Proeven op konijnen met radio-actief strontium DE MOOIJ KRUISWEG 64 Rotterdam maakt haast met annexatieplan 100 SERVICE BELOOFD.... 10 MAAL GEBELD, NIEMAND GEKOMEN!! van gisteren Bij de erkende Televisiespecialisten zal dat nooit gebeuren, nu niet en later niet ZATERDAG 26 JULI 1958 Alleen konijnenbabies overleven een inspuiting DE BEURS Haarlemse rechtbank Diefstal en heling van bloembollen Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 21 tot en met 25 juli Raab kreeg in Moskou vrij grote concessies los Schoppend en schreeuwend naar de conferentietafel Haarlemse rechtbank Haarlemse koopman stak optiegelden in eigen zak Eis: 2YZ jaar Scheepvaart LONDEN (Reuter) Proeven met In jecties radio-actief strontium op konijnen hebben aangetoond dat dieren van twee dagen oud hiervan geen hinder ondervon den, maar dieren van zes tot acht weken na een half jaar stierven als gevolg van gezwellen en anemie. De konijnen van een jaar oud stierven ook na zes maan den, doch uitsluitend aan anemie en een vermindering van het aantal witte bloed lichaampjes, aldus het jaarrapport van de Britse raad voor medisch onderzoek. De hoeveelheid strontium was in verhouding tot de hoeveelheid strontium die bij proe ven met kernwapens vrijkomt zeer groot. Volgens het rapport kan het voorkomen van gezwellen in de leeftijdsgroep van zes tot acht weken verklaard worden uit de verschillende typen beendergroei op de verschillende leeftijden. Bij de jongste groep is deze groei zo snel dat het stron tium in het gehele beenderstelsel wordt opgenomen en snel verwijderd in het pro ces van de „normale hermodellering". Bij de oudste groep zou hetzelfde gelden, maar in zoverre dat het strontium dan al leen op enkele plaatsen, waar de beende ren nog groeien, wordt opgenomen en la ter verwijderd. Bij de tussengroep zou het strontium op plaatsen van actieve groei in het beenderstelsel in sterke concentra tie worden opgenomen, maar niet overal worden verwijderd. Bij de proeven ge bruikt men konijnen omdat hun beender stelsel gelijkt op dat van de mens. PASADENA De Japanse professor Komei Nakajama van de Sjiba-universi- teit heeft op een conferentie in Pasadena (Californië) verklaard, dat de uitgespro ken stijging van het aantal gevallen van leukemie in zijn land een gevolg is van radio-actieve afvalstoffen van Russische en Amerikaanse kernproeven. TOKIO (UPI) Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de Japanse kustwacht zijn een onderzoek begonnen naar wat wordt aangenomen een radio actieve besmetting is van de opvarenden van twee Japanse schepen. De twee sche pen, de Takoeyo en de Satsoema, zouden door radio-actieve as zijn getroffen in het zuidelijk deel van de Grote Oceaan. Er zijn 37 leden van de bemanning van de twee schepen en leden van d~ staf van wetenschappelijke onderzoekers aan boord in medische observatie genomen, AMSTERDAM Na een week vol spanning, in verband met de politieke wereldgebeurtenissen, waardoor de koersen van de aandelen flink op en neer golfden - vooral die van Kon- Olie - was de markt aan de vaste kant. De handel was echter minimaal. Over de re sultaten en het wel of niet doorgaan van de topconferentie lopen de meningen, uit een. In het algemeen gesproken wordt er ter beurze te dien aanzien een gereser veerde houding aangenomen,waardoor de zaken op de achtergrond worden gedron gen. Toch ziet men de algehele wereld situatie optimistischer in. De geringe za ken, die tot stand kwamen, waren van ge durfde-koperszijde. De arbitrage stelde wel alles in het werk om actief te zijn, maar het was zeer moeilijk een tegenpartij te vinden. De slotkoersen van Wallstreet droegen tot de gunstige marktstemming voor de laatste beursdag van deze week bij. De hogere koersen van de vorige dag' op het Damrak