Braziliaanse sterrenploeg behaalde na overtuigende zege de wereldtitel Zweden kwam met 1-0 voor, maar moest hoofd buigen Grote Prijs der Lage Landen voor Franse paard Icare IV Frankrijk - Fontaine - schoot zuiver tegen Duitsers en won verdiend Garrincha was bijkans onhoudbaar voor Axbom 1 HÉ m wMtmeEffiHMMnu Franse voetballers op de derde plaats in eindtoernooi om de wereldtitel Soms te fors voetbal 8 Spoedig 1-1 Beslissing Pele scoort Weerstand gebroken Foute beslissingen In triomf Ontfutseld «Mggggj H jp Duitser Haase wereld kampioen zweefvliegen Gehandicapte d'Inzeo overwon in Aken Vijf spelers van AGOVV worden weer amateur DSS in finale van de OHC-beker Concordia verloor van Gouda met vijf-één MAANDAG 30 JUNI 1958 Hamrin heeft gefaald. De grote Hamrin, zo vaak in Zweden de bejubelde matchwinnaar, is uitgeschakeld. Volkomen uitgeschakeld door Nilton Santos, de 32-jarige linksback van het Braziliaanse elftal. En dat duel tussen Kurre Hamrin en Nilton Santos heeft de finale van het zesde toernooi om het wereldkampioenschap, die zondag in het Solna-stadion van Stockholm werd gespeeld, be slist. Doordat Hamrin werd uitgeschakeld verloor de Zweedse voorhoede zijn stootkracht. Veteraan Gunnar Gren mag dan een voortreffelijk tacticus zijn, midden voor Simonsson mag een technisch bijzonder bekwaam speler zijn, zij missen de capaciteiten om een aanval af te maken. En wat Santos wél kon, daar is Axbom, de Zweedse linksback, niet in geslaagd. Sven Axbom heeft het gevaar, dat Garrincha heet, niet kunnen bezweren. Hij heeft alles geprobeerd, maar het ging eenvoudig niet. Steeds weer schoot de razendsnelle rechtsbuiten van Brazillië langs zijn directe tegenstander, steeds weer werd Axbom met een korte razendsnelle sprint gepas- peerd. Een metertje „vrijheid" had Garrincha maar nodig om zijn gevaarlijke lage voorzetten te lanceren. Het is de grote verdienste van middenvoor Vava, dat hij twee keer op het goede ogenblik als een bliksemschicht voor het doel van keeper Svensson opdook om van amper een meter afstand de bal achter de Zweedse doelman te werken. Brazilië heeft verdiend gewonnen met 52, Brazilië is overtuigend wereldkampioen geworden. Het sterrenteam van Brazilië, zeker versterkt doordat Djalma Santos, die in vorige wedstrijden de zeker niet imponerende Nilton de Sordi verving, heeft eigenlijk maar 54 minuten nodig gehad om de zege veilig te stellen. Toen Pele in de 9de minuut van de tweede helft een voorzet van rechts, opving, de bal over de verblufte Zweedse stopper Gustavsson heen tikte en vervolgens beheerst scoorde, waardoor de stand 31 voor Brazilië werd, was de strijd al beslist. Daarna begrepen ook de bijzonder sportieve Zweedse toeschouwers het. Dit Bra ziliaanse elftal was eenvoudig te sterk voor hun natio nale ploeg .Het pleitte voor de Zweden dat zij de Zuid- Amerikanen hebben weerstaan. Het is al een prestatie op zich, dat zij in de eerste minuten met een briljant schot van de linksbinnen Liedholm de leiding hebben kunnen nemen. Maar dat lag niet alleen aan het verras send goede spel van de Skatidinaviërs. Dat lag ook, en misschien zelfs in meerdere mate, aan de ongunstige omstandigheden waaronder de Brazilianen moesten spelen. Het terrein was door de regen van de laatste 24 uur doordrenkt. Natuurlijk waren ook de Zweden gehandicapt, maar zeker is dat de Brazilianen, die in het geheel niet gewend zgn onder dergelijke omstandig heden te spelen, nog veel meer waren benadeeld. Na een kwartier hadden de mannen van Vincente Feola ook de moeilijkheden, die de natuur hen in de weg