Padovan als eerste door de maar Robinson winnaar in finish, Brest Gerrit Voorting bleef zonder moeite in de gele trui Finale Wimbledon weer een Australische aangelegenheid DE TOUR DIE VERDWEEN Jef Lahaye maakte een taktische fout DE TOUR IN CIJFERS Fraser versloeg namelijk Nielsen en Cooper bleef Mervyn Rose de baas 15 FAVORIETEN NAMEN RUST IN ZEVENDE TOUR-ETAPPE Na valpartij Tour-renner Fallarini in levensgevaar KNVB in cassatie inzake de voetbaltoto Triomftocht in Rio voor Braziliaanse voetballers De exhibitie Wimbledon- spelers in Noordwijk Henley Royal Regatta slecht begonnen Fritz Thiedemann Europees kampioen bij springruiters Fusie tussen Amsterdam en DWS bekrachtigd Finale OHC-beker DONDERDAG 3 JULI 1958 Dicht bij de finishlijn in Brest stond gisteren een groep Engelse zeelui. Hun schip lag in de haven en zij hadden zich met verbazing afgevraagd wat al die drukte daar op de brede kade betekende. Tour de France? Daar hadden ze wel eens iets over gelezen. En twee Engelse renners in de strijd? Dat moesten ze zien. Ze hebben het gezien en zij zijn getuige geweest van de eerste zege, die een Engelse renner ooit in de Ronde van Frankrijk heeft veroverd. Het was de 27-jarige uit HuddersfieJd af komstige Robinson, die in Brest op nogal sensationele wijze won. Sensationeel, want niet Robinson, maar de Italiaan Padovan ging het eerst over de streep. Het was Padovan, die door het mooiste meisje van Brest werd omhelsd en die even later met een grote bos bloemen langs de tribunes reed. Doch terwijl het publiek de lange Italiaan uitfloot stond Robinson in het beste Frans dat hij in zijn wielerloopbaan had opgestoken verontwaar digd bij de internationale jury om een protest in te dienen tegen de wijze waarop Padovan hem op een meter of zestig voor de meet in de sprint de weg had afgesneden. Het was een volkomen gerechtvaardigd protest, want na de regelrechte „zwieper", die de geraffineerde Pa dovan had toegepast was slechts één beslissing recht- vaardig: Padovan moest gedeklasseerd worden en Ro binson moest tot winnaar worden verklaard. Toen de internationale jury na lang wikken en wegen bekend maakte, dat Robinson de eerste en Padovan de tweede plaats in het etappe-klassement kreeg toegewezen, werd deze mededeling door de duizenden die hadden gezien wat gebeurd was met gejuich ontvangen. De Britse zeelieden stonden elkaar van louter geestdrift op de schouders te slaan. Er was recht gedaan. De Italianen, die in de volgers-karavaan een nume rieke belangrijke plaats innemen, waren uiteraard min der in hun schik met de beslissing van de jury, waarbij Italië zijn eerste etappe-zege in deze Tour werd ont nomen. Maar ook zij, die het niet eens waren met de deklassering, moesten erkennen, dat de Brit de grote man was van deze 170 km lange etappe van St. Brieuc naar Brest. Hij had de ontsnapping, die beslissend zou worden voor de zege, ingezet en hij was het ook geweest, die tijdens de 120 km. lange vlucht het zwaarste werk had gedaan. De beslissende ontsnapping van deze zevende etappe, van St. Brieuc naar Brest, vond na ongeveer 50 km plaats. Toen maakten de Franse regionaal Dotto, de Italiaan Padovan en de Engelsman Robinson zich los van 't peloton. Zij maakten dankbaar gebruik van de omstandigheid, dat de prominenten het kalm aan wilden doen op deze dag, in de wetenschap