In onze opruiming VELE RESTANTEN Gerard van Praag Kampeerterrein en hotels vol in Castricum IJmond-agenda THALIA Ondraaglijke stank teistert Beverwijk en Velsen-Noord bromfietsonderdelen vanur Naadloze nylons f 2.50 per paar V ismeelf abriek is de oorzaak DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 7 Ronde van Castricum Jeugdige renners in Castricum stelden zich voor WIJK AAN ZEE Propaganda-avond voor Blindenbond Geslaagde strandfeesten te Wijk aan Zee Beschermende nylonlaag voor de scheepshuid „DIT JAAR ERGER DAN OOIT" Kapitein gestraft voor stranding van de „Iduna" Jongens maken een kinderboerderij tijssen textiel JAC. SPIJKER Scheepvaart VRIJDAG 25 JULI 1958 In Castricum heeft men niet te klagen over het aantal gasten in deze zomer weken. Zelfs het aantal kampeerders op het kampeerterrein van het P.W.N., waar van men, door de hogere tarieven, aanvan kelijk verwachtte dat dit in 1958 wel zeer zou teruglopen, is eerder toe dan afge nomen. Veelzeggend is de mededeling bij de ingang van het kampeerterrein: op een bord is daar te lezen: „Tent of huisje te huur gevraagd". De vraag is belangrijk groter dan het aanbod, en zo ligt het ook in de hotels, restaurants en pensions. Daarmede is niet gezegd dat men permanent boordevol gas ten zit, maar aankloppen voor een verblijf gedurende meer dan een dag is overbodig want dan krijgt men zeker overal „vol" te horen. Ook de jeugdherbergen nemen wat ge legenheid tot overnachten betreft een be langrijke plaats in, vooral onder de trek kende jeugd. De jeugdherberg „De Mantelmeeuw" te Bakkum van de Katholieke Vreemdelingen Centrale te Utrecht boekte van het eigen lijke seizoenbegin (half mei) af tot nu reeds meer dan 1500 overnachtingen en het aantal gebruikte warme maaltijden hield hiermede nagenoeg gelijke tred. De K.V.C. jeugdherberg te Castricum (alleen voor meisjes) werd bezocht door verschillende groepen Duitsers, die met de vele „Zuiderlingen" het aantal overnach tingen reeds nu op circa 800 hébben ge bracht. Er is bij deze jeugdherberg geen grote recreatiemogelijkheid als bij voor beeld een terrein voor de beoefening van diverse spelen. Echter, men weet zich toch wel te vermaken, vooral als het weer een zonnig karakter heeft. Dan immers trekt men naar zee en duinen, terwijl ook de bossen hun grote aantrekkingskracht hebben. Blijkens mededelingen van de spoor wegen is er vooral gedurende de weekends grote behoefte aan rijwieltreinen, die de fietsen en brommers van de vele gaande en komende vakantiegangers moeten ver voeren. Reeds menigmaal is een speciale trein ingezet. Duitsers, Engelsen, Amerikanen en Voor de twaalfde maal zal zondag 27 juli aanstaande de Ronde van Castricum wor den gereden. Het was in 1946 de heer Broksma die het initiatief voor de Ronde van Castricum nam en de Zaanse wielervereniging D.T.S. verzocht deze ronde in samenwerking met de Castricumse V.V.V. te organiseren. De animo hiervoor was onmiddellijk groot en na verloop van enkele jaren was de deelname buitengewoon groot te noe men. Ook voor zondag aanstaande is het wat betreft de deelname weer dik in orde! Er komen namelijk 80 amateurs, 60 nieuwelin gen en 30 adspiranten aan de start. Aan de amateurswedstrijd zullen on der meer prominenten als Niesten (Bever wijk), Rabe (Amsterdam), Beers (Wer- vershoof) en Klardie (Castricum) deelne men. Bij de nieuwelingen zijn het Hoopman (Alkmaar), Klaas Groot(Alkmaar) en Lute (Castricum) die zich met elkaar zul len meten. Nadat enkele jaren geen muziek mocht worden gemaakt tijdens de ronde, is nu door B. en W. weer vergunning verleend om (op bescheiden wijze) muziek te doen horen, hetgeen dit jaarlijks wielerevene- ment ongetwijfeld