B De zeevisserij leverde geen gunstige resultaten op IJmond-agenda Subsidie-politiek in de E.E.G. dient nauwlettend gevolgd Veiligheids week van Hoogovens eindigt met prijsuitreiking ROLLETTE H. BUTTER 5 DE VISSERIJ IN APRIL UTTER IEDT T ESTE Rapport Produktschap voor Vis Toernooien in de IJ mond Rouwbeklagbij Walserij-West PELS KAPSALON Kottervloot start zandspieringvisserij Keert ook de geur terug Waterpolowedstrijden in de Heerenduinen Halteplaatsen langs de tunnelweg Jeugdige speeltuinvoet ballers ontvingen de prijzen Examens MAANDAG 3 0 JUNI 195 8 De aanvoer van vis vertoonde in april van dit jaar een wisselend beeld. De aan voer van zowel rond- als platvis was aan zienlijk lager dan in maart. Het aanbod van makreel, dat in de tweede helft van laatstgenoemde maand reeds ruimer werd, was in april opvallend hoog. De haringvisserij was van weinig be tekenis. De garnalenvangsten waren beter dan in maart, maar bleven toch sterk ach ter bij die van april 1957. De uitvoer van gezouten haring en verse haring, zeevis en zoetwatervis was in de verslagmaand hoger dan in april van het vorige jaar. De haringvisserij werd in de verslag maand dit in tegenstelling tot maart nog slechts op geringe schaal uitgeoefend. Door een negental loggers werd, met te leurstellende resultaten, aan de haring- drijf net visserij deelgenomen. Ook de vangsten van de trawlers waren, in ver gelijking met maart, gering. De haring die aan de markt kwam was grof van stuk en zeer schraal. Bij de haring die aan het einde van april werd aangevoerd bevon den zich reeds exemplaren welke de kwa liteit van de maatjesharing benaderden. De aanvoer van gezouten haring bedroeg 3391 kantjes tegen 623 kantjes in april 1957 (maart 1958 3822 kantjes). De export van gezouten haring ontwik kelde zich in april 1958 bevredigend. De uitvoer beliep namelijk 1512 ton voor een waarde van een miljoen gulden. In april 1957 waren deze totalen respectievelijk 1106 ton en f 678.000 Afnemers waren on der andere België (462 ton), West-Duist land (362 ton), Oost-Duitsland (303 ton) en Noorwegen (151 ton). Verse haring Het aanbod van verse haring bereikte in april 1958 het totaal van 596 ton, met een gemiddelde prijs van f 0,24 per kg. De kwaliteit liet nog al te wensen over, zodat 143 ton voor verwerking tot vismeel werd bestemd. Ruim 370 ton verse haring kon worden geëxporteerd voor een waarde van f 140.000. Zeevis De resultaten ten aanzien van de zee visserij waren in april aanmerkelijk min der gunstig dan in maart. De aanvoer van rondvis daalde van 2906 ton met een ge middelde prijs van f 0,48 per kg., tot 2431 ton met een gemiddelde prijs van f 0,43 per kg. Het aanbod van platvis liep zeer sterk terug namelijk van 2450 tot 1664 ton. In tegensteling tot bij rondvis steeg de gemiddelde prijs van f 1,29 tot f 1,50 per kilogram. Makreel was in grote hoeveelheden aan de markt (2293 ton). De afslagprijzen wa ren soms erg laag; vooral voor de kleinere soorten. Te IJmuiden varieerden de prij zen voor makreel van f 0,12 tot f 0,80 per kg. bij een aanvoer van 2764 ton. Ook schelvis werd in flinke kwanta aange voerd. De aanvoer steeg van 547 ton in maart tot 923 ton. De gemiddelde prijs liep terug van f 0,67 tot f 0,39 per kg. Te IJmuiden bedong 810 ton schelvis f 0,16 tot f 1,18 per kg. De aanvoer van kabeljauw was gering. Er was 372 ton, gemiddelde prijs f 0,86 per kg. tegen 607 ton, gemid delde prijs f 0,73 per kg. in maart. IJmuiden leverde 322 ton kabeljauw te gen prijzen welke schommelden tussen f 0,48 en f 2,66 per kg. Ook het aanbod van schol daalde sterk. Was er in maart 1300 ton aan de markt, in april was de aanvoer teruggelopen tot 802 ton. De gemiddelde prijs kwam eveneens op een lager peil te liggen, namelijk op f 0,54 per kg. (maart f 0,61 per kg.). Vergeleken met maart vielen de tong- Advertentie Zendingsdag in het Burgemeester Rijkenspark Door de Classis Haarlem van de Christe lijk Gereformeerde Kerk wordt op woens dag 2 juli een zendingsdag gehouden in het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort. De leiding berust bij dr. A. H. Schippers van Hillegom. Verder treden als spreker in de morgen bijeenkomst op ds. H. U. Westerterp uit Wormerveer en ds. J. Brons uit Mijdrecht. In de middagvergadering komen ais spre kers ds. C. Verhage uit Hilversum, de toradja zendeling ds. M. Geleynse en ds. Op den Velde uit Hilversum. VELSEN MAANDAG 30 JUNI Thalia, 20 uur. „Ontsnapt van 't duivels eiland". Rex, 20 uur: „Storm over de Nijl". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur, tevens bezichtiging maquette IJmuiden Raadhuis, 1517 uur: spreekuur wethou der van onderwijs a. i. Prinses Marjjkeschool, 20 uur, Neder lands Herv. Jeugdgebouw, viering 25- jarig bestaan. DINSDAG 1 JULI Thalia, 20 uur: „Ontsnapt van 't duivels eiland". Rex, 20 uur: „Sénéchal, de geweldige". Pieter Vermeulenmuseum, als maandag Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, van 20 uur af spreekuur. BEVERWIJK MAANDAG 30 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ..Dwars door Parijs". Luxor Theater, 20 uur: „Liefdein Rome". W.B. Theater, 20 uur: „Lokaas". DINSDAG 1 JULI Kennemer TJJieater, 19 en 21.15 uur: „Dwars door Parijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Chirurg". vangsten iets terug en wel van 625 ton, met een gemiddelde prijs van f 3,22 per kg. tot 565 ton met een gemiddelde prijs van f 3,24 per kg. Uitvoer en invoer In april 1958 kon 1300 ton zeevis worden uitgevoerd voor een waarde van f 2,8 mil joen. Dit kwantum is aanzienlijk lager dan de laatste maanden het geval is. In de overeenkomstige maand van 1957 waren de export-totalen respectievelijk 1205 ton en f 2,miljoen. Afnemers waren onder meer België (518 ton), Groot-Brittannië (270 ton), Frankrijk (146 ton) en Italië (101 ton). In de verslagmaand werd voorts nog 518 ton zeevis geïmporteerd voor een waarde van f611.000,tegen 710 ton voor een waarde van f813.000,in april 1957. Leveranciers waren onder andere West- Duitsland (231 ton) en Denemarken (118 ton). Garnalen De aanvoer van garnalen was in april gunstiger dan in maart. Deze liep namelijk op van 93 ton voor een waarde van f381.000,tot 295 ton voor een waarde van f 823.000,De gemiddelde prijs daal de van f 4,08 tot f 2,78 per kg. In april 1958 werden 18 ton gepelde gar nalen geëxporteerd voor een waarde van f 190.000,tegen 76 ton voor een waarde van f 407.000,in de overeenkomstige maand van 1957. België was met 17 ton vrijwel de enige afnemer. Vis- en mosselconserven Door de visconservenindustrie werd vrijwel uitsluitend makreel verwerkt, wel ke vissoort in ruime mate werd aan gevoerd. De export van visconserven was niet groot en bedroeg 586 ton voor een waarde van f 862.000,—. In april 1957 waren deze totalen respectievelijk 793 ton en f 1,2 miljoen. Advertentie Nieuw en o zo lekker Als u weer eens iets lekkers, iets aparts op tafel wilt brengen, neem dan een De rollette is een heerlijk gevuld li I li put rolladetje, dat u in drie kwartier zachtjes gaar braadt. Erg voordelig ook. Ter kennismaking deze week ROLLETTE 250 gr. slechts 98 cent. Ook grotere ROLLETTES van 500 gram en zwaarder verkrijgbaar 1.88 per 500 gram. lekker bij aile zomergroenten, ook heerlijk koud op brood. Rollettes zijn geheel panklaar. Succes verzekerd. Nog een zomerspecialiteit: Onze beroemde SLAVINKEN Een uitvinding van de keurslagers. Alleen daar de enige echte. 2x8 minuten zachtjes braden, klaar. D,eze week als zomerkoopje: 3 SLAVINKEN voor 98 ct. BON voor nog een vlugklaar- succes. - Bij inlevering 4 GELDERSE SCHIJVEN v. 98 ct Weer een nieuwe KEURSLAGER service van uw Kennemerlaan 43-45 Telef. 4310 GESLAAGDEN DA COSTASCHOOL Van de Da Costaschool in Velsen-Noord is geslaagd voor het toelatingsexamen van het gymnasium Felisenum: Henri Geursen. Voor het toelatingsexamen van het Mar- nix van Sint Aldegonde Lyceum te Haar lem zijn geslaagd: Tineke Bakker, Joke de Groot, Karei Affourtit, Henk Koops, Gerard Meijer. DE POSITIE VAN DE Nederlandse visserjj in de Euromarkt is in de afgelopen maanden het onderwerp van studie geweest voor een commissie uit het Produkt schap voor Vis en Visprodukten. De commissie heeft dezer dagen rapport uitgebracht en meldt daarin ondermeer, dat het van het grootste belang is, zowel voor de regering als voor het visserijbedrjjf, dat de bewegingen van de andere E.E.G.