dat er donderdag een zware tijdrit zal volgen. Daarna zagen ook de Spanjaard Bahamontes en de Nederlander Jet Lahaye kans te ontsnappen. Het peloton reageerde echter nauwelijks. Enkele kilometers vóór Penze, de renners hadden toen ongeveer 90 km afgelegd, ging nog een Nederlander naar voren, n.l. Piet Damen, die gezelschap kreeg van de Parijzenaar Annaert. Na een jacht van 30 km kregen Damen en Annaert aansluiting met Bahamontes en Lahaye. Het viertal zette gezamenlijk de aanval op het leidende trio voort. Doch dit was tevergeefs, want dichter dan tot op anderhalve minuut konden zij de leiders niet benaderen. Padovan won de eindsprint vóór Robinson, maar zoals gezegd werd een protest van de Engelsman, die deel uitmaakt van de internationale ploeg, later toe gewezen en zo kreeg Robinson de eerste plaats en werd Padovan gedeklasseerd naar de tweede plaats. De rit naar Brest is voor het beeld van de totale strijd overigens van weinig be tekenis geweest. Alle favorieten bleven voor de zware tijdrit op het circuit van Chateaulin rustig in het peloton hangen en zij hebben er alleen voor gewaakt, dat geen van de gevaarlijke concurrenten mee ging met de verschillende ontsnap pingen. Ook Gerrit Voorting heeft die tak- tiek van rust en waakzaamheid toegepast. En met succes, want Voorting kwam met het peloton binnen zonder op zijn naaste belagers ook maar een seconde te hebben verloren en dus zal hij vandaag als laatste en nog altijd in de gele trui mogen ver trekken voor de 46 km. lange tijdrit. Dit alles wil niet zeggen dat de renners van Goldschmidt stil hebben gezeten op de stijgende en dalende wegen door het prachtige heuvelland van Bretagne in de regenvlagen en in de straffe wind. Piet van Est, Piet Damen, Jef Lahaye en Mar tin van den Borgh zijn zeer actief geweest en het resultaat was, dat Nederland de tweede plaats in het dag-ploegenklasse- ment veroverde. Het had de eerste plaats kunnen zijn wanneer Lahaye niet op on begrijpelijke wijze had gefaald in de koerstaktiek. Maar dat is een ander ver haal. In de openingsfase bleek dat Lahaye dit keer van plan was iets te laten zien. De man die in St. Brieuc het laatste was Uitslag van de zevende etappe van de Ronde van Frankrijk, St. Brieuc—Brest (170 km): 1. Robinson (Int. ploeg) 4.03.31 (met bonifi catie 4.02.31): 2. Padovan (It.) 4.03.31 (met bo- nific. 4.03.01); 3. Dotto (Centr. Z.-Fr.) 4.03.39; 4. Annaert (Parijs N.O.) 4.05.06; 5. Damen (Ne- lux) z.t.; 6. Lahaye (Nelux) z.t.; 7. Bahamon tes (Sp.) z.t.; 8. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 4.06.03: 9. Brenioli (It.) 4.06.06; 10. Moucheraud (Parijs N.O.) z.t.; 11. Manzaneque (Sp.) z.t.; 12. Bol- zan (Nelux) 4.06.08; 13. Van der Borgh (Nelux) 4.06.10; 14. Darrigade (Fr.) 4.06.57; 15. ex aequo het grote peloton, waarin o.a. De Jongh, Ker sten, Wim en Piet van Est, Gerrit Voorting, Gaul, Ernzer en Schmitz van de Nelux-ploeg, de Franse nationalen Bobet, Bauvin. Anque- til. Mahé, Privat en Walkowiak, de Italianen Baffi, Favero en Nencini en de Belgen Ar- mand en Gilbert Desmet, Fore en Hoevenaers. Algemeen klassement: 1. Voorting (Nelux) 34.40.55; 2. Mahé (Fr.) 34.41.55 3. Geminiani (Centr. Z.-Fr.) 34.43.27; 4 ex aequo Gilbert Desmet (Belg.) en Botella (Sp.) beiden 34.45.44; 6. Bauvin 34.47.13; 7. Morvan 34.48.15: 8. Barone (Parijs N.O.) 34.49.45; 9. Favero (It.) 34.50.23; 10. Planckaert (Belg.) 34.50.36; 11. Fore (Belg.) 34.50.37; 12. Darrigade (Fr.) 34.51.05; 13. