Rood en Wit versloeg ACC met goed bowlen en fielden Sport in het kort Storm beinvloedde prestaties bij atletiekwedstrijden op Duinhorst Gatsonides start als een van de favorieten Kampioensbeker voor honkbalploeg Nederlaag van Haarlem tegen Spartanen MAANDAG 14 JULI 1958 15 Braziliaanse voetballers zijn nu doodop Nederland tegen België in tennistoernooi Er komen 42 landen naar Olympische Zomerspelen DE CRICKETCOMPETITIE ZUINIGHE1DSRIT NAAR BIARRITZ Drie kampioenstitels voor Haarlem bij de jeugd Cricket in de HCB Atletiekwedstrijden voor jeugdige gymnasten Honkbaluitslagen De successen van de Nederlandse atle ten in de laatste weken, een nieuw 5000 meter record van Cujé (14.13.8) in Mid delburg, prima resultaten tijdens de Ne derlandse kampioenschappen te Rotter dam en nogmaals een verbetering van het nationale record op de 5000 meter door Delnoye (14.11.-) in Keulen, deden groot se prestaties verwachten op de door de Trekvogels georganiseerde atletiekwed strijden, die zondag op „Duinhorst" in Wassenaar werden gehouden. Maar met één factor had men geen rekening gehou den: de weersgesteldheid. Regen en zon streden om het voorrecht de enkele toe schouwers op een koude douche of op een klein beetje warmte te tracteren. En daar bij kwam de allesoverheersende wind, die zich ook in het spel mengde en de ver richtingen beïnvloedde. een voorsprong. Driekwart ronde voor de finish demarreerde Verheuen zo scherp, dat Delnoye niet kon volgen. De Belg was de enige onder de 3 min. 50 sec. Grote bewondering dwong de Middel burger Cujé op de 5000 meter af. Samen met Roovers, Kunen en Koster nam hij de 1600 meter in 4 min. 41 sec., daarna liep Cujé in iedere ronde meer uit. Alleen ging hij door, 3000 meter in 8 min. 38.- sec., vechtend met de hevige wind. Hij ging tenslotte in 14 min. 35.- sec. door de finish. Op de 400 meter was er niemand, die de Nederlandse kampioen Yska kon ver slaan. Hij won dan ook in een soepel ge lopen race in 49,6 sec. voor „Trekvogel" Verwey in 50.1 sec. Een verrassing was de AAC-er Van Wessem die in 50.3 sec. derde werd. Blankenstein gaat net vóór Heida over de finishlijn op de 800 meter Pele weet het niet meer. De zeven- tienjarige tot voor kort vrijwel on bekende voetballer ontving na de aan komst van de wereldkampioenen in Rio de Janeiro niet minder dan 500 huwe- g lijksaanzoeken van meisjes van allerlei ras en huidskleur. Een aantal dat wat groot lijkt om een definitieve keus te S maken. g De wereldkampioenen hebben nog meer moeilijkheden. Sedert hun glo- rieuze intocht hebben zij vrijwel geen minuut rust meer gehad. Wat de slo- g pende wedstrijden in Zweden niet ge- daan konden krijgen, is de enthousiaste supportersschare in Brazilië gelukt, 8 namelijk de voetballers doodop te maken. Enkele van de spelers hebben hun familieleden zelfs nog niet kunnen 8 bezoeken wegens de enorme belangstel- 8 ling. a Dezer dagen werden van de handen 8 3 en voeten der spelers gipsafdrukken ge- 8 maakt, die een monument in de toe komstige hoofdstad van Brazilië zullen 8 sieren. Elkeen zal dan de voeten kun nen bewonderen, die de zo belangrijke 8 doelpunten maakten, of meehielpen te g maken. De tweeëntwintig leden van het team hebben besloten alle geschen ken en premies gelijkelijk te verdelen