COR OLY COR OLY Arabische heer M. Suudi deed Velsen in vier uur Technische school te Velsen wil omzetting van cursussen IJmond-agenda Vanmorgen in de vishal en op zee Ook een cursus in fijn metaal OVERJARIGE BROMFIETSEN Sensatie-aanbieding 5 Proefneming slaagde Televisie-uitzending uit IJmuidense vishal In juni passeerden 1379 schepen de pieren velsen beverwijk Gemeente Velsen koopt grond aan Groenelaantje Vergadering IJmond- adviescollege op 17 juli Burgerlijke Stand van Velsen Wegverbetering in Velsen- Noord voorgesteld Bromfietser uit Santpoort in botsing met auto Dek van „Neeltje Jacoba" wordt wellicht geel BEVERWIJK Ziekendag in Beverwijk Aardbeienkoningin zaterdag in Beverwijk Aardbeien blijven duur Zestig jaar „Wilhelmina" Troephuizen van pad vinders voorzien van waterleiding CASTRICUM Castricums hulde aan dr. De Jongh Vertrek dr. H. van der Werff uit Castricum Kinderen uit kampen naar Castricum „Tour de Flevo" op 24 juli van start WIJK AAN ZEE DONDERDAG 3 JULI 1958 Het bestuur van de Vereniging voor Nij verheidsonderwijs in Kennemerland heeft een verzoek bij de gemeente Velsen in gediend om de twee-en driejarige cursus sen in respectievelijk drie- en vierjarige cursussen te mogen omzetten en de op richting en instandhouding van een cursus in fijnmetaal aan de Technische School nodig te oordelen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft de besturen van de technische scholen gemachtigd om reeds bij de aanvang van het schooljaar 1957- 1958 leerlingen tot de scholen toe te laten, die de leeftijd van 12 jaar en 8 maanden bij de aanvang van het schooljaar nog niet hebben bereikt, mits zij het zesde leerjaar van een school voor gewoon lager onder wijs hebben doorlopen. Bovendien werd de mogelijkheid tot vervroegde toelating van leerlingen beperkt tot die scholen voor ge woon lager technisch onderwijs, waaraan drie- of vierjarige cursussen, aanvangen de met een algemeen leerjaar, waren ver bonden. Vooruitlopende op de toekomstige uit breiding van het schoolgebouw van ge noemde nijverheidsschool acht het be stuur het gewenst, om van de door de mi nister verleende machtiging gebruik te maken en tot vorming van drie-en vierja rige cursussen met een algemeen leerjaar over te gaan. Om van het Rijk subsidie te kunnen ontvangen moet deze omzetting door de Kroon worden goedgekeurd en de ze goedkeuring kan eerst worden verkre gen, nadat de gemeenteraad een en ander heeft nodig geoordeeld. Deze procedure is ook vereist voor het verkrijgen van een subsidie in de kosten van de crusus in fijn- In september de juiste datum is nog niet bekend zal de televisiesectie van de VARA van IJmuiden uit een reportage verzorgen in de reeks bedrijfsuitzendin- gen. Het onderwerp van deze reportage zal het werk in de vishallen van het staats- vissershavenbedrijf zijn. Wij vernemen, dat inmiddels maandag te IJmuiden voorbereidende proeven voor deze uitzending uit de vishallen zijn ge nomen. Het ging hierbij om te proberen of een straalzender van IJmuiden uit de reportage naar Hilversum zou kunnen re- layeren. Deze proefneming heeft een goed verloop gehad. Het ligt in de bedoeling om de tele-recording-uitzending gedurende een half uur op een van de avonden in september uit te zenden. De opnamen zullen in de vroege ochtend van een van de dagen in het begin van die maand in de vishallen worden ge maakt. Een van de trawlers zal aan de kant schieten bij de vishal, de losploegen zullen aan boord gaan en de lossing van de vis wordt begonnen. Vervolgens zal de afslag van de vis om zeven uur worden gefilmd en tenslotte gaat men op bezoek bij de expeditie van de vis. Voor de samenstelling van het program ma heeft de VARA de volledige medewer king gekregen van de directeur van het