Labour stemt in met het Britse tegenvoorstel Gratis verpleeghulpen Kroesjtsjev vergelijkt koning Hoessein met de tsaar Nasser telegrafeerde Kroesjtsjev die direct een TU-104 stuurde Nu ook GRA OFOONPLATEN Bevan stelt voor steun te geven aan het Arabische eenheidsstreven %uw<> 0ogst, Een onbezorgde vacantie Uitvoerder streek loon op van niet bestaande arbeiders Commandante van Israels vrouwenleger in Nederland Vertrouw niet op vreemde bajonetten Toen de Amerikanen geland waren Feest in Cairo Scheepvaart Rechtsbijstand IA bij 2 potten TEO nieuwe oogst aardbeien- of kersenjam. „RADIO DISCO" Cederstraat 53 Een handelszaak kan niet buiten reclame. De beste reclame isadverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad LIKDOORNS WONDEROLIE MEENK's Brood- en Banketbakkers- bediende WOENSDAG 23 JULI 1958 (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering, kenneljjk optredend als woordvoerder van het Westen, stelt in haar antwoord aan Kroesjtsjev een speci ale, door regeringshoofden bijgewoonde, bijeenkomst van de Veiligheidsraad voor. De bedoeling is dat zjj gelegenheid krijgen ongestoord, in privé, met elkaar te confe reren. De Labour-oppositie steunt het voorstel volledig. De crisissfeer in het La gerhuis verdween op slag na de uiteen zetting van het plan door de minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd. De conservatieven ontvingen het met luide instemming en de socialisten waren zicht baar opgelucht. Vooral door toedoen van de laatsten ligt de nadruk niet meer op militaire maatregelen, die het parlement en het land hadden verdeeld, maar op al zijdige samenwerking tussen alle betrok kenen en economische hulp aan het Na bije Oosten. De Verenigde Staten die het langst weerstand boden tegen het plan, lijken tenslotte voor Britse en andere NAVO-druk gezwicht. De moeilijkheid was vooral de Amerikaanse openbare me ning. Bezorgdheid alleen wekte Lloyd's ver klaring dat de toestand in Jordanië ge spannen is. Selwyn Lloyd onderstreepte dat een oplossing door de UNO, waarnaar men thans streeft, onmogelijk geweest zou zijn indien Libanon en Jordanië hun onafhankelijkheid zouden hebben verlo ren. Het doel blijft, zo zei Selwyn Lloyd, Jordanië te vrijwaren voor gewapende in breuk door Syrië en het scheppen van de voorwaarden waardoor Jordanië in staat zal zijn rechtstreekse en indirecte agressie te weerstaan. Ondanks de onaanvaardbare tekst acht de Britse regering het Sovjet-voorstel ernstig en gemeend en wil zij Kroesjtsjev tegemoetkomen, kennelijk om hem naar New York te krijgen. Blijkbaar wordt aan genomen dat Kroesjtsjev ook in de nieuwe omstandigheden geen medestanders naar de top wenst mee te nemen. Selwyn Lloyd zei dat er alleen kans van slagen is wan neer een speciale topconferentie uitslui tend een gedachtenwisseling ten doel heeft. Resoluties mogen alleen worden ingediend indien deze door allen worden onderschre ven. Vertragende procedure-kwesties moe ten worden vermeden. Selwyn Lloyd som de nog andere voordelen op van een top- gesprek onder het UNO-dak. Het belang rijkste is misschien wel, dat hier eindelijk gelegenheid bestaat voor een zo hoog nodig informeel contact, dat op elke internatio nale conferentie meestal van beslissende aard is. Het voordeel is ook dat de kwes ties van Libanon en Jordanië, welker re geling het onmiddelijke doel van de con ferentie moet zijn, binnen UNO-verband kan worden gehouden. Opzien baarde Selwyn Lloyd's mede deling dat de premiers