legde, overwonnen. En toen moest het Zweedse elftal zijn taktiek wijzigen. Zijn binnenspelers moesten verder achterblijven om te voorkomen dat Didi, de weergaloze rechtsbinnen van de Brazilianen, geheel alleen het midden veld kon beheersen. Daarna zocht de Zweedse ploeg het in uitvallen. Nadat de Zweedse koning de spelers van beide teams aan zich had laten voorstellen en nadat Svensson zijn lichtblauwe trui op verzoek van scheidsrechter Guigue had verwisseld voor een groene, kon de met zoveel span ning tegemoetge- ziene eindstrijd om de Coupe Jules Rimet beginnen. Vava mocht af trappen, maar de eerste aanvallen waren toch voor de Zweden. Het bleek duidelijk, de Skandinaviërs wa ren sterker, en de Brazilianen had. den bijzonder veel moeite met het gladde veld. Toen gebeurde het in de vierde minuut al. Liedholm pres teerde het onge looflijke. Hij zag lat de Braziliaanse verdediging even ïveifelde toen hij le bal kreeg toe gespeeld. Liedholm draaide met de bal om zijn tegenstander en schoot toen hard en laag in. Wat in dit toernooi nog nooit was geschied, was nu toch eindelijk gebeurd: Brazilië stond achter. Zelden zal een doelpunt met zoveel geest drift zijn ontvangen als deze voltreffer van Liedholm. Het leek wel of die ruim 52.000 Zweedse toeschouwers het Solna-stadion per se wilden afbreken. Ja, Zweden was de beste ploeg in die eerste minuten, en heel luid galmden daarna die zo vertrouwd ge worden klanken door het stadion „heja, sverige friiskt humor. Maar lang hebben dié enthousiaste toe schouwers niet kunnen genieten van die 1-0 voorsprong. Vier minuten later had Garrincha zijn eerste duel met Axbom gewonnen. Bijna van de achterlijn volgde een lage voorzet en van nog geen meter afstand tikte middenvoor Vava op het juiste moment voor keeper Svensson ge komen, de bal in de touwen (1-1). Nog steeds waren de Zweden gevaar lijker, al mochten ze van geluk spreken dat een onverwacht schot van de kleine Pele via de binnenkant van de paal nog juist het veld insprong. Na een kwartier begon het duidelijk te worden: de Brazilianen hadden zich aangepast aan de terreinom standigheden en het waren nu de Zweden, die het accent op de verdediging moesten leggen. Op het middenveld excelleerde groot meester Didi, en iedere keer was hij het die de basis voor de Braziliaanse aanval len legde. Het Braziliaanse overwicht moest doelpunten opleveren, dat kon eenvoudig niet anders. In de 32ste minuut volgde dan ook die tweede treffer. Het werd tot in dp details zelfs, een herhaling van het eerste doelpunt. Opnieuw schoot Garrincha met een schijnbeweging linksback Axbom voor bij, opnieuw volgde van de doellijn zo'n lage en verraderlijke voorzet waarop Gar rincha het patent schijnt te hebben en op nieuw stond daar middenvoor Vava klaar om van de rand van het doelgebied de bal in het doel te laten glijden (2-1). De beslissing viel, we schreven het al, in de negende minuut van de tweede helft. Het was alleen aan een snelle reactie van doelman Svensson te danken dat die derde treffer al niet direct na de rust werd ge scoord. Even weifelde linksback Axbom toen hij vlak bij het eigen strafschopgebied door Vava werd aangevallen. Dat was juist lang genoeg voor Garrincha om zich bij verrassing in het bezit van de bal te stel len. Een hard diagonaal schot volgde, maar meer dan een goed schot stond Svensson zijn tegenstander nog niet toe. De zeventienjarige Pele verwierf zich even later de eeuwige dankbaarheid van geheel Brazilië door een voorzet van rechts op te vangen, daarna de bal over stopper Gustavsson heen te