Staatsvissershavenbedrijf, mr. J. R. van Eerde en van het hoofd van het voorlich tingsbureau voor de voedingsraad, afde ling Vis, de heer J. Kolkman. In juni zijn 1379 zeeschepen de IJmui dense pieren gepasseerd. Er kwamen bin nen 713 zeeschepen en er vertrokken 666 schepen. Voor Amsterdam waren bestemd 556 schepen, voor Zaandam 52, Buitenhuizen 1, Binnenhaven Hoogovens 34, Buitenha ven Hoogovens 21, Vissers-en Haringha ven 36 en als bijleggers kwamen binnen 13 schepen. Er vertrokken van Amsterdam 490 sche pen, van Zaandam 41, Velsen 7, Binnenha ven Hoogovens 46, Buitenhaven Hoog ovens 20, Vissers-en Haringhaven 44 en als bijleggers 18 schepen. GESLAAGDEN VERENIGING VOOR CHRISTELIJK VOLKSONDERWIJS De volgende leerlingen van de scholen van de Vereniging voor Christelijk Volks onderwijs te IJmuiden-Oost zijn geslaagd voor het toelatingsexamen van het Chris telijk Lyceum te Haarlem: van de Juliana- school: Bert v. d. Does, Jan Koeman en Leo Nieman en van de Emmaschool: Henk Bosman, Willy Hoekstra, Co v. d. Plas en Leo Schaap. DONDERDAG 3 JULI Thalia, 20 uur: „Het uur de schande". Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Gebouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur, tevens bezichtiging maquette IJmuiden. Volksmuziekschool, 20 uur, zaal Abelen straat, contactavond. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, van 20 uur af spreekuur. VRIJDAG 4 JULI Thalia, 20 uur: „De wildernis der sa menleving". Rex: 20 uur: „Frankenstein". Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Gebouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur, tevens bezichtiging maquette IJmuiden. DONDERDAG 3 JULI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Chi rurg". VRIJDAG 4 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sluipvaart in de Pacific". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De Mau-Mau slaat toe". W. B. Theater, 20 uur: „Duel om de Apachenbron". Deken Waarestraat 50, 20 uur: „Alcoho lies Anonymous". metaal, welke aan de school is verbonden. Gelet op het grote belang dat de indus trie heeft bij goed geschoold personeel en op het belang dat de leerlingen bij goed algemeen vormend onderwijs hebben, stellen burgemeester en wethouders de raad voor bedoelde omzetting en de op richting en instandhouding van een cursus in fijnmetaal aan de Technische School no dig te oordelen. De eigenaresse van een perceel grond met een oppervlakte van 8815 m2 aan het Groenelaantje bij Driehuis, heeft dit per ceel aan de gemeente Velsen te koop aan geboden voor de prijs van 0.80 per m2 of 7.052 in totaal. Het bezit van deze grond, die ligt in een gebied dat voor agrarische doeleinden is bestemd, is naar het oordeel van de gemeente van belang, daar het be trokken terrein zal kunnen dienen om be schikbaar te worden gesteld als vervan gende grond voor agrariërs, die tengevolge van de realisering van de gemeentelijke uitbreidingsplannen de beschikking over hun cultuurgronden hebben verloren of nog zullen verliezen. Daardoor zal de agra rische bestemming van dit gebied mede tot haar recht kunnen komen. De gevraagde prijs achten B. en W. aan vaardbaar, zodat zij de gemeenteraad voor stellen de grond aan te kopen. De volgende vergadering van het advies college voor het IJmondgebied wordt op donderdag 17 juli in het raadhuis te Velsen gehouden. De agenda voor deze vergadering is als volgt: Vaststelling notulen; nota Hoogovens en Rapport „Nationaal Plan Westen des Lands"; eenmalig subsidie aan de N. H. Vereniging tot bestrijding van de tubercu lose, tenbehoeve van de verbouwing en de uitbreiding van haar consultatiebureau te Velsen; regeling nieuwe zittingsduur van het Adviescollege voor het IJmondgebied. Bevallen: Th. C. van den