkel in Guildford. Tegen half twaalf die vrijdagavond werd Guildford bereikt en ging elke Velsense jongere zijns weegs in gezelschap van de pleegouders. Bij een ieder thuis werd een gedekte ta fel aangetroffen en bij het nuttigen van een maaltijd raakte men al spoedig thuis. Na een vrije zaterdagmorgen werd 's middags een wandeling door de omge ving van Guildford gemaakt en werd een oude kerk bezocht. Zondagmorgen woon de het grootste deel van de groep de kerk diensten in de verschillende kerken bij en in de zondagmiddag werd onder leiding van een gemeenteambtenaar, die de V.V.V.-zaken in Guildford behartigt, een tocht gemaakt langs de voornaamste be zienswaardigheden in de plaats. De maandag werd geheel besteed aan de wereldstad Londen. Om acht uur 's mor gens gingen allen op stap en in de avond om elf uur keerde men in Guildford moe, maar vol nieuwe indrukken terug. The Tower, de omgeving van The Houses of Parliament en het Buckingham Palace waren bezocht en in de middag zwierf men aan boord van een schip over de Theems, omdat het te warm was voor een bezoek aan het bekende beeldentheater van Ma dame Tussaud. In de avonduren werd een bezoek gebracht aan het Londen Pala- dium Theatre, waar een voortreffelijk showprogramma op de planken werd ge bracht. Op uitnoding van de voorzitter van de jeugdcommissie in Guildford werd de dins dagmorgen weer op het water doorge bracht. Men maakte een tocht op de ri vier de Wey en toen twee leden van het gezelschap de boot misten kon men hen la ter zelfs al roeiend in een wherry op de zelfde rivier aantreffen. De boottocht leid de die middag naar Boxhill door een om geving, die veel lijkt op die van Zuid-Lim burg. Ontvangst De officiële ontvangst op het stadhuis van Guildford vond op die dinsdagavond plaats. De Mayor, mr. C. E. Nicklin heeft gesproken en die toespraak is beantwoord door de heer G. J. Kwakkel. Een van de Velsense meisjes heeft vervolgens aan de echtgenote van mr. Nicklin een boeket Nederlandse rozen aangeboden. Terwijl de jongeren daarna de kostbare eigendommen van Guildford bezichtigden zijn de leiders van de groep, mevrouw Al-Hattink en de heren C. Jansen en G. Kwakkel ontvangen in de kamer van de burgemeester. Tot slot volgde een dans avond, waarop ook vrij veel jongeren uit Guildford present waren. De „wasborden band", die op deze avond ondermeer op trad, oogstte een lawine van applaus. Op de woensdagmiddag werd door de groep naar Arundel castle in Sussex ge reisd en donderdag werd het programma vervolgd met een bezoek aan Windsor-Cast- le. De aflossing van de wacht werd mee gemaakt en het muziekkorps, dat hier bij te pas kwam, deed ieder weer even aan IJmuiden denken: de uniformen van deze band en die van de „IJmuider Harmonie komen sterk met elkaar overeen. Na een diner werd per boot naar Runnymede Warmemorial gevaren. In de wanden van dit gedenkteken zijn ruim 20.000 namen ge graveerd van vliegeniers, die in de oor logsjaren niet op hun basis terugkeerden. En weer terug De vrijdag de dag van de terugkeer naar Nederlandse bodem was de enige dag, die slecht weer opleverde. Vroeg in de ochtend was men al weer bijeen in Guild ford om per autobus naar Londen te wor den gebracht en de boottrein naar Harwich te nemen. Tijdens die terugreis zijn de herinneringen aan het verblijf in Enge land menig keer opgehaald en menig keer is daarbij de naam ter sprake gekomen van een in Guildford woonachtige Neder lander, de heer L. Schuileman, die de Velsense groep op vrijwel alle dagen heeft begeleid op de tochten en daarbij onder meer als tolk optrad. Evenals mr. Grif fiths hebben de Engelse pleegouders al hun best gedaan om het de jongeren naar hun zin te maken. Er werden door vele pleeg ouders nog extra tochtjes ingelast en dat de heer Kwakkel op een avond *en huize van de heer Griffiths bij het kijken naar de televisie verrast opkeek toen hij bij een uitzending uit een kerk in Londen, twee leden uit ae Velsense groep ontdekte, kan men zich indenken. Het tweetal was door de gastheren op die avond uitgenodigd een bijeenkomst in Londen bij te wonen, die werd uitgezonden door de televisie. Tegenbezoek In Velsen gaat men zich thans opmaken voor het tegenbezoek van de Engelse groep, dat over vijf weken begint. Op die dag zal ook een Velsense groep terugkeren uit Bergisch-Gladbach in Duitsland en zal tevens een Duitse groep naar Velsen ko men. Museum Limburgse Jagers. In de Fre- derik Hendrik Kazerne te Venlo-Blerick is met enige plechtigheid de notariële acte gepasseerd voor de „Stichting Museum Limburgse Jagers", die zich ten doel heeft gesteld om zaken, welke betrekking op de geschiedenis van dit regiment hebben, te verzamelen en in een museum onder te brengen. Zeelieden