Buitenmuseum van Zuiderzeemuseum lijkt te kunnen doorgaan Reserve politie reed puzzelend en „op stippen" naar einddoel Vanmorgen in de vishal en op zee IJ mond-agenda Amsterdamse Beurs Maar dan wellicht zonder „Zuiderzee-nederzetting" Scheepsjongen van de „Noordzee" moest spoed operatie ondergaan Avondvierdaagse sloot af met wind en water Hardloper bang voor „medailleschaarste" K.V.P,-Beverwijk gnnt haar voorzitter uitluiden Diploma-uitreiking ..Mater Amabilis" Kort nieuws Aspirantentoernooi van DEM liep voor Vitesse teleurstellend af Aanbesteding schutsluis in „Zandkreek" Na vrolijke rit opgewacht door politieagent Geen bommen maar tanks met chloorgas MAANDAG 23 JUNI 1958 Op de zaterdagmiddag in het Zuiderzee museum gehouden algemene ledenverga dering der vereniging „Vrienden van het Zuiderzeemuseum" heeft de voorzitter, de heer P. Sybrandy een zeer optimistisch geluid laten horen over de tot-stand-ko- ming van het buitenmuseum, waartoe alle medewerking is verkregen van Zuiderzee werken, zodat t.z.t. de werkhaven en het opgespoten terrein ten Oosten van Enkhui zen hiervoor bestemd kunnen worden. Het aanvankelijk door de heer S. J. Bou- ma ontworpen plan, dat gebaseerd was op bewoning door inwoners der diverse plaatsen rond het IJselmeer, moest ge deeltelijk worden gewijzigd, daar het in de toekomst twijfelachtig moet worden geacht hiervoor gezinnen aan te trekken. Het plan is daarom omgewerkt door de heer R. H. Fleddérus, waarbij als toe gangspunt is gedacht het bekende Staver- se Poortje, dat dan opnieuw een bestem ming zal krijgen. De plannen zijn inmiddels aan de staats secretaris van O. K. en W. ter hand ge steld en de voorzitter was dermate opti mistisch, dat hij hoopte in 1959 reeds te kunnen mededelen, dat met de bouw is be gonnen. Een „Hindeloper Dijkhuis" is reeds eigendom der vereniging en zou als eerste huis kunnen worden opgesteld. De Hindeloper tentoonstelling, die momen teel in het museum wordt gehouden, is daarom te zien als voorloper. Het volgend jaar zal een specifieke schokkertentoon stelling worden ingericht, waarvoor men nu reeds bezig is de originele Schokker dracht, zoals die in 1859, toen het eiland ontruimd moest worden, nog werd gedra gen, geheel te reconstrueren uit hetgeen nu in Kampen en Urk in enigszins gewij zigde vorm nog aanwezig is, alsmede aan de hand van afbeeldingen en beschrijvin gen in diverse boeken. De 16-jarige scheepsjongen van de Sche- veningse logger „Noordzee", Wilhelmus Vogels, is zaterdagmorgen vroeg in een ziekenhuis in Aberdeen geopereerd. Vogels werd vrijdag plotseling ziek in volle zee. De „Noordzee" voer onmiddel lijk met volle kracht naar de dichtsbij- zijnde haven, waar de jongen een spoed operatie zou kunnen ondergaan. De logger arriveerde een uur na middernacht en een dokter met ambulance wachtte het schip aan de haven op. Vogels werd onmiddellijk naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij een spoedope ratie aan de blindedarm onderging. Volgens het ziekenhuis is zijn toestand „bevredigend". De laatste dag van de avondvierdaagse was voor de deelnemers nu niet altijd even aangenaam. Diverse regenbuitjes en een vrij koude wind waren niet bepaald bevordelijk voor een vlotte mars over 20 km. voor de senioren. De jeugd heeft het in het algemeen, door het veel kortere parcours, beter getroffen. Om ongeveer vijf uur waren de Wolff en Dekenschool (met een groep van 57 jon gens en meisjes) binnengewandeld en de Zeewijkschool met 38 leerlingen en twee leerkrachten. De jongens en meisjes die voor het eerst meeliepen kregen de draag- medailles