Oever-Winkler, d„ Waalstraat 84, IJmuiden; M. L. Krab- Paardekam, z,. Rijnstraat 17, IJmuiden; S. van der Duin-Massolt, d„ Dolfijnstraat 202, IJmuiden; C. F. Willems-Albers, z,. Velser- duinweg 149, IJmuiden-Oost; C. A. Rol- vink-Mulder, d., Alex. Bellstraat 17, IJmui den; A. Chr. Poldervaart-Barg, z., Tulpen straat 10, Santpoort; E. van den Bos-Vrij- hof, d., Élzenstraat 11, IJmuiden-Oost; B. Verkooijen-Dijkman, d„ Kromme Mij drechtstraat 61, IJmuiden; A. Chr. Hoef nagel-Visser, z„ Clemensstraat 18a, Rotter dam; A. M. Pasveer-Brandjes, d„ C. J. van Sluijsstraat 5, IJmuiden; A. A. G. Zuur- bier-Apeldoorn, d., Dolfijnstr. 302, IJmui den. Overleden: M. L. Durinck, 70 jr., echtge note van A. Vink, Stolstraat 3, IJmuiden- Oost; J. Sluis, 68 jr., echtgenoot van M. Klaver, Laz. Muilerlaan 1, Santpoort; J. Cornelisse, 81 jr., Middelweg 40, Uitgeest. GESLAAGDEN P. VERMEULENSCHOOL Alle kandidaten voor het toelatings examen van het Christelijk Lyceum „Mar- nix van St. Aldegonde" te Haarlem uit de zesde klasse van de Pieter Vermeulen- school te IJmuiden-Oost, zijn geslaagd. Het zijn: Tineke Alberda, Jan van Beelen, Jack de Groot, Piet Kamstra, Trineke Prins en Bettie Vermaas. De verharding van het gedeelte van de Grote Hout- of Koningsweg te Velsen (noord), gelegen tussen de Wenckebach- straat en de Rooswijkerlaan, verkeert in slechte staat. Hoewel dit weggedeelte in de toekomst zal komen te vervallen, is het te verwachten dat, mede door de aanwe zigheid van de bestaande bebouwing, nog geruime tijd gebruik van dit weggedeelte zal worden gemaakt. In verband hiermee zijn B. en W. van Velsen van mening dat het noodzakelijk is de weg over de gehele breedte te voor zien van een klinkerverharding, waar door tevens een goede aansluiting wordt verkregen op de in de gemeente Beverwijk gelegen Westerhoutweg, welke eveneens een klinkerverharding heeft. De aan de uit te voeren werkzaamheden verbonden kosten zullen naar raming 35.000.- bedragen. Advertentie CENTRO HMW dubbelzit - geheel compleetfJPRf-J 595.—- TYPHOON fJKÓ-.f 650. S U P E R I A 2.2 PK SACHS MOTOR voor- en achtervering steekassen voor en f C Q C achter - chroomtank I vvu<" IETS FANTASTISCH 1 Modellen 1958 SOLEX 349.50 2 typen BERINI v.a. 349.50 7 typen AVADA 468.50 4 typen AVAROS 695.— 2 typen VESTING - HMW dubb. achtervering 775. - TYPHOON - MAGNEET - SPARTA PUCH - RAP enz. SPORTRIJWIELEN ƒ119.— BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Telefoon 4627 Woensdagmiddag om kwart voor vier is de Santpoortse leraar H. op de kruising Kerkerinklaan-Hagelingerweg in Sant poort met zijn bromfiets in botsing geko men met een bestelauto. De heer H., die op weg was van school naar huis, werd tegen het wegdek gesmakt en moest met een hersenschudding en verscheidene hoofdwonden naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden worden vervoerd. Na daar behandeld te zijn kon hij naar huis wor den overgebracht. Iedere eerste dinsdag van de maand wor den met de reddingsboten, die in de ver schillende havens zijn gestationeerd proe ven op zee gedaan, ondermeer voor 't testen van de radiotoestellen. Dinsdagmorgen zijn de Scheveningse reddingboot „Ar thur" en de „Neeltje Jacoba" uit IJmui den uitgevaren om aan een dergelijke proef ter hoogte van Noordwijk onderwor pen te worden. Aan deze proef is een on derzoek gekoppeld naar de zichtbaarheid uit de lucht van de gele verf, waarmede een gedeelte van de dekken van de red dingboten gekleurd is. Een vliegtuig van da Marine Luchtvaart Dienst van 't vlieg veld Valkenburg heeft waarnemingen uit de lucht verricht. Wanneer in het rapport van de vliegers gunstig wordt geadviseerd, dan zullen de dekken van de reddingboten geheel geel worden geschilderd. Tot nu toe waren deze dekken in zwarte tint ge houden. In de r.