ten goede zal komen. Ook de klassementsproef, die om de tien ronden zal worden gehouden, is een nieuw geluid en ook clit zal de spanning in de ronde zeker opvoeren. De starttijden zijn: 1 uur voor de adspi ranten en half twee voor de nieuwelingen; de amateurs starten te halfvier. Woensdagavond heeft Castricum kunnen genieten van een voorproefje van de „Tour de Flevo", het jeugdwielerevenement, dat door samenwerking van de jeugdorganisa ties en de Castricumse winkeliers tot stand is gekomen. Van het parkeerterrein aan de Van Oldenbarneveldtweg te Bakkum af hielden de deelnemers hun „voorstellings ronde" door het dorp. Overal waar zij langs kwamen hingen de vlaggen uit en werden zij begroet door een enthousiaste menigte. Voorafgegaan door een grote reclamewagen ging het door diverse stra ten. Dit keer behoefde de bezemwagen er nog niet aan te pas te komen. De jongens in tien ploegen van de ver schillende zakenlieden, waren in kleurige tenues gestoken. Bij het jeugdhuis aan de Overtoom in Castricum werd de stoet ont bonden. Alle deelnemers werd verzocht donderdagochtend op tijd, om half acht, aanwezig te zijn, opdat burgemeester C. F. Smeets dan het startschot zou kunnen lossen. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM. GEBOREN: Catharina Aaltje, dochter van J. J. Leeuwerke en N. Beusman; Hen- drika Catharina, dochter van P. van Wee- nen en H. Brakenhoff; Bernadette Maria Catharina, dochter van B. Lute en C. Boon. GETROUWD: C. J. van der Meij en A. M Levering. W. J. E. van de Port te Maastricht en C. M. J. Smeets te Castricum VELSEN VRIJDAG 25 JULI Thalia, 20 uur: „Giant". Rex, 20 uur: „Zoek het maar uit". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw. ZATERDAG 26 JULI Thalia, als vrijdag. Rex, als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. BEVERWIJK VRIJDAG 25 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Guerilla-oorlog in de jungle". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De tijger valt aan". \V. B. Theater, 20 uur: „Bloed in de prairie". Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". ZATERDAG 26 JULI Bioscopen: als vrijdag. W;jk aan Zee, V.V.V.-gebouw, 19.30 uur: Gekostumeerde optocht, voorafgegaan door de muziekvereniging „Arion". Scandinaviërs bezochten de jeugdherberg „„Koningsbosch" van de N.J.H.C. en de jeugdherbergouders, de bekende Leo Rom- merts en zijn vrouw, verwachten nog uit vele andere landen gasten die vorig jaar bij hun afscheid reeds hun plannen voor 1958 gereed hadden en hebben gezegd te zullen terugkeren naar Bakkum. Laatste aardbeienveiling Op de laatste speciale aardbeienveiling van „Ons Belang" te Castricum werden geen hoge prijzen genoteerd. Het was mede door de kwaliteit, die thans een woordje begint mee te spreken, dat de noteringen niet hoger kwamen dan 4,50 per mandje. De meeste kratjes gingen voor prijzen van 3 en lager van de hand. De prijzen waren: Climax 2 1.90—4.10; per doosje 0.35 tot 0.50; Moulin Rouge 2.704.10; frambozenaardbeien 2.20, per doosje 0.32 tot 0.54; IJmondjes 3—4.50; zwarte bessen 3.103.20 en witte bes sen 1.30 per mand. De noteringen op de groenteveiling wa ren: capucijners 6776 cent; doperwten 51 75 cent, tuinbonen 1736 cent, bospeen 1215 cent, rabarber 1317 cent, sperzie bonen 5356 cent, bloemkool 10 cent, peu len 2276 cent, tomaten 34 cent, peterselie 25 cent per bakje, waspeen 11 cent en bos- kroten 4 cent per bosje. Het was jammer voor de organisatoren dat de donderdag in het Badhotel te Wijk aan Zee gehouden propaganda-avond van de Nederlandse Blindenbond niet de be langstelling kreeg die het geboden pro gramma wettigde. Het aantal bezoekers was betrekkelijk gering. Ds. D. Jansen