Horen en zien UMPIE IN DE DR00MTUIN FILTRA Son filtre est si pur PHILIPS „Photoflux" 1 RUSTIGE LANDING Ary van Nierop in het zilver J Smit-slepers „Maas" en „Loire" maken de Liberiaan „Amigo" vast Agenda voor Haarlem es vervolgverhaal door Betty Beaty 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Op hoge golven Er komt voorlopig nog geen televisiedistributie De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Gaat u met vakantie? Stedelijk Museum koopt monotype van Hans Postma Mascha ter Weeme moet operatie ondergaan Bijna 400.000 leerlingen bij Nijverheidsonderwijs Grote partij sieraden uit auto gestolen Termijnbetaling „Piloto Pardo" goedgekeurd Altijd zonnige fig 8&ÜK flits-foto's met f/ l" WIJSMULLER MOEST TOEKIJKEN Franse tekeningen in Rotterdam geëxposeerd Oplichter streek f 25.000 op Hij zou boerenzoons laten afkeuren voor dienst Hongaren deden examen DONDERDAG 24 JULI 1958 De KRO bracht gisteravond een televi siebewerking van het toneelstuk „De schipper van de Maartje Jacoba" in een uitmuntende rolbezetting. Dit stuk van Klaas Smelik is een typisch genrestuk, Hollands realisme, waarin alles gezegd en gedaan wordt wat er binnen het gegeven maar gezegd en gedaan kan worden. En regisseur Mettrop is wat dat betreft recht op het doel afgestevend: een maximum aan dramatische spanning te veroorzaken. Hij heeft geen kans ongebruikt gelaten en het spelersteam steunde hem daarin enthousiast. Johan Fiolet was indrukwek kend als de kapitein die het leven van zijn vrouw, zoon en dochter wil regelen als de uren van de wacht op zijn schip, maar die genoeg menselijke grootheid heeft om te buigen als het leven langs andere lijnen verloopt een echte schipper naast God. Het was van dik hout zaagt men plan ken, maar dat is het altijd met dit soort stukken en Coba Kelling als de schippers vrouw was als zodanig dan ook geweldig. De overige medespelers gaven haar niets toe, letterlijk ook niet, zodat het spel van de zee geen golfje oversloeg. Een. paar be zwaren tegen de regie: de te grote kapi teinskajuit (nodig voor de meters vergen de emoties) suggereerde geen schip er om heen. Als in die kajuit tienduizend keer binnengekomen moet worden en uit die kajuit vertrokken, dan moet men de deur niet laten piepen. Maar nogmaals: een ge zond stuk volkstoneel heeft gisteravond tenminste de helft der Nederlandse tele visiekijkers plus één ongetwijfeld diep geroerd. Beeldschermer Minister Algera heeft op vragen van het Tweede Kamerlid mej. mr. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) geantwoord, dat het niet juist is dat P.T.T. in principe heeft be sloten binnen ongeveer twee jaren over te gaan tot het distribueren van televisie. Er is wel een onderzoek gaande of televisie distributie over de bestaande draadom- roepnetten mogelijk is. Dit onderzoek is echter nog niet afgesloten. Wel wordt ver wacht, dat deze mogelijkheid in technisch opzicht in een aantal netten aanwezig zal zijn. Als van particuliere zijde initiatieven zouden worden ontwikkeld tot het in de handel brengen van televisietoestellen, die speciaal zijn ingericht voor een dergelijke techniek, dan zou kunnen worden over wogen of deze op door P.T.T. te stellen voorwaarden op de televisiedraadomroep kunnen worden aangesloten. Het ligt niet in de bedoeling dat P.T.T. zelf de voor ziening van televisietoestellen bij de kij kers ter hand zal nemen. Het vraagstuk van televisiedistributie heeft echter tal van aspecten, die nog niet alle zijn onder zocht. De invoering van een nieuw type kabel met plasticisolatie in kabelnetten geschiedt uit overwegingen van doelmatig heid en staat los van dit onderzoek. HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerings- uitz.Landbouwrubr.Een melklokaal onmisbaar voor iedere veehouder. AVRO: 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Piano spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Litt. progr. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Mu zikale caus. 16.40 Voor de jeugd. 17.05 Gram. 17.30 VARA's versierde vakantietips. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuziek. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor en kinderkoor. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, causerie. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Toneelbeschouwing. 20.15 Koorzang, zang. 20.30 Europa één, causerieën. 20.40 Strijk trio. 20.45 Unitariërs in Engeland, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Jazz- muz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.05 Gram. 10.30 Gram. of voor de jeugd. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 De zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gevar. muziek. 14.40 Gram. 15.00 Gram. of voor de jeugd. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Chansons. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.05 Ritm. muz. 18.20 Gram. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Rege- ringsuitz.: Emigratiepraatje door H. A. van Luyk. 19.25 V.V.D., pol. caus. 19.35 Verzoekprogr. voor de militairen. 20.05 Roulette. 20.30 Act. 20.45 Dans muziek. 21.10 Ten lange leste, hoorsp. 22.10 Piano recital. 22.30 Klein koor. 22.50 Zwijgen en liefde, caus. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Jazzmuziek. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Symf.ork., koor en soi. 15.20 Operettemuz. 16.00 Koersen. 16.02 Omr.- ork. 16.30 Gram. 17.00 Nieuws, 17.30 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Filharm. sextet. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstell. 20.00 Symf.-ork. en sol. 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 15.3016.30 Aankomst vierdaagse te Nij megen. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden? Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE De heer A. van Nierop, hoofd van de afdeling gesproken woord van de VARA, viert op 1 augustus zijn zilveren jubileum in dienst van deze omroepvereniging. Voor deze oud-Haarlemmer lag indertijd een loopbaan bij het onderwijs in het ver schiet en hij heeft in Haarlem dan ook nog voor de klas gestaan. Maar ook hij werd in die jaren d'oor het nieuwe medium radio zo geboeid, dat hij, toen de VARA een om roeper nodig had, tot de sollicitanten be hoorde. Van de vierhonderd gegadigden was hij de enige die de stemproef en de strenge selectie doorstond. Op 1 augustus 1933 klonk zijn. stem voor het eerst in de Nederlandse huiskamers. De omroeper was in die dagen een manusje-van-alles dat voor geen gat gevangen moest kunnen worden. Hij was technicus en platendraaier in de controlekamer. Hij moest vooral kun nen improviseren. Wanneer een zanger zijn bril vergeten was moest hij de tegen woordigheid van geest hebben de solist met een vergrootglas boven de partituur bij te staan. Wanneer hij een pianist moest assisteren voor het omslaan van de muziek moest hij de knikjes ter aanduiding van de volgende bladzijde goed weten te onder scheiden van dezelfde hoofdbeweging wan neer deze slechts een reflex was. De groei van de omroep, welke bij dit jubileum zo treffend wordt gesymboliseerd in de nieuwbouw van de VARA, leidde eveneens tot een grotere specialisatie der medewerkers. Van Nierop met zijn brede algemene ontwikkeling, zijn zin voor actualiteit, zijn fijne humor en zijn artistieke, vooral litte raire belangstelling werd de aangewezen Het Stedelijk Museum te Amsterdam heeft een monotype van de Haarlemse kunstenaar Hans Postma aangekocht. Het is een nonfiguratief werk. Mascha ter Weeme, de artistieke leid ster van het Ballet der Lage Landen, is woensdagmiddag voor een acute blinde darmontsteking, waaraan zij inmiddels met goed gevolg is geopereerd, in het Ju liana ziekenhuis in Amsterdam opgeno men. Onderdirecteur Wereldomroep Het bestuur van de Wereldomroep heeft de heer C. J. Strop in Laren benoemd tot onderdirecteur der stichting. De heer Strop werd in 1904 in Den Helder geboren. Hij was van 1929-1938 in het ac countantsvak werkzaam, ondermeer bij de A.V.R.O. Daarna was hij administra teur van de NOZEMA en in verscheidene functies op administratief-organisato- risch gebied verbonden aan diverse radio organisaties. In 1947 werd hij aangesteld tot administrateur van de stichting We reldomroep. De laatste jaren trad de heer Strop bij