Wim van Est zaterdag in de gele trui en bleef ook zondag leiden Topclubs OWO, EHS en EDO wonnen weer gemakkelijk Eerste plaats in het algemeen ploegenklassement ging verloren DE TOUR IN CIJFERS i tti*vS8 ff! DE TOUR DIE VERDWEEN Schmitz kon bijna voor Ne-Lux succes zorgen LOCOMOTIEF DE HONKBALCOMPETITIE In de eerste klasse won Kennemerland verrassend van TYBB 10 Bijna nog één Nog maar 5 uitvallers Champagne Rathman won 500 Mijls race van Monza JAN v. d. MEER LOCOMOTIEF RIJWIELEN en BROMFIETSEN MAANDAG 30 JUNI 1958 Wim van Est lachte breeduit, toen hij zondagmiddag op de drukke Avenue de Paris zijn ererondje in de gele leiderstrui van de Tour de France reed. De sterke Bra- bander had met een traditie gebrokenvoor de eerste keer in zijn rijke wielercarrière had hij het gepresteerd om het ere-tricot langer dan een dag te behouden. En dat was beslist iets waarover hij zich zelf verbaasde. De Nelux-ploeg bleef dus ook in de vierde etappe een rit over 205 km door het heuvelachtige landschap rond om de Seine in een juichende stemming. De basis was zaterdag gelegd, toen Van Est tijdig meesprong in een vroege ontsnappingspoging en een winst van enkele tientallen seconden behaalde op de Fransman Gilbert Bauvin. Zondag werd de voorsprong bekwaam ver dedigd, ondanks felle aanvallen van de Belgische en Franse nationale equipes. De Brabander arriveerde in het grote peloton in Versailles gelijktijdig met zijn voor naamste concurrenten en negen andere leden van de Nelux equipe. Gerrit Voorting en Jempie Schmitz waren de uitzonderingen. Zij behoorden tot een kopgroep van 22 renners, die een voorsprong van bijna twee minuten opbouwden en waarvan de Franse regionaal Pierre Gainche verrassend de sprint won voor de aalvlugge André Darrigade. Het succes van Wim van Est werd dus voortgezet. Maar toch was op deze eerste zonnige dag in de ronde niet alles zonneschijn voor de formatie van Jeng Goldschmidt. De eerste plaats in het algemeen ploegenklassement een plaats waaraan een dagelijkse rente van 1000 is verbonden ging namelijk verloren aan de Belgen, die met Planckaert, Vlayen, Andriaens- sens en Hoevenaers sterk vertegenwoordigd waren in de kopgroep. In de derde etappe van Duinkerken naar Eu le Treport (zaterdag), werd de beslissende aaanval ingezet op 25 km van de start. Toen ontsnapten zeven renners: Annaert, Lamy, Foré, Favero, Stablinsky, Bauvin en Wim van Est uit het peloton. In Calais (39 km), waar Annaert een premie van 50.000 francs won, had het zevental een voorsprong van 1 min. 25 sec. Het verschil werd geleidelijk groter, by St. Ingle- vert (52 km) bedroeg het 2 min. 25 sec. en op dat ogenblik was Wim van Est in feite drager van de gele trui. By Etaples (100 km) had het leidende septet 3 min. 20 voor sprong op een groepje van zes, by wie Piet de Jongh, Anglade en Bottechia, ruim 5 minuten op Ferlenghi en 7 minuten op de hoofdmacht. By een valparty, na 125 km, waarby zeker dertig renners waren betrokken, liepen Graeser en Graczyk ver wondingen op. Het zevental werd niet meer achterhaald, en na een ontsnapping over ongeveer 150 km won Bauvin met miniem verschil van Foré in de eindsprint. Wim van Est werd vierde, maar legde beslag op de gele trui. Het eerste groepje achtervolgers arriveerde vyf minuten na de zeven vluchters. Het grote peloton kwam