-k. kerk O.L. Vrouw van Goede Raad aan de Arendsweg te Beverwijk is woensdag de jaarlijkse ziekendag gehou den. In ambulancewagens en een groot aantal particuliere auto's werden de pa tiënten uit Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen 's morgens naar de kerk gebracht, waar gezamenlijk het ontbijt werd ge bruikt. De honderdvijfendertig patiënten woonden hierna de H. Mis bij. De predika tie werd gehouden door rector Roozen uit Bloemendaal, directeur van het Zieken- apostolaat. Door een groot aantal verpleeg sters en helpsters werd de patiënten, waaronder een groot aantal Indische Ne derlanders een lunch voorgezet. Na afloop hiervan kon men zich geruime tijd verpo zen. Helaas moest het verblijf in de tuin van de pastorie door de regen achterwege blijven. Met een slotwoord van kapelaan Hoogema, die allen dank bracht voor hun medewerking aan deze dag, werd deze dag besloten. De Beverwijkse Harmoniekapel en het mannenkoor Zanglust zijn druk aan het oefenen in verband met de belangrijke taak die zij zaterdag zullen hebben te vervullen bij de intocht van de Aardbeien koningin. Het speciaal voor het Aard- beienfeest gecomponeerde Aardbeienlied wordt telkens en telkens weer gerepeteerd. De Aardbeienkoningin (mejuffrouw Ag nes Kuiper) en haar hofdames (de jon gedames Tiny Schierbeek en Tiny Hoog land) worden te kwart over drie in de middag op Scheybeeck, het stadhuis, ont vangen door burgemeester Bruinsma. Zij komen in een praalwagen, die uit drie reusachtige aardbeien bestaat; uit die reuzenaardbeien komen koningin en hof dames tevoorschijn. Burgemeester Bruinsma spreekt een welkomstwoord, waarop het Aardbeienlied wordt gezon gen. Na het antwoord van de Aardbeien koningin wordt de optocht geformeerd. De te volgen route is: Scheybeeck, Bree- straat, H. Mandeweg, Zweedselaan, Re guliersstraat, Alkmaarseweg, Kerkstraat, Torenstraat, Grote Houtweg, Oostertui- nen, Eenhoornlaan, Laan van Kanaan, Wijk aan Duinerweg, Plantage, Boeweg, v. Linschotenstraat, Baanstraat en C. H. Moensplein. Op het Moensplein wordt de stoet ontbonden. Omstreeks zeven uur in de avond brengt de Aardbeienkoningin een bezoek aan ver schillende inrichtingen en kindertehuizen te Wijk aan Zee, waar zij aardbeien zal uitdelen. De volgende morgen worden be zoeken gebracht aan ziekenhuizen. De regen was er op de gisteren gehou den aardbeienveiling te Beverwijk schuldig aan, dat de aanvoer iets minder was. Er werden evenwel mooie rode vruchten op de wagens aangevoerd. Voor de beste kwa liteit betaalde de binnenlandse handel prij zen, die boven 5.per slof uitgingen. Dit betrof de Climax en IJmond. Een prijs tussen 4.en 5.heeft men eigenlijk niet, want de meeste aard beien gaan weg voor minder dan 4.per slof. Moulin Rouge en Madame Lefèbre brachten van 2.20 tot 3.80 per slof op. Collecte voor vallende ziekte De Chr. vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede houdt van 14 tot en met 19 juli een collecte in Beverwijk. DE SECRETARIS van de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer in IJmuiden, de heer J. P. van Megche- len, krijgt in deze dagen vele en zeer uiteenlopende verzoeken te behandelen. Die familie zoekt een pen sioen, het andere gezin een strandhuisje en een school wil graag op excursie naar de vishallen, de havens of de Velsense industrie. Eind vo rige week dwaalde er op de schrijftafel van de enthou siast werkende heer Van Megchelen ook een verzoek neer van Radio Nederland Wereldomroep. De heer M. Suudi uit Arabië, een van de reporters van Wereld omroep, wilde graag eens in Velsen komen rondkijken om indrukken op te doen voor een radioprogramma van ongeveer twintig mi nuten, bestemd voor het Midden Oosten. Akkoord, is er