Geestdriftig Nijmegen ontving het Vierdaagse legioen weer hartelijk Van Berckel versloeg Goudsmit in tennistoernooi van Groenendaal Vier nieuwe wereldrecords zwemmen in Cardiff DE TOUR DIE VERDWEEN Uiterst zware afstandsmarsen door 12.682 tippelaars volbracht Ook estafetterecord van Nederland verbeterd ZATERDAG 26 JULI 1958 10 Gaat u met vakantie? In Vierdaagse Apeldoorn waren slechts 4 uitvallers Anton Geesink leed een nederlaag als worstelaar Nederlandse tennisploeg in Italië uitgeschakeld Manchester United toch in Europees bekertoernooi Met uiterste kracht Damesploeg van HPC na 10-0 overwinning kampioen Nieuw Zeeland scoorde 267 runs in eerste innings Koersen op Mereveld Felle strijd verwacht in Record-prijs 4-jarigen Eind goed al goed. En het eind was goed. De laatste dag van de 42ste Vierdaagse van Nijmegen is een ware feestdag ge worden voor het grote geestdriftige legioen van majoor Breunese. En wanneer wy spreken van een legioen, dan denken wy niet in de eerste plaats aan de ruim der tienduizend dappere wandelaars, die, regen en koude ten spijt, vier dagen lang hun tocht hebben volbracht, neen, eerder doe len wy dan op de vele tienduizenden die jaar in jaar uit, op de laatste vrijdag van juli naar Nijmegen plegen te trekken om de enthousiaste deelnemers met ovaties en bloemen te eren en te steunen. In opperbeste stemming loopt deze oudgediende de laatste paar honderd meter naar het Vierdaagse-kruis, dat op hem ligt te wachten. Hij kreeg gis teren bij zijn intocht in Nijmegen een welverdiend applaus van de tien duizenden toeschouwers. Het legioen was er weer. Al heel vroeg hadden duizenden zich van een goed plaatsje verzekerd om de intocht van de wandelaars door de lange St. Annastraat te kunnen gadeslaan. Voor de oude statige huizen stonden donderdagavond al de stoe len en banken, de gereserveerde zitplaat sen voor deze laatste dag van de Vier daagse van Nijmegen. Wij schreven het al, regen en koude hebben de wandelaars nauwelijks kunnen deren. Van de 13.132 deelnemers hebben er 12.682 deze 42ste Vierdaagse van de KNBvLO uitgelopen. Het aantal uitvallers Is relatief gezien lager dan ooit, slechts 450 tippelaars zullen ditmaal hun Vierdaagse kruisje niet krijgen, dat is nog geen 3,5 van het aantal gestarte wan delaars. Ondanks dat slechte weer zelfs een laagte-record. Op de vierde en laatste dag hebben maar 21 wandelaars de strijd tegen vermoeidheid, blaren en stijve spie ren moeten opgeven. Bar warm Het is dus een triomftocht geworden vanaf Malden, op 10 km. van Nijmegen ge legen. Maar daarvoor waren op deze eerste echt zomerse dag de wandelaars de moei lijkheden niet bespaard gebleven. Want toen de zon in de morgen kracht begon te krijgen werd het warm, heel warm. Tot Grave ging het nog, maar daarna ver langden de duizenden toch echt wel naar wat schaduw. Tot op de Mookse baan heb ben zy echter moeten wachten. Toen pas konden zij marcheren onder de beschut ting van de hoge bomen De stemming zat er echter al direct in, dat is nu eenmaal traditie. Zonder morren aanvaardden de tippelaars voorts, dat de pontonbrug bij Cuyk een kwartiertje te laat open ging. Zelfs begonnen de „vijfen vijftigers" vervolgens nog welgemoed aan een omwegje van 15 km. over Gennep en de Plasmolen, dat nu eenmaal noodzake- en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden? Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan da bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE Slechts 4 van de 1015 wandelaars, die dinsdag zijn gestart voor de eerste dag van de lustrum-Vierdaagse van de Nederlandse Wandelsport Bond, hebben hun vierdaag- se-medaille niet gekregen. Drie deelnemers vielen uit en één deelneemster werd don derdag wegens „liften" gediskwalificeerd. Op de laatste dag, waarop het parkoers voerde langs Ugchelen,, Beekbergen, de Woeste Hoeve en de Loener Mark, hebben alle wandelaars de tocht volbracht. Het weer was goed, alleen heeft het vaak te warme zonnetje de wandelaars niet allen goed gedaan. Toch is het een ware triomftocht geworden voor de 1011 tippelaars, die door muziekkorpsen werden ingehaald, toen zij Apeldoorn in de middag naderden. Zij hebben zich na afloop van de tocht op de markt verzameld waar de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, en de heer H. C. Runge, de secre taris van de NWB, de deelnemers geluk wensten met de geleverde prestatie. Bur gemeester Des Tombe spelde vervolgens 3 van de 73 deelnemers, die de Vierdaagse van Apeldoorn voor de vijfde maal hadden volbracht, de lustrumonderscheiding op. Daarna werd het bondslied van de NWB nog één keer gespeeld en vervolgens werd de vlag van de Wandelsportbond gestre ken: de vijfde Vierdaagse van de NWB behoorde tot het verleden., lijk ls om voor hen de „wandelmaat" vol te maken. Na de Piasmolen en Mook kwamen bij de Molenhoek alle parkoersen weer samen. Applaus Ze waren onvermoeibaar. Niet alleen die 13.000 wandelaars, ook de vele tienduizen den kijkers langs de kanten van de weg kwamen niet tot rust. Steeds weer klater de het applaus op. Evenals verleden jaar was het de kleine, kittige groep van Israel, waarnaar de sympathie in het bij zonder uitging. Bedolven onder bloemen, met tranen in de ogen van ontroering, hebben de donkere, charmante meisjes uit Israel die laatste kilometers afgelegd. Hun Israëlische liederen, waaruit hun levens lust en zelfverzekerdheid zo duidelijk blijken, klonken in de St. Annastraat lui der dan ooit. Maar ook de andere groepen kregen hun hulde. De Zwitserse Alpenjagers met hun typische lichaamshouding, de byzonder fitte Belgische para-troopers, de Duitse detachementen, de vele Nederlandse en Engelse groepen, zy alle werden spontaan begroet en byna onder de bloemen be dolven. Een bijzonder hartelijk applaus kregen de mannen van de stoottroepen, die wer den voorafgegaan door hun mascotte, een geit met het wapen van het regiment op het rugdek. Tevreden Werkelijk, iedereen was tevreden op deze laatste dag. De wandelaars omdat zij hun vierdaagse-kruisje verdiend hadden, majoor Breunese omdat het aantal uitval lers een laagte-record betekende, ir C. Staf, de minister van Oorlog en Marine, omdat de Nederlandse militairen dit maal zo'n voortreffelijk figuur hadden gesla gen; dr. Avenarius, hoofd van de genees kundige dienst, omdat de mannen van zijn dienst zich hoofdzakelijk hadden kunnen beperken tot het behandlen van blaren en stramme spieren, omdat ernstiger geval len. dank zij de over het algemeen serieuze training van de deelnemers, eigenlijk niet zijn voorgekomen. Anton Geesink's faam als judoka heeft niet geïmponeerd in Boedapest. De Utrechter leed althans in het zwaarge wicht een duidelijke nederlaag tegen de Rus Bogdan: onze landgenoot verloor door touché in de zevende minuut en kreeg daardoor vier strafpunten. Een deelne mer is uitgeschakeld, indien hij meer dan vijf strafpunten heeft. Ook de Amsterdammer Stoltz verloor, in de lichtmiddengewichtklasse, door tou ché. Hij werd in de tiende ronde door de Tsjech Makhed met de schouders tegen de grond gedrukt. De middengewicht Weitner zorgde voor het enige positieve resultaat. Hij behaal de een puntenzege op de Oostenrijker Ri- baricz. Italië heeft gisteravond Nederland