afwezigheid van de directeur, te vens als waarnemend directeur op. leider van de afdeling Gesproken Woord, waaronder zowel de sport- als de vrou wenprogramma's, de luisterspelen als de klankbeelden en de reportages en de lezin gen ressorteren. Zijn. belangstelling voor kunst komt nog steeds tot gelding in de rubriek „Artistieke staalkaart", waarin hij dikwijls toneeluitvoeringen bespreekt, zijn geestigheid verrast steeds weer als hij het middelpunt is in het programma ,,'t Hangt aan de muur en tikt". De belangrijkste kwaliteit van Ary van Nierop is echter wel, dat hij zijn werk na vijfentwintig jaar nog altijd met hetzelfde enthousiasme en dezelfde geestdrift ver richt. Het is juist door zulke eigenschap pen van haar medewerkers dat de radio haar aantrekkingskracht op de luisteraars nimmer zal verliezen. Golfbreker Op 15 oktober 1957 waren er bij het nijverheidsonderwijs 1261 scholen en zelf standige cursussen met tezamen 379.580 leerlingen, waarbij 193.933 vrouwelijke. Dit blijkt uit een publikatie van het Cen traal Bureau voor de Statistiek over het nijverheidsonderwijs in het schooljaar 1957/58. Sinds 1 januari 1957 steeg het aantal scholen en cursussen met 26. Het totaal aantal leerlingen nam met 9 percent toe. Op de lagere technische dagscholen voor jongens steeg het aantal leerlingen met bijna 10.000 tot 78.919, bij de uitge breid technische scholen met 1200 tot 5820 en bij de hogere technische scholen met bijna 200 tot 9489. Bij de avondnijverheids scholen voor jongens was de stijging ge ring. Het aantal leerlingen bedraagt thans 50.274. Het nijverheidsonderwijs voor meisjes telde 463 scholen met 92.151 leerlingen op de verschillende opleidingen en 92.806 op de aan de scholen verbonden cursussen (toeneming sinds 1 januari 1957 resp. 6600 en 8900 leerlingen). De aantallen leerlin gen bij het openbaar onderwijs bedroegen rond 25.000, bij het protestants-christelijk onderwijs 44.000, bij het rooms-katholiek onderwijs 122.000 en bij het neutraal- bijzonder onderwijs 188.000. Het aantal leerlingen bij het leerling stelsel steeg met 3100 tot 43.555. Uit de auto van een vertegenwoordiger uit Zeist, die 's nachts geparkeerd stond in de WillemstraaJ te Kerkrade, een is hoe veelheid gouden sieraden ter waarde van f 27.000 gestolen. De vertegenwoordiger logeerde bij ken nissen. Hij had zijn auto geparkeerd on der een straatlantaarn. Deze lantaarn heb ben de dieven gedoofd. Daarna forceerden zij een portier van de auto en gingen er van door met een koffer met zeshonderd gouden ringen met edelstenen en ruim driehonderd hangers, oorknoppen, horloge banden en armbanden. De vertegenwoordiger verklaarde aan de politie dat hij daags tevoren het gevoel had gehad, dat hij gevolgd werd. Inder daad meent de politie, het spoor van een „volgauto" gevonden te hebben. De vertegenwoordiger is in dienst bij een Amsterdamse firma. De monstercollectie was tegen diefstal verzekerd. De politie houdt rekening met de mogelijkheid dat het gestolen goed al over de grens is. Daarom is Interpol bij het onderzoek be trokken. Umpie aarzelde wel evenzou hij teruggaan of verder lopenMaar hij wou niet bang zijn en bovendien was hij wel erg nieuwsgierig geworden.... „Ach, watIk wil die grote Boebaas dan weieens zien!" mompelde hij, en hij liep verder. En kijk daar had je warempel wéér zo'n bord m,et een waarschuwing in rode letters erop. Vóór dat bord werd de weg versperd door een zware houten poort, waartussen een geweldig dikke ketting gespannen was.... 112113 Advertentie (UPI) Tijdens een vergadering van de Chileense ministerraad, die werd voorge zeten door president Carlos Ibanez, is woensdagavond besloten de overmaking goed te keuren van 600.000 dollars aan de n.v. Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij. Dit bedrag is een termijnbetaling voor de bouw van het expeditiebevoorradings schip „Piloto Pardo", dat bij de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij in aanbouw is voor rekening van de Chileense marine- Zoals wij onlangs berichtten had Chili moeilijkheden met de betaling van de ter mijnen voor de afbouw van dit schip. Advertentie I rode doosje VIER SLEEPBOTEN, waarbij twee van n.v. Bureau Wijsmuller uit IJmuiden en twee van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst uit Hoek van Holland hebben gistermorgen onder de Nederlandse kust een jacht ingezet naar het ongeveer 2500 ton metende Liberiaanse vrachtschip „Amigo", dat op ongeveer dertig mijl ten westen van Scheveningen ketelschade had opgelopen en naar de kust dreef. In de westelijke wind, die windkracht 6 had, had het schip in de loop van de ochtend meer drift gemaakt naar de kust, dan alle sleepbootkapiteins hadden verwacht, want omstreeks half twee was de „Amigo" nog slechts vijf mijl uit de kust bij Scheveningen. De kapitein van de „Amigo" had intussen van zijn assuradeuren en via zijn rederij opdracht gekregen om de sleepboten van L. Smit te laten vastmaken. Als eerste sleepboot was de „Maas" om half vier bij de „Amigo" en kon worden begonnen het schip uit de kust te trekken. Later maakte de „Loire" vast. De „Amigo" meldde woensdagmorgen om negen uur, dat het schip ronddreef in de positie 52.13 noorderbreedte en 3.30 oosterlengte. Sleepbootassistentie was nog niet onmiddellijk nodig, maar wel maakte het schip drift naar de kust. Aan boord werd getracht de ketelschade te verhelpen. Uit IJmuiden ging als eerste sleepboot de „Cycloop" naar zee, d.ï gereed lag om een korte reis te gaan maken. De „Zee land" ging enige uren later naar buiten eveneens in de richting van de „Amigo" Uit Hoek van Holland zetten de sleep boten „Maas" en „Loire" koers naar de opgegeven positie, maar toen men ter plaatse kwam werd de „Amigo" niet aan getroffen. Toen een nieuwe positie was opgevraagd bleek, dat de „Amigo" zich al dicht bij de kust bevond. De .sleepboten voeren ver volgens in oostelijke ricïiting. Om tien minuten .oVer twee meldde L. Smit Co. reeds adh dé kapitein van de „Maas", dat de „Amigo" de Rotterdamse sleepboten moest accepteren. Men was tot een akkoord gekomen met verzekering en rederij. Toen de „Maas" om half vier vaststond en om twintig minuten over vier ook de „Loire" een draad had overgegeven, kre gen de „.Zeeland" en „Cycloop" van n.v. Bureau Wijsmuller opdracht terug te keren naar IJmuiden. Een grote tentoonstelling van Franse tekeningen uit de zestiende tot de twintig ste eeuw, afkomstig uit museums en par ticuliere verzamelingen in de Verenigde Staten, zal van 31 juli tot 28 september in het Museum Boymans in Rotterdam wor den gehouden en daarna van 24 oktober tot 2 januari 1959 in de Orangerie in Pa rijs. De expositie omvat tweehonderdvieren twintig tekeningen. Zij begint met portret ten van zestiende-eeuwse hofschilders als Francois Clouet en eindigt met tekenin gen van Picasso en Matisse. 61. De wagen van Prentice was vlak naast het trottoir rechts van de hall geparkeerd en toen zij op gelijke hoogte gekomen waren, werd het portier geopend en zei hij op effen toon: „Stap in". En voegde er toen, voor het geval er enige discussie zou ontstaan (hoewel Patsy hem de verzekering had kunnen geven, dat zij het was en niet juffrouw Fairways, die niets voor dit ritje voelde) aan toe: „Allebei!" Het was niet nodig geweest van juffrouw Fairways op ostentatieve manier het acherportier open te ma ken en Patsy met een veelbetekende blik duidelijk te maken, dat zij daar moest instappen, omdat Patsy nooit iets anders van plan was geweest. Maar het verbaasde Patsy ten zeerste, dat Prentice zich tot juffrouw Fairways wendde en vroeg: „Waar woon je Monica?" Omdat, als zij verloofd, of bijna ver loofd of op elkaar verliefd waren, hij dat dan toch ze ker wel zou weten „South Elton, Robert", mompelde Monica. Zij ging op de voorbank dicht naast hem zitten en zei opgewekt: ,Maar ik ben absoluut niet moe en ik ben er zeker van dat Patsy dat wel is. Zei je er tenslotte niet iets over, dat zij een mep op haar hoofd heeft gehad?" Zij slaag de er in, die woorden met een half lachende intonatie zo te doen klinken, dat het wel leek, alsof dit een be handeling was, die Patsy geregeld en vaak behoorde te ondergaan. „Dus kunnen we haar beter eerst even afzetten". Prentice stuurde de wagen echter vastbesloten de Great West Road