COR OLY COR OLY Gabardine regenjassen met 20 pethorting Ph. de Koning Goede ensembles wisten zich te handhaven Speciale aanbieding alleen 24 Tegen Amsterdammer tien maanden geëist voor mislukte inbraak Visserij-varia Om de Kennemer schaaktitel COJA WANDREKKEN OVERJARIGE BROMFIETSEN Sensatie-aanbieding f 595. 5 AMATEURTONEEL IN DE IJMOND II Castricum gaat dit week einde vele toernooien tegemoet Vechtpartij in garage aan Lekstraat KNGV-wandeldag op 6 juli De medische verzorging tijdens het weekeinde Zestig jaar „Wilhelmina" VRIJDAG 27 JUNI 1958 Voor het eerst na drie jaar heeft in dit afgelopen seizoen van het Velser amateur toneel de spanning ontbroken van het concours, dat vorige jaren door de sectie toneel van de Velser Gemeenschap werd georganiseerd. Zoals bekend heeft men echter besloten deze wedstrijden voortaan om het andere jaar uit te schrijven, zodat in het volgend seizoen dit concours weer tegemoet kan worden gezien. Het sectiebe- stuur treft hiertoe trouwens reeds de nodige voorbereidingen en het is ons bekend, dat men zich momenteel bezighoudt met het samenstellen van de jury. Wij her inneren er nog even aan, dat de fraaie wisselbeker thans in het bezit is van de Santpoortse toneelvereniging „Jan van Dommelen"nadat deze daarvóór twee keer achterelkaar was gewonnen door de arbeidstoneelvereniging „PALVU" uit IJmuiden. Ofschoon de beste prestaties der Velser toneelverenigingen ditmaal dus niet offi cieel werden erkend en met bekers of me dailles bekroond, behoeft er toch niet aan te worden getwijfeld dat voor het toeken nen van de eerste prijs opnieuw een keu ze zou zijn gemaakt uit de ensembles, die ook verleden jaar in de hoogste regionen van de wedstrijdranglijst eindigden. Naar mijn mening zouden dit weer „Jan van Dommelen", „K.Z.O.S.", of „Palvu" zijn geweest alfabetisch vermeld voor respectievelijk de opvoeringen van „Een kalme bruiloft", Engelen zonder vleu gels" en „De kinderen van Eduard" of „Miranda". Waarbij dan dient te worden aangetekend, dat ik wegens ziekte in fe bruari en maart een gedeelte van dit sei zoen heb moeten missen, waardoor het niet is uitgesloten, dat deze titels met een of twee namen verdienen te worden uit gebreid. Over het geheel genomen vertoonde dit seizoen weer hetzelfde beeld als in ande re jaren; voor het grootste gedeelte be hoorlijke of middelmatige voorstellingen, waarbij ook de opvoeringen niet hebben ontbroken, waarvan men zich zelfs aan de hand van het bewaarde programma nog slechts weinig kan herinneren. Veel indruk hebben deze dus niet kunnen ach terlaten. Maar daartegenover staat dan gelukkig weer een aantal voorstellingen, waarin het amateurtoneel zich van zijn beste zijde heeft leren kennen. Het feit dat deze tot de uitzonderingen behoren en over het gehele seizoen genomen een gering percentage opleveren, bewijst echter dat er nog steeds alle reden bestaat voor het streven naar een verbetering van het kunstzinnige peil der amateurverenigin gen. Een der overwegingen, waar ook het concours van de Velser Gemeenschap zijn bestaansrechten aan ontleent. Komen wij dan tot een nabeschouwing op de presta ties van de verschillende Velser vereni gingen afzonderlijk, dan verplicht de al fabetische volgorde ons te beginnen met „Advendo" De voorstellingen van deze toneelvere nigingen dienen te worden gerangschikt onder de middelmatige. Het waren de op voeringen