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 34.51.16; 14. Robinson (Int.) 34.51.54; 15. Adriaenssens (Belg.) 34.52.46; 16. Sabbadini W.Z.W.) 34.53.18; 17. Gainche (W.Z.W.) 34.53.26; 18. Van Geneugden (Belg.) 34.53.33; 19. Bobet (Fr.) 34.53.48; 20. ex aequo: Anquetil (Fr.), Nencini (It.) en Ernzer (Nelux), allen 34.54.18; 26. v. d. Borgh (Nelux) 34.55.28; 28. ex aequo o.a. Gaul (Nelux) 34.56.20; 35. Wim van Est (Nelux) 34.59.19; 42. ex aequo: Botte- chia (It.) en De Jongh (Nelux) beiden 35.04.41; 51. Bolzan (Nelux) 35.06.30; 54. Damen (Nelux) 35.06.35; 63. Piet van Est (Nelux) 35.07.06; 73. Kersten (Nelux) 35.08.46; 78. Schmitz (Nelux) 35.12.53; 83. Lahaye (Nelux) 35.22.12. Ploegenklassement: 1. Italië (Padovan, Bre nioli en Baffi) 12.16.03; 2. Nelux-ploeg (Da men, Lahaye en Bolzan) 12.16.20; 3. Interna tionale ploeg 12.16.25; 4. Centraal Zuid-Frank rijk 12.16.39; 5. ex aequo: Parijs N.O. en Span je 12.18.08; 7. ex aequo: Frankrijk, België, Zwitsers-Duitse ploeg en West-Zuid-West 12.20.51. Algemeen ploegenklassement: 1 Frankrijk (Mahé, Bauvin en Darrigade) 104.20.13; 2. Bel gië 104.26.57; 3. Centraal Z.-Frankrijk 104.29.07; 4 Nelux-ploeg (Voorting, Ernzer, Van der Borgh) 104.30.41; 5. West-Zuid-West 104.34.59; 6 Internat, ploeg 104.44.09; 7. Italië 104.47.25; 8. Parijs N.O. 104.50.04; 9. Spanje 104.59.15; 10. Zwitsers-Duitse ploeg 105.09.54. Afgelegd in totaal 1389 van de 4311 kilometer. Puntenklassement: 1. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 65 punten; 2. Darrigade (Fr.) 88 p.; 3. Voorting (Nelux) 110 p.; 4. Baffi (It.) Ill p.; 5. Planc kaert (Belg.) 126 p.; 6. Gainche (W.Z.W.) 132 p.; 7. Bauvin (Fr.) 136 p.; 8. Hoevenaers (Belg.) en Wim van Est (Nelux) 152 p.; 10. Barone (Parijs N.O.) 161 p.; 11. Robinson (Int. ploeg) 168 p.; 12. G. Desmet (Belg.) 170 p.; 13. Mahé (Fr.) 178 p.; 14. Fore (Belg.) 187 p.; 15. Bover (Sp.) 195 p.; 16. Sabbadini (W.Z.W.) 211 p.; 17. Delbergha (Parijs N.O.) 215 p.; 18. Thomin (W.Z.W.) 227 p.; 19. Van Geneugden (Belg.) 232 p.; 20. David (Parijs N.O.) 242 p. binnengekomen, klagend over pijnen in zijn knie, had zich voorgenomen alle pijn te verbijten en te tonen, dat hij niet voor niets tot de „zekeren" van de Nederland se ploeg behoorde, lang voordat de samen stelling definitief was. Maar voorlopig mis lukten zijn aanvallen op het kopgroepje dat steeds verder uit het gezicht van de hoofdmacht kwam. Een tweede ontsnapping begon. Baha montes nam de benen op jacht naar vluch telingen en weer kwam Jef Lahaye naar de kop van het peloton om een nieuwe po ging te wagen om weg te komen. Het luk te en na een knappe achtervolging slaag de hij erin Bahamontes te pakken te krij gen. Wat toen gebeurde was helaas min der knap. In samenwerking met de Span jaard zou het waarschijnlijk weinig moei te hebben gekost om het drietal aan de kop te bereiken. Het verschil was op een ge geven ogenblik slechts 20 seconden, maar Lahaye liet Bahamontes al het werk doen en toen Goldschmidt in het voorbijgaan op weg naar de ravitaillering Lahaye op dracht gaf de kop regelmatig van „Baha" over te nemen, was het te laat. De ach terstand was weer te groot geworden Iedereen laat het werk even in de steek als de renners in aantocht zijn. Ook deze Franse boer heeft zijn land in de steek gelaten en zit nu op zijn „akker tje" naar het voorbijtrekken van het peloton te kijken. 