Dramatische situatie aan de Trawlerkade „Met het huidige loonbeleid zijn wij in een impasse geraakt" Oprichting van verenigingen blijft onder overheidstoezicht firtpt wonderen! en bondig Finse verkiezingen tonen een „vlucht uit het midden" Chefarine „4" Amendement-Van Rijckevorsel met meerderheid van één stem verworpen Tegenstelling agrariërs - arbeiders vergroot door de recessie Dr. K. F. Proost MAN VAN DE MAAND Door de Nederlandse Sigarenindustrie beloond met 1000 sigaren. WOENSDAG 9 JULI 1958 9 Voorzitter Ruppert van C.N.V.: Werkloosheid in de USA in juni gestegen Experimenteel ballet beroemde geneesmiddelen in één tablet De atoomconferentie Controleposten voor kleine proeven onontkoombaar? Eisenhower en Dulles in Canada Libanon op zoek naar een president-vredestichter Koning van Nepal ook op bezoek in Velsen Aan de Trawlerkade te IJmuiden zijn dinsdag de eerste opnamen gemaakt voor de film „Operation Amsterdam". De film speelt zich af op de 13e mei 1940. Twee Britse officieren moeien het bezit aan Nederlandse diamanten overbrengen naar Engeland, waarin zij met de hulp van een Nederlands meisje slagen. Men ziet op de foto's boven situatie te splitsen en filmscène van opname te scheiden. de filmploeg (rechts) aan het werk aan een scène (links) welke we dus straks op het witte doek aanschouwen. De hoofdrolspeler, Peter Finch, heeft juist voet aan wal gezet. De dramatische „geladenheid" van de scène tekent zich goed af, wanneer men haar los ziet van de opname-staf. Wij hebben de lezer hierbij geholpen door de foto van de Het probleem van de bevordering der werkgelegenheid op korte en vooral ook op langere termijn is en blijft nummer een van de sociaal-economische opdracht van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Dit zei de heer M. Ruppert, voorzitter van het C.N.V., in zijn rede ter opening van de algemene vergadering van het C.N.V., die in Utrecht is gehouden. Hij meende dat de internationale bedrijvigheid zich althans voorshands zal stabiliseren op een lager peil dan in de voorafgaande jaren van hoogconjunctuur. De werkloosheid zal zich, naar zijn me ning, op ongeveer het huidige peil blijven bewegen, tenzij bijzondere maatregelen daartegen worden getroffen. Het niet on belangrijke overschot op de lopende re kening van de betalingsbalans mag echter niet worden betaald met een hoog werk loosheidspeil. Het C.N.V. staat achter maatregelen, die de investeringen op een breed gebied, waaronder uiteraard ook dat van de woongelegenheid, kunnen bevorde ren, aldus de heer,Ruppert, die begrip zei te hebben voor het feit, dat die investe- ringstaak hoge eisen stelt aan de omvang van de nationale besparingen. Dit wil even wel niet zeggen, dat het C.N.V. er alleen maar aandacht voor heeft, dat die natio nale besparingen tot stand komen. Men wil ook wel eens weten tot wiens eigen dom deze besparingen zullen gaan beho ren en wie er de zeggenschap over zul len uitoefenen. Medezeggenschap Het C.N.V. voelt niets voor een ontwik keling, die de eigendom van en de zeg genschap over een groot deel van het pro- duktieapparaat brengt hetzij bij de staat hetzij bij een beperkt aantal overigens nog zo integere industriëlen. Wanneer van de werknemers wordt gevraagd, al dus de heer Ruppert, afstand te doen van overigens gerechtvaardigde verlangens op loongebied, teneinde wenselijke investe ringen mogelijk te maken, dan behoort dit geïnvesteerde kapitaal nog steeds aan de aandeelhouder. Over deze volgens de heer Ruppert zeer relevante problematiek zwij gen de industrialisatienota's echter, hoe wel reeds op 23 oktober 1956 een rege ringsverklaring verscheen, waarin werd medegedeeld, dat een onderzoek zou wor den ingesteld naar de mogelijkheid van een herziening van het vennootschapsrecht met het oog op medezeggenschap der werknemers. Voorts is het vier jaren ge leden, dat de Stichting van de Arbeid ad vies uitbracht over de loonvorming. De regering