de overige de gebruikelijke num mertjes 2, 3 of 4, die op het lintje moet worden gespeld. De Wolff en Dekenschool kreeg een gemeenschappelijke medaille evenals de Zeewijkschool. Nadat de jongens en meisjes op ver snaperingen waren onthaald konden zij weer naar huis wandelen. Even daarna kwamen de senioren binnen, sommigen drijfnat, anderen, in grote regencapes ge- huid, doch allen opgewekt en zeer tevre den over de tocht. Aan de pont werden zij reeds verwelkomd door familieleden, die hen bloemen toereikten. De heer Jansen van de Kennemer Jagers uit IJmuiden liep zijn twaalfde avondvierdaagse. De Kenne mer Jagers echter liepen als groep voor de eerste maal mede, evenals de groep van de meisjesgidsen uit Beverwijk. Een an dere veteraan die lauweren in de avond vierdaagse heeft verdiend, is de heer K. Teeling uit Beverwijk, die het voor de ne gende maal deed. De heer R. Kuiper uit Beverwijk liep voor de zevende maal mee. Even voor de groep senioren binnen kwam deed zich nog een aardig inter mezzo voor. Eén der jongere deelnemers kwam op een holletje binnen en toen een bestuurslid hem vroeg waarom hij zo'n haast had, zei hij, dat hij in angst ver keerd had, dat er geen medailles meer waren. De heer G. Krom, bestuurslid van de Noord-Hollandse Wandelsport en zijn me debestuurders, de heren H. G. Scholte en H. C. Smit. waren buitengewoon enthou siast over het verloop van deze avond vierdaagse. Slechts één deelneemster had na de eerste avond verstek gegeven, zodat van de 180 deelnemers en deelneemsters er 179 de avondvierdaagse hebben uitge lopen. De Rode-Kruiscolonnes, die voor voetverzorging enz. ingezet waren hadden niets te doen gehad, hetgeen ook zij een unieke situatie vonden. Op vrijdag 27 juni a.s., houdt de afdeling Beverwijk der Katholieke Volkspartij een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw, Peperstraat 15. De voornaamste punten van deze vergadering zijn de verkiezing van een nieuwe voorzitter, daar de heer J. H. Schröer wegens overplaatsing naar Utrecht als voorzitter heeft bedankt. Het bestuur stelt voor de heer J. W. G. Reij- kers als praeses te benoemen. Daar de heer Reijkers de functie van secretaris waarneemt, zal dan ook bij diens benoe ming een nieuwe secretaris gekozen moe ten worden en hiervoor stelt het bestuur de heer P. Mulder candidaat. Tevens zal die avond officieel afscheid genomen wor den van de tegenwoordige voorzitter de heer J. H. Schöer. Met het snel vorderen der Zuiderzee werken verdwijnt veel, wat voor het bui tenmuseum van zo groot belang is, zodat het bestuur zich bewust is, dat met ener gie moet worden gewerkt om te behouden, wat nog mogelijk is. Vollenhove b.v. is haast onherkenbaar geworden sinds de N.O.-polder gereed is gekomen. Het leden tal der vereniging daalde iets en bedraagt thans 608. De aftredende bestuursleden, de heren D. Fleddérus (Enkhuizen), mr. O. V. L. Guermonprez (Bergen) en mr A. F. Kamp (Bergen) werden herkozen. „Het werk der Mater Amabilisschool be gint in deze streken hoe langer hoe meer te spreken en wij mogen dan ook, in tegen stelling tot enkele jaren geleden, de toe komst hoopvol tegemoet zien" zei de aal moezenier J. Th. Hoogervorst zaterdag avond. alvorens hij overging tot de uitrei king der diploma's aan de geslaagde leer lingen. Hij bond de geslaagden op het hart dat hun taak met het doorlopen der cur sussen niet ten einde was. „Uw kennis en idealen kunt u nu uitdragen in de maatschappij" verklaarde hij. Voorts richtte hij een woord van dank tot de docenten der Mater Amabilischool. De heer F. J. Strijbosch