l over de officials, de spelers en de reser ves en over degenen die direct bij het g kampioenschap betrokken waren. Het gezelschap heeft nog een zwaar pro gramma voor de boeg. Alle twintig Braziliaanse staten moeten worden bezocht oooooooooooooocxxx>cxxx>ooocxoocx>oooocoocoooooooc>ooooooc<xx In Brussel is de loting voor het tennis toernooi om de Koning Gustaaf-beker geschied. In de eerste ronden komen Oos tenrijk en Duitsland, Nederland en België, Italië en Finland en Polen en Noorwegen tegen elkaar uit. Onstein van Rood en Wit aan bat op hc* bowlen van H. van. Weelde (ACC). Bijzonder spannend was de finish van de 800 meter, toen Blankenstein en Heida (AAC) honderd meter voor de finish een zeer spannend duel uitvochten, dat door de Trekvogelman op de streep gewonnen werd. De tijden, onder de reeds genoem de weersomstandigheden van weinig waarde, waren zeker niet slecht. 1 min. 51.8 sec. voor Blankenstein en 1 min. 51.9 sec. voor Heida, terwijl de Eindhovenaar Van Dorst, die de lopers de eerste ronde samen met „gangmaker" Verwey in 53.5 sec. had rondgetrokken, in 1 min. 54.5 sec. derde werd. Een koude douche kreeg on getwijfeld Haus die op deze 800 meter ver stek moest laten gaan, omdat hij zich bij het inlopen blesseerde. Verwoed was de strijd op de 1500 meter tussen de Belg Verheuen, die deze afstand in Warschau reeds in 3 min. 46.2 sec. liep, en Joep Delnoye die in Keulen zo'n prach tige tijd op de 5000 meter noteerde. Na een wisselende strijd hadden zij na 800 meter Het is thans zeker dat 42 landen ver tegenwoordigd zullen zijn bij de Olym pische Zomerspelen, die in 1960 in Rome worden gehouden. Een onderzoek van de inschrijvingen geeft verder de volgende aantallen wat betreft de deelneming van de landen aan de verschillende takken van sport (in totaal 18): atletiek: 42 lan den; boksen: 37; zwemmen: 32; wielren nen: 31; schieten: 31; zeilen: 30; gewicht heffen: 30; worstelen: 27; schermen: 27; roeien: 24; gymnastiek: 24; hippische sport: 23; voebtal: 24; kanosport: 24; waterpolo: 20 hockey: 20; moderne vijfkamp: 18. Van de 90 bij het internationale Olym pische comité aangesloten landen heb ben tot nu toe alleen de Olympische comité's van Barbados en van Salvador laten weten dat zij om technische redenen waarschijnlijk niet in staat zullen zijn atleten naar Rome af te vaardigen. MERKEL. Max Merkel, de gewezen oefenmeéster van de KNVB en thans trai ner van Rapid (Wenen), de club waarvoor hij vele jaren heeft gespeeld, zal waar schijnlijk Borussia-Dortmund, in 1957 kampioen van West-Duitsland, gaan trai nen. PIET VAN KLAVEREN. In de vierde ronde van een partij, die op tien ronden was afgesloten, heeft de Italiaanse licht gewicht Mario Vecchiatto door interventie van de scheidsrechter gewonnen van de Nederlandse kampioen Piet van Klaveren. LOS ANGELES. Blijkens een verklaring van de burgemeester, de heer Norris Poul- son, zal Los Angeles zich formeel kandi daat stellen als plaats voor de Olympische Zomerspelen in 1964. JOHANSSON. De Europese kampioen zwaargewicht Ingemar Johansson heeft zijn partij tegen de Duitser Heinz Neuhaus gewonnen door k.o. in de vierde ronde. Na dat Neuhaus reeds een keer gevloerd was, werd hij nogmaals neergeslagen, waarbij hij met zijn achterhoofd op het canvas