PONT TYPEN Stofzuigers Fa. DE VILDER IflQCCDC Beverwijkse oude dame zag inbraak voor ogen gebeuren Televisie f 5.- p. w. U/INTERS SECRETARESSE Flinke slagersbediende gevraagd ROGGEVEEN Bent U uitgeslapen bedden tegen werkelijk „sprookjesprijzen" IWUkllu B. Beckers Borst's Fruithandel CIRCUS ELLEBOOG Instituut „Erasmus Verende matrassen 2 pers. bedsteden zuiver wollen dekens 79.50 48.- 57.50 69J5 19.50 39 50 MAANDAG 30 JUNI 1958 LEREN JASSEN (f 7000) ALS BUIT Achtervolging door Santpoort van Haarlemse inbreker-schilder Groot-Fries Congres in Leeuwarden Economische en culturele problemen besproken Franse tekeningen uit Amerika in Rotterdam geëxposeerd Minister Witte opende „Het Huis in de Buurt" Geneesmiddelenwet „Geen privilege voor de apothekers" Haagse IJshockeyclub eist nietig verklaring van royement Rumoer over zwembad in Doornspijk Raadsfracties boos over een uitlating van de burgemeester Scheepvaart Dr. J. Smalbraak Tandarts Biewinga J. J. Hekman vanaf OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL DB 49—79 VLIEGENSVLUG 6 Een bejaarde dame uit de Koningstraat in Beverwijk heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de schrik van haar leven gehad. Voor haar ogen speelde zich gedurende deze stille nachtelijke uren een tot in de puntjes voorbereide inbraak af. Zij was echter zo bang, dat het zelfs niet in haar opkwam om de politie te waarschuwen. Twee inbrekers waren des avonds in een blauwe bestelauto naar Beverwijk getogen om te trachten hun slag te slaan in het leder- en kledingmagazijn van de heer J. Veldhuis aan de Breestraat. Om de kans van slagen van hun ..onderneming" zo groot mogelijk te maken, besloten zij via de achterzijde van het magazijn, dat zich aan de Koningstraat bevindt, binnen te dringen. Dit lukte wonderwel. Een schrijfkassa en een groot aantal leren jassen, waarvan er verscheidene zelfs gerepareerd werden, werden van de zaak naar de auto overgeheveld. De jassen vertegenwoordigden een waarde van ongeveer zevenduizend gulden De Beverwijkse politie slaagde er met behulp van haar Amsterdamse collega's en dank zij de oplettendheid van een Bever wijkse taxichauffeur in om zondag reeds een van de daders te arresteren. Het was de 24-jarige J. H. W. K. uit Amsterdam, in wiens woning de gehele voorraad leren jassen werd aangetroffen. Naar de tweede inbreker wordt thans naarstig gespeurd. Vreemde vraag „Ik vond dat die knaap zich vreemd ge droeg", vertelde de bovengenoemde taxi chauffeur zondag aan de Beverwijkse po litie. ,,'s Nachts kwam'ie naar me toe en vroeg of er ingebroken was in het kleding magazijn van de heer Veldhuis aan de Breestraat. Ik wist natuurlijk van niets en toen ging hij er al gauw weer van door". De man die zo nieuwsgierig was naar de afloop van de inbraak, bleek boven de in breker K. te wonen. Hij kreeg nog gelA van K. en steeds vroeg hij wanneer dat nu wel het geval zou zijn. K. had hem echter steeds zoet gehouden en enige dagen ge leden gezegd: „Nu krijg je het gauw, want ik ga inbreken in Beverwijk." De oude dame werd later nog geconfron teerd met de inbreker. Ondanks haar angst herkende zij hem onmiddellijk. Velen hebben de blauwe auto van de inbrekers in de Koningstraat zien staan, zelfs een surveillerend agent heeft de wa gen gezien. De inbrekers moeten het een en ander goed hebben voorbereid, want zij wisten dat de woning boven de winkel niet bewoond werd. Achtervolging in Santpoort Door de attentie van de heer R. van Deursen, de zoon van de exploitante