met 6 minuten achterstand aan. De vierde etappe van de Tour de France is zondag gewonnen door de jonge Fran se wielrenner Jean Gainche van West-Z. W De Nederlander Wim v. Est bleef dra ger van de gele trui. De etappe, die tot dusver de zwaarste is geweest van deze Tour, werd van het begin af gekenmerkt door een verbeten strijd. De Spanjaard Pacheco trachtte onmiddellijk na de start weg te vluchten. Hij moest na 21 km. echter de strijd opgeven en werd door het peloton ingehaald. Wim van Est laat zich in de gele trui omhelzen door de ieder jaar weer mee trekkende Franse accordeoniste Yvette Horner Overal langs de weg stonden grote me nigten mensen. Van Nantes tot Versailles leek de menigte over vijftig kilometer op een solide muur van mensen. De aan komst op de brede Parijse Avenue in Ver sailles met het paleis van Versailles aan het einde leek net een prentbriefkaart. De groep vluchtelingen, die na 43 km. aan de haal was gegaan, werd na de 69e km. door het peloton ingehaald. Er volg den nog enkele ontvluchtingspogingen en 29JUNI-4eET 205 KM EU-LE TREPORT MERS-LES BAINS ravitaillerinql pas na de 136e km. gelukte het een groep, bestaande uit Planckaert, Morvan, Schmitz, David, Voorting, Groussard, Adriaenssens en Darrigade, het peloton achter zich te laten. Enkele kilometers la ter zette een kleine groep onder wie Fer lenghi, Gainche, Barone, Mahé, Vlayen Quentin, Hoevenaers en Thomin, de ach tervolging in. Zij werd gevolgd door een derde groep Baffi, Delberghe en Piet. De twee groe pen, die achter de leiders reden, voegden zich bij de 151e km samen en bevonden zich toen 45 seconden achter de leiders. Na de 163e km. waren de twee leidende groepen samengesmolten en zetten in vol le vaart een sprint in. Zij waren spoedig 1:40 en later 1:50 voor op het peloton, maar twintig km. voor het einde waren zij slechts 1:15 voor. Ferlenghi moest de leidersgroep verla ten daar hij een lekke band kreeg. De 21 man slaagden erin Versailles alleen te be reiken. In de eindsprint werd Darrigade, van wie algemeen verwacht was dat hij het zou winnen, op de laatste meters ver slagen door de 26-jarige Gainche. De ge middelde snelheid van deze etappe was 40,451 km. per uur. 30JUNÏ-5eET 232FCM z^s.Kahaalc-J-Zï 13 livarot Brogli ej39ki?^Bfg^flnrint Brussel lvry60kr^W^ Parik ■Septuil39knkgCg VERSAÏÜ.ES Ravitaillering Het heeft niet zo erg veel gescheeld of de Nederlands-Luxemburgse ploeg had een tweede etappeoverwinning behaald. Maar Jempie Schmitz gaf twintig meter voor de streep ineens zijn winstkans ca deau zonder dat hij er eigenlijk zelf een goede verklaring voor kon geven. „Ik riep hem toe de sprint voor me- aan te trek ken, maar hij dacht dat ik bedoelde dat hij moest demarreren" vertelde Gerrit Voorting, die daarmee aantoonde, dat het taalverschil in de oranjeploeg toch een ge duchte handicap betekent. Schmitz zelf gaf zijn fiets de schuld. Woedend smeet hij het karretje tegen de grond. „Ik had het nog kunnen halen, maar toen ik de sprint wilde inzetten, kon ik mijn versnel ling niet op 52-14 krijgen." Klaas Buchly raapte de fiets op en probeerde de derail- leur. Het ding weigerde inderdaad. Directeur Jacques Goddet stond zondag avond als een veldheer met een tevreden gezicht het binnenkomen van zijn troepen gade te slaan. En geen wonder. Want al zijn er