vroeg een nader advies aan de Sociaal-Economische Raad. Over dat ad vies heeft zij nu reeds drie jaren de be schikking. De zaak wordt evenwel nog steeds op de oude voet voortgezet. „Impasse" De heer Ruppert noemde het voorts een zeer ernstig bezwaar, dat het kabinet zich de laatste tijd ook al gaat bezighouden met details van een aan de orde zijnde collectieve arbeidsovereenkomst of loon regeling, met het gevolg dat beslissingen vallen, die in de praktijk ten enenmale onuitvoerbaar zijn. Hij sprak de hoop uit, dat de regering er nu eindelijk ook van overtuigd zal zijn, dat men met het huidige loonbeleid in een volstrekte im passe is geraakt. Sprekende over de sociale verzekeringen zei de heer Ruppert, dat het C.N.V. vóór alles de totstandkoming van een wedu wen- en wezenpensioenverzekering op ba sis van het in januari 1957 door de So ciaal-Economische Raad uitgebrachte ad vies wenst. Over de werkloosheidswet zei hij, dat het C.N.V. van de invoering van deze wet af bezwaar heeft gehad tegen de onderscheiden uitkeringspercentages. De heer Ruppert deelde voorts mede, dat dezer dagen een door het C.N.V. uit gegeven rapport zal verschijnen over de verkorting van de arbeidstijd. In dit rap port wordt de opvatting verdedigd dat werkgelegenheid nummer 1 blijft, dat voorts op het gebied van de sociale poli tiek de totstandkoming van de weduwen- en wezenpensioenverzekering en van de invaliditeitsverzekering de hoogste prio riteit heeft en dat pas daarna het pro bleem van de arbeidstijdverkorting aan de orde is. Verkorting van de arbeidsduur mag alleen verwezenlijkt worden zonder de noodzakelijke stijging van de arbeids- produktiviteit in gevaar te brengen. Sprekende tenslotte over de bezitsvor ming zei de heer Ruppert, dat het C.N.V. reeds ver gevorderd is met een poging daartoe, namelijk de bezitsvorming door het verkrijgen van een eigen woning. Met een andere poging, de bezitsvorming door middel van het verkrijgen van aan delen, is men nog volop bezig. Geroyeerd De Nederlandse Christelijke Handels reizigersvereniging is geroyeerd als lid van het C.N.V. Aanleiding hiertoe is het feit, dat deze organisatie zich, ondanks de uitspraak van de geschillencommissie van het C.N.V. dat zij federatieve samenwerking met de Christelijke Beambtenbond dient aan te gaan, hieraan geen gehodr wenst te geven. De secretaris van het C.N.V. deelde me de, dat het ledental van het C.N.V. in het eerste kwartaal van 1958 gestegen is met 929. Het totaal aantal bij het C.N.V. aange sloten leden bedraagt thans 219.587. Het aantal werklozen in de U.S.A. is ge durende juni tot 5.437.000 van 4.904.000 ein de mei gestegen, aldus is officieel in Was hington bekendgemaakt. Men moet zeventien jaar teruggaan om een hoger aantal werklozen te vinden. In augustus en juni 1941 bedroegen de werk- lozentallen in de U.S.A. respectievelijk 5.620.000 en 6.190.000. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid is de toeneming met 533.000 werklozen gedurende de afgelopen maand te wijten aan het feit, dat de scholen onge veer twee miljoen afgestudeerden op de arbeidsmarkt hebben geworpen. De tewerkgestelde beroepsbevolking steeg in juni met 920.000 tot 64.981.000. Boe renbedrijven trokken de meeste nieuwe arbeidskrachten aan. Echter, voor de tweede achtereenvolgende maand steeg het aantal werknemers op niet-landbouw- bedrijven meer dan gebruikelijk: in juni met 440.000 tot 50.400.000. Sinds de recessie in de U.S.A. inzette is het aantal werklozen nog niet zo hoog ge weest. Percentsgewijs zou de toeneming van het werklozental, in vergelijking met andere jaren echter geringer zijn ge weest. (Van onze Kamerverslaggever) De Tweede Kamer is gisteravond gereedgekomen met de vaststelling van het tweede deel van het nieuwe Burgerlijk Wetboek, waarvan de bepalingen pas over een jaar of tien in werking zullen treden, omdat in de loop van de komende jaren eerst nog negen andere delen moeten