viel. Hij trachtte nog overeind te komen, maar vergeefs. Het leek wel of Brigitte Bardot in hoogst eigen per soon het Cocqplein op kwam rijdenOp dit aardige pleintje voor het Raadhuis van Brussel-El- sene was dit weekeind het Pare Fermé gevestigd van de door de autoclub Basco- Béarnais georganiseerde Zuinigheidsrit. Vele deelnemers waren daar zaterdag- en zondag ochtend al gearriveerd en terwijl hun wagens door de technische controle aan een grondige inspectie werden onderworpen om reglemen tair verboden zuinigheids trucjes aan het licht te brengen, kwamen de rij ders zelf oog in oog te staan met een legertje verslaggevers en fotografen. Totdat. een zwarte Citroën I.D. 19 het plein op deinde. Aan het stuur zat Maurice Gatsonides uit Aerdenhout. Het journalis tenkorps schrok op alsof zojuist de bliksem pal on der hun neuzen was inge slagen. „Gatso.Gatso... est la" klonk het als uit één mond. Op slag waren alle overige deelnemers vergeten en stormden de heren naar de Nederlander. Het regende verzoeken: „Of de heer Gatsonides bereid was om even naast de wa gen te gaan staan. of hij onder de motorkap wilde kijken. of hij zijn deel- nemersschild in ontvangst wilde nemenof hij mis ter X een handje wilde ge ven en of hij monsieur Y maar eens amicaal op de schouder wilde slaan....". Dit alles dan, ten behoeve van een groe]J> cineasten en fotografen, die in een ra zend tempo het ene plaatje na het andere schoten. Waarachtig, Brigitte Bardot had niet meer opzien kun nen baren. Niet optimistisch „Maus", zoals onze ver maarde landgenoot in de gehele Europese autowe reld heet, wordt tot de grote favorieten gerekend van deze Zuinigheidsrit. Hij zelf is echter, evenals co- equiper Piet Jetten uit Box meer minder optimistisch. „Alles wat op het gebied van zuinigheidsritten een naam heeft is hier aanwe zig", vertelde hij ons „en denk er om, dat daarbij een stel uitgekookte lieden zijn. Als ik alleen al denk aan George Heaps met een Standard Sportman, win naar van de Britse Zuinig heidsrit en aan Claude Courbe, die met een Dyna Panhard verleden jaar ze gevierde. In mijn klasse (1600 tot 2000 cc.) moet ik tegen tien concurrenten op tornen waarbij de Frans man Gustave Mangin, die in Engeland gewonnen zou hebben als hij in de laatste kilometers niet een stuk omgereden had. Overi gens wordt dit een bijzon der interessante rit, omdat het profiel zo verschillend is. Vlakke wegen in België en Nederland, maar ook echte cols als de Aspin en de grote St. Bernhard". Angstig avontuur Aan cols heeft Gatsonides overigens niet zo'n beste herinnering. Verleden week in de Alpenrit, een zware bergrally, kwispelden de linkerwielen van zijn Triumph sportwagen al bo ven een bar ongezellig ga pend ravijn en alleen door de kar met een stevige dot gas hard naar rechts tegen een muurtje te sturen wist hij een totaal onvoorziene en fatale luchtreis te voor komen. Nu is een Alpenrit op buigen en barsten natuur lijk wel iets anders dan een zuinigheidsrit. Zo'n zuinig heidsrit is, om het eenvou dig te formuleren, een wed strijd, waarin het er om gaat om zo weinig mogelijk benzine te gebruiken. En die strijd wordt lang niet altijd gewonnen, zoals men zou denken door de lichte, uiterst economische wagen tjes, omdat in de formule om de