3JULI-8eET. TVDRIT OVER 46 KM Opnieuw stortte een Nederlander zich in het strijdgewoel, Piet Damen, winnaar van Warschau-Berlijn-Praag en debutant in de Tour. Samen met Annaert ging hij na ongeveer 90 km naar voren en zo werd het drietal aan kop (Padovan, Dotto, Ro binson) dus gevolgd door twee tweetallen, waarbij Lahaye en Damen. In een vrij hoog verzet rijdend, nu eens kopnemend, dan weer volgend ging rug nummer 81 uit Lieshout prachtig met rug nummer 181 uit Parijs mee. En bij de vlie gende controle van Plouescat (121.5 km.) kwam de aansluiting met Lahaye en Ba hamontes tot stand. Tussen de velden met artisjokken en langs de zeekust begon het sterker geworden groepje achtervolgers een gemeenschappelijke poging om Pa dovan, Dotto en Robinson in te halen. Er was echter geen tijd meer om het verschil helemaal weg te werken. Toen Padovan en Robinson over de „lèeggere- den" Dotto heengingen om hun allesbe halve sportief verlopende finale uit te vechten, waren de twee Nederlanders, de Spanjaard en de Fransman nog een kleine anderhalve minuut van de finish. Er was de Nederlandse ploeg een aardige duit ont gaan. 17 sec.: 200.000 francs Goldschmidt had gegokt op de eerste plaats in het dagploegenklassement. Daar om had hij Lahaye achter Bahamontes aangestuurd en daarom ook moest Damen met Annaert mee, toen deze later uit het peloton was weggesprongen. In het hete rogene gezelschap voor de hoofdmacht moesten twee Nederlanders zitten, één van hen, Lahaye, moest de kopgroep berei ken. De Limburger heeft het niet begre pen Achteraf is gebleken, dat de taktische blunder van Sjef Lahaye de Nelux-ploeg de eerste plaats heeft gekost, ofwel 200.000 Franse francs, 1700 gulden. Het verschil tussen de kopgroep en de vier „jagers" bleef anderhalve minuut, het derde groep je met o.a. Bolzan en v. d. Borgh arri veerde met een achterstand van 2Vz mi nuut en het peloton op 3 min. en 20 sec. En bovendien kreeg Padovan 30 seconden bonificatie voor zijn tweede plaats. Al met al kwam de Neluxploeg 17 seconden te kort. Dat zou beslist niet het geval zijn geweest als Lahaye met Bahamontes de kopgroep had bereikt. En zelfs zou het plannetje van Goldschmidt zijn geslaagd, indien Bahamontes, Damen, Lahaye en Annaert 9 seconden vroeger waren gear riveerd. 1700 gulden: een belangrijk be drag. Geen wonder, dat Goldschmidt 's avonds razend was. De Neluxploeg heeft in de zeven dagen, die zij op weg is, tientallen telegrammen ontvangen. Alleen reeds de KNWU ver- Brian Robinson Er is gisteren een zwarte schaduw ge vallen over de Tour: Guiseppe Fallarini, een 25-jarige coureur uit Piemont, ver keert na een val in de buurt van Kerguil- lern in levensgevaar. Fallarini was aan vankelijk naar het ziekenhuis in Guin- gamp getransporteerd en vandaar op last van de behandelende geneesheer naar Renne. Gevreesd wordt dat de Italiaanse coureur een schedelfractuur heeft opgelo pen. Twee jaar geleden heeft Fallarini reeds een ernstige hersenoperatie onder gaan. Zijn toestand wordt daarom uiterst zorgwekkend geacht. Na de valpartij bij Kerguillern besliste tourarts Dumas, dat de Italiaan de strijd moest staken. De fiets werd dan ook opge- bor-'-n in