worden vastgesteld. Nadat gisteren na een spannende stemming met 59 tegen 60 stemmen de beslissing was gevallen, dat de erkenning van een vereniging door de overheid gehandhaafd bijj ft, kwamen verder in moeizame discussies nog slechts enkele wijzigingen van ondergeschikte betekenis tot stand. Voor het amendement van de heer Van Rijckevorsel (K.V.P.) tot af-chaffing van de staatsbemoeienis bij de oprichting van verenigingen en het aan de rechter over laten of een bij notariële akte opgerichte vereniging mag blijven bestaan, dat met 59 tegen 60 stemmen werd verworpen, stemden V.V.D., K.V.P. (met uitzondering van de heer Roolvink), A.R. (met uitzonde ring van de heer Versteeg), C.P.N. en S.G.P. Tegen stemden P.v.d.A., C.H.U., de dissidente communisten en de heren Rool vink en Versteeg. De motie van mej. Zeelenberg (P.v.d.A.), waarin wordt aangedrongen op het schep pen van een beroepsmogelijkheid wanneer na de oprichting van een vereniging de verklaring van geen bezwaar wordt ge weigerd, werd ingetrokken nadat de K.V.P., de V.V.D. en de A.R. hadden ver klaard te zullen tegenstemmen omdat mi nister Samkalden reeds had toegezegd deze mogelijkheid van het instellen van beroep te zullen openen. Structuurplan Bij de behandeling van de zesde indus trialisatienota had de heer A. R. Vermeer (P.v.d.A.) met steun van V.V.D.A.R. en C.H.U. een motie ingediend over het op stellen van een programma van alle maatregelen, nodig ter verbetering van de structuur in verschillende gebieden, in het bijzonder de noordelijke provincies, en het peil van de werkgelegenheid te ver hogen. De regering wordt gevraagd te be vorderen, dat bij de uitvoering van dit In de studio voor elektronische muziek in Delft heeft de componist, Ignace Li- lien, opnamen voltooid van elektronische muziek voor een ballet „Nr. 1508-individu- alist". De eerste uitvoering van dit ballet zal plaats hebben in het komende seizoen in de Koninklijke Opera in Gent onder lei ding van de choreografe Louise Deveau. programma de daarvoor noodzakelijke ac tiviteiten der betrokken departementen en lagere publiekrechtelijke organen worden gecoördineerd. Deze motie werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Interpellaties Prof. Romme had gevraagd de minister van Buitenlandse Zaken te mogen inter pelleren betreffende de stand van zaken en de vooruitzichten met betrekking tot een gemeenschappelijke zetel voor de drie Europese gemeenschappen. Deze interpellatie zal vanmiddag wor den gehouden na de interpellatie-Verkerk over de veerrechten voor de Westerschel- de en die van de heer Gortzak over de in voering van de C.A.O. voor de bouw vakken. Advertentie Tegen pijnen en griep Ge.cMl «orde gevoeligste maag. went die wordt beschermd door het bestanddeel Chelator GENEVE, (Reuter) De te Genève con fererende deskundigen van Oost en West, die de mogelijkheden van ontdekking van kernproeven onderzoeken, hebben reeds een achttal technische rapporten - vijf van Oostelijke en drie van westelijke zij de - besproken. Van beide kanten zijn on der meer rapporten ter tafel gebracht over de mogelijkheid van proevenontdekking doormiddel van de zogenaamde akoestische methode, die zou berusten op de theorie, dat een groot gedeelte van de door een kernexplosie teweeggebrachte straling overgaat in kinetische energie van lucht- moleculen. Deze golven gaan dan met de snelheid van het geluid en kunnen opge vangen worden door gevoelige microbaro meters. Met behulp van deze techniek zou men plaats en tijdstip van proef nauwkeu rig kunnen vaststellen en ook aanwijzin gen kunnen verkrijgen omtrent de omvang van de explosie. Men zou volgens vele deskundigen met deze methode kernproeven op zeer grote afstanden kunnen ontdekken, behalve ont ploffingen diep onder de grond en explo sies van minder dan een bepaalde (met die van het soort als de op Hirosjima gewor pen bom overeenkomende) waarde. Voor de ontdekking van explosies