van „Velserend", het Santpoortse natuurbad, heeft de Velsense politie zaterdagmorgen in de vroegte een Haarlemmer kunnen vat ten, die bleek een lange serie inbraakjes en insluipingen tussen Heiloo en Bloemendaal te hebben gepleegd. Diezelfde nacht kwa men er meldingen binnen van inbraken in In Leeuwarden is vrijdag en zaterdag een groot Fries congres gehouden, dat werd geopend door de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, mr. Linthorst Homan. Als speciaal probleem noemde hij de zuigkracht die westelijk Nederland op de Friese bevolking uit oefent, vooral op de jongere produktieve leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners van Friesland bedroeg in 1880 nog ruim acht percent van het landelijk totaal, doch in 1958 nog slechts 4,25 percent. In Friesland kwamen echter 89 nieuwe industriële ves tigingen tot stand sinds 1945, waarvan het aantal werknemers thans totaal 4468 be draagt. Na de openingsrede begon het we tenschappelijk congres, dat tot thema had „de economie en de cultuur der drie Fries landen in verleden, heden en toekomst." De economie in het verleden werd behan deld door dr. F. Paulsen uit Malmö, die tot de conclusie kwam, dat een klein volk, dat het moeilijk heeft om zijn nationaal karakter vast te houden en dat niet over politieke machtsmiddelen beschikt, toch kan blijven streven naar economische on afhankelijkheid. Dr. E. O. George gaf een schets van het culturele leven in het groot-Friese verle den, dat gekenmerkt wordt door een sterk historisch bewustzijn. Wat de letterkunde betreft noemde dr. George de figuur van dr. E. Halbertsma, wiens werk leidde tot een nieuwe Friese litteratuur. De heer L. Haman besprak de economie van heden en wees daarbij op de gemeenschappelijke problemen in de drie Frieslanden wat be treft de concurrentie tegen de dichtbevolk te industriecentra en de zuigkracht die de ze centra uitoefenen op de Friese bevol king. Nadat de heren dr. H. Bakker, E. Ewald en J. Piebenga een kort overzicht hadden gegeven van de tegenwoordige culturele situatie in oost-, noord- en midden-Fries land, spraken drs. G. de Groot en dr. W. Kok over de economie en de cultuur in de drie Frieslanden in de toekomst. Drs. De Groot wees op het sterk agrarische ka rakter in alle drie landen. Het boerenbe drijf stoot echter, door mechanisatie en rationalisatie, mensen af, die vooral in de industrie werk zoeken en moeten vinden. De industrialisatie in de Friese landen is echter nog maar in het beginstadium, waardoor migratie veel voorkomt. Bij de industrie moet men echter rekening hou den met de automatisering in de toekomst die ook industrie-arbeiders zal afstoten. Hij bepleitte tenslotte de aanleg van een brede verkeersweg door de kustgebieden van Denemarken naar de afsluitdijk en een kanaal van de Lauwerszee naar Drachten. Taalproblemen Dr W. Kok sprak over de Friese taal, het belangrijkste onderdeel van een cul tuur. Het Fries verkeert in Noord-Fries land in een bijzonder moeilijke positie. Het wordt daar bedreigd door het plat- Duits, dat de volledige overwinning heeft behaald in Oost-Friesland. De waardering die men had voor de Friese Academie en haar werk, bleek wel uit de feestgave van de Oostfriezen van 500 Duitse marken en nog een anonieme gift van 100 alles voor het nieuwe gebouw, dat deze instelling kort geleden heeft aanbesteed. Ook wer den nog boeken aangeboden voor de bi bliotheek. Na een rondrit door de provin cie Friesland gemaakt te hebben woon den de