dan nog geen spectaculaire helden daden verricht, die de oplage van zijn blad met tienduizenden omhoog hebben gejaagd, het leger marcheert best en de belangstelling is weer enorm. Terwijl hij daar het grote peloton langs zich zag jagen en de luidsprekers aankon digden, dat het ontbrekende viertal Gusto, Catalano, Bertolo en de Deen Dalgaard in aantocht was, hadden wij zijn gedachte kunnen raden. Van de 120 renners, die don derdag in Brussel zijn gestart zijn nog 115 man in de strijd. Vijf uitvallers dus tot nu toe. Het kan niet anders of de eerste Tour zondag van verleden jaar is Goddet weer voor de geest gekomen. De rit van Rouen naar Roubaix, waarin vele renners, o.a. Wout Wagtmans sneuvelden in de gloei ende hitte, die de coureurs die eerste da gen geselde en die na vier etappes, het zelfde aantal, dat wij nu achter de rug hebben, de gelederen al met enkele tien tallen had gedund. Van de vijf renners, wier namen nu zijn geschrapt, hebben er slechts twee zelf opgegeven en van die twee is de Spanjaard Miguel Pacheco, die tussen Eu en Versailles afstapte, de enige, die onderweg is uitgevallen. Forestier deelde vrijdagmorgen in Gent mee niet meer te zullen starten door een handbles sure en de andere drie, de Spanjaard San Emeterio, de Oostenrijker Rudolph Ma- resch, de Deen Fried Rays werden wegens tijdoverschrijding uit de koers genomen. De Nederlands-Luxemburgse ploeg ver scheen zondagmorgen in Eu in gewijzigd tenue aan de start. De witte petten met de blauwrode band waren vervangen door gele petten, het distinctief voor de leiders in het ploegenklassement. „Ik voel me een kanariepiet met die trui en die pet" zei Wim van Est, die op het plein voor het kasteel handen te kort kwam om de vele gelukwensen in ontvangst te nemen en die zo vaak moest poseren voor film en foto en vragen van pers- en radiomensen moest beantwoorden, dat hij tenslotte door enkele officials bij de arm werd genomen om nog tijdig de presentielijst te kunnen tekenen. „Kanariepiet", brulde Klaas Buchly, ter wijl „Wimmc" door een fotograaf op een foto werd gezet voor het zoveelste plaat je. „Dat is dan een kanariepiet, die cham pagne lust". Deze opmerking moest Buchly natuur lijk toelichten. „Wij hadden eerst een te legram van de KNWU ontvangen met zo iets er in van „de oudjes doen het nog best", en toen kwam onze grote baas Jacques Goddet ons in hoogst eigen per soon in ons hotel feliciteren. Hij bestelde champagne voor de jongens en dat ging er best in. Wij hebben hem een goede Hollandse sigaar gegeven, maar zoeven zag ik dat zijn chauffeur hem zat op te roken". Het groepje renners, dat tijdens de der de etappe met het peloton ontsnapte. Achteraan tweede van rechts is Wim van Est. De uitslag van de derde etappe van de Ron de van Frankrijk over 177 km van Duinker- kennaar Eu-Le Treport Mers les Bains luidde: 1.Bauvin (Fr.) 4.44.13 (met bonific. 4.43.13); 2. Foré (Belgè) z.t. (met bonificatie 4.43.43); 3. Favero (It.) z.t.; 4. Wim van Est (Nelux) z.t.; 5. Annaert (Parijs N.0.) z.t.; 6. Lamy (Parijs N.O.) z.t.; 7. Stablinski (Fr.) z.t.; 8. Moreno (Spanje) 4.49.20; 9. Bottechia (It.) z.t.; 10. De Jongh (Nelux) z.t.; 12. Darrigade (Fr.) 4.50.18; 13. Graczyk8 (Centr. Z.