Vijfde cementmolen van de n.v. CEMIJ in bedrijf gesteld Tweede Kamer akkoord met academische notarisopleiding World famous in Nederland nu f 1.- EXAMENS Tweede Kamer is tot Prinsjesdag met vakantie gegaan In 1958 een produktie van 600.000 ton Overgangstermijn voor bezitters van een h.b.s.-diploma 13 Nederlandse jongen in Oostenrijk verdronken Eerder afzwaaien bij herhalingsoefeningen? Nu 7 communisten in raad van Finsterwolde Kunstschatten terug naar Duitsland De Tupolev keerde terug naar Moskou Nasser en Tito zijn het eens Zij willen nauw samen werken voor het behoud van de wereldvrede Thor-raketproef geslaagd, maar muis is spoorloos Risicopremies voor reizen naar «Indonesië verlaagd Ezra Pound terug in Italië king size and normal size V JÜAG 11 JULI 1958 DE GROOTSTE CEMENTMOLEN van (ie Benelux is donderdagmorgen in de cementfabriek van de Cemij n.v. op het Hoogoventerrein aan de eerste omwente lingen en daarmee aan een produktie van ruim 100.000 ton cement per jaar begonnen. Even tevoren had de president-directeur van Hoogovens, ir. A. H. Ingen Housz, ten aanschouwe van een honderdtal leden van de staf en genodigden op een knop ge drukt, waardoor een aantal sirenes in werking kwamen om het gehele bedrijf kond te doen van het officieel in bedrijf stellen van de vijfde cementmolen en de nieuwe pakkerij II van de Cemij n.v. Deze forse uitbreiding van de cementfabriek staat vooral in verband met de grotere slakproduktie, die een gevolg is van het enige weken geleden in gebruik nemen van de vierde hoogoven. De produktie van de cementfabriek zal met de vijf molens in 1958 een hoeveelheid van 500.000 ton cement kunnen bereiken. In een toespraak tot de staf van Hoog ovens en de vele genodigden, onder wie een van de oprichters van de Cemij, de 'leer Pierre Regout en voorts de leden van de Raden van bestuur van de n.v. Cemij, heeft ir. Ingen Housz opgemerkt, dat de bijna 9 meter lange nieuwe molen, die een produktie heeft van 35 ton cement per uur, een van de grootste in Europa is. Hij her innerde eraan hoe in 1929 de eerste be sprekingen zijn gevoerd om over te gaan tot oprichting van de cementfabriek. Op 16 juni 1931 startte de Cemij met een mo len en werd in een jaar tijds een produktie behaald van 53.000 ton cement. In 1939 volgde de tweede cementmolen, zodat 160.000 ton kon worden geproduceerd en na de wereldoorlog in 1950 kwam er een derde cementmolen bij om een produktie te bereiken van 300.000 ton per jaar. In het najaar van 1955 kwam de vierde molen in bedrijf en sindsdien bedroeg de totale produktiecapaciteit ruim 400.000 ton. Nog dit jaar zal de half miljoen ton cement worden bereikt, terwijl 'vÖIg*enci jaar éèn capiciteit van 600.000 ton met de zes mo lens wordt verwacht. Concurrentiestrijd Vooral nu de produktie zo groot gaat worden, stelde ir. Ingen Housz met ge noegen vast, dat de concurrentiestrijd in de cement-sector in Nederland weer een weinig toeneemt nu er minder vraag naar cement is. Als er teveel vraag is verflauwt deze strijd maar al te vaak, aldus ir. Ingen Housz. Hij merkte vervolgens op, dat deze uit breiding een betekenisvolle mijlpaal voor de cementfabriek is. Hij bracht daarbij dank aan allen, die aan de totstandkoming van de uitbreiding van de cementfabriek en van de pakkerij hebben meegewerkt. De nieuwe fabriek is naar de mening van ir. Ingen Housz vooral het resultaat