van minder dan die „nominale" waarde zouden volgens bepaalde Westerse deskundigen controle posten in de Sovjet-Unie of het gebied van de Stille Oceaan zelf nodig zijn. Dinsdag heeft de kernproefconferentie haar zesde besloten zitting in het volkeren- paleis gehouden. In een perscommuniqué werd na afloop van de bijeenkomst meegedeeld, dat dins dag opnieuw was gesproken over de akoes tische methode om kernontploffingen te ontdekken. Een Amerikaanse en een Rus sische geleerde hadden hierover verkla ringen afgelegd. Vandaag zal opnieuw wor den vergaderd. Enige geleerden, van wie sommige wa terstofbommen hebben helpen maken en kunstmanen in de rpimte hebben gebracht, hadden moeilijkheden met een eenvoudig klein mechanisme: een projectieapparaat. Zij konden de dia's aanvankelijk niet in het apparaat schuiven, omdat deze bleven steken, maar slaagden er tenslotte in de technische moeilijkheden te overwinnen. WASHINGTON (Reuter) —President Eisenhower en minister Dulles zijn dins dag naar Ottawa vertrokken voor bespre kingen met Canadese leiders. Het overleg zal drie dagen duren. Men verwacht, dat de besprekingen zullen gaan over samenwerking bij de verdedi ging van het Amerikaanse continent en over een reeks economische kwesties, zo als het ter beschikking stellen van over tollige graanvoorraden aan het buitenland. Stafchef Sjehah zou niet meer in aanmerking komen BEIROET, (Reuter) Gematige poli tici in Libanon doen pogingen om een in brede kring aanvaardbare kandidaat te vinden voor de presidentsverkiezing door de Kamer van Afgevaardigden. De Kamer kan hiervoor 24 juli bijeen geroepen wor den. De stafchef van het leger, generaal Foead Sjehab, die aanvankelijk werd be schouwd als iemand met veel gezag zowel bij de regering als bij de oppositie, lijkt aan beide kanten prestige te hebben verlo ren. Men heeft nu de meeste hoop geves tigd op oud-president Alfres Naccache, die tot dusver door geen der partijen is aangevallen. De gematigden lijken van oordeel, dat als men het eens wordt over een nieuwe president, de regering-Sjamoen „automa tisch" eind september bij het aflopen van Sjamoens ambtstermijn zal verdwijnen en dat de revolutie dan ook als een nacht kaars zal uitgaan. Geen Nederlandse militairen naar Libanon Er zal onder de huidige omstandighe den waarschijnlijk geen officieel verzoek tot de Nederlandse regering worden ge richt om een klein detachement militairen ter beschikking te stellen van de UNO- waarnemers in Libanon. Minister-presi dent dr. W. Drees heeft dit meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen, die hem waren gesteld door het Eerste Kamer lid, Seegers. Geen „ulimatum" van Hammarskjoeld NEW YORK, (UPI) Dag Hammars kjoeld heeft berichten, als zou hij aftre den als secretaris-generaal van de UNO wanneer de volkenorganisatie tot gewa pende interventie in Libanon mocht beslui ten „pure speculatie" genoemd. Het Amerikaanse magazine „Newsweek" had dit bericht gepubliceerd. Roedenko in Cairo CAIRO, (AFP) De stafchef van de Sovjet-luchtmacht, luchtmaarschalk Roe denko, is dinsdag in Cairo aangekomen voor een bezoek aan Egypte en Syrië. Hij is hiertoe uitgenodigd door de vice-presi dent en minister van defensie van de Ver enigde Arabische Republiek, maarschalk Abdel Hakim Amer. Het bezoek zal tien dagen duren. Vermist. Twee 12-jarige jongens uit Den Haag, de neefjes C. J. B. en P. H. B. zijn vermoedelijk in zee verdronken. Zon dagochtend verlieten de jongens het ouder lijk huis. Toen zij zondagavond nog niet thuis waren, waarschuwden de ouders de politie. Maandag ontdekte een wandelaar op het strand twee fietsen en enige kleding. Toen hij later op de dag de fietsen nog steeds zag staan, maar er geen baders bij zag, waarschuwde hij de politie. De fietsen en de kledingstukken bleken inderdaad van de vermiste jongens te zijn. Koninklijke belangstelling. De Ko ningin en de Prins zullen op maandag 14 juli in Delft een