College Gedeputeerde Staten van Noordholland samengesteld KOOPJE VAN DE WEEK W. Mensink gekozen als lid van Gedeputeerde Staten Nieuwe groeperingen in Frankrijk 3 extra welkome aanbiedingeni DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs WOENSDAG 2 JULI 1958 7 Zilveren jubileum bij PEN ROTAN FAUTEUIL 2. SCHUIMPLASTIC TREEKUSSENS VITRAGE Eén nieuw lid van G.S. in Zuid-Holland Drie doden in het verkeer Bedrijven in Sumatra van belastingfraude beticht De beursomzetten in het eerste halfjaar 1958 Politieke moord op Cuba Veertig jaar bij het elektriciteitsbedrijf >eurs in juni Scheepvaart In de hedenmorgen gehouden vergade ring van de Provinciale Staten van Noord- holland zijn opnieuw gekozen tot leden van Gedeputeerde Staten de heren W. A. van der Donk, ir. W. J. L. J. Merkx (bei den K.V.P.), P. Blaauboer (V.V.D.) en Jac. Rustige (C.H.U.) en gekozen zijn de heren mr. H. Westermann en W. Mensink (bei den Party van de Arbeid). Verklaring Mevrouw Teeboo mV an West (C.P.N.) deelde mee, dat de Communisti sche partij van Nederland in de periode tussen de verkiezingen voor deze Staten en de huidige zitting de heren G. Wage naar, H. Gortzak en mevrouw R. Lips Odinot van hun lidmaatschap vervallen heeft verklaard wegens 'n reeks van han delingen, waardoor zij de C.P.N. en daar mee de gehele arbeidersbeweging schade hebben berokkend. Hun is verzocht hun zetels in de Provinciale Staten ter be schikking te stellen, maar toch hebben zij het lidmaatschap aanvaard. Deze daad, die indruist tegen de algemeen geldende regels, heeft de opzet om de C.P.N. en daarmee de arbeidersbeweging schade toe te brengen, aldus spreekster. De drie leden geven er door het bezetten van deze zetels, terwijl zij al niet meer tot de C.P.N. behoren, blijk van hoezeer zij hebben ge broken met de principes van het commu nisme. Voorts merkte mevrouw Teeboom op, dat de invloed van de linkse kiezers in Noordholland krachtiger in het college van Gedeputeerde Staten tot gelding moet komen dan in de afgelopen tijd het geval was. Bij de voorbereidende besprekingen over de samenstelling van het college heeft de Partij van de Arbeid zich ken nelijk weer neergelegd bij de eisen van de K.V.P. Spreeksters fractie is van oordeel dat drie vertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid in het college zitting dienen te nemen. Daar geen derde kandidaat ge- Op 1 juli was het vijfentwintig jaar ge leden, dat de heer A. J. Smit, wonende in Santpoort, in dienst trad bij het Pro vinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord holland. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum is de heer Smit, werkzaam als hoofdcommies op de afdeling Stroomver- koop, dinsdagmorgen door de directie van het P.E.N. op het hoofdkantoor in Bloe- mendaal ontvangen. De economisch ad junct-directeur de heer F. W. J. Straaken- broek feliciteerde hem en overhandigde tevens de gebruikelijke gratificatie. Van het Provinciaal bestuur waren er bloemen. Daarna werd de jubilaris op de afdeling Stroomverkoop gehuldigd en toegespro ken door zijn chef, de heer J. Busking. De heer Smit recipieerde dinsdagmiddag te zijnen huize in Santpoort. Namens het jubileumfonds van het P.E.N. heeft de heer C. C. M. Scholten de jubilaris geluk gewenst. Advertentie Deze week komen we in verband met het zomerseizoen met t. zo'n heerlijk zittende oersterke fauteuil, die u normaal voor 37.50 koopt, nu voor de abnormaal lage prijs v. ƒ28.90 1 pak met 15 prima gevoerde die het behoud zijn voor uw traploper. - Werkelijke prijs 4.95, nu voor 5.98. 3. Een ongelooflijke aanbieding in Wij brengen u een mooie MARQUISETTE, d ie u overal zult moeten kopen voor 89 ct. voor de niet te geloven prijs van 59 cent. Alleen donderdag, vrijdag, zaterdag zolang de voorraad strekt. lange Nieuwstraat 401 llmuiden Tel. 5205 noemd is, zal de fractie tegenover de K.V.P.