algemene winnaar te bepalen ook het gewicht van de wagen een belang rijke rol speelt. Het is op die manier dus mogelijk om een Deux Cheveaux met een Lancia Flaminia te vergelijken. Zo'n zuinigheidsrit komt voort uit de geest van de dure tijd. Wordt er van daag de dag niet meer ge vraagd: „Hoeveel verbruikt jouw wagen" dan „hoe snel is jouw wagen"? De auto's moeten geheel in standaard uitvoering zijn. Speciale voorzienin gen, zoals andere sproeiers en dergelijke zijn absoluut verboden: er wordt scherp op toegezien. Twee wagens werden zondagochtend tij dens de technische controle afgekeurd! De tweede Nederlandse deelnemer Bijlsma moest zelfs een temperatuurmeter en een speedpilot uit zijn Simca slopen. Zo rigoureus gaan de controleurs te werk! Zelfs de bandenspanning is voorgeschreven. Boven dien krijgen de deelnemers twee waarnemers van de organisatie in hun wagen, die toezicht uitoefenen op verboden handelingen als verkeersovertredingen en.... langdurig ontkoppelen, dat verboden is. Niettemin zijn de resultaten van de zuinig heidsspecialisten vaak ver bluffend. Sommige wagens, die normaal een op twaalf rijden halen in handen van een expert een op zestien of zeventien. En dat terwijl het verplichte gemiddelde toch nog altijd tussen de vijftig en de zestig km per uur ligt. Ook in de ber gen. Soepel rijden „Je moet in een zuinig heidsrit nooit brusk rijden", vertelde Gatsonides ons. Alles moet soepel en vloei end gaan. Remmen en ac celereren kost benzine. Je moet dus de verkeerssitua tie goed in je opnemen, want er is nu eenmaal ook ander verkeer op de weg. Je zou het kunnen verge lijken met rijden op ijs". Voor vele van de ruim zestig deelnemers, die maandagmorgen in Brussel via Rotterdam en Luxem burg, Lausanne, San Rerno en Millau in vijf dagetap pes op weg gaan naar het eindpunt Biarrtz (totaal 2711 km) zal dit „ijs to glad blijken te zijn....". Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat Rood en Wit, dat gisteren eerst batte tegen ACC, een zo ruime overwinning zou behalen, want op 75 waren reeds 7 wickets neer. Doch uitstekend batten van de laat ste Rood en Witters bracht het totaal op 147. Aan prachtig fielden en bowlen was het te danken, dat daarna ACC niet meer in het stuk voorkwam. Op 85 hadden allen een beurt gehad, waarbij alleen de uit stekende battende Feldmann raad bleek te weten met de bowlerij. Rood en Wit, dat gehandicapt was door 3 invallers, startte niet erg fortuinlijk. De Nijs werd achter het wicket gevangen en De Ruig zag de bal van een been juist in de palen rollen. Vlak daarop ging ook Moolenaar (10) uit. Wijkhuizen en Venker echter hielden stand, totdat eerstgenoem de voor 22 l.b.w. ging op een totaal van 56 Ter Haar ging ook ongelukkig uit en Molijn maakte het eveneens niet lang. Direct daarna werd Venker voor een uitstekende 22 gestumped. Meyers en On stein echter kregen hierna de overhand en vooral de laatste stond uitstekend en vrij te spelen. Met 31 werd hij topscorer. Meyers met een op dat zo belangrijke moment goede score van 14 en vooral C. de Ruig met een kordate 22 brachten het totaal op 147. Voor ACC namen Schoone- veld en Feldmann ieder 4 wickets voor respectievelijk 41 en 47 runs. Rood en Wit was van den beginne af aan in een winnende