van Turkije, Perzië en Pakistan, evenals minister Dulles vol gende week naar Londen zullen komen voor de reeds voor de crisis vastgestelde, maar eigenlijk afgeschreven, bijeenkomst van de leden van het Bagdad-pact. Alleen Irak zal ontbreken. Volgende week wordt in Parijs een NAVO-bijeenkomst gehou den. Het westen wil tijd winnen, niet zo zeer om Kroesjtsjev dwars te bomen, maar om in New York beslagen ten ijs te komen. De kernkwestie vormen de werkelijke en diepere problemen van het Nabije Oosten. Bevan maakte grote indruk met een rede, waarin hij zei dat de tijd voor militaire bondgenootschappen in het Nabije Oosten voorbij is. Het Bagdadpact is vol gens hem het grootste struikelblok voor de oplossing van de problemen van dit gebied. Bevan's ideaal is een federale Arabische eenheid met onderlinge wel vaartsspreiding, waarbij de buitenwereld actief moet helpen. Hij stelde de oprichting voor van een internationale commissie voor economische hulp aan het Nabije Oosten. Zolang er een scheiding is tussen de arme en rijke Arabische landen kan er geen sprake zijn van stabilisering van de toestand. Het Nabije Oosten kan volgens Bevan alleen gepacificeerd worden door een volledige neutralisering met een wederzijdse waarborg van Israel's grenzen en van diens naburen. Eventuele correcties vaa de Israëlische grenzen dienen in on derling overleg tot stand te komen. De Sovjet-Unie, die niet meer buiten het Nabije Oosten gehouden kan worden, zal bij een regeling moeten worden betrokken. Een dergelijke pacificatie is voorwaarde voor een onverstoorde olietoevoer. De olie zal op zuiver commerciële wijze moeten worden verkregen en niet langer door op gelegde contracten. Indien deze zaak op constructieve wijze wordt aangepakt, zal blijken dat de Arabische wereld helemaal niet vijandig staat tegenover het Westen, aldus Bevan. Commander Noble, de onder-minister van Buitenlandse Zaken, antwoordde na mens de regering, dat deze geen bezwaar heeft tegen Arabische eenheid, mits deze niet door geweld en machinaties tot stand komt. Ook mag niet vergeten worden dat het Westen belangrijke economische hulp aan het Nabije Oosten heeft gegeven, met name kan Irak, waar opmerkelijke resul taten werden bereikt. Het vraagstuk waar voor de regering nu staat, is de door Labour uitgestippelde denkbeelden te aan vaarden of met een beter politiek en eco nomisch plan voor het Nabije Oosten voor de dag te komen. Voor de rechtbank in Den Haag stond een 35-jarige uitvoerder terecht, die een Dordtse aannemingsmaatschappij voor 11.000 had opgelicht. Hij had een aantal niet-bestaande arbeiders op de loonlijsten bijgeschreven en streek iedere week voor deze denkbeeldige werkers het loon op. Tegen de man, die nog een blanco straf register had, eiste de officier van Justitie een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. „Hij is in zeke re zin ook een slachtoffer van het afbeta lingssysteem. Een auto, televisie, radio, pick-up, foto-toestel, allemaal zaken, die hij op afbetaling had gekocht. Geen won der, dat hij in geldnood kwam," zei de of ficier. Met het lijntoestel uit New York arri veerde op Schiphol de opperbevelhebber van het Israëlische vrouwenleger, kolonel Soshana Gershom, die op tournee is om propaganda te maken voor de „State of Israel Bonds", de staatslening van Israel. Zij begaf zich naar Hilversum, waar de eerste acties van het Nederlands comité destijds een ton hebben opgebracht. Kolo nel Gershom, een