-kandidaat haar stem uitbrengen op een eigen kandidaat. De heer Gortzak ging in op hetgeen mevrouw Teeboom gezegd heeft over het aanvaarden van het lidmaatschap door mevrouw Lips, de heer Wagenaar en hem. Zij zijn gekozen op een programma dat zij onderschrijven en op een lijst, waarop zij thuis horen. De tijd zal leren wie gelijk heeft. In de eerste vacature werden op mr. H. Westermann (Partij van de Arbeid) uit gebracht 76 stemmen en op mr. J. Roelse 1 stem. In de tweede vacature op drs. W. A. van der Donk (K.V.P.) 65 stemmen, 1 op de heer P. S. van der Vaart (Arbeid), 1 op de heer S. Geugjes (C.P.N.), 1 op de heer P. Kuiper (C.P.N.) en 3 stemmen waren blanco. In de derde vacature 71 stemmen op de heer P. Blaauboer (V.V.D.) en 5 stemmen waren blanco. In de vierde vacature 61 stemmen op de heer Jac. Rustige (C.H.U.), 3 op de heer Van der Vaart, 1 op de heer J. de Jong Czn. (C.H.U.) en 7 stemmen bjanco. In de vijfde vacature alle 75 stemmen op de heer W. Mensink (Partij van de Arbeid). In de zesde vacature 65 stemmen op ir. W. J. L. J. Merkx (K.V.P.), 5 op de heer Kuiper, 2 op de heer H. J. Lankhorst (P.S.P.) en 7 stemmen blanco. De gekozenen namen hun benoeming aan. Tot buitengewoon lid van het college van Gedeputeerde Staten werd gekozen de heer P. S. van der Vaart (Parij van de Arbeid). Deze verwierf 74 stemmen; 2 stemmen werden uitgebracht op dr. O. Noordenbos (P.S.P.) en 1 stem was blanco. Hierna werd de vergadering verdaagd tot dinsdag 22 juli. In de provincie Zuid-Holland zijn van daag als leden van Gedeputeerde Staten herkozen mevrouw mr. Chr. A. de Ruiter- De Zeeuw (P.v.d.A.), Rotterdam, A. C. A. Deerenberg (K.V.P.), Schoonhoven, mr. T. A. van Dijken (A.R.), 's-Gravenhage, mr. H. van Riel (V.V.D.), 's-Gravenhage en dr. J. P. van Praag (P.v.d.A.), Voorburg. Nieuw gekozen werd D. van der Kwaak (C.H.U.) uit Leiden, die de plaats inneemt van het niet herkiesbare lid mr. J. J. R. Schmal (C.H.U.). Als buitengewoon lid werd herbenoemd dr. R. Eijsink (K.V.P.), Rotterdam. Op de Amersfoortseweg te Apeldoorn is de twintigjarige motorrijder F. Nieboer uit Nijkerk tegen een personenauto ge botst en ter plaatse overleden. In het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht is mevrouw v. d. S. uit Rotter dam overleden aan de verwondingen die zij zaterdagavond heeft opgelopen bij een motorongeluk, toe'n de band sprong van de motor van de heer v. d. S. Op de Apeldoornsestraat in Voorthuizen is de 35-jarige heer A. van Dijk uit Putten tijdens het laden van gerooide bomen bekneld geraakt tussen twee trailers, die reeds beladen waren. De man was op slag dood. DJAKARTA (Reuter) Het hoofd van de belastingdienst in Noord-Sumatra, Su- wargadi, heeft verklaard dat enkele bui tenlandse cultuurondernemingen hebben getracht belasting te ontduiken door ver keerde opgaven te doen over hun winsten. Sinds januari zijn 240 ondernemingen in Noord-Sumatra gecontroleerd. De Provinciale Staten van Noordholland hebben in hun vanmorgen gehouden ver gadering twee nieuwe leden van Gedeputeerde Staten gekozen. Het zijn mr. H. Wes termann en de heer W. Mensink, beiden zijn lid van de Partij van de Arbeid. Zij bezetten de vrijgekomen zetels van mej. mr. A. E. Ribbius Peletier en de heer A. B. J. Prakken. De eerste is, zoals bekend is, onlangs benoemd tot lid van de Raad van State. De heer Prakken heeft met het oog op zijn leeftijd gemeend voor een jongere plaats te moeten maken. Mr. Westermann is advocaat en procureur in Amsterdam. De heer Mensink woont in Haarlem en is secretaris van de Partij van de Arbeid en lid van de Haarlemse gemeenteraad. In het eerste halfjaar van 1958 is de omzet in aandelen aan de Amsterdamse Effectenbeurs beneden het niveau der eerste zes maanden van 1957 gebleven. In aandelen werd verhandeld voor een nominaal bedrag van ƒ203.742.716 (v. j. 226.672.777). Daarentegen werd 'n hogere omzet bereikt in obligaties, namelijk 321.851.984 tegen ƒ256.377.859. Er werden 77.772 certificaten van Ame rikaanse shares verhandeld (v. j. 86.345 certificaten). In juni was de aandelenom- zét groot 48.804.162, hetgeen aanzienlijk boven mei was toen in aandelen werd ge handeld voor een nominaal bedrag van 29.737.334. De omzet lag zelfs hoger dan in juni 1957 toen omgezet werd voor 41.120.609. Voor het eerst dit jaar is in juni