van de ervaring, de inzichten en de toewijding van het personeel. Hij roemde hierbij ook de ver doorgevoerde mechanisatie in het bedrijf, waardoor de werkomstandigheden voor vele personeelsleden opnieuw zijn verbeterd en sprak tenslotte de wens uit, dat de nieuwe uitbreiding een schone toe komst tegemoet zou gaan. Gedaanteverwisseling Nadat de molen officieel in gebruik was ^steld hebben de genodigden een tocht or de fabriek kunnen maken en daarbij Advertentie Bij het zwemmen in het Zellermeer in iostenrijk is gisteren de zestienjarige Th. Schuurman uit Gaanderen verdronken. De jongen was een uitstekende zwemmer. Vermoed wordt dat hij in het water een hartaanval heeft gekregen. Drie artsen uit het ziekenhuis van Zeil pasten vergeefs kunstmatige ademhaling toe. De jonge man bracht met twee vrienden in Oosten rijk zijn vakantie door. kunnen vaststellen, dat de n.v. Cemij aan de Cementhaven een geduchte gedaante verwisseling heeft ondergaan in het afge lopen jaar. Om de verzending van het ce ment aan te passen bij de grotere produk tie werd namelijk een nieuwe pakkerij ge bouwd, die is uitgerust met de modernste apparatuur en die zowel verpakte als on verpakte cement kan leveren. De nieuwe pakkerij zal de taak van de bestaande pakkerij grotendeels overnemen. Ook in deze pakkerij staan pakmachines opgesteld, die de papieren zakken automa tisch met vijftig kilo cement vullen en wegen. Over lange transportbanden gaan de cementzakken verschillende richtingen uit om in schepen, spoorwagons en auto's te worden geladen. Ook onverpakt cement wordt via de nieuwe pakkerij aan schepen, auto's en spoorwagons toegevoerd. Op het ogenblik wordt ongeveer vijfendertig percent van de cementproduktie in IJmuiden als on verpakt cement afgeleverd. Men gaat thans nog na hóe het laden var. zakken cement in schepen kan worden verbeterd. De chef van de Generale Staf heeft de commandant van de vijfde divisie ver zocht na te gaan in hoeverre de voor her haling opgeroepenen met vervroegd ver lof kunnen gaan. Het betreft hier een proefneming. Aanleiding voor een en ander is het feit, dat in de laatste week het werk voor de meeste militairen slechts bestaat uit het inleveren van materiaal. Omdat deze mensen van meer nut kunnen zijn in de burgermaatschappij, wordt bataljonsgewijs nagegaan, wie een of meer dagen vroeger kan afzwaaien. Onlangs hebben drie leden van de P.v.d.A. en twee leden van Gemeentebe langen als raadslid van Finsterwolde be dankt, omdat samenwerking met de com munistische raadsleden onmogelijk bleek. De voorzitter van het Centraal Stembu reau heeft thans vijf nieuwe raadsleden benoemd, namelijk drie leden van Ge meentebelangen, één communist en één lid van de P.v.d.A. De kandidatenlijst van de P.v.d.A. was uitgeput, anders zouden twee leden van deze partij benoemd zijn. Van de 11 raadsleden van Finsterwolde zijn er nu 7 communist. MOSKOU (UPI) In Moskou is woensdag officieel medegedeeld dat een aantal kunst schatten, die in de oorlog uit de musea van Berlijn en Dresden zijn weggevoerd, bin nenkort zullen worden geretourneerd, on der meer een aantal portretten van Rem brandt en Frans Hals. Voordat de collectie Rusland verlaat, zal ze in Leningrad en Moskou geëxposeerd worden. Het nieuwe contour van de N.V. CEMIJ op de kanaaloever te IJmuiden; rechts de nieuwe pakkerij II. De Tupolev-104 met aan boord de Rus