van „Annemarie, zeg jij het maar", door Hans Nesna en „Drie is te veel", door de heren Johan Blaaser sr. en jr.; stukken, waar slechts weinig ver diensten aan kunnen worden toegekend. Vooral de laatstgenoemde klucht is van een dergelijk goedkoop kaliber, dat ze eigenlijk niet op het repertoire van een serieus ensemble dient voor te komen. De opvoering van Jan Fabricius' toneelspel „De dorpsdokter" is wellicht de beste ge weest, maar deze heb ik wegens de reeds vermelde oorzaak moeten verzuimen. „Jan van Dommelen" De Santpoortse toneelvereniging „Jan van Dommelen" is er ook tijdens dit af gelopen seizoen weer in geslaagd haar uit stekende reputatie te handhaven. Zij heeft het getal van haar uitvoeringen terugge bracht van drie op twee, waarbij als re den werd opgegeven, dat de voorstellin gen dan beter kunnen worden voorbereid. Waarschijnlijk is aan dit besluit evenmin de depressie vreemd geweest, waaraan de laatste jaren slechts weinig verenigingen kunnen ontkomen. De depressie, die men kent onder het woord „televisie". Maar hoe het ook zij, de twee voorstellingen van „Jan van Dommelen" mochten in alle op zichten worden gezien. Vooral de opvoe ring van Esther Mc. Cracken's blijspel „Een kalme bruiloft" was voortreffelijk. Advertentie MAAK UW WONING RUIMER MET Aantrekkelijke prijzen ZIE ONZE ETALAGE MARKTPLEIN BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Siebrand H. C„ z. v. H. C. de Vries en L. Latinga. Sybren H., z. v. S. de Vries en B. Wagter. René, z. v. W. van Soest en A. van Calcar. Theodorus J„ z. v. T. J. Burger en M. P. A. Koetsenruijter. Cornelia G. M„ d. v. D. Dudink en G. H. Dekker. Margot m. m„ d. v. S. Koopmans en A. H. G. Peters. Gert J. T„ z. v. H. J. Kouwenhoven en N. J. van Willigen. Frank J„ z. v. J. W. Willems van Dijk en T. Stammes. Constantia G. J., d. v. J. Roll- man en J. G. Kerkhof. Jacobus D., z. v. P. L. M. van Dijk en S. H. J. M. Schroots. Stephanus, z. v. J. J. Tromp en R. de Jong. Edward, z. v. J. Nagel en A. M. C. Schul- kes. Willem J., z. v. J. J. Kramer en J. Feeleus. Rudi G. L„ d. v. W. J. van Wouw en R. E. L. Schillemans. Theodorus, z. v. P. Vink en F. J. Acda. Lucie d. v. M. Faber en A. A. Ruiter. Theodorus W. M„ z. v. W. I. Appel en G. A. C. Jansen. ONDERTROUWD: J. A. Jansen en M. J. A. Assema. W. J. de Ligt en J. C. van der Schans. G. J. Mulder en J. M. Stam. A. H I Duineveld en A. M. Bijman. E. J. Riet man en W. Geertsema. GETROUWD: J. W. Brantjes en P. G. M. van Doorn. P. de Boer en C. A. Meijer. C. Hoeben en A. E. de Groot. C. Smit en A. M. Cana. J. C. Goedhart en T. S. F. Duij kers. N. van der Wel en A. Oei. OVERLEDEN: L. Groenland, oud 71 jaar. N. A. Ledder, oud 67 jaar, echtg. v. P. Geu- deke. J. P. van Opijnen, oud 97 jaar, wed. van H. A. van Beem. M. E. Hagendooren oud 71 jaar, wed. van H. F. Comis. J Draijer, oud 75 jaar, echtg. van R. Velt- 'man. J. Ras, oud 79 jaar, wed. van J. de Vries. J. J. Nieuwland, oud 48 jaar. De vereniging zou er in wedstrijdverband ongetwijfeld hoge ogen mee hebben ge gooid. Van een niet geringe durf getuigde de opvoering van Jean Anouil's „Die- venbal" (Bal des voleurs). Al was deze dan ook niet even onberispelijk als de eerstgenoemde, toch wil ik in de IJmond de vereniging nog zien, die in staat is „Jan van Dommelen" te overtreffen. „Getosa" Van de r.k. toneelvereniging „Getosa" te Santpoort zag ik een aardige