Hillege Overhemden Weekenders ELZER'S FLATS Zonder gezonde overeenkomst met de Staat heeft KNSF geen bestaansreden Sultanaat bij Aden ineens zonder leger Experts uit New York naar Genève 'S woning? Fa v. d. KOLK VU/wige* DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Maison HERENMODEHUIS HEEFT WAT U ZOEKT fëo&ttOM ZATERDAG KOOPJES HALE NYLONS Afstanden geen bezwaar op de brommer*/ 19 Vergadering Springstoffenfabrieken Overgelopen naar Jemen Menado gevallen Washington neemt aan dat overleg doorgaat Artsen verliezen proces tegen hun oi^anisatie Nieuwbouw voor Ambonezen UNO-rapport over de Hongaarse executies Ondergrondse actie in Algerije tegen Mollet Scheepvaart Op reis of met vakantie VIL THOED mee Speciaalzaak Dames- en Meisjeshoeden fmt Een nieuwe ENüRME KEUZE VAN DE BESTE MERKEN VRIJDAG 27 JUNI 1958 De voorzitter van de raad van commis sarissen van de Koninklijke Nederlandsche Springstoffenfabrieken n.v. heeft in de al gemene aandeelhoudersvergadering enige gegevens verstrekt over de sinds 1950 lopende onderhandelingen met de Neder landse staat om tot een wijziging in de bestaande overeenkomst te komen. In een uitvoerig antwoord deelde de voorzitter, dr. G. de Bruin, mede dat de artillerie-inrich tingen en de springstoffenfabrieken geen concurrenten van elkaar zijn. Te Hembrug worden wapens vervaardigd en de spring stoffenfabrieken fabriceren buskruit en springstoffen, die door de artillerie-inrich tingen worden afgenomen. De staat neemt voor 50 percent deel in het geplaatste kapi taal ad 2 miljoen. De staat heeft zich grote voorrechten voorbehouden, al is het bestuur geheel vrij in de exploitatie van de fabrieken. Tot en met 1956 heeft de staat een gemiddeld rendement verkregen van ongeveer 14 percent, aandeelhouders slechts 6.6 percent. Met medewerking van de toen malige regeringscommissarissen werd in de loop der jaren het bestaande contract niet op de letter opgevolgd en tot 1957 werd de afwijking van de statutair voorgeschreven winstverdeling, te weten het reserveren van bepaalde bedragen vóór de winstuit kering, aanvaard. Deze handelwijze was zowel in het belang van de vennootschap als van de staat, aldus de voorzitter. In 1957 is door de minister van Financiën AMSTERDAM Kon. Olie en de K.L.M. zijn voorgegaan met de notering ter beurze in geld in plaats van in percenten der nominale waarde. Gisteren werd een derde fonds hieraan toegevoegd: certificaten n.v. Deli Maatschappij, voortgekomen uit het re cente aanbod tot verwisseling van aande len Verenigde Deli Maatschappijen. De ze wijziging in de structuur van het con cern werd nodig geacht om te voorkomen dat de belangen buiten Indonesië geschaad zouden worden door de gebeurtenissen in Indonesië. De nieuwe certificaten Deli Maatschappij zijn in de voorlopige note ring gekomen. Ze zullen niet komen te val len onder de rubriek der cultures. De no tering is per 100.- nominaal. Er werd geopend op 107 daar materiaal aan de markt was gekomen. Daarna kwam de vraag los en volgde een herstel tot 111, bijna het niveau van de vorige dag, toen eenzelfde notering werd gebruikt, evenwel in percenten van 1000 nominaal. De ani mo voor Deli en Senembah was minder groot dan op de vorige dagen maar de be langstelling ging thans meer uit naar laatstgenoemd fonds, dat drie punten omhoog ging tot 87. Overigens had de markt een uitermate kalm en onbelangwekkend verloop. Inter nationale fondsen waren prijshoudend of een kleinigheid beter en het stemde tot voldoening dat New York aan het slot fractionele koerswinsten heeft laten zien. Daardoor liep Kon. Olie meer dan een gulden uit, maar