positie. Op 7 waren er 3 wickets neer. Goed bowlen van Onstein en Venker en goede vangen van Moolenaar en J. P. de Ruig wezen ondermeer Breg- man en Bosch terug. Feldmann echter speelde schitterend en was geen moment in moeilijkheden. Aan de andere kant echter verschalkte Bijleveld De Baare (23 voor 4), waarna de thee gebruikt werd. Hierna ging de strijd vooral tegen Feld mann en groot was de vreugde toen Mo lenaar hem op het bowlen van J. P. de Ruig voor 29 van een onverantwoordelijke slag ving. De Nijs ving Disselkoen uit en toen kort hierna Ter Haar met een fabu leuze vang Van Weelde inrekende was de weerstand gebroken en kwam op het ein de. Schitterend fielden en goed bowlen bezorgden de Haarlemmers een verdiende overwinning. Bowlingcijfers: Onstein 3 v. 21; Venker 3 v. 13; Bijleveld 2 x 18; De Ruig 1 v. 13. Het is Haarlem in Rotterdam tegen Sparta niet gelukt het herstel van vorige week voort te zetten. Hoewel Sparta méér voor de overwinning heeft moeten vech ten dan de uitslag doet vermoeden, was het Haarlemse totaal van 98 uiteraard te gering om tegen Borrani c.s. succes te kunnen boeken. Bij een stand van 5 voor 29 in de och tenduren, waaronder het wicket van Max Maas (15), was de situatie bepaald penibel. Verbetering kwam door Van Alphen (20) en Honnebier, die de stand tot 60 brachten, toen Van Alphen een lange bal van. Bor rani mistimede. Ook Heydeman (12) ver leende daarna steun aan Honnebier, welke laatste onder meer twee zessen over de tribune sloeg, maar op 92 dreef Honnebier, die toen 31 had gescoord, een bal van Bor rani keihard vlak boven de grond in diens linkerhand en met deze prachtige vang was het einde van de Haarlemse innings praktisch betekend. De Bruyn nam 4-28, Borrani 4-24, Meyers, een jeugdige snelle lefthandbow- ler, 2-40. Toen op een totaal van 10 Paul Maas De Bruyn en H. v. d. Linde cleande was het Rotterdamse elftal nog geenszins ge rust op de zege, en was Wenneker (die daarna nog een uur stand zou houden voor 23 in de slips genomen, dan was de uitslag nog allerminst zeker geweest. Nu wist Wenneker met de brutaal spelende Ruiter- man (33) de score naar 47 te brengen, en hoewel Wenneker op 88 nog run out ging was het pleit uiteraard al beslecht. Het was doen vooral Borrani, die met verstan dig spel nog 56 (6 x 4) runs wist toe te voegen, alvorens hij op het bowlen van Peschar werd gevangen. Zo kon de Sparta- innings op 106 voor 7 sluiten, en hielden de captains het voor gezien. Max Maas had wel met bijzondere pech gebowled en had stellig beter dan 1-57 verdiend. Paul 3-50, Peschar, die goed op dreef was, 1-6, Van Alphen en Van Dok zonder succes tegen beide 10 runs. Overige resultaten Eerste klasse A Hermes DVSHCC II: Gewonnen door HCC II met 4 wickets. Hermes DVS 164, HCC II 166 runs voor het verlies van 6 wickets. Hermes DVS: Bailey 32, Stolk 22, Van der Ende 17, Van der Sloot 18, Hille 28, Baris 10. Aim 6 voor 57, Van den Bosch 3 voor 55, Borgers 1 voor 30. HCC II: Van de Most 25, Van Ar- kel 96 n.o., Rijkens 30. Van Meurs 1 voor 47, Tettelaar 3 voor 31, Baris 2 voor 5. VRAVOC: Gewonnen door VRA met zes wickets. VOC 88, VRA 89 voor 4. VOC: Lochmann van Bennekom 18, Terwiel 15, Grijseels 12. Peereboom 5 voor 30, Fischer 1 voor 11, McMannis 3 voor 22. VRA: Fi