sprak het openingswoord waarna de bondspropagandist de heer Joh. v. d. Berg vertelde dat hij reeds drieëndertig jaar als reizende ambassadeur optreedt en dat hij er trots op is dit werk te mogen doen. Hij wees op de belangrijke taak die deze bond heeft. De maatschappelijke taak die de blinden verrichten is de laatste vijfen twintig jaar uitgebreid. Was het voorheen hoofdzakelijk handenarbeid, thans doen de blinden ook kantoorwerk en fungeren onder meer als telefonist. Op deze wijze wordt de blinde in staat gesteld om een produktief lid van de maatschappij te zijn. De bond is een lichtpunt in het leven van hen die niets kunnen zien, betoogde de heer Van de Berg die er bij de aanwezi gen op aandrong zich als donateur te la ten inschrijven. Aan deze avond werd me dewerking verleend door de blinde pianist Piet Nieuwenhuyzen die levensliedjes zong waarbij hij zichzelf begeleidde. Tot besluit werd de film „De Stoute Schoenen" vertoond, die werd vervaar digd naar een scenario van ds. Jan Wit. Advertentie DAMES FALCONS (met garantie) vanaf16.75 HEREN FALCONS (met garantie) vanaf 19.75 Moderne sportieve HERENOVERHEMDEN 4.45, 2.75 JONGENSOVERHEMDEN1.75 Zwaarste kwaliteit MANSFLANELLEN5.25 ZIET ONZE ETALAGES KENNEMERLAAN 100 - 106 IJMUIDEN Advertentie het theater met de beste films Ter gelegenheid van de vertoningen van de laatste film van de jonge acteur JAMES DEAN „G I A N T" ontvangt iedere 10e bezoeker(ster) gratis een met foto's verluchte biogra fie en een foto met handtekening van JAMES DEAN. ATTENTIE Wegens de grote lengte van de film vrijdag, zaterdag en zon dag één voorstelling. Aanvang 8 uur. De koude zeewind heeft donderdag niet kunnen verhinderen dat het strandfeest in de badplaats Wijk aan Zee doorging. Een commissie uit de badgasten heeft een en ander met het bestuur van de V.V.V. op touw gezet en deze had ook de leiding bij de vele spelletjes, die zeer goed slaagden. Om half tien trok het gezelschap met mu ziek voorop naar het strand, waar de jong- sten begonnen met het maken van zand- figuren. Daarna kwamen aan de beurt: vlaggetje steken, blokje rapen, was ophan gen, tonnetje rollen en touwtrekken. Na afloop gingen de kinderen een versnape ring halen en tijdens de prijsuitreiking in het Strandpaviljoen heeft de goochelaar Boccorini de jeugd laten lachen- De uitslagen van de wedstrijden waren Zandfiguren, meisjes van 6-7 jaar: 1. Jan- nie Bos (boot); 2. Hetty Stark (boot); 3. Jenny Ledaux en 4. Martha Velsen. 8-9 jaar: 1. Elsje Prins (vogel); 2. Martha Klein (soldaat); 3. Jannie Munk (konijn); 4. Rita Pijtak. 10-11 jaar: 1. Thea van Leeuwen (hond); 2. Gerda Martijnse (krokodil); 3. Ingrid Koolbergen (olifant); 4. Margriet Holling (krokodil); 5. Hannie Zuiderman (indiaan). 12 jaar en ouder: 1. Harrie Stal ling (kasteel); 2. Ria Bayer (leeuw); 3. Mien van Aken (molen); 4- Thea Heulen. Vlaggetje steken, meisjes 6-7 jaar: 1. Di- na Vijzelaar; 2. Marieke van Leeuwen; 3 Paulientje Sluijter; 4. Lea Rang. 8-9 jaar 1. Mieke van Nie; 2. Marjan Dalsma,; 3 Lenie Arkestein, 4. Lena Ouwerkerk. Was op hangen, 10-11 jaar: 1. Hannie Roos, 2. Els Kloosterman, 3. Ingrid Kool bergen; 4. Anneke Martijsen. Balgooien, 12 jaar: 1. Ria Foppen; 2. Ria Baaijens; 3. Fenny van Aken; 4. Annie Wiering- Blokjes rapen, jongens 6-7 jaar: 1. Peter van de Broek; 2. Martin van Acda; 3. Erik Meijrink; 4. Martin Blok. Slaan met bal, 8-9 jaar: 1. Johan van Scherpenzeel; 2. Frits Pijtak; 3. Peter Kee; 4. Frits Timmerman. Tonnetje rollen, 10-11 jaar: 1. Gerard Matijssen; 2. Rauke Muller; 3. Berrie Kee; 4. Martien Rol. 12 jaar en ouder: Jan Bon te koe. Touwtrekken, 10-11 en 12 jaar: 1. Jan Bontebal; 2. Jaap van Leeuwen; 3. Robert H- Heger; 4. Harm Prins. De feestcommissie bestond uit: mevrouw E. Lageman en de heren M. Tol, G Prins. R Göbel en J. Pijtak. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette Theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 er. 20 uur: ..Zoek het piaar uit". Een Engelse fabriek heeft een speciale nylonbekleding voor schepen in de handel gebracht. De nieuwe nylonsubstantie wordt als een soort lijm op cie houten wand van het schip aangebracht. Het maakt schepen waterdicht en het verhoogt de levensduur van aldus beschermende boten met vele jaren. Deze nylonlijm blijkt bijzonder sterk te zijn en voorkomt slijtage. Voorts is de nylonlijm tegen zoutwater bestand en te gen zee-algen. De nylonlijm vormt ook een extra bescherming bij scheepsbotsin- gen en dergelijke. „Cascover", luidt de naam van deze nylonlijm, blijkt eveneens met gunstig resultaat te zijn toegepast op houtsoorten, welke in de tropen worden gebruikt. Er zijn ook proefnemingen ver richt met deze njdonlijm, aangebracht op Afrikaans mahonie als bescherming tegen paalworm en scheepsworm. Ook hier bleek de bijzondere beschermingskracht van dit soort nylonbedekking. ELFHONDERD GULDEN VOOR ZENDING De collecte voor de Zending die in de Ned. Hervormde Gemeente te Beverwijk- Heemskerk werd gehouden heeft een be drag opgeleverd van ruim elfhonderd gul den. AARDBEIENVEILING BEVERWIJK Donderdag waren er, buiten verwach ting, nog heel wat aardbeien op de Bever- wijkse aardbeienveiling. Er was nog veel vraag naar, al is het weer te koud voor een grote afname. Voor de sloffen werd van 2.30 tot 5.20 per stuk betaald. Doosjes varieerden van 36 tot 84 cent per stuk. BLOEMENVEILING Aande bloemenveiling 't Centrum wer den woensdag de eerste troschrysanten aangevoerd. Deze najaarsprimeur kwam uit St. Pancras; er werd 0,50 per bos be taald. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Geoffrey, z. v. F. J. Leloux en G. Rutten; Bernardus J., z. v. P. J. Ver laan en E. C. Pvan der Laak; Hendrik G., v. H. J. van Suntenmaartensdijk en N Talsma; Saapke, d. v. G. de Jong en J. A. Bosman; Caroline C. M., d. v. C. J. M. de Goede en C. Molenaar; Yvonne M„ d. v. A. Appel en R. Roemer; Paul, z. v. R. G. Pieters en N. Kuperus. ONDERTROUWD: L. J. van der Brugge en G. J. Stapel; J. Broerse en A. M. Braas; H. H. Stil en Fr. de Bruin; F. Rinsma en Tr Kooistra. GETROUWD: A. H. J. Duineveld en A. M. Bijman; G. J. Mulder en J. M. Stam; K. J. Walter en A. Warmerdam; J. F. A. Kramer en M. Engelhardt; J. de Weert en E. J. Vlaar. OVERLEDEN: J. B. van der Linden, oud 53 jaren; D. C. Tegel, oud 74 jaren, onge huwd; F. van der Werf, oud 82 jaren, we duwe van R. Hoekstra; R. de Boer, oud 85 jaren, gehuwd met A. A. J. Koningstein; C. M. Tol, oud 19 jaren, ongehuwd. coaocc WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Vele Beverwijkers klagen de laatste tijd weer steen en been over de schier on draaglijke stank, die de vismeelfabriek „Noordholland" verspreid. Vooral tijdens warm en zonnig weer is het niet prettig toeven in de aardbeienstad. Sommige Bever- wijkers moesten zelfs vele avonden achtereen hun deuren en ramen potdicht gesloten houden, wilden zij nog enigszins van hun nachtrust „genieten". Ook de inwoners van Velsen-Noord hebben te kampen met de penetrante geur, die de dode vissen veroorzaken. Van tal van Beverwijkers vernamen wij dat de stank dit jaar wel op z'n hevigst is en unaniem zijn zij dan ook van mening dat er koste wat het kost maatregelen tegen de stank, verspreid door de vismeel fabriek, genomen moeten worden. Actie Enige jaren geleden heeft de Bever- wijkse Middenstands Centrale naar aan leiding van die stank een actie