bij IJmuidens Bloei gezegd. Akkoord, laat de heer Suudi maar komen. EN ZO KON het dan gis termorgen gebeuren, dat Arabische klanken door de IJmuidense vishallen weer klonken, toen de heer Suudi zijn indrukken via een klei ne microfoon prijsgaf aan de dunne band op zijn wire-recorder. De trip was die ochtend begonnen in het IJmond-paviljoen, waar de heer Suudi is ingelicht over het ontstaan van deze springlevende stad aan de zee, over de plannen rond de havenmond, over de groei van Velsen en over al het werken in de kleine en grote industrieën tussen het strand en de oostelijke ge meentegrens. Via het strand en de pie ren ging het naar de sema- foor en de radarpost en vandaar werd een bezoek gebracht aan de omgeving van de Vissershaven en de bedrijvigheid bij de vishal len. De heer Suudi zag de sleepboten in de haven in de weer, hij bewonderde IJmuidense sl uizencom- plexen en stond telkens weer klaar om voor de om stander onverstaanbare klanken in de microfoon te spuien. 'NA EEN bezoek aan Oud- Velsen met het raadhuis en de Engelmunduskerk en een tocht door Santpoort en IJmuidens nieuwbouw werd deze kennismaking van de heer Suudi met Velsen be ëindigd en hij toonde zich uitermate verrast over de ontwikkeling van deze jon ge gemeente. Hij zou trach ten nog een tweede uitzen ding over Velsen, waarin dan speciaal iets over de zware industrie ter sprake zal komen, uitgezonden te krijgen. Het klankbeeld over Vel sen, dat de heer Suudi thans samenstelt, past in een serie uitzendingen van Radio Nederland Wereld omroep, die voor het Mid den Oosten worden uitge zonden onder de titel „Leert Holland kennen". Dertig bekende Nederlandse plaat sen zijn in de serie opge nomen. E.n om te horen of de heer Suudi alles over IJmuiden wel goed op de band heeft gezet, doet men er goed aan de Wereldom roep maandagmiddag om kwart voor zes Nederland se tijd aan te zetten. Op der tien, zestien of negentien meter. Het zal, naar we vermoeden, wel Arabisch voor u blijven- Deze merrie van een veehouder in Bu ren, pas moeder geworden van een veulen, heeft bovendien een moeder loos geworden veulen van een buurman van haar baas geadopteerd. Dit is een uniek geval, omdat merries doorgaans alleen een vreemd veulen accepteren als het eigen kind is doodgegaan. DONDERDAG 3 JULI, 20 uur: Concert „IJmuider Harmonie", IJmuiden R.-K. Gem. Zangver. „Da Pacem" Santpoort. VRIJDAG 4 JULI, 20 uur: Concert Accordeonvereniging „IJmuidens Roem", IJmuiden. Autobestuurder gaf geen voorrang De autobestuurder P. R. uit Beverwijk heeft dinsdagavond op het kruispunt Boe- weg-Beukenstraat geen voorrang gegeven aan een scooter, bestuurd door de heer P. v. d. W. uit Haarlem. De heer W. viel en is op advies van een arts naar het Rode Kruis ziekenhuis overgebracht. Hij heeft een lichte hersenschudding en enige snij- wonden aan het hoofd opgelopen. Op de duo van de scooter zat de verloofde van de heer V. d. W. Zij kwam met de schrik vrij. MARKTBERICHT BEVERWIJK BEVERWIJK, 2 juli. Aarbeien 2.00— 5.90 (slof), 2665 cent (doosje), bloem kool 1227 cent, sla 35 cent, postelein 628 cent, bospeen 1120 cent, waspeen 1432 cent, sperziebonen 0.751.60, snijbonen 0.851.30, tuinbonen 1527 cent, rabarbar 828 cent, peulen 0.95 1.65, doperwten 5873 cent, komkommer 1433 cent en bosuien 59 cent. LAZEROMS. Lazeroms is op eigen ver zoek op de transferlijst geplaatst. Sparta zou interesse hebben voor deze speler, die enkele malen in een vertegenwoordigend jeugdelftal werd opgesteld. „Machiel in Engeland en Noorwegen Een lange reis van ongeveer vier weken heeft de bemanning van de „Machiel" HD 108 gemaakt. Na elf dagen vissen werd de vangst in Grimsby verkocht, waar voor 600 kisten vis 9000.