het algemeen ANP-CBS indexcijfer, basis 1953 is 100, enige dagen boven de 200 uitgekomen. Daarna is het enige fracties er onder gebleven. Op de laatste beursdag van juni stond het algemeen indexcijfer op 199,7 tegen 190,3 een maand tevoren. De heer W. Mensink werd 22 februa ri 1911 in de voormalige en later aan Haar lem toegevoegde gemeente Schoten gebo ren. Voortgekomen uit een eenvoudig ar beidersgezin voelde de jonge Mensink zich al gauw tot de arbeiders jeugdbeweging aangetrokken. In de A.J.C., tot welke or ganisatie hij als dertienjarige toetrad, kreeg hij zijn eerste geestelijke vorming. Zeventien jaar oud was hij voorzitter van zijn groep en enkele jaren daarna ver trouwde men hem de voorzittershamer toe van de Haarlemse federatie van de A.J.C. In deze jaren trainde hij zich in het or- ganisatiëwerk en bereidde zich, hoewel on bewust, voor op de veelomvattende taak, welke hem in latere jaren zou wachten. In 1937 werd de toen 26-jarige heer Men sink lid van de S.D.A.P. Hij was al ge ruime tijd werkzaam op het kantoor van mr. dr. A. F. H. Schreurs, dezelfde met wie hij later in de Haarlemse raad de po litieke degens zou kruisen. Direct na de bevrijding behoorde de heer Mensink tot de eersten, die aan de her oprichting van de S.D.A.P. werkten, maar toen in 1946 de Partij van de Arbeid werd opgericht trad hij tot deze partij toe. Zijn wetenschappelijke vorming kreeg de heer Mensink vooral door zijn arbeid als stafmedewerker aan de Wiardi Beck- manstichting, het wetenschappelijk bu reau van de P.v.d.A., waar hij als secre taris en sinds 1955 als voorzitter al lerlei vraagstukken aangaande gemeente en provincie, middenstand, agrarische aangelegenheden en volkshuisvesting te behandelen kreeg en nog krijgt. In 1950 kwam daar nog bij het secretariaat van de onderwijscommissie van de P.v.d.A. In datzelfde jaar deed de heer Mensink zijn intrede in de Haarlemse gemeenteraad als opvolger van mevrouw mr. E. van Eck-Tiel. In de raad nam hij vooral de gemeentelijke financiën en subsidies voor zijn rekening. Sinds 1950 is de heer Men sink ook lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Buiten het politieke terrein bekleedt de heer Mensink diverse andere bestuurs functies. Zo heeft hij ondermeer zitting in het centrale bestuur van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en „De Natuur vrienden", het bestuur van het Nederland se Rode Kruis en komt zijn naam voor in de rij van regenten van het St. Elisa beth's Gasthuis. Zijn verkiezing tot lid van Gedeputeerde Staten brengt mede, dat de heer Mensink zijn zetel in de Haarlemse raad ter be schikking zal stellen. Ook zal zijn nieuwe werkkring hem zoveel in beslag nemen dat hij als secretaris van de P.v.d.A. zal be danken. „Vooral het loslaten van mijn werk als partijsecretaris gaat niet zonder gevoel van spijt gepaard", bekent de heer Mensink. „Als zodanig leg je immers con tacten over het hele land en dat betekent vaak ontmoetingen met interessante mensen en het maken van veel vrienden. Ook het werk in het partijbestuur zal ik erg missen. Naast de bijzonder aantrek- SANTIAGO (UPI). - De broer van de regeringskandidaat voor het Cubaanse pre sidentschap, Nicolas Rivero Aguero is dinsdag door onbekenden vermoord. Nicolas bevond zich met zijn broer Andrés, die tot voor zeven maanden premier van Cuba was en daarna door president Batista werd aangewezen om hem op te volgen, voor de woning van de Riveros, toen de moordaanslag gepleegd werd. Twee van de overvallers werden door de lijfwacht van de R-iveros gedood, HAVANA (UPI). - Het aantal door Cu baanse rebellen ontvoerde Amerikanen en Canadezen is inmiddels tot 50 gestegen. Twee van de ontvoerden zouden dringend medische behandeling behoeven. Drie jaar voor inbrekers. De recht bank te Amsterdam heeft een 34-jarige besteller en een 37-jarige autohandelaar ieder tot dr' aar gevangenisstraf veroor deeld wegc 'entallen inbraken, die zij in het gehe and gepleegd hadden. kelijke arbeid vormden wij één grote vriendenkring. Op het secretariaat was het altijd een komen en gaan van allerlei bestuurders