opvoering van Basil Thomas' originele blijspel „Het parkietje", een stuk, waar ik ook gaarne de aandacht van andere verenigingen op wil vestigen. Bijzonder veel werk had men hier ook gemaakt va% de opvoering van Charlotte Hastings' boeiende thriller „Bo- naventura", waarmee op verantwoorde en passende wijze het tienjarig bestaan kon worden herdacht. „Hervormde toneelgroep" Deze groep dient nog steeds met welwil lendheid tegemoet te worden getreden, omdat men zich in deze kringen pas de laatste jaren op de beoefening van het to neelspel is gaan toeleggen. Een achter stand is nu eenmaal niet met enkele voor stellingen in te halen. De opvoeringen van Henk Bakkers blijspel „Een wespennest" en Herman Burgers toneelspel „Stuur loos" hebben bewezen, dat deze groep zich bevredigend in de middenklasse be weegt. „De Hooger Geest Ghesellen" Dit ensemble beschikt al over meer rou tine, hetwelk vooral tot uitdrukking kwam in de levendige opvoering van A. P. Dears- ly's blijspel „Welterusten". Minder ge slaagd leek mij de voorstelling van „Pa wikt.ma beschikt!" een komedie door Sophie Kerr, maar hierbij mag niet uit het oog worden verloren, dat de schrijfster de nodige moeite heeft gehad drie bedrijven vol te maken. „Kennemerland" Dit „Kennemerland" mag niet worden verward met de gelijknamige rederijkers kamer in Beverwijk. De spelers van de ze groep bestaan allen uit onderwijzers en onderwijzeressen bij de Velser scholen. Elk jaar opnieuw verschaffen zij in de Sint Nicolaastijd aan duizenden leerlingen van de openbare en bijzondere scholen voor lager onderwijs in deze gemeente een on vergetelijke toneelavond, die steeds op nieuw serieus en met uiterste zorg wordt voorbereid. Dit seizoen werd de opvoering onder regie van Bert Pijpers van het sprookjesspel „De prinses zonder hart" wel een der mooiste, die ik mij van deze vereniging kan herinneren. Zij was fleu rig aangekleed, met fantasie geregisseerd en werd met flair en enthousiasme voor het voetlicht gebracht. „De Kruik" De r.k. gemengde toneelvereniging, die haar bovenvermelde zonderlinge naam ontleent aan het bekende spreekwoord, blijkt zich nog steeds drijvende te kunnen houden. In plaats van te breken, treedt zij zelfs de laatste tijd meer op de voor grond dan in vorige jaren. Ditmaal gaf zij acte de présence met het oude blij spel „Hij, zij en Hottentot", dat niet ver ouderd bleek te zijn èn met een opvoering van het overbekende drama „Van ander ras". Dit laatste onder regie van de ve teraan Frans van Emmerik. Uitzonderlijk van kwaliteit waren deze voorstellingen niet, ofschoon zij de bestaansrechten van dit ensemble toch voldoende konden be wijzen. „Kunst en Vriendschap" Deze vereniging behoort ook tot de ca tegorie, welke zich steeds vergenoegt met een bescheiden succes. Dit blijkt geregeld uit de keuze der stukken, die zelden enige artistieke waarde bezitten. Zoals in het afgelopen seizoen „Het gouden kalf" door M. Jansen en G. Nielen en de ronduit af grijselijke klucht „De babybaron" door Keble Howard. Des te verheugender was daarom de verrassend goede voorstelling van de oorspronkelijke thriller door Ph. L. Cloak (pseudoniem van de Haarlem mer Henk Pollack): „Verdachte ont kent", waardoor „Kunst en Vriendschap" zich onverwacht van een geheel andere zijde liet kennen. Hopelijk zal deze pres tatie aanleiding zijn, om in het komende seizoen tot een zorgvuldiger