-Frankr.) z.t.; 14. Baro ne (Parijs N.O.) z.t.. De overigen, waaronder de Nelux-renners Daraen, Kersten, Lahaye, Piet van Est, Voor ting, Van den Borgh, Bolzan, Ernzer, Gaul en Schmitz, kwamen met alle favorieten even eens op de 15de plaats ex aeque in de tijd van Darrigade (4.50.18). Het dagploegklassement ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk (Bauvin, Stablinski en Darri gade) 14.17.44; 2. Parijs Noord-Oost 14.18.44; 3. ex aequo Nelux-ploeg (Wim van Est, De Jongh, Damen) 14.23.51 en Italië zelfde tijd; 5. België 14.24.19; 6. ex aequo Spanje 14.29.56 en Centr. Zuid-Frankrijk zelfde tijd; 8. ex aequo Zwitsers-Duitse ploeg en West-Zuid- West in 14.30.54; 10. Internat, ploeg 14.31.39. De Oostenrijker Rudolf Maresch, die deel uitmaakt van de Internationale ploeg, kwam vrijdag na het sluiten der tijdcontrole binnen en mocht niet starten. De uitslag van de vierde etappe van Eu-Le- Treport naar Versailles luidde: 1. Gainche (W.Z.W.) 5 uur 4 min. 4 sec. (met bonificatie 5.03.04; 2. Darrigade (Fr.) z.t. (met bonificatie 5.03.34); 3. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) z.t.; 4. ex aequo Planckaert (Belg.), Morvan (W.Z.W.Schmitz (Nelux), David (Parijs N.O.), Voorting (Nelux), Groussard (Frankr.), Adriaenssens (Belg.) Barone (Parijs N.O.), Mahé (Frankr.), Vlayen (Belg.), Hoevenaers (Belg.), Thomin (W.Z.W.), Quentin (Parijs N.O.), Malléjac W.Z.W.), Baffi en Dall'Agata (beiden It.), Delberghe (Parijs N.O.) Picot (W.Z.W.), allen in dezelfde tijd als de win naar; 24. Von den Borgh (Nelux) 5.05.53; 25ste ex aequo o.a. Bobet (Fr.), Stablinski Fr.), Nencini (It.) Anquetil (Fr.), Favero (It.) en Padovan (It.), W. van Est, P. van Est, Bolzan, Damen, De Jongh, Kersten, Lahaye, Ernzer en Gaul (allen Nelux) in 5.05.58. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Wim van Est (Neluzx) 19.37.16; 2. Bauvin' (Fr.) 19.37.56; 3. Foré (Belg.) 19.38.10; 4. Hoe venaers (Belg.) 19.39.06; 5. Favero (It.) 19.39.11; 6. Darrigade (Fr.) 19.39.46; 7. Voorting (Nelux) 19.40.27 op 3 min. 11 sec.; 8. Baffi (It.) 19.40.41; 9. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 19.40.51; 10. Planc kaert (Belg.) 19.41.19; 11. ex aequo Mahé (Fr.), Adriaenssens (Belg.) en Morvan (W.Z.W.), al len 19.41.27; 14. Vlayen (Belg.) 19.41.42; 15. Gainche (W.Z.W.) 19.42.07; 16. ex aequo Not- techii (It.) en De Jongh (Nelux) beiden 19.42.38; 18. Delbercher (Parijs N.O.) 19.42.51; 36. Van den Borgh (Nelux) 19.44.56; 37. ex aequo o.a. Anquetil (Fr.), Ernzer (Nelux), Bobet (Fr.) en Gaul (Nelux) allen in 19.45.01; 61. Piet van Est (Nelux) 19.45.03; 63. ex aequo een groep met o.a. Bolzan (Nelux) en Lahaye (Nelux) allen in 19.45.16; 83. ex aequo Damen en Kersten (beiden Nelux) in 19.46.43; 91. Schmitz (Nelux). Het ploegenklassement van de vierde etappe ziet er als volgt uit: 1. West-Zuid-West (Gainche, Morvan en Thomin) 15.11.12; 2. Frankrijk 15.11.42; 3. ex aequo Parijs Noord-Oost en België beide 15.12.12; 5. Italië 15.12.55; 6. Nelux (Schmitz, Voorting en Van den Borgh) 15.14.01; 7. Cen traal Zuid-Frankrijk 15.16.00; 8. ex aequo In ternationale ploeg, Spanje en Zwitserl./Duits land alle in 15.17.54. Het algemeen ploegenklassement luidt thans 1. België (Foré, Hoevenaers en Planckaert) 58.58.35; 2. Frankrijk 58.59.09; 3. Nelux (W. van Est, Voorting en De Jongh) 59.00.21; 4. Italië 59.02.30; 5. West-Zuid-West 59.06.41; 6. Centraal Zuid-Frankrijk 59.08.26; 7. Parijs Noord-Oost 59.09.05 8. Zwitserland/Duitsland 59.13.07; 9. Internat, ploeg 59.14.10; 10. Spanje 59.15.18. Het puntenklassement luidt thans: 1. Craczyk (Centr. Z.