uitgeschakeld van verdere deelneming in de Italiaanse groep van de Galea-beker. Italië won met 32. De Nederlandse spe Iers wonnen op de laatste dag een enkel spel en het dubbel. De uitslagen waren: Maris en Biesheu vel (Nederland) verslaan in het dubbel de Italianen Bonfiglio en Tacchini 63, 36, 2—6, 62 en 64. Deze partij was donder dag na vier sets afgebroken omdat de in vallende duisternis verder spelen onmo gelijk maakte. Bonfiglio (Italië) verslaat Kuypers (Ne derland) 62 en 60. Maris (Nederland) verslaat Tacchini (Italië) 61, 46 en 64. Door deze overwinning heeft Italië zich in de finale geplaatst. Er is na de gespeelde partyen van don derdag en vrijdag in het Groenendaal-ten nistoernooi enige tekening gekomen. In de A-afdeling heren-enkelspel is het veld tot acht spelers geslonken en zijn nog in de strijd Lalisang, IJspaard, Van Berckel, Verhoef, Witteman, Van Dinther, Nieland en De Jong. De Haarlemse kampioen Van Berckel versloeg de vrij sterke Amster dammer Goudsmit met 7-5 en 6-4 en zal na een zege op Verhoef hoogst waarschijn lijk in de halve finale beker-verdediger Lalisang ontmoeten. In het dames-enkelspel plaatsten zich voor de halve finale Kea Okker, Ria Smids en mej. v. Beest uit Amsterdam, terwijl de dames Apking en Schouten voor de nog open plaats zullen spelen. Een finale tussen Kea Okker, de Haarlemse jeugdkampioe ne, en mej. L. v. Beest ligt in de lijn der verwachtingen. In het herendubbel kwam het duo Van Berckel-Van Dinther tegen S. Okker-Wijk- huizen met de hakken over de sloot nadat Okker en Wijkhuizen in de beslissende set een 5-3 voorsprong namen, setstanden: 4-6, 6-2 en 8-6. Van Berckel en Van Dinther ontmoetten in de tweede ronde Putters en Goudsmit uit Amsterdam maar deze partij moest afgebroken worden. We verwachten dat de Haarlemmers de halve finale zullen bereiken evenals Lali sang en Witteman. Het dubbel Nijboer- Sohlatman en W. ten Houte de Lange-J. Niet minder dan vier wereldrecords en één Europees record sneuvelden vrij dagavond op de zesde dag van de Spelen van het Britse Rijk, waar de zwemwed strijden in het 55-yardsbad van Cardiff werden gehouden. Daarnaast leverde het Engelse meisje Judy Grinham, als eerste gestart op de 4 x 110 yards wisselslag esta fette, in een tijdsbestek van nog geen twee dagen wederom een prestatie van for maat door haar wereldrecord op de 110 yards rugslag met 1 min. 11.9 sec. eveneens een wereld- en Europees record op de 100 meter rugslag te evenaren. Zy' toonde hiermede aan op het ogenblik onbetwist de snelste rugslagzwemster van de wereld te zijn en onze landgenote Ria van Velzen, die met een tijd van 1 min. 12.3 sec. „slechts" drie dagen deze re cords op haar naam mocht hebben, zal in Boedapest bij de Europese zwemkam- pioenschappen zeker snel moeten gaan om het goud te kunnen veroveren. Hetzelfde geldt overigens eveneens voor de Nederlandse dames etafetteploeg, die zich door de Engelse meisjes Judy Grin ham, Anita Lonsbrough, Christine Gosden en Diana Wilkinson met 4 min. 54.- sec.op de 4 x 100 yards wisselslagestafette tevens 4 x 100 meter wisselslag estafet te twee wereld- en één Europees re cord zagen ontnemen. Tot op dat moment hadden Greetje Kraan, Ada den Haan, Atie Voorbij en Cockie Gastelaars met 4 min. 57.