OUDE WRAKKE AUTO WERD LUXUEUZE SPORTWAGEN THALIA Hoe de duiven vlogen Kademuur voor Haringhaven is in vergevorderd stadium IJmond-agenda Groot project ami Loggerstraat in december waarschijnlijk al gereed mÊmmmmm 5 Gemoderniseerde „De Weyman" werd feestelijk heropend DE MENS EN ZIJN LIEFHEBBERIJEN VOOR ZONSONDERGANG VZV kon kampioenen niet weerstaan De Velserbrug slijt haar laatste levensdagen Burgerlijke Stand van Velsen Duinwandeling door „Duin en Kruidberg" OLD CLOTHES NEW „Vakantievreugd" bezorgt de jeugd vakantie programma Twee leslokalen bij VGLO- school aan Radarstraat Statenloze kinderen in Nederland te gast Juri uit München voor de vierde keer naar IJmuiden Examens WOENSDAG 23 JULI 1958 Er zijn heel wat mensen die graag ren eigen auto zouden willen hebben, maar een dergelijk vehikel niet kunnen bekostigen. Daarom zijn er knutselaars die zelf een auto bouwen. De heer Polderman, die in het dagelijkse leven technisch adviseur is van het Grafische T.N.0.-instituut in Amsterdam en een aardige villa aan de Hoofdstraat in Santpoort bewoont, vervaardigde ook zelf een auto. Maar niet zozeer omdat hij de bezitter van een „slee" wilde worden. Meer eigen lijk uit creatieve drang, zoals hij zelf zegt. „Ik had net zo goed een boot op de helling kunnen zetten Op een goede dag keek hij de krant in en zag een advertentie slaan: Gedeel telijk gesloopte auto te koop. Nog in goede staat, f 125.—". „Waarom zouden we daar niet eens op af gaan", dacht de lieer Polderman. Hij toog daarom met een vriend naar Amsterdam, waar hij de „gedeeltelijk gesloopte auto" in een stil achteraf gelegen straatje aantrof. Het vehikel, dat eigenlijk niet veel meer dan een chassis was, werd op sleeptouw genomen cn de avontuurlijke terugreis naar Santpoort ondernomen. De heer Polderman zette zich achter het stuur van zijn „eigen" auto. Nou auto Een auto kon je het nauwelijks noemen. De remmen deden het niet, het geval was niet te besturen. Kortom., niets functioneerde. Uiteraard trok de sleep de nodige en warme belangstelling van de Amsterdamse jeugd, die het vehikel dan ook juichend en joelend uitgeleide deed. Toen begon het eigenlijke werk pas voor j de heer Polderman. Hij moest een carros- serie bouwen. „Ik had natuurlijk ook een chassis van tweeduizend gulden kunnen kopen. Dat vond ik echter wel een beetje gewaagd. Ik wist immers niet vooruit of ik wel een aardig wagentje in elkaar kon zetten". De voorbereidingen, die aan de bouw vooraf gingen, vergden heel wat tijd en moeite. Omdat de heel Polderman ook een verdienstelijk fotograaf is, besloot hij her en der foto's te nemen van de meest uit eenlopende merken personenwagens. En omdat hij eveneens goed met de tekenstift overweg kan, zette hij heel wat schetsen van carrosserieën op papier. Toen hij eenmaal het idee in zijn hoofd had, maakte hij uit wat oude latjes een model van de „carrosserie naar eigen ont werp". In de tuin achter het huis van de Sant poorter werd „de kiel" van de carrosserie gelegd. Langzaam maar zeker verrees een samenvoegsel van houten spanten en lat ten, waarover weer jute werd geplakt. Geraamte Op dit geraamte kwam een laag gips. In totaal vierhonderd kilo. „Het was een on mogelijk werk", verzuchtte de technisch adviseur, „want het gips mocht maar heel geleidelijk aan drogen. Daarom deed ik er wat warme houtlijm doorheen". Nadat het gips voldoende gedroogd was, werd het be werkt. De gereedschappen, die hiervoor nodig waren maakte de heer Polderman uit Het café-restaurant „De Weyman" aan de Hoofdstraat in