- landen ten opzichte van de subsidie-politiek nauwlettend worden gevolgd en dat hiermee by het bepalen van de Nederlandse overheidspolitiek ten aanzien van het visserybedryf rekening wordt gehouden. De export is voor het Nederlandse vissery- bedryf van het grootste belang. De Euromarkt is als geheel wel een vis-importerend gebied, maar Nederland heeft een sterk afwijkende positie, omdat de aanvoer drie maal zo groot is als het verbruik. De rest wordt geëxporteerd. Zoals bekend zal zich in een periode van twaalf tot vijftien jaar de overgang van de huidige situatie naar de gemeenschap pelijke markt voltrekken. In die periode zullen geleidelijk de belemmeringen in het onderlinge verkeer (tussen België, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Nederland en West-Duitsland) moeten verdwijnen en zal de gemeenschappelijke politiek vorm moeten hebben gekregen. De verlaging van de douanerechten tussen de lid-staten begint op 1 januari 1959 en zal eveneens geleidelijk verloop hebben. De commissie zegt in haar rapport dat het overheidsbeleid in de verschillende landen uiteraard van grote invloed is ge weest op de ontwikkeling van de vloot. Wanneer er te zijner tijd meer eenheid zou komen In het overheidsbeleid ten aan zien van de visserij, zou dit ook kunnen leiden tot een geheel andere instelling van de tot nog toe gevolgde overheidspolitiek. Ontwikkeling vloten In een uitvoerig overzicht schetst de commissie vervolgens de ontwikkeling van de vissersvloot in de verschillende E.E.G. - landen. De opbouw van de vloot, na de oorlog is in West-Duitsland en Frankrijk veel sneller geweest dan in Nederland en België. Een van de belangrijkste oorzaken daarvan is de overheidssteun door kre dietverlening. Frankrijk beschikt nu over een betrekkelijk nieuw produktieapparaat van bijna 70 schepen met een motorver mogen van 1000 pk of meer, eveneens cir ca 70 van 700 tot 1000 pk en 110 met een motorvermogen tussen 400 en 700 pk. Voorts bestaat de Franse vloot uit kotters en schepen voor speciale takken van vis serij. West-Duitsland had op 1 januari van dit jaar 209 trawlers, die hoofdzakelijk na 1948 werden gebouwd. De laatste jaren is de trawlervloot slechts weinig toegeno men en diende de nieuwbouw in hoofd zaak voor vervanging. De Duitse trawler- vloot is dan ook met een gemiddelde leef tijd van 7,5 jaar uiterst modern. De ge middelde bruto-inhoud is 545 brt., hetgeen meer is dan de grootste Nederlandse traw ler. Daarnaast beschikt de Bondsrepubliek nog over een loggervloot van 100 schepen met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar. Door het uit de vaart nemen van kleine loggers en het toevoegen van grote log gers wordt de vangstcapaciteit regelma tig groter. Men gaat ook in Duitsland steeds meer over op de logger, die het hele jaar in de vaart kan zijn. West-Duits land heeft bovendien nog 3000 kotters. Wanneer men hiertegenover de Neder landse en Belgische vloten stelt, dan wordt het duidelijk dat in beide landen de traw lervloot geen of nagenoeg geen uitbreiding heeft ondergaan. In Nederland is het aan tal trawlers geleidelijk gedaald, zodat de Benelux-landen op het ogenblik een grote achterstand hebben op West-Duitsland en Frankrijk. In 1946 bestond de Nederlandse trawler- vloot uit 68 schepen, waarvan 62 stoom trawlers. Eind 1957 waren er 8 stoom trawlers en 46 motortrawlers en -loggers van een motorvermogen van meer dan 500 pk. Het aantal kleinere motorloggers en -trawlers daalde van 206 tot 204 eenhe den, in dezelfde periode, terwijl het aan tal stoomloggers terugliep van 30 tot 9. De loggervloot is met een aantal nieuwe, gro te eenheden uitgebreid, maar niettemin is de leeftijdsopbouw van de vloot nog niet ideaal te noemen. Het aantal kotters was eind 1957: 402. Mogelijkheden export De commissie die het rapport samen stelde heeft vervolgens de mogelijkheden in ogenschouw genomen, die de export na het tot stand komen van de E.E.G., zal verkrijgen. Bijna de helft van de gehele Nederland se export van gezouden haring (gedroog de en gerookte haring inbegrepen) wordt binnen de E.E.G. geplaatst. De totstand koming van de E.E.G. zal wellicht enige wijziging ten gunst van de export van ge zouten haring naar de landen binnen de E.E.G. te zien kunnen geven, doch grote verwachtingenkoestert men hieromtrent niet. De gebieden waar een ruimere af zet in de lijn der verwachtingen ligt, zou den zijn: West-Duitsland, Frankrijk en Italië. Voor de gebieden buiten de Euromarkt is de situatie, zo zegt het rapport, moei lijker te beoordelen. Thans reeds moet te gen zeer scherp gestelde prijzen geëxpor teerd worden. Daarbij komt nog dat als gevolg van de sociale harmonisatie bin nen de Euromarkt een kostenstijging waarschijnlijk is, zodat de Nederlandse positie naar buiten wel moeilijker zal wor den. In de eerste plaats denkt de commis sie daarbij aan de Oosteuropese landen, die circa veertig percent van de totale export van gezouten haring afnemen. Ook valt nog geen antwoord te geven op de vraag welke invloed de vlootuitbrei- ding der Oosteuropese landen op de Ne derlandse export naar die gebieden zal hebben. Dergelijke moeilijkheden zouden ook kunnen worden verwacht voor de export van verse haring. Het belangrijkste as pect voor deze uitvoer biedt Frankrijk, waar allerlei strenge beschermende maat regelen voor de Franse visserij, komen te vervallen. Als voornaamste concurrent op deze markt worden de Fransen zelf be schouwd. Nederland heeft door zijn veel lagere aanvoerprijzen een gunstige posi tie. Omschakeling Voor het geval de afzet van gezouten haring als gevolg van het in werking tre den van het E.E.G.-verdrag belangrijk zou teruglopen zou een gedeeltelijke omscha keling van gezouten naar verse haring enig soelaas kunnen bieden. De uitvoer van verse zeevis zal weinig verandering ondergaan, binnen de E.E.G. landen, zij het dat wellicht in Ita lië grotere hoeveelheden platvis en ma kreel zullen kunnen worden gesleten. Wat betreft West-Duitsland ziet de commissie mogelijkheden voor vergroting van de export van platvis ten koste van Denemar ken, dat niet bij de E.E.G.-landen hoort. In het rapport wordt over de visconser venindustrie gezegd dat Nederland In ve le landen, over de gehele wereld verspreid scherpe concurrentie zal ondervinden van Japan, Zuid-Afrika en de V..S, De stijging van het kostenpeil door de inwerkingtreding van het E.E.G.-verdrag zal een ongunstige invloed hebben. Binnen E.E.G. zullen zich geen op zienbarende verschuivingen voordoen Het jaarlijks terugkerend veteranentoer- nooi, georganiseerd door de afdeling Noord holland van de K.N.V.B., is ook dit keer een waar voetbalfestijn geworden. Weer werden op de, met veel natuurschoon om geven, velden van C.S.V. de wedstrijden in uiterst sportieve sfeer gespeeld. De admi nistrateur van de afdeling de heer T. Bak ker had voor een perfecte organisatie ge zorgd zodat het wedstrijdprogramma op het gestelde tijdstip kon worden afgewerkt. De prijswinnaars waren W.F.C.; Purmer- steyn; Zaandijk; B.K.C.; M.F.C.; Water vogels; Oud Randers; Go Ahead; Flevo; Oudesluis; W.G.W.; G.V.O.; Texel en C.O. V.S. Vele afdelingschefs van de Hoogovens hebben zaterdagmorgen waarschijnlijk het gevoel gehad, dat zij aan de vierdaagse meededen. De optocht, waar zij onder de vrolijke deuntjes van de Hoogoven-harmonie in meeliepen en die de afsluiting van de veiligheidsweek vormde, ging namelijk zo ongeveer over het gehele bedrijf. De afdeling Ovenbouw en de Walserij-West stonden echter wel in het brandpunt van de (vrolijke) belangstelling. Deze afdelingen waren er namelijk evenals vorig jaar in geslaagd de prijzen als veiligste afdelingen in de wacht te slepen. Toch moesten de bekers eerst bij de afdelingen worden opgehaald, opdat een ieder kon zien hoe mooi ze wel zijn en omdat er nu eenmaal iets moest worden uitgereikt aan de winnaars. De mensen van de Walserij-West kon den maar met moeite afstand van hun be ker doen. Zij verkeerden zelfs in een bui tengewoon bedroefde stemming. De beker was met een zwart rouwkleed afgedekt toen de optocht stilhield en het fraaie kleinood opeiste. Het kleed werd oner het zingen van gedragen rouwliederen wegge trokken.. en daar zag een ieder tot zijn grote schrik dat de beker de beker niet meer was en bijzonder was gekrompen. Dit namen de mensen van de veiligheids dienst uiteraard niet. En in krachtige be woordingen eisten zij dat de echte beker te voorschijn zou worden gehaald. Deze verscheen dan ook weldra op een met dennegroen versierde lijkbaar. De arbei ders hieven allemaal tegelijk een klaag lied aan en sommigen pinkten zelf een (krokodille) traan weg. Droevige stemming De