stukkenkeuze over te gaan. „Kunst Zij Ons Streven" Wanneer wij de misgreep met het uiterst zwakke melodrama „Stefan Borkos" door Arie van der Lugt buiten beschouwing la ten, dan kan de r.k. toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven" eveneens op een geslaagd seizoen terugzien. Zo werd de voorstelling van H. M. Plantens geheim zinnige spel „Pas op voor paddestoelen' in het bijzonder een succes door de na tuurlijke speelwijze van de hoofdrollen. Het besluit met het originele blijspel „En gelen zonder vleugels" door Albert Husson is van dien aard geweest, dat deze voor stelling ook met volle waardering in de aanhef van dit artikel kon worden ge noemd. „PALVU Ditzelfde geldt in niet mindere mate voor de arbeiderstoneelvereniging „PAL VU", die gelukkig geen nadelige gevolgen heeft ondervonden van het verwisselen van regisseur. Zoals bekend, heeft Jan Velze- boer zich wegens zijn engagement met het gezelschap „Studio" moeten laten ver vangen door Peter Brandsma. De opvoe ring van „De zondaar" heb ik niet kunnen zien, maar de confrontatie met M. G. Sau- vajons ondeugende blijspel „De kinderen van Eduard" en Peter Blackmore's „Mi randa" is voldoende geweest, om ook „PALVU" onder de grote kanshebbers van het volgende concours te rangschikken Nog herinner ik mij bijvoorbeeld de waar lijk kostelijk dwaze typering van Chris Sluiters als de zotte Poolse pianist in „De kinderen van Eduard", terwijl de opvoe ring van „Miranda" een toonbeeld was de manier, waarop entourage, tempo en stijl van een blijspel dienen te worden ge combineerd. „De Plankeniers Ook van de oud-katholieke toneelvereni ging „De Plankeniers" moest ik mij één voorstelling laten ontgaan. De twee overi- Dit weekeinde zullen er in Castricum drie toernooien gespeeld worden, waarvan twee op de voetbalterreinen van Vitesse en CSV, terwijl op het tennispark „Onder- langs" het jaarlijkse W. E. v. Keeken toernooi weer wordt gespeeld tussen de tennisclubs Bakkum, ADO en Duinen bosch. Hieraan zal worden deelgenomen door 25 dames en 35 heren. Er zullen bij dit toernooi alleen enkelspelen worden ge speeld, zodqt het meer speciaal gaat om de persoonlijke prestaties. Op het CSV-terrein aan de Zeeweg te Bakkum vindt voorts zondag het jaarlijks veteranentoernooi plaats van de afdeling Noordholland van de KNVB waaraan door niet minder dan 54 elftallen uit de hele kop van Noordhol land zal worden deelgenomen. Tenslotte is er op het Vitesse-terrein het Theodorus Schermer toernooi, dat georga niseerd wordt door de r.-k. s.vv. Vitesse en waaraan zal worden deelgenomen door de junioren a- en aspiranten a-elftallen van DEM (Beverwijk), DCG (Amsterdam) en RKAFC (Alkmaar) en Vitesse (Castri cum). BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Fredericus J„ z. van A. F. Admiraal en M. G. C. de Nijs; Alphonsus P. A., z. van G. H. Schelvis en A. C. M. Lodewijks te Beverwijk; Quirinus J. A„ z. van Q. Rijke en A. Beemsterboer; Quirinus J., z. van J. Groot en H. E. Portegies; Alida C. M., d. van S. W. Oorthuysen en A. Kaan dorp te Velsen; Johannes L., z. van L. C. Groenland en B. T. Heyne; Cornelis M., z. van W. J. Kleyn en C. van Gelderen te Beverwijk; Wilma J., d. van S. van der Swaag en A. J. Reinderink. ONDERTROUWD: C. L. van Meyden te Amsterdam en M. H. Bruin; W. N. Knaap en J. M. van Tunen. GETROUWD: J. Hamers te Velsen en C. Zonneveld. Advertentie CENTRO HMW dubbelzit geheel compleetfjrftf.J 5/5. TYPHOON 650.