de materiaalwagen. Maar nau- wei'*ks was de dokter terug in de kara vaan of Fallarini stapte uit de ambulance wagen en vroeg om zijn fiets. Enkele kilo meters verder moest hij toch afstappen en Dumas, ijlings teruggekeerd, liet hem onmiddellijk naar het ziekenhuis bren gen. De verdediger van de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de Kon. Ned. Voetbalbond, mr. C. R. C. Wijcker- held Bisdom, heeft cassatieberoep aange tekend tegen het vonnis der Haagse recht bank," waarbij de heer Brunt wegens ovei- treding der loterijwet werd veroordeeld omdat de rechtbank oordeelde, dat de voetbal-toto van de KNVB een verboden loterij is. De leiders van de Ne-Luz-ploeg be spreken, voordat de nieuwe etappe een aanvang neemt, nog even de details. Links Jean Goldschmidt, rechts Klaas Biichly. stuurde er vijf, de Luxemburgse Wieler bond liet twee felicitaties bezorgen en daarbij kwamen nog de telegrammen van supporters, rijwielfabrieken en een van een grammofoonplatenfirma. En de stroom houdt aan. Jeng Goldschmidt, een oud-Tour de France-renner, kan het niet laten. Elke dag weer, voor het vertrek, maakt hij een oefenritje. „Om fit te blijven", zegt hij zelf. Dichter bij de waarheid is, dat hij eenvoudig niet van een fiets kan af blijven. De Luxemburger legt dagelijks 20 km. af en een eenvoudig rekensommetje leert, dat zijn Tour de France dus over 500 km. gaat. De finale van het heren enkelspel in Wimbledon wordt wederom een Austra lische aangelegenheid. Dat was woens dag het belangrijkste nieuws. In de halve- finales had Fraser de Deen Nielsen versla gen en Cooper had van Mervyn Rose ge wonnen. Maar hetgeen de Engelsen bijna nog belangrijker vonden, was het feit dat de zon scheen. Sedert de openingsdag hadden de organisatoren gekampt met een voortdurende regenval, waardoor het programma niet vlot kon worden afge werkt. Woensdag echter keerde de zon te rug en overal zag men tevreden gezichten. Het duel Nielsen-Fraser heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Nielsen bleek uit zijn humeur, klaagde steeds over het klikken van camera's en foutieve beslis singen van de lijnrechters en over de pers fotografen was hij evenmin te spreken. Beide spelers maakten veel fouten en bal len, die gemakkelijk waren te retourneren kwamen in het net terecht. Na de eerste twee sets dacht men aan een gemakkelijke zege voor Fraser. Bin nen drie kwartier stond hij met 6-4 voor. Doch in de derde set raakte Nielsen op dreef. Zijn service werd harder en de Australische lefthander moest plotseling alle zeilen bijzetten, wilde hij aan een ne derlaag ontsnappen. De doorbraak van Nielsens service kwam in de 25ste game van de derde set. Fraser stond toen met 13-12 voor en had de set kunnen winnen. Maar in de volgende game verspeelde hij zijn kansen jammerlijk. Drie opeenvol gende fouten kostten hem de game en de set. Nielsen won de derde set met 19-17. In de vierde en beslissende set maakte Nielsen voordat hij ten onder ging nog vier matchpoints van zijn tegenstan der ongedaan. Fraser was geslaagd. Hij had de finale bereikt. Rose verslagen De 28-jarige Mervyn Rose, die dit jaar beslag legde op de Italiaanse en Franse ti tel en die voorts vijf ronden van het Wim- bledontoernooi overleefde zonder een set te verliezen, heeft in de halve finales het hoofd moeten buigen voor zijn zeven