gewond. Twee Nederlandse zeelieden zijn vrijdag gewond geraakt toen zij in een openstaand luikgat aan boord van de „Amstelkroon" vielen, welk schip op de Mississippi in New Orleans is ge meerd. De namen van de twee mannen werden door het ziekenhuis van de Ameri kaanse gezondheidsdienst opgegeven als W. J. Bremer, 19, Amsterdam en C. F. W. Budebaum, 17, Rotterdam. Hun toestand is „ernstig" genoemd. (UPI) Veroordeeld. De rechtbank te 's Her togenbosch heeft een wegwerker der Ne derlandse Spoorwegen uit Boxtel ver oordeeld tot twee maanden voorwaarde lijke hechtenis en f 150 boete.Door zijn na latigheid was in Best een trein op een groep spoorwegarbeiders ingereden. Een wegwerker kwam om het leven, een an dere werd ernstig gewond. VERENIGDE STATEN. Ter ere van Simon Bolivar, de bevrijder van Zuid- Amerika van de Spaane heerschappij, zullen op 24 juli a.s. twee postzegels worden uitgegeven in de waarden 3 cent (okerkleurig) en 8 cent (rood, blauw en goudoker). Beide zegels ver tonen het portret van de bevrijder, dat ontleend werd aan een schilderij van Acevedo Bernal, een kunstenaar uit /N f i Jhïj. aps. •V* v- Ecuador. Het is de tweede uitgifte in de serie „Kampioenen van de vrijheid", waarmee personen worden geëerd voor hun strijd tegen de onderdrukking en slavernij. De eerste zegel verscheen op 31 augustus 1957 ter ere van Ramon Magsaysay, in leven president van de Philippijnen. ITALIé. Ook de Italiaanse PTT heeft een postzegel naar aanleiding van de Wereldtentoonstelling in Brussel in om loop gebracht. Het is een zegel van 60 lire (blauw en geel) met als voorstel ling een consulaire weg uit het oude Rome en het embleem van de Expo. VERENIGDE ARABISCHE REPU BLIEK (EGYPTE). Ter herinnering aan het feit, dat vijf jaar geleden de Egyp tische republiek werd geproclameerd is een postzegel van 10 mills (violet) uit gekomen. Op de zegel zijn een gebro ken ketting, een wereldbol en een vre desduif afgebeeld. Dit als symbool van de „strijd van de volken en enkelingen voor de vrijheid". LAOS. De derde verjaardag van het Laotische Rode Kruis is o.m. gevierd door de uitgifte van vier postzegels. De ..■X 7. - - - -5 zegels in de waarden 8 kips, 12 k., 15 k. en 20 k. dragen alle dezelfde voorstel ling, n.l. een moeder die haar kind voedt. ROEMENIë. Beroemde buitenlandse personen op cultureel gebied zijn afge beeld op een serie van zeven waarden, die de Roemeense posterijen hebben la ten verschijnen: de Zweedse natuur vorser C. Linnaeus (10 bani), de Franse filosoof A, Comte (20 b.), de Engelse schilder W. Blake (40 b.), de Russische componist M. Glinka (55 b.), de Ameri kaanse dichter H. Longfellow (1 leu), de Italiaanse blijspeldichter C. Goldoni (1.75 lei) en de Tsjechische pedagoog J. A. Komensky (2 lei). INTERNATIONALE VERZAME LAARSTENTOONSTELLING. De Ne derlandse Vereniging „De Verzame laar" organiseert op 1, 2 en 3 augustus a.s. een grote internationale verzame laarstentoonstelling onder de naam „Curiosa". De expositie zal worden ge houden in de Houtrusthallen te Den Haag. Tentoongesteld zullen o.a. worden suikerzakjes, bierviltjes, munten, schaakspelen, schelpen, exlibris, uni formen, handtekeningen en postzegels. De Nederlandse Vereniging van Aero- philatelisten is er vertegenwoordigd met een geheel door haar samengestelde luchtposttentoonstelling. De KLM zal een grote stand verzorgen en ook de SHELL zal iets bijzonders laten zien. VERENIGDE STATEN. 200 jaar ge leden - in 1758 - werd door William Buckland voor George Mason, Washing - i«y*<cu*stON b.\u. tons vriend en medestrijder, de Gun ston Hall gebouwd. Ter herinnering hieraan komt op 12 juni een postzegel van 3 cents (lichtgroen) uit, waarop Masons huis is afgebeeld. FRANKRIJK. In de serie „Land schappen en siadsgezichten" is een postzegel van 15 fr. (lichtblauw en blauwzwart) uitgegeven die de cathe- draal van Senlis uitbeeldt. De jaar lijkse serie „Beroemde Fransen" zal binnenkort worden uitgegeven. De vol gende personen zijn er op afgebeeld: Joachim du Bellay, dichter (12 4 fr.); Jean Bart, zeeheld (12 4 fr.); Denis Diderot, schrijver (15 5 fr.); Gustave Courbet, schilder (15 -f 5 fr.); Jean B. Carpeaux, beeldhouwer (20 8 fr.); Toulouse-Latrec, schilder-graficus (35 15 fr.). ISRAëL. Van 28 juli tot 1 augustus zal in Jeruzalem het eerste wereldcongres van de Joodse jeugd worden gehouden- Ter gelegenheid hiervan geven de Is raëlische posterijen binnenkort een postzegel van 200 pruta (steenrood en donkergroen) uit. De zegel is ontwor pen door G. Rothschild en Z. Lippmann uit Tel Aviv en vertoont een groep dan sende jeugd, die het cijfer 10 vormen. Dit als symbool van het 10-jarig be staan van de staat Israel.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8