bleef toch nog beneden New Yorkse pariteit. Unilever lag rond om de vorige notering, Philips kon zich moeilijk handhaven en hetzelfde was het geval met AKU. K.L.M. kan het niveau van Wallstreet nog steeds niet bereiken. De scheepvaart was zo inactief, dat ver scheidene fondsen ongenoteerd bleven. Toch was de stemming hier aan de vaste kant. Van de overige cultures waren Am sterdam Rubber en H.V.A. moeilijk houd baar. De inschrijving had plaats op de uitgifte van 100 miljoen 4% percent 30- jarige obligatielening 1958 Bank voor Ne derlandsche Gemeenten tegen 98% pet. Kennelijk ontstond hierdoor een lichte druk op de Nederlandse staatsfondsen, die over de hele linie wat luier waren. Pro longatie 3Vz percent (ANP). NEW YORK Het koersverloop was weer stijgend, waarbij vooral de spoorwegen de aandacht trokken na aanvankelijk aangeboden te zijn geweest. Men verwacht dat het Huis akkoord zal gaan met de accijnsverlagin gen. De olie-, chemie-, staal-, gedistil leerd-, tabaks- en metaalfondsen monteer den flink. De omzet steeg scherp omdat er vele grote aandelenblokken aan de markt kwamen. Tidewater Ass. Oil had er een van 17.500 aandelen, Benguet twee van 10.000, Avco een van 10.000 en twee van 5000 en nog een groot aantal van 2000, Penn Texas een van 10.000, Armour een van 7500 en Newsmont Mining een van 6200. Van de 1169 verhandelde fondsen slo ten er 626 hoger en 291 lager. Er werden 2.910.000aandelen omgezet tegen 2.720.000 de vorige dag. Het industriegemiddelde kwam van 471,54 op 474,01; dat voor spoorwegen van 117,92 op 118,75 en voor openbare nutsbedrijven van 87,54 op 87,69. (UPI). 3-3%°/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Verg. Deli Mijen Amsterd Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 90l3/i« 94% 184 295)4 176 300 183 255 288 34 158 350 185/, 711 f 168,60 192 68% 102,10 139% 140 123% 130% 229 108 111,50 220 84 165% 179% 168 46l5/i« 40% 63% 39% 73%' 23% Voorbeurs koersen 291 353 168,80 f 117,50 bezwaar gemaakt tegen deze gang van zaken. Sinds 1950 probeert het bestuur na af wijzing van verscheidene voordien inge diende voorstellen tot wijziging in de overeenkomst met de staat te komen. Bij de onderhandelingen zijn drie departemen ten betrokken, zodat deze moeizaam ver lopen. Het zwaartepunt van de besprekin gen ligt bij de winstverdeling. Men heeft het eerst gezocht in een royalty-uitkering in percenten op de produkten die in mono polie vervaardigd worden. Deze werd oor spronkelijk aanvaard door een speciaal be noemde commissie, maar later afgewezen door het ministerie van Oorlog als argu ment dat dit ministerie als grootste af nemer de rechten uiteindelijk zelf zou be talen. Enige jaren geleden werd een con tract opgesteld dat analoog is aan het be staande contract van de staat met een aardoliemaatschappij. Dit werd in 1955 ingediend. Door omstandigheden werd een beslissing opgeschort. In 1957 kwam toen plotseling het gemelde bezwaar van de minister van Financiën tegen de winstver deling. Het bestuur is toen persoonlijk bij de minister geweest. In principe is men het toen over vele punten eens geworden. Enige maanden later zijn toen door de regering bezwaren gemaakt tegen de inrichting van de balans. Het bestuur van de N.K.S.F. ging hiermee niet akkoord en heeft enige tijd later zijn visie op de balansopstelling gegeven en tevens verzocht de onderhan delingen weer te openen. Op dit verzoek is nog geen antwoord ontvangen. Het bestuur kan op het ogenblik niet beoordelen of een gewijzigde overeenkomst spoedig tot stand zal komen. Het zal stellig niet alles aanvaarden. We moeten tot een gezonde verhouding