Santpoort werd dinsdag na een algehele restauratie heropend. Dit ging gepaard met een receptie, die druk werd bezocht. Velen kwamen de exploi tant en zijn bedrijfsleider gelukwensen. Er waren vele bloemsukken. Vooral de feestzaal heeft na de restaura tie een ware metaformose ondergaan. Nieuwe betimmeringen en een plafond in lichte kleuren geven de zaal een frisse in druk. De exploitant vertelde ons voorts, dat ook het toneel in de nabije toekomst geheel zal worden gemoderniseerd. Het zal dan geschikt zijn voor alle mogelijke doeleinden. „Ik heb van een pakhuis een café gemaakt", zei hij schertsend, terwijl hij ons de nieuwe in vrolijke kleuren ge schilderde bar liet zien. Door het geheel gemoderniseerde inte rieur is „De Weyman" tevens in een hoge re prijsklasse terecht gekomen, hetgeen een compliment inhoudt voor de bedrijfs leider en de exploitant, die verzekerden het grootste gedeelte van de restauratie voor eigen rekening te hebben genomen. kaasschaven, ijzeren pijpen en andere vreemdsoortige instrumenten, die hij op het Waterlooplein in Amsterdam op de kop tikte. De grootste moeilijkheid was het gips tot en met glad te maken. Met schijn werpers ging hij de gehele laag gips milli meter voor millimeter na op oneffenheden. Hoe lang de heer Polderman hiermee wel bezig is geweest, kan men zich voorstellen. Daarna werd met isolerende schellak het gipsmodel bestreken om vervolgens in de was te worden gezet. In de tussentijd had de heer Polderman vele bedrijven en industrieën, die zich bezig houden met de fabricage van kunst harsen, een bezoek gebracht. Hij wilde na melijk een plastic auto maken. Uit een Amerikaans boekje dat in 1943 werd uit gegeven, putte hij vele technische finesses over plastics. Op de fabrieken wilde men niet veel vertellen over de fabricagemethoden. „Fa- Advertentie het theater met de beste films DONDERDAG a.s. - 8 uur in een speciale voorstelling Hans Albers - Annemarie Düringer in Een dramatisch conflict tussen een vader en zijn volwassen kinderen. Mag hij opnieuw trouwen met een jong meisje Toegang 14 jaar. HEDENAVOND 8 uur: DER BETTELSTUDENT Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging ..Reisduif te Beverwijk namen dit weekeinde 59 duiven deel aan een wedvlucht van Bordeaux af over een af stand van 950 km. De lossing van de duiven ge schiedde zaterdag om 13 uur. Een duif van J. Luntz bereikte als eerste het hok zondag om 11.09 uur, de laatste prijsduif om 16.13 uur. De uitslag was als volgt: J. Luntz 1 3 9: G. v. d. Winden 2; C. Westrate 4 7: T. Loogen 5; J. Kneppers 6: M. Min- neboo 8; T. Gravemaker 10 11; C. Castricum 12. Jonge duiven Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging „Reisduif" te Beverwijk namen dit weekeinde 546 jonge dui ven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 155 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.05 uur. Een duif van P. v. d. Outenaar bereikte als eerste het hok om 10 uur, de laatste prijsduif om 10.06 uur. De uitslag was als volgt: P. v. d. Outenaar 1 100; C. Smit 2 12 15 32 105 109; G. Grapendaal 3 4 30 31 36 47 66 73; II. Wachter 5 52 85 86 93; A. Six 6 21 25 80; D. Stiemer 7 13 19 54 59 67 75; H. Gaasenbeek 8 41 60 101; J. Schipper 9: P. v. Vuuren 10 29 37 44 48 57 70; J. Luntz 11 17 22 50 53; S. Teeling 14 24 92; S. v. d. Kolk 16 68; C. Westrate 18 28 46 56 81 87 89; G. v. d. Outenaar 20 74 106; E. Verschuren 23 45; L. Kneppers 25 33 40 62 64: M. Koorn 26: H. Beentjes 27 34 43; G. v. d. Winden 38 76 95; H. Zillig 39 58; P. Dekker 42 