droevige stemming sloeg al gauw om toen de beker even later weer in tri omf de immense hal van de Walserij-West werd binnengedragen. De bedrijfsdirec teur, ir. F. W. E. Spies, hield ter gelegen heid van dit heugelijke feit een redevoe ring, waarin hij benadrukte dat veiligheid niet zo maar een begrip is en dat men van de betekenis ervan moet zijn doordron gen. „Want steeds weer komen wij onder de indruk van het smartelijke gebeuren van een ongeval", zei hij. Hij toonde zich echter bijzonder tevreden, want de Wal serij-West kan er prat op gaan, dat het ge middelde ongevallencijfer bij deze afde ling steeds dalende is. Was dit vorig jaar 2,3 per maand per honderd arbeiders, het daaraan voorafgaande jaar was dit 3 en dit jaar is het verder gedaald tot 1,7 „Dat is een verbetering van 43 percent," zei de Advertentie Het is weer die u HET NIEUWSTE presenteert een absoluut natuurlijk blijvende wave Kennemerlaan 126 - Telefoon 4426 Gok Nederlandse kotters, die tot nu toe op de schol- en tongvisserij zijn geweest, zijn gestart met de zandspieringvisserij voor de Vismeelfabrieken. Ongeveer der tig mijl ten noordwesten van IJtBuiden viste in de laatste dagen van de vorige week een vloot van ruim tweehonderd Ne derlandse, Duitse en Deense kotters. Hierbij waren zeker veertig Nederlandse schepen. De kotters, voornamelijk van Urk, zijn deze industrievisserij weer begonnen als gevolg van de slechte besommingen en ge ringe vangsten ter platvisvisserij. De vangsten van de zandspieringvisse rij zijn tot nu toe zeer bevredigend. Er worden door de scheepjes besommingen gemaakt van 3000,- tot 5000,- voor drie tot vier dagen vissen. De bemanningen van de Deense kotters, die in IJmuiden voor de vismeelfabrieken lossen, zijn niet bepaald tevreden. Zij me nen, dat de ligtijd in IJmuiden te groot is. In Esbjerg zijn de schepen vier tot vijf uur na binnenkomst al leeg; hier schommel de de binnenligtijd vorige week van 10 tot 16 uur. Ook de klachten over de' geur van ont bindende vis namen de laatste dagen in IJmuiden weer toe. Vooral bij een wind uit zuidwestelijke tot noordwestelijke richting kan deze geur in IJmuiden en zelfs tot in Haarlem worden opgemerkt. In de Heerenduinen speelden vorige week drie waterpolo-teams van VZV met de volgende resultaten: het eerste dames team verloor met 1-0 van DWR, het twee de herenzevental boekte een 5-0 zege op DWT 3 en het aspiranten meisjes b-tea'm kreeg een 4-1 nederlaag te incasseren van de HVGB-meisjes. Het eerste dameszevental van VZV had geen antwoord op de snelheid van de jonge ploeg van DWR, zodat de 1-0 zege van deze laatsten zeker gerechtvaardigd was. Het enige doelpunt werd kort voor de rust gescoord door Alie Drogtrop, die de goed keepende Greet Brüning van dicht bij wist te passeren. De beide ploegen on dernamen na rust nog verwoede pogingen om te doelpunten doch het kwam niet verder dan enkele scherpe schoten onder andere van Willetje Mossel, net naast en over het doel. De heren van VZV bleken produktiever Met doelpunten van Cees Bouman, Piet Kramer en Luc Mossel wist dit tweede herenzevental DWT 3 aan de zegekar te binden. Hieraan kan nog worden toege voegd dat paal en lat voor de DWT-ers nog enkele malen uitkomst brachten. In deze wedstrijd gold als uitblinker de vete- ranenkeeper Hamers. Tenslotte moest het aspiranten-meisjes- team zijn meerdere erkennen in HVGB Hier werd het VZV-doelpunt gemaakt door Ida Druyven. MATER AMABILISSCHOLEN Maandag 30 juni zal in het St. Fidelis- gebouw aan de Zeeweg een bijeenkomst worden gehouden waarbij aan belangstel lende meisjes tussen 17 en 20 jaar enkele inzichten gegeven zal worden in het werk der Mater Amabilisscholen. Onder andere hoort men enkele inleidingen, terwijl te vens een filmstrip zal worden vertoond. Enkele leerlingen der school zullen de avond opluisteren met schetsjes. heer Spies verheugd. „Dat bewijst maar weer eens dat goed huishouden parallel loopt met veilig verkeer", voegde hij aan deze opwekkende woorden toe. Aansporing Vervolgens spoorde hij de oudere arbei ders aan hun jonge collega's vooral te wij zen op de gevaren, die zich bij het werk kunnen voordoen. „Geef ze vooral goede raad", zei hij. Ir. K. van der Kolk dankte de bedrijfsdirecteur voor de vriendelijke