charmante, levendige vrouw, heet eigenlijk Gershonovitz. Zij is in Rusland geboren en kwam in 1925 naar het toenmalige Palestina, waar zij aan de Hebreeuwse universiteit ging studeren en als laboratorium-assistente werkzaam was. Gedreven door haar verlangen naar een vrije Joodse staat, trad zij reeds in 1927 toe tot de Haganah, het aanvankelijk on dergrondse Joodse leger, waarvan zij tot 1942 deel uitmaakte. Hierna kwam zij in dienst van het Britse leger. Zij was een van de eerste officieren in de A.T.S., het vrouwenkorps in het Engelse leger. Zij bracht twee jaar door in Egypte en Italië. In 1947 kwam kolonel Gershom bij de vrouwen-divisie van de Haganah in Jeru zalem. In 1951 werd zij benoemd tot com mandante van het vrouwenleger. Het Is raëlische leger is tevens een opvoedings instituut. De helft van de diensttijd wordt besteed aan arbeid in de landbouw. Ook voor de vrouwen geldt een dienstplicht van twee jaar. Zij kunnen reeds op hun achttiende jaar in het leger worden opgenomen. Daar na blijven zij tot hun 34ste jaar bij de reserve. Zij leren exerceren en met ge weren en handgranaten omgaan, uitslui tend voor zelfverdediging. Kolonel Gershom, die Hebreeuws, En gels, Duits, Russisch en Pools spreekt en Nederlands behoorlijk kan verstaan, blijft tot maandag in ons land. Zij zal in Arn hem en Enschede acties voor de „State of Israel Bonds" inleiden en de meisjes uit haar leger, die aan de vierdaagse mee doen, opzoeken. Daarna keert zij via Rome naar haar land terug. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE MOSKOU (Reuter) De Sovjet-premier en partijleider Kroesjtsjev heeft dinsdag avond op een receptie in Moskou ter ge legenheid van de Poolse nationale feestdag zijn mening over verschillende aspecten van de ontwikkeling in het Nabije Oosten geuit. Hij toonde zich zeer verheugd over de „scheuring" in het Pact van Bagdad en hij verwelkomde het nieuwe regime in Irak. „Wij begroeten de nieuwe premier wegens zijn onbevreesdheid en stoer ka rakter", zo zei hij. „Hij heeft een goed ka rakter, want hij is niet bang voor de im perialisten". „Wij weten dat de Arabieren geen marxisten zijn", zo vervolgde Kroesjtsjev. „Zij vechten onder een andere vlag, die van het nationalisme. Wij begroeten hen. Nationale bevrijding is de eerste stap. Wij juichen het toe. Dit is de eerste stap naar onafhankelijkheid. Hoe zij de zaken re gelen is hun eigen zaak. Laat zij hun leven opbouwen, zoals zij zelf willen. Maar het is nodig, dat vreemde laarzen niet meer hun grond betreden". Over zijn recente geheime bespreking in Moskou met president Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek zei de Sovjet premier: „Het was bijzonder prettig om met Nasser te praten. Wij hebben een overeenstemming van standpunten bereikt, hoewel ik een communist ben en hij dat niet is. Hij eerbiedigt mijn opvattingen en ik eerbiedig de zijne. Wij praatten erover hoe de hand van de imperialisten tegen gehouden kan worden, hoe alles geregeld kan worden zonder dat er oorlog in het Nabije Oosten zal komen, zodat de nieuwe Iraakse republiek sterker en onafhanke lijker kan worden, welke koers zij ook nemen mag. Dat is haar eigen zaak". „Ik zou willen", aldus Kroesjtsjev, „dat Engeland en de Verenigde Staten wijs heid en begrip toonden. Ik kan me voor stellen hoe blij Jordanië is met de aan wezigheid van Britse troepen! Ditzelfde Jordanië, dat ze twee jaar geleden kwijt raakte! Wie vroeg de Britse troepen terug te komen? Koning