en alles ging er heel gemoe delijk toe. Dat zal nu wel anders worden en het werken eenzamer". Over zijn taak als gedeputeerde kon de heer Mensink ons nog niet inlichten, aan gezien deze taakverdeling nog zijn beslag moet krijgen. Wij menen echter dat het in de lijn ligt dat de heer Mensink de „por tefeuille" van de heer Prakken, t.w. de provinciale bedrijven zal overnemen. De heer en mevrouw Mensink wonen aan de Garenkokerskade 12 in Haarlem. Men W. Mensink, gekozen tot lid van Gede puteerde Staten van Noordholland. kan wel zeggen dat zij elkaar in en door de politiek hebben gevonden. De ouders van mevrouw Mensink vormden namelijk indertijd als het echtpaar Hoogerbeets een echtelijke socialistische fractie in de raad van Haarlemmerliede, dat was toen nog mogelijk. Mevrouw Nelly Mensink- Hoogerbeets maakte na de bevrijding eni ge jaren deel uit van de Haarlemse raad. PARIJS (AFP) Georges Bidault, ere voorzitter en een van de stichters van de Franse republikeinse volksbeweging in 1945, heeft thans een nieuwe politieke groepering gelanceerd, waarvan hij de oprichting reeds in het vooruitzicht had gesteld na de vorming van de regering- De Gaulle. De nieuwe groepering heet „Christendemocratische beweging van Frankrijk" en is volgens Bidault een be weging van „politieke actie en maat schappelijke vooruitgang ter verzekering van de verdediging van de Franse ge meenschap door propaganda in christe- lijk-democratische geest en door hergroe pering van de aan het vaderland getrou we krachten." Dit is de eerste politieke groepering die na de terugkeer van De Gaulle tot stand is gekomen. Bidault had zich bij de val van de regering-Gaillard losgemaakt van de M.R.P. en was een der eersten die voor politieke hergroepering pleitten. Ter linkerzijde worden op het ogenblik nog min of meer apart staande pogingen in die richting gedaan. Zo heeft de voorzit ter van de Liga voor de Mensenrechten, Daniel Mayer, voormalig socialistische Technisch opzichter Beentjes hartelijk gehuldigd De heer C. Beentjes uit Beverwijk is dinsdag gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar heeft gewerkt ten behoeve van de elektriciteitsvoorziening in Noordholland. Hij is thans werkzaam als technisch opzichter B in het district Kennemerland van het P.E.N. Dinsdag morgen is hij op het hoofdkantoor van het P.E.N. in Bloemendaal ontvangen. De eco nomisch adjunct-directeur de heer F. W. J. Straakenbroek heeft de jubilaris zijn gelukwensen aangeboden en hem de ge bruikelijke gratificatie overhandigd. Van het Provinciaal Bestuur waren er bloe men. Na de huldiging in Bloemendaal wacht te de heer Beentjes in Beverwijk nog een drukke dag met vele mooie momenten. De heer H. Blok, districtschef, memo reerde het verloop van de diensttijd van de jubilaris, die in 1918 bij het P.E.N. kwam, in 1921 in dienst kwam van de ge meente Beverwijk om in 1931 weer bij het P.E.N. terug te komen. Men zag deze man, die altijd bereid is een ander te hel pen gaarne terugkeren. Namens het per soneel overhandigde de heer Blok een en veloppe met inhoud. De heer Appelman, een collega, overhandigde de heer Been tjes een door hem zelf gemaakte elektri sche klok. Verder spraken nog de heren Van der Linde, Boersma, Diederik en Starreveld namens verschillende perso neelsgroepen. Dat de heer Beentjes in die veertig jaar heel wat heeft betekend voor verschillen de zakenmensen, aannemers en anderen, kwam 's middags tot uiting op een in het Statenhuis aan de Velserweg gehouden receptie, die druk werd bezocht. De heer G. Visser voerde het woord namens de bouwondernemers in Beverwijk en Vel- sèn, allé industriëlen in deze omgeving, een groot aantal zakenlieden, de afdeling van de Elektrotechnische Bond en ook na mens burgemeester Bruinsma, die ver hinderd was te komen. In een lang betoog somde de heer Visser de goede hoedanig heden van de jubilaris op. Namens allen overhandigde hij hem een enveloppe, waarin zich een cheque van 1000 bevond. Een album, waarin de namen van de mil de gevers waren geschreven, vergezelde de gift. De heer Van der Hoeve sprak namens