gewaagde na mens het bestuur -'an de prettige wijze waarop het afgelopen schooljaar is verlo pen waarbij zijn bewondering vooral uit ging naar de leidster, mej. Lam, die op bijzondere wijze de moeilijkheden het hoofd bood. Tussen het bestuur, de docenten en leid ster enerzijds en de leerlingen anderzijds werden kleine huldeblijken in de vorm van bloemen en cadeautjes, gewisseld. De leerlingen boden vervolgens aan alle aan wezigen een gevarieerd programma aan waarin de modeshow van eigen ontwer pen het hoogtepunt vormde. De dames toonden japonnen, bloezen, rok ken doch ook een nachtpon, een peignoir en een cocktailjurkje. Voorts werden en kele schrille tegenstellingen uit de mode van vroeger en nu getoond. Naast een zakjurk daadwerkelijk uit jutezakken vervaardigd kwam een bie- dermeyergewaad op de planken, en naast de ballonrobe deed men als tegenstelling een originele kazak gelden. De nieuwste baby-doll vond een tegenspeelster in een antieke nachtjapon. „Ballade van de Vreugde" een gedicht van Jef Spu.ysers werd voorgedragen door Coos Molenkamp en de „Shelley's" zongen enkele liedjes. Enige derdejaarsleerlingen voerden een schetsje ten tonele en de tweedejaars voerden een „Spel van Spreekwoorden" uit. Het programma bood voorts een voor dracht van twee eersteiaarsleerlingen getiteld „Veertig jaar later". Het trio Jan Schaap had het laatste muzikale woord deze avond. Het "orgde voor wat muziek waarop het gezelschap prettig kon dansen. De namen van de geslaagde leerlingen van de Mater Amabilisschool zijn: M. C. Braam (onder voorbehoud), F. J. M. Brouwer, M. A. H. van Bugnum, D. J. K. van Eeken, C. G. Graaman, G. C. M. Hee remans, M. C. van Heteren, M. M. Jon geling, C. M. van Kaam, B. C. M. Ouden dijk, C. P. W. Sluimer, C. M. Uylenbroek en A. M. Vendel. Voor het eerste cursusjaar slaagden 25 leerlingen en voor het tweede jaar 12. VELSEN MAANDAG 23 JUNI Thalia, 20 uur: Verboden vrouwen. Rex, geen opgave. Raadhuis, 1517 uur, spreekuur weth. v. onderwijs a. i. Openbare Leeszaal, Heidestraat, 14.30 17.30 en 1921 uur, filiaal Noord, Wij- kerstraatweg 1417 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg, 14.30 17.30 en 1921 uur, jeugdbibliotheek: 13—17.30 en 19—21 uur. DINSDAG 24 JUNI Thalia, als maandag. Rex, geen opgave. Openbare Leeszaal en bibliotheek, Heide straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur filiaal Noord, Wijkerstraatweg 19-21 uur. R.-K. Leeszaal en bibliotheek, Willems beekweg, 1012 uur. Noord, Banjaert- straat 1012 uur. Alcoholics Anonymous: zaal Abelen straat, spreekuur van 20 uur af. Raadhuis, 19.30 uur, openbare vergade ring gemeenteraad Velsen. Postzegelver. „Santpoort", 20 uur, Jeugd huis Ned. Herv. kerk, Santpoort, post- zegelbeurs van 18.30-19.45 uur, jeugd bij eenkomst. BEVERWIJK MAANDAG 23 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „My man Godfrey". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De droom van een bakvis". W.B. Theater, 20 uur: „Bommenwerper B-52". Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70: uitleenbibliotheek 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiezaal 1617-30 en 1922 uur; jeugdleeszaal 1920 uur; uitleen bibliotheek 1921.30 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek 1518 uur; lees- en studiezaal 15 18 en 1921 uur; jeugdleeszaal 1617.30 en 1921 uur. Wijk aan Zee, filiaal Openbare Leeszaal Zwaanstraat 4. 1012.30 en 14.3017 u Filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12 10—11 en 17.30—19 uur. DINSDAG 24 JUNI Kennemer Theater en Luxor Theater films als maandag. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70. volwassenen: uitleenbibliotheek 1617.30 uur, lees- en studiezaal 1617.30 en 19 22 uur; jeugdleeszaal en uitleenbiblio theek 16—17.30 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg, uitleenbiblio theek 1518 en 1921 uur; lees- er studiezaal 1013, 1518 en 19—21.30 uur; jeugdbibliotheek 1617.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal openbare leeszaal, Zwaanstraat 4, 1012.30, 1417 en 19 21 uur. Filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 1° van 1011 en 17.30—19 uur. „Artemis" naar Zweden. Precies veertien dagen nadat het Noorse tank schip „Artemis" in aanvaring kwam met een ander Noors schip en in brand ge raakte, is het schip door vijf sleepboten van L. Smit -n Co. de Noordzee opge sleept om naar Zweden gebracht te wor den waar het schip zal worden gerepa reerd. Elektriciteitsstoring. Vermoedelijk tot verdriet van de vele Hilversumse televisiekijkers en radioluisteraars, bleef zaterdagavond de stroomvoorziening ge ruime tijd weg. Een 50 KW kabel tussen twee hoofdtransformatorstations was uitgevallen. Men moest de stroom omlei den via een tweede hoofdstation en zo via de onderstations, zodat geleidelijk aan de wijken van Hilversum weer wer den voorzien. In totaal was hiermee een uur gemoeid. Geïdentificeerd. De onbekende man, die in de nacht van woensdag op donder dag op de rijksweg AmersfoortApel doorn door een bromfietser werd gevon den en die later in een ziekenhuis te Amersfoort overleed, blijkt te zijn de 52- jarige G. D., die veertien dagen tevoren uit de Rekkense inrichtingen was ont snapt. Hij had vele veroordelingen achter de rug. Aanvankelijk dacht men, dat hem een verkeersongeluk was overkomen. De lijkschouwing wees uit, dat hij 'n natuur lijke dood is gestorven. Bewaking. De politie heeft de legatie Van Hongarije aan de Oranjestraat in Den Haag onder bewaking gesteld. Het aspirantentoernooi, dat zondag door de voetbalvereniging DEM uit Beverwijk werd georganiseerd, heeft de Castricumse aspiranten van Vitesse een tegenslag op geleverd, omdat zij als bekerhouder de trofee moesten afstaan aan het Alkmaarse RKAFC. In haar laatste wedstrijd leden de Castri- cummers een onverwachte nederlaag tegen de aspiranten van de organiserende ver eniging en dit kostte hun uitgerekend de eerste plaats. Zij eindigden dan ook als tweede waarvoor zij een zuiltje in ont vangst mochten nemen. In de gehele pun tentelling hadden de Alkmaarders 61 punten behaald tegen de Castricummers 56. De uitslagen van de aspiranten-ontmoe tingen waren: Afd. A: TYBB aVitesse a 0-0; Vitesse WSV 1-1; Velsen—Vitesse 0-2; RKAFC— Vitesse 0-0; VitesseDEM 2-1. Afr. B: Vitesse—TYBB 1-0; WSV—Vi tesse 0-1; VitesseVelsen 0-0; RKAFC— Vitesse 3-0; VitesseDEM 0-1. De ranglijst werd in A: 1. WSV a; 2. Vi tesse A; 3. RKAFC; 4. DEM; 5. Velsen; 6 TYBB. In afd: B: 1. RKAFC; 2. DEM; 3. Vitesse; 4. WSV; 5. TYBB; 6. Velsen. De tweekamp die aspiranten, junioren en welpenelftallen gisteren hielden op het Vitesse-terrein werd een grote overwin ning voor de Castricummers. Niet één van de wedstrijden konden de Heemskerkers winnen. Bij de aanbesteding van de directie Slui zen èn Stuwen van de Rijkswaterstaat voor het maken van een schutsluis in gewapend beton, met bijkomende werken, in een bouwput, gelegen in de Zandkreek onder de gemeente Kortgene, werd het laagst ingeschreven door Van Hattum en Blan kevoort n.v., te Beverwijk, voor de som van 3.597.800. Het kasteel Waardenburg in Gelder land, dat in zeer vervallen toestand verkeert, zal worden gerestaureerd. Na het herstel zal