97; C. Castricum 49 55 88, 90 94: M. Minneboo 51: R. Westrate 61 76; W. Tuyn 63 79; A. Hoogman 65; J. Penning 69; C. G. J. Dekker 71; H. Hubers 72; D. Philippi 82 98. De Atoom Van de postduivenhoudersvereniging „De Atoom" te Velsen-Noord namen dit weekeinde 227 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 154 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.05 uur. Een duif van de heer L. E. A. Sloot bereikte als eerste het hok om 10.00.29 uur, de laatste prijsduif om 10.05.45 uur. De vo gels werden gelost tijdens zuidoosten wind. Van de heer A. Kat, die met veertien duiven in dit concours deel nam, vielen niet minder dan acht vogels in de prijzen. De uitslag was als volgt: L. E. A. Sloot 1 28 34 44; L. Veldt 2; D. v. d. Lin de 3 11 29 30; N. G. de Graaff 4; A. F. Roos 5 9 18 45; J. Vink 6 12 22 24 37; A. Kat 7 10 15 19 23 27 41 43; A. de Bot jr. 8 20; A. de Bot sr. 13; P. v. d. Wiele 14 36; Ph. F. Martinius 16 35; Chr. v. Borre 17 33; J. Asjès 21 25 40 42; W. Schouten 26; D. van Roon 31; J. Stijnman 32; B. Schoo 39. ZO WAS IIET De uitslag (7-2 in het voordeel van DAW) getuigt van de roemloze ondergang die de waterpoloërs van het eerste zeven tal van VZV dinsdagavond beschoren was, Bij deze uitslag valt nog op te merken dat het vooral de VZV-doelman was, die nóg hogere cijfers wist te voorkomen door een greep te doen in het arsenaal van kee pertrucs. Tevens bewees DAW met deze zege dat haar het kampioenschap in de tweede klasse der KNZB niet zonder meer is toegewaaid. Voor de wedstrijd overhandigde de heer P. Swier de aanvoerder van DAW, H Weck, een bloemstukje waarmee VZV, blijkens het toespraakje, niet alleen de kampioenen wilde huldigen doch ook de sportieve betrekkingen tussen de beide zwemclubs wilde onderstrepen. Reeds in het begin van de match deed P. Swier weer van zich spreken door een bal van P. Gottmer met een handige door slag in een doelpunt om te zetten, ondanks het feit dat het VZV-doel sterk onder druk van de DAW-ers stond. De Velsense verdediging gaf geen krimp, daarbij niet in het minst gesteund door keeper H. Hagedoorn. J. Kobes buit te een kansje aan de andere kant volledig uit: 2-0. Na vergeefse pogingen kon eindelijk C, Witte, DAW, de verdediging doorbreken en even later slaagde T. Riet er in met een verre bal de doelman nogmaals te ver schalken, zodat de stand spoedig gelijk stond. Een volgende aanval op het doel van de Velsenaren rondde B. Ekkel af met een keihard schot dat slechts door zeer door tastend optreden van H. Hagedoorn ge stopt kon worden, doch enige minuten na rust kon dezelfde DAW-er het Velsense doel wél vinden: 3-2. Hiermede was de wedstrijd vrijwel be keken. De VZV-ers lieten de moed zakken toen met de regelmaat van een klok de doelpunten elkaar opvolgden. Elke fout of elk misverstand vond 'n ge- nadeloze afstraffing met een doelpunt cn binnen de volgende minuten liep de stand op tot de eerder vermelde 7-2. De doelpun ten kwamen van de hand van H. Valk, T. Riet en H. van Beckum. Donderdagavond, 24 juli zal het eerste dameszevental van VZV in het Heerendui- nenbad de strijd aanbinden met een team van DAW. brieksgeheim", heette het. Toch had de Santpoorter uiteindelijk succes en wel bij een fabriek in kunstharsen in Zaandam; Zo kon hij dan ten slotte met de werke lijke bouw van de carrosserie beginnen. Tweeëneenhalf jaar is de heer Polder man als een volleerde autobouwer bezig geweest. Tweeëneenhalf jaar gebruikte hij elk minuutje van zijn spaarzame vrije tijd. En het resultaat mag er zijn. Nadat de