woorden die hij had gesproken. Daarna zette de stoet zich onder aanvoering van de Hoogoven-Harmonie weer in beweging om de arbeiders nogmaals te vergasten op een vrolijk muziekje onder het werk. Het comité dat als onderdeel van de Velser Gemeenschap in Velsen-Noord de belangen der inwoners van dit gemeente- deel behartigt, heeft van de Rijkswater staat bericht gekregen, dat langs de toe gangsweg naar de tunnel aan weerszijden halteplaatsen voor de bussen zullen komen in de taluds van de weg. Over eventuele abri's of wachthuisjes is nog niets met zekerheid bekend. BRIDGECLUB „DRIEHUIS" De uitslagen van de wedstrijden, die vorige week in de bridgeclub „Driehuis" zijn gespeeld, zijn in de afdeling A (in per centen): 1. echtpaar Noortman 62.50; 2. heren Born-Bais 61.25; 3 en 4. heren Van Doorn-Ouderkerk en Baart-Cleeren 48.75; 5. heren Bosman-v. d. Vlugt 42.50, 6. heren Dupker-Van Gameren 36.75. En in de afdeling B: 1. echtpaar Mulder 60.00; 2. mevr. Van Dak-heer Van Harten 56.25; 3. heren De Hoog-Floor 53.00; 4. echt paar Berkhout 51.25; 5. dames Need-Van Hoften 43.75; 6. mevr. Dijkshoorn-Heijkants 33.75. De finale van het voetbaltournooi van de speeltuinjeugd in Beverwijk was al een heel feest, maar zaterdagavond wat dit feest nog grootser toen in het gebouw „Grapy" de prijzen werden uitgereikt aan de winnaars van 't A- en B-toernooi. Meer dan tachtig jongens vulden de zaal, toen de heer J. C. van Kempen, secretaris van de sportcommissie de mededeling deed, dat wethouder W. Alberda helaas verhinderd was de prijsuitreiking te verichten. Hier na sprak de heer N. Zuurbier, voorzitter van de Beverwijkse Speeltuincentrale, de jongens toe. „Jullie hebben om de prijzen gevochten in een sportieve geest en in kameraad schappelijke samenwerking", aldus de heer Zuurbier. Hij dankte de leden van de sportcommissie en de scheidsrechters voor het vele werk. Na de woorden van de voorzitter werden twee tekenfilmpjes vertoond, waarna de prijsuitreiking plaats vond. Randwijck B, ontving een lauwer tak voor de derde plaats en Kindervreugd B. een kleine zilveren beker als tweede prijs. „Het Noorden" B mocht de zilveren wisselbeker mee naar huis nemen. Eerste, tweede en derde prijswinnaars in het A-toernooi waren respectievelijk „Munnikenweide", „Kindergenot" en „Kindervreugd". Nadat de jongens op lekkernijen waren onthaald, werd de film „Nuri de Olifant" gedraaid. Bloemendaal. Aan de Da Costa-kweekscliool te Bloemendaal zijn geslaagd voor onderwijzer de heren J. van 't Hoff te Beverwijk, J. Massaro en H C. Piers, beiden te Haarlem en P. G. van der Horst te Heemstede. Haarlem. In het gebouw van de Haarlemse Ke gelbond zijn geslaagd voor het mulo-diploma A: F. M. van Oldenmark, T. Wilders, M. A. Slab- baert, M. A. de Visser, E. Bus, M. Zedel, P. van Baaren, P. Vlug, W. van IJzendoorn, M. J. Kames, W. Kasteelen en A. Vós, allen te Haarlem; P. D. de Boer, Beverwijk; M. G. van den Brink, Bloe mendaal; J. Hoek, Sassenheim; A. Rietdijk, J. Bruinink, W. Plug, E. J. Rietdijk, R. Koelemey. C. J. Smit, N. 't Hart, allen te Velsen. Voor diploma B slaagden: J. H. Weber, Zandvoort; D. Eppinga. Haarlem; N. Blokzijl, Bloemendaal; J. Bakker, Wormerveer; J. M. Koster, H. Leemhuis, J. I. van der Linde, Beverwijk; J. E. Zwart, T. L. Bol land, F. J. C. Cleeren, C. Hartman, Velsen; W. van Eijnatten, Heemstede; P. J. Rietkerk, A. J. van de Maarl, Hoofddorp; R. J. Marren, Badhoe vedorp en A. Hartman, Aalsmeer. In het Concertgebouw te Haarlem slaagden voor mulo-diploma A: D. van der Lei, P. C. A. Breet- hoff, H. M. H. Baars, W. Huisman, B. M. Vooi stra, R. van der Winden, H. Eysker, P. Aarts, C. de Wit, L. M. de Leth, E. Dekker, A. J. Appelo, A P. Bakker, J. Beishuizen, T. Bezemer, M. A. Verdonk, C. Velthuijsen, Th. G. Smakman, H. B. Wesseling, G. J. Beekman, C. M. Hermenet, D. V. v d. Brink, R. Cramer, M. J. Schouls, A. T. de Graaf, D. Dekker, J. H. Drijver, J. J. van Gelder, J. H. Bilder, P. H. Hanzon, C. van Dijk, J. S. Pieters, J. S. Siegers, J. Hoeke, J. F. Plesman, R. J. van Dam, R. Hoogeveen, H. W. Schipper, M. A. Boelsma, C. A. Bouterse, J. M. Derogee, G. A. Boer. Voor diploma B: F. Meijers, A. P. van Es, W. H. Jak. W. H. Metz, G. Rikkers, F. Hoekstra, J. H. van de Booren, A. Laan, J. H. de