op. „Welke kant op Monica? De kort ste weg naar South Elton is rechtsaf, is het niet?" ,Dat is hij inderdaad, Robert. Als je de kortste weg wilt nemen". Dat deed hij blijkbaar. De wagen zwenkte naar rechts „Maar Patsy ziet er moe en afgezakt uit", zei Monica. Welke straat?" vroeg Prentice. .Andover Avenue. Maar het is nog een heel eind. Een eeuwig eind. Zeker nog wel tien minuten. Vertel eens, Robert heb je een goede vlucht gehad?" „Ik zou het niet bepaald een goede vlucht noemen. Hoewel vlot genoeg. Kan men niet op de Andover Road komen, door hier linksaf te slaan?" „Ja, dat kan wel. Als je tenminste haast hebt of zoiets". De heldere verlichting van de Great West Road viel achter hen weg, afgesneden door de zwarte hoek van een gebouw. Hierop volgden de koude blauw witte lantaarns van een zijstraat en toen zij weer naar rechts draaiden, passeerden zij een rij winkels, die een beetje bekend leken. „Als u mij hier wilt afzetten", zei Patsy plotseling: „is dit voor mij uitstekend. Het is maar een paar minuten van hier naar mijn pension". Zij stak haar hand al naar de knop van het portier uit, klaar om dat te openen en er uit te wippen. Maar dat deed hij niet. „We gaan eerst Monica even thuis brengen", zei hij onverstoorbaar. „Andover Avenue", zei Prentice tenslotte. Welk huis?" „Het is eigenlijk een blok flatwoningen. Monica wees naar een exclusief uitziend gebouw van rode bak steen, waar hij zijn wagen heen stuurde en stopte. Hij kwam van zijn plaats achter het stuur vandaan om het portier voor haar open te maken.„Dank je Ro bert", zei zij. En net voor zij door de grote glazen deur verdween, riep zij: „Nu je weet, waar het is, kom je maar eens binnenvallen. Wanneer je maar wilt". Robert Prentice knikte, „goedenavond", zei hij. Zij wuifde nog even. „Goedenavond, Robert". Prentice stapte weer in. „Kom vooraan zitten", zei hij tegen Patsy. „Dan kan ik beter met u praten". Het kwam zelfs niet in haar hoofd op niet te gehoor zamen en ze deed getrouwelijk wat haar gezegd was. Nadat Prentice weer doorgereden was, bleef er een beetje drukkende stilte hangen, die Patsy tenslotte verbrak met de woorden: „Het spijt me, dat ik u zo'n eind uit uw koers brengt. Maar het is niet zo ver meer naar mevrouw Waterhouse". Alsof die opmerking hem plotseling in actie had ge bracht, begon hij: „PatsyZij hoorde nauwelijks wat hij verder nog zei, daar zij bedacht, hoe aardig en bijzonder haar naam klonk, wanneer die door hem uitgesproken werd. Nog wel met die speciale stembui ging. Toen hoorde zij hem zeggen, dat hij met haar wil de praten. Zij vouwde haar handen in de schoot en luisterde. Maar er kwam niets. Zij wachtte nog een paar minu ten, terwijl die wagen de kilometers gewoonweg scheen op te slokken, tot het huis van mevrouw Waterhouse nog maar drie of vier straten verder was. Toen zei ze: „Waarover, mijnheer Prentice?" Zodra zij hem bij zijn naam noemde, scheen hij enigszins te verstijven. Haar gedachten waren te ver ward, om helder te denken dus wachtte zij een ogen blik, tot het huis van mevrouw Waterhouse nog maar een paar honder meter verder was en zei toen opge wekt, om te tonen, dat zij er heus niet zo op gebrand was te horen, wat hij wilde zeggen. „We zijn er". „Is dat zo?" zei hij en lachte even. Toen zij uitstapte, wees hij haar dankbetuiging met een handgebaar af, deed het portier aan zijn kant open en bleef even op haar neer staan kijken. „Mag ik even binnenkomen?" vroeg hij met een eigenaardige waardigheid, die de rustige vraag nog al autoritair maakte. Patsy knikte verward. Zij frommelde in haar tas, terwijl haar hand beefde en slaagde er eindelijk in haar sleutel te vinden en die in het slot te krijgen, hoewel dat (omdat zij moe was) haar als het ware scheen te ontwijken. Zij hoopte, dat er niemand in de hall zou zijn en mevrouw Waterhouse bij haar zuster op bezoek zou zijn. Dan kon zij niet geplaagd worden, of behoefde zij geen uitleg te geven, over het bezoek van Prentice. Zij vond het zelfs niet amusant, toen hij half glim lachend naar diezelfde mooie geweien keek en naar die opgezette forel, zoals Geoff Pollard nu al eeuwen geleden gedaan