UMPIE IN DE DR00MTUIN FILTRA Son filtre est si pur RUSTIGE LANDING kerko Rechtspersoonlijkheid van verenigingen f J Gemeenten mogen particuliere bouw niet verdringen Agenda voor Haarlem ESPRESSO Minister Samkalden is gekant tegen notariële goedkeuri ng Ons vervo door verhaal VRIJDAG 27 JUNI 1958 4 Matte avond De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma „Europa Camping" is failliet verklaard Spoorwegarbeiders vrijgesproken Sjef van Dongen gaat weer naar Spitsbergen Kerkelijk Nieuws 1 MINISTER WITTE VERKLAART: Bouwprogram van 80.000 woningen zal dit jaar worden benaderd Nederlander verdronken in Oostenrijk Examens Derde Spoetnik komt morgennacht over NAVO-vlootoefeningen Het journaal met onder andere start en finish van de eerste etappe van de Tour de France en de ontvangst door Koningin Juliana van Montgomery, was actueel, evenals de causerie van dr. L. de Jong over de opstand in Libanon. In „Spiegel der Kunsten" interviewde Joop Simons te Parijs de Nederlandse filmacteur Doude van Herwijnen en sprak Henk de By met de Amsterdamse wet houder van Onderwijs en Kunstzaken over de museumlessen ter gelegenheid van het tienjarig bestaan daarvan. De By in terviewt op een zeer prettige manier. De documentaire reportage „Blind ziende zijnonder regie van Ben Steggerda en Piet te Nuyl als reporter was cliché achtig van regie en oppervlakkig wat het gesprokene betreft. De V.A.R.A. besloot deze uitzending met „Zomerse frivoliteiten". Als de zomer zelf had kunnen kijken, was het nu herfst. Al bij al een matte, lusteloze avond. Beeldschermer Advertentie Met 3 espresso shirts bent u pas goed „uit"*. Sneeuwwit en parelgrijs HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 De zingende kerk. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.55 Voor de kleuters. 10.10 T.T.-races. 10.20 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 T.T.-races. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 T.T.-races. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 T.T.-races. 14.15 Gre goriaanse zang. 15.10 Voor de jeugd. 15.30 Fanfare- ork. 15.50 Koorconc. 16.10 T.T.-races. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 T.T.-races. 17.30 Strijkorkest. 17.50 T.T.-races. 18.00 Wereldkamp. voetbal. 18.50 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Holland Festival: Concertgebouworkest. 20.10 Lichtbaken. 20.25 Act. 20.40 De gewone man. 20.45 De Springplank. 21.05 Gram. 21.20 Gram. 22.00 Lichte muziek. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25 - 24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.55 Zigeunerorkest. 11.25 Buitenl. overz. 11.40 Bariton en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Politiekapel. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Jazzmuz. 14.25 Voor de jeugd. 15.00 Koorconc. 15.15 Boekbespr. 15.35 Ka- merork. en solist. 16.30 Veertig jaren is een korte tijd. caus. 16.45 Gram. 17.00 Vakantietips. 17.30 Radio-weekjournaal. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Hammondorgelspel. 18.35 Tour de France. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch Allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout. 10.10 Gesproken portret. 19.55 Deze week, causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muz. 20.30 Tour de France. 20.40 Promenade-ork. en solist. 21.15 Dossier Interpol, documentaire. 21.50 Socialistisch nieuws. 22.05 Cabaret. 22.35 Opsporing verzocht. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 —24.00 Ballroom-orkest. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Jfcaz. kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.15 Dansmuz. 