jaar jongere landgenoot Ashley Cooper. Het kon ook eigenlijk niet anders. Coo per was verreweg de sterkste in dit duel. Hij heeft dan ook slechts een uur en 22 mi- De „helden" zijn teruggekeerd, Het Bra ziliaanse voetbalelftal, dat zondag in Stockholm wereldkampioen werd, is woensdag laat in de avond te Rio de Ja neiro aangekomen. Het is een grote tromftocht geworden voor de Zuid-Ame rikaanse voetballers. In Recife begon het al, oorspronkelijk zou daar een korte tus senlanding worden gemaakt. Toen het persoonlijke vliegtuig van president Ku bitchek, waarmee de spelers de terugreis hebben gemaakt, landde brak een onbe schrijfelijk tumult los. Bellini en zijn mannen zouden en moesten deelnemen aan een parade door de straten van Recife. Drie uren te laat vertrokken de wereld kampioenen weer. En in Rio de Janeiro wachtte men maar. Meer dan anderhalf miljoen Brazilianen stonden vol ongeduld uit te zien naar het moment waarop het viermotorige toestel dan eindelijk zou landen. Tot grote vreug de van de wachtenden kortte de Brazi liaanse radio de tijd, door nog eens te laten horen hoe het nationale team de wereldtitel veroverde. Uren te laat kwam het toestel, ge ëscorteerd door zestien militaire vliegtui gen, op het vliegveld van Rio de Janeiro aan. Wat toen gebeurde overtrof nog de ontvangst in Recife. De politie en de mili tairen waren machteloos. Het duurde een uur voordat soldaten erin geslaagd waren een weg te banen door de mensenmassa, zodat de spelers tenminste hun tocht naar het paleis van president Kubitchek kon den beginnen. Erg snel kwamen de mannen van Bellini overigens niet vooruit. Na anderhalf uur hadden zij nog pas 3 kilometer afgelegd. Midden in de eerste open wagen troonde aanvoerder Bellini die trots de coupe „Jules Rimet" aan het enthousiaste pu bliek toonde. De wereldbeker zal in de komende maanden in alle Braziliaanse steden worden tentoongesteld. Toen president Kubitchek uiteraard uren na het vastgestelde tijdstip de 22 spelers de speciaal voor deze gelegenheid geslagen medailles had overhandigd was de eerste dag van het feestprogramma af gewerkt. De Braziliaanse voetballers zullen echter nog heel wat te stellen krijgen met hun enthousiaste landgenoten, want de feeste lijkheden en de ontvangsten in de grote steden zullen voortduren tot 15 juli.... Een renner die in de Tour de France niet meer op het einddoel afgaat, maar rondjes rijdt, maakt weinig kans op de lauweren. Toen de professor, Massini - want die was het - daar toch mee bezig zag, begreep hij direct, dat de man dit niet vrijwillig deed, vooral daar de ren ner met twee handen - vruchteloos - aan één kant van lijn stuur trok. „Help!" brulde hij zodra hij Randou ont waarde. Dit was de grote detective zeker van plan. Hij minderde vaart, maar tot afstappen kwam hij nog niet. Op tien meter afstand van Massini gekomen, draaide zijn stuur en voorwiel onweerstaanbaar naar links. En enkele seconden later beschreef Randou op zijn beurt de ene nutteloze cirkel na de andere. Inwendig juichte hij: hij had alle filmcamera's in zijn fiets in werking gesteld en die waren nu rusteloos bezig, belangrijke gegevens te verzamelen. „Help!" kreet Massini opnieuw. „Dit is sabotage. Ie mand heeft mijn stuur defect gemaakt!" Hou dan op met trappen, sufferd!" riep Randou hem toe toen zij el kaar weer