Boer en A de Looze. Haarlem. Aan de Kennemer Streekschool zijn geslaagd voor het diploma kleuterleidster, akte A- leidster: M. M. Baard, M. M. Bakker, D. M. J. Boll, A. J. Dijkman, W. L. Dixon, allen te Haar lem; A. T. Fabriek, Heemstede; J. v. d. Hart, IJmuiden; C. Haye, Haarlem; I. Kok, Santpoort; E. E. Krab,, H. G. Kwekkeboom, T. M. E. Lapré, allen te Haarlem: H. A. Poerstamper, Beverwijk; M. H. Spoor en W. Verzijl, Haarlem; P. Wortman, Wijk aan Zee; J. A. de Zwarte, Zandvoort. Ge slaagd voor akte B (hoofdleidster): A. Dekker, G. M. Hoogendoorn, L. Hovingh, J. Mus, B. Sie- gerist, E. E. Sterkman, allen te Haarlem; L. J. Putz, C. J. Verhagen, J. H. Voerhuis-Moltzer, al len te Heemstede; J. R. Beijer, IJmuiden. Delft. Kandidaatsexamen scheikundig ingenieur: P. J. Becking, 's-Gravenhage; M. P. P. Blind, Oegstgeest; R. J. A. M. van der Borg, 's-Graven hage; H. Borkent, Amsterdam; T. Bremer, Rot terdam: M. J. van der Burgt, Heemstede; P. A. van Damme, Rotterdam; K. Delcour, 's-Graven- hage; J. Doodewaard, Rotterdam; A. H. M. van Elzakker, Bergen op Zoom; J. L. G. van Geel, Eindhoven; J. N. C. van Geel, Eindhoven; G. I. Grimmon, Rotterdam; W. 't Hart, Rotterdam; H. W. den Hartog, Hilvarenbeek; D. van Hilten, 's-Gravenhage; B. C. de Jong, Rotterdam; N. van Klaveren, Delft; J. N. M. Leemker, Hilversum; H. P. van Leeuwen, Heemstede; A. van der Meij. Heilo (N.H.); H. C. T. Moelker, Rotterdam; J. van Mourik, Schiedam; M. C. A. van Nievelt, Scheve- ningen; H. H. den Otter, Haarlem; G. L. Peels, Dordrecht; E. Ravoo, 's-Gravenhage; J. P. van Rijn, 's-Gravenzande; P. M. M. Schreur, 's-Gra- venhage; J. de Swaan Arons, Rotterdam; Tjoa Giok Hoen (met lof), Delft; J. G. Treffers, Til- Het was met de vraag naar vis, zowel uit binnenland als buitenland vorige week niet zo bijzonder. Het binnenland had zo- merprijzen in het hoofd; met Frankrijk loopt het contingent af; Zwitserland en Italië krijgen nog steeds goedkope offer ten uit Ostende van Sylt-tongen en Belgie had genoeg IJslanders aan de markt, om de kisten kabeljauw niet te duur in IJmui den te kopen. Er was weinig haring- en makreelaan- voer; bij gebrek aan voldoende aanbod werden voor goede kwaliteit goede tot heel goede prijzen betaald. De tongaanvoer was 50.000 kg. groot de helft of minder van de voorgaande weken. Toen waren er dagen van 80.000 kg. Veel gang zit er nog niet in de prijs, al liepen de lappen zaterdag op tot 3,per kg., grootmiddel 2,90, halfpondjes 2,60, tong I en tong II resp. ƒ2,80 en ƒ2.65. De goedkope Hollandse nieuwe is nog steeds een geduchte concurrent van de braad, wijting en schol III. Alleen door schrale aanvoer kon de schol III zich za terdag nog handhaven op 20,per kist, terwijl de braad en wijting nauwelijks bo ven de opvangprijs bleven. Ook uit Engeland kwamen geen gunstige berichten; alleen de kleine aanvoer van grovere soorten schol hield de prijs op een voor de visserman lonende prijs. Grote, middel- en zetschol bleven rond de 45,— schol I rond de 40,Of deze prijs in Engeland gemaakt kan worden, zal de ko mende week leren- Er waren deze week eindelijk weer eens een paar besommingen met het zo hoog nodige „tweetje" er voor. De „Herman" kwam tot 22.000,—, terwijl de „Haarlem" (met de kantjes medegerekend) het tot f 25.000,wist te brengen. De „Vios" be- somde 18.500,— waarmee wij meteen de drie, in exploitatie, duurste trawlers heb ben genoemd. Van de rest was de „Postboy" de hoog ste besommer met 17.500,de overige besommingen lagen tussen de 9000,— en 13.000,—. Dat Scheveningen de aanvang van de verkoop van verse vis met ingang van vrijdag op zes uur heeft gesteld, is met gemengde gevoelens in IJmuiden ontvan gen. Voor vele handelaren geeft dit weer problemen om op te lossen. ADVERTENTIE TEL.6000 DAG EN NACHT burg- H. E. Tuinder, Dubbeldam; M. Vlugter, Rotterdam; G. D. Vogels (met lof), Eindhoven. H. J. de Vries, Rotterdam. Ingenieursexamen na tuurkundig ingenieur: J. A. Bekkering, Velp; P. H Klootwijk, Breda; W. J. Kramer, Voorburg, E. K O. Langhout, Hilversum; H. W. A. van der Meer, Amsterdam; B. van Nederveen, Voorburg. L. J. Poldervaart, Delft; D. A. Schreuder Delft, P L. Slis, Rotterdam; J. P. M. Spaapen, Nijme gen; W. van Strien, 's-Gravenhage; H. van de