Hoessein. Een koning, die het vertrouwen van zijn volk heeft verloren, kan niet voortbestaan op- de -spit sen, van vreemde bajonetten. Wij hadden ook een sterke tsaar en u allen weet wat met hem gebeurd is. Maar dat is ons ge heim. Hetzelfde lot zal alle koningen achterhalen, die op vreemde bajonetten vertrouwen". Over Libanon zei de Russische leider: „President Sjamoen werd gekozen volgens een democratische procedure, maar hij verloor het vertrouwen van zijn volk en nu vertrouwt hij op Amerikaanse bajo netten. Wij wensen hem geen succes toe. Wij wensen de Libanezen het succes, dat zij meester van hun eigen lot kunnen worden". Zich tot de aanwezige journalisten uit westelijke landen richtend zei Kroesjtsjev: „Op 14 juli begon Bagdad het imperialis tische juk af te schudden. Proberen jullie, imperialisten, maar dit te verhinderen. Het zal niet lukken. Uw armen zijn niet lang genoeg. De imperialisten willen de Ara bische nationale bevrijdingsbeweging wur gen, maar hun armen zijn tekort". Tenslotte wees Kroesjtsjev op het ver schil tussen de communistische en de kapi talistische wereld. „Hoe zijn de dingen in het socialistische kamp? Zij zijn beter dan zij ooit geweest zijn. Of u dat prettig vindt of niet, dat zal niet veranderen. In ons land is alles nrachtig. De industrie werkt buitengewoon goed en de oogst is onge kend groot". CAIRO (UPI) In het in Cairo ver schijnende blad „Al Ahram" vertelt hoofdredacteur Moustafa Amin, die ge woonlijk president Nasser als woordvoer der op diens reizen vergezelt, het relaas over Nassers reis naar Moskou en naar Damascus. Nasser bevond zich aan boord van het staatsie-jacht „Al Hürriya" toen hij het nieuws over de Amerikaanse lan dingen in Libanon vernam. Het schip be vond zich buiten de Italiaanse haven Brin- disi, en werd geëscorteerd door de torpe- dobootjagers „El Nasser" en „El Zaffer" op weg naar Alexandrië, aldus Amin. Nasser zond onmiddellijk een telegram naar Kroesjtsjev met verzoek een vlieg tuig naar Brioni te zenden om hem naar Moskou over te brengen. Hij stapte ver volgens over op de „El Nasser," die met volle kracht koers zette naar Brioni, Joe goslavië, vanwaar hij juist was vertrok ken. Daar wachtte hem een TU-104 waarmee hij onmiddellijk naar Moskou vertrok. Drie uur later was hij er. Nasser bleef slechts twee dagen bij Kroesjtsjev. m diens landhuis buiten Moskou en vertrok vrij dag naar het Nabije Oosten. Maar daar aan was een intense activiteit van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vooraf gegaan. Om 1 uur vrijdag ochtend was de Perzische ambassadeur in Moskou uit zijn bed gebeld en op het ministerie van Buitenlandse Zaken ont boden. De minister verzocht hem toestem ming te verlenen voor het vliegen over Perzisch grondgebied door een Russisch vliegtuig. In Teheran had de Russische ambassadeur zich op hetzelfde ogenblik bij de Perzische minister van Buitenland se Zaken gemeld. „Kameraad Nikita Kroesjtsjev heeft mij opgedragen u mede te delen, dat een speciaal Russisch vliegtuig Perzisch grondgebied zal overvliegen omstreeks tien uur deze morgen en dat hij zijne ma jesteit de sjah persoonlijk verantwoorde lijk stelt voor de veiligheid van dit vlieg tuig," aldus verklaarde hij tegenover de Perzische minister van Buitenlandse Za ken. Het vliegtuig vloog door de gewone luchtcorridor over Teheran en zette ver volgens koers naar Bagdad waar het even Taag over de Irakse hoofdstad scheerde, zodat Nasser de stad goed kon zien. Intussen