had. Maar zij vond het ook niet irri terend, toen hij de mededelingen op het bord las, waar onder die, welke aan haar gericht was en ondertekend was met „Janet" luidende: „Goed nieuws! Je gaat vrijdag met Bill Maynard mee!" Een mededeling, die hij tweemaal doorlas. Wat zij wél verontrustend en daarna irriterend vond, was de manier, waarop zijn blik langzaam van het bord op haar overging en hij vroeg: „Is dat goed nieuws?" Patsy zette haar muts af en hing die naast zijn pet op de kapstok. Het was eigenaardig, zoals die daar bij elkaar schenen te horen. „Natuurlijk", zei zij, de deur van de zitkamer open gooiend, maar: „Gaat u zitten. Ik zal even een kop thee maken. Of heeft u liever koffie?" De politie te Sellingen (Gr.) heeft een man gearresteerd, die zich in verscheidene plaatsen in Groningen heeft schuldig ge maakt aan oplichting. Hij beloofde tegen betaling jongens uit de militaire dienst te houden. Hij bezocht speciaal landbouwers met zoons die binnenkort in militaire dienst moesten. Hij beweerde in contact te staan met een keuringsarts en daardoor te kun nen zorgen dat de zoon des huizes zou worden afgekeurd. Als vergoeding voor z-ijn bemoeiingen vroeg hij bedragen varië rend tussen 600 en 1200 gulden. Na het geld'-opgestreken te- hebben vertrok hij zonder verder iets van zich te laten horen. Aan de politie heeft hij verklaard op deze wijze 25.000 gulden te hebben buitgemaakt. In Amsterdam, Arnhem, 's-Hertogen- bosch en Rotterdam zijn examens voor Hongaren gehouden. Voor het volledige examen in Nederlandse taal, wiskunde, na tuur- en werktuigkunde meldden zich 82 mannelijke cursisten aan. Aan het examen namen 72 personen deel, 37 van hen slaag den. Voor het examen uitsluitend in de Nederlandse taal meldden zich 14 manne lijke en 5 vrouwelijke gegadigden. Het examen werd afgelegd door 17 cursisten, waarvan 14 (waaronder alle meisjes) slaag den. DONDERDAG 24 JULI Grote Kerk: Beiaardbespeling door Peter Maassen, 2021 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van Eduard Heijmans, 1022 uur. FILMS Cinema Palace: „Bij de luchtbescher ming", a. 1„ 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: „In de bus van Coronado", a. 1., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „En 's avonds in de Scala", a. 1., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Paris holiday", a. 1., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Santa Lucia", a. 1., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Arrive- derci Roma", a. 1., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Duel om de Apachebron", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De in specteur-generaal", a. 1., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole: „High Society", 14 jr., 19 en 21.15 uur. VRIJDAG 25 JULI Grote Kerk: Beiaardbespeling door Fred de Nie, 12-12.30 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede uur": Expositie van werk van Wim Steyn, van 10 tot 19 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Expositie van werk van Jan Sluyters. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Kunstzaal „De Ark": Expositie van werk van Eduard Heijmans, 10 tot 22 uur. Teyler's museum: Expositie „Goltzius als tekenaar", 10 tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: Tekenfilms van „Tom" en „Jerry", 10.30 uur. „Lopen of liften" a.l. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halsthea ter: „Liebe, Jazz und Ubermut" a.l. 14.30, 19 en 21.15 u. Lido Theater: „En 's avonds in de Scala" a.l. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Trouwe kameraden", 10.30 uur. „Paris holiday" a.l. 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Zoek het maar uit" a.l. 14.30 en 20.15 uur. Rem brandt Theater: „Scampolo" a.l. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Watt en Halfwatt op avontuur" a.l. 14.30 uur. „De koning der raketmannen" 14 jr. 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „My man Godfrey" a.l. 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole: „Op (Wordt vervolgd) naar Hollywood" a.l. 19 en 21.15 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 4