konden niet alleen gehand haafd blijven, maar er werd zelfs daar boven gehandeld. Aandelen Kon. Olie openden op 165,20, waarna de koers steeg tot 166, tegen vorige dag 163,10. Het fonds sloot op vrijwel de hoogste koers van de dag en lag daarmee ongeveer ge lijk aan de pariteit van de aandelen in New York. Philips trok wat buitenlandse be langstelling en kon zich opnieuw onge veer 2 punten verbeteren; Unilever voegde aan de forse verhoging van acht punten van donderdag nog eens bijna 2 punten toe. AKU was gevraagd en op 191V» wederom 2 punten hoger. KLM bleef vrijwel onver anderd. In de scheepvaarten was het eveneens kalm; de stemming was prijshoudend tot vast. Aandelen Koninklijke Boot behiel den de winst van de vorige dag. terwijl KPM zich wederom twee punten kon ver beteren. De overige aandelen in deze sec tor waren goed prijshoudend. In de cultures vond een herstel plaats door Certificaten Deli. Op een prijs van 113,90 waren deze 1.40 hoger dan de vorige slotprijs- Senembah. HVA en Am sterdam Rubber waren goed prijshoudend. De staatsfondsen waren eerder hoger voor de kortlopende sector. Stocken Ko ninklijke Zout werden op ongeveer 390 (f 386) geadviseerd. In verband met de aanstaande herkapitalisatie van 50 per cent voor de aandelen Hollandse Con structie. werden dpze vernomen op 440 (430)), en die van Electro Lasch op 425 (410) Prolongatie 3Vl> percent. (ANP). nadat zich bij hen tekenen van radio-actie ve besmetting hadden voorgedaan. WASHINGTON, Een Amerikaanse districtsrechter heeft geweigerd bevel tot stopzetting van de Amerikaanse proeven met waterstofwapens te geven, zoals was gevraagd door de advocaten van 39 perso nen. De advocaten eisten staking van de proeven omdat zij inbreuk zouden maken op het recht om te leven en normale kinde ren groot te brengen. Het verzoek van zes tien inwoners van de Marshall-eilanden werd niet in zijn geheel verworpen. De rechter zal nagaan of zij het recht hebben de Amerikaanse regering voor het gerecht te dagen. De andere personen die hebben gevraagd de regering te bevelen de proe ven te staken, zijn Japanse vissers, de No belprijswinnaar Linus Pauling, de socialis tische leider Norman Thomas en de filo soof Bertrand Russell. Acht maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden onvoorwaardelijk met aftrek eiste de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman donderdag voor de Haarlemse rechtbank tegen een 31-jarige chauffeur uit Lisse, verdacht van diefstal in vereniging van bloembollen. Deze diefstal had hij op verschillende tijdstippen in 1956 en 1957 gepleegd samen met zijn chef en ten nadele van een bloem bollen veiling in Lisse. Voor zijn aandeel had hij 1150 gekregen. Het was een triest verhaal, dat de ver dachte over zijn misstap vertelde. Zijn directie had hem voor de keus gesteld: verhuizen van Noordwijk - waar hij een prettig huis bewoonde - naar Lisse öf ont slag. Hij was getrouwd en had twee kinde ren, alsmede een bescheiden salaris. Zijn directie zou hem tegemoet komen in de hogere huur maar was deze belofte niet nagekomen, waardoor verdachte financieel volkomen aan de grond was geraakt. Ook de officier sprak van verzachtende omstandigheden. Verdachte had het geld niet over de balk gesmeten. De eis luidde acht maanden gevangenisstraf, waarvan vijf voorwaardelijk met aftrek en een proeftijd van drie jaar. De raadsman, mr. E. G. Sprey uit Lei den, schilderde zijn cliënt als de uitvoerder van de boze plannen van zijn chef en mede verdachte. Steeds wilde hij bekennen, doch de invloed van zijn chef was sterker. Plei ter wees op de tragische gezinsomstandig heden van verdachte. Vlak voor de arres tatie van de jongeman moest zijn vrouw twee zware operaties ondergaan. De raads man drong aan op een straf waarvan het