- sec. de snelste tijd gezwommen (Blackpool 18 mei 1957). De Australische dames Anne Nelson, Barbara Evans, Beverley Bainbridge en Dawn Fraser bleven op dit nummer met min. 55.1 sec. ook onder het wereldre cord. Dawn Fraser leverde wel een uit zonderlijke prestatie door als eerste vrouw op de 110 yards vrije slag een tijd van 1 min. 00.6 sec. te noteren. Maar aangezien deze tijd in de estafette werd gemaakt, waar zij als vierde startte en dus het voor deel had dat zij wegsprong op het moment dat haar landgenote Beverley Bainbridge aantikte een soort vliegende start dus zal geen erkenning van dit record kunnen worden aangevraagd. De Australische heren John Monckton, Brian Wilkinson, Ted Gathercole en John Devitt kraakten niet alleen hun wereldre cord op de 110 yards wisselslag estafette met een tijd van 4 min. 14.2 sec., maar bleven met deze prestatie ruim onder het wereldrecord op de 4 x 100 meter wissel slag estafette, dat met 4 min. 16.2 sec. in het bezit was van de Japanners Keyi Hase, Masari Furukawa, Taliashi Ishimoto en Manubu Kogei (Los Angeles 29 juni 1958. De gouden medailles van John Konrads op de 1650 yards vrije slag in 17 min. 45.4 sec. en op de 110 yards rugslag van John Monckton in 1 min. 01.7 sec. zonken hier bij in het niet. Het 15-jarige Australische meisje Ilsa Konrads won de 440 yards vrije slag in een briljante tijd van 4 min. 49,4 sec., hier mede het totaal van de gouden medailles voor Australië op elf brengend. Zij en haar broer Jon zorgden samen met vijf keer „goud" voor het leeuwenaandeel. Enge land werd zes keer eerste en Schotland ontfermde zich over twee titels. Dat de zwemwedstrijden in Cardiff zeer veel bezoekers hebben getrokken, laat zich denken wanneer men zich realiseert dat niet minder dan tien wereldrecords (acht bij de dames en twee bij de heren) en twee Europese records (bij de heren) werden verbeterd. De appèl-commissie van de Engelse Voetbalbond heeft een beroep, dat door het bestuur van Manchester United was ingesteld tegen de F.A.-beslissing dat de ze club het komend seizoen niet mag uit komen in de wedstrijden om de Europa beker, toegewezen en de club van Busby kan dus meespelen. Het verbod was uitgevaardigd omdat de Football-Association van oordeel was dat Manchester United een seizoen nodig zou hebben om zijn speelsterkte te verhogen, na de diepe inzinking die het gevolg was van de ramp bij München. Het bestuur van Manchester Un. was van dit argu ment allerminst overtuigd. De voorzitter van de Football League, Joe Richards, scheen door het vernietigen van de bestuursbeslissing onaangenaam getroffen, maar weigerde er commen taar op te geven. v. d. Maesen plaatsten zich reeds. Voor het dames- en gemengd dubbel werd nog niet gespeeld. Vandaag wordt vrijwel de gehele dag gespeeld, waarna men zondag na enkele halve finales om ongeveer twaalf uur met de vijftien finales een aanvang zal maken. Afdeling A, H.E. (Ie ronde): C. de Jong sl. H. Koning 6-1 en 6-3, F. Neelissen sl. J. v. d. Hof 7-5 en 6-3. 2de ronde: A. Lalisang sl. J. v. Welde 6-1 en 6-2, J. IJspaard Sl. K. v. d. Horst 6-4 en 6-3, M. v. Berckel sl. R. Goudsmit 7-5 en 6-4, L. Verhoef sl. .F Neelissen 6-4, 4-6 en 6-2, P. Witteman sl. P. Putters 6-3 en 6-2, A. v. Dinther sl. ir. J. Gerkens 6-4 en 6-2, C. Nieland sl. H. Borgerding 6-2 en 6-1 en G. de Jong sl. A. v. d. Hof 6-3 en 6-1. D.E. (Ie ronde): mej. T. Schouten sl. mevr. Steffelaar 6-2, 5-7 en 6-3. 2de ronde: mej. K. Okker sl. mej. E. van Scherpenzeel 6-2 en 6-0, mej. R. Smids sl. mej. M. v. d. Valk Bouman 5-7, 6-3 en 7-5, mej. L. v. Beest sl. mej. E. Randag 6-1 en 6-4. H.D. (Ie ronde): J. Nijboer en F. Schlat man sl. P. Titiheru en F. Muschter 61 en 63, W. ten Houte de Lange en J. v. d. Maesen sl. J. de Jong en L. Verhoef 61, 26 en 63, M. v. Berckel en A. v. Dinther sl. S. Okker en J. Wijkhuizen 46, 62 en 86. 