tikken en vervolgens beheerst te scoren (3-1). Hij werd ervoor omhelsd de kleine Pele. omhelsd en uitbundig gezoend. Er scheen geen einde te komen aan de eerbetuigingen aan de Braziliaanse linksbinnen. Eindelijk blies arbiter Guigue, die in de middencirke] geduldig klaarstond, nog maar eens heel hard. En toen begrepen ook de emotionele Zuid-Amerikanen het. Er moest nog ge voetbald worden ook. De Zweedse weerstand was gebroken. Volledig. De rust keerde weer in het sta dion. Plotseling in de 23ste minuut, op een moment dat niemand het verwachtte leefde het Braziliaanse legioen op. Rechtshalf Djalma Santos had over de bal heengetrapt, en wat eigenlijk een mislukte voorzet was, werd een gevaarlijke pass voor Zagallo. De Braziliaanse linksbuiten, reeds zo vaak de grondlegger van een doel punt, kon dan ook eindelijk in deze laatste wedstrijd van het toernooi zelf een keer scoren. Voordat een Zweed hem de weg naar het doel had kunnen versperren, had Zagallo al geschoten, en voor Svensson begreep wat er gebeurd was, lag de bal al achter hem (4-1). Garrincha is niet aan een goal toege komen, al was hij daar na een half uur spelen wel heel dicht bij. Voor de zoveelste maal was hij Axbom, die ditmaal de laatste Zweedse verdediger was, voorbijgegaan. In het centrum zou hij een vrije schietkans krijgen en toen beging Axbom, die maar al Na afloop droegen de Brazilianen on der oorverdovend gejuich de Zweedse vlag langs de overvolle tribunes van het Solna-stadion in Stockholm ITelefoto). De zeventienjarige Pele - jongste speler van hei; toernooi om het wereldkam pioenschap die een van de Braziliaan se uilblinkers was in de finale- te goed weet hoe gevaarlijk de schoten van Garrincha kunnen zijn, een grove over treding. Hjj greep de Braziliaan met beide han den vast en hjj deed dat zeker een meter binnen het strafschopgebied. Deze over treding kon slechts op één manier worden bestraft. Dat moest eenvoudig een penalty zijn. Maar scheidsrechter Guigue, die de wedstrijd tot op dat moment voortreffelijk had geleid, besliste anders. Hü gaf een vrije trap op de rand van het strafschop gebied. Wat de gendarme uit Niche daarna heeft bezield, zal wel nooit duidelijk wor den. Vanaf het moment waarop de beslis sing in feite al was gevallen, beging de Fransman fout op fout. Het doelpunt kw'am aan de andere kant. Het Braziliaanse voetbalteam zal de laatste 1200 mijl van de thuisreis af leggen aan boord van het presidentiële vliegtuig. Kubitchek, de president van Brazilië, beloofde dit de nieuwe wereld kampioenen in een radioboodschap naar Stockholm. Woensdag hebben de Bra zilianen een nationale feestdag. Op die dag keert het Braziliaanse elftal naar Brazilië terug. De overwinning is in geheel Brazilië gevierd. Onmiddellijk na het bekend worden van de uitslag verschenen de dagbladen in het land met speciale edities. Duizenden voet balsupporters kwamen op straat om hun blijdschap over de overwinning op luid ruchtige wijze te uiten. Liedholm zorgde met een dieptepass voor de inleiding; de Braziliaanse verdedigers bleven staan voor vermeend buitenspel en daardoor kon middenvoor Simonsson ge makkelijk scoren' (4-2). Even later blunderde Guigue opnieuw. Nu was het Bellini, c'e Braziliaanse aanvoer der, die Hamrin in het strafschopgebied eenvoudig van de bal liep. Opnieuw was een strafschop de enige juiste beslissing. Maar Guigue floot zelfs niet eens. De marge van drie doelpunten zou wor den hersteld. In de laatste minuut maakte keeper Svensson zijn enige grove fout in deze wedstrijd: cp een voorzet van links liep hij te