carrosserie gereed was, moest zij op het chassis worden gemonteerd, het geen de heer Polderman nog veel hoofd brekens heeft bezorgd. De radiateur moest namelijk worden verplaatst en het koel systeem veranderd, omdat dit nu eenmaal zo uitkwam met het oog op het model van de auto. Stank „Of de buren de bouw met belangstelling hebben gevolgd? De echtgenote van de heer Polderman kan daar het fijne van vertellen. „De kunsthars die mijn man voor z'n auto gebruikte stonk zo vreselijk, dat de buren herhaaldelijk kwamen vra gen of de gaskraan bij ons openstond". „U had onze tuin toendertijd eens moeten zien. Er was geen gras meer over. De tuin was bezaaid met gipsmodellen en allerlei an dere rommel", voegde mevrouw Polderman er aan toe. „Wat de auto bij elkaar heeft gekost". Een achttienhonderd gulden", luidt na enige berekeningen het antwoord van de heer Polderman. Dat de Santpoorter inderdaad vakwerk heeft geleverd bewijst het commentaar van de verkeerspolitie bij de keuring. „Ze sloe gen stijl achterover", verzekert mevrouw Polderman ons. „Maar", voegt haar echt genoot er aan toe, „ze konden er niet onder kijken. Ze hadden geen krik bij zich". Pruttelen Dan vertelt de heer Polderman, dat er velen zijn die gek opkijken als hij in zijn auto wegrijdt„Er zit namelijk een twee- takt motor in, die uiteraard enorm prut- lelt. Dat verwachten ze niet bij zo'n luxueus sportmodel". „Maar dat kan me niets scheler^ Al die humorloze autobe zitters, die het over kop- en zijkleppers hebben". Het zoontje van de familie Polderman heeft de auto een toepasselijke naam ge geven: „Polatti". „Wij noemen hem zelf Pruttel De eerste rit was een sensatie. „Het leek wel een tank, zoals-ie er in een wolk van rook vandoor ging". De heer Polderman mijmert nog wat over z'n liefhebberijen. Hoe hij met behulp van zijn vader vijftig percent van het meubilair voor zijn woning vervaardigde. Hoe hij foto's maakt en films en tekenin gen en prachtige miniatuur zeilschepen. Dan zegt hij terloops: „Die Nasser, die Kroesjtsjev en die hele club, ze moesten allemaal plastic auto's gaan bouwen. Zou den ze geen tijd hebben om aan oorlog te denken." De heer Polderman troont ons mee naar buiten en laat ons zijn eigen maaksel be wonderen. „En stevig dat de carrosserie is. Laatst had ik een aanrijding. Die andere wagen had een enorme deuk opgelopen. Maar mijn wagen.... geen schrammetje." „Er wordt zelfs beweerd dat mijn auto kogelvrij is". „Dus toch iets voor de heren Nasser en Kroesjtsjev", zeggen wij. De heer Polderman lacht en start de auto. Benoeming van leidster aan Jan Campertkleuterschool Ter benoeming van een leidster aan de Jan Campertkleuterschool te IJmuiden- Oost heben B. en W. van Velsen de raad de volgende voordracht aangeboeden: 1. mej. M. Kremer te Balkbrug; 2. mej. A. M. Puijpe te Haarlem. .ZO WERD HET De Velserbrug lijkt nauwelijks meer on een brug. Daar hebben de slopers van Mantel en Korting uit Amsterdam op des kundige wijze voor gezorgd. Van de een maal zo stoere spanten is althans niets meer te zien. De twee kranen, die de brokken metaal van de brug naar de rui men van binnenschepen overhevelden, verdwijnen morgen ook van het brugdek. Dit zal met een drijvende bok geschieden. Een van de kranen zal dan echter wel op een ponton worden geplaatst, waarna de sloop aan de onderzijde van de brug zal worden voortgezet. Dit weet de- uitvoerder, de heer C. Tie- lemans, ons te vertellen. Tevens vermoedt hij dat volgend jaar maart de peilers van de brug zullen worden ge sloopt. Het Noordzeekanaal