voorstelling bijwonen van het lustrumspel „Het staat u vrij", dat ter gelegenheid van het 22ste lustrum van het Delfts Studentencorps opgevoerd wordt. Wel melk, geen blik. De melkfabriek Lijempf in Leeuwarden zal de eigen fabri cage van blikken bussen voor geconden seerde melk staken, omdat dit* beter en economischer door gespecialiseerde fabrie ken kan geschieden. Voor de apparatuur van de blikafdeling is een bestemming ge vonden. Vijftien arbeiders zullen geleide lijk ontslagen worden. Rijmpje moet weg. De president van de rechtbank te Amsterdam heeft uit spraak gedaan in een kort geding tussen twee winkeliers in de Oude Brugsteeg. Een van hen had een bord met een rijmpje in zijn etalage, dat voor de ander nogal ha telijk was. De president was van mening dat hij met het tentoonstellen van dit rijmpje gehandeld heeft in strijd met de in het maatschappelijk verkeer betamelijke zorgvuldigheid. Hij gelastte de winkelier het bord onmiddellijk te verwijderen en niet meer elders voor het publiek zichtbaar op te hangen op straffe van een dwang som van vijfhonderd gulden. Plotseling overleden. De heer H. H. W. van Vuuren, luitenant-kolonel bij de staf van de Koninklijke Marechaussee in Den Haag, is, toen hij zich aan boord van een marinevaartuig in Hoek van Holland bevond, onwel geworden en overleden. Hij was 48 jaar. Vijfde wethouder. Gedeputeerde Sta ten van Gelderland hebben goedkeuring gehecht aan het besluit van de raad der gemeente Apeldoorn om het aantal wet houders van vier op vijf te brengen. Het zielental der gemeente Apeldoorn is on langs de honderdduizend gepasseerd. HELSINKI (UPI) Een slotanalyse van de verrassend verlopen Finse verkie zingen leidt tot de gedachte, dat de op merkelijke winst der communisten is toe te schrijven aan het feit, dat de achter eenvolgende regeringen er niet in geslaagd zijn, de dringende economische problemen op te lossen. Het lijdt weinig twijfel, dat de communisten hun winst van zeven ze tels (van 43 tot 50) goeddeels te danken hebben aan de verliezen der agrarische party, die van 53 op 48 zetels terugviel. Dit échec der agrariërs was zeer bepaald niet verwacht. Integendeel, men had er op gerekend, dat zij tussen de twee en zes Het koninklijk paar van Nepal verlaat restaurant Brinkmann te Haarlem, waar het de lunch had gebruikt alvo rens het naar Velsen vertrok. Advertentie - op 74-jarige leeftijd gepromoveerd tot Dr in de Letteren en Wijsbegeerte - Een jury van journalisten, ingesteld door de Nederlandse Sigarenindustrie, heeft Dr. Karei Frederik Proost, predikant in ruste, uitgeroepen tot Man van de Maand. Vrijdag j.l. zijn hem in zijn woning te Blaricum de 1000 sigaren uitgereikt die aan deze eretitel zijn verbonden. Op 24 juni j.l. zorgde de 74-jarige Dr. Karei Frederik Proost in de aula van de ge meente-universiteit te Amsterdam voor de academische sensatie van het jaar. Het was de tweede maal in zijn druk bezette leven, dat hij de doctorstitel veroverde. Precies 44 jaar geleden promoveerde hij in Leiden tot Doctor in de Theologie. Met deze eervolle benoeming tot Man van de Maand eert de Nederlandse Sigaren- industrie, in de persoon van Dr. K. F. Proost, niet alleen hemzelf voor zijn uit zonderlijke prestatie, maar mede de gehele Nederlandse wetenschapswereld. Moge Dr. Proost, reeds als jongeman een groot liefhebber van sigaren, nog lange tijd en in gezondheid genieten van de onvol prezen Nederlandse sigaar 1 De Koning en Koningin van Nepal, die een onofficieel bezoek aan Nederland bren gen, hebben gisteren op hun tocht door Nederland ook de gemeente Velsen aange daan. Omstreeks half vijf kwam Koning Mahendra Bir Bikram Sjah met zijn gevolg aan bij Duin en Kruidberg. Er werd een wandeling gemaakt in de duinen en het park van Duin en Kruid berg, van welke gelegenheid de Koning gebruik maakte om ettelijke foto's in het gebied van de Velsense duinen en parken te maken. In gezelschap van