onvoorwaardelijk gedeelte gelijk zou zijn aan de preventieve hechtenis. Uitspraak 7 augustus. De chef en medeverdachte van de chauf feur, die eveneens in het Huis van Bewa ring verblijft, verschfëèn biëf w'e'gëhs ziek te. De officier van Justitie wilde evenwel de dagvaarding niet intrekken en vroeg verstek. Na overleg in raadkamer weigerde de rechtbank dit. Zij eiste medebrenging van verdachte op 21 augustus. Hierna stond een 53-jarige bloemist uit Sassenheim terecht, die van heling der ge stolen bloembollen werd verdacht. In deze zaak zou de chef en medeplich tige van de vorige verdachte als getuige optreden. Daar deze niet verschenen was liet de rechtbank de chauffeur uit de vo rige zaak in de getuigenbank plaats ne men. De bloemist had verscheidene keren bloembollen van de boze genius in deze zaken, de loodschef, gekocht. De chauffeur zorgde voor het transport en rekende ook wel eens af. Het ging om partijen van dui zenden en tienduizenden stuks. Verdachte heild voor de rechtbank zijn onschuld staande. Hij beweerde niet de herkomst van de bloembollen geweten te hebben. Onder pressie van de loodschef had hij aanvankelijk tegenover de politie een valse verklaring afgelegd. In totaal had hij voor 1400 bollen gekocht. Tenslotte had hij, naar hij zei, argwaan gekregen en een maal had hij gezegd: „Haal die bollen bij mij terug". De getuige verklaring van de chauffeur bracht de zaak niet veel verder. Hij had slechts opdracht gekregen de bollen naar de bloemist te brengen. Hij wist niets vap een afspraak tussen de bloemist en de loodschef. De rechtbank achtte het raadzaam toch de niet als verdachte en getuige versche nen loodschef te horen en hield de zaak aan tot 21 augustus. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Laagste Hoogste koers koers Alg. Kunstzijde Unie 183 192 Van Berkei's Patent J91/» Van Gelder Zonen 177 17° Kon; Ned. Hoogovens 398 317 Ned. Kabelfabriek 258 268 Philips 288 A 298 Unilever 252 366 Wilton-Fijenoord 85 190 Kon. Petroleum J61,40 Holland-Amerika Lijn 135^ 137>4 Kon. Ned. Stoomboot Mij135/ 0 Ned. Scheepvaart Unie 123 126/» Van Ommeren 230 235 Amsterdam Rubber ..y68 A HVA 104/2 108 Den Mi,::/in.- f 3%% Staffellening 1947 895/h 90% 3% Invest, cert. Nederland9394% 3% Nederland 1962—64 93/ 94/ 6% Nat. Woningbouwlening '57 10954 109/ Omzetten (nominaal) Deze week (voorl.) Aandelen 10.251.428, Vorige week (def.) Aandelen 7.574.005, Vrijdag 25 juli 1958 Laatste Koersverschil tijdvak t.o.v. 18 juli 191% 194/ 177 317 268 297/ 364% 185 165,80 137% 139/- 125% 235 70 104/ 113,70 90»/ii 94"l»t 94/ 109/ 11% 4/ 2 14 13 10% 14% 3 2,60 2/ 5 0 1% 0,70 'hi "la 0 Obligaties f 10.603.226,— Obligaties 10.927.051, De gementeraad van Rotterdam heeft zich - alleen de communisten waren tegen - achter het standpunt van B- en W. gesteld, dat het nodig is bij de regering een ver zoek tot grenswijziging in te dienen, waar door het Botlekindustriegebied aan het grondgebied van de gemeente Rotterdam wordt toegevoegd, terwijl zo spoedig mo gelijk daarna hetzelfde zal dienen te ge schieden met de terreinen voor de „Euro poort". Dit standpunt van het Rotterdamse col lege was neergelegd in een nota, waarin de bestuursvraagstukken, ontstaan door de na-oorlogse ontwikkeling van het Water weggebied, werden besproken en het over leg, dat door 27 gemeenten over deze vraagstukken is gevoerd, uit de doeken werd gedaan. De burgemeester van Rotter dam hoopte dat reeds in de volgende ge meenteraadsvergadering op 14 augustus een voorstel tot grenswijziging voor het Botlekgebied aan de orde zal kunnen wor den gesteld. Hoewel alle 27 gemeenten voor samen werking zeiden te voelen, is volgens de nota na enige jaren van overleg geen basis voor redelijke samenwerking te vinden. Rotterdam was voor insteling van