sische delegatie, die enkele dagen in Neder land heeft vertoefd voor het treffen van voorbereidende maatregelen met het oog op de geregelde dienst tussen Moskou en Amsterdam, is gisteren tegen halfeen van Schiphol vertrokken. Het vertrek was oorspronkelijk op 12 uur bepaald, maar het hoofd van de delegatie, generaal Beletski, die het erg warm had, stelde het vertrek 20 minuten uit: hij vroeg aan de afdeling bevoorrading van de K.L.M. een paar kistjes verfrissende dran ken, die prompt werden geleverd. Waar schijnlijk had generaal Beletski nadorst van de vele haringen, die hij woensdag middag tijdens een tocht naar Rotterdam en omgeving aan een stalletje in Katen- drecht op „hollandse" wijze had verorberd. De president-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, die de Russische delegatie op Schiphol uitgeleide deed, verklaarde, dat de besprekingen in de afgelopen dagen een rustig en zakelijk verloop hebben ge had. „De Russische delegatie bestond uit personen, die echte luchtverkeersmensen bleken te zijn, met dezelfde technische pro blemen worstelden als elke andere lucht vaartmaatschappij en overigens bijzonder deskundig waren," zei de heer Aler, die vertelde, dat generaal Beletski zijn dank had betuigd voor alle medewerking, die de Nederlandse instanties de vertegenwoordi gers van „Aeroflot" hadden verleend. De enige Nederlandse passagier, die de reis naar Moskou meemaakte, was mr. J. Reinink van de Nederlandse ambassade in Moskou, die ook met de Tupolev naar Am sterdam was gekomen. Aeroflot za] in Moskou voor de bevoorrading van de K.L. M.-toestellen zorgdragen en de K.L.M. de Tupolev op Schiphol van het nodige' voor,- zien. Binnenkort zullen de Russische auto1 riteiten hun speciale wensen op dit punt kenbaar maken. Op de zaterdagen te beginnen met 26 juli zal de Tupolev van Moskou naar Amster dam vliegen. Twee uur na aankomst op Schiphol keert het toestel naar Moskou terug. Naar verluidt zal de Tupolev vóór tien uur des morgens op Schiphol arriveren, dus voor het begin van de grote drukte op de Amsterdamse luchthaven. PULA, (Reuter) President Tito en president Nasser hebben aangedrongen op het doen van „de noodzakelijke stappen om een einde te maken aan de koude oor log, de bewapeningswedloop en de verde ling van de wereld in twee tegenover el kaar staande blokken". Zij veroordelen „buitenlandse overheersing en de inmen ging van sommige landen in de binnen landse aangelegenheden van andere sta ten, alsmede het gebruik van druk, geweld of bedreigingen met geweld". Dit wordt gezegd in een gemeenschappelijk com muniqué dat is uitgegeven na afloop van het overleg van de twee staatshoofden op het eiland Brioni. „Staking der kernproeven" Nasser en Tito zijn het er over eens dat de produktie van en de proeven met kern wapens moeten worden gestopt en dat er „een topconferentie" moet worden be legd. Zij verklaren zich voorstanders van een vreedzame coëxistentie, gebaseerd op onafhankelijkheid en gelijkheid, en spre ken zich tevens uit voor een volledige in achtneming van het handvest der UNO. Binnen enkele maanden zullen ministe riële delegaties van de twee landen sa menkomen om plannen voor de ontwikke ling van economische, wetenschappelijke en technische samenwerking uit te wer ken. Tito en Nasser zijn tevens overeenge komen, dat hun regeringen „zo nu en dan" beraadslagingen zullen