het kasteel betrok ken worden door de oud-burgemeester van Waardenburg de heer A. F. van Geelst Meijer. DIJV ving slechts drie karpers Als gevolg van de minder gunstige weersomstandigheden namen slechts 10 le den van de Beverwij kse hengelsportver eniging „De IJmond Vissers" deel aan de karperwedstrijd die zondagmorgen in de fortgaten werd gehouden. De vangst was slecht en er werden slechts drie vissen ge vangen: twee door de heer G. Kuiper en één door de heer J. van Zutphen. Jaarvergadering „De Kennemers" De Beverwijkse voetbalvereniging De Kennemers houdt op maandag 7 juli in het Kennemer Theater de algemene jaar vergadering. De agenda vermeldt onder meer een be stuursverkiezing: aftredend zijn de heren M. Lindner, S. Hommes, J. P. Niesten en G. Grapendaal, waarvan laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelt. „St. Caecilia" op concours Het Heemskerkse fanfarecorps „St. Cae cilia" heeft zondag deelgenomen aan een concours in Heerhugowaard. In de eerste afdeling behaalden de Heemskerkers een tweede prijs met 254 p. De Haarlemse politie heeft zaterdag avond drie zeventienjarige Haarlemmers, (een glazenwasser, een chemigraaf en een betonwerker) aangehouden, die omstreeks half negen uit een garage in de omgeving van het centrum van Haarlem een auto hadden weggenomen en daarmee vrolijke ritten naar Zandvoort en Amsterdam had den gemaakt. Omstreeks half twaalf wa ren zij met de wagen weer in de Spaar- nestad aangekomen waar zij hem op de Bakenessergracht parkeerden om een glaasje bier te gaan drinken. Toen zij even later bij „hun" auto terugkwamen werden zij er opgewacht door een ste vige Haarlemse agent, die het drietal naar het politiebureau bracht. De auto werd in beslaggenomen. RODE, WITTE en blauwe stippen, die over geheel Velsen op de trottoirbanden waren aangebracht, zijn zaterdagavond voor de leden van de Velsense re- servepolitie de schakels ge weest in de keten van mys terieuze opgaven en nete lige hinderlagen, die een puzzelrit nu eenmaal rijk kan en moet zijn. Ter gele genheid van het tienjarig bestaan van de reserve- politie in Velsen werd deze tocht, die was uitgezet door de beroepSpolitie en waar van ook de organisatie in handen was van leden van dit korps, over een afstand van achttien kilometer ver reden. Voor de eerste maal want jaarlijks keert deze tocht terug nemen ook de echtgenotes van de leden der reservepolitie deel en dat dit de puzzel op deze avond nog groter deed ma ken, behoeft geen verwon dering. Bij de prijsuitrei king in Hotel Velserend omstreeks het middernach telijk uur, toen de heer Schoenmaker nog een uit eenzetting gaf, was het „Zie je nou wel" en „Heb ik geen gelijk gehad" niet van de lucht. IN DE kantine van het Velsense hoofdbureau aan het Tiberiusplein is de tocht begonnen. Daar voerde in specteur J. van Buuren het woord om de zeventien koppels welkom te heten en was de heer Schoenma ker, die in zijn eentje de gehele rit op papier zette en organiseerde, nog doen de met het toelichten van de algemene bepalingen. Daarbij bleek dat sommige gedeelten van de route niet op de beschrijving stonden vermeld. De ontbrekende gedeelten zouden worden aangegeven door kleuren op de rechtertrottoirband en de juiste route zou men vinden door steeds achter eenvolgens twee maal een rode stip, twee maal een witte stip en tweemaal een blauwe stip aan de rechter hand te passeren. En na tweemaal blauw bestond dan weer een kansje, dat men verder moest gaan met de normale routebeschrij ving. EVEN NA half acht is het eerste koppel van start ge gaan. De weersomstandig heden