ver uit en er was niets gebeurd als de Zweedse goalie was doorgelopen. Even weifelde de Zweed en toen probeerde hij nog terug te keren naar zijn doel, maar toen hij daarin was geslaagd, had Pele de bal al over Svensson heengekopt in het verlaten doel (5-2). Er werd zelfs niet meer afgetrapt. Links binnen Zagallo was in het bezit van de bal, doch moest die even later aan arbiter Gui gue afstaan. En terwijl Zagallo, vergeefs overigens, poogde met smeekbeden de Fransman te vermurwen, sloop heel voor zichtig Mario Americo, de populaire Bra ziliaanse verzorger, achter het tweetal. Een simpel tikje tegen die witte wedstrijdbal was voldoende om deze in zijn bezit te krijgen. Zo gelukkig als een kind ontliep Americo nog een suppoost, die hem tot de orde wilde roepen, en verdween toen onder de tribune. En ieder had daar vrede mee. Stralend van vreugde met de Zweedse vlag tussen hen in, maakten de Brazi liaanse spelers, aangevoerd door captain Bellini, een ereronde voor een geestdriftig publiek, dat het team, dat Zweden had uitgeschakeld alle lof gaf, die het toekwam. Daarna pas keerde de rust weer en toen kon de Brit -Arthur Drewry, de president van de FIFA, aanvoerder Bellini verzoeken om op het erepodium te komen om de Coppe Jules Rimet in ontvangst te komen nemen. Onder een donderend applaus reikte Drewry de trofee uit aan de wereld kampioen van 1958, aan Brazilië, dat ook stellig de beste ploeg was van dit toernooi. De Braziliaanse spelers konden het nau welijks verwerken. Voor doelman Gillmar en Pele bleek de emotie zelfs te groot. Ter wijl zijn teamgenoten lachend en dol van vreugde naar het kleine en enthousiaste legioen van Braziliaanse verslaggevers wuifden, stonden de lange Gillmar en Pele tegen eikaars schouder te snikken. 4' j Elfduizend toeschouwers een record voor Duindigt hebben zondag gezien hoe het Franse paard Icare IV de Grote Prijs der Lage Landen, de zesde draverij van het Europees circuit, heeft gewonnen. Zonder enig voor de toeschouwers waar neembaar verschil schoten Icare IV en Jamin door de finishpalen en een foto moest de beslissing brengen. Die wees Icare als de winnaar aan. Vlak achter deze twee Franse paarden kwam de Nederlander Quintus Harvester door. De overwinning van Icare leverde Henry Levesque f 15.000 op. Mevrouw OlryRoederer, eigenaresse van Jamon kreeg 5000. Voor beide paar den werd dezelfde tijd, 3 min. 30.1 sec., af gedrukt. De uitslag luidt: 1. Icare IV (Frankrijk) Henry Lecesque tijd 3.30.1, kmtijd 1.19.6; 2. Jamin (Frankrijk), Jean Riaud 3.30.1 1.19.0;3. Quintus Harvester (Nederland) Nottelman 3.31.5 1.21.3; 4. Hairos II (Frankrijk 3.31.6 1.20.8; 5. Jariolain (Italië) 3.32,1 1.19.7; 6. Forges (Nederland) 3.32.2, 1.21.6; 7. Emden 1.20.8, 8. Fifi Beau Gosse 1.21.6, 9. Skymaster 1.21,8, 10 Ria Olivier 1.22.5, 11. Willburn 1.22.7, 12. Roland 1.22.1, 13. Oranje Nassau 2.22.8, 14. Quite Heny 1.22.8. Win. 13.90, pl. 2.80, 1.60, 1.90, cov. 7.90, gek. 3.60. Na de zesde draverij heeft Jariolain (Italië) met 24 punten de leiding in het Europees circuit. Jamin (Frankrijk) is tweede met 28 punten. De uitslagen van de zondag op Duindigt gehouden rennen luiden: Het van Brie- nen's Memoriaal: 1. Jolly Petern 1.04.6, 2. Sir Carston, 3. Golden Arrow. Win. 1.10, pl. 1.30, 1.70, gek. 2.70, cov. f 2.50. Grote prjjs van Den Haag: 1. Full Mea sure 2.14.1, 2. Comet, 3. Miramare. Win. 8.