— SUPERIA 22 PK SACHS MOTOR voor- en achtervering steekassen voor en achter - chroomtank IETS FANTASTISCH Modellen 1958 SOLEX ƒ349.5» 2 typen BERINI v.a, 349.50 7 typen AVADA ƒ468.50 4 typen AVAROS 695.— 2 typen VESTING - HMW dubb. achtervering f 775. TYPHOON - MAGNEET - SPARTA PUCH - RAP enz. BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Telefoon 4627 Advertentie VRIJDAG uitsluitend prima kwaliteiten in grijs - beige - marine dus 119.50 NU f 95.50 124.50 NU f 99.50 145.— NU f 116.- KENNEMERLAAN VERRAST IS DE IJmuidense bedrijfsleider A. Bleeker in de nacht van 17 op 18 maart na het openen van de schuifdeuren van het magazijn van de firma A. Bleeker en Zn. aan de Lekstraat te IJmuiden, waar hij zijn auto wilde stallen, blijven staan. In het door hem juist ontstoken licht zag hij twee mannen, die hier ongetwijfeld met minder goede bedoelingen waren binnengedrongen. De heer Bleeker trachtte van het magazijn uit via de telefoon de Velsense politie te waarschuwen, maar alvorens hij zover was, was een hevig gevecht ontstaan. Er werden stoelen als wapens gebruikt en het kon niet anders of de heer Bleeker moest het onderspit delven. Beide inbrekers ontkwamen, maar gistermiddag had een van hen, de 28-jarige W. J. uit Amsterdam, zich te verantwoorden voor de Haarlemse rechtbank onder presidium van mr. E. J. Top. Verdachte W. J. hield gistermiddag tij dens de zitting vol, dat hij de inbraak te IJmuiden niet had gepleegd. De heer Bleeker had J. echter in dezelfde nacht van de diefstal, toen hij zich naar de poli tie had kunnen begeven, herkend op een foto in een van de albums van de recher che te Velsen. Die ochtend werd J. te Am sterdam gearresteerd op beschuldiging van diefstal met geweldpleging. De an dere verdachte werd niet gevonden. In de kelder van het hoofdbureau van politie te Velsen werd met behulp van de hond Nora van de rijkspolitie de sorteer- proef genomen en daarbij wees de speur hond de Amsterdammer aan als de eige naar van vijf sleutels, die in het maga zijn van de firma Bleeker op de grond waren aangetroffen. Verdachte voerde aan, dat geen al te grote waarde mocht worden gehecht aan de sorteerproef. Even tevoren had hij voor het nemen van vingerafdrukken de han den met benzine moeten reinigen en vol gens hem was de kans zeer groot, dat ook aan de sleutels een benzinegeur hing, daar de auto van de heer Bleeker immers elke nacht daar werd gestald. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, voerde hiertegen nog aan, dat verdachte in het politiebureau had getracht enige buisjes, die bij de proef werden gebruikt, te ver wisselen. Als getuige verscheen de tweeëntwin- tigjarige typiste A. G. uit Amsterdam, met In de Betuwe is de kersenpluk weer begonnen en de jeugd is natuurlijk pre sent om te helpen en te proeven ge geven geen aanleiding tot bijzondere vermelding. De opvoering van Gerald Vandons thriller „Mr. King" was bevredi gend en Hans Nesna's goedkope klucht „Een baby van duizend weken" resulteer de in een voorstelling, waarvan de bijzon derheden ons niet lang bijgebleven zijn. „V.V.IJ". En dan tenslotte de toneelclub van de voetbalvereniging „IJmuiden", die weer twee verdienstelijke opvoeringen heeft ge geven van stukken, die toevallig door de zelfde auteur waren geschreven. Het zijn de blijspelen „Blijf zitten