-Fr.) 25 pnt.; 2. Baffi (It.) 30 p.; 3 Darrigade (Fr.) 44 p.; 4. Hoeve naers (Belg.) 49 p.; 5. Voorting (Nelux) 59 p.; 6. Wim van Est (Nelux) 64 p.; 7. Planckaert (Belg.) 74 p.; 8. Bauvin (Fr.) 76 p.; 9. Foré (Belg.) 82 p.; 10. Gainche (W.Z.W.) 83 p. De Amerikaanse coureur Jim Rathman heeft zondagavond met een Zink Leader Special de 500 mijlsrace van Monza ge wonnen, nadat hij zich eerste had ge plaatst in elke van drie uit 63 ronden be staande heats, elk van 166,379 mijl. Zijn gemiddelde snelheid was 268,311 km/u. De snelste ronde van de gehele race was van Jimmy Bryan in de twaalfde ronde van de derde heat, toen hij de 4,25 km van het circuit in 54,4 seconde aflegde, gemiddelde snelheid 281,25 km per uur. Tijdens de race moest de Argentijnse kampioen Fangio de strijd opgeven wegens een defect aan zijn wagen. Het meest opwindende ongeluk van de race was toen de Britse coureur Stirling Moss voelde dat zijn stuur niet meer werkte. Het gebeurde in de derde serie bij een bocht, die hij in volle vaart zou nemen. Zijn wagen raakte de afsluiting. Hij ontkwam nauwelijks aan de dood. Het officiële eindklassement luidde: 1. Rathman (V.S.), Zink Leader Special, 2 uur 29 min. 37,3 sec., gemiddelde snelheid 268.311 km/u.; 2. Bryan (V.S.), Belond Ap Special, 3 uur 1 min. 9,6 sec.; 3. Ferrari- team van Hill, Musso en Hawthorn, 3 uur 1 min. (180 ronden); 4. Crawford (V.S.) Maguire Mirror Glaze Special, 3 uur 1 min. 26,4 sec. (178 ronden); 5. Reece (V.S.), Hoyt Machine Special, 3 uur 1 min. 50,2 sec. (178 ronden); 6. Foyt (V.S.) en Trintignant (Fr), Sclavi and Amos Special, 2 uur 55 min. 58,8 sec. (174 ronden); 7. Stirling Moss (G.B.), Maserati Eldorado Italia, 2 uur 40 min. 59,2 sec. (164 ronden). WERELDRECORD. De Amerikaanse zwemster Sylvia Ruuska heeft een wereld record gevestigd op de 4 x 100 m wisselslag persoonlijk. In het Olympisch zwembad in Los Angeles zwom zij de 4 x 100 m in 5 min. 46,5 sec. Zij bleef daarmee 2,5 sec. on der de limiettijd op dit nummer, die op 5 min. 49.0 sec was gesteld. Advertentie ^fcr rijwielen voor sport, O O 5 O u O -I ZEOT De gele truidrager de winnende fiets! i GEMONTEERD MET C VREDESTEIN BANDEN 1 v A ^aiHon idool dauowoo0 Advertentie De volledige serie LOCOMOTIEF- MODELLEN 1958 bij GEN. CRONJÉSTRAAT no. t, om de hoek. - TEL. 16152 EEN GROTE SORTERING vindt u bij /I. jOOJNffikJEJR. Engelmundusstr. 28 - I.Tmuiden (O.) - Tel. 4282 cv CérfffF? a u Het laatste weekeinde voor de Europese honkbalkampioenschappen heeft voor de hoofdklasse geen verrassende uitslagen opgeleverd. Topclubs OVVO, EHS en RDO wonnen gemakkelqk. HHC verstevigde haar plaats op de ranglyst door een 51 overwinning op Sparta. De stand is nu: OVVO 8—14 EHS 9—14 EDO 10—14 HHC 8— 8 Bij de wedstrijd Sparta 96 Schoten 106 Volewijckers 106 VVGA 10— 6 EDO—VVGA hebben de weinige toeschouwers zich 7 innings lang afgevraagd, waarom VVGA zo laag op de ranglijst stond. Na 7 innings goed en bijna foutloos honkbal stonden de Am sterdammers met 20 voor door honk- slagen en een viertal kleine 'foutjes van de EDO-velders, die vakkundig werden uitgebuit. De EDO-slagploeg had echter zo'n moeite met