scher 34, Jansen Schoonhoven 12, Mulder 12 n.o. Madsen 1 voor 27, Lochmann van Bennekom 1 voor 29. Eerste klasse B PWVVV: Gewonnen door PW met 92 runs. PW scoorde 137 voor 7 (gesloten). VVV scoorde 45. PW: Van Riemsdijk 58, Guthrie 36, Marseille 19 n.o. Alders 3 voor 26, Griebling 1 voor 20, Grootmeijer 2 voor 39, Dorresteyn 1 voor 30 VVV: Griebling 13, Dorresteyn 10, Da vidson 10. Leeftink 5 voor 23, Scheffer 1 voor 4, Guthrie 3 voor 10. Quick (N.)Excelsior: Gewonnen door Excelsior met 4 runs en 6 wickets. Quick scoorde 131 runs, Excelsior 135 voor 4. Quick (N.): Phyffer 34, C. Burki jr. 21, Hagen 27, Honig 10, Kloppers 10. Dries 5 voor 40, Bruning 4 voor 47, J. Oosterholt 1 voor 32. Excelsior: A. Oosterholt 25, G. Oosterholt 16, J. Oosterholt 26, Van Lak- wijk 42 n.o. H. Burki sr. 2 voor 52, Honig 1 voor 22. Quick (Hg)HBS: Gewonnen door Quick met 4 wickets. HBS 100 runs, Quick scoor de 102 runs voor het verlies van 6 wickets. HBS: Van Katwijk 25, Van der Vegt 10, Hageman 24. Bosman 3 voor 39, Marseille 4 voor 43, Rambaldo 3 voor 16. HBS: End- lich 14, Rambaldo 12, Ten Hope 41, Rijn- ders 23. Stead 4 voor 30, Rishworth 2 voor 35. Tweede klasse In de tweede klasse A verspeelde Rood en Wit II andermaal een punt aan SCHC. Vorige week was de draw in het „voor deel" van de Haarlemmers, gisteren in het „nadeel". Een tweetal kostbare vangen in het begin van de innings van SCHC kostte Rood en Wit een aanzienlijk aantal runs, waardoor de SCHC-ers een totaal van 129 runs konden bereiken (De Wijs 120, H. van Zeeland 557, Pliester 228). Toen de Haarlemmers vijf wickets kwijt waren voor slechts 39 runs, besloot aanvoerder Kramer te proberen een draw te bewerk stelligen. Hetgeen gelukte (Molenschot 19, Voors 10, Van Zeeland 16). Het totaal werd uiteindelijk 73 voor het verlies van 7 wickets. In dezelfde afdeling won Quick (H) van Kampong: Quick 181 voor 9, Kampong 102. HCC III (149 runs) verloor verder van VCC (150 voor 5). In de tweede klasse B verloor Rood en Wit III in een wedstrijd met hoge totalen van UD. Rood en Wit scoorde 204 runs (Van Lennep 11, Vandehoek 12, H. Molijn 86. Nagtzaam 20, Veltema 24, Tergast iö, Frijns 13), maar de Deventenaren passeer den dit totaal voor het verlies van slechts drie wickets (Van Lennep 138, De Windt 181, Tergast 110). Voorts won Union (183) van Hilversum (66) en Cric (158) van VOC (128). In de tweede klasse E bleef BMHC met 6 wickets CVHW de baas. CVHW 138 (Roodt 10, Vogelzang 57, Leijer 12 en J. Leijer 18, Broersma 13, Elias 334, Van Raab van Canstein 225 en Koningsveld 234). BMHC 139 voor 4 (Koningsveld 29, Van Raab van Canstein 11, Elias 66 n.o., Broersma 17, Schouw 10 n.o. Roodt 334, Lokman 131). Rood en Wit IV verloor van Excelsior II: R. en W. 104 (Elias 16, Van Son 31, W. Koot 11). Excelsior 107 voor 6 (Beets 222, Van Son 1—13, W. Koot 114, Van Baasbank 229). Haarlem II verloor voorts van LCC. LCC 137 (Tho- den van Velzen 550, Rigbers 234, Boe ree 146, Kleefstra 13). Haarlem 83 (Boeree 12, Misset 14, Kruyt 14, Kleefstra 15 nn.o.). Voorts won Groen Geel (100) van Ajax (L) (75). Tijdens de nationale jeugdkampioen schappen, die gisteren in Tilburg zijn ge houden, is de H.A.V. „Haarlem" zeer suc cesvol voor de dag gekomen, want niet minder dan drie jeugdtitels gingen naar de Haarlemmers, die daarnaast nog voor een tweede en derde plaats zorg droegen. In hotel Krasnavclsky in Amsterdam is de prijsuitreiking gehouden van de Europese honkbalkampioenschappen, welke voor de derde achtereenvolgen de maal zijn gewonnen door Neder- In de Haarlemse Cricket Bond werd een volledig programma afgewikkeld. Opmer kelijk is de opmars van Haarlem 3, dat thans CVHW 2 aan de zegekar bond. CVHW scoorde precies 50 runs, waarvan C. A. Aronds 14 n.o. en J. 