2de ronde: J. Nijboer en F. Schlatman sl. H. Borgerding en K. v. d. Horst 62 en 64, W. ten Houte de Lange en J. v. d. Maesen sl. C. Nieland en H. Koning 64, 16 en 63. D.D. (Ie ronde): mej. E. v. Scherpenzeel en mej. W. v. d. Broek sl. mevr. F. Hid dinga en mej. T. Schouten 63. 26 en 8-6. Afdeling B, H.E. (Ie ronde): J. Klip sl. L. v. Loo 61 en 64, Z. Verwaal sl. G. Hartman 61 en 64. 2de ronde: R. Tienstra sl. J. Klip 62 en 62; B. Fruitema sl. Buyze 61 en 61, Z. Verwaal sl. Hendriks 119 en 75, M. Wettendorf sl. Reinalda 61 en 61, R. Weijerman sl. F. Vetter 62 en 6—0. 3e ronde: P. Koster sl. T. Okker 36, 63 en 9—7, E. Schmidt Sl. Z. Verwaai 62, 16 en 63, M. Wettendorff sl. R. Weijerman 62 en 60. D.E. (2de ronde): mej. M. Jansen sl. mej. H. Cobelens 75 en 62, mevr. H. Schoone sl. mej. M. Ocenacek 64 en 75. 3de ronde: mej. M. v. d. Valk Bouman sl. mej. Y. Verheek 60, 68 en 10—8, mevr. R. Venekamp sl. mevr. H. Schoone 46, 62 en 97, mevr. G. Steffelaar sl. mej. T. Schouten 68, 64 en 97. H.D. (2de ronde): H. Zanders en R. Tien stra sl. F. Muschter en J. Verspoor 64 en 86, A. Schutz en Vorstman sl. G. Hart man en W. Hendriks 60 en 63, C. Verschuur en D. Vetter sl. P. Koster en R. Weijerman 64 en 64, W. v. Duinen en H. de La Mar sl. Th. Hinlopen en N. Geu- rink 64 en 63. G.D. (Ie ronde): mevr. N. Verschoor en J. v. d. Hoff sl. mej. en de heer Groot 64 en 61. 2de ronde: mej. Y. Verheek en W. v. Duinen sl. mevr. G. Steffelaar en R. Har- tevelt 64, 16 en 61, mevr. H. Schoone en W. v. Haastert sl. mevr. N. v. Duinen en C. Verschuur 60 en 62. D.D. (Ie ronde): mevr. Venekamp en mevr. Poelgeest sl. mej. Steffelaar en mej. Verwaal 62 en 75, mevr. v. Duinen en mej. Verheek sl. mej. T. Schouten en mej. Jansen 64 en 64. Afdeling C, H.E. (2de ronde): A. Koster sl. A. de Vries 61 en 6—4, A. Abma sl. J. Apon 60 en 60, C. Gaus sl. J. Lange- meijer 46, 62 en 62. 3de ronde: P. Groenland sl. J. Beijnes 62 en 63, R. Reinalda sl. Ter Haar 46, 63 en 63, A. Koster sl. A. v. Man- cius 62 en 64, T. Okker sl. J. Buyze 63 en 64. D.E. (2de ronde): mej. M. Sikkes sl. mej. M. v. Wijk 8—6 en 7—5. H.D. (Ie ronde): J. v. d. Berg en J. Wij nand sl. J. Langemeijer en W. Schuithuis 46, 63 en 64, R. de Greeve en v. d. Eijken sl. D. Smit en J. Nieuw 46, 61 en 63, P. Groenland en H. Wentholt sl. J. Apon en Van Kampen 62 en 61. Dit is Balkar Singh uit India, die zijn land vertegenwoordigde op de Spelen van het Britse Rijk in Cardiff. Met het hoofd in de nek en alle spieren tot het uiterste gespannen werpt hij met alle kracht die in hem is de discus in het toernooiveld. De krachtsexplosie lever de hem slechts de tiende plaats op. De waterpolocompetitie HPC-heren degraderen uit de eerste klasse na zege van UZ SC De HPC-dames hebben ongeslagen de eindstreep bereikt van de derde klasse B van de waterpolocompetitie. Vrijdagavond bonden zy in Heemstede de strijd aan te gen LGB uit Leiden. Het was geen een zijdige vertoning al doet de uitslag tien nul dat vermoeden. In snelheid deden de ploegen niets voor elkaar onder, maar in het afwerken van aanvallen faalde LBG. In de eerste speelhelft werd een zes-nul voorsprong verkregen door doelpunten van Yvonne Spierings (2), Marleen Smit, Wicky Hofman (2) en Hennie Band. Na de hervat ting zette Wicky Hofman de doelpunten serie voort: eerst uit een HPC-aanval en daarna uit een strafworp. Yvonne Spie rings liet toen nog twee doelpunten volgen (10—0). De stand is: HPC LGB* Sleutelstad De Zijl HVGB* 16 6 4 3 1 35— 6 15—18 8—14 6—17 9—18 strafpunten in mindering gebracht. HPC moet nu voor promotie naar de tweede klasse een wedstrijd spelen, op on zijdig terrein, tegen de kampioen van de derde klasse A. Het zal nog wel even