komen, zo zei dr. De Bruin, anders heeft de vennootschap geen reden van bestaan. ADEN (UPI) De gehele geregelde strijdmacht van het sultanaat Lahej, be horend tot het protectoraat Aden, is naar Jemen uitgeweken, aldus is van doorgaans betrouwbare zijde in Aden vernomen. De zeshonderd man troepen namen hun gehele uitrusting in verscheidene vrachtwagens en jeeps en 100.000 pond sterling uit de schatkist van het sultanaat mede. De naam van de commandant wordt gegeven als Yehia Hersi. De sultan van Lahej, Sir Ali Abdul Ka- rim, is sinds 29 april in Engeland. In april trokken Engelse troepen het sultanaat binnen, om de president van de wetgevende vergadering van Lahej en voorzitter van de Zuidarabische liga, Mo hammed Al Jifri te arresteren. Al Jifri vluchtte echter, waarschijnlijk naar Jemen. Naar verluidt zal op korte termijn in Italië een conferentie worden gehouden tussen Al Jifri, sultan sir Ali Abdul Karim en de imam van Jemen, Ahmed Ben Ya- hya. Aanvankelijk werd gemeld dat de imam om gezondheidsredenen naar Italië zou gaan, later dat hij een bezoek aan de Sovjet-Unie zal brengen, en via Italië naar Moskou reist. Een Arabisch technicus in Aden heeft donderdag een tweede poging binnen de veertien dagen om de radiostudio's aldaar op te blazen, doen mislukken. De tech nische studio-assistent Affara zag bij toe val een losse aardverbinding onderaan de muur van het gebouw, waarin de studio's zijn ondergebracht. Affara, die vroeger in dienst is geweest van de Britse marine, groef toen de grond om de draad weg en vond een niet-ont- plofte tijdbom. Hij droeg de bom naar open terrein en lichtte de Engelse luchtmacht in, die dichtbij een kantoor heeft. Er werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld en daarbij werd nóg een bom bij de muur ontdekt. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXXXXXXXXXXXXXOCOCODCOCXXXXXOUCOCOCOOCOOOOOOOOOOOOOCXXX (Vervolg van pagina 1) DJAKARTA (Reuter) Luitenant kolonel Barlian, voorheen commandant van Zuid-Sümatra, is overgeplaatst naar het legerhoofdkwartier in Djakarta, zo hebben Indonesische persbureaus gemeld. Kolonel Barlian was met verlof. (U.P.) De stafchef van het Indonesische leger, generaal-majoor ,Nasution, is don derdag naar het hoofdkwartier van het leger op Sumatra vertrokken om de com mando-overdracht van luitenant-kolonel Haroen Sohar als bevelhebber van het militaire district van Zuid-Sumatra bij te wonen. Barlian werd van zijn functie ontheven, toen zijn plaatsvervangende stafchef, majoor Nawani, bevelen om in Dja karta rapport uit te brengen in de wind sloeg. Nawani wordt ervan beschuldigd gemengd te zijn in het complot, dat ten doel had om president Sukarno in juli van het vorig jaar te doden. (ANP) Volgens donderdag te Djakarta ontvangen berichten hebben grote branden aanzienlijke schade aangericht op onder nemingen in Noord-Sumatra. In Simelun- gun is de rijstpellerij van het regentschap in de as gelegd. Hierbij bedroeg de schade 1,8 miljoen rupiah en te Tandjung Pura gingen twee tabakspakhuizen in de vlam men op, waarbij aan de tabaksonder neming „Tjintaradja" een schade werd toegebracht van 400.000 rupiah. Op de onderneming Mariëndal brandde een lege tabaksgoedang .af. Naar „Antara" uit Medan meldt, is bij de brand aan de haven van Belawan vorige week voor een waarde van 50 mil joen rupiah aan daar opgeslagen produk ten verloren gegaan, waaronder 27.000 ton rubber, toebehorend aan Amerikaanse „Sumatra Rubber Plantations". Een ander bericht uit Medan maakt mel ding van een vuuroverval door een groep opstandelingen op een trein tussen Rantau Prapat en Kisaran. De