IK HOU VAN DE GRUYTER dsjtu^week/ StrtmddsMJ voordeel i voordeel iH EXPORT GRASBOTER Wl cent 2 PAK MARGARINE Briigemann's Zuivelhandel cent Ons enorm kaas-succes Dames kousen vrouwelijk personeel Britse trawlers blijven vissen in IJslandse wateren voor slechts f. 1.50 voor slechts 10 cent Jl II een blikje Oploskoffie een grote Picnicreep DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs WOENSDAG 16 JULI 1958 Zonodig onder bescherming van oorlogsschepen' Nieuwe verwikkelingen in de zaak-Sherrnan Adams want goede koffie is er zo voordelig (2m\ 22 juli '58 tot en met 22 juli '58 Telefoondistrict Haarlem vraagt PTT enig© radiomonteurs U 'r'H+ y- Y* '-i'S ;r v Prima 40+ belegen Edammer 28 cent per 100 gram Fijne Goudse volvet, als room 28 cent per 100 gram LONDEN (UPI) De voorzitter van de „British Trawling Federation" Sir Farn- dale Phillips heeft in Londen verklaard, dat Engelse treilers door zullen gaan, be schermd door schepen van de Britse ma rine in de wateren rond IJsland te vissen, ook als IJsland zijn besluit om een twaalf mijlszone in te stellen, zou doorzetten. Sir Farndale Phillips, die terugkeerde van de bijeenkomst van Westeuropese Trawler-federaties in Den Haag, zei nog steeds hoop te hebben dat er een oplossing zal worden gevonden voor de eerste sep tember. Hij meende echter, dat er geen concrete redenen zijn voor optimisme, daar IJsland niet van zijn oorspronkelijke standpunt was afgeweken. Een resolutie in deze geest, die op de Scheveningse conferentie eenparig zou zijn goedgekeurd, zou volgens Phillips op 23 juli bekendgemaakt worden. IJsland had tot dusver niets toegegeven, maar Phillips meende, dat IJsland niet zou handelen zoals het nu doet als het er niet zeker van was, zijn vis kwijt te kunnen raken. De Sovjet-Unie zou vele jaren een markt voor de IJslanders kunnen zijn. AMSTERDAM Aandelen Koninklijke Olie lagen weder om zeer flauw in de markt, hoofdzakelijk ten gevolge van verkopen voor Zwitserse en later ook voor Parijse rekening. De markt bood weinig weerstand, doordat slechts weinigen de moed hadden tot aan kopen van de aandelen over te gaan. Na het verlies van de vorige dag werd gisteren in de aandelen opnieuw een verlies geleden van ongeveer 11 gulden (55 punten op oude basis). Gehandeld werd bij de opening op 155,10 tegen vorige dag 166,50 als slot- prijs. De aandelen lagen ongeveer 8 (40 Dunten) onder pariteit Amerika. Wallstreet had niet alleen de flauwe stemming van Amsterdam van de vorige dag overgeno men, maar was zelfs nog een streepje ver der gegaan. Van die zijde kwam dus geen enkele steun. De overige internationale waarden gingen hand in hand met de flauwe tendentie van de oliewaarden en leden niet onbelangrijke verliezen. Hiervan moet direct AKU genoemd worden, mede in verband met de gepubliceerde tweede kwartaalcijfers van dit concern, die door de beurs met lagere koersen werden ont vangen. De openingsprijs voor de rayon aandelen stelde zich op 180 tegen 189 V2 de vorige dag. De handel bleef uiterst kalm. Unilever was gevoelig lager op 353 en ver loor 8 punten. Aandelen Philips, die zich de vorige dag nog goed staande konden houden, leden bij de opening een verlies van 11 punten. De K.L.M. werd 1 lager vernomen. In certificaten Deli werd bij opening op 118,50 gehandeld tegen 119,50 als slotkoers van de vorige dag. Ter beurze werd bekend dat de maat schappij een interimdividend van 6 per cent over het boekjaar 1958 uitkeert. In 1957 werd geen dividend betaald. HVA en Amsterdam Rubber min drie percent. Op basis van 155, kwam er in het ver dere beursverloop enige steun ten aanzien van de koers voor aandelen Kon. Olie. Om dat deze prijs blijkbaar niet aantrekkelijk genoeg was voor de verkopers, kreeg de geringe vraag de overhand, waardoor de koers opliep tot 156,40. Ook Unilever kwam hoger tot 355. Philips en AKU ver anderden niet veel en bleven op 283 en 180. Certificaten Deli daalden even tot f 117, 3-314% Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé-Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.PhilipsGloeil. Pref PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatsdhappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 9313/i8 182 302 174 29814 302 257 286% 154% 35614 18414 643 f 157,60 185 6914 f 105,— 137 136% 12314 128 23014 10514 f 119,80 223 8614 168% 187 17114 45)4 40% 39% 75 237/ib Voorbeurs koersen 186 289 359 161 118 ex-d. Maar Phillips is van mening, dat IJsland meer vis in Engeland hoopt te verkopen omdat het land Britse valuta nodig heeft, en in het bijzonder treilertuig van Engelse makelij. WASHINGTON (UPI) Een subcom missie uit het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft ontdekt, dat Eisen howers assistent Sherman Adams betrok ken is geweest bij een zaak die resulteerde in de terugbetaling van 41.000 dollar aan de Rayline Worsted Inc. te New Hamp shire uit de Amerikaanse schatkist. De onderneming had dit bedrag in 1941 moe ten betalen, omdat zij in gebreke zou zijn gebleven, aan