— werd besomd. Direct na de lossing verliet de trawler de haven om opnieuw de visgronden op te zoeken. Toen kregen schipper Slot en zijn bemanning pech met de vislijnen. Besloten werd het net te halen en naar Noorwegen te stomen om nieuwe vislijnen in te slaan. Woensdag was de „Machiel" te IJmuiden binnen en trof men weer een markt met lage prijzen. Voor de poliopatiëntjes Op veertien Scheveningse vissersschepen in volle zee is een bedrag van 800 bijeen gebracht ten bate van poliopatiënten. Van deze collecte kwam gistermorgen melding via de SCH 50, die vaart onder schipper Korving. De „vangst" op vijf andere sche pen moet nog worden gemeld. De collecte vormt een onderdeel van de inspanning van de Scheveningse bevolking voor de poliopatiënten. Deze inspanning houdt on der meer in een geldinzameling (waarbij nu al een kleine 6000 bijeen is gebracht, onder meer met de veiling van een spe ciaal daarvoor beschikbaar gestelde ton haring, die 2300 opbracht) en een ont vangst op 8 juli van 500 jeugdige polio patiëntjes. De kinderen zullen, met hun begeleiders, in 250 auto's naar Schevenin- gen worden gebracht, waar zij een lunch krijgen aangeboden in de vishallen. 's Mid dags is er een bezoek aan het strand, waarna weer gegeten en tenslotte geslapen wordt in de Houtrusthallen. Voor de vol gende dag staat voor de kinderen een be zoek aan Rotterdam op het programma. De actie te Scheveningen is opgezet door de vishandelarenvereniging „Vrede" en het personeel van de visafslag. Zoals gemeld is, zal bij de ontvangst in de vishallen prinses Beatrix aanwezig zijn. Felle Duitse reactie Evenals van Britse zijde is ook door Duitsland fel geageerd op het besluit van IJsland om de territoriale wateren uit te breiden van drie tot twaalf mijl uit de kust. De uitbreiding beïnvloedt de Duitse vis- serijbelangen in zeer sterke mate. IJsland is namelijk voor de Duitse visserij veruit de belangrijkste visgrond. Er moet dan ook op gerekend worden, dat als gevolg van deze maatregel de vangsten rond IJsland met 20.000 tot 25.000 ton per jaar zullen verminderen voor de Duitse schepen. Dat komt neer op ongeveer 20 percent van het totaal, dat onder de IJslandse kust gevan gen wordt. IJsland is volgens de Duitse reders niet in staat de uitbreiding van de visserij grens voldoende te motiveren met „bescherming van de visstand", zoals destijds bij de uit breiding van 3 tot 4 mijl wel het geval was. Het heeft namelijk een verbod uitgevaar digd voor buitenlandse schepen om binnen de 12 mijlszone te vissen, maar daaren tegen is de eigen schepen wel toegestaan daar te vissen. LJsland is echter het land, dat juist zelf het meest onder de IJslandse kust vist. De totale produktie van de IJs landse vissersvloot beloopt rond 500.000 ton. Dat is ongeveer het viervoudige van de vangsten, die Duitsland daar doet. Van Duitse zijde betoogt men dan ook, dat de uitbreiding van de territoriale wa teren een duidelijke aanval tegen het be staande volkenrecht betekent. Andere vis- serijlanden zullen nu ongetwijfeld soortge lijke maatregelen gaan treffen. Prijzen van woensdag Heilbot 2.50—1.50, gr. tong 3.20—2.70. grm. tong 3.00—2.70. kim. tong 3.20—2.80. kl. tong I 3.00-2.70, kl tong II 3.00—2.30, tarbot I 2.60—1.80 per kg. Tarbot IV 56, schartong 40—36, kim. schol 42. kl. schol I 36, kl. schol II 46—15, schar 238, bot 179, v. haring 1913, makreel 38—20, gr. schel vis 3620 grm. schelvis 3417, kim. schelvis 28 16, kl. schelvis I 2111, kl. schelvis II 14—10, wij- In Tussenwijk langs de weg van Bever wijk naar Wijk aan Zee was woensdag avond op een stil plekje in het duingebied een gelukkig gezelschap bijeen. Drie troep huizen van Het Nederlandse Padvinsters- gilde (groep Wiawaha), de Padvinders- groep de „Wijcker Duin Jaghers" en de Nederlandse Padvinders