machinist werd licht gewond, maar wist de trein door een regen van kogels te doen doorrijden. WASHINGTON (Reuter) In het Ame rikaanse antwoord op de laatste Russische nota over de voorgestelde deskundigen besprekingen te Genève wordt gezegd, dat de Amerikaanse regering van oordeel is, dat het doel van deze besprekingen onver anderd is. Wat de Verenigde Staten betreft, gaat de conferentie door op de wijze, die is overeengekomen, aldus de nota. President Eisenhower heeft de Amerikaanse gedele geerden naar Genève gisteren bij hun ver trek uit New York telegrafisch de ver zekering doen toekomen dat de Verenigde Staten zullen blijven vechten voor gecon troleerde ontwapening, welke moeilijk heden Rusland ook in de weg zal leggen. ,,Ge vertrekt onder onzekere omstandig heden, maar het Amerikaanse volk en ik blijven hopen dat de deur voor toenadering nog open staat", aldus de president. LONDEN (Reuter-AFP) Zowel in Londen als in Parijs is verklaard dat men de voorbereidingen tot de conferentie van Genève voortzet, ondanks de Russische ver klaring dat de besprekingen over metho den voor controle op de naleving van een eventueel verbod van proeven met kern wapens geen zin hebben als men het er niet van tevoren over eens is dat een succes tot een akkoord tot beëindiging van de proefnemingen zal leiden. De Britten en de Fransen onderschrijven het Ameri kaanse standpunt, dat deelneming aan de besprekingen niet inhoudt, dat men bereid is de proeven te staken. De conferentie is van technische aard en men kan er bij- gevolge geen politieke consequenties aan verbinden, aldus de westelijke redenering. PARIJS (Reuter) De permanente NAVO-raad heeft gisteren de Russische nota besproken. Op de bijeenkomst is niet voorgesteld de bespreking van deskundigen uit te stellen of af te gelasten. De algemene indruk onder de vertegenwoordigers is, dat de bespreking op 1 juli zal beginnen. Ook een Roemeen LONDEN (UPI) Roemenië wordt op de conferentie te Genève vertegenwoordigd door professor Bria Muluski, directeur van het Roemeense instituut voor fysica en door Horia Hoeloebei, aldus radio-Boeka- rest. Onbetrouwbaar WASHINGTON (Reuter) In een onder commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden is minister Dulles de vraag gesteld, in hoeverre, bij het sluiten van een overeenkomst met de Sovjet-Unie, kon worden afgegaan cp Russische verzekerin gen. De minister van Buitenlandse Zaken antwoordde: „Ik heb sinds 1945 met Sovjet-autoriteiten te maken gehad en ik weet, hoe verraderlijk en onbetrouwbaar zij zijn. Wij zouden er slechts zeker van kunnen zijn, dat de Sovjet-Unie een ak koord naleeft, indien hetzij Amerikaanse, hetzij niet-Russische militairen dat in Rus land zelf zouden kunnen controleren. Ik heb gezien, dat met de Sovjet-Unie geslo ten overeenkomsten, de een na de ander, werden gebroken en ik durf te zeggen dat ik toen in dit opzicht niet ïichtgeioviger ben dan wie ook. Ik heb reeds jaren lang staande gehouden, dat wij nimmer voor delen mogen prijsgeven, in ruil vcor loutere Sovjet-beloften", aldus de minister. De president van de rechtbank te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in een kort geding, dat drie Amsterdamse artsen had den ingesteld tegen de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot Bevordering der geneeskunst. Deze drie artsen, die de redactie vormen van „De Vrije Artsentribune", hadden de president gevraagd de maatschappij te ver bieden voorshands uitvoering te geven aan het besluit tot hun .schorsing voor één jaar uit de maatschappij, opdat de al dan niet rechtmatigheid van dit besluit later in een