—, pl. 3.50,, .2.50, 5.20, gek. 4,40, cov. 3.70. Draverijen. Nederland-prijs: 1. Walter Hollandia 1.26, 2. Weibeline Wip 1.27.9, 3. Victrix V 1.26.4. win. 1.80, pl. 1.30, 1.80, 2.10, ,gek. 4.30, cov. 6.20. Parijs-prjjs: 1. Spreeuw S, 1.24.7, 2. Vain- queur 1.42.1, 3. Vincent Hollandia 1.25.9. Win. 19.50, pl. f 2.80, 1.50, 1.40, gek. 20.50. cov. 3.50. Stockholm-prijs: 1. Vrijdag 1.26.-, 2. Um- berto 1.24.8, 3. Sjakie Scott 1.26.5. Win. AAN HET EINDE VAN de wedstrijd tegen Duitsland om de derde plaats droegen de Fransen hun linksbinnen Fontaine in triomf van het veld in Gothenburg. En daar was reden te over voor. Want niet alleen had hij vier van de zes goals gescoord en dus een overwegend aandeel gehad in de 63 zege, maar bovendien was daardoor zijn totaal aantal doelpunten op 13 gekomen, en dit betekende een record voor alle kampioenschappen. Het record stond op naam van de Hongaar Kocsis, die in het wereldkampioenschap van 1954 11 goals liet aantekenen. Het record voor de meeste doelpunten in één wedstrijd stond met vier eveneens op naam van Kocsis en daarvan is Fontaine dus medehouder geworden. Het overwicht van de Fransen, alhoe wel ze de zege ruim verdienden, is niet zo groot geweest als zich uit de score laat aflezen. De Duitsers hadden evenveel van het spel als hun tegenstanders, maar zij misten in hun rangen een tacticus als mid- voor Kopa. en een scherpschutter als Fontaine. En dit was het doorslaggevende verschil. Met zes invallers uitkomend de Fransen hadden er drie konden de Duitsers overigens bogen op een eervolle prestatie, in een wedstrijd die vaak aan trekkelijk was maar soms door veel te fors spel werd ontsierd. Naar veler smaak maakten de Duitsers zich hieraan het meeste schuldig, maar het moet erkend dat de Argentijnse scheidsrechter van hen minder door de vingers zag dan van de Fransen. Het veld was zeer glad en zwaar, want het had 's morgens overvloedig geregend. De kwaliteit van het spel leed er onder, want de spelers hadden moeite hun even wicht te bewaren en Kopa trok zelfs ande re schoenen aan. De Duitsers pasten zich het eerst aan de omstandigheden aan en ondernamen een gevaarlijke actie op de rechtervleugel, die y in laatste instantie strandde op de verdediging. Een fraaie Franse tegenstoot resulteerde in een ko gel van de rechtsbinnen Douis, door Kwiat- kowski al vallende gestopt. In de zevende minuut werd keeper Abbes gepasseerd na een center van Cieslarczyk, waarop Rahn inliep. Maar de Argentijnse scheidsrech ter Borzzi oordeelde dat Rahn de Franse doelman op ongeoorloofde wijze had aan gevallen en kende het doelpunt niet toe. De Duitsers domineerden iets, maar de „haantjes" ontworstelden zich aan de druk. Douis rende langs de lijn, centerde naar Kopa die twee tegenstanders voor bij dreef en het leer aan Fontaine door gaf. De geduchte kanonnier maakte geen fout en het was 1-0 voor de Fransen. Het spel werd toen fors, Kaelbel liep bij een botsing kwetsuren op en moest zich buiten het veld laten behandelen. Terwijl hij afwezig was liepen de Duitsers storm en in de 18de minuut schoot Cieslarczyk, die de bal in vrije positie kreeg, onhoud baar in. De Fransen werden hierdoor ge prikkeld naar het scheen, want ze bouw den felle tegenaanvallen op en kwamen telkens terug, ondanks de steeds stugger wordende Duitse afweer. Fontaine gleed uit op een moment dat hij van dichtbij inkogelen wilde. Strafschop Even later werd Erhardt gewaarschuwd voor een overtreding tegen Vincent. Iets later werd Wiesnieski door Erhardt veel te ruw tot staan gebracht, de scheidsrech ter gaf toen een strafschop. Dank zij Kopa werd het in de 28ste minuut 2-1. De Franse voorhoede kwam toen in vol le actie en viel staag aan met fraai, af wisselend open en gesloten combinatie spel, dat