duren eer de kampioen van de derde klasse A bekend is, daar DWR twee punten heeft en nog drie wedstrijden moet spelen. Water lelie heeft er zes met nog een wedstrijd te spelen. Heren In de eerste klasse B heeft UZSC tegen de verwachtingen met vijf-drie van RZC gewonnen. Hierdoor is de degradatie van HPC een feit geworden. Voor de tweede klasse B heeft DWT uit gespeeld tegen de kampioen van deze af deling. Nereus. In deze strijd is de Nereus- midvoor Gregorius wederom flink op schot geweest. Hij plaatste acht treffers. Fons Roozekrans stelde daar twee DWT-doel- punten tegenover. DWT zal in de laatste wedstrijd, maandagavond tegen De Vecht streek, winst moeten boeken daar de rang lijst een gedrang vertoont bij de onderste plaats. Waterpolo-uitslagen: Dames: reserve eer ste klasse: HZC 2—DWT 2 9—0. Reserve tweede klasse B: Nereus 3HPC 2 91. Derde klasse A: VZV—DAW 2—0. Heren: reserve tweede klasse A: DWR 2HPC 3 7—1. HPC 3—Meeuwen 3 1—4. Reserve derde klasse C HVGB 4De Futen 2 33. De robot liet de twee mannen voorzichtig zakken. „Blijft u hier even wachten?" vroeg hij fluisterend en kennelijk wetend, dat zij thans niet meer zouden protes teren. Hij liep naar de oude heer toe, kuchte verschei dene malen en schudde hem tenslotte bij de schouder. De man in de diepe stoel sloeg de ogen op en glimlachte verwonderd. „Hola ik heb zitten dutten. J. Arno, is er iets bijzonders?" „Ik heb de twee heren meegebracht die u wenste te ontmoeten. Zij zijn nu hier". „Ach lieve helpl En ik zit hier maar te soezen bij het vuur". Hij richtte zich op, steunend met de handen op de gebeeldhouwde leunin gen. Met een glimlach trad hij op de twee Fransen toe. Dat spijt mij werkelijk. Het is echt een onvergeeflijke onbeleefdheid van mij dat ik u op een dergelijke manier ontvang. Neemt u het mij maar niet al te kwalijk"- „Ach, helemaal niet, 't is heus niet erg", zei professor Randou, in hoge mate tot zijn eigen verbazing. Was hij dan alle doorstane ellende vergeten? vroeg hij zich af. En op die vraag kon hij alleen „ja" antwoorden. „Maar- eh-als u het ons niet kwalijk neemt, wij wilden graag weten wat dit allemaal te betekenen heeft". „Natuurlijk", zei de ander vriendelijk, „en ik zal het u graag uitleggen. Maar laten wij eerst gaan zitten. We kunnen het ons net zo goed gemakkelijk maken". Hij wendde zich om, zocht een open plek in het vertrek en maakte een vaag handgebaar. En daar stonden ze: drie clubfauteuils en een lage tafel. De twee Fransen deins den achteruit en als bange kinderen gingen zij dichter bijelkaar staan. „Ik-ik wou dat het afgelopen was - dat het allemaal voorbij was", stamelde commissaris Bizet. „Oh, pardon!" verontschuldigde hun gastheer zich. „Dat had ik misschien beter nog niet kunnen doen. Maar ik vergeet wat u wel en wat u niet bekend is. Maar gaat u toch zitten. Ze zijn heus stevig". Professor Randou had er genoeg van. „Nee, nee, nee! ik ga niet zitten Ik blijf staan! Net zolang tot ik weet waar ik ben en wie v bent en hoe wij hier gekomen zijn en hoe u die stoelen hier hebt gekregen. Wij hebben er genoeg van, snapt u, we zijn het zat om als provinciaaltjes in Parijs te wor den behandeld- Een verklaring, willen we, een verkla ring!" „Die zult u hebben! Ik zal eerst uw eerste vraag beantwoorden:- U bevindt zich in een vliegende schotel". Weer een handgebaar en op de wand verscheen een soort filmbeeld. „Kijk, zo ziet uw huidige verblijf er van buiten uit". De vierde testmatch Peter Richardson en Willie Watson, de linkse Engelse openings-batsmen, hebben de illusies van de Nieuwzeelandse cricke ters wreed verstoord. Toen Nieuw