't Mannetje 10; J. Fortgens 6-19, F. Lanting 1-13 en G. Strik 1-4. Haarlem 5 maakte 82 runs tegen BMHC 2. H. Rigbers 2-26, N. Tol 1-12, H. Slag ter 6-9 en E. Bieshuizen 1-7. BMHC kwam slechts tot 70 runs. Voor BMHC hadden gebowld E. Brongersma 3-42, J. Kramer 4-11 en N. Allan 1-13. Aan de Spanjaardslaan sloot R. W. a op 22/8, in de hoop op een goed resultaat in de tweede innings. Voor het b-elftal bowlden D. van Doorninck 1-8 en C. J. P. van Baasbank 6-7. R. W. b bereikte echter een gemakkelijke zege. Op een to taal van 76 runs voor het verlies van 3 wickets staakte de a de strijd. C. J. P. van Baasbank ook hier de grote man met 40 n.o., goed terzijde gestaan door W. Naujoks met 12 en O. Koenders met 16 n.o.; H. Thon 1-17 en C. P. van Beuren 2-14. De Haarlem-veteranen kwamen tot 73 runs voor 7 wickets: G. Strik 11, C. van Vreeden 11 en E. Slagter 16 n.o.; R. de Graaf 4-19 en A. Eelman 1-17. COCKY GASTELAARS. Tijdens de zwemkampioenschappen van de kring Rot terdam en omstreken heeft Cocky Gaste- Jacj^s „dfi 1QQ meter vrije sla,g gewonnen in 1 minuut 6 seconden. C. van Alphen werd tweede in 1.10.7. Op de 100 metér rugslag heren was Bezemer (Rotterdam) de snel ste in 1.12.3. De 4 x 100 meter estafette wisselslag werd gewonnen door de R.D.Z. in 5.43.5. land. De president van de Europese honkbalfederatie, prins Steno Bor ghese, (links) reikt de grote kampioens beker van de F-E.B. uit aan de Neder landse coach Henk Keulemans. Het zeer' fraaie weer is ongetwijfeld de oorzaak geweest dat circa 100 ingeschreven kinderen niet aan de door de Kennemer Turnkring georganiseerde atletiek-drie- kampen hebben deelgenomen. De overige 150 kinderen hebben echter op sportieve wijze de voor hen voorgeschreven onder delen uitgevoerd. De onderdelen, een loop-, een werp- en een springnummer waren zodanig gekozen, dat geen speciale oefening nodig was, zo dat ook bij de deelnemende vereniging niet tevoren beoordeeld kon worden, wie tot de uitblinkers zouden gaan behoren. De uitslagen waren dan ook zowel voor de prijswinnaars(essen) als voor hun club genoten een verrassing en daardoor bleef er spanning tot het einde der wedstrijden. Wij vermelden de voornaamste uitslagen: Meisjes 1213 jaar: 1. Toos Jansen, OSS, Zandvoort, 7 pnt. 2. Hannie de Jong, Bato, Haarlem, IOV2 pnt. 3. Marijke Dillewijn, TV, Santpoort, 141/? pnt. Meisjes 1415 jaar: 1. Cora Wesseling, VOLO. Haarlem, 9'/2 pnt. 2. Martientje Pierhagen, VOLO, Haarlem, 9V2 pnt. 3. Truus van Zadel, GV, Heemstede, 12 pnt. Meisjes 1617 jaar: 1. Ria Horeman, VOLO, 6 pnt. 2. Marjolijn Eysker, Concor dia, Haarlem, 7'/2 pnt. Jongens 1213 jaar: 1. Frans de Munnik, Concordia, 9 pnt. 2. Eddie Baan, Bato, I8V2 pnt. 3. John. v. d. Meulenbroek, Bato, 19 pnt. Jongens 1415 jaar: l. Aad Gras, VOLO, 3 pnt. 