een bo- vengemeentelijk orgaan- Tien gemeenten stelden zich echter op het standpunt van intergemeentelijke samenwerking. Ter ver mijding van verder tijdverlies menen B. en W. van Rotterdam zelfstandig die maat regelen te moeten nemen, die de ontwikke ling van het Botlekgebied en Europoort eist. Het front van de tien gemeenten tegen Rotterdam noemde de burgemeester van Rotterdam een schijnfront, dat op nega tivisme berust (Van onze correspondent in Wenen) De Oostenrijks-Russische besprekingen in Moskou zijn voor Oostenrijk met 'n be hoorlijk resultaat afgesloten. De Sovjet- Unie heeft verklaard dat Oostenrijk, aan herstelbetalingen in de komende zeven jaar, geen zeven, maar 3,5 miljoen ton olie behoeft te leveren. Dit betekent voor de Oostenrijkse schétkist een ontlasting van jaarlijks tweehonderd miljoen shilling (bijna drie miljoen gulden). Er is echter geen verlichting aangebracht in de schuld van 150 miljoen dollar, waarvan Oosten rijk tot nu toe de helft in de vorm van in dustriële produkten heeft afbetaald. De nog verschuldigde 75 miljoen dollar zal Oostenrijk in de komende drie jaar moe ten voldoen. Tegelijkertijd werd een overeenkomst gesloten, waarbij de Sovjet-Unie zich verplicht grotere hoeveelheden Oostenrijk se afgewerkte produkten en halffabrika ten af te nemen en Oostenrijk de mogelijk heid krijgt nog meer grondstoffen van de Sovjet-Unie te kopen. Ook dit is voor Oos tenrijk een groot voordeel. Om het goede renverkeer te vergemakkelijken, waar voor de Donau de meest geschikte ver keersweg is, zal Oostenrijk toetreden tot de Donau-conventie van Belgrado. Ofschoon volgens een Russische verkla ring de repatriëring van Oostenrijkse krijgsgevangenen en andere Oostenrijkse staatsburgers definitief is afgesloten, zal de Sovjet Unie toch alle Oostenrijkers, die nog naar hun land willen terugkeren, be hulpzaam zijn, wat eveneens van Oosten rijk wordt verwacht ten aanzien van Rus sische staatsburgers. Ook zullen de weder zijdse wetenschappelijke en culturele be trekkingen worden versterkt. Moskou lijkt Oostenrijk te hebben uitge kozen om de wereld te laten zien, dat het niet^altijd,„,„niek') zegt.J3en.,Qo^tenpijkse staatslieden hebben daarvoor wel heel vriendelijk en dankbaar - .moéten doen, maar tenslotte hebben zij een vrij groot voordeel behaald. Volgens kanselier Raab heeft Oostenrijk, op grond van deze tege moetkomende houding, geen andere ver plichtingen van welke aard ook moeten aannemen. Raab heeft Kroesjtsjev tot een bezoek aan Oostenrijk uitgenodigd, waar op president Vorosjilov het Oostenrijkse staatshoofd Scharf tot een bezoek aan de Sovjet-Unie uitnodigde. Amerikaans perscommentaar: WASHINGTON (Reuter) De „Wash ington Post" zegt in een commentaar op de jongste ontwikkelingen over de topconfe rentie dat de Amerikaanse regering ge dwongen wordt een feestje bij te wonen in haar eigen achtertuintje, dat zij van te voren al niet leuk vindt. Dit is echter de ergste houding die men kan aannemen tegenover een „overbruisende" man als Kroesjtsjev. Laat ons daarom maken wat ervan te maken valt en de conferentie niet van te voren als een nederlaag beschou wen, aldus het blad. De „Chicago Tribune" schrijft dat hel; onjuist zou zijn veel te verwachten van deze conferentie, zo zij gehouden mocht worden. Het zou onjuist zijn, omdat de vo rige topconferentie tot niets heeft geleid en omdat de langdurige onderhandelingen in Moskou om tot een tweede te komen, niets hebben opgeleverd, dat het houden van een dergelijke conferentie op het ogenblik rechtvaardigen kan. NEW YORK (Reuter) De „New York Post" schrijft woensdag, dat de Ameri kaanse diplomaten er andermaal in ge slaagd zijn de Verenigde Staten te schei den van hun grote bondgenoten. Verder zegt het blad, dat Eisenhowers antwoord