houden over kwes ties die voor het behoud van de wereld vrede en de bevordering van de interna tionale samenwerking belangrijk zijn. De Joegoslavische minister van Buiten landse Zaken, Popovic, heeft de uitnodi ging van zijn Griekse collega, Averoff, aanvaard om een bezoek aan Griekenland te brengen. Een datum werd niet opgege ven. WASHINGTON, (UPI) De Ameri kaanse luchtmacht heeft medegedeeld dat de proef met de intercontinentale Thor- Able raket een „volledig succes" is ge wórden. Het projectiel heeft een afstand van ongeveer 9.600 kilometer afgelegd en is volgens de plannen in het zuidelijk ge deelte van de Atlantische Oceaan, ten zuidoosten van het eiland Asuncion, neer gestort. De kans dat de neus van de raket met het muis erin zal worden teruggevon den acht men gering. Drie schepen en tal rijke vliegtuigen hebben zonder succes het gebied afgezocht, waar de neus in zee moet zijn gevallen. Verzekerd werd, dat „de" muis genoeg voedsel, water en zuurstof bij zich heeft om verscheidene dagen in het leven te kunnen blijven. LONDEN (Reuter) Het Londense insti tuut wan herverzekeraars heeft vgpdaagjfle., prenties voor dekking van de risico's van oorlog, staking, opstand en burgeroorlog voor reizen naar, van of tussen Indonesië en Nederlands Nieuw-Guinea terugge bracht tot het peil van eind vorig jaar, toen de eerste onlusten in Indonesië ont stonden. Het tarief van 2 shilling per 100 pond sterling, dat tot 23 december jongstleden gold, is thans opnieuw van kracht gewor den. In de tussenliggende periode was de premie verhoogd tot 5 shilling. (Van onze Kamerverslaggever) De Tweede Kamer heeft gisteren met algemene stemmen het wetsontwerp aan genomen, dat voor het notarisambt een universitaire opleiding met universitaire examens verplicht stelt. Gedurende drie jaren zal het nog mogelijk zijn volgens de oude regeling examen af te leggen voor de notariële examencommissie. Het afleg gen der examens aan de universiteit wordt ontzegd aan de bezitters van het eindexa men h.b.s. Gedurende tien jaren zal deze categorie echter nog worden toegelaten na het afleggen van een voortentamen Latijn. Deze termijn kon volgens het regerings ontwerp eerst onbeperkt worden verlengd, maar op aandringen van de liberalen mr. Berkhouwer en prof. Oud zal de termijn ten hoogste met drie jaren kunnen wor den verlengd, zodat de parlementaire controle op de verlenging zich eerder kan doen gelden. Degenen, die het notarieel doctoraal exa men hebben afgelegd, zullen daaraan de titel van meester in de rechten kunnen ont- (Van onze Kamerverslaggever) Het gebeurde met de legerhelmen heeft geleid tot de instelling van een speciale commissie uit de Tweede Kamer, die thans een diepgaand onderzoek instelt naar het militaire aankoopbeleid, waarmede hon derden miljoenen aan belastinggeld zijn ge moeid. „Het gewicht van dit onderzoek gaat het onderwerp zelf te boven, hoe be langrijk dit onderwerp ook moge zijn", zei voorzitter Kortenhorst gisteren in zijn ge bruikelijke afscheidsrede vóór het zomer- recès van de Tweede kamer. „Er werd immers", zo vervolgde hij, „met volle medewerking van de regering aan de Kamer de gelegenheid gegeven haar controlerecht op de organisatie van een onderdeel der administratie en op de wijze van besteding van 's lands gelden zo deugdelijk mogelijk uit te oefenen. Daardoor werd in dit geval voldaan aan reeds