door de 25.000 toeschouwers zeer gewaardeerd werd. In de 35ste minuut los te de Franse spil Lafont een geweldig hard schot van 35 meter afstand. De bal sprong terug van een Duitse voet, maar Fontaine stond klaar en bracht de stand op 3-1. De Duitsers bleven even verbeten door spelen en slaagden er in het spel te ver plaatsen. Een schot van Rahn uit een vrije schop ging laag langs de Franse „muur" naar de rechterhoek van het doel. Maar Abbes redde ten koste van een corner. Kort voor rust kreeg de Duitse rechtsbin nen Sturm een kans, maar weer wist Ab bes het gevaar te bezweren. De tweede helft Luide toegejuicht door het Zweedse pu bliek kwamen de Fransen voor de tweede helft het veld op. Het spel, van zeer goede kwaliteit, bracht de twee doelen afwisse lend in gevaar. Maar na 5 minuten drib belde Kopa verscheidene Duitsers voor bij en schoof de bal naar Fontaine, die on middellijk doorgaf aan Douis. Een on houdbaar schot deed de score rijzen tot 4-1. Twee minuten later was het 4-2, want Rahn stoof langs de lijn, zwenkte af naar het doel en plaatste de bal, over de uitlo pende Abbes heen, accuraat in het net. De Duitsers kwamen daarna iets in de meer derheid, want in de Franse verdediging klopte het niet altijd. Ook bezondigden de backs zich te veel aan kort spel in de breed te, wat gevaarlijke situaties ten gevolge had. Toch waren het de Fransen die opnieuw scoorden. In de 33ste minuut en door toe doen van Fontaine. Deze had enkele Duit sers omspeeld en maakte toen een schijn beweging alsof hij de bal naar Kopa wou geven. Inplaats daarvan schoot hij hard en zuiver in de rechterhoek, langs de ver blufte Kwiatkowski. Niet gewonnen Nóg gaven de Duitsers zich niet gewon nen. Cieslarczyk en Rahn stelden Abbes zwaar op de proef met knalharde schoten en vijf minuten voor het einde gebeurde het onvermijdelijke: door een haag van spelers heen deponeerde Schafer de bal in het net. Nieuwe Duitse stormlopen volgden, en de Franse verdediging kreeg het hard te verduren totdat Fontaine zijn voortreffelijke wedstrijd met een briljant wapenfeit besloot. Op een center van Wies nieski ondernam hij een ren van het mid denveld af, snelde door de Duitse verdedi ging heen' en schoof de bal langs de uitlo pende Kwiatkowski in de touwen. Enkele seconden later floot Borzzi voor het einde. De elftallen verschenen in deze opstel lingen: Frankrijk: Abbes Kaelbel en Lerond Penverne, Lafont en Marcel Wies nieski, Douis, Kopa, Fontaine en Vincent. Duitsland: Kwiatkowski Stollenwerk en Erhardt Schnellinger, Wewers en Szy maniak Rahn, Sturm, Kelbassa, Scha fer en ieslarczyk. De Duitse zweefvlieger E. G. Haase is in de open klasse wereldkampioen zweef vliegen 1958 geworden, met ruime voor sprong op de Brit Goodhart, de Tsjech Mestan, de Joegoslaviër Komac en de Pool Makula. In de standaardklasse werd de Pool Adam Witek eerste, voor de Zweed Pers- son en de Duitser Huth. Op de vierde plaats komt de Fin Horma, op de vijfde de Fin Tandefeldt, op de zesde de Pool Woj- nar, op de zevende Anthony Goodhart (G.B.), op de achtste de Joegoslaaf Stapa- novic, op de negende de Fransman La- bar en op de tiende de Nederlander Wim Toutenhoofd. Icare IV van rechts vooraan - met rijder H. Levesque, die winnaar werd van de Grote Prijs der Lage Landen op Duindigt. f 4.—, pl. 1.70, 1.50, 6.20, gek. 6.50, cov. 5. Cagnes sur Mer-prijs: 1. Tabor 1.23.5, 2. Tarantella 1.23.6, 3. Typhoon 1.23.8. Win. 1.60, pl. f 1.10, 1.30, 1.50, gek. 2.50, cov. 3.20. Milaan-prjjs: 1. Theo Messidor 1.22.2, 2. Rose Marie 1.22.7, 3. Fan Fan 1.23.