waren niet al te best, maar het was om die tijd droog en vrij van wind. Cijfers op lantaarnpalen, op PEN-kasten en zelfs op schriften op minuscule plaatjes van bedrijven, die dit soort PEN-kasten ver vaardigen, waren de gege vens, die overal gezocht moesten worden. Op de Willemsbeekweg werd het reeds een opeenhoping van deelnemers (en van verlo ren minuten) en later wa ren in IJmuiden-West vlaa- gesteunen een gewild arti kel. Controleposten hadden stevige vragen beschikbaar: de hoogte van de water toren, het gewicht van een drietal forse konijnen bij een van de beroepsmensen van het korps thuis en de lengte van het gehele tra ject. Driehuis bleek voor velen een verrassing op te leveren, toen in de vallende duisternis een rode stip werd gemist en heel dit ge- meentedeel overhoop werd gehaald om een bord „Door gaand verkeer" of „A.G. 120" te voorschijn te laten komen. De patrouillewagen van de politie heeft ten slotte we mogen het niet verzwijgen uitkomst in ons team moeten brengen. Hevige regenbuien ont lastten zich boven Sant poort toen de deelnemers na het aandoen van de po litiepost in de Hoofdstraat met vijftien prentjes in de hand optrokken naar het einddoel: Velserend. Men is er tenslotte gekomen en tussen elf en twaalf uur was het een gezellige uit wisseling van ervaringen op deze tocht. DE JURY cijferde intus sen en tegen twaalven kwam inspecteur van Buu ren naar voren om even te herinneren aan tien jaar reservepolitie in Velsen en om de leden op te wekken mee te werken aan uitbrei ding van dit korps. In het nieuwe seizoen hoopt men weer een cursus te begin nen. In oktober van dit jaar zal het tienjarig be staan nog met een feest avond worden gevierd. Hij bracht de heren van het be roepskorps dank voor alle medewerking bij de orga nisatie en de controlepos ten. De hoofdinspecteur, de heer G. J. Timmermans heeft tenslotte namens de korpsleiding gesproken en daarbij een woord van dank aan organisatoren ge bracht. Hij toonde zich voorts dankbaar tegenover de leden van het reserve korps, die reeds jaren van hun trouw blijk geven. Het echtpaar K. Walthuis mocht daarna als eerste aan de prijzentafels verschijnen. De heer en mevrouw Walt huis waren met 736 punten winnaar geworden. Voor de heer Walthuis betekende dit, dat hij de beker voor de derde maal won. Twee de waren de heer en me vrouw Gomes met 689 pun ten, derde de heer en me vrouw Hoekstra met 684 punten, vierde de heer en mevrouw Meerland met 682 punten en vijfde de heer en mevrouw Witte met 655 punten. Met fraaie geschen ken, vooral bestemd voor het gebruik in de keuken, zijn de prijswinnaars huis toe gegaan. En voor de niet- winnaars en alle leden van het korps was er een aan steker met inscriptie „Re serve politie Velsen". Zaterdag op zee Zaterdag visten de trawlers tussen 59 en 58 graden noorderbreedte. De visserij lever de slechts 100 tot 70 manden schelvis en haring per etmaal op. Het weer was goed. De Elie meldde een dagvangst van slechts 90 manden schelvis en wijting; de Golf stroom KW 4 (ex Burgemeester Heusdens VL 27) ving op deze dag in totaal 7 kantjes en 30 manden vis. De Francina deed twee trekken voor 40 manden haring en de Pol derman deed een trek van een pakje. Op 't Zand vingen de loggers en kotters van 50 tot 30 manden schelvis en makreel. De Pietertje deed daar nog een trekje van 20 manden schelvis en makreel. Export zoute haring Tot en met 14 juni heeft Nederland dit jaar 3674 kantjes gezouten haring geëxpor teerd. Vorig jaar waren het er 3633. Uit Katwijk waren hierbij 1518 kantjes, uit Scheveningen 1733 kantjes, uit