eerder in meer algemene zin geuite wensen der Kamer om dieper te kunnen doordringen in de onderdelen van het be leid der regering. Zonder mij te begeven in de vooruitzichten van de thans geno men proef", zo besloot de voorzitter, „wil ik toch de verwachting uitspreken, dat bij voorkomende gelegenheden opnieuw naar dit geduchte controlemiddel zal wor den gegrepen. Alvorens daaromtrent be paalde suggesties te doen, dienen echter eerst de rapporten der commissie te wor den afgewacht". In zijn rede gaf de voorzitter tevens een uitvoerig overzicht van het vele werk der Kamerleden in internationale en boven nationale organisaties, waaruit hij con cludeerde, dat al dat internationale werk niet had kunnen worden verricht zonder uitbreiding van het ledental der Kamer van 100 tot 150. Tot Prinsjesdag houdt de Tweede Kamer vakantie. Daarna zal onder meer aan de orde komen de ontwerpwet op de Dieren bescherming en het wetsontwerp betref fende de toelatingseisen, verbonden aan de eindexamengetuigschriften van de af delingen a en b van een gymnasium. lenen. De heer Van Rijckevorsel (K.V.P.) had daartegen bezwaar gemaakt, maar hij trok zijn amendement in nadat minis ter Cals had gedreigd het wetsontwerp te zullen intrekken indien het amendement zou worden aangenomen. Het verlenen van de meesterstitel be schouwde de minister als een onverbreke lijk element van het regeringsvoorstel. Wanneer men een academische opleiding eist moet men daaraan ook rechten ver binden maar ook voor de toelating, tot de examens dezelfde eisen stellen. Door de overgangsregeling van tien jaar voor de h.b.s.'ers wordt thans geen definitieve be slissing genomen over een eventuele wij ziging van de toelatingseisen (gymnasium en al of niet h.b.s.) tot de examens van de universiteit voor de toekomst. Een be slissing daarover blijft open. De heer Van Rijckevorsel trok ook zijn amendement in om de toelatingseisen af te stemmen op de ervaring, dat tweeder den van hen, die tot nu toe kandidaat-no taris werden de h.b.s. hebben gevolgd. Dat zou een definitieve beslissing zijn en die wilde minister Cals openlaten. Een amendement van de heer Berkhou wer (V.V.D.), de bestaande kandidaat-no tarissen niet vrij te stellen van het voor tentamen Latijn, dat wèl wordt verlangd van de h.b.s.'ers werd bij zitten en opstaan verworpen. Voor stemden V.V.D. en K.V.P. en prof. Gerbrandy (A.R.). NAPELS (AFP) De Amerikaanse dichter Ezra Pound is woensdag in Napels teruggekeerd na een afwezigheid van der tien jaar. Deze jaren is hij opgesloten ge weest in een inrichting voor geesteszieken in New York. Hij was na de oorlog voor een Amerikaans tribunaal gedaagd, be schuldigd van verraad omdat hij tijdens de oorlog voor de Italiaanse radio had ge sproken, maar hij werd niet veroordeeld doch ontoerekenbaar verklaard en opge sloten. Kort geleden is hij vrijgelaten, om dat hij wel schuldig maar niet gevaarlijk zou zijn. Bij aankomst in Napels verklaarde Pound, dat hij tijdens zijn verblijf in de inrichting voor geesteszieken tot de con clusie was gekomen, dat er veel wijzen waren opgesloten en dat de echte gekken vrij rond liepen. Pound had felle kritiek op Amerika, dat hij „een land van on wetendheid" noemde. Advertentie IIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM aramount HAARLEM. Aan de Haarlemse Huishoud en industrieschool zijn de volgende diploma's en getuigscnriiten uitgereikt: Primaire opieiuing: E. H. v. d. Broeke, G. J. tJ?, J. Bijster, G. Franken, A. H. 