wordt ter hoogte van de brug tachtig meter verbreed zodat de scheepvaart geen last van dit werk zal ondervinden. Waarschijnlijk zal een damwand de peilers omhullen, waarna zij, zonder ge bruik te maken van springstof, hetgeen funeste gevolgen voor de Velsertunnels met zich mee zou kunnen brengen aan slo pershanden ten prooi zullen vallen. Benoeming aan nieuwe kleuterschool in „Duinwijk" Ter benoeming van een hoofd aan de nieuw te openen kleuterschool in „Duin- wijk" hebben B. en W. van Velsen de raad voorgesteld mej. H. C. Massée te Bilthoven. Geboren: M. M. Demmers-Groot, z., Waalstraat 58, IJmuiden; J. Cijs-van Eijk, d., Duinvlietstraat 97, Velsen-Noord; M. Bakker-Booij, d., Platanenstraat 24, IJmui- den-Oost; W. J. C. Koch-Wullems, d., Frans Naereboutstraat 25, IJmuiden-Oost; A. G. Kuiper-Goulooze, z., Moerbergplant- soen 153, IJmuiden; T. Kuijsten-van der Wensch, Kerkerinklaan 23, Santpoort; A. Schaap-de Graaf, d., Waalstraat 33, IJmui den. Overleden: T. van Keulen, 78 jaar, echtgen. van D. Siskens, Lange Nieuw- straat 650. IJmuiden-Oost. De „Commissie Natuurbescherming Vel sen" houdt op donderdag 31 Juli een duin wandeling door het landgoed „Duin en Kruidberg" te Velsen. De belangstellenden voor deze tocht, die ongeveer twee uur zal duren, kunnen samen komen om zeven uur aan de Duin en Kruidbergerweg bij de zuidelijke ingang naast perceel 74. Bij slechte weersomstandigheden gaat de tocht niet door. Advertentie Uw kostuum binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Het comité „Vakantievreugd", dat in IJmuiden Oost is gevormd, zal de kinderen van de r.k. scholen in dit gedeelte van Velsen, gedurende enige weken een afwis selend vakantieprogramma bieden. De vakanties van deze scholen beginnen eind van deze week en duren vijf weken. De leiders en leidsters, die door „Vakantie vreugd" zijn aangetrokken, zullen de kin deren gedurende twee weken onder hun hoede nemen. Leider van de gehele orga nisatie is de heer Th. Jansen van het r.k. clubhuis „De Spil" in IJmuiden Oost. De vakantieweken van „Vakantie vreugd" zijn van 18 tot en met 22 Augus tus en van 25 tot en met 29 Augustus. De weken worden op zaterdag 30 Augustus besloten met een tuinfeest in de tuin van ,Vrij en Blij", waar een kindercircus uit Haarlem zal optreden. De kinderen van 6 tot en met 10 jaar zullen met de bus naar het strand en Vel- serend gaan en op andere dagen te voet naar „Waterland" en „De Heerenduinen". De jongens en meisjes van elf jaar en ouder maken fietstochten naar Wijk aan Zee, het strand, de PWN-duinen, Groenen- daal, de Kennemerduinen, de Zaanstreek, Kraantje Lek en de Abdij van Egmond. De kinderen zullen iedere morgen bijeen komen bij het clubhuis „De Spil". Bij de samenstelling en voorbereiding van het vakantieprogramma heeft „Vakantie vreugd" contact gehad met de Velser Jeugd Centrale. „IN DE VERRE TOEKOMST wordt de Haringhaven net zo groot als de Vissershaven", voorspelt de heer G. Visser, technisch hoofdambtenaar van Rijks waterstaat. Als alles meeloopt dan zal de Haringhaven zelfs al dit jaar december aanzienlijk groter zijn dan thans het geval is. Want er wordt hard gewerkt aan de Loggerstraat in IJmuiden, die nu nog uitziet op een ruige zandvlakte waar draglines hun motoren laten grommen, arbeiders schijnbaar doelloos dooreen krioelen cn vers gestort beton in grove lijnen de vorm weergeeft van een reus achtige kademuur, die bestemd is voor het Staatsvissershavenbedrijf. Deze kademuur zal 225 meter lang wor den en 4160 meter betonnen palen, 