hadden het jacht „El Hurriya" en de torpedobootjagers „El Nasser" en „El Zaffer" de terugreis naar Alexandrië weer aanvaard. Volgens Amin werd de „El Hurriya" door onderzeeboten van de NAVO gevolgd terwijl vliegtuigen over het schip vlogen. „Maar wat het militai re apparaat van de NAVO niet wist," al dus Amin, „was, dat Nasser zich niet aan boord bevond". LONDEN (Reuter) „Wij danken al- lah, dat Irak een overwinning op het im perialisme heeft behaald," zo heeft presi dent Nasser dinsdag op een massabijeen komst te Cairo verklaard. Op het plein van de republiek had zich naar schatting een half miljoen mensen verzameld. De rede van het staatshoofd werd ook door de radio uitgezonden. Nasser zei onder meer dat de Arabieren om twee redenen feest vieren, zowel ter herinnering van de revolutie op 23 juli 1952 onder leiding van generaal-majoor Na- guib als uit vreugde over de omwenteling in Irak op veertien juli. Er was voor de gelegenheid een delegatie van het nieuwe bewind in Irak onder leiding van de mi nister van Justitie, Moestafa Ali, naar de Egyptische hoofdstad gekomen. De Iraak se ministers arriveerden tegelijk met pre sident Nasser op het plein. Voordat de president van de V.A.R. sprak, verklaarde de Iraakse minister van onderwijs, Jaber Omar, onder meer: „Het Arabische Bagdad brengt u zijn nieuwe Arabische revolutie. Het imperia lisme, Londen en Washington mogen trachten Bagdad achter hun wagen te bin den, maar dat zal op een mislukking uit lopen." Hij werd luid door de Egyptena- ren toegejuicht. Nasser trok een vergelijking tussen de juli-revoluties in Irak en Egypte en de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag vier juli waarop het feit werd herdacht, dat de Amerikanen zich ontworstelden aan „het Britse imperialisme" en werden. Wanneer de V.S. thans uitdruk king gaven aan hun verontwaardiging over de omwenteling, toonden zij, volgens Nasser, dat zij hun eigen geschiedenis waren vergeten. „De Amerikanen ontzeg gen ons het recht om de levensstandaard van ons volk te verhogen, zoals zij hun eigen levensstandaard hebben verhoogd," aldus president Nasser. Aalsdijk, 22 30 m. o. Sabang n. Colombo. Abida, 22 v. Panamakanaal n. Curagao. Alcyone, 22 te Antwerpen. Alderamin, 22 140 m. n.w. Alexandrië n. Pt. Said. Algol, 22 115 m. o. Recife n. Rio de Janeiro. Almdijk, 23 te Lissabon Alphard, 23 te Las Palmas. Aludra, 22 210 m. n.o. Madeira n. St. Vincent. Amsteldiep, 22 405 m. o.n.o. Singapore n. Cebu. Amstellaan, 22 150 m. n.w. Perim n. Suez. Amstelland, 23 te Amsterdam. Amstelvaart, 22 te Nuevitas v. Sagua. Amstelveen, 22 310 m. o.n.o. Saigon n. Singapore. Andijk, 22 v. Havana n. Houston. Argos, 22 Kp. St. Vincent gepass. n. Amsterdam. Arkeldijk, 23 v. Port Sudan n. Djibouti. Artemis, 23 te Curagao. Attis, 22 te Port Au Prince. Bali, 23 te Balikpapan. Banda, 22 37 m. w.n.w. Kp. Bon n. Beyrouth. Bantam, 24 te Balikpapan verwacht. Batu, 22 v. Aden n. Bahrein. Bengkalis, 22 215 m. w. Socotra n. Belawan. Bennekom, 21 980 m. z.w. Azoren n. Pt. of Spain. Blitar, 21 v. Surabaja n. Palembang. Bloemfontein, 22 120 m. z.o. Madeira n. South.ton. Bonita, 22 v. Preston n. Guayaquil. Boschkerk, 23 v. Karachi n. Kandia. Britsum, 20 v. Fremantle n. Aden. Bussum, 22 te Rastanura. Calamares, 22 v. Santa Martha n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 22 60 m. n.w. Malta n. Sidon. Caltex Delft, pass. 22 Thursday Isl. n. Bahrein. Caltex Pernis. 23 te Port Said. Carthago. 