congressisten in de Prinsentuin te Leeuwarden culturele manifestaties bij. de stations Santpoort-Zuid en Driehuis- Zuid, die de man, een zekere E. H. E. toe gaf te hebben gepleegd. De heer Van Deursen, die zaterdagmor gen vroeg lag te slapen in één van de ge bouwtjes op het terrein van het natuurbad, hoorde aan het slot morrelen, ging naar buiten en zag een man verdwijnen. Hij schoot in de kleren en trok per auto ach ter de vluchteling aan, die hij echter kwijt raakte. Nadat de heer Van D. de Sant poortse politie had gewaarschuwd, ging hij nog even Santpoort door, waar hij op de Hagelingerweg een snelle wielrijder zonder licht zag. Terug naar de politiepost, nam de chauffeur twee agenten mee en vlak voor de grens met Haarlem zag men de geheimzinnige fietser weer: nog steeds hard peddelend en zonder licht rijdend. De man werd aangehouden en toonde zich zeer nerveus en in het politiebureau werd er een hele serie inbrekerswerktuigen op hem gevonden, alsmede een zak met geld. In het natuurbad had hij niet meer dan wat snoep te pakken weten te krijgen. Hij bekende de inmiddels gemelde inbra ken in de beide stations diezelfde nacht te hebben gepleegd en toen men hem verder aan de tand voelde, bekende hij vlot achter elkaar 10 insluipingen, onder meer in Hei loo, Bloemendaal en Egmond. Het geld ongeveer 80 was afkomstig uit de stationskas van Driehuis-Zuid; E. had daartoe eèn spiegelruit geforceerd. De ver dachte, die van beroep huisschilder is en in een woonark te Haarlem thuishoort, is aan de justitie overgedragen. NEW YORK, (UPI) Meer dan 200 van de prachtigste Franse tekeningen, in Amerika gekozen uit 27 openbare en 41 particuliere collecties, zullen op 18 juli New York verlaten, om in Parijs en Rot terdam tentoongesteld te worden als een tegen-gebaar voor de twee exposities van Franse tekeningen uit Europese collecties die een paar jaren geleden hier in het land geëxposeerd werden. Deze tentoonstelling komt in antwoord op een verzoek van het museum Boymans in Rotterdam en hét Louvre ih Parijs. Zij zal Franse tekeningen uit Amerikaanse collecties bevatten van uit de zestiende tot aan de twintigste eeuw Onder de zestiende-eeuwse tekeningen bevindt zich een groep portretten van Clouet, onder meer een van Mary, Ko ningin der Schotten, in rouwkledij. Uit de reeks tekeningen van Bellange „De vijf zinnen" zal men „De smaak" kunnen zien en verder een aantal tekeningen van Clau de en van Poussin in de afdeling van de ze ventiende eeuw. Meer dan een vierde van de tentoonstelling is aan de achttiende eeuw gewijd, waarvoor de Amerikaanse verzamelaars een bijzondere be'angstel- ling hebben getoond. Onder de tekeningen bevinden zich „liggend naakt" van Bou cher en fraaie voorbeelden van de teken kunst van Fragonard en Watteau. Uit de eerste helft van de negentiende eeuw zijn er vier landschappen van Corot, negen portretten van Ingres en verder te keningen van David. Géricault, Courbet, De la Croix, Daumier en Millet. De im pressionisten en post-inpressionisten, die in de tweede helft van die eeuw naar voren kwamen, zijn vertegenwoordigd door te keningen van Césanne, Degas, Gauguin, Rédon, Renoii en Seurat. De afdeling van da twintigste eeuw bevat vele tekenin gen van Matisse en Picasso, die een duide lijk beeld geven van de opeenvolgende stij len van ieder der kunstenaars. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ^OOOCOOOOOOOOOOOOOOOSexjüQOGni i jfTYyifyrinfjr»vyYTryvvvvywy De minister van Volkshuisvesting en Wederopbouw, ir. Witte, heeft zaterdag de expositie „Het Huis in de Buurt" in het Stedelijk Museum te Amsterdam ge opend. Dit is de laatste van een drietal manifestaties, die de Bond van Nederland se Architecten ter gelegenheid van zijn 50- iarig bestaan heeft georganiseerd. De minister zei onder meer, dat men met de kennis van wooneisen en verlangens van intermenselijke en functionele relaties nog maar aan het begin staat van de eigen lijke taak van architect en stedebouwer. De verantwoordelijkheid voor deze taak is te zwaarder, omdat het resultaat van de kunstenaar wederom terugwerkt op de verlangens van individu en gemeenschap. Ir. Witte sprak ook over de uniformiteit bij de woningbouw, die althans in stede- bouwkundige zin veel minder aanwezig is dan wel verondersteld wordt. Als oor zaken van deze uniformiteit noemde de minister een zekere nivellering in het huis- vestingpeil door het vervangen van de ver schillen in levensbehoeften tussen platte landers en stedelingen, en tussen arbei ders en hogere welstandsgroepen der be volking, verder het nog veelvuldig voor komend gebrek aan coördinatie tussen het werk der verschillende deskundigen, die bij ontwerp en uitvoering van nieuwe stadswijken zijn betrokken. Ook is het vol gens de bewindsman mede te wijten aan onvoldoend begrip van de specialisten voor elkanders bedoelingen, aan negatie van elkanders mogelijkheden en aan langs elkaar heen werken. Minister Suurhoff bestrijdt, dat de posi tie van de apothekers door de nieuwe wet op de geneesmiddelenvoorziening zal wor den versterkt ten koste van anderen. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer schrijft de minister, dat integen deel aan de apothekers door de op hun be roepsuitoefening betrekking hebbende uit te vaardigen algemene maatregel van be stuur zware eisen zullen worden gesteld. Er is geen sprake van, dat de apothekers een privilege zullen krijgen. De minister staat op het standpunt, dat het niet zijn taak is de bijzondere belan gen te dienen van welke groep dan ook, die bij de geneesmiddelenvoorziening is be trokken. Zijn taak is regelingen te bevor deren, die strekken in het belang van de algemene volksgezondheid. Indien de apothekers tot nu toe minder luid hun wel degelijk bestaande bezwaren naar voren hebben gebracht, dan hebben zij daarme de blijk gegeven van het besef, dat bij het uiten van critiek in een moeilijke zaak als deze grote zelfbeheersing noodzakelijk is, aldus de minister. Hij is van oordeel,- dat de werkzaamheden der drogisten even als overigens die van andere op rechtmati ge wijze bij de geneesmiddelenvoorziening betrokken detailhandelaren zich op be vredigende wijze moeten kunnen ontwik kelen. Hij is van mening dat de nieuwe wet hem daarbij niet in de weg zal staan. Het onderzoek en de registratie van ver pakte geneesmiddelen zal offers van de schatkist vragen. Bij algemene maatregel van bestuur zullen vergoedingen kunnen worden bepaald, welke door belangheb benden voor onderzoek en registratie zul len moeten worden betaald. Daarnaast zullen commissies in het leven worden ge roepen en zal een beroep op een aantal ambtenaren worden gedaan voor het hou den van toezicht. Het is de minister nog niet mogelijk, zelfs maar een globaal inzicht in de groot te dier kosten te geven. Maar hij is ervan overtuigd, dat deze kosten uitermate ge ring zullen blijken te zijn en in geen ver houding staan tot de grote gezondheids belangen, en zelfs niet tot de financiële be langen (o.a. voor de