-. Win. 1.10, pl. 1.10, 2.80, 1.60, gek. 9.cov. 10.50. Sterrebeek-prjjs: 1. Double Six M. 1.22.3, 2. Sir Parisien 1.24.2, 3. Rosa Hollandia 1.24.9. Win. 4.—, pl. 1.40, 1.80, L3t>, gek. 24.60, cov. 5.60. Totale omzet: 266.123,50. Wereldkampioen Raimondo d'Inzeo, die door zijn in het gips gestoken, gebroken hand niet aan het kampioenschap van Europa voor springruiters kan deelne men en voor het verwisselen van paard zelfs twee helpers nodig heeft, presteerde het zondag vóór Fritz Thiedemann en zijn landgenoot, de Olympische kampioen Hans Gunther Winkler in Aken de prijs van „Nordrhein Westfalen" te winnen. In dit gecombineerde en zeer zware springconcours kwamen 33 combinaties uit, waarvan er slechts vier het 800 meter lange parcours foutloos beëindigden. Met het eerste paard moesten tien hindernis sen tot 1.50 gesprongen worden en met het tweede een zelfde aantal tot 1.65 m. Fritz Thiedemann had lange tijd. met 114.6 sec. de leiding en zelfs Winkler kon met „Fregola" en „Fahnenjunker" zijn land genoot niet bedreigen (118.6 sec.). Toen kwam Raimondo d'Inzeo die met „Posilippo" en „Merano" foutloos rond kwam in precies 111 seconden. En op de ze prestatie bleek geen enkele ruiter nog een antwoord te kunnen vinden. Het bestuur van de eerste-divisieclub AGOVV heeft besloten de contracten met de volgende spelers niet te verlengen. Het zijn H. Palm, G. Wasmus, H. Dijkgraaf, E. J. Uytenhoorn en H. Zeegers. De laat ste zal op de transferlij st worden geplaatst, de overigen zullen tot de amateurstatue* terugkeren. De oud-rechtsbuiten van het Nederlands amateurelftal, H. Elfring, heeft het be stuur van AGOVV meegedeeld dat hij niet voor verlenging van zijn contract in aan merking wil komen. Ook hij wil weer als amateur uitkomen. In de halve eindstrijd om de OHC-beker heeft DSS zondagavond tegen Renova ge lijkgespeeld (twee-twee) en bereikte als bezoekende vereniging dus de finale. In de eerste helft was DSS wat sterker en het nam door Hoenderdos de leiding. Na de pauze scoorde Scheffer voor Reno va de gelijkmaker maar wederom ver schafte DSS zich een voorsprong toen Jan sen de Renova-doelman het nakijken gaf. Daarna kon Soellaart de balans weer in evenwicht brengen (2-2) en in deze stand kwam geen wijziging meer. DSS zal op een nader te bepalen datum dus de finale spelen tegen de reserves van Onze Gezel len. In promotiestrijd Concordia heeft het zaterdagavond in Gouda tegen Olympia niet kunnen bolwer ken en moest met een zware vijf-één ne derlaag naar Hillegom terugkeren. De promotiekans is nu nagenoeg verkeken. Reeds in de eerste helft gaf Olympia zodanig de toon aan, dat er geen twijfel kon bestaan omtrent het uiteindelijke re sultaat. Niet minder dan viermaal moest de Hillegomse doelman Van Looy de bal uit het doel halen en dit betekende een vier-nul voorsprong voor de thuisclub bij de rust. Na de pauze ging het weliswaar wat .be ter bij Concordia, maar slechts eenmaal boekten de Hillegommors succes toen Boot een goede aanval op de juiste wijze af rondde (4-1). Maar Olympia bleef ster ker en toen de thuisclub de stand op vijf één had gebracht was het pleit volledig beslecht. Vredenburch versloeg in deze zelfde promotiecompetitie Oudewater zo dat de stand op de helft van de strijd luidt: Olympia 3-5, Vredenburch 3-5, Concordia 3-1, Oudewater 3-1. ENSCHEDE. De Nederlandse eredivisie club Enschede heeft zondag in het nieuwe stadion in Barcelona met 83 verloren van de F.C. Barcelona. Bij rust leidden de Spanjaarden met 31. Er waren 30.000 toe schouwers.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 12