Vereniging, afde ling Beverwijk, zijn enige dagen geleden aangesloten op het waterleidingnet. Wat dit betekent voor de padvinders en pad- vindsters (en hun ouders) en wat men heeft moeten doen om het zover te krijgen, werd gisteravond op vele manieren naar voren gebracht. Het initiatief voor deze aansluiting zou zijn uitgegaan van zuster Luyting, die het lichtgekleurde bruine vocht dat uit de duingrond werd opgepompt beslist niet be vorderlijk achtte voor de gezondheid van de padvinders. Een droom van zuster Luy ting was natuurlijk waterleiding en ze heeft toen werkelijk niet gedacht, aldus freule Boreel, dat deze wensdroom zo spoe dig in vervulling zou gaan. De zuster vroeg en verkreeg de medewerking van de heer Molenaar van het waterleidingbedrijf. Het gemeentebestuur van Beverwijk gaf een bijdrage in de kosten en een aantal vaders van de padvindsters heeft „in het zweet des aanschijns" een grote geul ge graven voor de waterleidingbuis. Zelfs de freule heeft met de schop in de handen gestaan om te helpen. De rij van personen, die een dankwoord ontving van de freule voor de grote medewerking, had een respectabele lengte. Zij besloot met de mededeling dat allen zeer blij waren met het mooie heldere water. Wethouder W. Alberda was van oordeel dat het nog nooit is voorgekomen, dat een plan zo vlug is uitgevoerd. Hij roemde de activiteit van de padvinders en hun ouders en gaf de verzekering dat het gemeente bestuur steeds het doen en laten van de padvindersgroepen in het oog zal houden. De heer C. v. d. Cappelle voerde het woord namens de heer G. Molenaar, die een en ander over de watertoevoer met het bestuur had geregeld. De heer J. Verbaan, die de leiding van deze bijeenkomst had, sloot aan bij het betoog van de heer V. d. Cappelle en wees er op, dat men toch vooral zuinig moet zijn met het water. Namens het Gewest Noordholland van de Padvinders voerde mevrouw Andy, uit Alkmaar het woord. Zij vond het een goed teken dat het gemeentebestuur zo mee leefde met de padvinders en was van oor deel dat het gebouw zeer geschikt is voor gewestelijke bijeenkomsten. ting 17—8, gr. gul 32-18, mid. gul 23-14, kl. gul 19—8, kl. haai 21, kl. wolf 40, poontjes 25, hors makreel 76.50, kl. koolvis zw. 21—14 per 50 kg. Gr. kabeljauw 16256, gr. koolvis zw. 80—56, gr. leng 5854, gr. wolf 8075 per 125 kg. Aanvoer van woensdag 122 kisten tong en tarbot, 13 k. heilbot, 5 k. tongschar en schartong, 225 k. schol, 35 k. schar, 945 k. haring, 320 k. makreel, 1750 k. schelvis, 290 k. wijting, 700 k. kabeljauw en gul, 15 k. leng, 5 k. haai, 10 k. ham, 15 k. wolf, 5 k. poon, 560 k. koolvis en 25 k. diversen. Totaal 5040 kisten vis. Besommingen van woensdag 1 trawler met 12.900, IJM 28 Amsterdam 17.620, KW 135 11.420, KW 141 5500, KW 4 7800, KW 99 6200, KW 107 3310, KW 69 3380, RO 2 2750, HD 108 12.710, KW 31 3400, KW 60 410, KW 50 1010, KW 35 1020. Dr. De Jongh is bij gelegenheid van het feit dat hij I2V2 jaar arts te Castricum was door de Castricummers op waardige wijze gehuldigd. In de St. Pancratiuskerk werd 's mor gens een heilige mis opgedragen, die door zeer velen werd bijgewoond. In de mid dag hebben ongeveer 450 kinderen die hij ter wereld heeft helpen brengen hem toe gezongen en de jubilaris een foto-album, bloemen en sigaren aangeboden. Een door dr. De Jongh bijzonder op prijs gesteld ca deau is het foto-album, dat de beeltenis sen van deze dankbare kinderen bevat. De receptie in de zaal Roozendaal was zeer druk bezocht. Burgemeester Smeets, vele collega's van dr. De Jongh, gees telijken, particulieren en ambtenaren, kortom tout-Castricum was aanwezig om de algemeen geachte en beminde arts te complimenteren. Patiënten boden een te levisietoestel aan. Er waren vele toespra ken, onder