export), welke met de totstandkoming van deze wet zijn gediend. Terwijl in de kleine zaal van het ge rechtsgebouw in Haarlem de gordijnen half waren gesloten om de stekende zonne stralen te weren, viel in dit zaaltje van morgen nu en dan het woord „ijshockey". Het bestuur van de I.THC Den Haag heeft namelijk tegen het bestuur van de Neder landse I.Tshockeybond een kort geding aan hangig gemaakt, waarbij de president van de Haarlemse rechtbank mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken wordt ver zocht het door de bond over de Haagse club uitgesproken royement nietig te ver klaren. Voorts wordt verzocht te beslissen of de Haagse club gerechtigd is zelfstandig plaatselijke wedstrijden met buitenlandse clubs en spelers te organiseren. de Nederlands^ IJshockeybond bestreed mr. H. W. Vliegen de eis van de Haagse club. Het royement, eerst uitge sproken door het bondsbestuur en daarna bevestigd door de algemene ledenvergade ring, vindt namelijk steun in statuten en reglementen. Naar het oordeel van mr. Vliegen behoeven alle ijshockeywedstrijden tussen Nederlandse en buitenlandse clubs de goedkeuring van de voorzitter der Ne derlandse IJshockeybond. De Haagse club echter heeft zich bij het organiseren van wedstrijden hieraan niet gehouden en zelfs zonder overleg met het bondsbestuur con tact opgenomen met buitenlandse bonden. Alleen de bond heeft de competentie wed strijden met buitenlandse clubs te organi seren. Dit is een eis van de internationale organisatie. De raadsman van de gedaagde verzocht tenslotte de president van de rechtbank de eis van de Haagse IJshockey club niet ontvankelijk te verklaren. Mr. dr. J. W. Dekker gaf een toelichting op de eis. Hij stelde dat de Haagse club de enige in het land is, die over een kunst ijsbaan beschikt. Doordat de IJHC Den Haag geen gelijkwaardige Nederlandse club kan ontmoeten, moet zij wel met buiten landse verenigingen contact opnemen. Mr. Dekker toonde aan, dat de voorzitter van de landelijke bond het organiseren van wedstrijden met een buitenlandse club had gedelegeerd aan een lid van het bonds bestuur, tevens bestuurslid van de Haagse club. Het bondsbestuur zou alleen zeggen schap hebben voor vertegenwoordigende wedstrijden. Het contact met de buitenlandse bonden was niet ongehoord, daar aan het bestuur van de IJHC Den Haag de werkzaam heden ten behoeve van de jeugd waren opgedragen. Door deze delegatie van be voegdheden is het royement in strijd met de statuten en reglementen, aldus stelde mr. Dekker. „Het gaat hier om een pres- tige-kwestie. Buiten Den Haag heeft de bond niet veel te betekenen. De landelijke bond wil alleen zijn machtspositie demon streren. Maar de sport gaat hieraan ka pot", zei de raadsman van de Haagse club. Mr. Vliegen voerde nog aan, dat enkele werkzaamheden en bevoegdheden niet al leen aan een bestuurslid van de Haagse club, tevens lid van het hoofdbestuur, doch aan drie Haagse bestuursleden van de landelijke bond waren gedelegeerd. Het be stuurslid van de Haagse bond zou echter beslissingen heben genomen zonder daarin de twee andere bestuursleden te kennen. De president van de rechtbank bepaalde de uitspraak op 3 juli om tien uur. In de vergadering van de gemeenteraad van Doornspijk hebben de Staatkundig Gereformeerde en Anti-Revolutionai re fracties, alsmede een lid van de Chris- telijk-Historische fractie, een verklaring afgelegd, waarin afkeuring werd uitge sproken over hetgeen de burgemeester van Doornspijk, de heer U. de