waar je zit..! en „Oembawa" van August van Zuylen, waarmee dit ensemble zijn donateurs eni ge bijzonder genoeglijke uren wist te ver schaffen. De manier waarop deze stukken onder regie van Cor van der Plas over het voetlicht werden gebracht, stelden „V.V.IJ." in staat de reeds eerder ingeno men positie te handhaven van een ensem ble, dat tussen vele toneelverenigingen in de IJmond als volkomen gelijkwaardig dient te worden beschouwd. Jan van Dam De gymnastiekvereniging „SSH" zal op zondag, 6 juli de jaarlijkse wandeldag van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond hou den, die niet alleen voor leden van het KNGV zal zijn opengesteld, maar waar aan het is toegestaan dat ook niet-leden deelnemen. Er wordt gelopen over afstanden van 10 km. voor jeugdleden tot 12 jaar, 15 km. voor aspiranten tot 15 jaar en 25 km. voor leden van 16 jaar af. De startplaats voor alle afstanden, die over een aantrekkelijk parcours worden uitgezet, is zondagmorgen, 6 juli tussen 9 en 11 uur bij het sportpaviljoen „Water vliet" aan de Koningsweg. Elke deelnemer komt in aanmerking voor de fraaie bondswandelmedaille en in groepsverband van minstens twaalf per sonen met leider ontvangt de betreffende vereniging de dit jaar voor de eerste maal ingevoerde zeer mooie verenigingsbonds- wandelmedaille. Inschrijvingen kunnen tot 4 juli worden gedaan bij het SSH-secretariaat, mevr. M. Wagenaar-la Grand, Wardenaarstraat 21, Velsen-Noord. wie verdachte samenwoonde en met wie hij spoedig in het huwelijk zou treden. Mej. G. voerde aan, dat haar aanstaande man die nacht thuis was geweest. Haar moeder en een vriend van deze mevrouw, die 's avonds tot twaalf uur op bezoek wa ren geweest bij het verloofde paar, zeiden, dat S. J. die avond was thuis geweest Om twaalf uur, toen zij op de bromfiets naar huis gingen, was hij nog thuis; hij ging naar bed. Een buurvrouw, die opmerkte, dat zij „alles kan horen omdat de trap zo kraakt was ook stellig van mening, dat W. J. het huis die nacht niet had verlaten. De in braak te IJmuiden en de ontmoeting van J. met de heer Bleeker had die nacht om kwart voor een plaats gevonden. „Het is onmogelijk", zei mevrouw, „ik had de trap moeten horen kraken. Ik hoor alles, zelfs als ze op pantoffels lopen". De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, merkte in zijn requisitoir op, dat de verklaringen van de getuigen a déchar ge en vooral van mej.' A. G. met de groot ste voorzichtigheid moeten worden behan deld. „Terwijl de verdachte de tenlaste legging blijft ontkennen, voert de heer Bleeker zonder enige aarzeling aan, dat deze verdachte de man van die nacht is geweest", aldus mr. Pitlo; „In de tweede plaats is daar de speurhond, die W. J. als verdachte aanwijst en bovendien is het geen gunstig teken, dat verdachte heeft getracht de sorteerbuisjes te verwisselen Iemand met een zuiver geweten doet dit niet." Het strafblad van de verdachte bleek niet gering te zijn; negen zware ver oordelingen, waarbij twee van anderhalf jaar hechtenis en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. Mr. Pitlo eiste een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek van het voorarrest De raadsman van verdachte, mr. G. H Veenhoven, zei in zijn pleidooi, dat de of ficier van justitie alle verklaringen van de getuigen a décharge terzijde heeft gescho ven. De hond Nora zag hij meer als speur hond