civiele procedure kon worden uit gemaakt. De Amsterdamse afdelingsraad van de maatschappij had dat besluit genomen we gens „ondermijning van het vertrouwen in de geneeskundige stand door het uiten van onware en beledigende beschuldigingen" in een artikel in de Nieuwe Rotterdamse Cou rant van 23 januari 1957. De raad van beroep der maatschappij heeft dit besluit later bekrachtigd. De president wees de vordering af, om dat hem „geenszins is gebleken dat de be trokken instanties van de maatschappij bij de behandeling van deze zaak onvoldoende zorgvuldigheid hebben betracht". De presi dent zegt voorts, in het oordeel van deze instanties over de gedraging van de artsen, dat in het toegepaste tuchtmiddel tot uiting is gebracht, geen reden te kunnen vinden voor de slotsom, dat de eisende artsen daaraan niet zouden kunnen worden ge houden. Het is juist, dat in het Ambonezenwoon- oord „Graetheide" te Geleen de woon toestand, in het bijzonder voor de grote ge zinnen onbevredigend is, deelt minister Klompé mee in haar antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Stufkens. De toestand van het woonoord Graetheide is, evenals die der andere woonoorden bij het commissariaat van Ambonezenzorg volledig bekend, aldus de minister. De huisvesting der Ambonezen laat helaas in meerdere woonoorden van Am bonezen veel te wensen over. Door nieuw bouw op verschillende plaatsen is voor vele Ambonezen de woonsituatie reeds belangrijk verbeterd. In 1958 zijn en wor den voor tien miljoen gulden nieuwbouw- werken aangevangen. De uitvoering van het bouwplan vraagt echter tijd. Het woonoord Graetheide, waarvan de inge- bruikgeving door de eigenares, de directie der Staatsmijnen, reeds per 31 december 1957 is opgezegd, zal, zodra nieuwe woon ruimte beschikbaar is, worden ontruimd. Mede in verband hiermede is het niet ver antwoord voor dit woonoord nog kostbare voorzieningen te treffen, zo besluit minis ter Klompé haar antwoord. NEW YORK (Reuter) De speciale commissie van de UNO voor Hongarije heeft donderdag eenparig besloten een of ficieel rapport op te stellen over het pro ces tegen en de terechtstelling van Imre Nagy en andere leiders van de Hongaar se opstand in 1956. Het rapport zou een aanvulling zijn van het 100.000 woorden tellende document van de commissie, waarin de Russische inter ventie ter onderdrukking van de opstand wordt veroordeeld. De waarnemende voorzitter van de com missie, dr. Walker, heeft medegedeeld, dat 't nieuwe rapport „in betrekkelijk kor te tijd" gereed zal zijn. Reguiem-mis WENEN (UPI) In de St. Stephans kathedraal in Wenen is donderdagmiddag een requiem-mis gecelebreerd voor de te rechtgestelde Hongaarse politici Nagy en Maleter. Ruim 4.000 Hongaarse vluchtelin gen waren aanwezig. De kathedraal was onder sterke politiebescherming gesteld. Voor het altaar was een zwarte, ledige lijkkist opgesteld. Na de plechtigheid kwam het tot bot singen tussen de vluchtelingen en de po litie. Groepen vluchtelingen poogden een demonstratie tegen de Hongaarse legatie op touw te zetten en de politie was er snel bij om het plein voor de kathedraal te ont ruimen. Kleine groepjes demonstranten wisten toch nog tot de legatie door te drin gen, maar ook daar trad de politie snel op, ongeveer dertig betogers werden ge arresteerd omdat zij de bevelen der poli tie niet opvolgden. Amerikaanse protest? WASHINGTON (UPI) Amerika over weegt bij de Sovjet-Unie te protesteren te gen de demonstratie, die woensdag voor de ambassade in Moskou is gehouden, al dus heeft een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken in Washing ton medegedeeld. Aanvankelijk