passeerden. Massini hield gehoorzaam zijn voeten stil, maar zijn vaart verminderde evenmin als die van de professor die zijn motortje had uitgeschakeld en zelfs krachtig probeerde te remmen. Beide mannen kwamen weer tegelijkertijd precies op hetzelfde idee: zij even op één trapper en spronk op de weg. Razend snel zwaaiden een been over hun fiets terug, balanceerden alle krachten in om de rijwielen tot staan te brengen. gYepen zij hun fietsen weer bij het zadel vast en spanden Het baatte niet. Met flinke vaart werden zij, struikelend en half vallend in twee volmaakte cirkels over de weg gesjord, hetgeen een toevallig passerende dame en haar hondje deed flauwvallen. Voor het moment was dit on aangenaam voor hen. Maar hun namen zouden er onster felijk door worden. Zelfs het grootste mysterie was niet bij machte, van professor Randou een onbeleefd man te maken. Nauwe lijks had hij de plotselinge staat van onmacht van de dame gezien of hij liet zijn fiets los. „Neem jij het hond je!" riep hij de Italiaan toe, die de autoriteit van de professor niet kon weerstaan en het bevel onmiddellijk opvolgde. Zelf liep Randou op de dame toe. Zodra hij hier en daar iets knellends had los gemaakt, holde hij naar Massini's fiets en, al meestormend met dit voort stormende ding, schroefde hij er de veldfles af. De lezer moge zich herinneren, dat in zijn eigen veldfles een motortje verborgen zat. De fles van Massini - een on verbeterlijke lekkerbek - bevatte citroenlimonade, het geen voor de dame niet aangenaam was. Het vocht bleek echter toch in staat, de levensgeesten op te wekken, zowel van haar als het hondje. Beide richtten zich op, juist toen Massini riep: „De fietsen!" In stomme ver bazing keken zij ze na. nuten nodig gehad om Rose de weg naar de eindstrijd te versperren. En voor de tweede maal in 1957 kwam Cooper te gen Lewis Hoad in de finale uit heeft Cooper de laatste ronde van het toernooi bereikt. De service van Rose was hard, maar niet hard genoeg. Want steeds opnieuw werd deze door Cooper terug geslagen en soms zelfs met nog grotere vaart. Mer vyn Rose won weliswaar de eerste set met 9-7, maar daarna overheerste het spel van zijn tegenstander. Na elke service liep Cooper naar het net om een winnende vol ley te plaatsen of om Rose uit positie te spelen. Deze taktiek lukte uitstekend. Rallies kwamen niet in het spel voor. Cooper maakte dit niet mogelijk. De spelers Kumar en Krishnan kregen op het centre court een open doekje. Zij waren er n.l. in geslaagd het geplaatste paar Mulloy-Patty in de derde ronde van de heren dubbel een halt toe te roepen. Niet minder dan 2 uur hadden deze spelers voor een plaats in de kwartfinales gevoch ten. Met 3-6, 6-4, 6-2, 3-6, 7-5 kwamen zij zegevierend uit de strijd. Show Dat tennisspelers het publiek ook met iets anders dan tennis kunnen bezighou den, is woensdagmiddag door de Pool Sko- necki en de Amerikaan Carter bewezen. Zij moesten voor de tweede ronde van het gemengd dubbelspel aantreden, doch de „glamour girl" Karol Fageros, die samen met Skonecki een dubbel vormt, ver scheen niet op de baan. De beide spelers wisten wel raad met deze gedwongen pau ze. Midden op de baan zittend amuseerden zij zich met een kaartspelletje en toen dit ging vervelen balanceerden zij met hun rackets tot groot plezier van het publiek. Karol Fageros kwam tien minuten te laat. De uitslagen De belangrijkste resultaten waren Heren enkelspel, halve finales: Fraser (Austr.) versl. Nielsen (Den.) 64 64 17_19 64; Cooper (Austr.) versl. Rose (Austr.) 