Vries, enke le weken geleden gezegd heeft bij de ope ning van het grote moderne zwembad in de buurt van 't Harde. De burgemeester had daarbij namelijk de hoop uitgespro ken dat dit zwembad mettertijd ook nog eens op zondag geopend zou zijn. Deze uit lating wordt door de critici als een aantas ting van het gezag van de raad uitgelegd. In de verklaring werd gezegd, dat de voor zitter door zijn woorden, zijn aanzien bij een groot deel der bevolking verloren had. De burgemeester antwoordde, dat er door de zondagsluiting zoveel rumoer rond het zwembad was ontstaan, dat daar door de rentabiliteit in gevaar dreigde te komen. Zelfs een boycot was niet denk beeldig en daarom had hij gemeend wat olie op de golven te moeten werpen. Aan het feit, dat het zwembad zondags geslo ten is en blijft zolang dit de wil van de raad is, deed dit uiteraard niets af. De burge meester wilde echter zijn persoonlijke me ning niet onder stoelen of banken steken, namelijk dat de opvattingen omtrent het gebruik van de zondag zich in de loop van de tijd zeker zullen wijzigen. Het debat over deze kwestie nam ruim een uur in beslag en droeg soms een vrij heftig karakter, ofschoon de discussie aan beide zijden tot het principiële beperkt bleef. Van A. R.-zijde werd nog uitdrukke lijk verklaard, dat de persoonlijke op rechtheid van do burgemeester niet in twij fel wc d getrokken. Abbedijk, 28 te Rotterdam. Aldabi, 29 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alhena. pass. 29 Finisterre n. Antwerpen. Alphard, 30 te Montevideo. Alwaki, 29 ten anker Calcutta. Amerskerk, 28 v. Aden n. Suez. Angolakust, 28 v. Amsterdam n. West-Afrika.' Bali, 30 te Chalna. Bawean, 29 te Alexandrië. Bengalen, 1/7 te Aden verwacht. Bengkalis, 29 te Amsterdam. Boschkerk, 29 v. Genua n. Port Said. Caltex Rotterdam, 29 v. Rotterdam n. Rastanura. Caltex Pernis, 29 v. Port Said n. Antwerpen. Caltex Utrecht, 29 v. Bordeaux n. Bahrein. Caltex The Hague, pass. 29 Perim n. Rotterdam. Canierounkust, 30 te Freetown. Castor, 29 te Rotterdam. Celebes, 28 te Savona. Cistula, 29 v. Singapore n. Poro. Cradle of Liberty, 25 Str. Ormoesz n. Mêna. Clavella, 20 te Stanlow. Crania. 29 v. Curasao n. Rotterdam. Dinteldijk, 30 te San Francisco. Esso Amsterdam, 30 te Santos. Friesland SSM, 29 dw. Finisterre n. Setubal. Gabonkust, 29 te Accra. Graveland, 29 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Haarlem, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Helder, 28 v. Amsterdam n. West-Indië. Houtman, 28 v. Beira n. Mombasa. Hos, 29 te Rotterdam. Jagersfontein, pass. 29 Dover n. Antwerpen. Jason, 28 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Java, Y- £en$rig.n. Belawan. Keniiemërïana, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Kermia, 28 v, Gothenburg n. Rotterdam. Khdsiêlla. 29 redé Calèütta. Korenia, 29 te Rotterdam. Laurenskerk, pass. 29 Gibralttar n. Hamburg. Lekkerkerk, 28 v. Bandar Shapur n. Basrah. Leopoldskerk, 29 dw. Malta n. Rotterdam. Leuvekerk, 30 te Aden. I ieve Vrouwekerk, 29 v. Genua n. Port Said. Limburg, 28 v. Aden n. Port Said. Loppersum, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Luna, 28 v. Rotterdam n. Lissabon. Maasdam, 28 v. Le Havre n. Southampton. Maureen, 28 v. Rotterdam n. Houston. Mississippilloyd, 30 te Belawan. Molenkerk, 30 te Mozambique. Montferland, 30 te Las Palmas. Musilloyd, pass. 29 Gibraltar n. Rotterdam. Nias, 1/7 te Singapore verwacht. Noordam, 29 te Rotterdam. Oldekerk, 28 v. Marseille n. Barcelona. Ommenkerk, 