werd ge meld dat geen protest zou worden inge diend, omdat de tweeduizend betogers geen Amerikaans grondgebied betraden. De woordvoerder zeide, dat de politie de demonstranten redelijk goed in bedwang hield. Donderdag nog werd verklaard, dat de Moskouse politie „zich beperkte tot flui ten". LONDEN (UPI) Het is donderdag avond tot ongeregeldheden gekomen op bijeenkomsten, die de Labourpartij had belegd ter herdenking van Nagy en de zij nen. Zowel in Conway Hall als Holborn Hall moest de politie tussenbeide komen om aanhangers van Labour en communisten te scheiden. Gedurende de gehele rede van Gaitskel), die de executies „gerechtelijke moorden" noemde, was het rumoerig. Slechts toen de Hongaarse Anna Kethly sprak was het stil. In Algiers zijn de laatste dagen heime lijk vlugschriften verspreid waarin wordt opgeroepen tot betogingen tegen' de socia listische leider en minister van staat Guy Mollet als hij de volgende week met ge neraal De Gaulle een bezoek aan Algiers brengt. Mollet wordt een „verrader" ge noemd. Er zijn ook anti-Joodse pamflet ten in Algerije verspreid. In deze geschrif ten heet het, dat een groot aantal leden van „het oude politieke stelsel" Joden zijn. Generaal Salan, de algemene verte genwoordiger van De Gaulle in Algerije, is in Algiers teruggekeerd van besprekin gen te Parijs over De Gaulle's bezoek aan Algiers. Het Franse linkse weekblad „L'Ex- press" schreef donderdag, dat Salan een zuivering uitvoert van hoge officieren in het leger in Algerije, die niets voelen voor de beweging voor openbaar welzijn. Zes generaals, die hun officieren verboden hadden zich bij „Comités voor openbaar welzijn" aan te sluiten, zouden van hun functie zijn ontheven. Vele „verdachte" officieren waren overgeplaatst. (UPI) De weekbladen L'Express en „France-Observateur" zijn op last van de Fransg ministeries van Binnenlandse Za ken en Defensie in beslag genomen. Naar verluidt bevatte L'Express een artikel van de Algerijnse opstandelingenleider Krim Belkacem. De „France-Observateur" ver geleek de executies in Boedapest met de terechtstellingen in Algiers. Aagtedijk, 26 te Port Said n. Port Said. Aagtekérk, 26 te Brisbane verw. v. Newcastle. Aardijk, 26 v. Curasao n. Liverpool. Albireo, 26 et Mena Al Ahmadi. Alcyone, 26 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Aldabi, 27 te Rotterdam. Alhena, 26 v. Las Paimas n. Antwerpen. Alioth, 26 v. Las Paimas n. Recife. Alkaid, pass. 26 Fern. Noronha n. Las Paimas. Annenkerk, 27 v. Port Said n. Genua. Appingedijk, 26 500 m. n. Horta n. Kingston. Argos, 26 te Oran. Arnedijk, 26 te Antwerpen v. Rotterdam. Artemis, 26 te La Guaira verwacht v. New York. Bantam, 26 v. Port Sudan n. Aden. Bengalen, 26 v. Beyrouth n. Port Said. Beninkust, 26 te Bremen v Amsterdam. Billiton, 27 v. Karachi n. Bombay. Bonita, 26 dw. Algiers n. Sta. Lucia. Borneo, 26 te New York verwacht v. Boston. Britsum, 26 340 m. o. Nieuw Guinea n. Geelong. Calamares, 26 te Mobile verwacht v. Pto. Cortes, Callisto, 26 te Wismar. Camerounkust, pass. 26 Las Paimas n. Freetown. Caltex Leiden, 26 40 m. z. Masira n. Suez. Caltex Pernis, 26 110 m. z. Djeddah n. Suez. Calt. Utrecht, 26 82 m. n.o. K. Villano n. Bordeaux Casamance, 26 50 m. w.z.w. Casquets n. Le Havre Ceronia, 27 te Karachi. Cistula, 26 470 m. n.o. Singapore n. Singapore. Colytto, 26 70 m. z.w. Landsend n. Key West. Concepcion, 25 90 m. n.o. St. Paulsrock n. L. Palm Coolsingel, 26 1000 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Corilla, 26 60 m. w. Minicoy n. Aden. Cradle of Liberty, 26 te Mena Al Ahmadi. Crania, 27 te Curagao. Dorestad, pass. 26 Lizarlhead