de jubileumcommissie van het P.E.N. Hij noemde de heer Beentjes een collega, zo als men er maar weinigen aantreft. Als dank voor de hulpvaardigheid bood men de heer Beentjes de middelen aan om een televisietoestel te kopen. Zijn vrouw ont ving bloemen. Behalve een goed vakman, bleek de heer Beentjes ook een goed organisatieman te zijn. De voorzitter van de K.A.B.O. de heer R. van Stiphout roemde hem als se cretaris, een functie die de heer Beentjes reeds achttien jaar bekleedt. Als dank daarvoor ontving hij een geschenk onder couvert. De heer C. Rozenhart vertelde op geestige wijze dat de heer Beentjes en zijn echtgenote een pracht stel buren zijn, waarna de jubilaris bedankte voor alle goede woorden en daden, die hij wel wat overdreven achtte voor iemand die steeds zijn plicht heeft gedaan. Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum ƒ167, Holland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren1) Amsterdam Rubber H.V.A.2) Deli Mij3) 31/2% Staffellening 1947 3°/o Invest, cert. Ned 3°/o Nederland 1962'64 6% Nat. Woningbouwlening '57 Omzetten (nominaal) mei 1958 (def.) juni 1958 (voorl.) Aandelen Aandelen juni 1957 Aandelen Maandag 30 juni 1958 Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 30 mei 166 191% 187->£ 21 182 197 190 7 162 y2 1841/2 178 17 286 308 300 16 235 268 253 20 V2 28314 301 29US 8 3241/2 366% 353% 30 174 195 190 91/2 167,— 176,40 168, f 0,70 1381/z 148 139 1 129 143 106V2 1291/2 124% 16^ 211 232 230 10 60 7IV2 981/a U01/2 9913/ie 213/ts 86% 115,50 113,75 90'/i(i 91V2 903/t« "/iB 9414 96 95 Va2 93 94l5/ie 94782 "lit IO8V16 110% 10913/ib 1»/.B 29.737.334- Obligaties 47.082.497,— 48.804.162,- Obligaties 55.277.557,— 41.120.609,- Obligaties 37.828.022,— jan.juli jan.—juli 1958 1957 Aandelen Aandelen 203.742.716,— 226.672.777,— Obligaties 321.851.984,- Obligaties 256.337.855, Vieuwe noteringen In juni 1958 nieuw tot de beurshandel toegelaten: Koersindices: New York (Dow Jones, industrie): Londen (Reuter, industrie): Amsterdam (A.N.P.—C.B.S., industrie): (A.N.P.C.B.S., algemeen): aandelen obligaties pandbrieven 2 jan. '58 439,27 186,1 125,64 167,93 30 mei '58 462,70 192,0 135,97 190,29 16.190.000,- 3.750.000,— 6.492.000.— 30 juni 58 478,18 198,3 114,89 199,67 ex 16°/o dividend in contanten d.d. 3 juni 1958. 2) ex 6% dividend in contanten d.d. 30 juni 1958. notering eensgevend in guldens d.d. 26 juni 1958. afgevaardigde, de niet-communistische linksen uitgenodigd voor een groepering ter verdediging van de democratische in stellingen, die los staat van de Gaullisti sche beweging. Andere linkse persoonlijk heden die De Gaulle gunstig gezind zijn pogen tot een politieke groepering binnen Gaullistische kring te komen. Leiders als Pierre Mendès-France en Frangois Mitterand hebben nog niet van zich laten horen. (Reuter) Ook een andere groep Fran se parlementariërs en vakbondsleiders heeft dinsdag de oprichting van een poli tieke beweging voor steun aan de politiek van De Gaulle bekendgemaakt. Aan de oprichting van de beweging „Centrum voor republikeinse hervorming" geheten, namen onder meer deel de socialistische afgevaardigde Paul Alduy, de radicaal Pierre Clostermann en de radicaalgezin- de Jean de Lipkofski. ALGIERS (Reuter) Van gewoonlijk welingelichte zijde te Algiers is dinsdag avond vernomen, dat er waarschijnlijk binnenkort een „Nationaal comité voor openbaar welzijn" voor Frankrijk met Al giers als zetel zal worden gevormd. Dit nationale comité zal een vertegenwoordi ger te Parijs hebben, die leiding zou ge ven aan alle comité's voor openbaar wel zijn in Frankrijk. Waarnemers zeiden, dat dit duidt op de toenemende ontevre denheid te Algiers over wat wordt be schouwd als de langzame ontwikkeling van de beweging voor openbaar welzijn in Frankrijk. AMSTERDAM Voornamelijk onder invloed van het gunstiger verloop van Wailstreet legde het Damrak een betere houding aan de dag. De opening van de markt was reeds hoop vol want merendeels lagen de koersen op hoger peil. In het verdere verloop zette deze stijgende tendentie zich voort, zelfs in die mate dat