'de neeuw, ïT. A. de Leeuw, J. P. v. Maaren, 'S. S. MaaswmKei, V. M. V. Oosterhof, M. A. Osu- weiKèrk, P. Peters, Gk. M. v. Smeerdijk, T. M. Spierenburg, E. H. v. d. Veen, M. J. C. C. Visser, W. S. Wilderom, H. C. G. v. Wijk. M. H. Band, F. A. J. Berghuys, A. M. Bezema, W. M. Boeisma, M. Deen, M. Dozeman, M. Drommel, A. van Elten, C. J. Geerts, A. E. Koer, W. Ko per, H. M. Lammens, A. J. Rijbroek, M. Tiche laar, A. J. Velde, M. Wiebes, H. J. Wigchert. E. M. v. d. Bos, C. B. Brugman, E. Cluwen, C. Cluwen, G. P. v. Duyn, H. Koejemans, M. M. Loos, M. E. C. Rietdijk, K. A. de Roode, G. C. Vlieland, W. H. D. v. d. Waals, C. Wardenier, I. Weeda, A. v. d. Werff, A. Wiekamp. M. L. Besseling, K. Bruins, M. Derr, C. H. M. Dikke- boom, H. v. Duyn, L. J. Floor, W. F. de Jong, C. Kloos, S. W. v. d. Meer, J. Molenkamp, J. F Neuman, C. Nieuwveen, E. Prins, T. Tanger- mann, I. L. Theil, N. J. C. Thuis. R. S. Visser, M. J. Voulon, E. M. S. C. Wijnands. L. ten Bokum, R. Halderman, A. W. Lips, J. A. H. Luk, E. B. Tjeertes, G. C. Vredenduin, J. Wes- selius, J. N. ten Broeke. I. Berkenkamp, L. L. Bücker, C. Eggink, L. M. de Graaff, A. Hof stee, S. v. Koningsbruggen, H. M. Pletting, M Prent, M. W. Rensmaag, I. Romviel, M. M. Rutte, A. T. Rijnders, C. H. Schoorl, J. Schuiten, W. Slaaf, J. M. Vergers, I. Versloot, J. C. C Wolbers, F. J. v. Wunnik. Opleiding assistente in de huishouding: E. R. F. Anthonijs, M. A. G. Broos, M. Engels, J. M. Gall, I. Groosjohan, J. B. de Groot, H. C. M. de Jager, C. A. E. Sipsma, C. M. Spangenberg. F. H. E. Beck, W. A. Box, R. Emous, L. H. v. d. Graft, W. I. Heemskerk, M. C. J. Heiligers, G. Kruyer, H. J. de Liefde, H. A. Stienstra, A. C. Stol,- E. Wezel, T. Wijnrox. Opleiding huisnaaister: A. Griekspoor, H. Ha- meling, M. E. S. Harms, A. M. C. de Jong, G. Kerkman, A. Kooyman, J. B. Kreeft, M. Molen broek, M. E. v. Os, C. P. Otter, S. H. Scheffer. Opleiding costuumnaaister: H. A. Bols, S. W. J. Dekkers, J. P. Kummer, A. M. de Winter. Opleiding coupeuse: M. v. d. Aar, E. Balder, M. B. Verboom. Opleiding kinderverzorgster: M. W. C. Bück- mann, W. Dollé, J. v. Gelder, A. J. Glas, E. Kamerman, E. C. Keur, A. Koppen, C. Kort hals, M. L. Philippus, H. Slobbé, T. Stammis, S M. v. d. Veen, E. Waanders, E. G. Weyers, E. L. Zwemmer. Het diploma Centrale Raad voor Kinderuit zending verwierven: M. W. C. Bückmann, A. J. Glas, M. L. Philippus, H. Slobbé, E. Waanders. Opleiding leerlingverkoopster: S. G. v. Graas, R. W. Goudens v. d. Handel. T. Hagedoorn, M. Kerkhof, M. C. Koper, C. G. Kuyper, J. F. Mathijssen, C. J. v. Puivelde. Vormingsklasse: W. Alkema, M. Betlem, M. M. Endenburg, C. M. C. Flick, J. S. Haeseker, M. Haeseker, E. C. M. Heemskerk, E. C. M. Jacobs, M. J. Kok, G. A. Kooy, M. Molmans, A. G. Sjardijn, L. C. Smit, P. A. Teerling, M. R. de Veer. Huishoudkundige voor inrichtingen: B. de Boer. Avondopleiding kinderjuffrouw: J. Akse, G. Aldus, A. W. v. Asselt, D. J. Baljen, H. G. Bandsma, W. J. R. van Bergem, J. J. Beuse, A. M. A. Burgers. F. J. v. Dijk, M. Hendriks, N. C. Krijger, H. Moor, A. v. d. Pol, C. v. d. Steenoven, B. Sijp, J. Vonk, P. de Witte, H. R. Wolfard, J. Wobben, A. H. Sindt. Voor het examen lerares bij het Nijverheids onderwijs, akte NA (lingerie- en costuumnaaien) slaagden