op het Russische voorstel tot een topconfe rentie „meer de koude wettische toon van Dulles heeft dan de warmte en oprecht heid, die de wereld pleegt te verbinden aan de naam van de president". Weer eens toont de regering te Washington het beeld van een land, „dat schoppend en schreeu wend naar de conferentietafel wordt ge sleurd, als het tenminste zover komt", al dus het blad. WASHINGTON (Reuter) William Knowland, leider der republikeinse fractie in de Amerikaanse senaat, heeft woensdag in een toespraak in de Senaat verklaard dat het Westen het vraagstuk van de te rugtrekking der Russische troepen uit .Hongarije aan de orde moet..stellen, wan neer Kroesjtsjev een topconferentie in UNO-verband zou„.l>ijwonen. „Aar» dé .Sov jet-Unie moet de vraag worden gesteld, waarom zij geen acht heeft geslagen op toen door de UNO aanvaarde resoluties, waarin de terugtrekking der Russische troepen uit Hongarije werd geëist", aldus Knowland. Hij verklaarde ook dat het Westen Kroesjtsjev niet moet toestaan uit te ma ken, welke landen op een UNO-topconfe- rentie zullen worden vertegenwoordigd. „Deze verdachte heeft met fluwelen stem en goede manieren het vertrouwen van anderen gewonnen en hen daarna op zeer listige wijze om de tuin geleid. De maatschappij moet beschermd worden tegen dergelijke gevaarlijke individuen." Dit zei de officier van Justitie by de Haar lemse rechtbank, mr. G.W.F. van der Valk Bouman, in zijn requisitoir tegen een 67-jarige Haarlemse koopman, die donderdag terecht stond wegens verduis tering van 3850 ten nadele van een in- inwoner van Ridderkerk. De bejaarde verdachte was tussen 1911 en 1956 reeds dertien maal wegens verduistering en op lichtingen veroordeeld. Hij had er juist een gevangenisstraf van anderhalf jaar opzitten toen hij tussen oktober 1957 en maart 1958 de feiten pleegde waarvoor hij thans in de beklaagdenbank zat. De officier eiste tegen hem een gevangenis straf van tweeëneenhalf jaar met aftrek van voorarrest. De bejaarde verdachte zou de verduiste ring hebben gepleegd door optiegelden, welke hij van een chauffeur uit Ridder kerk ontving om samen met nog een inwo ner uit deze plaats voor gezamenlijke re kening huizen en een vakantiecentrum te kopen, ten eigen bate aan te wenden. Verdachte gaf toe, dat hij de door hem ontvangen gelden had uitgegeven voor een ander doel dan waarvoor ze bestemd wa ren. „Ik ben voor driekwart blind en moest op de een of andere manier aan de kost ko men", zo verweerde hij zich zwakjes. De chauffeur, die als getuige werd ge hoord, vertelde dat hij door de manipula ties van verdachte, die hij steeds ten volle had vertrouwd, zeer was gedupeerd. On dermeer was hem daardoor de aankoop van het vakantie-oord „De Woeste Hoog te" in Hoenderloo ontgaan. In dit kamp zouden 130 repatrianten uit Indonesië ge durende vier jaar onderdak kunnen vin den. De totale schadepost bedroeg twintig duizend gulden voor welk bedrag hij van de verdachte een schuldbekentenis had ge kregen. „Geen enkele keer heb ik verdach te gewantrouwd, maar nu ben ik al mijn spaarcenten kwijt. Ik heb zelfs mijn huis moeten verkopen en zit nu op een woning met een hoge huur", aldus deze getuige. De andere getuige bleek in hoofdzaak benadeeld te zijn door het feit, dat hij zijn auto voor de „zakenreizen" van verdach te beschikbaar stelde en ook zelf veel on kosten had gemaakt. De officier van Justitie wees er op, dat in het strafdossier van verdachte twee nieuwe gevallen van oplichting bevinden, waarvoor hij nog terecht moet staan. „Zel den heb ik een dergelijk uitgebreid straf blad van iemand van de leeftijd van ver dachte gezien." De verdediger, mr. J. H. A. M. van Son, meende dat deze zaak meer in de civiele kamer dan in de strafkamer thuis hoort. Hij achtte de opzet tot