de harde worpen van werper Brands, dat zij het niet verder bracht dan het tweede honk. In de achtste innings echter werd de Amsterdamse defensie onder zo'n grote druk gezet, dat de 20 achterstand binnen tien minuten werd omgezet in een 5—2 voorsprong. Niet minder dan 9 EDO-hitters kwamen in deze slagbeurt in het slagperk en slechts twee daarvan gaven een honkslag. De Zwart en Hopman waren de producenten. De zes VVGA-veldfouten zorgden voor de rest. De laatste VVGA-slagbeurt lever de geen succes op voor de mentaal zwakke Amsterdammers, die in Peters 'n bekwame tegenstander hadden. Wederom heeft Schoten haar talrijke supporters teleurgesteld. In de wedstrijd tegen EHS kwam de ploeg van Keulemans niet boven de grauwe middelmaat uit. Zonder overtuiging traden de Schoten- hitters in het slagperk, waar ze "tegen een verbeten vechtende Schuitemaker weinig of geen kans kregen. EHS speelde weer een gedegen partij honkbal en stond een al snel verkregen 30 voorsprong niet meer af. Zelfs Keulemans kon daar niets aan doen. De drie punten van EHS werden gescoord op een serie opofferingsslagen, die het Schotenveld even tot wanhoop bracht. HHC nam in de eerste innings in de wedstryd tegen Sparta al een 20 voor sprong. In de derde innings werd het 51 voor de Reds door honkslagen van Jon geling, Smidt en Wemerman. Pas in de achtste innings kwam Sparta terug. Pinch- hitter Witstok sloeg een tweehonkslag, die drie punten opleverde, maar hierbij bleef het. Jongeling viel in deze wedstryd op door by zonder goed slagwerk en een prima party achtervangen. De eerste klasse In de eerste klasse zorgde Kennemer land voor een grote verrassing door TYBB met 87 te verslaan. HCK verloor na een aardige wedstrijd met 52 van WVHEDW waardoor de Amsterdammers nog de eni gen zyn, die leider Ajax nog kunnen be dreigen. Ajax maakte geen fout en ver sloeg ABC met 105 en Blauw Wit ver loor op het nippertje van UW (54). De stand is hier: Ajax UW A.BC WVHEDW 8—15 8—10 9— 9 6— 8 HCK Blauw Wit Kennemerl. TYBB 8— 8 9— 7 10— 5 8— 4 10. Het is een merkwaardige ervaring, een wielrenner die graag vóór zijn tegenstanders over de eindstreep wil, te zien voorbij komen terwijl hij zeer snel achteruit rijdt. Het is bepaald een schokkende ervaring als zijn fiets dan ook nog een achterwiel mist. De commissaris en de heer Godet die dit schouwspel zagen, bleven seconden- lang even roerloos staan als het standbeeld dat vijf jaar later dit gebeuren 'zou vereeuwigen. „Ga mee", hijgde Godet toen en de commissaris riep, als oud-sergeant: „Te wapen!" Harder dan hun dokters goed vonden, ren den zij in de richting waarin de wielrenner snel kleiner werd en zijn hulpgeroep verzwakte. Zij konden hem ech ter, al voortstormend, nog duidelijk onderscheiden toen hij plotseling een vreselijke kreet slaakte en ruggelings met grote vaart van zijn fiets smakteHet vreemde voer tuig was tot stilstand gekomen en had zijn berijder af geworpen. 