merendeels op het hoogste punt van de dag werd gesloten. Hoewel op vorige dagen de handel reeds iets groter was dan gewoonlijk, viel te merken dat de hogere koersen resulteerden in een iets grotere omzet, al bleef de affire nog van beperkte omvang. Niettemin was de on dertoon van de beurs opmerkelijk goed en naarmate 't marktverloop vorderde kwam dit steeds krachtiger tot uiting. In hoofdzaak waren het de grote inter nationale fondsen die de toon aangaven, in de eerste plaats Kon. Olie, dat krachtig gesteund werd door de betere stemming in Amerika voor petroleumwaarden. Dien tengevolge steeg Koninklijke to' boven f 171, een verbetering van meer dan drie gulden. De meeste belangstelling ging echter uit naar AKU, op de verwachtingen inzake Vereinigte Glanzstoff. Het rayon fonds steeg tot 193, maar ook Philips was zeer vast (plus 5) evenals Unilever (plus 4). KLM sloot zich aan bij het herstel van Wailstreet maar volgde aarzelend, zulks in verband met de bekende moeilijkheden. Scheepvaart was licht verdeeld en kalm. KPM ging weer in opwaartse richting. Daarentegen kon Van Nievelt zich moei lijk handhaven. Scheepvaart Unie steeg tot 126. Onder de cultures was de glans van Deli ietwat verbleekt. De animo was minder dan op de vorige dagen. Senembah deed het weer vrij goed en liep op tot 89 HVA kwam juist boven de 100 uit. In het algemeen kreeg men de indruk dat de markt minder gevoelig is voor ongunstig bedrijfsnieuws. De converteerbare obliga ties Krasnapolsky, uitgegeven a pari, wer den vernomen op ongeveer 109. In Jonge- neel was geen vraag en geen aanbod in verband met de brand. Er werd geen no tering in opgemaakt. Excelsior lag weder om iets beter. Kromhout kwam op lager niveau wegens het sombere nieuws uit de jaarvergadering. Kaiser Frazer werd hoger gewaardeerd in verband met de terugbe taling. Nederlandse Staatsfondsen weinig veranderd. De obligaties van de 4% per cent Bank van Nederlandsche Gemeenten kwamen nog niet in de notering. Prolon gatie 334 percent. (ANP). NEW YORK Toen het koersniveau weer in de buurt van de hoogtepunten voor 1958 was be land verkozen velen hun stukken aan de markt te brengen, waardoor het koers verloop dalend werd bij een sterke om zetvermindering. Zowel het grote aande- lenaanbod als het aanstaande lange week einde waren tegenwerkende factoren. Vele van de voornaamste fondsen, waarbij olie- in chemiewaarden sloten toch met winst. De Spoorwegen handhaafden zich uitste kend. De autofondsen waren verdeeld met Chrysler lager, Ford hoger en General Motors onveranderd. Inland Steel en Eas tern Stainless bereikten nieuwe hoogte punten. Het industriegemiddelde kwam van 478.18 op 478.82; dat voor spoorwegen van 118,75 op 119,35 en dat voor openbare nuts bedrijven van 78,92 op 79,22. De omzet daalde van 2.820.000 tot 2.600.000 aande len. Van de 1176 verhandelde fondsen slo ten er 461 hoger en 445 lager (UPI). 3-3 Wo Nederl. '47 3 Nedl 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.PhilipsGloeil. Pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. °hs. v. Ommeren H.V.A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. IJ. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoer gisteren 903/i« 943/i6 194 301 179 302 182 258 29734 158 35834 187 723% f 172,— 191 6834 f 102,50 13934 140 34 12634 127 233 10134 f 115, 220 84 169 18434 16934 4734 41'/,, 6434 3934 7634 2414 Voorbeurs koersen 194 299 358 f 171,50 116 Aagtedijk, 1 v. Aden n. Mombasa. Abbekerk, 1 v. Rotterdam n. Amsterdam. Abida, 2 in Panamakanaal verw. v. Los Angeles. Adonis, 1 v. Amsterdam n. Rotterdam. Algol, 1 te Rotterdam verwacht. Alkaid. 1 dw. Boavista (K.V. eil.) n. Las Palmas. Alkmaar, 2 v. A'dam n. Noordzee (proefvaart,. Alioth, 1 275 m. n.n.o. St. Paulsrock n. Recife. Almdijk, 2 te Antwerpen. Alphard, 1 v. Montevideo n. Santos. Aludra, pass. 1 Cherbourg n. Antwerpen. Alwaki, 2 te Calcutta. Amerskerk, 2 v. Suez n. Port Said. Amsteldiep, 1 420 m. w.z.w. Mauritius n. Singap. Amstellaan, 1 510 m. n.n.o. Singapore n. Singap. Amstelmeer, 1 170 m. o. Kamchatka n. N.