de dames: M. Handgraaf, A. Leek, E. C. H. Sanders, H. J. v. d. Waard-Kors, T. Jaarsma, S. Jeltes, E. Kleiboer. J. L. Meyer. Voor het examen lerares bij het nijverheids onderwijs, akte Ns (kunstnaaldwerk) slaagden de dames: A. E. Bos. F. v. Huissteden. A. Makkes v. d. Deyl, A. B. M. Paulides, Soeryah. HAARLEM. Bij de in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond gehouden examens zijn geslaagd voor het mulo-diploma A: C. Ellens. G. M. Coumou, J. F. Wenning, N. J. Hage, F. van der Veen, J. H. S. de Leeuw, E. van Markus, T. L. Biesbrouck, L. W. Biesbrouck, allen Haarlem; F. A. Visser, C. J. Korshuize, Bloemendaal; R. E. Seegers, Santpoort; H. M. Krom, H. Berghuis, A. W. van Oudenaaren, H. A. Poen, Heemstede; H. C. van der Ven, Zand- voort; A. J. Parmentier, Hillegom: A. J. Akker man, F. J. Hilliger, Beverwijk; E. E. Heisen, Velsen-Noord; P. van der Plas, A. Scheltens, Velsen en S. B. B. J. W. Wesmaas, Bennebroek. DEN HAAG. Bij de staatsexamens voor muziek slaagde mej. Willy Doornebosch te Haar lem voor het theoretische gedeelte. UTRECHT. Kandidaatexamen wis- en na tuurkunde (K): J. G. Bluemink, Breda; S. J. v. d. Grinten, Zeist; J. Th. de Smidt, Groenekan. Idem (J): T. Csengo, Utrecht; I. Csikos, Utrecht; J. Csonka, Utrecht; R. A. Cambridge, Utrecht. Idem (E): P. J. Kalff, Hilversum, W. M. van Kekem, Utrecht; M. H. van Maaren, Zaltbom- mel. Idem (F): mej. R. M. Dehent, Roermond. Idem (L): J. Heinsius, Amsterdam; J. H. Hus, Bennekom; F. W. A. van Riet, Helmond; A. F. H. Smeets, Roermond. Idem (A): W. H. v. d. Dool, Rotterdam; J. van der Molen, Voor burg; Th. W. A. Eppink, Doetinchem; A. J. v. d. Heuven v. Oordt, Eindhoven; H. J. Smit, Utrecht. Idem (D): G. A. BoschlOo, Warnsveld; G. J. A. Jansen, Langbroek; M. J. Maters, Nij megen; W. H. Slob, Schoonhoven; H. J. van Veen, Oostburg; P. A. Voorhoeve, Voorst; K. J. Wagenaar, Utrecht. Idem (K): mej. F. Fee- kes, Baarn. Doctoraalexamen biologie: N. O. v. Dorp v. Vliet, Utrecht; P. A. Kokke, Nij megen; B. v. d. Lek, De Bilt; J. Ringelberg, Utrecht; H. Veen, Amersfoort. Doctoraalexamen natuurkunde: C. J. P. v. Buytenen, Amersfoort; A. J. M. Brakkee, Nijmegen: D. van Genderen, Utrecht: W. H. Wisman, Deventer; G. F. Wol- ters, Hilversum; C. J. P. v. Baytenen, Amers foort. Doctoraalexamen niet-westerse sociologie: Tj. A. Soei Hoek, Utrecht. Kandidaatexamen sociale geografie: mej. G. F. van Nes, Woerden. Doctoraalexamen rechten: M. J. v. Erp Taalman Kip, Arnhem; J. A. Das, Udenhout; P. F. Stof fel, Valkenswaard. Doctoraalexamen Scheikun de: P. A. Inklaar, Groningen; F. H. Kernkamp, Utrecht; P. Kleyne, Utrecht; F. W. Orthel, Den Haag; J. de Gier, Groenekan; G. H. M. Kro nenburg, Utrecht; H. B. A. Welle, Nederhorst den Berg; J. Kaslander, Dirksland. Doctoraal examen wiskunde: J. van Lint, Zwolle. Docto raalexamen sterrekunde: mej. I. G. van Griet- huysen, Velp (Gld.). Kandidaatexamen muziek wetenschappen: W. Elders, Bovenkarspel. Kan didaatexamen Nederlandse letteren: G. Sybesma, Heerenveen; C. de Zoeten, Baarn; C. J. J. van Schaik, IJsselstein. ROTTERDAM. Doctoraalexamen economi sche wetenschappen: J. Mulder, Den Haag; W. Zegelaar, Sliedrecht; J. B. J. Heijnen, Den Haag; H. G. Snijder, Rotterdam en A. J. van Oostveen, Rotterdam. AMSTERDAM. Gemeente Universiteit. Be vorderd met lof tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld: „Hot atom chemistry of phosphorus" de heer L. Lindner, geboren te Kota Radja. Doctoraalexamen schei kunde: A. A. Holscher, I. P. Dirkx, H. S. A. Douwes, W. Schoo en K. P. Louwrier, allen te Amsterdam. Doctoraalexamen wiskunde: J. Bonninga, Amsterdam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: F. Remmen. A. Oskam, J. L. Baas. M. Gerstenfeld, R. Charles, allen te Am sterdam; F. J. J. Brinkman, Haarlem; W. M. C. de Jong, Aalsmeer; P. Kroes, Oosterhout (met lof). Kandidaatsexamen Portugees: mej. E. A. L. de Mooy, Amsterdam. Kandidaatsexamen kunstgeschiedenis: J. J. Gardenier, Amsterdam. Doctoraalexamen Engels: mevr. J. J. van Laa- tum—de Pater. Amsterdam: N. J. Winkel, Haar lem. Kandidaatsexamen kunstgeschiedenis: mej. A. J. G. Hack, Amsterdam. Doctoraalexamen economie: W. van Gelderen, Hilversum; C. H. van Rhijn en M. Eikelboom, beiden te Amster dam. Kandidaatsexamen sociale geografie: B. J C. Grotenbreg en C. P. J. H. Baks, beiden te Amsterdam. NIJMEGEN. Kandidaatsexamen deel 2: de dames M. G. van Beukering, Arnhem: J. J. E. Janssen, Eindhoven; I. J. A. M. G. van Velsen, Heerlen; de heren M. J. M. Dols. Wassenaar; P G. R. Glabbeek, Rijen: G. G. Ketter (Nij megen: G. P. J. A. van Lier, Loop on Zand: J. A. A. van der Linden, Nijmegen: W. J. van Remortel, Hulst: P. E. A. Schulte, Maastricht; J. C. M. Schreurs, Deurne; H. W. M. van der Velden, Hees, (Nijmegen); J. J. H. van der Water, Eindhoven. WAGENINGEN. Kandidaatsexamens akker en weidebouw: J. B. H. Debije, Wijnandsrode; B. Poppens, Nieuwolda (Gr.). Tropische land bouwplantenteelt: P. M. Klestadt, Baarn; C. Netscher, Rhenen. Veeteelt: H. P. Stappers, Baarlo. Zuivelbereiding: W. L. de Haas, 's-Gra- venhage: J. N. van Haaster, Hoofddorp. Tuin- bouwplantenteelt: J. P. M. Bink (met lof), Etten; mej. M. L. Hoogerwerf, Leiden; E. G. Kamphuis. Apeldoorn. Bosbouw: G. F. Schreu- der, Wageningen: K. Soels, Nijmegen. Land huishoudkunde: G. Belgraver, Amersfoort; G. van den Berg, Bennekom: J. Prins, Epe. Tro pische landhuishoudkunde: H. Beekkerk van Ruth. 's-Gravenhage. Cultuurtechniek: J. A. Kerkhof. Grouw. Tropische cultuurtechniek: W. J. G. Gardenier, Renkum: D. E. L. Maasland, Wageningen: D. A. Rijks. Amsterdam. Planten veredeling: mej. G. Birnie, Twello. Bodem kunde en bemestingsleer: P. Hoekstra, Amster dam. Ingenieursexamens: Akker- en weidebouw: R. J. M. de Qay, 's-Hertogenbosch. Tropische land bouwplantenteelt: A. E. S. Hunkar, Wageningen; H. E. Lionarons, Wageningen. Veeteelt: P Pelli- kaan, Goudriaan: W. Davids, Iloendam; J. Fol- kerts, Lollum (Fr.); M. A. Sarafeldin, Wage ningen. Tuinbouwplantenteelt: J. van Doesburg, Rhenen: N. C. Hofman, Aalsmeer; mej. E. de .Tongh. Koog aan de Zaan. Bosbouw: A. M. van Nes. Deventer. Cultuurtechniek: C. A. de Jong, Tilburg: J. van Selm. Wilnis. Landbouwhuis- houdkunde: mej. Th. F. S. M. van Schaik, Wassenaar. LEIDEN. Gepromoveerd tot doctor in d* (vis- en natuurkunde op proefschrift getiteiu ,A survey of the continous radiation from ga lactic system at a frequency of 1390 mc/s", de heer C. Westerhout, geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proef schrift getiteld „La conception Stoïcienne du bonheur chez Montesquieu et chez quelques-uns de ses contemporains" de heer M. W. Rom- bout, geboren te Dordrecht en thans wonende te Goes.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 13