Vlaardingen 419 kantjes en uit IJmuiden 4 kantjes. Bestuursvergadering Op donderdag 26 juni houdt het bestuur -*an het Bedrijfschap voor de groothandel bare bestilursverPaderinp in het. uchmiw tn vis en aanverwante bedritven een open van de Sociaal Economische Raad te 's Gra. venhage. Op de agenda staat ondermeer de behandeling van de rekening en verant woording over 1957. Vandaag 3500 kisten De aanvoer te IJmuiden was vandaag 5300 kisten vis groot. Hierbij waren 1730 kisten schelvis, 600 wijting, 270 gul en ka- beljuw, 110 koolvis, 375 makreel, 925 ha ring, 300 kleine kisten haring, 255 stuks stijve kabeljauw, 205 stuks ijskabeljauwen, 15.000 kg tong, 900 kisten schol en 300 stokkebit. De SCH 171 (van 10 juni) loste 200 kis ten schelvis, 60 gul en kabeljauw, 20 ma kreel, 40 wijting, 10 diversen, 50 stuks stijve kabeljauwen, 200 kleine kisten ha ring en 255 kantjes; de SCH 153 (van 11) 320 kisten schelvis, 50 gul en kabeljauw, 70 wijting, 10 koolvis, 80 haring, 50 stuks stijve kabeljauwen, 250 kleine kisten ha ring en 80 kantjes; de „Postboy" (van 12 juni) met 180 kisten schelvis, 110 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 40 makreel, 80 ha ring, 15 diversen, 300 kleine kisten haring en 50 stuks stijve kabeljauwen; de KW 122 (van 11 juni) met 185 kisten schelvis, 25 gul en kabeljauw, 230 wijting, 140 haring, 10 makreel. 10 haai, 30 stuks stijve kabel jauwen en 95 kantjes en de VL 121 (van 14 juni) met 150 kisten schelvis, 75 ma kreel. 250 verse haring, 75 diversen, 70 stuks stijve kabeljauwen en 210 kantjes haring. Voorts waren er een vijftal kust- trawlloggers. De kleine vaart was er met 28 schepen. Voor het buitenland De buitenlandse handel nam grote schel vis af voor 2140, grootmiddel voor 22 38, regels grote kabeljauw voor 102134, kleine voor 4855. Kisten grote kabeljauw deden 6787, kleine 6785. Van een schuit waren vanmorgen om negen uur de tan gen verkocht: grote tong 2.70, grootmidde) 2.60, kleinmiddel 2.60, tong I 2.40 en tong II 22.10. Tarbot maakte 22.10. Het binnenland in De binnenlandse handel nam de klein middel schelvis af voor 2035, pennen voor 1226, braadschelvis voor 10, 50, 22. De wijting haalde 1015, grote gul 3222, Vondst in nieuwe polder Dezer dagen werden in de drooggeval len polder Oostelijk Flevoland drie zwa re torpedovormige voorwerpen ontdekt die aan vliegtuigbommen deden denken. De Dienst Zuiderzeewerken waarschuwde de Mijnopruimingsdienst van het leger, die deskundigen naar de polder zond om vast te stellen hoe de bommen onschadelijk zouden kunnen worden gemaakt. Toen bleek dat de bommen geen bommen wa ren, maar zware tanks, waarop men eti ketjes aantrof van de Kon. Ned. Zoutin- dustrie te Boekeloo met als opschrift „chloor". De tanks, die 700 kg wegen, be vatten gecomprimeerd chloorgas. Onderzocht wordt thans of de houders nog sterk genoeg zijn om ze te vervoe ren. De mogelijkheid is namelijk niet uit gesloten, dat de wanden bijna zijn door geroest, waardoor vervoer van de tanks zeer gevaarlijk zou zijn. Verondersteld wordt, dat de houders in de oorlog tijdens het transport per schip over het IJsel meer overboord zijn gezet. middel 2027 en torgullen 1621. De zwarte koolvis maakte 6980, koolvis I 2527, II 1720. Witte koolvis deed 76 82, leng 50—60, eerste schol 3 18 en eerste schol 2 2932. De verse haring leverde op 1826, de makreel 3137 en de kleine makreel 14—17. Wat er komt De SCH 21 lost voor de dinsdagmarkt 160 kisten schelvis. 