onder het winkelend publiek ondernomen. Zoals men zich wellicht nog zal herinneren, wer den toentertijd duizenden handtekeningen van verbolgen Beverwijkers verzameld, die op deze wijze hun verontwaardiging over de stank uitten. Volgens de bestuur- deren van de Beverwijkse Middenstands Centrale werd hierop van de zijde van het gemeentebestuur meegedeeld, dat er pogingen zouden worden aangewend om de onaangename stank van rottende vis te beteugelen. Dit zou dan op korte ter mijn moeten geschieden en zou onder meer kunnen worden bewerkstelligd door het aanstellen van deskundigen. Belofte Deze belofte werd ongeveer zes jaar ge leden gedaan en nog stinkt het in Bever wijk, zelfs zo erg, dat treinreizigers die ge regeld het Beverwijkse station passeren tevoren haastig de coupéraampjes sluiten. Deden zij dit niet dan zou het geruime tijd niet zijn uit te houden in de coupés. De B.M.C. vindt het bevreemdend dat „in een waarlijk vooruitstrevend Bever- Advertentie Kennemerlaan 19 - Tel.6317 wijk, dat zich in alle opzichten aan het vergroten en verbeteren is, een situatie onveranderd is gebleven, namelijk die welke de oorzaak is van de inderdaad on verdraaglijke stank". De bestuursleden van de Beverwijkse Middenstands Centrale hopen dat haar noodkreet weerklank zal vinden bij het gemeentebestuur en dat er dan ook spoe dig een einde zal komen aan de onfrisse toestand. Verminderd De vismeelfabriek in IJmuiden, waar de stank vooral vorig jaar (ook in Haarlem- Noord klaagde men er toen over!) tot al lerlei onaangename consequenties leidde, past dit jaar een betere conserverings methode toe. De stank in IJmuiden is dan ook verminderd in vergelijking met voor gaande jaren. OUDERAVOND H. HARTSCHOOL In de grote zaal van café „De Zon" heeft de H. Hartschool te Wijk aan Zee donder dag een ouderavond gehouden. Deze bij eenkomst stond in het teken van het af scheid dat een groot aantal geslaagde leer lingen namen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J. Balm, toonde zich verheugd een groot aantal ouders welkom te kunnen heten en hij hoopte dat dit afscheid zal resulteren in een blijvende prettige herin nering. Eerst kwamen da kinderen van de eer ste klas op het podium om hun onderwij zeres mejuffrouw De Jong dank te zeggen voor het genoten onderwijs. Als stoffelijk blijk van waardering werden haar bloemen en een boekwerk aangeboden. Daarna was er een declamatiewedstrijd en werd door velen deelgenomen aan het spel ,,'t Hangt aan de muur en het tikt" onder leiding van het hoofd der school, de heer P. Heynis. De uoders kregen aan het slot gelegen heid om over de vorderingen van hun kin deren te spreken met de betrokken leer krachten. OPENLUCHT BAZAAR De in Wijk aan Zee gehouden openlucht bazaar van de jongevrouwenvereniging van de Ned. Hervormde Gemeente te Wijk aan Zee heeft een bruto-opbrengst opgeleverd van duizend gulden. Het bestuur zal zich nog nader beraden over de bestemming van het netto-bedrag. De vrouwenvereniging „Bid en Werk" heeft een verkoopdag gehouden, die even eens goed is geslaagd. Van de totaal op brengst van zeshonderd gulden heeft het bestuur een bedrag van tweehonderd gul den ter beschikking gesteld van de kerk- voorgdij. Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart heeft kapi tein J. L. A. uit Delfzijl en stuurman P. N uit Haarlem schuldig bevonden aan de stranding en het daarna 'vergaan van het motorschip „Iduna" op 25 november van het vorig jaar aan de zuidkust van Noor wegen en heeft de bevoegdheid van de kapitein ingetrokken voor de tijd van acht maanden. De stuurman heeft een berisping gekregen. De raad is van oordeel, dat de stranding en het vergaan van de „Iduna" voorname lijk moet worden geweten aan het in ern stige mate falen van de kapitein. De raad keurt allereerst af, dat zijn navigatie on juist is geweest. Veel ernstiger vindt de raad echter, dat de kapitein de brug van zijn schip heeft verlaten zonder enige aan wijzing of instructie aan zijn stuurman te hebben gegeven. Over de stranding op het „Leugenaars- hoofd" van het motorschip „Ivoorkust" op 6 december 1957 heeft de raad beslist, dat kapitein M. B. W. uit 's-Gravenhage mede schuldig is maar dat op hem geen straf maatregel zal worden toegepast. De raad is tot de conclusie gekomen, dat er wel iets aan de navigatie heeft ontbroken. De om standigheden waren voor de kapitein ech ter zeer moeilijk. onder meer omdat de radar niet goed aanwees. Tenslotte heeft de raad geconcludeerd dwat het aande grond lopen van het mo torschip „Zaanstroom" even benoorden T.Tmuiden op 25 december 1957 te wijten is aan de schuld van kapitein .T. P. uil Castricum. De raad acht het echter niet nodig hem daarvoor te straffen. AMSTERDAM Aandelen Unilever trokken ter beurze de grootste belangstelling. De handel was tamelijk levendig en de koers van de aandelen willig. Aandelen Kon. Zout zijn in twee dagen ongeveer 80 pun ten gestegen, als gevolg van de 33 1/3 per cent bonusaandelen. Dit voorbeeld werkte stimulerend voor de aandelen Unilever, waarvan de beurs, sinds enige tijd, ook een bonus in aandelen verwacht. Het was dan ook hoofdzakelijk de beroepshandel plus het publiek, die de stukken uit de markt namen en aangezien er geen ver koopdruk van Amerikaanse zijde in dit fonds aanwezig was, steeg de koers onge veer 8 punten. De prijs schommelde rond de 364. In de morgenuren werden de aan delen verhandeld van 357 tot 361. Tegen het einde van de beurs kwam er op 364 toch nog wat aanbod uit Amerika los, waardoor het fonds inzakte tot 363, tegen vorige slotprijs 356. De rustiger politieke situatie was voor de beurs aanleiding om tot zaken over te gaan en hoewel de omzetten nu niet be paald groot waren, was de tendentie over vrijwel de gehele beurs opgewekter. Aandelen AKU bijvoorbeeld waren drie punten hoger, maar moesten Hiérvan één punt afstaan. Philips ontmoette wat vraag en kon zich ruim een punt verbeteren, ter wijl aandelen K.L.M. ruim een gulden ho ger werden geadviseerd. Niettegenstaan de Wallstreet lager was afgekomen voor aandelen Kon. Olie, was het fonds op het Damrak op f 163.40 een paar dubbeltjes hoger dan de vorige dag en ongeveer 70 cent boven pariteit New York. De handel bleef klein. In scheepvaarten ging iets meer om dan de vorige dag en de fondsen waren over het algemeen 1 tot 2 punten boven de vori ge slotprijs. In tegenstelling tot de vrij vaste marktstemming, lagen Certificaten Deli aan de flauwe kant. Tengevolge van wat middenkoersaanbod, waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was, daal de de prijs van dit fonds f 114 tot 111. Het verlies bedroeg bijna 3 gulden. Het fonds herstelde zich in het verdere beursverloop tot ongeveer 113. De activiteit in de ove rige cultuurfondsen was minimaal en de koersverschillen konden vrijwel wor den verwaarloosd. De staatsfondsen wa ren nauwelijks prijshoudend. Een lichte reactie volgde voor stocken Kon. Zout, die op f 386 sloten tegen vorige dag 400. Pro longatie 3'/s percent. (ANP.). NEW YORK Een plotselinge golf van activiteit in American Motors bracht dit fonds op een nieuw jaarhoogtepunt. Dit gebeurde aan het einde van een markt, waarin het hoog ste koersniveau sinds 50 maanden werd bereikt. De sterke vraag naar American Motors ontstond na publikatie van het zeer gunstige halfjaarverslag van deze maatschappij. Studebaker-Packard boekte een kleine winst. Chrysler was vast. Ford handhaafde zich. Hupp, welk bedrijf geen auto's meer vervaardigt, steeg een halve dollar op nieuws over een aanstaande fusie. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%°/o Nederl. '47 89»5/i« 3 °/o Nedl. 1962/64 94» /i« A.K.U 190 192 Calvé Delft 301 Van Gelder Zonen 178 K. N. Hoogovens 313 Nederl. Ford 17954 N. Kabelfabriek 264 gew.PhilipsGloeil. 296 yt 298 Pref.PhilipsGloeil 155 Unilever 363 366 Wilton Fyenoord 186 K Dordtsche Petrol. 672 Vs Kon, Petroleum.. f 163,20 165,30 Billiton 186 A'dam Rubber 69y, K.L.M f 107,20 Holl. Amer. Lijn. 137 H K.N.SM 139V* N. Scheepv. Unie 125)4 v. Nievelt Goudr. 129 y, Phs. v. Ommeren 235 H.V.A 106 Delimaatschappij 112,50 Amsterd. Bank 226 Nat. Handelsbank 84% Ned. Handel Mij 168 Rotterd. Bank 194% Twentsche Bank. 171% Anaconda Copper 47 Bethlehem Steel.. 44 Y, U. S. Steel 6854 General Motori.. 4154 Shell Union 80 24 Jongens in Wijk aan Zee zijn bezig in hun vakantie een kinderboerderij in te richten. Ze hebben een van de kleine weid- jes in de badplaats hiervoor uitgekozen en, naar men ons mededeelde, hebben ze reeds enkele dieren ook. Een en ander zal zeker slagen en de opening van deze „boerderij" zal plaats vinden op zaterdagmiddag 26 juli, om half drie. Enkele notabelen van de gemeente waaronder burgemeester J. G. S. Bruins- ma hebben reeds toegezegd, dat ze bij de opening tegenwoordig hopen te zijn. Advertentie een pracht kous Snelliusstraal 25 Telefoon 5655 Aagtedijk, 24 v. Zanzibar n. Nacala. Aagtekerk, 24 te Adelaide v. Wallaroo. Aalsdijk, 25 te Colombo. Akkrumdijk, 24 v. Santos n. Buenos Aires. Alamak, 24 180 m. n.n.o. St. Vine. n. Antwerpen. Alblasserdijk, 24 te Gravesend v. Rotterdam. Alcor, 24 v. Vitoria n. Ilheos. Alcvone, 25 te Rotterdam. Aldabi, 24 te Montevideo. Alderamin, 24 v. Suezkanaal n. Port Sudan. Alkmaar, 24 te Curagao. Amsteldiep, pass. 24 Str. Balabak n. Cebu. Amstelveen, 24 380 m. n.n.o. Singap. n. Singapore. Andijk, 24 te Houston. Angolakust, 26 te Lagos verwacht. Appingedijk, 24 te San Francisco. Arkeldijk, 24 v. Djibouti n. Belawan. Asmidiske, 24 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Banda, 24 260 m. w Cyprus n. Beyrouth. Bawean, 25 te Tandjong Priok. Batu, 24 60 m. z. Kp. Ras Madraka n. Bahrein. Beninkust. 25 te Lagos verw. v. Freetown. Bennekom, 25 te Port of Spain. Bloemfontein, pass. 24 Finisterre n. Southampton. Britsum, 24 930 m. n.w. Fremantle n. Aden. Caltex Arnhem, 25 te Sidon. Caltex Delft, 24 133 m. n.n.w. Darwin n. Bahrein. Caltex Den Haag. pass. 24 Lissabon n. Port Said. Caltex Leiden, 23 45 m. w.n.w. Bougaroni naar Port Said. Caltex Pernis. 24 v Suezkanaal n. Perz. Golf. Caltex Rotterdam, 24 130 m. w.n.w. Oran naar Rastanura. Caltex The Hague, pass. 24 Lissabon n. Port Said. Camitia. 24 25 m. z. Cork n. Key West. Castor, 24 te Barbados. Celebes, 24 120 m. w. Kp. Comorin n. Colombo. Ceronia. 24 150 m. n.o. Ras Al Hadd n. Abadan. Cinulia, 26 te Fremantle verwacht. -Gistula, 24 550, m. z.o. Saigon n. Singapore. Cleodora, 25 te Newcastle verwacht v. Sydney. Congokust, 25 te Lagos verwacht. Corilla. 24 350 m. z.t K. Guardafui n. L. Marques. De Eerens, 25 te Muscat. Delfland, 24 te Buenos Aires verw. v. L. Palmas. Eemland, 24 te Puerto Alegre. Eos, 24 v. Rhodos n. Lissabon. Esso Nederl., 24 70 m. o. Gibralt. n. Thameshaven. Etrema, verm. 24 v. Berre n. Beyrouth. Fravizo, 24 v. Dublin n. Teneriffe. Friesland KRL, 24 te Assab verwacht v. Djibouti. Gaasterkerk, 24 100 m. o. Formosa n. Bugo. Gabonkust, 24 te Freetown verw. v. Monrovia. Garoet, 24 v. Izmir n. Iskenderun. Ghanakust, pass. 24 Las Palmas n. Dakar. Gooiland, 24 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Gordias, 