1035 m3 beton, 400 ton damwandstaal, 165 Ion wapeningsstaal en 65 m3 tropisch hard hout voor de remmingwerken bevatten. Eind september van het vorige jaar werd met het heiwerk begonnen. Tweehon derd palen van 22 meter verdwenen in het zand. Dat heien van de palen geschiedde overigens niet zonder moeite. Het was niet gemakkelijk om door de taaie zandlaag heen te komen. Er werd tijdens het heien trouwens nog een aardige proef genomen met vier palen die voorzien waren van een spuitlans in het midden. In de lans werd onder het heien water gespoten, waardoor de paai gemakkelijker in de grond gleed. In augustus zal men met het betonwerk gereed zijn. Nu moeten er nog drie moten van totaal vijftig meter worden gestort. En dan zal het meeste werk er wel opzit ten voor de dertig man, die zich met het project bezig houden. „Het is een bewerkelijk geval", ver zucht de heer Visser. „Er is heel wat hout nodig voor de bekisting en ondersteuning. Kijk maar eens". Hij wijst uit het raam van het groene directiekeetje. De kade gaat bijna geheel schuil onder stapels lat ten en palen, die her en der verspreid lig gen. Als het betonwerk er op zit, komen bag germolens of zuigers er aan te pas. Eerst wordt de grond met behulp van draglines afgegraven tot drie meter beneden N.A.P. De baggermolens brengen dit tenslotte op zeven meter beneden N.A.P. Het meeste zand zal wel door de Kalkzandsteenfa briek worden opgeslokt. „Die zijn er tuk op. Zand zonder zout. Dat willen ze graag hebben". Daarmee zal dus ook de woning bouw zijn gediend. „We moeten wel opschieten met het werk", zegt de heer Visser, „de waardelo ze bagger moet namelijk naar zee worden afgevoerd en dat kan niet gebeuren als het stormt. Daarom moeten we haast ma ken met het werk". In de stalen damwanden van de kade muur zijn gleuven aangebracht, waardoor het water bij vloed naar binnen kan stro men en bij eb weer naar buiten. De dam wand heeft namelijk geen kerende functie. Als de kademuur gereed is en de bag germolens hun werk hebben gedaan, dan zal de Haringhaven heel wat groter zijn dan thans. Daarnaast bestaan er echter alle mogelijkheden, juist door de realise ring van dit werk, om in de toekomst de haven nog meer uit te breiden. En daar zal IJmuiden zeker mee gebaat zijn. Het bestuur van de Elout van Soeter- woudestichting te IJmuiden heeft de mede werking van de gemeente Velsen verzocht voor de uitbreiding van de school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Radarstraat te IJmuiden met twee lesloka len. Deze uitbreiding is noodzakelijk ge worden door de toeneming van het aantal leerlingen der school tot 123 bij de aan vang van het schooljaar 1958-1959. B. en W. van Velsen hebben de raad voorgesteld de gevraagde medewerking te verlenen. Leidster aan kleuterschool „De Duinkrekels" Ter benoeming van een leidster aan de kleuterschool de „Duinkrekels" te IJmui den hebben B. en W. van Velsen de vol gende voordracht aangeboden aan de raad: 1. mej. G. M. Hoogendoorn te Haarlem; 2. mej. M. de Goey te Haarlem. Benoeming hoofdleidster aan W atervlietkleuterschool Ter benoeming van een hoofdleidster aan de Watervlietkleuterschool te Velsen- Noord hebben.B. en W. van Velsen de raad voorgesteld mej. E. J. Brummelman te Hengelo. Advertentie MT OP De kademuur aan de Loggerstraat in IJmuiden is bijna gereed. Nog biedt het project een schijnbaar chaotische aanblikin december zal het echter waarschijnlijk al zijn voltooid. Voor de vierde keer heeft de Federatie C.J.M.V. een aantal kinderen voor staten loze