11. De arme kerel - de debuterende Nederlander Baha- montes - bleef versuft op de grond liggen. Pas toen de commissaris voorzichtig zijn hoofd optilde, sloeg hij de ogen op, totaal verwilderd. „M-m-meneer Godet", sta melde hij, „mag ik er mee ophouden? Ik - ik wist hier niets van!" Hij greep Godet bij de mouw. „Ik dacht dat dit een gewone fietswedstrijd was, alleen langer dan de andere". Zoveel wanbegrip kon de commissaris niet ver kroppen. „Doe niet zo stom, kerel!" beet hij de man toe. „Wat is er gebeurd? Vooruit, vertel op!" Later zou blij ken, dat Bahamontes als laatste in de karavaan bezig geweest was, zijn positie te verbeteren, toen een onbe kende kracht zijn achterwiel had laten verdwijnen en hem tegelijkertijd onweerstaanbaar achteruit had ge trokken met een vaart van veertig kilometer per uur. Maar Bahamontes gunde zich nu de tijd niet, dat te ver tellen. „D-d-d-daar!" stotterde hij, en hij wees, vlak voor zijn flauwte, nog even naar zijn fiets. 12. Wat de commissaris en de heer Godet zagen toen zij in de aangewezen richting keken, was zo zonderling, dat zij hun Zenuwen nauwelijks meester konden. „Grote God", fluisterde Godet, dit kan niet waar zijn". Geen van beide heren lette ook, maar een moment op het ko nijn dat juist op dit ogenblik uit zijn hol kwam om op een naburig koolveld zijn eerste diner in twee dagen te gaan nuttigen. Dat noch de heer Godet noch de commis saris ook maar een moment op dit konijn lette, was ove rigens niet belangrijk, omdat dit konijn niets met dit ver haal uitstaande heeft. Morgen zal het u duidelijk worden wat de twee heren zo hevig ontstelde, dat zij het be sluit namen de hulp in te roepen van de held van dit verhaal: professor Randou, de grootste toen levende Franse criminoloog en onderzoeker van bovennatuurlijke verschijnselen. Na een puntloze eerste innings trok Kennemerland fel van leer. Hofstra weer op de plaat bij Kennemerland, kwam door een fout op de honken. Hoek volgde met vier wijd en door honkslagen van Leon- hardt, Van de Werff en Winter werd de stand 40. TYBB antwoordde direct en door honkslagen van Jansen, Van Egmond en Metselaar werd de achterstand ver kleind tot 42. Kennemerland ging weer aan slag en wederom waren het Leon- hardt en Van de Werff, nu met twee honkslagen, die de Kennemerlanders deden juichen (72). Pas in de gelijkmakende achtste innings kon Smid, door vierwijd op de honken gekomen, van een veldfoutje profiteren en de stand op 73 brengen. De laatste Kennemerland slagbeurt leverde ook succes op. Lagendijk kon scoren op een honkslag van Van de Wal. De wedstrijd leek beslist, doch de TYBB- slagploeg dacht er anders over en door honkslagen van Metselaar, Rombouts en De Wit een tweetal vrije lopen en een korte slag van De Wildt werd de achterstand verkleind tot 87. Met 2 nullen en een honk bezet maakte Lagendijk aan alle spanning een einde, door de tik van Kouijzer naar behoren te verwerken. HCK en WVHEDW speelden een aan trekkelijke wedstrijd, die door beter slaan door de Amsterdammers verdiend werd gewonnen. WVHEDW liep geleidelijk uit tot een 50 voorsprong en het duurde tot de laatste innings dat de Kinheimers tegen konden scoren. Een honkslag van Sarpen- tini leverde het eerste punt op, terwijl de Amsterdamse velders het tweede punt veroorzaakten. Op het EDO-terrein wordt maandag avond een wedstrijd gespeeld tussen een Amerikhans team, samengesteld uit de bemanning van de kruiser „Josemite", en een combinatie van EDO en EHS. De wed strijd begint om 7 uur. De opstelling van de EDOEHS-combinatie luidt: Peters, N. Tromp, B. Tromp, Hopman, Feenstra, Van de Mark, Jole, Mollema en Mul. i

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8