-China. Amstelpark, 1 v. Albany n. Aden. Antonia, 1 v. Port Swettenham n. Pladju. Arendskerk, 1 750 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Argos, 1 v. Malta n. Tel Aviv. Arkeldijk, 30 v. New York n. Halifax. Arnedijk, 1 40 m. o. Prawle Pt. n. Tampa. Artemis, 1 te Maracaibo verw. v. Pto. Cabello. Attis, 1 160 m. n. Lissabon n. Madeira. Baarn, 1 te La Guaira verwacht. Bawean, 1 te Port Said n. Suez. Bennekom, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Billiton, 2 te Bombay. Bonita, 1 530 m. z.z.w. Horta n. St. Lucia. Boschkerk, pass. 1 Straat Messina n. Port Said. Bussum, pass. 1 Wight n. Rastanura. Callisto, 1 v. Wismar n. Rotterdam. Calt. Delft, 1 485 m. w.n.w. Cocos eil. n. Botany B. Caltex Leiden, 1 130 m. o.z.o. Pt. Sudan n. Suez. Calt. Nederland, pass. 1 K. St. Vine. n. Hamburg. Caltex Pernis. 1 100 m. z.w. Kreta n. Antwerpen. Caltex Rotterdam, 1 15 m. w. Casquets n. P. Said. Caltex Utrecht, 1 dw. Oporto n. Bahrein. Camitia, 1 525 m. w. Azoren n. Hamburg. Carrillo, pass. 1 Havana n. Barrios. Cartago, 2 v. Puerto Cortez, 13 te R'dam verw. Castor, 1 v. Rotterdam n. Amsterdam. Cistula, 1 240 m. o.z.o. K. Cambodja n. Singapore. Concepcion, 30 190 m. w.z.w. K. Blanc n. L. Palm. Coolsingel, 1 te Rotterdam. Corilla, 1 360 m. o. Sokotra n. Aden. Cradle of Lib., 1 100 m. o. Socotra n. Ph.delphia. Crania, 1 120 m. o.n.o. Sombrero eil. n. Rdam. Diemerdijk, 2 te Antwerpen. Drente, 1 v. Ozamis n. Balikpapan. Duivendijk, 1 v Liverpool n. Londen. Eemdijk, 2 te New Orleans. Elizabeth B, 1 v. New York n. Texas City. Ena, 2 te Three Rivers verwacht. Eos, 1 120 m. n.o. Villano n. Tunis. Esso Nederland, 1 200 m. n.n.o. Aden n.' Mena. Fravizo, 1 v. Las Palmas n. Santa Cruz. Friesland SSM, 1 v. Setubal n. Rotterdam. Ganymedes, 1 v. Barbados n. Trinidad. Garoet, 1 te New York verw. v. Philadelphia. Ghanakust, 1 te Rotterdam. Graveland, 1 te Rio Grande verwacht v. Santos. Groote Beer, 3 Ov. New York n. Rotterdam. Guineekust, 1 te Pointe Noire verwacht. Haarlem, 1 v. Bremen n. Hamburg. Hathor, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Hector, 1 te Beyrouth verwacht. Hecuba, 1 te Rotterdam. Helder 1 200 m. w.z.w. Ouessant n. Cd. TrujUlo. Hera, 30 430 m. z.w. Flores Az. n. Rotterdam. Hispania, 30 v. Castor Urdiales n. IJmuiden. Holendrecht, 1 te Baltimore verw. v. Rotterdam. Hoogkerk, 1 te Penang. Ivoorkust, 1 v. Freetown n. Rotterdam. Jacob Verolme 1 te Guayacan verwacht. Jason, 30 360 m. n.o. Martinique n. Rotterdam. Jupiter, 30 v. Genua n. Livorno. Kaap Hoorn, 1 te Iskenderun. Kalinga, 2 v. Geelong n. Bandar Mashur. Kara, 8 te Thameshaven verwacht. Katelvsia, 7 te Curagao verwacht. Kelletia, 1 110 m. n.n.w. Belawan n. Singapore. Kenia, 1 65 m. n.o. Recife n. Buenos Aires. Koningswaard, pass. 30 n. Fayal n. Hamble. Kopionella, 1 v. Yorktown n. Curagao. Krebsia, 1 v. Cabimas n. Hamburg. Kreeft, 1 700 m. w. Scillys n. Wabana. Kryptos, 1 te Puerto La Cruz verwacht. Kylix, 1 te Wilmington. Laurenskerk, 1 60 m. w. Oporto n. Hamburg. Leopoldskerk, 1 50 m. n. Algiers n. Rotterdam. Liberty Bell, 1 te Mena verw v. Philadelphia. Limburg, 1 te Suez. Louis Lantz, 1 v. Amsterdam n. Algiers. L. Vrouwekerk, 1 160 m. o.n.o. Malta n. Pt. Said. Maaskerk, 1 70 m. z.z.w. Djeddah n. Aden. Mapia, 1 v. Singapore n. Aden. Mariekerk, 1 te Hamburg verwacht v. Bremen. Maron, 1 te Houston v. Barbados. Maureen, 1 280 m. w.z.w. Ushant n. Houston. Mentor, 28 v. New Orleans n. Maracaibo. M er wede, 1 170 m. n.o. Freetown n. Las Palmas. «ditra, 3 te Curagao verwacht. Modjokerto, 1 290 m. z.w. Ceylon n. Aden. Molenkerk, 2 v. Mozambique n. Beira. Moordrecht, 1 280 m. w. Bombay n. Kwinana. Muiderkerk, pass. 1 St. Helena n. Las Palmas. Munttoren, 1 180 m. n. Socotra n. Suez. Musilloyd, 1 110 m. o.n.o. Villano n. Rotterdam. Mijdrecht, 3 te Amuaybay verwacht. Myiady, verm. 3 v. Abidjan n. Calais. Nieuw Amsterdam, 4 te Southampton verwacht. Noordkijk, pass. 1 Kp. Blanc n. Las Palmas. Oldekerk, 30 v. Barcelona n. Le Havre. Omala, 1 450 m. n.n.w. Fortaleza n. Recife. Oostkerk, 1 te Amsterdam. Oranje, 2 v. Ceuta n. Las Palmas. Oranje Nassau, 2 te Santiago de Cuba. Ovula, 1 50 m. n. Pulautiomnan n. Bangkok. Pendrecht, 1 te Abadan v. Mombasa. Peperkust, 1 te Calabar v. Douala. Perna, 2 v. Calcutta n. Singapore. P. G. Thulin, 2 te Guayacan. Pieter S, 1 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus, 1 v. Aden n. Penang. Pr. Willem III, 1 480 m. n.w. Valencia n. Quebec. Prins Willem V, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Willem George Frederik, - te Montreal. Purmerend, pass. 1 Kp. Palmas n. Accra. Pygmalion, 30 500 m. w.z.w. Landsend n. Antw. Rondo, 30 230 m. n.o.