24 te La Libertad v. Acagutle. Groote Beer, 24 te Montreal. Groote Kerk, 24 v. Aden n. Suez. Guineekust, 24 v. Amsterdam n. Antwerpen. Hathor, 24 v. Piraeus n. Alexandrië. Heemskerk, 24 te Genua verwacht. F/elder, 24 v. Kingston n. Pto. Limon. Hera, 24 v. Bremen n. Antwerpen. Hennes, 24 v. Amsterdam n. Puerto Limon. Hispania, pass. 24 Ouessant n. Castro Urdeales. Jacob Verolme, 24 te Philadelphia v. Baltimore. Java, 24 170 m. z.o. Kosesir n. Suez. Johannes Frans, pass. 24 Bishop Rock n..Curagao. Jupiter, 25 te Rotterdam. Kaap Hoorn, 25 te Rotterdam. Karimata, 24 v. Khorelmufatta n. Singapore. Kelletia, pass. 24 Aden n. Rotterdam. Kenia. 24 te Curagao. Kermia, 24 te Kinnighom. Khasiella, 29 te Singapore verwacht. Kieldrecht, 25 v. Colombo n. Chalna. Krebsia, 25 te Rotterdam verwacht. Kreeft, 24 v. Wabana n. Aden. Kryptos, 24 op rede Buenos Aires. Singapore. Kylix, 24 v. Rouaan n. Curagao. Laertes, 24 v. Liverpool n. Le Havre. Lekkerkerk, 24 90 m. w.n.w. Malta n. Rotterdam. Leopoldskerk, 24 te Rotterdam. Leto. 24 v. Dakar n. Takoradi. Limburg, pass. 24 Landsend n. Jacksonville. Loppersum. pass. 24 Key West n. Lake Charles. Louis Lantz, 24 K. Finisterre gepass. n. IJmuiden. Maasland. 24 v. Recife n. Las Palmas. Mapia* 24 78 m. n.w. Guardafui n. Aden. Maureen, 25 te Jacksonville. Mississippilloyd, 24 v. Genua n. Le Havre. Molenkerk, 24 v. Kaapstad n. Las Palmas. Mijdrecht, 25 v. Suez n. Perzische Golf. Mvlady, 24 dw. Ile de Seine n. Lorient. Nestor. 24 te Carupano. Nias, 24 188 m. z.o. Messina n. Genua. Nieuw Amsterdam, 25 te Southampton. Omala. 24 v. Pta. Cardon n. Guayaquil. Ommenkerk, 24 te Nagoya verwacht v Shanghai. Ootmarsum, 24 te Houston verwacht v. Hamilton. Cranje, 24 v. Lissabon n. Southampton. Oranjestad, 24 v. Madeira n. Guadeloupe. Osiris, 23 v. Antwerpen n. Hamburg. Ouwerkerk, 25 v. Genua n. Rotterdam. Overiisel, 24 720 m. n.w. D. Garcia n. Fremantle. Ovula, 25 te Singapore. Peperkust, pass. 24 Casquets n. Amsterdam. Poseidon, 25 v Amsterdam n. Hamburg. Prins der Nederlanden, 24 te Puerto Limon. Prins Willem III, 25 te Baycitty. Rcepat, 24 v. Cebu n. Bulan. Rotti, 25 v. Akaba n. Suez. Rijndam, 24 v. New York n. Galway. Rijnkerk, 24 v. Las Palmas n. Kaapstad. Saloum, 24 v. Duinkerken n. Rouaan. Sarpedon, 24 v. New Orleans n. La Guaira. Schelpwijk 24 6 m. n.o. Dungeness n. Avonmouth. Schiedijk, 24 435 m. w. Bishop Rock n. Antw. Slamat, 25 te Aden. Sloterdijk, 24 in Cape Codkanaal n. Boston. Soestdrjk 24 v. New York n. Antwerpen. ifort A^eiV4 4° m' w z w- Esbjerg n. Lulea. iïfn ~ouda' 24 Antwerpen n. Hampton Roads. Stad Haarlem, 24 500 m. z.w. Valencia n. R'dam. beiden, 25 v- Newcastle n. Londen. i24 o? m" n' Ma-i°rca n. Gibraltar. Stanvac D]irak. 24 v. Sibarok n. Buttan. ku24 V" Sun6eigerong n. Bangkok. Straat Mozambique, 25 te Kamaishu. Straat Soenda, 25 te Penang. Tabian, 24 te Marseille. Tahama, 24 30 m. n.w. Bizerta n. Mena. Tamo, 24 v. Santos n. Montevideo. Tarakan, pass. 24 Kp. Guardafui n. Aden. Tawali, 24 v. Rotterdam n. Calcutta, i egelberg, 24 te Santos. nta"* i? 240 m' Z'W„ V' Palmas n' Paramaribo. T)iluw2a4h!224mte SemWarangÊOland BU6n°S Alres' Tomocyclus, 24 te Mamonal verwacht. MomEasbaergen' 24 25 Z'°' Gebroeders naar Vasum, 24 160 m. z.w. Lissabon n. Montreal. Waterman, 25 v. Fremantle n. Melbourne Weltevreden, 24 te Genua. Westertoren, 24 13 0m. o.z.o. Muscat n. Fao Yitmarsum, 24 v. New Orleans n. Savannah Wonosobo, 24 v. Jose Panganiban n. Los Angeles 7c»!1 J4 205 m' w' Saban« Singapore! Zeeland. 24 v. Norfolk n. Panamacity. Zonnekerk, 24 v. Mombasa n. Aden Zuiderkerk, 25 te Marseille.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7