verduistering niet aanwezig en concludeerde tot vrijspi-aak. De rechtbank zal donderdag 7 augustus 's morgens om half tien uitspraak doen. LONDEN (Reuter) Verscheidene Britse bladen zijn opgetogen over Kroesjtsjevs antwoord op Macmillans voorstel. De libe rale „News Chronicle", zegt dat dit ant woord nauwelijks gecritiseerd kan worden De rechtsgeoriënteerde „Daily Express' schrijft: Kroesjtsjevs snelle reactie ver dient navolging. De westelijke mogend heden moeten zeker geen dwaze bezwaren opperen tegen punten van ondergeschikt belang. Zij moeten niet zeggen dat maan dag te vroeg is, aldus het blad. Aagtedijk, 26 te Nacala. Abbekerk, pass. 25 Minikoy n. Penang. Aldabi, 26 te Buenos Aires. Alderamni, 25 24 m. n.w. Brothers n. Port Sudan. Alhena, 25 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alkes. pass. 25 Fernando Noronha n. L. Palmas. Almdiik, 25 320 m. o. Azoren n. Havana. Alnati, verm. 21/8 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alwaki, 25 v. Calcutta n. Canada. Ameland, pass. 25 Natal n. Curasao. Amstellaan, 25 400 m. z.z.o.Suez n. Suez. Amstelliep, 25 220 m. z.w. Cebu n. Cebu. Amstelveen, 26 te Singapore. Appingedijk, 28 te Victoria verwacht. Argos. 25 Ouesant gepass. n. Amsterdam. Attis, 25 v. Kp. Haitien n. Savannah. Baarn, pass. 26 Flores n. Amsterdam. Bali, 25 v. Balikpapan n. Semarang. Baneeai 26 te San Francisco. Bantam, 25 v. Balikpapan, 27 te Probolmgo verw. S£«Mï«BSy - Belawan. ^mlgont6ein, ET&rban te Amsterdam verw. Boschkerk, 25 v. Kandia n. Bombay. Boskoop, verm. 7/8 v. Amsterdam n. Barranquilla. Caltex Arnhem, 25 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Delft, 25 17 m. z. Roti n. Bahrein. Caltex Leiden, 25 200 m. w. Kreta n. Port Said. Caltex Pernis, 25 54 m. z.z.o. Brothers n. Perz G. Caltex The Hague, pass. 25 Gibraltar n. Pt. Said. Caltex Utrecht, 25 ten anker rede Bahrein. Ceronia, pass. 25 Straat Ormoesz n. Abadan. Cistula, 25 420 m. n.o. Singapore n. Singapore. Clavella, 25 v. Norrköping n. Rotterdam. Dordrecht, 26 te Walvisbaai. Duivendijk, 25 v. Hull n. Newport. Eenhoorn, 25 v. Alexandrië n. Beyrouth. Esso Nederl., 25 15 m. o. St. Vine. n. Thameshav. Etrema, 25 v. Berre n. Beyrouth. Farmsum, 25 v. Aden n. Suez. Friesland, 25 v. Rotterdam n. Setubal. Gaasterland, 24 v. Recife n. Amsterdam. Gabonkust, 24 v. Freetown n. Le Havre. Garoet, 26 te Iskenderun verwacht v. Izmir. Haarlem, 26 te Pt. a Pitre. Hecuba, 25 te Guanta. Hera, 24 te Antwerpen v. Bremen. Hermes. pass. 25 Ostende n. Puerto Limon. Hilversum, 25 te Banias. Hispania, 26 te Castro Urdiales. Holendrecht, 27 te Newport News verwacht. Hoogkerk. 25 v. Hongkong n. Shanghai. Jagersfontein, 30 te Las Palmas verw. n. Durban. Java. 25 86 m. z.o. Suez v. Djibouti n. Suez. Joh. v. Oldenbarnev., verm. 28 v. A'dam n. N. York Kaap Hoorn, 25 v. Rotterdam n. Curacao. Kalinga, 25 300 m. n.w. Str. Ormoesz n. B'papan. Kara, 25 60 m. z.w. Hanstholm n. Oslo. Karakorum, pass. 25 Key West n. Houston. Katelysia, 25 550 m. n.o. Buen. Aires n. B. Aires. Kerkèdijk. 25 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kopionella, 25 v. Accra n. Takoradi. Kosicia. pass. 25 Antiqua n. Thameshaven. Kota Agoeng, 25 180 m. n.w. Malta n. Port Said. Kota Gede, pass. 25 zuidp. Ceylon n. Singapore. Krebsia. 25 te Rotterdam. Lekerkerk, 25 30 m. w.n.w. Bizerta v. Rotterdam. Lekhaven, 25 80 m. z.z.w. Ushant n. Antwerpen. Lindekerk, 26 te Damman. Loenerkerk, 25 v. Djibouti n. Bushire. Loppersum, 26 te Lake Charles. Louis Lantz, 25 140 m. z.w. Ouessant n. IJmuiden. Maasdam, 25 v. Rotterdam n. Halifax. Maashaven, 25 te Rotterdam. Maaskerk, 25 v. Colombo n. Rangoon. Maetsuycker, 25 v. Singapore n. Fremantle. Malea. 24 v. Pulu Sambu n. Madras. Modjokerto, 25 v. Genua n. Rotterdam. Montferland. 