de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint en zijn echtge note is vervolgens in het hotel „Duin en Kruidberg" de thee gebruikt. Tot besluit van het bezoek aan Velsen werd een autotocht naar de tunnels ge maakt en werd door beide verkeersbulzen gereden. De Koning toonde zich zeer onder de indruk van de grote diepte, die de tun nels bereiken. Hij was ook geïmponeerd door het feit, dat de zeeschepen boven deze grote autoweg van IJmuiden naar de Amsterdamse zeehaven varen. zetels winst zouden boeken. De agrariërs staan ietwat links van het midden in de politieke arena. Blijkbaar stroomde het getij sneller en verder naar links dan men had aangenomen. Ware de sociaal-democratische beweging eendrachtig geweest, dan zou zij waar schijnlijk als overwinnaar uit de strijd ge komen zijn, doch vorig jaar scheurde de partij uiteen en verdeeld ging zij naar de stembus. Drie afgescheiden socialisten ver overden een zetel. De partij zelf kreeg er 49 of 50 al naar de laatste resultaten zullen uitwijzen. Er was echter niet alleen een getij naar links, maar ook naar rechts. De conserva tieven wonnen vier, misschien vijf zetels. Doch de liberale partij werd daarbij bijna vermorzeld en keerde met slechts zeven van de dertien zetels terug. Zelfs de voor zitter, prof. Eino Saari, werd niet her kozen. De Zweedse partij heeft wel een zetel gewonnen (thans 14), doch dit is goeddeels toe te schrijven aan een hergroepering van de kiesdistricten. Vanwaar de kennelijke „vlucht uit het midden"? Lange tijd zijn de coalitiepart ners niet in staat geweest, oplossingen te vinden voor de dringende economische vraagstukken. Jarenlang streden de agra riërs eenzijdig voor de belangen der plat telanders, niet alleen van een economische gezichtshoek uit, ook om de stemmen dezer kiezers niet te verliezen. Weinig minder eenzijdig stonden de sociaal-democraten op de bres voor de arbeiders. Zo lang de economie des lands een ex- pansietijd doormaakte, kon dit ongehinderd doorgaan. Maar nauwelijks trad de reces sie in, of de landbouwsteun en sociale maatregelen werden te duur tegenover de geringere staatsinkomsten. Socialisten verdeeld Ruim een jaar geleden begon een groep rechts-socialisten te dingen naar de macht in de partij. Dit streven slaagde tenslotte en toen zij aan de macht gekomen waren werden de verschillen tussen agrariërs en socialisten er slechts door geaccentueerd. De agrariërs gingen hun eigen weg en hadden tot driemaal toe de leiding van een minderheidsregering. Het eerste minder heidskabinet steunde op agrariërs en een socialistische minderheid, die de leiding van de rechts-socialisten niet erkenden. Het kabinet werd ten val gebracht en de twee volgende regeringen bestonden gro tendeels uit leidende regeringsambtenaren en slechts voor een klein deel uit politici. Bij dit alles vochten de dissidente socia listen onder leiding van Aarre Simonen, eens minister van Binnenlandse Zaken en van Financiën, om hun bestaan. Een groot deel van de vakbeweging stond achter Si monen. Geheel zonder concurrentie is Simonen overigens niet, want hij heeft een tegen stander in Olavi Lindblom, zelf uit de vak beweging voortgekomen, die poogt de lei ding te veroveren en zo Simonen te iso leren. De situatie is thans zo, dat Simonens groep drie zetels winst heeft geboekt en dat hij zijn aanhangers heeft in de rijen der officiële sociaal-democratische partij. Een hereniging van loyalen en dissidenten zal dus wellicht slechts mogelijk zijn als men Simonens eisen inwilligt. Het is duidelijk, dat al deze interne moeilijkheden en wrijvingen de aandacht afhielden van de grote problemen: inflatie, werkloosheid, recessie. Het eerste niet- parlementaire kabinet viel, toen het poog de de graanprijzen te verhogen. De com munisten openden daarbij de aanval en de socialisten en agrariërs moesten wel mee doen uit angst, anders stemmen te ver liezen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9