dan als bewijshond en de waarneming van de heer Bleeker in die nacht bij een enkel lichtje in het magazijn, zou wel eens een verkeerde geweest kunnen zijn. De in het magazijn gevonden sleutels bleken in de woning van verdachte nergens te pas sen. Mr. Veenhoven meende, dat geen wettig bewijs was geleverd. Hij meende dat de twijfel dermate groot is, dat on middellijke invrijheidstelling kon worden gevraagd. De rechtbank weigerde deze invrijheid stelling en zal uitspraak doen op 10 juli om half tien 's morgens. Prijzen van donderdag Heilbot 2.60—2.00, gr. tong 3.10—2.60, grm. tong 3.20-2.70, kim. tong 3.50—2.80, kl. tong I 3.10-2.60, kl. tong II 2.60—2.30, tarbot I 3.002.20, zalm 11.00 —5.50 per kg. Tarbot IV 46, kim. schol 48, kl. schol I 5249, kl. schol II 61—25, schar 41—17, bot 22, v. haring 27—11, makreel 43—18, gr. schelvis 36—25, grm. schelvis 3423, kim. schelvis 34 22, kl. schelvis I 32—23, kl, schelvis II 2616, wijting 22—10, gr. gul 38—32, mid. gul 31—26, kl. gul 25—17, kl. haai 26—20, ham 55. kim. hake 46, kl. wolf 40, poontjes 12,horsmakreel 106.50, kl. koolvis zw. 2616, kl. rode poon II 30 per 50 kg. Gr. kabeljauw 216—80, gr. koolvis zw. 86—70, gr. leng 66—60, gr. wolf 98 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 131 kisten tong en tarbot, 6 k. heilbot, 205 k. schol, 40 k. schar, 20 k. bot, 875 k. haring, 205 k. makreel, 805 k. schelvis, 280 k. wijting, 275 k. ka beljauw en gul, 10 k. leng, 5 k. haai, 2 k. ham, 5 k. hake, 10 k. wolf, 20 k. poon, 186 k. koolvis en 20 k. diversen. Totaal 3100 kisten vis. IJMUIDEN: Dokters. Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141 en F. M. van Stekelenburg, Leeuwerik laan 52. Apotheken. Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen. In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK: Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: L. J. Vreeling, Von dellaan 29, tel. 3364. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Apotheken. De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512- 240. Bovendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. SANTPOORT: Dokters. In spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. K2560-8320 te raadplegen. Apotheken. Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K2500—22181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, tel. K 25608284. VELSEN: Wijkverpleging. Zuster Gomes, Leeuwe riklaan 39 voor IJmuiden-Oost, Velsen en Velsen-N.zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383 voor IJmuiden en IJmui- den-O., alsmede zuster Bakker, Duinweg 52 voor Santpoort en Driehuis. CASTRICUM: Artsen. Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging. Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zr. Van Beers, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundig: mevr. Scholten—Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek. Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. ZATERDAG 28 JUNI 20 uur: Openingsconcert door het fan farekorps „Wilhelmina", dirigent J. Groot. ZONDAG 29 JUNI 13 uur: Officiële ontvangst door het ere- en uitvoerend comité van he ren juryleden, bestuurders en diri genten van de deelnemende vereni gingen in café „De Weyman", Hoofd straat 216, Santpoort. 14 uur: Mars en tamboerwedstrijd aan de Hoofdstraat. Afmars Westlaan. 