30 te Yokohama. Oranjefontein, 28 v. Southampton n. Las Palmas. Oranje Nassau, 30 te Kingston. Ouwerkerk, 30 te Singapore. Overijsel, 28 v. Rotterdam n. Sydney. Pieter S, 30 te Rotterdam. Poelau Laut, 30 te Surabaja. Polyphemus, 29 v. Charleston n. Cristobal. Prins Willem V, 29 te Rotterdam. Raki, 28 te Amsterdam. Sibajak, 28 v. Sydney n. Melbourne. Slamat, 29 v. Penang n. Tandjong Mani. Sloterdijk, 29 te Antwerpen. Soestdijk, 29 v. Antwerpen n. New York. Stad Amsteram, pass. 29 Gibraltar n. IJmuiden. Stad Schiedam, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Stad Utrecht, 2/7 te Hampton Roads verwacht. Statendam, 29 v. Oslo n. Gothenburg. Statue of Liberty, pass. 29 Algiers n. Mena. Steenwijk, pass. 29 Portlandbill n. Amsterdam. Straat Lombok, 29 v. Mauritius n. East-London. Straat Torres, 29 v. Cochin n. Colombo. Tamo, pass. 30 Ouessant n. Rio de Janeiro. Tarakan, 28 v. Tandjong Priok n. Singapore. Teiresias, 30 te Tawau. Texel, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Tomori, 30 te Rotterdam verwacht. Trajanus, 29 te Ciudad Trujillo. W. Alton Jones, 28 v. Mena n. Philadelphia. Waterland, 29 v. Amsterdam n. Bremen. Waterman, 28 v. Rotterdam n. Sydney. Weltevreden, 29 te Antwerpen. Westland, 30 te Amsterdam. Woltersum, pass. 29 Scillys n. Le Havre. Wonosobo, 28 v. Singapore n. Zamboanga. IJssel, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Zaankerk, 29 te Port Said. Zaanland, 30 te Santos. Zeeland KRL, 30 te Suez. Zonnewijk, 28 te Rotterdam. Zuiderkerk, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Zuiderkruis, 28 v. New York n. Rotterdam. SLEEPVAART Cycloop, 30 v. Gothenburg n. IJmuiden. Humber, 30 190 m. o.z.o. Rio de Jan. n. Montevideo. Maas, 30 v. Brunsbüttelkoog n. Maassluis. Noordholland, 30 490 m. n.o. Barbad. n. Barbados. Rode Zee, 30 320 m. w.z.w. Fayal n. Ravenna. Titan, 30 210 m. z.z.o. Santiago n. Maracaibo. Tyne, 30 60 m. w. Ouessant n. Southampton. Witte Zee, pass. 30 Dungeness n. Glasgow. Zeeland, 30 520 m. z.o. Kp. Race n. Terneuzen. Zwarte Zee, 30 170 m. n.w. Kreta n. Golcuk. VESPA SCOOTERRIJSCH. „IJMOND" Binnen één maand uw rijbewijs. Celsius, straat 52, Tel. 4551. AUTORIJSCH. „IJMOND" Binnen één maand uw rijbe wijs. Cursus 20 lessen f ISO Celsiusstraat 52, tel. 4551. De n.v. Kennemer Confectie- Industrie Baanstraat no. 34. Beverwijk, vraagt MACH.- STIKSTERS en ongeschoolde meisjes. Aanmelden dagelijks van 9 tot 5 uur. Gratis af te halen beeldig JONG POESJE. Wordt niet afgegeven aan kinderen. Meervlietstraat 80 GOED TEHUIS gezocht voor jong katje, gewend aan Fe lix. Cederstraat 49. OVERGANGSLEEFTIJD? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natterman's bloed zuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1 85 bij elke drogist ETALAGE MATERIALEN v. iedere branche, glasplaten spiegels (ook verzilveren), J. Mertens, Snelliusstraat 14, telef. 6140, IJmuiden. Ook voor STEMPELS en NAAMPLATEN. J. Mertens Snelliusstraat 14, tel. 6140. UITZONDERLIJK exclusie ve kostuums in 1 en 2-rij model, ook met vest. Prijzen f 98 t/m f 219. Veranderin gen gratis op eigen atelier. Chris Duin, Kloosterstr. 35, Beverwijk. EEN KOELKAST? Bezoek met ons de toonzaal. U heeft dan de grootste keuze (alles natuurlijk vrijblijvend) Kei zer, Trompstraat 30, IJm.-O. Telef. 4516. R. L. M. OVERALLS, t/m maat 56 f 12.95. maten 58 en 60 f 13.95 Zeeman Bloem straat 70. IJmuiden Te koop B.B.