23 te Aden verwacht. Celebes, 22 500 m. w. Lakkadiven n. Colombo. Ceronia, 22 v. Kandia n. Abadan. Cinulia, 22 700 m. o. Albany n. Fremantle. Cistula, 22 v. Cebu n. Singapore. Coolsingel, 22 v. Guiria n. Philadelphia. Corilla, 22 60 m. z.z.o. K. Guardafui n. L. Marques. Cradle of Liberty, 21 580 m. n.n.w. St. Paulsrocks naar Philadelphia. Daphnis, 22 v. Willemstad n. St. Marc. De Eerens, 23 te Dubai verwacht n. Ummsaid. Delft, 22 te Amsterdam n. West-Indië. Diemerdijk, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Drente, 22 v. Penang n. Belawan. Duivendijk, 22 ten anker bij Huil. Esso Nederland, 22 80 m. w. Kp. Bon n. Gibraltar. Etrema, 22 te Berre v. Fishermanscove. Farmsum, 22 170 m. z.z.o. Sokotra n. Aden. Gabonkust,, 22 te Monrovia. Groote Beer, 23 te Quebec. Hathor, 22 5 m. n.o. Kp. Malea n. Piraeus. Hector. 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Heemskerk, 23 te Livorno. Helicon. 21 480 m. n.w. Mona n. La Guaira. Hera, 22 te Bremen verwacht v. Hamburg. Hermes, 22 te Amsterdam n. West-Indië. Hestia, 22 500 m. n.o. San Miguel n. San Juan. Hilversum, 21 v. Ravenna n. Banias. Hispania, 2 2v. Rotterdam n. Onton. Hoogkerk, 22 te Hongkong, lsis, 23 te Madeira. Jason, 23 te Amsterdam. Java, 22 135 m. o. Massawa n. Suez. Johannes Frans, 23 v. Rotterdam n. Curagao. Jupiter, 23 te Amsterdam. Kaap Hoorn, 22 100 m. n.n.w. Lissabon n. R'dam. Kalinga, 22 te Fao. Kalydon, 22 v. Bahia n. Curagao. Karimata, 21 te Mena Al Ahmadi v. Band. Shapur. Keizerswaard, 22 v. Invergordon n. Curagao. Kelletia, 22 210 m. o.n.o. Ras Fartak n. Rotterdam. Kenia, 22 155 m. n. Paramaribo n. Curagao. Kennemerland, pass. 22 Fernando Noronha naar Rio de Janeiro. Khasiella, 22 280 m. w.z.w. Bombay n. Singapore. Kopionella, 22 te Accra. Koratia, 22 v. Gibraltar n. Algiers. Korenia, 22 v. Rotterdam n.,Hamburg,..: Kota Agoeng, pass. 22 Gibraltar n. PTJórt Said. Kota Gede, 22 400 m. n.w. Minicoy n. Singapore. Krebsia, 22 te Gothenburg v, Rotterdam. Laagkerk, 22 60 m. n.n.o. Alexandrië n. R'dam. Larenberg, 22 210 m. n.o. Madeira n. Takoradi. Laurenskerk, 22 50 m. n. Delfzijl n. Vlissingen. Lekkerkerk, 22 100 m. z.w. Kreta n. Rotterdam. Leto, 22 180 m. z.w. Las Palmas n. Dakar. Lieve Vrouwekerk. 22 v. Bahrein n. Kuwait. Lindekerk, pass. 22 Ras Madraka n. Port Said. Lissekerk, 22 4 m. n. Bizerta n. Port Said. Louis Lantz, pass. 22 Kp. St. Vincent n. IJmuiden. Mapia, 22 440 m. z. Sokotra n. Aden. Mariekerk, 23 v. Genua n. Port Said. Maron, 22 v. Puerto Ordaz n. Madeira. Meerkerk, 23 te Madras. Meliskerk, 23 te Cadiz. Mentor, 13 te Baltimore. Merwede, 22 v. Hamburg n. Dakar. Mississippilloyd, 23 te Genua. Mijdrecht, 22 100 m. w. Kreta n. Port Said. Molenkerk, 23 te Kaapstad. Munttoren, 22 v. Turku n. Kiel. Mylady, 22 v. Rotterdam n. l'Orient. Naess Tiger, 22 30 m. o. Kp. Ban n. Mena. Nestor, 22 te Guanta verwacht. Nias, 22 v. Port Said n. Genua. Nieuw Holland, 22 v. Brisbane n. Djakarta. Noordam, 22 310 m. o.z.o. Kp. Race n. Rotterdam. Oldekerk, 23 te Antwerpen verwacht v. Hamburg. Ommenkerk, 21 v. Shanghai n. Nagoya. Ondina 26 te Sorong verwacht. Oostkerk, 22 te Kaapstad v. Las Palmas. Oranjefontein, 22 v. East-London n. Durban. Oranje Nassau, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Orestes. 