25 v. Buenos Aires n. Montevideo. Naess Tiger, 25 te Port Said. Nias, 25 53 m. w. Capri n. Genua. Nieuw Amsterdam, 25 v. Le Havre n. Rotterdam. Noordam, 28 v. New York te Rotterdam verw. Noordwijk, 25 v. Las Palmas n. Emden. Omala, 26 te Cristobal. Oranje, 26 te Southampton. Oranjefontein, verm. 2/8 v. Durban n. A'dam. Oranje Nassau, verm. 31 v. A'dam n. Pto. Limon. Oranjestad. 1/8 te Point a Pitre verw. v. A'dam. Osiris, 26 te Rotterdam. Peperkust, 25 te Amsterdam. Pr. der Nederl., 29 te Santiago de Cuba verwacht. Pygmalion, pass. 25 Flores (Azoren) n. Barbados. Rempang, 25 v. Mtwara n. Dar Es Salaam. Rita, 26 te Pladju. Rijndam. 3/8 te Rotterdam verw. v. New York. Roepat, 26 rede Bulan. Schie, 25 v. Rotterdam n. Algiers. Senegalkust, 25 v. Abidjan n. Freetown. Sibajak. 26 te Aden. Stad Delft, 25 280 m. n.o. Ras Fartak n. Aden, Stad Gouda, 25 40 m. o. Landsend n. Hpt' Roads. Stad Vlaardingen, 26 te Narvik. Statendam, 29 te New York verw. v. Le.Havre. Steenwijk, pass. 25 Portland Bill n. Amsterdam. Sumatra. 26 te Penang. Tabjan, 25 v. Marseille n. Bilbao. Tanama, 25 75 m. o. Malta v. Rotterdam' n. Mena, Tarakan, 25 et Aden, Teiresias, 26 te Colombo. Utrecht. 26 t.a. Singapore. Van der Hagen. 25 180 m. z.o. Kp. Padaran naar Vasum, 25 400 m. w.z.w. Lissabon n. Montreal. Manilla. Waterman, 28 te Melbourne, 31 te Sydney verw. Westerdam. 28 v. Rotterdam te New York verw. Westertoren, 25 50 m. w. Str. Ormoesz n. Fao. Westlanl, 25 te Santos. Willem Ruys, pass. 25 Ouessant n. Rotterdam. Willemstad, 6/8 te A'dam verw. v. Georgetown. Zonnekerk, 27 te Aden verwacht. Zuiderkerk. 26 te Genua. Zuiderkruis, 26 te Walvisbaai. Autorijschool „SILENE" t 6 per uur in Volkswagen '58. Trompstraat 10 Tel 5646 Scooterrjjschool „SILENE" f 5.per uur. Trompstr. 10, Tel 5646. Gijzenveltpl 1 RIJSCHOOL VELSERBEEK f 5.per uur. J. Kostelijkl. 30. Tel. 4935. NET MEISJE of WERKSTER gevr. v. halve dagen. Mevr. Diderich, Jac. Catslaan 28, Driehuis. v HULP i. d. HUISHOUDING gevr. voor direct of per 1 sept., voor dag en nacht in kl.,gezin. Modern huis. Eigen zit-slaapkamer, radio. Olie- stook. Goed loon. Mevrouw Spliethoff-Keijzere, Lage Duin en Daalseweg 27, Bloe. mendaal. Tel. K 2500-56303. SLAGERSLEERLING gevr. Zaterdagsmiddags vrij Fa. K. de Boer, Middenhavenstr. 88, IJmuiden. Wij vragen vakbekwame SCHILDERS. Van der Laan, schilders, Trompstraat 149, IJmuiden-Oost. Spotkoopje. Pracht modern BANKSTEL, blank eiken, bekl. wol, 15 jaar gar, f 295, Zaanenstraat 63, Haarlem-N. KREDIETEN t/m. f 4000 zon. der enige renteberekening v. aankoop meubelen en wo ning-textiel rechtstreeks van fabr. Honderden guldens be sparing. Geheimhoud, verze kerd. Postbus 1083, Rotter dam. BOVENSTAANDE KREDIE TEN tegen soepele betaling en onder uiterste geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Postbus 1083. Rotterdam. BROMFIETSEN. Div. mer ken w.o. modellen v.a. 1955 tot 1957. Prijzen billijk, alle prima lopend. Dr. Schaep- manstraat 54, Haarlem-O. Ik heb te koop z. g. a. n. KOFFERSCHRIJFMACHI NE a f 165. Gratis één week op proef. Af te betalen met f 2 p. w. Brieven L 8138. f 2.per week kan ieder een missen! Geen inkasso, bet. per giro. LEDEREN JASSEN, herenkostuums, mantelkostuums, enz. Vr. in lichtingen. Geheimhouding verzekerd. Brieven L 8139. BEL 6285. Verhuur kampeer. tent. 4pers. m. of z. l.bed- den. Rijnstr. 91 b, h. Markt plein, b. g. g. tel. 4565. AUTOVERZ. en financiering C. J. Rademakers, Rijnstr. 91 Tel. 6285—4565. De GEZINSPORTEFEUILLE inhoud 10 bladen; Panorama, Revue, Post, Wereldkroniek De Lach, Piccolo, Mimosa. Margriet, Donald Duck. Akim Prijzen v.a. 50 cent. Ab. Wi- nands, Alex. Bellstraat 45, IJmuiden, Tel. 6035 Korte en lange SPIJKER BROEKEN. Zeeman, Bloem, straat 70. IJmuiden, Tel. 4235 BAKKERSBUIZEN en broe. ken. Zeeman, Bloemstr. 