n. Londen. Dongedijk, pass. 26 Azoren n. Curagao. Eemdijk, 26 te Houston. Eemland, pass. 26 Casquets n. Recife. Eos, 27 v. Rotterdam n. Tunis. Esso Nederland, 27 in Suezkanaal ten anker. Etrema, 27 te Piraeus. Fravizo, 26 v. Dublin n. Teneriffe. Gaasterland, 26 v. Paranagua n. Angra Dos Reis. Groote Beer, 26 v. Halifax n. New York. Hecuba, 26 v. Bremen n. Hamburg. Hispania, 26 te Castro Urdiales v. Emden. Houtman, 25 v. Lor. Marques n. Beira. Japara 26 v. Dar Es Salaam. Java, 26 v. Singapore n. Port Swettenham. Kara, 26 v. Punta Cardon n. Avonmouth. Karsik, 27 te Penang verwacht v. Singapore. Kermia, 26 te Goteborg. Khasielia, 26 190 m. n.w. Penang n. Calcutta. Kieldrecht, 26 rede Cochin Korenia, 26 v. R'dam, 27 te Thameshaven verw. Kreeft, 27 te Rotterdam terug m. machineschade. Laertes, 26 te Colombo v. Penang. Laurenskerk, 26 33 m. o. Pantellaria n. Hamburg. Lekhaven, 26 v. Bahia Blanca n. Buenos Aires. Leopoldskerk, 26 v. Suezkanaal n. Rotterdam. Leto, 26 rede Southend. Lieve Vrouwekerk, 26 te Marseille verwacht. Limburg, 27 te Aden. Lissekerk, 26 te Hamburg v. Rotterdam. Lombok, 27 te Los Angeles. Loosdrecht, 26 30 m. z. Masira eil. n. Bahrein. I.una, 27 te Rotterdam. Lutterkerk, 26 te Dubai. Maaslloyd, 26 te Bahrein. Mariekerk, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Meliskerk. 26 250 m. w. Sabang n. Aden. Mentor, 26 te New Orleans verwacht. Mississippilloyd, 26 v. Singap. n. Pt. Swettenham. Molenkerk, 26 te Mtwara. Moordrecht, 27 v. Mena Al Ahmadi n. Kwinana. Montferland, pass. 26 Casquets n. Las Paimas. Munttoren, 27 te Bandar Mashur. Naess Tiger, 26 150 m. z.z.w. Havana n. Aruba. Nanusa, 26 te Amsterdam. Oberon, 26 te Aruba verwacht v. Willemstad. Orestes, 26 te Tela verwacht v. Kingston. Ondina, 27 te Aomori verwacht. Oldekerk, 26 v. Livorno n. Marseille. Ommenkerk, 25 v. Shanghai n. Kobe. Oranje Nassau, 26 te Pto. Limon verwacht. Osiris, 26 te Santiago de Cuba verwacht. Ossendrecht, 26 130 m. z. Fayal n. Hampt, Roads. Ouwerkerk, 26 v. Hongkong n. Singapore. Parkhaven, 26 te Hamburg. Pendrecht, 26 180 m. o.z.o. Guardafui n. Abadan. Prins Joh. Willem Friso, 26 te Houston verwacht. Pr. Will. II. 26 350 m. n.w. Istranahull n. Montreal. Pr. Will. V, 26 235 m. w.n.w. L'end n. Le Havre. Pygmalion, 25 580 m, w. Flores n. Antwerpen. Riouw, 27 v. Adelaide n. Aden. Roepat, 26 rede Pandang v. Singapore. Rotti, 26 v. Singapore n. Port Swettenham. Schie, 26 v. Alexandrië n. Gibraltar. Slotredijk, 26 750 m. w. Scillys n. Antwerpen. Soestdijk, 26 te Rotterdam. Solon, 26 v. San Juan n. Curagao. Scmmelsdijk, 26 v. New York n. Antwerpen. Stad Arnhem, 26 10 m. o. Fehmarn n. Lulea. Stad Rotterdam, 26 v. Freetown n. IJmuiden. Stad Vlaardingen, 26 160 m. o.z.o. Madeira naar Emden. Stanvac Djirak, 26 te Djakarta verwacht. Statue of Liberty, 25 120 m. w.n.w. Az. n. Mena. Steenwijk, 26 560 m. n.o. Flores n. Amsterdam. Stentor, 24 v. Puerto Ordaz n. Europa. Steven, 27 te Lissabon. Sumatra, 26 v. Hollandia n. Biak. Tankhaven I. 27 te Uban verw. v. Susgeigerong. Tappanzee, 28 te Beira verwacht. Tara, 26 55 m. w. Cherbourg n. Antwerpen. Tegelberg, 27 te Kaapstad. Tjibodas, verm. 26 v. Probolinggo n. Makasser. Trajanus, 25 750 m. n.o. Dominica n. Trujillo. Van Spilbergen, 26 te Rotterdam. Vivipara, 26 v. Thameshaven n. Mena Al Ahmadi. W. Alton Jones, 26 50 m. n.n.w. Muscat n. Mena. Willem Ruys, 26 v. New York n. Pta. Delgada. Wonosari, 27 te Tandjong Priok. Zaankerk, 26 60 m. w.n.w. Bone n. Port Said. Zaanland, 26 v. Buenos Aires n. Montevideo. Zeeland KRL, 26 v. Djibouti n. Port Said. Zuiderkruis, 26 te New York verw. v. Halifax. SLEEPVAART