7—9 6—2 6—2 6—3. Dames dubbelspel, derde ronde: Marga ret Dupont en mej. Varner (V. S.) versl. Shirley Bloomer en Christine Truman (G. B.) 6—2 6—2. Kwart finales: Maria Esther Bueno en Althéa Gibson (Braz./V. S.) versl. mevr. Chartrier en Angela Mortimer (G. B.) 60 6—0; Yolande Ramirez en Maria Reyes (Mex.) versl. mej. G. Evans en mej. P. Hird (G. B.) 63 64; Mary Hawton en Thelma Long (Austr.) versl. Ann Shil- cock en Pat Ward (G. B.) 63 46 61. Heren dubbelspel, derde ronde: Krish nan en Kumar (India) versl. Mulloy en Patty (V. S.) 3—6 6—4 6—2 3—6 7—5. Kwart finales: Cooper en Fraser (Austr.) versl. Darmond en Remy (Fr.) 63 75 6—3. Het programma voor de exhibitie van de Wimbledonspelers in Noordwijk op zondag 6 juli is thans bekend, 's Middags wordt eerst gespeeld de partij Drobny Mark, daarna het tweede enkelspel tussen Patty en Cooper en tenslotte in een dub bel DrobnyPatty tegen CooperMark. Woensdag is op de Theems bij Henley een begin gemaakt met de vierdaagse roei- wedstrijden van de Henley Royal Ragatta. Het weer was op deze eerste dag zeer slecht, het regende voortdurend. De heats voor de Thames Cup, een in ternationale wedstrijd voor achten, lever den gemakkelijke overwinningen op voor twee Amerikaanse ploegen, n.l. voor de Kent School en voor Harvard. Het team van de Baerum Roklubb uit Noorwegen won zonder strijd zijn heat voor de Wyfold Challenge Cup een nummer voor vieren aangezien de boot van de Londense dokwerkers in aanvaring kwam met een markeringsboom. Niet slechts de deelnemers hebben veel last gehad van de stortbuien, ook de tijd- waarnemers kwamen in grote moeilijk heden. Bij de heat voor de Wyfold Chal lenge Cup raakten de chronometers on klaar waardoor geen tijden konden wor den opgenomen. De Duitser Fritz Thiedemann heeft met „Meteor" het Europees kampioenschap voor springruiters gewonnen. In het eind klassement bezette hij met 106 punten de eerste plaats vóór de Italiaan Piero d' Inzeo met „Rock" (98,3 pnt.) en de Duitser Hans Günter Winkler met „Halla" (98 pnt.). De enige Nederlandse deelnemer, Ber tie Uytendaal, eindigde in het eindklasse ment met „Hanko" op de twaalfde plaats. In het eerste parcours had deze combi natie 26K fout gemaakt en een tijd van 131,5 sec. genoteerd. In het tweede par cours was het beter gegaan. De tijd be droeg 115,4 sec. en het aantal fouten 19'/fc. Woensdagavond is in Amsterdam ten overstaan van notaris M. J. Meijer de akte gepasseerd, waarbij de fusie tussen de verenigingen DWS en Amsterdam wordt bekrachtigd. De ondertekening geschiedde door de besturen van beide verenigingen daar toe gemachtigd door de algemene verga dering in aanwezigheid van mr. H. J. F. M. Huffer en mr. H. baron Collot d' Escury, respectievelijk optredende na men Amsterdam en DWS. Het bestuur van de KNVB en het sectie- bestuur betaald voetbal is reeds veertien dagen geleden op de hoogte gesteld van de inhoud van de overeenkomsten. Zondagavond zeven uur wordt op het THB-terrein de finale gespeeld om de OHC-beker. Finalisten zijn de NVB eerste klasser DSS en de tweedeklasser Onze Gezellen 2.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 15