-Madeira n. New York. Rita, 1 eil. Singkep gepass. n. Pladju. Rijndam, 2 te Southampton. Rijnkerk, 1 v. Amsterdam n. Bremen. Saidja, 1 v. Pulubukom n. Pladju. Sibajak, 30 v. Melbourne n. Surabaja. Sliedrecht, 1 ten anker Tunis. Solon, 2 te Barranquilla verwacht v. Oranjestad. Stad Amsterdam, 1 50 m. w. Oporto n. IJmuiden. Stad Arnhem, 1 v. Luleo n. Amsterdam. Stad Gouda, 1 750 m. w. Landsend n. Hpt. Roads. Stad Haarlem, 1 70 m. z.z.o. Horta n. Baltimore. Stad Schiedam, pass. 1 Beachyhead n. Rotterdam. Stad Utrecht, 1 te Hampton Roads v. Antwerpen. Stad Vlaardingen, 1 dw. Ouessant n. Emden. Stanvac Pendopo, 2 te Tandjong Uban verwacht. Statendam, 2 te Stockholm. Statensingel, 1 v. Mobile n. Rotterdam. Statue of Liberty, 1 70 m. n. P.t Said n. Pt. Said. Stentor, 30 1320 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Steven, 1 140 m. w.z.w. Sardinië n. Napels. Straat Bali, 2 te Mauritius. Straat Johore, 1 v. Brisbane n. Sydney. Sumatra, 1 v. Biak n. Sandakan. Sunetta, 2 te New Plymouth verwacht. Tabian, 1 570 m. o.z.o. Socotra n. Suez. Tamo, 1 80 m. n. Finisterre n. St. Vincent. Tankhaven II, 1 dw. eil. Roepat n. Sungeigerong. Tara, 2 te Rotterdam. Taria, 1 50 m. n.w. Sabang n. Singapore. Tawali, 1 100 m. z. Finisterre n. Hamburg. Telamon, 1 325 m. w.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Tibia, 1 200 m. o.z.o. Colombo n. Abadan. Tjibodas, 1 v. Makassar n. Singapore. Tjikampek, 1 v. Shanghai n. Niihama. Tomocyclus, 1 v. Kingston n. Curagao. Trajanus, 29 v. San Francisco n. Legaspi. Trompenberg, 4 te Baton Rouge verwacht. Van Linschoten, 1 te Mombasa verwacht. Van Waerwijck, 1 140 m. o.z.o. Belawan n. Lour. Marques. Vasum, 2 te Mena Al Ahmadi. Vivipara, 1 100 m. o. Gibraltar n. Mena Al Ahm. Waal. pass. 1 Bizerta n. Alexandrië. Waterman, pass. 2 Gibraltar n. Port Said. W. Alt. Jones, 1 360 m. n.n.o. Socotra n. Ph.delphia. Westertoren. 1 te Geelong verwacht v. Bahrein. Willem Ruys, 1 te Ponta Del Gada verwacht. Willemst., 1 1020 m. w.z.w. Madeira n. Guadeloupe. Woltersum, 1 v. Le Havre n. Amsterdam. V.'onosobo, 1 te Zamboanga. TJssel, 1 te Bremen verwacht. Zaanland. 1 v. Santos n. Ilheos. Zuiderzee, 26 te Galveston. SLEEPVAART Atlas. 2 te Maassluis. Barentsz Zee, 2 v. Maassluis n. Clyde. Clyde 2 te Antwerpen verwacht. Gele Zee, 2 v. Colombo n. Rotterdam. Humber, 2 710 m. .n.o. Montevideo n. Montevideo. Oceaan, 30 dw. Kp. San Antonio n. Maracaibo. Oostzee, 2 150 m. z.o. Fayal n. Ravenna. Rode Zee, 30 190 m. z.w. Fayal n. Ravenna. Titan, 2 250 m. n.w. Maracaibo n. Maracaibo. Tyne, 2 te Southampton. Witte Zee, 2 v. Glasgow n. Burutu (Nigeria). Zeeland, 2 440 m. w. Fayal n. Terneuzen. Zwarte Zee, 2 40 m, z. Athene n. Golcuk. KLEINE VAART Atlas, 30 te Amsterdam n. Rotterdam. Bab T, 30 Kiel gepass. n. Ostrand. Boreas, 1 100 m. z.o. K. Spartivento n. Piraeus. Flevo, 1 10 m. o. Oron n. Antwerpen. Ilias, 30 te Volos n. Thessaloniki. Inspect. Mellema, 1 dw. Wight n. Amsterdam. Julia Mary, 28 v. Ellesmeresport te Liverpool. June, 1 80 m. n.w. Hoek v. Holland n. Maassluis. Kaap St. Vincent, 28 v. Stocka n. IJsselmonde. Leliegracht, 1 v. Brunsbüttel n. Londen. Midas, 30 te Hamburg n. Kopenhagen. Nero, 30 v. Palermo n. Tanger. Notos, 1 dw. Ouessant n. Antwerpen. Pavo. 28 te Wifstawarf v. Ostrand. Prinsengracht, 1 Kiel gepass. n. Amsterdam. Schippersgracht, 1 10 m. o. Tersch.bank n. A'dam. Strabo, 1 v. Tarragona n. Barcelona. Tilly, 28 v. Sikea n. Zaandam. Twee Gebroeders, 30 te Amsterdam n Rotterdam

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7