22 v. Fort Liberte n. Pto. Plata. Orion, 23 te Amsterdam. Osiris, 21 v. Bremen n. Hamburg. Ossendrecht, 22 360 m. n. Fayal n. Baltimore. Ouwerkerk, 22 50 m. z.o. Messina n. Genua. Overijsel, 22 280 m. z.z.o. Guardafui n. Fremantle. Ovula, 22 70 m. z.w. Kochiang n. Singapore. Peperkust, 22 65 m. z.w. Finisterre n. Amsterdam. Poelau Laut, 22 te Singapore verw. v. Djakarta. Polydorus, 23 te Brisbane. Poseidon, 22 te Amsterdam n. Hamburg. Prins der Nederlanden, 22 te Cartagena. Pr. Fred. Willem, pass. 22 Belle Isle n. Le Havre. Rempang, 22 v. Beira n. Mtwara. Riouw, 23 te Genua. Roepat, 23 rede Osamis. Rotti, 23 v. Port Sudan n. Akaba. Rijnkcrk, pass. 22 Lissabon n. Las Palmas. Saidja, 22 dw. eil. Singkep n. Pladju. Sarangan, 22 v. Los Angeles n. Kaapstad. Schelpwijk, 22 te Rotterdam. Senegalkust, 23 te Abidjan verwacht. Slamat, 22 600 m. z.o. Socotra n. Aden. Sliedrecht, 22 180 m. n.o. Socotra n. Kaapstad. Soestdijk, 21 v. Newport News n. New York. Stad Delft, 22 150 m. z.o. Karachi n. Aden. Stad Gouda. 22 te Antwerpen. Stad Rotterdam, 22 250 m. z.z.w. L. Palm. n. Pepel. Stad Vlaardingen, 22 160 m. w. Esbjerg n. Narvik. Stan vac Benakat, 22 v. Sungeigerong n. Saigon. Statendam, 22 te Le Havre. Statue of Liberty, 21 180 m. z.z.o. Mozambique naar Philadelphia. Stanvac Lirik, 23 te Sungeigerong verwacht. Statue of Liberty, 22 210 m. n.o. Lorenco Marques naar Philadelphia. Steenwijk, 22 825 m. z.w. Scillys n. Amsterdam. Stentor, 23 te Amsterdam. Steven, pass. 23 Kp. St. Vincent n. Montreal. Straat Bali, 19 te Kaapstad. Straat Cook, 24 te Sydney verw. v. Melbourne. Str. Johore, 22 200 m. z.o. Melbourne n. Adelaide. Straat Mozambique, 22 v. Hirohata n. Yokkaichi. Sunetta, 23 v. Brisbane n. Balikpapan. Tahama, 22 45 m. o. Gibraltar n. Mena. Talisse, 22 500 m. z. Ceylon n. Djibouti. Tankhaven I, 23 te Belawan n. Sungeigerong. Tankhaven III. 22 v. Bangkok n. Buatan. Tappanzee, 23 te Trinidad. Taria, 22 v. Abadan n. Bahrein. Teiresias, 22 v. Penang n. Colombo. Telamon, 22 v. Las Palmas n. Paramaribo. Texel, 22 v. Marseille n. Port Said. Themis, 22 te Mobile verwacht v. Miragoane. Tiberius, 21 v. Port Au Prince. Tibia, 22 130 m. z.o. Socotra n. Mombasa. Tjinegara, 23 te Kaapstad. Tomocyclus, 23 te Mamonal verwacht. Trajanus, 22 te Jucaro v. Belize. Triton, 22 te Maracaibo. Van Linschoten, 23 te Mozambique verwacht. Van Noort, 19 v. Tawao n. Singapore, v. Waerwijck, 22 170 m. n.w. Fremantle n. Matadi. Vlist, 22 v. Norfolk n. Hamburg. Waal, 22 v. Lattakia n. Antwerpen. Waiwerang, 22 te Singapore v. Manilla. W. Alton Jones, 21 600 m. z.w. Kaap Verdische eilanden naar Philadelphia. Waterman, 22 670 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Westland, pass. 21 Fernando Noronha n. Santos. Willem Ruys, 22 te Funchal verw. n. Casablanca. Willemstad, 22 v. Port of Spain n. Plymouth. Woltersum, 22 v. Antwerpen n. Bermuda. Zaankerk, 22 175 m. z.z.w. Cochin n. Singapore. Zuiderkerk, 22 te Lissabon verwacht. Zuiderzee, pass. 19 Panamakanaal n. Kobe. KLEINE VAART Draco, 21 te Barcelona n. Tarragona. Eljo, 21 dw. Lissabon n. Crotone. Ilias, 22 v. Hamburg n. Aalborg. Julia Mary, 22 te Eddystone n. Monchester. Jupiter, 21 v. Tynedock n. Frederikshavn. Kaap St. Vincent, 21 Kiel gepass. n. Zaandam. Liinbaansgracht, 22 te Outergabberd n. Londen. Nero, 22 130 m. w. Lista n. Fleetwood. Notos, 21 v. Piraeus n. Iskenderun. Pavo, 21 v. Skutskaer n. Stugsund. Ponza, 21 te Zaandam v. Kristinehamn. BJato* &2 50vn.-z.fcv. Pjjiisterre,n.