150 wijting, 100 verse haring, 60 gul en kabeljauw, 30 makreel, 50 stuks stijve kabeljauwen; de SCH 27 500 kisten vis: de RO 2 800 kg tong, 30 kisten schol en 6 tarbot en de „Deining" 425 kisten vis. Oudste boten zijn: KW 101 en 81 (van 11), Dirkje (van 12) en VL 110 (van 13 juni). Haringvangsten De vangsten van de dri.jfnetloggers wa- -en in de afg°lopen nacht: ADECO: KW 538. 9—35. 2313. 25—33, 138—33, 147— "9, IJM 7.6—20, I.TM 283—55 HAP AS: 16—120. 19—32, 47—5, 54—25, 70—23, 140— 70 R.K.P.: KW 15—26, 44—10, 85—17, 97—28, 20—38, 40—30, 41—28, 74—75, 78—70, 2220 thuisstomend, 4575, 12725 DUPA: KW 18—21, 48—6, 67—25 thuis stomend. 86—19, 95—1, 130—6, 151—14 k. Gemiddelde vangst: Scheveningen 30 en Katwijk 30 k. Besommingen van heden SCH 171 f 13.600, SCH 153 f 13.600; Postboy f 17.300. KW 122 f 9950, IJM 129 f3460, IJM 209 f 6050, RO 127 f 2910, KW 28 f 2800, KW 24 f2120, UK 3 f5400. En op zee Op wat mistbanken na was het 't afge lopen weekeinde overal op zee goed weer. De vangsten bleven echter matig tot slecht. 100 a 80 mandjes schelvis en gul met wat meer kabeljauw: 200 a 150 stuks per etmaal. Een paar dagvangsten: Drie Ge broeders: 100 manden schelvis, 50 kabel jauwen; Curagao: 30 manden schelvis en 200 kabeljauwen (uit 3 trekken); Elie: 130 kabeljauwen en 40 manden schelvis (uit 5 trekken). Op het Zand visten de kotters niet for tuinlijk: 30 a 40 manden schelvis en ma kreel per etmaal. Prijzen van zaterdag Heilbot 2.40—1.80, gr. tong 2.90—2.40, grm. tong 2.70—2.40, kim. tong 2.60—2.40, kl. tong I 2.60—2.30, kl. tong II 2.20—1.90, tarbot I 2.20—1.70, zalm 9/00 8.00 per kg. Tarbot II 96—94, tarbot IV 65—23, gr. griet 52, kl. griet 36, kim. schol 42, kl. schol I 36, kl. schol II 308, schar 188, bot 98, v. haring 23—13.60, makreel 3518.60, gr. schelvis 2520, grm. schel vis 2520, kim. schelvis 2418, kl. schelvis I 20 10, kl. schelvis II 1510, wijting 16—8, gr. gul 38 -20, mid. gul 20-16, kl. gul 20—14, kl. haai 12— 8.20, ham 8960, kl. hake 56, kl. wolf 30, poontjes 118, pieterman 5851, kl. koolvis zw. 2417, kl. koolvis wit 2623, kl. rode poon 10 per 50 kg. Gr. kabeljauw 18060. gr. koolvis zw. 72—65, gr. koolvis wit 72—64, gr. leng 4845, gr. wolf 6260 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 820 kisten tong en tarbot, 6 k. heilbot, 5 k. griet, 5 k. tongschar en schartong, 840 k. schol, 60 k. schar, 30 k. bot, 525 k. haring, 175 k. makreel, 1120 k. schelvis, 355 k. wijting, 560 k. kabeljauw en gul, 20 k. leng, 85 k. haai, 4 k. ham, 5 k. hake, 20 k. wolf, 40 k. poon, 75 k. koolvis en 40 k. di versen. Totaal 4790 kisten vis. Besommingen van zaterdag Job Gouda 12.300, IJM 211 7400, KW 7 5270, KW 38 f 8000. KW 123 6940, KW 32 10.900, KW 89 f 2370. KW 175 f 2950, KW 60 f 590, KW 65 f 690. KW 35 f 900, KW 30 f 1190. KW 79 f 690, KW 92 1480. KW 134 3630, KW 56 f 1730, I.TM 31 f 1980, IJM 40 935, IJM 7 2870, IJM 78 1000, IJM 3 1520. 3-3t40/o Nederl. '47 90,6/is 3% Nedl. 1962/64 9414 A.K.U 18754 Calvé Delft 302 Van Gelder Zonen 175 K. N. Hoogovens. 303 Nederl. Ford 192 N. Kabelfabriek. 258 gew.Philips Gloeil. 290)4 Pref.PhilipsGloeil. 158)4 Unilever 350 Wilton Fyenoord 190 Vz Dordtsche Petrol. 705 Kon. Petroleum f 168,— 194 '34 A'dam Rubber 69Fg K.L.M 104, Holl. Amer. Lijn 144 K.N.S.M 141)4 N. Scheepv. Unie 127)4 v. Nievelt Goudr. 12914 Phs. v. Ommeren 231K H.V.A 107)4 Verg. Deli Mijen 107 Amsterd. Bank 222 Nat. Handelsbank 88 Ned. Handel Mij 169 Rotterd. Bank. 181/4 Twentsche Bank. 167 Anaconda Copper 4716/i« Bethlehem Steel. 41% U.S. Steel 64 K General Motors.. 40 Shell Union 72 2315/i« Slotkoers vrijdag Voorbeurs koersen 189 294 353 170,50 110 k

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10