anderen voerden 't woord bur gemeester Smeets en pastoor Goes. Dr. De Jongh was zichtbaar geroerd door de blijken van waardering voor zijn werk in de gemeente Castricum. Hij dankte hier voor, maar in het bijzonder allen die steeds hun volle medewerking hebben ver leend bij zijn arbeid. In de tuin van Roozendaal bracht tot slot van de huldiging Castricums Fanfa rekorps een serenade aan de familie De Jongh. In verband met het aanstaand vertrek van dr. H. van der Werff uit de gemeen te Castricum, waar hij gedurende 13 jaar praktijk heeft uitgeoefend, is een comité gevormd dat zich ten doel stelt de ver trekkende geneesheer een blijvend aan denken aan te bieden. Zaterdagmiddag 4 uur zal in Hotel Komman een bijeenkomst worden gehou den tijdens welke dr. Van der Werff het geschenk zal worden aangeboden. Woensdagavond zijn in Castricum weer kinderen, afkomstig uit vluchtelingen kampen in Duitsland, gearriveerd. Het is de bedoeling deze kinderen gedurende twee maanden een aangenamer verblijf te bieden dan uiteraard mogelijk is in vluchtelingenkampen. Opnieuw wordt dit jaar de Tour de Flevo, een wielerevenement voor Castri- cumse jongens van 12 tot 15 jaar gehou den. In verband hiermede heeft de leiding van de Tour een bijeenkomst gehouden voor de ouders van de deelnemers in het jeugdhuis aan de Overtoom te Castricum. De voorzitter van de Tour, de heer W. Hcutenbos, heeft een omschrijving gegeven van de route, die men op deze vierdaagse vakantiefietstocht zal volgen. De start is gesteld op donderdag 24 juli om 6 uur. De heer S. Boer heeft namens de propa- gandacommissie van de Tour de uitslag bekendgemaakt van de enige tijd geleden ten bate van de Tourkas gehouden kijk dozen wedstrijd. De heer A. Tuinman had de mooiste doos vervaardigd, zodat hem een horloge kon worden uitgereikt. Voorts deelde de heer Boer mee, dat reeds vele voorbereidingen voor de Tour 1958 zijn getroffen. Op de dagen dat de Tour wordt ge reden, zal direct na aankomst in de ver schillende etappeplaatsen een reportage via dë telefoon naar Castricum worden doorgegeven. De reportage zal via een ver sterker-installatie op het parkeerterrein aan de Dorpsstraat worden uitgezonden. Na afloop van de ronde van Castricum op zondag 27 juli keren de deelnemers aan de Tour terug in Castricum. Zij zullen dan op het parkoers van de ronde een ere rondje rijden. Maandagavond 28 juli volgt als besluit van de „Tour de Flevo" de prijsuitreiking en huldiging van de deelnemers in zaal Roozendaal. Voor de versterking van de kasmiddelen van de Tour zal getracht worden een voet balwedstrijd te houden tussen een Vitesse- C.S.V.-combinatie en Stormvogels. MARKTBERICHT CASTRICUM. Castricum, 2 juli: Frambozen f3.303.80 per mand en f 0.540.65 per doosje; Cli max f3.804.80 per mand; tweede soort f3.504.20; derde soort f3.en per doosje f 0.41Moulin Rouge, eerste kwali teit, f3.704.10, tweede kwaliteit f2.50 4.30; Dutch Evern, eerste kwaliteit, f3.80, tweede kwaliteit f f 2.50. per doosje f0.28; Senghana f3.904.30; IJmondjes per doos je f0.52; sla 3 cent; bloemkool 1224 cent; peulen f0.74—±.20; bospeen 1929 cent; tuinbonen 23 cent. Uitvoering van VIOS Zondag zal de r.-k. gymnastiekvereni ging V.I.O.S. te Castricum de jaarlijkse uitvoering van senioren geven op het speelveld bij het theehuis Johanna's Hof aan de Zeeweg te Bakkum. De leiding zal berusten bij de heer G. Schaap uit Ursem. Openluchtbazaar Zaterdag 19 juli zal de jongevrouwenver- eniging van de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee een openluchtbazaar houden. Ver scheidene stands zullen worden opgesteld op het terrein voor de ingang van de kerk. Om twee uur vindt de feestelijke opening plaats.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5