15 uur: Concertwedstrijd 20 uur: Vervolg concertwedstrijd. De resultaten van de derde ronde in de strijd om de persoonlijke schaaktitel van Midden-Kennemerland heeft het aantal deelnemers (voorlopig) in twee groepen ge splitst. Vier spelers zijn nog ongeslagen, de andere vijf schakers moesten reeds twee maal met een nederlaag genoegen nemen. De lijstaanvoerders J. Jansen en M. P. Suiker gingen ook nu weer op het pad der overwinningen verder. Jansen klopte C. Koomen en M. P. Suiker bleef zijn club genoot P. Hart de baas. De kampioen van 1957, L. G. Mostertman kwam met Tj, de Jong remise overeen. Onderaan boekte G. L. de Haas zijn eerste overwinning ten koste van J. L. Wijdoogen. Als gevolg van deze uitslagen is nu de volgende stand ontstaan: 1-2. J. Jansen 3 3 3 M. P. Suiker 3 3 3 3. Tj. de Jong 3 1 2 2 4. L.G. Mostertman 2 1 1 lVz 5-6. G. L. de Haas 3 1 - 2 1 P. Hart 3 1 2 1 7. J. L. Wijdoogen 3 - 1 2 Vz 8-9. C. Koomen 2 - - 2 0 F. J. Walda 2 - - 2 0 Nog deze week vindt de vierde ronde plaats. Naast het belangrijke treffen M. P. SuikerJ. Jansen staande volgende wed strijden op het programma: P. Hart—L. G. Mostertman; C. KoomenJ. L. Wijdoogen en G. L. de Haas—F. J. Walda. Tj. de Jong heeft een vrije ronde. De beslissingen in de derde ronde zijn alle vrij snel gevallen. G. L. de Haas en J. L. Wijdoogen hadden het reeds na een uur spelen bekeken. Dat het daarbij niet zo gunstig afliep voor J. L. Wijdoogen was voornamelijk aan hemzelf te wijten. De strijd was namelijk pas begonnen, toen Wijdoogen op het idee kwam een stuk weg te geven. Zijn tegenstander liet zich deze kans op winst niet ontglippen. Met een stuk meer besliste G. L. de Haas snel in zijn voordeel. Tj. de Jong verdedigde zich Nimzo-in- disch tegen de huidige kampioen L. G. Mostertman. Er ontstond een gave partij, waarbij Mostertman een licht initiatief had. Verstoring van het evenwicht bracht dit echter niet teweeg. De stellingen bleven vrijwel gelijkwaardig. Toen Tj. de Jong na twintig zetten remise aanbood, was er voor L. G. Mostertman geen aanleiding dit voor stel af te slaan. Inmiddels was M. P. Suiker tegen P. Hart in het voordeel gekomen. Ogenschijnlijk leek het er aanvankelijk op dat P. Hart wel goed stond. Zijn pionnenformatie stond nogal scherp opgesteld. M. P. Suiker liet hem echter zien dat dit toch niet zo ge weldig was als het er uitzag. P. Hart moest een pion prijsgeven en had grote moeite zich staande te houden. Hij zag het mis schien iets te pessimistisch in. Hij kreeg namelijk de gelegenheid voorlopig de pion terug te winnen. Kennelijk zag hij hier achter zoveel listen verscholen dat hij be sloot een stuk tegen een pion te geven. Het verhaastte slechts zijn nederlaag. J. Jansen speelde tegen C. Koomen weer een degelijke partij. Met wit spelend koos hij Spaanse wegen. Hij kwam hierbij lang zaam maar zeker in het voordeel. C. Koo men moest een pion prijsgeven. In het gevorderd middenspel kreeg hij gelegen heid deze pion terug te winnen. Hij moest daarbij evenwel toezien hoe J. Jansen zijn beide torens op de zevende lijn posteerde. Er werd grote druk op de stelling van de Weenink-deelnemer uitgeoefend. Stuk verlies was er het gevolg van. Met de moed der wanhoop streed Koomen verder. Toen J. Jansen met vaste hand spelend ook nog de kwaliteit opeiste was er voor Koo men geen redden meer aan. Hij koos dan ook de verstandigste partij en capituleerde.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7