15.4!fGram. (Tussen 16.00 en 17.00 Rep.). 16.16 Omr.ork. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper. 17.20 Liturg, ge zangen. 17.30 Schlagers. 18 00 Gevar. muz. 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldten toonstelling. 20.00 Operettemuz. 21.15 Amus.-ork. 22.00 Nieuws. 22.15 verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.05 Gram. VOOR ZATERDAG AVRO: 16.15—16.45 Voor de kinderen. NTS: Eurovisie: 16.4518.50 Wereldkampioensch. voet bal. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Lied van de maand. 20.25 Uit tegen thuis. 21.00 Nieuwe gram. 21.25 Gevar. progr. 22.10 Dagsluiting. (Van onze Kamerverslaggever) Minister Samkalden heeft zich gisteren in de Tweede Kamer sterk verzet tegen het door een minderheid voorgestelde systeem, aan alle verenigingen, die zijn opgericht bij notariële akte, volledige rechtspersoonlijkheid te verlenen en aldus het overbodig geachte toezicht vooraf door de overheid het afgeven van een verklaring van geen bezwaar af te schaffen en dan dus de onpolitieke rechter te laten beoordelen of een vereniging mag blijven bestaan. Wanneer de rechter achteraf oordeelt, aldus de minister, dan kunnen allerlei onheilen inmiddels reeds zijn geschied. En die moeten juist worden voorkomen. Het lijkt zo aantrekkelijk en eenvoudig, aldus minister Samkalden, niet de ambte naren van het departement van Justitie, maar de onafhankelijke rechter Te laten waken tegen ongeoorloofde verenigingen. Maar het gaat er om dat door het afgeven van de verklaring van geen bezwaar be langen worden beschermd, die niet door de notaris en ook niet door de rechter kunnen worden beschermd. De verklaring bevor dert dat van het begin af de vereniging op het goede spoor staat en dat is van belang naarmate het aantal verenigingen in ons land groeit. Er zijn reeds 57.000 erkende verenigingen. Het kan voorkomen dat op de statuten en de meeste oprichters niets is aan te De rechtbank in Den Haag heeft de ven nootschap onder firma „Europa Cam ping" failliet verklaard. Honderden va kantiegangers hadden bij dit bureau een bungalow besproken, die echter nog niet bleek te bestaan. Als curator van de fail liete kampeeronderneming is benoemd mr. R. F. Wery, advocaat en procureur te Den Haag. Hij is van mening, dat het wel twee weken zal duren, voordat kan worden bepaald of er nog activa zijn en hoe hoog de schulden zijn opgelopen. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft de spoorwegarbeiders A. van der V. uit Liempde en A. van T. uit Boxtel, die op 12 juni terecht hebben gestaan in verband met een spoorwegongeluk, dat op 8 augus tus 1957 te Helmond is gebeurd, conform de eis van de officier van Justitie vrijge sproken. Hun was ten laste gelegd, dat zij door het losdraaien van te veel schroeven tegelijk de baan meer zouden hebben ver zwakt dan toelaatbaar was. Bij het onge luk werden vier personen ernstig gewond. De heer Van Dongen burgemeester van Aardenburg, gaat met zijn vrouw na 25 jaar een tweede huwelijksreis maken. Zo noemt hij de hem aangeboden reis van veertien dagen naar Spitsbergen, het eiland, waar hij dertig jaar geleden ver scheidene keren overwinterde. „Veertien dagen geleden waren wij vijf entwintig jaar getrouwd", vertelde hij gis termiddag op Schiphol, vanwaar hij met zijn vrouw naar Hamburg vertrok. Op 13 juli is het precies dertig jaar ge leden, dat mijn Italiaanse metgezel en ik uit onze benarde situatie door Zweedse vliegtuigen werden gered, toen we tever geefs poogden het verongelukte Italiaan se luchtschip „Italia" met Umberto Nobi- le te vinden". In oktober van het vorig jaar trad Sjef van Dongen op