-MOTOR, 10 pk, f 300. Bevr. Garage Tone- man, IJmuiden. Te koop aangeb. MOTOR RIJWIEL BMW 1950, 250 cc, 27.000 km gelopen. Te bevr. Porck, Kennemerlaan 163, IJmuiden. Te koop ZEISS IKON Box camera. Arubastr. 27, Sant poort. Te koop B.S.A., 600 z.k., nw. banden en buddysit, f 400. Lijsterlaan 16, IJmuiden-O. Vrouwenarts. PRAKTIJK HERVAT. AFWEZIG t/m 12 JULI. Spoedgevallen tandartsen Lindeboom en Bleeker, op de spreekuren. arts WEGENS ZIEKTE AFWEZIG Waarneming zoals gebruike lijk. Apotheek blijft ge opend van 2-6 uur. Waarom wachten? zonder vooruitbetaling, O.a.: PHILIPS, ERRES, GRUNDIG, enz. bij: Teleservice Den Haag Schrijf voor inlichtingen. Postbus 578. Den Haag. KSNN£MEM/iAN Nummei oneven die voigct.s ons oordeel niet oona fide reageren op de inhoud van advertenties worden mei doorgezonden Niet-afgehaalde nummei brieven worden na 14 dagen vernietigd 6 THEELEPELS in étui ƒ4.65 voor het leven gegarandeerd De nieuwe Brahantia »:UISHOUDTRAP 59 90 Primus KOOKTOESTELLEN 24.55 MESSEN KARTELEN 25 cent per stuk Kennemerlaan 1, Tfeléf:"'5853 FRUITMANDEN en FRIMTSCHA AlTJES KENNEMERLAAN 32 Tel. 4331 Verzending door geheel Nederland. WOENSDAG 2 JULI te 14.30 uur KINDERVOORSTELLING ZATERDAG 5 JULI te 20 uur BALLET DER LAGE LANDEN Voorverkoop Openluchttheater tel. 53909 en V.V.V., Stationsplein Haarlem (niet tel.) opleiding voor meisjes met Gym., HBS, MMS, Mulo. Inschrijving geopend. Aanvang september ZOMER-SPOEDCURSUS duur ca. 2 maanden Aanvang deze week Prosp. op aanvrage Oude Gracht 71 Haarlem, Tel. 14517 INST. 99 Lyceum voor Individueel Onderwijs (opgericht 1938) Florastraat 13 (bij Wagenweg), Haarlem-Z„ Tel. 19953 Individuele opleiding Ulo, HBS A en B, Gymn. a en b. Voorbereidend technische en administratieve diploma's Schoolgeld naar inkomen. Ook uw zoon kan bij een juiste aanpak leren te werken. Er Zijn reeds zeer vele jongens door onze bemiddeling in het leven geslaagd. Inlichtingen en inschrijving dagelijks, liefst na tele fonische afspraak Tel. 19953. A. VAN VLIET Kennemerlaan 129 IJmuiden - Telefoon 5212 Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen, enz. enz GED. OUDE GRACHT 81 HAARLEM TEL. 11152 Onzichtbaar STOPPEN not- scheui en Oi anflgalen Repareren veranderen van dames, en herenkleding IHEOv ECH kleermaker Kennemerl 176 VERKOOP INRUIL RÉPARA HE Bel ui overleg VELSEKIMUNWEG 173 Tel 4402 Schakel eenvoudig de oor- i zaak van uw huiduitslag uit: j in twee tellen dringt het helder vloeibare DDD Ge- j neesmiddel door tot de haard Jder aandoening - diep in de huidporiën. Het doodt de ziektekiemen, bedwingt de 'infectie. De aandrang tot krabben verdwijnt. Verras end snel herstelt uw huid zich - wordt gaaf en kern gezond. En het antiseiv tische. geneeskrachtige DDD Recept is bovendien héérlijk om uw gevoelige huid gere- aeld intens te zuiveren en op te Irissen. Per flacon f 1.20. GENEESMIDDEL TEGEN f HUIDAANDOENINGEN 4 Gebruik DDD TOILETZEEP, j veilig voor gevoelige huid. IJmuider Boodschappendienst H. VAN HEERD Vareniusstraat 16 LET DAN GOED OP een partij Wij brengen overtrokken met prachtige damast en 15 jaar garantie: 2-persoons 1-persoons 3-delig met zuiver witte wolvulling, en overtrokken met x/% linnen damast 1-pers. divanbed, sleemodel, met 15 jaar garantie 1-pers. bed, met uitstekende vulling en tijk 1-pers. moderne wollen deken, geheel compleet 1-pers. moderne wollen dekens Als klap op de vuurpijl, een partijtje zolang de voorraad strekt: 2-persoons 1-persoons 27.50 Het is weer raak bij MEUBKLM A6AZIJN ZEEWEG 191 - U MUI DEN-O.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10