Barentsz Zee en Noordzee, 25 te Malmö. Blankenburg, 25 te Schiedam. Cycloop, 27 v. IJmuiden n. Gothenburg. Humber, 27 250 m. n.o. Vittoria n. Montevideo. Loire, 25 te Schiedam. Maas, 27 v. IJmuiden n. Brunsbüttel. Noordholland, 27 970 m. n.o. Barbados n. B'dos. Oostzee, 27 v. Lissabon vertrokken. Poolzee, 27 130 m. n.w. Aruba n. Maracaibo. Thames, 27 v. Curagao te Havana. Titan, 25 250 m. o.z.o. Key West n. Maracaibo. Tyne, 27 60 m. n.w. Finisterre n. Southampton. Witte Zee. 27 v. Maassluis n. Glasgow. Zeeland, 27 450 m. n.o. Bermuda n. Terneuzen. Zwarte Zee, 25 45 m. o. Bizerta n. Golcuk. OFFICIëLE PUBLIKATIE. Onbeheerde eigendommen op Java. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken maakt het volgende bekend. De personen van wie de namen volgen, kun nen zich rechtstreeks schriftelijk in verbin ding stellen met het Bureau Rechtsherstel, PANITYA UNTUK MENJELESAIKAN URUSAN PEMULIHAN HAK, Djalan Segera 11 te Djakarta, ten einde hun rechten te doen gelden op thans onbeheerde eigendoms percelen op Java, welke op hun naam zijn ingeschreven. BOEDRI, George Emile; VAN DELFT, J.; DE GRAAF, Ferdinand Alexander; van HEEMSKERCK, George Edwin; HEIM, Lilly Lucia, e/v van RIJN. Ir. F. H.; HOMMES, Frangois; KOUTHOOFD, Anna Wilhelmina; KOUTHOOFD, Hendrik; KOUTHOOFD, Jo hanna Charlotte; KOUTHOOFD, Johanna Wilhelmina; KOUTHOOFD, Johannes Phi- lippus; KOUTHOOFD, Louisa; KOUT HOOFD, Roselina Seraphina; KOUT HOOFD, Willem Frederik; LIE LOAN NIO, weduwe van TAN DJING TJING; MAS DJASWADI: SCHILT, Arnoldus Adrianus Johannes; TJIA SIM BING alias TJIA KIM TJOAN alias TJIA KIEM HONG; VITALIS, Frangois; VITALIS, Louise, e/v van de HEER, Gerauld Herman. De nummers van de Indonesische Staatscou rant, waarin de oproepen van bovenvermeld Bureau Rechtsherstel zijn verschenen, liggen ter inzage bij de Directie Algemene Zaken van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, gebouw Plein 20, 's-Gravenhage. N.B. Voor personen, van wie de naam hiei* boven niet voorkomt, is deze pubiikatie niet bestemd. neemt dan een vlotte gemakkelijke Ziet onze uitgebreide kollektie originele Zwit serse en Engelse vilthoeden in alle modetinten De laatste zending van de zomerkollektie brengen wij U voor extra lage prijzen GED. OUDE GRACHT 99-101 HAARLEM TEL. 10232 Banketbakkerij - Kokerij DA COSTALAAN 1 a Iel 4728 Driehuis Wij verzorgen uw feestdiner Schotels en Puddingen In enorme verscheidenheid Poplin en No-Iron Effen en fantasie dessins in fantastische sortering. 13 90, 15.90, 17.90 Kennemerlaan 108 Gefeliciteerd Wij verhuizen u correct en voordelig. FR. HALSSTRAAT 30 IJmuiden. Tel. 4735 Leeg te aanvaarden vrije vestiging, vanaf f 15.250. Inlichtingen CORN. JANUS en ZN„ Ma kelaars N. B. M„ Stationsweg 81, Velsea. uinmei brieven die volgen- ins oordeel niet Dona fint reageren op de inhoud van oneven worden na 14 dager vernietigd Niet-afgehaalde nummer aclvertpptie.s worden niet doorgezonden KtNNCMEALAAN- Sanfor poplin Herenoverhemden Dubbelfront, semi soft Collar, in wit, grijs, beige. Van 7.98 f 2.{Jï Qfi reductie NU Club No-lron Damesblouses 3/4 mouw, open of dicht te dragen, in wit en 7 tinten. Maten 3852. Van 13.90 NU Gebreide witte Dames Pullovers met „Nylon kant" en lastex. Ook boothals, v. 3.98 NU Wit Interlock Heren Sportpant. of shirts maten 47. Van 1.98 NU Prima Interlock Dames directoirs of hemden maten 46 tot 52. Van 2.25 - 1.98 NU linksgeweven, 30 den. 51 Gauge. Van 2.98 NU I A WJt f\ ANEGANG 22 J ArLU HAARLEM Telef. 19743 o.a. Berini, Sparta, Union, Vesting, Batavus. Ziet de etalages.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 13