2. Rudïe" Fo'rtgens. Bato, 8 pnt. 3. Kees Aay, OSS, 9 pnt. Jongens 1617 jaar: 1. Bram Janszen, VOLO, 41/2 pnt. 2. Ton Stern, VOLO, 9 pnt. Voor de kampioenstitels waren Visser en Duits verantwoordelijk, want Visser mocht tweemaal de kampioensmedaille in ontvangst nemen en wel voor de eerste plaats op de 300 m. en de eerste plaats op de 110 m. horden, terwijl Duits zegevier de op de 100 m. Schreven wij na de „In memoriam Hil v. d. Mey wedstrijden" op woensdagavond jl. over Duits, dat er in hem een uitstekend sprinter zou schuilen, mits hij erin zou slagen ook de laatste twintig meter goed soepel te blijven lopen, nu kunnen wij schrijven dat hij inderdaad een uitstekend sprinter is met vele belof ten voor de toekomst. Want zowel in de serie, halve finale en finale zagen wij een goed soepel lopende Duits, die geen mo ment verkrampte. En dat laatste schonk hem juist in de finale de overwinning, want toen zijn grootste concurrent, Beker van Holland (Leiden), op 70 m. wat vast kwam te zitten, ging Duits prachtig lopend door en hij finishte, ondanks de zware te genwind, in 11.2 sec., waarmede hij 0.2 sec. voorbleef op de Holland-atleet Steen bergen, die in de halve finale al een enigs zins vermoeide indruk maakte en vijfde in de finale werd in 11.7 sec. Vissers dankte zijn overwinning op de 300 m. aan een uiterst snelle eerste 200 m. waarin een ander atleet van Holland-Lei den, Smits er niet in slaagde Visser terug te dringen, die toen op de overige 100 m. ondanks een uiterst zwakke laatste tien meter zijn overwinning in 36.3 sec. veilig wist te stellen. Meuwese en Vissers plaatsten zich bei den in de finale 110 m. horden. In deze finale had aanvankelijk Meuwese een voorsprong, doch toen hij een horde raak te, kwam hij uit balans en kwam Elsen- burg van Union naar voren. Doch op de laatste 15 meter rukte Vissers zo onweer staanbaar op, dat hij toch nog voor de Union-loper met vrij ruim verschil wist te finishen in 15.7 sec. De harde zijwind was voor de favoriet Steenbergen bij het ver springen zeker niet in zijn voordeel en tot zijn prestatie van woensdagavond toen hij tot 6.85 m. kwam, wist hij nu dan ook niet te komen. Hij haalde een verdienstelijke 6.58 m., maar dat was niet voldoende voor de eerste plaats, want Vuurts de Vries van SIOS uit Den Haag bereikte bij één van zijn eerste sprongen al 6.67 m. en zo moest Steenbergen genoegen nemen met een tweede plaats, direct gevolgd door zijn clubgenoot Meuwese, die met 6.38 m. de derde plaats innam. De hondbaluitslagen van het weekeinde waren: Eerste klasse: ABC-UVV 6-10, WVHEDW— Blauw Wit 72. Overgangsklasse A: Rooswijk Thor 8—8, Sparta 2De Spartaan 3—10. Over gangsklasse B: NeptunusHFC Haarlem 712, TIWOVVO 2 17—7. Tweede klasse A: DSS ABC 2 7—3. Tweede klasse B: SC Haarlem 2— EDO 2 5—12. HHC 2—THB 8—12. Rayon Haarlem. Derde klasse A: EDO 3Half weg 0—20, EHS 2—Rooswijk 2 5—7. Derde klasse B: RCH 3Terrasvogels 11—14, HCK 3—Rood Wit 2 S—10. Schoten 3—DIO 13—11. Vierde klasse A; Vliegende VogelsSC Haarlem 4 197. Vierde klasse B: DIO 2—DSS 2 6—5. Vierde klasse C: Rooswijk 3—VI. Vogels 2 11—8, Geel Wit-Scho- ten 5 620, TYBB 3—HCK 4 321. Vierde klasse D: Kenn.land 3—Velsen 23—2. THB 2-EDO 4 4—8.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 15