ouders, die in kampen in Duitsiand verblijven, laten komen. In Den Haag ar riveerde gisteren een groep kinderen uit München. Zij waren- niet meer zo mager als andere jaren. Ook waren de jongens en meisjes over'het algemeen'goed gekleed. De omstandigheden in de kampen zijn ken nelijk beter geworden de laatste tijd. Dit neemt niet weg, dat het voor de kinderen heerlijk is, enige tijd in Nederland te loge ren, weg uit de kampsfeer. Bij hen was Ju ri Peters, die tien jaar is. Zijn ouders vluchtten van „ergens achter het IJzeren Gordijn" naar West-Duitsland. Vier jaar geleden kwam Juri voor de eerste keer naar ons land. De heer W. van Someren, opzichter bij de Hoogovens te IJmuiden, werd zijn pleegvader. En giste ren werd de heer Van Someren weer en thousiast door Juri begroet. Juri spreekt Nederlands alsof hij in IJmuiden werd ge boren. „Nu is hij nog verlegen", zei de heer Van Someren", maar bij ons thuis zit hij zo weer op mijn nek". Juri is hier al drie keer geweest en dit wordt nu de langste vakantie van de reeks. Hij en de andere 124 kinderen uit de kam pen blijven hier tot eind augustus. Dan gaan ze weer terug naar het kamp. Haarlem. Voor het middenstandsexamen zijn in het Concertgebouw te Haarlem geslaagd: P. C. van den Ancker, J. van Andel, H. Anvelink, S. J Apeldoorn, M. van Apeldoorn, J. A. v. d. Bosch, E. Flier, B. W. J de Koning, A. M. de Vos, A. M. Arends-Nijssen, M. W. A. v*. As-Ruygrok. M. F. Ausma, J. M. Bader, J. V. M. Bakkenhoven, A. v d. Ban, J. J. Barnhoorn, J. G. van Beekhoven, L. M. M. van Bemmelen, C. W. v. d. Berg, M. v. d. Berg, M. H. van Berkel, G. T. Beukert, T. E. van Berkel, H. J. Beunk, A. P. Binder, M. A. Bischoff, W. M. Bloem, G. P. M. Blom, J. A. Blom. Jas. Al. Blom, C. Boer, J. E. de Boer, G. C. W. van Bohe- men, H. R. Bolland, W. Boshuizen, E. M. Bosma, A. C. Bosman-Vink, K. Bossenbroek, H. J. Bot man, L. H. M. Braam, L. Brand, W. J. Brandt, M. N. Brat, I. Breure-Verboom, C. Brouwer, C. R. G. Brugman, F. de Bruin, G. J. Bruin, J. M. H. van Buggenum, J. H. Buining, G. S. Buis, D. C. A. Burger, T. H. Bijnsdorp, J. J. Claassen, H. J. Cle mens, J. J. de die le Clercq, P. M. Cocu, E. van Coevorden-De Vries, G. J. Cop, J. J. Cornelisse, T. Cuiper, D. M. van Cuylenborg, M. van Dam, W. J. M. van Dam, D. G. Damo, H. J. van Dassen, R. H Rutte, J. Puype, Afgewezen 12 kandidaten. Utrecht. Artsexamen: J. H. Bisschop, Eindho ven; A. C. Blom, Boxtel; G. J. van der Linden, Arnhem; mej. J. R. Lookman, Utrecht; P. Noor- dam, Zetten; L. J. P. Steinmeijer, Hengelo. VELSEN WOENSDAG 23 JULI Thalia, 20 uur: „Der Bettelstudent". Itex, 20 uur: „Getekende vrouwen". Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Ge bouw open van 9.30-12 en 14-16.30 uur, tevens bezichtiging maquette IJmuiden. DONDERDAG 24 JULI Thalia, 20 uur: „Voor zonsondergang". Rex, 20 uur, „Getekende vrouwen". Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van openbare werken. Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, zaal Abelenstraat, spreekuur. BEVERWIJK WOENSDAG 23 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het mysterie van de twee vrouwen", 14.30 uur: „Broertje en Zusje". (Familiefilm). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Desi- rée". Wijk aan Zee, V.V.V.-gebouw, 9 uur: Excursie naar P.W.N.-duinen. DONDERDAG 24 JULI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Desi- rée". Wijk aan Zee. Botenhuis, Verlengde Voorstraat, 20.30 uur: Film en lezing over het Reddingswezen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5