in het VARA-programma Dit is uw leven" en reeds tijdens dat programma werd hem als bijzondere ver rassing medegedeeld, dat de Noorse re gering hem had uitgenodigd, nog eens naar Spitsbergen te komen en dan zijn vrouw mee te nemen. De VARA is de gastheer van het echt paar tot Lübeck toe, waar het de reis voor rekening van een Noorse rederij voort zal zetten op de „Ingerseks", een kolenboot van deze maatschappij. De Noorse rege ring zal als gastvrouw optreden tijdens het verblijf op Spitsbergen, Het echtpaar. Van Dongen zal daar logeren bij de Noor se gouverneur van jiet eiland, dat onge veer 4500 inwoners telt. Sjef van Dongen hoopt al zijn er der tig jaar verlopen op Spitsbergen nog enkele bekenden te ontmoeten. Hij doel de op de twee gebroeders Nors, Noorse pelsjagers, met wie hij destijds bevriend is geweest. „Voor zover ik heb gehoord, wonen ze nog steeds op Spitsbergen. Ik hoop hen te ontmoeten". In deze tijd van het jaar is het op het eiland best uit te houden, verklaarde hij. 's Winters kan het er tot 50 graden onder het vriespunt zijn, in de zomer beweegt de temperatuur zich om het vriespunt en kan zelfs tot 15 graden boven nul stijgen. Dertig jaar geleden was de naam Sjef van Dongen in Nederland op ieders lip pen. Toen de Italiaanse poolonderzoeker Nobile met zijn luchtschip in het noord poolgebied was verongelukt, ondernam Van Dongen met een Italiaanse alpenja ger over de onafzienbare ijsmassa's een helaas vergeefse reddingspoging. Na drie dagen en nachten kwamen de beide man nen zelf in ernstig levensgevaar. Zij wer den op hun beurt gered door Zweedse vlieg tuigen. Van Dongen was destijds door de Nederland-Spitsbergen Compagnie naar het eiland gezonden. Deze compagnie is inmiddels aan de Russen verkocht. merken, maar dat het toch de bedoeling is de vereniging te misbruiken voor commu nistische of fascistische actie. Als de op richters te goeder trouw zijn, maar er zich onder hen indringers bevinden die verkeerd willen, dan kunnen zij daarop bedekt attent worden gemaakt. Dat komt in de praktijk veel voor, aldus de minister. Op ander gebied is het weer van belang dat be stuurders van jeugdverenigingen opmerk zaam worden gemaakt op verkeerde ele menten. Het systeem van toezicht-vooraf laat de mogelijkheid open van misbruik. Dat erkende minister Samkalden. Maar op de vele duizenden aanvragen om erkenning van een vereniging is sedert 1953 slechts in 13 gevallen de erkenning geweigerd. Bovendien deed de minister de toezeg ging dat in het in bewerking zijnde wets ontwerp inzake beroep op administratieve beschikkingen ook beroep op de Kroon zal worden opengesteld tegen weigeringen van de verklaring van geen bezwaar. De vrees dat verenigingen al te gemak kelijk niet zullen worden erkend omdat de formulering „strijdig met het algemeen belang" erg ruim en vaag is, deelde minis ter Samkalden niet. Maar hij wilde nogeens nadenken over een meer concrete formu lering. Overigens was hij bereid tegemoet te komen aan het verlangen, dat niet- erkende verenigingen wel een legaat kun nen ontvangen. De behandeling van de vaststelling van het tweede deel van het nieuwe Burgerlijk Wetboek wordt volgende week woensdag voortgezet. Na het tweede deel zullen nog negen andere delen moeten worden vast gesteld. Het zal dus nog wel enige jaren duren alvorens het nieuwe recht in het nieuwe Burgerlijk Wetboek in werking treedt. Maar inmiddels wilde minister Sam kalden niet de invloed onderschatten van de nieuwe bepalingen, ook al treden zij pas over enige jaren in werking. Advertentie Bib Geref Kerken Beroepen te Culemborg W. P. H. Pouwels te Wommels (Fr.). Aangenomen naar Enschede (vac. H. de Moor) B. J. Aalbers te Bant (N.O.P.) Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vreeswijk G. van Estrik te Nieuwland. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Schiedam M. Vlietstra te Eemdijk. TEGEN DE VROUW IN HET AMBT Het Comité van belijdende Nederlands- Hervormde lidmaten tot herstel van de Dordtse kerkorde, het „Comité 1618/19", heeft in een telegram aan de voorzitter van de Nederlands Hervormde Synode medegedeeld, het door de synode genomen besluit tot toelating van de vrouw tot de ambtelijke bediening met meerderheid van stemmen te verwerpen. Het comité acht het besluit onschriftuurlijk, niet traditioneel en niet in overeenstemming met het in punt 1 van de ontwerpkerkorde (1947) primair ge stelde aangaande de behartiging van een goede functionering der drie ambten in de kerk. V TZ \L AA 66 Die buiteling van de heuvel zou er slecht uitgezien hebben voor Umpieals-ie niet met zijn jasje aan een tak was blijven hangen, die op de helling groeide Gelukkig was die tak sterk; hij zwiepte wel door, maar kon Umpie houden. En daar hing Umpie nu, enkele meters boven de grond. Toen hij over zijn eerste schrik heen was, begon hij luidkeels te roepen. Hij voelde zich helemaal niet lekker, daar aan die tak zwiepend! 66—67 Advertentie (Van onze Kamerverslaggever) In antwoord op vragen van de heer Bomraer (P.v.d.A.) heeft minister Witte gisteren in de Tweede Kamer verklaard dat de exploitatieopzet van door gemeen ten gebouwde premiewoningen in overeen stemming moet zijn met die van parti culieren, omdat de gemeentelijke over heid het particulier initiatief niet van de bouwmarkt mag verdringen. In september 1957 had de regering be sloten voorlopig aan de bouw van pre miewoningen door gemeenten geen me dewerking meer te verlenen. In maart 1958 maakte de Vereniging van Nederlandse Gemeenten haar er echter op attent, dat in zeer vele gemeenten de particuliere bouw als gevolg van de hoge rente niet op gang kwam, waardoor vooral een te kort aan woningen voor de middengroe pen ontstond. Op 6 juni 1958 heeft de re gering daarom meegedeeld, weer aan de gemeentelijke premiebouw te willen mee werken, maar onder beperkende voor waarden. Gemeentelijke premiebouw is alleen toegestaan als de particuliere bouw in gebreke blijft. De markt voor dure huurwoningen is verzadigd. De particuliere bouwers trach ten nu goedkopere woningen te bouwen, aldus de minister, en het is verstandig dat streven aan te moedigen. Zodra ide Advertentie rentestand verder daalt, zal het voor de particuliere bouwers gemakkelijker zijn, tegemoet te komen aan de minder draag krachtige middengroepen. Dan mag de overheid op dat terrein niet concurreren met gunstiger exploitatievoorwaarden. „Wij moeten oppassen dat wij niet door te veel overheidsmaatregelen geruisloos een ander maatschappijbeeld schep pen", zei de minister. Door de daling van de rentestand is er een versterkte animo voor de particuliere bouw, waardoor het aantal van 80.000 woningen per jaar, vol gens het bouwprogram, kan worden bena derd. De minister had echter niet de illu sie dat dit aantal inderdaad zal worden bereikt. Indien dat niet het geval is, zal de regering onderzoeken of meer woning wetwoningen kunnen worden gefinancierd. INNSBRUCK (UPI) De heer C. J. van Bovene uit Nijmegen is in Oostenrijk door verdrinking om 't leven gekomen. De heer Van Bovene verbleef met zijn echtgeno te in Kitzbühel. Toen het echtpaar een roeitochtje op de Schwarzsee maakte sloeg het bootje -om. Hoewel het ongeluk slechts enkele meters van de wal gebeur de,- kon de heer Van Bovene, die de zwemkunst niet meester was, zich