70, IJmuiden, Tel 4235. Dames NYLON SWEATERS vesten en jumpers. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Tel. 4235. BANDRECORDERS, platen spelers, wisselaars. Wees wijzer, koop ze bij Keizer, Trompstraat 30, IJmuiden-O., Tel 4516. HEEFT U FEEST?Huur een pick-up met gezellige pla ten. Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJm.- Oost. Telefoon 7127 WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porselein en be stek. Voor verenigingen to neeldecoraties. Eerste IJmui- der Verhuurinrichting. Tel 4273. Trompstraat 35. LAAT NU uw oude of kale lederen kleding weer als nieuw maken. Verven, compl. voerings, alle voorkomende reparaties. Veldhuis, Leder- kleding, Breestraat 12, Tel. 5629, Beverwijk. H.H. MOTORRIJDERS. Wij bekleden uw buddy-seat op nieuw, niet met imitatie, maar met origineel leer, dus onverslijtbaar. Lederbedrijf Veldhuis, Breestraat 12, Be verwijk, Tel. 5629. LEDEREN KLEDING, ook naar maat zonder prijsver, hoging. Binnen 1 week klaar Tevens reparaties, verven, voeren van lederkleding. Le derbedrijf Veldhuis, Bree straat 12, Beverwijk. Telef no. 5629. Student zoekt per 1 aug. gem. of gest. KAMER met kook- gel. Brieven L 6710. LXE AUTO VERHUUR agb. z. chauffeur. Te bevr. Es doornstraat 2. AUTOBOX 3 x 6 m. te huur, Driehuis f 5 p. w. Bevr. telef. 35236 (K 2500). Te koop gevr. BABY-COM MODE. Brieven L 6717 BINNEN 24 UUR is elke klacht verholpen, ongeacht het euvel, in en NA de garantie. Denkt er aan gij LEKEN! Dat geeft pas waarde aan uw kostbaar Televisie-apparaat. KOOPT IN EEN GESPECIALISEERD BEDRIJF. SLAAT U DEZE RAAD IN DE WIND, KLAAGT DAN LATER NIET. TELEFOON 19019 lijnen) - HAARLEM bij de Parklaan en Station Haarlem RUIME PARKEERPLAATS Te koop: prima BROMFIETS Dr. Schaepmanlaan 23. Drie huis. Te koop: SPARTA 125 c.c. L. Nieuwsti-aat 153. Te koop: HERENFIETS met Berini (Eitje) f 65. Tevens aquarium 100 x 50 x 50 f 20. Oranjestraat 43. Te koop: ZEILBOOT (Jol) goed onderh. z. g. a. n. tuig zeilklaar f 325. Beekvlietstr. 14, Santpoort. TE KOOP: Slav, eiken thee meubel, keukentafel en twee stoelen en een rooktafel. Na zes uur. Boerhaavestraat 4. Te koop ELEKTR. GUITAAR Tussen 18—19.30 u. Zander straat 40. TE KOOP: old fin. huiska mer, wandelwagentje, collec tie gramm. platen, 200 st. en Kodak camera 6.5 x 11. Brie ven L 6719. Te koop ACCORDEON merk Galantée, 80 bass. 5 reg. z. g. a. n. v. Ostadestr. 51, IJm.-O Na vijf uur. ARMSTRONG SIDDELEY Sport Cabriolet in uitst. st. m. kap, z. g. motor en bnd 1-9, nieuwpr. f 22.000, room kleurig,- nieuw gesp. f 1250. Financ. mog. Tel. K 2500 no. 36972. TE KOOP: Kaptein Moby- lette f 75, stofzuiger f 25. Te bevr. 's avonds na 6 uur. Oosterduinweg 23 B. Te koop: ROYAL ENFIELD 500 c.c. b.j. 49-50. Ruyterstr. no. 34. TE KOOP een H.M.W. brom mer en een bruidsjapon m. 42. v. Houwelingen, Willems- beekweg 9. TE KOOP: mooie haard kachel, billijke prijs en een mooie ronde kachel. Oran jestraat 105. TE KOOP: mooie kamervo lière met 9 tropische vogels en toebehoren. Prijs f 35. Te vens een „Clarus" petroleum kachel z. g. a. n. Prijs f 25 Brieven L 6708. Te koop of te ruilen OPEL KAPITaN 1951 met radio en kachel voor kleiner, event, met bijbetaling. Julianakade 44, IJmuiden. Te koop: een DAMESRIJ WIEL met verlichting f 25. Waalstraat 160. TE KOOP: leeg te aanvaar den, flink woonhuis Lumey- straat 25, IJmuiden f 7000. Te bevragen makelaar P. J. Bakker, v. Tuyllweg 13, Vel- sen, tel. 4765. JONGE HENNEN en KIP PEN, aan de leg, te koop. Wijkerstraatweg 272, Velsen. Noord. Tel. 02510-4565. Te koop: uitstekend onder houden PANTHER J. L. O. bill, prijs.. Vareniusstr. 24. TE KOOP: z. g. a .n. gitaar pr. f 30 en ventiel trombone, h. stemming f 50, v. Broek- huysenstr. 2, IJm.-O.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6