„ Malta. Schippersgracht, 21 v.'Hamina n. Amsterdam. Thaletas, 21 v. Palermo n. Malta. Twee Gebroeders, 21 v. Izmir n. Tel Aviv. Westerdok, 22 te Sandetti n. Soendborg. SLEEPVAART Argus, 22 te Maassluis. Clyde, 22 et Maassluis. Friesland, 20 te Yokohama. Hudson, 23 te Maracaibo. Noord Holland, 21 te Curagao. Oceaan en Poolzee, 21 „Coolsingel" vlotgesleept op de Marareo rivier. Thames, 22 170 m. z.o. Jamaica n. Port Said. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: W. ZWART A. M. ROS Huwelijksvoltrekking nader te bepalen. 19 juli 1958. Roemerstraat 21. Roerstraat 8. Echtscheidingen, incasso's, schuldregelingen, dagvaar dingen, worden behandeld door Bur. Kraneveld, Zijlweg 21, Haarlem, tel. 02500-20707, spr.u. v. 9-5 en 7-8 en vol- vrij gens tel. afspraak. i i|| t yf.tl Uil- «yü» Wéér is er TEO Jam Nieuwe Oogst: Dauwvers fruit, zó uit de boomgaard en zó van het veld, zó in de pot! Vol van geur en vol van smaak. Tracteer nu uw huisgenoten op die knotslekkere jam en koop een pot extra want TEO Nieuwe Oogst is maar korte tijd verkrijgbaar. Voor Junior krijgt u dan als verrassing de Steek van de Vruchtenprins cadeau. TEO Nieuwe Oogst een féést voor al uw huisgenoten en voor de jeugd in het bijzonder. l Prlnsessekronen Ruimtehelmen Prinsesteken Ze liggen voor uw kleuters klaar bij uw kruidenier. Gratis bij 2 potten TEO Nieuwe Oogst. Als u de lekkerste jam voor uw geld wilt kopen, vraag dan naar de potten met de rode T: TEO Eist (O.B.) Philips Radio- en Televisiespeciaalzaak gedipt. grammofoonpl. handelaar Toek. adres: PLEIN '45 Heden overleed mijn lieve vrouw, onze moe der, behuwd- en groot moeder, zuster en tante ANNA CAROLINA RORGWAT, op de leeftijd van 64 jaar. IJmuiden, 21 juli 1958 M. K. Hofstedestr. 44 Uit aller naam: A. van der Starre. De crematieplechtig heid zal plaats vinden donderdag 24 juli, na aankomst van de trein 11,04 uur, halte Driehuis- Westerveld. Liever geen bezoek. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed nog vrij plotseling mijn zorgzame man, onze broer, zwager en oom, JOHAN WILLEM BONTENBAL, op de leeftijd van 64 jaar. IJmuiden-O., 20 juli 1958 Uachtegaallaan 16. Uit aller naam: L. C. Bontenbal Bienefelt Dc crematieplechtig heid heeft heden 23 juli plaatsgevonden in het Crematorium te Velsen. Voor uw medeleven be toond bij het overlijden van onze lieve zorgzame man, vader, behuwd- en groot vader JACOB DIRK RENSEN betuigen wij u onze harte lijke dank. Uit aller naam: T. RENSEN— SCHIPPER Santpoort, juli 1958. Oostlr.an 2. De Stichting enz. vraagt voor de Ziekenafdeling van haar Bejaardentehuis leeftijd niet beneden 19 jaar. Bruto-aanvangssalaris f 217 per maand, alsmede vergoe ding van reiskosten en aan schaf eerste dienstkleding. Aanm. schriftelijk of per soonlijk bij de Geneesheer- Directeur, Voorstr. 42, Wijk aan Zee. R. J. Colombijn Oogarts Van 24 juli tot 14 aug. AFWEZIG verwijderd met Weg met onhandige lik- doornringen en gevaar lij ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- GORN, neemt de pijn weg in 60 seoonden. Eeltplek- aen en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn- mlddei van f. 1.35 bespaart U veel ellende. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun. nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Zorg dat u een Meenk's Huis apotheek meeneemt. Een plastic-etui met poeders tegen hoofd pijn, kiespijn, koort sigheid bij gevatte kou, diarrhee enz. Neemt weinig plaats in en ubent op narig heid voorbereid. Koopt het vandaag nog bij uw drogist HUIS-APOTHEEK de redder in de nood1 Per 11 aug. gevraagd: boven 18 j. W. Bastmeijer, Kompasstraat 74-76. IJm.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6