niet redden. Haarlem. In het gebouw van de Haarlemse Ke gelbond te Haarlem zijn geslaagd voor het mulo diploma A: W. Kooijman, M. J. ter Hoeve en J. Diederiks te Beverwijk: B. van der Wilden, J. Veldheer, J. P. Reydon, R. Waning, L. van Dan- sik, B. de Mon, P. W. van der Veldt, H. van der Brink en J. van der Berg te Haarlem; W. Uitten- bogaard, Lisse; E. O. W. Hasselbach, C. Beets; Velsen; A. van Staveren, IJmuiden; J. Bergman, Sassenheim; B. Verschoor, J. A. de Vries, Noord- wijkerhout; C. van der Lip, Haarlemmermeer; W. F. Schuijlenburg, R. C. Verhagen te Heemstede, R. Visser, R. D. M. Vijver, R. J. Terol te Zand- voort. Voor het mulo-diploma B slaagden: N Bosman, P. Bart te Velsen; M. J. Kerkman, N. K Nooi, Beverwijk; H. van Gulik, Zwanenburg; C. Sikking, H. G. van der Vlerk, B. de Jong, S. de Vries, K. Roorda te Haarlem; G. J. Gort, H. Rik kers en H. J. P. Rikkers te Hillegom en W. Hel doorn te Velsen. Bloemendaal. Aan de Da Costa-kweekschool te Bloemendaal zijn geslaagd voor onderwijzer: de heren H. J. van Gelder en C. van Dujlemen, bei den te Haarlem, en voor onderwijzeres: G. Strin ger en J. L. G. James, beiden te Haarlem, en J K. A. v. d. Wind te Zandvoort. Amsterdam. Aan de kweekschool voor de de- talhandel te Amsterdam zijn geslaagd voor het eindexamen de heren G. B. M. Hulshoff, Heem stede; P. J. R. Lampe, Haarlem en J. E. M. Bak ker, Wijk aan Zee. 38. Terwijl zij zich door de gangen haastte, leek het wel, of de mensen bleven staan om naar haar te kijken. „Al een uur en twintig minuten te laat". De officier van de Verkeersdienst draafde achter haar aan, ter wijl ze, Timothy half voortslepend, zich tenslotte over een zo mogelijk nog natter en duisterder platform haastten. „En commandant Prentice had gehoopt de oorspronkelijke vertraging te kunnen inhalen". Patsy maakte met bevende handen de veiligheids riemen vast en trachtte d'r haar, dat over het voor hoofd viel, weer een beetje in orde te krijgen. Zij wen ste, dat zij de tijd had om zich even een beetje op te knappen. Toen gooide zij met woedende kracht de deur dicht, alsof zij de gehele Prestwick-episode wilde uitslui ten. Met een schuldig gezicht keek zij haar mevrouw Bransfield, toen zij deze voorbij liep en daarna, diep ademhalend, opende zij de deur van de cockpit en zei met gesmoorde stem: „Passagiers ingegespt en ach terdeur gesloten, meneer". „Dank u, juffrouw Aylmer", zei Prentice. „En komt u zich hier nog even melden, onmiddellijk nadat wij zijn opgestegen. Wilt u?" „Ja, meneer," zei Patsy ademloos. Terwijl zij haar eigen riem vastmaakte, begon zij na te denken om zich met buitengewone duidelijkheid de woorden van de gezagvoerder te herinneren. Hij had er een bepaalde handigheid van de meest eenvoudige en doeltreffende adjectieven te kiezen en die uit te spre ken op een manier, welke zij niet zou kunnen omschrij ven. Zij kon echter wel beschrijven, wat het je deed. En voor het geval de passagier, die aan de andere kant van het gangpad zat, het soms merken zou, snoot zij stiekum haar neus en veegde haar wangen af. En hij handelde zelf zo volkomen gedachtenloos. Dat was nog het meest ironische van de gehele zaak. De ge voelens van anderen konden hem niets schelen. Hij had evengoed een lading vrachtgoed over de Atlanti sche Oceaan kunnen brengen. Zij onderbrak haar ge- dachtengang een ogenblik om met bewondering te kij ken naar de manier, waarop het toestel de startbaan verliet en om te luisteren naar het mitrailleurvuur, dat de hagel op de romp van het toestel scheen af te geven, terwijl zij er zich van bewust werd, dat de wind stoten hen nu eens hier en dan weer daarheen trachtten