haar contractuele verplich tingen inzake de levering van legerkleding te voldoen. De onderneming heeft vijftien jaar lang geprobeerd, dit bedrag terug te krijgen. Pas vorig jaar echter hadden deze po gingen resultaat, naar verluidt na tussen komst van Sherman Adams. De voorzitter van de subcommissie Oren Harris, heeft niet gezegd dat er een recht streeks verband bestaat tussen de terug betaling en de tussenkomst van Adams. De kwestie is onder de aandacht van de Congrescommissie voor de strijdkrachten gebracht. De voorzitter van deze commissie, de Democraat Carl Vinson, zal later beslissen of een onderzoek zal worden ingesteld. Goldfine staat geheel buiten deze kwes tie, waaruit volgens Harris opnieuw zou blijken, dat er sprake is van „uitgebreide politieke interventie en beïnvloeding" van ambtenaren en gezagsdragers in het re geringsapparaat. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE öoooooooooooocooooooooocoooooooooooooooooooooooooooooooo maar noteerden spoedig daarna weer 118,50. De scheepvaarthoek bleef, evenals maan dag, aan de rustige kant. Aandelen KPM waren een puntje hoger, terwijl scheep vaartunies een puntje lager noteerden. De overige waarden in deze sector ondergin gen weinig verandering. Staatsfondsen aangeboden voor de staffellening en 1/4 percent lager. HVA bleef ongeveer 104, Amsterdam Rubber ongeveer 68 en Se- nembah ongeveer 86. Aandelen Billiton werden op 185 (185 Vz) vernomen op het jaarverslag. Claims Bijenkorf werden op ongeveer 9 vernomen hetgeen wil zeggen, dat de inschrijving op 2.560.600 aandelen en/of certificaten, die plaatsvond, als ge slaagd kan worden beschouwd. In aandelen Electrozuur en Waterstof alsmede die van Koninklijke Nederlanclsche Zout kwam geen notering in verband met, bet feit, dat eerst ook het publiek op de hoogte moet zijn van de door maatschappijen aan de beurs verstrekte mededelingen. Prolon gatie 3% percent. (ANP). NEW YORK De koersen van oliemaatschappijen met internationale belangen hebben dinsdag op de effectenbeurs te New York tijdens het begin van de beurs opnieuw een daling ondergaan. De handel was levendig en ook de meeste andere afdelingen van de markt vertoonden koersdalingen, die volgens ma keiaars waren toe te schrijven aan de crisis in het Nabije-Oosten. Het nieuws, dat Amerikaanse mariniers in de Libanon aan land zijn gegaan bereikte de effectenbeurs kort voor de opening en het begin van de handel werd gekenmerkt door een golf van verkopen in aandelen van maatschappijen met belangen in het Nabije-Oosten. Later op de dag ontstond er evenwel een herstel, dat voor wat de olieaandelen betreft ver moedelijk verband hield met het feit, dat de ontscheping der Amerikaanse troepen in de Libanon niet met incidenten gepaard is gegaan. Van sommige internationale olie waarden werden de aanvankelijke koers verliezen bijna ongedaan gemaakt. De aan delen van sommige oliemaatschappijen, die op het westelijk halfrond werkzaam zijn, stegen aanmerkelijk boven het slot van maandag. Het industriegemiddelde kwam van 476,89 op 478,82; dat voor Spoorwegen van 120,82 op 122,58 en dat voor openbare nuts bedrijven van 80,15 op 79.92. De omzet steeg van 2.540.000 tot 3.090.000 aandelen. Van de 1174 verhandelde fondsen stegen er 429 en daalden er 486. LONDEN De berichten uit het Nabije-Oosten ver oorzaakten op de Londense effectenbeurs aanvankelijk een daling. Vooral oliewaar. den hadden onder verkopen te lijden. Aan het slot was de Londense beurs evenwel t^ter gestemd. PARIJS De gebeurtenissen in Irak hadden op de Franse effectenmarkt een uitwerking, wel ke die van de Suezkanaalcrisis evenaarde Franse oliewaarden vertoonden een scher pe koersdaling bij nerveuze handel. De mogelijkheid van een olietekort leidde ook tot omvangrijke verkopen in auto- en an dere industrie-aandelen. (Reuter). In de oude koffie- en theezaak De Gruyter kun je al je vertrouwen stellen wat de kwaliteit betreft. En de prijs? Tien procent korting maakt De Gruyter's koffie verreweg de voordeligste van alle! 'I I^^^11 tot en met Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie van f. 2.36 Bij elke aankoop van '2 pakjes Super-, Fijnste- of Tafelmargarine of vet van 15 cent voor de afdeling Draadomroep en Mobilofoon. Vereisten: leeftijd tot 25 jaar; in het bezit van diploma L.T.S. Bezit van het diploma N. R. G„ V. E. V. - radiomonteur strekt tot aanbeveling. Aanstelling geschiedt in de rang van vakman. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Teleloondistrict Haarlem, Zijlstraat 44 te Haarlem. - V *3 .-.V* 1 per 500 gram bij aankoop van 500 gram kaas Let op de naam, hij staat op de kraam donderdag op de Velser markt mm EXTRA KOOPJES diverse soorten f 1.95 DENK OM UW WAARDEBONNEN GEVRAAGD voor direct tot november voor diverse werkzaamheden, tijdens export-seizoen. Aanmelden tussen 19 en 20 uur kantoor Rijksweg 297, ANTON NIJSSEN ZONEN N.V., Bloembollenkwekerij en -Export in Santpoort.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10