Vaart, Velp; A. Valstar (met lof), Maasdijk, W. van Veenendaal, Rotterdam; D. L. N. Vink, Rot terdam; K. L. A. Weimar, Delft; J. Wittermans, 's-Gravenhage; S. H.Wijnnobel, Delft. Ingenieurs examen werktuigkundig ingenieur: W. P. A. Al bert!,'s-Gravenhage; A. Anemaat, Made; H. W. Baron, Amsterdam; E. H. van de Beek, Rijswijk (Z.H.); V. T. J. van Berkestijn, Zaandam; H. H. Boerma, Voorburg; P. Broere, 's-Gravenhage; R. F Bruinsma, Amsterdam; G. J. van der Burgt (met lof), Pijnacker; J. Cosijnse, Enkhuizen; J. F A Diederen, Brunssum; H. A. J. Doveren. Kerkrade; J. J. M. Heijtjng, Maastricht; H. P. Hiemstra. Velp; J. P. M. Hoefsloot, Arnhem; G. Hofenk, Arnhem; N. A. M. Hootsmans (met lof), Rotterdam; H. Huizing, Hoogezand; H. J. Jans sen, Eindhoven; A. R. Hylkema, Eindhoven, N. P Koopman. Hoogwoud; J. W. Kruitbosch, De venter; J. Montauban van Swijndregt, Wassenaar; A J. Ovaa, Schoonhoven; W. J. van der Pl°eS> Zierikzee: A. J. Prins, Delft; E. van Ree Delft; M G. Remijn, Hoek van Holland; A. M. van Schaljik, Delft; A. M. van Schooneveld, Schie dam; F.T. Segers, 's-Gravenhage; A. W. Sissmgh. Delft: Tazar Saifoel, Delft; P. C. C. van Vloten, Wassenaar; H. J. de Vries, Rijswijk (Z.H.); J. Willerding, Delft; F. Zelis, 's-Gravenhage. Amsterdam. Vrije Universiteit. Tot doctor in de wis- en natuurkunde is gepromoveerd de heer D. de Waart op een proefschrift getiteld „Some derivatives of diphenhydramine as inhibitors of the intermediary metabolism". Even later Pr°~ moveerde mr. J. W. Eggink tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld „De geschiedenis van het Nederlandse gevangenis wezen". Amsterdam. (Gem. Un.). Kandidaatsexamen politieke en sociale wetenschappen: mej. B. H. Doek, mej. J. N. Lok en J. de Lange, Amsterdam. Doctoraalexamen theologie: G. H. Wolfensberger, Amsterdam. Doctoraalexamen rechten; H. G. van der Waals, Amsterdam. Doctoraalexamen schei kunde: I. S. Herschberg, Amsterdam en B. Dek ker. Bussum. Amsterdam. (V.U.). Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde drs. H. Verleur, hoofd van het laboratorium van de Diaconesseninrich- ting te Amsterdam op het proefschrift „Een ge standaardiseerde methode van papierelectrofore- se en haar waarde als klinisch hulpmiddel toege past bij longcarcinoom". Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „De complement- bindingsreactie bij poliomyelitis" mevr. J. M. Borghans-Delvaux, geboren te Sas van Gent en thans wonende te Willemstad (Curagao). Delft. Kandidaatsexamen natuurkundig inge nieur^. Dónker Duyvis. Wassenaar; W. A. Koh ier, Rotterdam; H. van Krugten, Den Haag; K. M. van der Laan, Den Haag: A. J. H. Mante. Den Haag: P. W. E. Muntz, Rotterdam: R. W. Okkes, Scheveningen; mevr. J. C. J. Makkink-Pluijmert, Delft; L. J. Poldervaart, Delft: J. W. Sleutel, Midwoud (N.H.) H. K. Sleutel, Midwoud (N.H.); H K. Sijgers, Den Haag; L. M. Tromp, Nijmegen. Delft. Gepromoveerd tot doctor in de techni sche wetenschap ir. W. A. Dekker en ir. P. M. Beneken Kolmer. Groningen. Bevorderd tot arts: J. H. G. de Jong, Maastricht; R. J. van der Heil, Overveen; Y. F. van Weering, W. H. van Houten en R. W. Roesdi, allen te Groningen. Utrecht. De heer H. van Vliet, wonende te Kerk rade. is tot doctor in de godgeleerdheid gepromo veerd op het proefschrift getiteld „No single tes timony". Eveneens promoveerde tot doctor in de godgeleerdheid de heer Kr. Strijd, wonende te 's Hertogenbosch, op een proefschrift getiteld „Stuctuur en inhoud van Anselmus Cur deus homo". Rotterdam. Nederlandse Economische Hoge school. Kandidaatsexamen: F. van der Zee, 's-Gra venhage; H. Fuchs, Leiden; H. J. Brilman, Rot terdam; J. M. Schippers, Kortgene. Doctoraal examen: D. D. van Geest, Santpoort; J. W. yan der Ben, Rijswijk; Wirogo Surjowinoto, Rotter dam; H. van de Kieft, Rijswijk; P. B. van Hulst, Rotterdam. Tilburg. Katholieke Economische Hogeschool. Kandidaatsexamen economische wetenschap: D. E. de Bruyn, Tilburg; B. Timmermans, Waalwijk; Th. Beekhuizen, Helmond; A. Frankcfort, Til burg; H. Appel, Spanbroek; H. de Vries, Breda. Kandidaatsexamen sociale wetenschappen: J. van Dongen, Riel. Doctoraalexamen sociale weten schappen: C. Jansma, Haarlem; M. van der Laar, Eindhoven.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9