te duwen. Toen keek zij naar de transparant van de medede lingen en wachtte tot het bevel van de veiligheidsrie men verdwenen was. Snel ging zij met tijdschriften en sigaretten rond, voor zij zich naar de cockpit begaf. „Oh, ja, juffrouw Aylmer", zei Prentice, even naar haar kijkend. Een seconde langer dan op de rest bleef zijn blik op haar muts gevestigd en met een haast on merkbare beweging trok zij die recht. „Nummer één is niet helemaal zuiver gesynchroniseerd", zei hij te gen de boordwerktuigkundige, om toen op dezelfde toon tegen Patsy voort te gaan: „Huilt dat kind nog al tijd?" „Ja, meneer, zei Patsy, wensend, dat zij de naam Bransfield nooit gehoord had. Prentice knikte. Hij scheen een ogenblik na te den ken over het merkwaardige uithoudingsvermogen van dat kind, voordat hij zei: „De rustbank voor de pi loten wordt niet gebruikt." Patsy stond doodstil in af wachting van wat er verder zou komen. „Legt u het kind daarop. Meneer Rivers en ik kunnen op onze plaatsen wel rusten. Is het niet, meneer Ri vers?" „Ja, meneer," zei de tweede piloot onverstoorbaar. „Maar..", begon Patsy, toen hij zich langzaam om keerde en haar aankeek! „Ja, meneer," zei ze snel. „Met mijn complimenten aan mevrouw", voegde hij er langzaam aan toe. „Zo beter?" Gedurende een onderdeel van een seconde leek een flauwe glimlach de lijnen om zijn ogen even te verdiepen. Dus was hij toch vriendelijk, dacht Patsy plotseling. Er was iets aan hem, wat wist zij niet, dat hem toch volkomen menselijk maakte en zelfs voor een enkel moment zacht. Zij glimlachte met warmte tegen hem. „O, dank u," zei ze geestdriftig. „Dank u." „De maatschappij niet mij," En nu was er een spottende klank in zijn stem. „Maar niettemin begon zij. „Als er ook maar iets is, wat slecht is voor de naam van de maatschappij," ging hij voort, zich weer naar zijn instrumenten kerend, „en als er ook maar iets is, wat slecht is voor de andere passagiers, dan is het een huilend kind." Behalve dan een ongeschikte stewardess, zei zijn gelaatsuitdrukking zeer duidelijk, terwijl hij haar toe knikte op een manier, die zei: „En maak nu, dat je hier vandaan komt en gauw ook." Het was haar toch wel een troost, dacht Patsy, me< vrouw Bransfield en Timothy achttien uur later op het vliegveld Dorval uit de machine te zien stappen, volkomen opgefrist en vrolijk lachend. En het moest toch ook een troost voor haar zijn, dat verschillende passagiers haar hun kaartjes gege ven hadden en haar gezegd, dat zij het prettig zouden vinden als ze hen eens wilde bezoeken. Het moest ook een troost zijn de frisse zachte Cana dese lucht op te snuiven en het rode blad van de es doorns zich te zien vermengen met het roestbruin van de kastanjebomen en het roodbruin van de linden. Maar het totaal van al deze troostende omstandig heden woog toch niet op tegen de grote troost van de ontmoeting met Maynard op het moment, dat zij de glazen deuren openduwde van het reusachtige St. Laurence Hotel. Hij wuifde tegen haar en kwam naast haar staan. „Ik had al gehoopt, dat jij het zou zijn," zei hij. „Je tas dragen, juffrouw?" Patsy glimlachte en schudde het hoofd. Hij was niet in uniform, maar de herinnering aan die drie gou den strepen op zijn mouw maakte haar een beetje verlegen. Denk er aan, had Prentice gezegd, dat de autoriteit van iedere gezagvoerder, met wie u vliegt, absoluut is. „Waar is de rest van de bemanning?" vroeg Bill Maynard opgewekt. Patsy keek even achter zich door de glazen deuren. „Buiten," zei ze. „Ze zijn nog bezig hun bagage te sorteren. En we hebben de commandant voor ons plaatselijke kantoor hier afgezet. Mijnheer Prentice wilde