Zeeland op de tweede dag van de vierde testmatch, die in Manchester wordt gespeeld, all out was voor 267, bouwden Richardson en Watson een eerste wicketstand op van 126 runs. Aan het einde van de dag stond Engeland op 192 voor 2. Richardson gestumped scoorde in 2'/2 uur 74 runs (10X4) en Watson werd na 3'/2 uur op short leg gevangen. Hij had toen al 66 runs. Vooral de innings van Watson, die 4 vieren sloeg, was van zeer goed gehalte. Tom Graveney toonde op deze dag wei nig respect voor het bowlen van Tony MacGibbon. Dank zij enkele prachtige cover-drives bleef hij met 25 runs not out. Engeland, dat de eerste drie wedstrijden van deze rubber van vijf heeft gewonnen, staat met nog acht wicketsin handen slechts 75 runs achter op de Nieuw- zeelanders. De score voor Nieuw Zeeland was: Sutcliffe, bowled Statham 41 Darcy, l.b.w., bowled Truëman 1 Harford, l.b.w., böwled Statham 2 Reid, c. Trueman, bouwled Lock14 Playle, l.b.w., bowled Illingworth 15 MacGibbon, c. Evans, bowled Statham 66 Sparling c. Evans bowled Statham 50 Hayes bowled Trueman4 Blair bowled Trueman 2 Moir not out 21 Petrie retired hurt 45 Extra's -6 Totaal 267 Het hoofdnummer van het uitgebreide Mereveld-programma is de Record-prijs der vierjarigen, een koers over de klas sieke mijlsafstand. Aangelokt door deze korte afstand zijn er aan de kop te veel paarden voor een regelmatig verloop, maar indien de totaal kanslozen op stal blijven kan de Haarlemmermeerder Jan de Vlie ger met Vlieger D de grote prijs winnen, doch hij zal zijn toch al fraai record nog scherper moeten stellen om Vainqueur en de keuze Geersen achter zich te laten. Out sider is Valencia. Ook de tweejarige cracks zijn van de partij, waaronder de record-houdster Xina S. Om echter over 1200 m er veertig te moeten voorgeven lijkt wel een te zware opgave, zodat de keuze gaat naar Xuthus T en de beide vertegenwoordigers van Geersen. Veel sneller zal het toegaan in de inter nationale Leeuwarden-prijs, waarin Theo Messidor zijn zesde achtereenvolgende overwinning kan gaan boeken. Het zal hem echter deze keer niet gemakkelijk worden gemaakt door Ria Olivier en de Franse hengst Forges. In het veld van elf is geen bepaalde fa voriet aan te duiden, maar daar Martini Spencer de binnenkant heeft geloot en snel genoeg is deze positie tot in de eerste bocht toe te bewaren, geniet de hengst een lichte voorkeur, doch zijn weers- en baan- omstandigheden tegen hem dan zullen Sammy Mars, Typhoon en keuze Geersen voor hem eindigen. Het merkwaardige is, dat ook in het volgende nummer een felle strijd is te ver wachten tussen stal De Vlieger en Geer sen, respectievelijk met Rentinus en Trudi Trothan. Een volkomen open duel, waarin de keuze echter valt op eerstgenoemde. Outsiders bij dit duo zijn nog Tourterelle en Rosa Signal. Het stayersnummer (2700 m) brengt als groot favoriet Unworthy aan de start, maar eerder mag worden verwacht dat de in grote vorm lopende Urania hier zal gaan winnen, vóór Traviata. In het zeer be scheiden nummer voor leerlingen krijgt Santos een voortreffelijke kans zijn eerste jaarzege te boeken, daar Ukas en The Flying Dutchman het in zuivere snelheid mits zonder fouten het tegen hem moeten afleggen. Veel belangstelling zal ook uitgaan naar de zeer snelle Friese driejarige Wiebeline Wip, die dit seizoen reeds vier maal won. Voor de eerste maal in haar carrière gaat zij hierover een langere afstand en als zij wint in een behoorlijke tijd, dan mag zij tot de favorieten van de Derby worden gerekend. Haar rivalen zijn nu Willy Bond en The Lee.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10