de directeur spreken." „Oh, ben je met Prentice?" Patsy knikte. Bill glimlachte even. „Prettig voor jou!" Patsy stak de hand uit naar de sleutel, die de por tier haar aanreikte. „Een heel aardige vlucht," zei ze voorzichtig, terwijl de portier een bediende riep. „Hoor eens, ik zie je later wel," zei Maynard. Hij keek op zijn horloge. „Je was toch niet van plan om linea recta naar je bed te gaan, wel?" (Wordt vervolgd) UTRECHT De sterrenwacht te Utrecht deelt mee, dat de derde Russi sche kunstmaan op 28 juni te zien zal zijn om 02.04 uur in het Zuidoosten op een hoogte van zestig graden. De raket is te zien om 01.55 uur in het zuidoosten, even eens op een hoogte van zestig graden. Bei de bewegen zich in de richting van zuid naar oost. Op zondag 29 juni zal de raket te zien zijn om 02.15 uur in het noordwesten op een hoogte van dertig graden, komende uit het westen en gaande naar het noor den. De kunstmaan zelf is te zien om 02.42 in het noordwesten op een hoogte van twintig graden, komende uit het westen. Advertentie md wgm koude aanroeren JP 'MM Van 7 tot 21 juli zal in de noord-oostelijk Atlantische wateren de NAVO-oefening „Fish Play 3" worden gehouden, waar aan onderzeeboten en marine-vliegtuigen zullen deelnemen van Nederland, Frank rijk, het Verenigd Koninkrijk en de Ver enigde Staten. Van Nederlandse zijde zal hr.mr. onderzeeboot „Walrus" aan deze vlootmanoeuvres deelnemen. Van 2 tot 5 juli zal de NAVO-oefening „Fresh Wind" worden gehouden, waar aan zowel boven-als onderwaterschepen, benevens vliegtuigen van het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Frank rijk en Nederland zullen deelnemen. VRIJDAG 27 JUNI Concertgebouw: Leerlingen van Cobi Riemersma geven een uitvoering 19.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van zeld zame krijtlitho's uit het bezit van Koning Leopold I, 1023 uur. FILMS: Cinema Palace: „The tin star", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Lichtzin nige meisjes", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Stoottroepen in de aanval", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Spook te kpop", a.l., 19 en 21.15 uur. Minerva Theaiter: „April love", a.l., 20.15 uur. Rem brandt Theater: „Loving you", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Osceola, opper hoofd der Seminoles", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Nachten zonder lief de", 14 jr., 19 en 21.15 uur. ZATERDAG 28 JUNI TENTOONSTELLINGEN: Gebouw „De Waag": Expositie van wer ken van Bram Pihl, 1017 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van een collectie van moderne kunstwerken, 1012.30 en 13.3017 uur. Kunstzaal „Ten Bruggen Cate": Expositie van werken van Henk van Es, 11—17 uur. „In 't Goede Uur": Ten toonstelling van werken van Kees Verwey, 1019 uur. Kunstzaal „De Ark": Expositie van zeldzame krijtlitho's uit bezit van koning Leopold I, 10—23 uur. Galerie Es pace: Een zomertentoonstelling met wer ken van Appel, Lucebert, Sanders en an deren, 1117 uur. FILMS: Cinema Palace: „The tin Star", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: Lichtzinnige meisjes", 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Stoottroepen in de aanval", 18 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Spook te koop", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „April love", a.l., 14.30, 19 en 21.15 uur. Rem brandt Theater: „Loving you", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Osceola, opperhoofd der Seminoles", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Nachten zonder liefde", 14 jr., 19 en 21.15 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6